De weg tot geluk N° U Woensdag 15 April 1952 119® Jaargang. Reclame-aanbiedingen. LINTVELT's BAZAR Buitenland. Rechtszaken G0ESCHE a COURANT =11= UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf per regel. Advertentiën worden Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 w gevestigd te Goes. aangenomen tot 12 uur voor». ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes ƒ2,— buiten Goes ƒ2,— Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. VEETEELT - ZUIVELBEREIDING. De aandacht der landbouw-organisaties is nu geconcentreerd op den nