I®* Maar onvergeeflijk is de vergissing en hel on- verstand, wanneer U „Ersatz"-producten f en namaak inplaats van het eer.ige, niet te vervangen, echte Aspirin aanneemt. Zij I het om eenige centen te willen besparen, J zij het door een opdringende, veelbelo- vende reclame verleidt, steeds echter be- E gaaf U de dwaasheid, te licht Uw gezond- neid op het spel te zetten. 'ASPIRIN •VAN MBLLB'S- - GOESCHB ONTBYT-KOBK Binnenland. Gemengd Nieuws Iraatste Berichten. KRUININGEN. Maandagavond had in het Zondags schoolgebouw de propaganda-kunst-avond plaats voor den Ned. Blindenbond. Een voorbereidend comité had voor voorver koop van plaatskaarten gezorgd. Voor een volle zaal sprak Ds. B. ter Haar Romeny een kort welkomstwoord, waarna door 4 bondsleden een keurig uitgevoerd pro gramma werd gegeven. De bariton H. Bresser, de pianist W. Steekstra en de de- Vclamator H. v. d. Heuvel, deden zich ken nen als kunstenaars, terwijl de Bondspro- pagandist in een pakkende rede het aan dachtig publiek nader bracht tot het werk en de zorg voor de blinden. Ds. ter Haar Romeny dankte Dr. Nieuwenhuize voor de voorbereiding en de blinde kunstenaars voor hun werk, en riep hun een tot weer ziens toe SCHORE. Gisterennamiddag kwam op den weg HansweertSchore de vrachtauto van J. de Letter van St. Jansteen in botsing met den duiker over den watergang langs het kanaal. Zoowel de duiker als de auto wer den ernstig beschadigd. De beschikbare ruimte ter plaatse is zelfs voor een matig verkeer beslist onvoldoende, zoodat ver betering hard noodig is. In het lokaal „Ruimzicht" alhier, is een biljart-wedstrijd gespeeld tusschen de plaatselijke clubs van Schore en Hans- weert. De eindstand was 608—522, in het voordeel van Schore. Hoogste serie 37 van den heer P. Bruijnzeel Joh.z. te Schore WOLPHAARTSDIJK. Been gebroken. Zondag had de 22-jarige P. de Leeuw, alhier, bij het vervolgen van een rat, het ongeluk te vallen en één zijner beenen bo ven de knie te breken. Geneeskundige hulp werd dadelijk ingeroepen. Maandag middag is De Leeuw naar een der zie kenhuizen te Goes vervoerd. Vertrouw daarom alleen de reeds meer dan 30 jaar j beproefde en over de geheele wereld J verbreide Aspirin-Tabletten. eenig op de wereld Let op den oranje band. Prijs 75 ets. •DEMSOETEH INVAL SEDERT ISZS UIT DE TWEEDE KAMER. O n t w e r p-E bels. Gistermiddag kwam in behandeling het initiatïefontwerp-Ebels houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van leopende pachtovereenkomsten. Met de bedoeling en den opzet van de regeering, die de „huurcommissïe- wet" uit den oorlogstijd in herinnering roept, konden de meeste sprekers zich wel vereenigen de heer Bakker was zelfs enthousiast al waren er ver schillende die haar op bepaalde on derdeden nog wat gewijzigd willen zien. De heer Van Rappard (lib.) die op merkte dat dit ontwerp er niet is voor de goede landheeren, verwachtte, even als de heer Rutgers van Rozenburg (c.h.), heil van een hooger beroep, de heer Fleskens (r.k.) vond dat er eigen lijk een continuatïerecht noodig zou zijn en dat de pachters weer over de geheele linie zouden profiteeren als een zeker percentage op de pacht zou worden gekort bij prijsdaling. De heer v. d. Sluis (s.d.a.p.) vreesde, dat de af hankelijke pachters niet naar den kan tonrechter zullen durven gaan en zag aankomen dat deze wet door een „Pachtopzeggingswet" gevolgd zal moe ten worden. Liever had de heer v. d. Heuvel (a.r.) gezien, dat de regeering met een ontwerp zou zijn gekomen. Aan dit ontwerp kleven z.i. groote ge breken; er behooren criteria voor pachtverlaging in aangegeven te wor den, terwijl ook de samenstelling der pachtcommissies niet deugt. Ontbin ding van de pachtovereenkomsten is naar zijn oordeel een beter middel. Het ontwerp is goed bedoeld, doch zal weinig effect hebben, oordeelde de heer Braat (p.b.), die de gelegen heid om hevige verwijten naar de regee ring te slingeren, verwijten die in he vigheid en aantal door die van den heer Wijnkoop (c.p.) aan het adres van sociaal- en vrijz.-democraten nog overtroffen werden. In een uitvoerig juridisch betoog wees voorts de heer Goseling (r.k.) op de belangen van der den en op de noodzakelijkheid om de regeling uit te breiden ook tot na 1 Januari j.l. gesloten pachtoverkomsten Ten slotte hief de heer De Boer (s.d.a.p.) een juichkreet aan en wel omdat hij geconstateerd heeft dat de boeren ook aan politiek gaan doen. D. Rahusen f Na een langdurige ongesteldheid is Maandag te Amsterdam op 74-jarigen leeftijd overleden de heer D. Rahusen, oud-directeur van de Nederlandsche Bank. De derde kruiser. Naar wij vernemen is de inschrij vingsdatum voor den bouw van den nieuwen kruiser, welke in het begin van het jaar uitgesteld werd, thans nader vastgesteld op 23 Mei. Zooals men weet, is een aantal Nederland sche werven uitgenoodigd in te schrïj- Steun pluimveehouders. Naar wij vernemen, heeft het wets ontwerp tot regeling van een garantie- uitkeering ten behoeve van de pluim veehouderij hef departement vait bin- nenlandsche zaken en landbouw ver laten. Men meldt, dat het voornemen be staat, om tot steun van den eierprijs, in de eerstkomende maanden 100 mil- lioen eieren uit de markt te nemen en in koelhuizen op te slaan. De coöpera tieve vereenigingen zullen bij den ver koop in het najaar, onder bepaalde voorwaarden, een eventueel verlies door staatsgarantie gedekt vinden. De waarde der opgeslagen eieren zal dau ongeveer f 3.500.000 bedragen. De eierprijs zal dus ongeveer 3Va cent moeten zijn. Wegens algemeene in krimping van den kuikenfok mag ver wacht worden, dat het risico voor het rijk gering zal zijn. Onderhandelingen met België. In den Belgischen ministerraad heeft minister Hijmans breedvoerig gespro ken over de betrekkingen tusschen België en Nederland. Hij zette uiteen, in welke omstandig heden officieuze onderhandelingen tus schen twee staatslieden eenige maan den geleden waren begonnen om te onderzoeken of er eenige overeen komst mogelijk was. Er was eenige overeenstemming bereikt, waarbij de bepalingen evenwel niet konden wor den bekend gemaakt, wegens het ver zet, dat in Nederland opging. Dit ver zet heeft den Nederlandschen minister aangespoord om de quaestie voor on bepaalden tijd te verdagen. Minister Hijmans betreurde, dat der tien jaren na den oorlog nog geen over eenkomst was getroffen aangaande de herziening van het verdrag van 1839 dat volgens de beslissing van de con ferentie van Versailles gewijzigd dien de te worden. Belgische werkkrachten. Terwijl België Nederlandsche arbeids krachten weert, komen nog steeds Belgen in Zeeuwsch-Vlaanderen werkgelegenheid zoeken, met name ook in den landbouw. Nederlandsche werkgevers nemen allengs meer Belgische werkkrachten in dienst; de oorzaak hiervan ligt voor een zeer be langrijk deel in de kosten voor Invalidi- teits- en Ziektewet. Het bestuur van de werkliedenvereeni- ging te Sint Jansteen heeft zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend met een adres, waarin op dezen benarden toestand voor de Ne derlandsche werknemers breedvoerig ge wezen wordt. Het adres zegt voorts o.m dat. waar zij verplicht zijn door invoering der Tarwe wet bij te dragen tot instand houding van het landbouwbedrijf, met deze mede door Nederlandsche arbeiders (in den broodprijs) betaalde gelden, Belgische arbeidskrachten betaald worden, hetgeen feitelijk steun aan het buitenland beteekent die toch allereerst den ingezetenen van het eigen land moest ten goede komen Berooving op stafion. f6.000 verdwenen. Een 71-jarige banklooper uit Utrecht is te Amsterdam het slachtoffer ge worden van een zakkenroller, De man die voor een instelling in Utrecht bij verschillende firma's geld had geïnd, keerde gisteravond fegen 12 uur terug naar het Weesperpoortsta- tion. In zijn portefeuille, die hij in een zijner binnenzakken droeg, be vond zich een bedrag van ruim f6000 waarbij vier bankbiljetten van dui zend gulden. De rest bestond uit klein geld. Op het oogenblik dat hij in een compartiment stapte, drong iemand naar hij later begreep, opzettelijk te gen hem op. Hij kreeg een duw, doch hechtte hieraan aanvankelijk geen beteekenis. In denzelfden coupé zat een andere persoon, die, voor de trein vertrok, opstond en verdween. Toen voelde de banklooper naar zijn portefeuille. Tof zijn grooten schrik bemerkte hij, dat deze verdwe nen was. Van het gebeurde is aan gifte gedaan bij de politie. Wie de zakkenrollers zijn, die hem bestolen hebben, is niet bekend. De onbewaakte overweg. Twee kinderen gedood Gistermiddag zijn op den onbewaak- ten overweg in de Oosterboer nabij Meppel twee meisjes door den snel trein uit Groningen die 5.40 te Mep pel aankomt, gegrepen en vermorzeld Het zijn de 6-jarige Wilhelmina van der Haar uit de Riouwsfraat en de 7-jarige Mina Lente uit de Balistraaf. Met eenige andere kinderen uit de Indische buurt zouden zij melk halen bij een boer aan de overzijde van de lijn. Zij moesten wachten voor een goederentrein, die in de riching Rui nerwold reed. Door de bocht in de lijn zagen de kinderen den aansnel lenden trein uit de richting Gronin gen niet aankomen. Nauwelijks waren zij op de lijn of de locomotief greep hen. De andere kinderen konden nog net een goed heenkomen zoeken. De remmer van den achtersten wagen van den goederentrein zag het onge luk en waarschuwde werkvolk langs de lijn. De lijkjes zijn geborgen in een boerderij in de nabijheid en later per brandcard naar het gemeentezie kenhuis vervoerd. Op den bewusten weg, waar het ongeluk zich heeft afgespeeld, het Allee, loopende naar de boerderij van den heer Buter, bevinden zich twee particuliere overwegen, welke steeds behooren te zijn afgesloten wanneer er treinen voorbij komen. Dit gebeurt echter nooit, hoewel de noodïge ijze ren hekken die voor de afsluiting moeten zorgen daar wel zijn aange bracht. Ze verkeeren bovendien in zulk een slechten toestand van on derhoud, dat zij nagenoeg niet meer dicht zijn te krijgen. Waren zij dan ook gesloten geweest zooals voorschrift is, dan had het drama zich daar hoogstwaarschijnlijk niet voltrokken. Winkelier in brand. Een felle, uitslaande brand heeft gis termiddag gewoed in het heerenmode magazijn van E. en B. Naarden aan de Pretorialaan te Rotterdam. Een der eigenaars van de zaak, de heer B. Naarden, is daarbij, dank zij het snelle en doortastende optreden van zijn be diende W. Post, aan een groot gevaar ontkomen. De heer N. was even in de schuur achter het huis bezig geweest met het overgieten van een busje olie ten einde in de aldus geledigde bus nieuwe olie te kunnen laten halen. Bij het overgieten kreeg de heer N. een hoeveelheid olie over zijn kleeren die hij later met benzine uitwaschte. Toen de heer N. nu bij het naar huis gaan een sigaret wilde aansteken, vatten zijn kleeren, waarschijnlijk door de nog niet geheel opgedroogde benzine vlam, met het gevolg, dat hij weldra door het vuur omringd was. Doodelijk verschrikt liep de heer N. door den winkel, in zijn wanhoop niet wetend wat te doen. De winkelbediende, Post, bedacht zich echter geen oogenblik maar stormde op zijn patroon toe om dezen de brandende kleeren van hef lichaam te rukken. Inmiddels had ook een aantal regen jassen die in een hoek van den winkel hingen vlam gevat en in een omme zien deelde het vuur zich mede aan de overige kleedingstukken die hier in groote hoeveelheid aanwezig waren. De heer N. zelf, die intusschen ge kalmeerd was en geen noemenswaardi ge brandwonden had opgeloopen, waar schuwde de brandweer, die dadelijk ter plaatse verscheen. Na ruim een pur was de brandweer het vuur meester. Slechts weinig van den kostbaren win kelinventaris kon worden gered. Twee Nederlanders overvallen. Een bandiet heeft te Parijs getracht twee Amsterdamsche kooplieden, de hee ren L. Mgscou en S. Vos te overvallen en van hun geld te berooven. De aanvaller is door de politie gear resteerd. Nader wordt gemeld, dat onlangs een zekere Fischer, iemand van Duitsche of Poolsche nationaliteit, de kooplieden te Amsterdam heeft bezocht en bij die gele genheid een groote partij zijde heeft aan geboden. Dezer dagen heeft hij de heeren telegrafisch naar Parijs ontboden, aange zien de zijde voor verzending gereed was. De kooplieden gaven gevolg aan de aan bieding en hebben zich Maandag naar Pa rijs begeven, waar Fischer, die voorgaf ex pediteur te zijn en ais tusschenpersoon voor een zijdefabrikant op te treden, hen in hun hotel opzocht en monsters van de partij zijde overhandigde. De zijde zou 300.000 francs moeten opbrengen, welk bedrag direct zou moeten worden betaald. Uit Amsterdam werden, omdat de heeren niet genoeg geld bij zich hadden, de ont brekende 125.000 francs telegrafisch over gemaakt. Fischer heeft de beide Amsterdammers meegelokt naar een garage, waar de goe deren opgeslagen zouden zijn. Hier heeft hij met een ploertendooder den heer Mos- cou een slag in het gezicht toegebracht, welke een kleine wonde boven het oog heeft veroorzaakt. De heer Vos bemer kende, wat gebeurde, zag kans den ban diet in den nek te grijpen en te overmees teren, waarna de bandiet aan de politie kon worden overgegeven Fischer is in arrest gesteld. Meisje verdronken. Gistermiddag is te Nieuw-Amster- dam (Drente) de 12-jarige Suzanne van Loo, die op weg was naar school van de trambrug in de verlengde Hoogeveensche vaart gevallen en ver dronken. Goed afgeloopen. Dinsdagnacht omstreeks halfeen is op de Kapellerlaan te Roermond een auto door de neergelaten afsluitboo- men van den spoorwegovergang gere den, en door een passeerenden trein gegrepen. De auto werd totaal ver nield; de inzittenden kwamen met den schrik vrij. De bestuurder .zekere J. K., uit Nederweert, reed met den auto, waarin nog twee dames en een heer waren gezeten, over de Kapellerlaan in de richting van de Kapel en be merkte niet tijdig, dat de overweg was gesloten. De auto reed door de afsluitboomen heen en kwam zoo op de spoorbaan. Op het laatste oogen blik wierp de bestuurder nog het stuur naar rechts, waaraan de inzit tenden waarschijnlijk hun leven te danken hebben. De auto werd daar door namelijk niet in zijn geheel door de machine van de in de richting Stittard passeerenden goederentrein gegrepen, doch meegesleept en tegen het wachthuisje geworpen. De inzit tenden werden uit den geheel ver nielden wagen bevrijd en bleken na genoeg geen letsel te hebben beko men. De machinist van den trein rem de na de aanrijding uit allle macht en bracht den trein ruim honderd meter tot stilstand. Lindbergh's zoontje. Kolonel Lindbergh heeft thans toe gegeven, dat hij inderdaad 50 duizend dollar iosgeld heeft betaald aan de ontvoerders van zijn zoon, na van hen de belofte te hebben ver kregen, dat zij hem de verblijfplaats van den jongen zouden wijzen. De jongen werd echter op de aangegeven plaats niet gevonden, waarna nog ver scheiden dagen respijt werd gegeven voor het nakomen van de gegeven belofte. Lindbergh heeft echter de nummers van de bankbiljetten, welke aan de ontvoerders gezonden waren, opgeschreven. Hij zeide, dat het niet de bedoeling was geweest, van deze notitie gebruik te maken, doch nu de ontvoerders zich niet aan de overeenkomst houden en niets meer van zich hebben laten hooren, is hij van meening, dat alle middelen moe ten worden aangewend, om den jon gen terug te krijgen. Daartoe heeft Lindbergh aan de federale politie om bijstand verzoc/it bij de naspo ring van de gebruikte bankbiljetten. Nader meldde men nog: Als gevolg van de wreede teleur stelling, dat na de storting van het losgeld het ontvoerde kindje niet is teruggegeven, moeten de zenuwen van mevrouw Lindbergh thans ernstig ge schokt zijn. Men vreest voorts, ast het leven van het kind in gevaar verkeert in verband met de onthul lingen over de pogingen der federale autoriteiten, om de -ontvoerders te ontdekken aan de hand van de num mers der bankbiljetten, die hun door Lindbergh zijn gegeven. De vrouw van een bakker te Green wich (Connecticut) heeft aan het num mer een der bankbiljetten herkend die door Lindbergh als losgeld voer zijn baby waren afgegeven. Een vrouw, die den winkel binnenkwam, wilde met het biljet betalen, doch nam direct na de ontdekking de vlucht in een automobiel, die buiten stond te wachten. De politie is ,op zoek naar de vrouw. Aangaande de vraag, of de ban dieten, wien hij de losgelden heeft betaald, inderdaad de ontvoerders zijn heeft hij allen twijfel weggenomen. Het is n.l. gebleken, dat de personen, die het geld hebben opgenomen beide malen gebruik hebben gemaakt van een geheime code, welke dezelf de Is als die, waarin het brief je, dat in de wieg van den baby is gevon den, is opgesteld. Lindbergh achtte dit een genoegzaam bewijs voor de identiteit der betrokken personen. Kolonel Schwarzkopf, het hoofd der politie van New Jersey, ont kent, dat de ontvoerders omwisse ling van de bankbiljetten in munten hebben geëischt. Er is geen enkel verder contact met hen verkregen, verklaarde hij. Heden is weer in verscheiden New yorksche bladen een advertentie ver schenen van „Jafsie", luidende: „Wat is er aan de hand? Waarom hebt u mij bedrogen? Betere aanwijzingen alstublieft Dit wordt als een aanwij zing beschouwd, dat Lindbergh de hoop om de onderhandelingen te kun nen heropenen nog niet heeft opge geven. Fransche kustboot vergaan. Naar Lloyd meedeelt, is van het Britsche s.s. „Deerpool" een draad loos bericht ontvangen, waarin wordt gemeld, dat vier matrozen zijn opge pikt, die deel hebben uitgemaakt van de Fransche kustboot „Rouzic", welke zich van St Malo op weg naar St. Pierre en Miquelon bevond en gister middag tijdens een hevigen storm is vergaan. Nog acht sloepen met 25 man worden vermist De vulcaan-uitbarstingen. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat de asch door den storm in het vul- caangebied 9 c.M. hoog ligt. Tot nu toe zijn geen menschenlevens te be treuren. Uit Chili is nog weinig be kend. (V.D.) De derde kruiser. O.a. de N.V. Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen is uitgenoodigd in te schrijven voor den bouw van den nieuwen kruiser, welke inschrijving tot 25 Mei is opengesteld. f24.000 verduisterd. Door de Haarlemsche politie is aan gehouden de 65-jarige J. W. H., admi nistrateur der Coöp. Verbruiksveree- niging De Eendracht, die gedurende 15 jaren bij die Coöp. een bedrag van f 24.000 verduisterde. Deze verduistering geschiedde op zoo geraffineerde wijze, dat de pen ningmeester en accountant er niets van hebben bemerkt. De administrateur, die sinds enkele maanden niet meer bij De Eendracht werkzaam was, heeft destijds een vol ledige bekentenis afgelegd. Hij is in het Huis van Bewaring ingesloten. (V.D.) Bomaanslag op trein. Tien mijlen van Charbin is een Ja- pansche trein met troepen door een bomaanslag ontspoord. Er zijn 11 doo- den en 19 ernstig en 74 licht gewon den. De trein werd door de explosie uit de rails gelicht en stortte van de spoorbaan. Men denkt, dat de aanslag door communisten is gepleegd. (V.D.) De roofoverval te Parijs. Over den mislukten roofoverval op de beide Nederlanders te Parijs wordt nader gemeld, dat de dader na de mislukking de sfraat opvluchtte, door de aangevallenen luid roepend ach tervolgd. Hij werd door voorbijgan gers gegrepen en aan de politie over geleverd. Bij het onderzoek bleek het, dat hij geen Fischer heette maar Simon Kes- kenbaum, een 20-jarigen Oostenrijker. Hij verklaarde de Hollanders niet te hebben willen dooden maar alleen te berooven. Hij had de overval handig voorbereid door de kooplieden naar Parijs te laten komen en over het koopen van een groote partij zijde te spreken. Bij fouilleering werden op hem en kele valsche passen, 2 ploertendoo- ders, een scheermes en een zwart flu- weelen masker gevonden. (V.D.) AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. GOES. Door Notaris E. C. van Dis sel werd gisteravand in café „de Prins van Oranje", ten verzoeke van den heer C. Vette te Goes, publiek verkocht, onder Goes, aan de M. A. de Ruyterlaan no. 7, een woonhuis, kippenhok en tuin, groot 1.29 A. Kooper hiervan werd de heer J. L. Faase, schoenmaker te Goes, voor f 2650,—. MIDDELBURG. De hoofdingenieur-di recteur van den Rijkswaterstaat heeft he den alhier aanbesteed het verruimen van de Westelijke doorvaart van de Postbrug in het kanaal door Zuid-Beveland met bij komende werken f 25.000. Inschrijvers: L. P. Korstanje te Wemel- dinge f 24.230; C. v. d. Klippe te Vlissin gen f 23.430; N.V. Aannemersbedrijf „Wa terwerken" te Amsterdam f 22.500; G. van Dijk en Zoon te Hardingsveld f21.980; J. J. Jansen te Middelburg f21.900; N.V. v.h. Th. Smeulders' Aannemersbedrijf te Rotterdam f21.800; firma A. Verhagen te Made f21.346; Gebr. Parel te Sliedrecht f21.300; N.V. v.h. P. van Wijnen te Dordrecht f 20.473; W. Klootwijk Gz. te Papendrecht f 20.450; N.V. A. van der Straaten's Aannemersbedrijf te Hans- weert f 19.940; A. A. de Wilde te Mid delburg f 19.779; N.V. van Splunders' Aannemersbedrijf te Ridderkerk f 19.723; P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge f 19.720; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 19.440; J. Blijlevens te Geertruidenberg f 19.370; en N.V. C. Kastelein en Zoons Aanne mersbedrijf te Dordrecht f 18.890. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 13 April 1932. Witlof f9 a f 16, Spinazie f 17 a f23, Stoofsla f 3, Aardappelen f 3,60 a f 3,90, alles per 100 K.G., Prei f 5 a f 8, Rhabar- ber f8, Selderij f3,80. Bloemen: Tulpen f 5, Idem: Narcissen f 0,80, alles per 100 bos, Kropsla f 2,70 a f 5,60, Idem 2e soort f 1,60 a f2,50, Stoofsla f 0,10 a f0,70, Bloemkool uitschot f 4, Witte kool f 4,40, Roode kool f 1 a f 2,80, Prei f 0,40, alles per 100 stuks. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-aang.: Leendert Albert Bareman 26 j. jm. te Middelburg en Henderica Bar- telse 26 j. jd. Overleden: Jacobus 3 dagen, z.v. Jacob Martinus Liplijn en Christina Cornelia de Rooij.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3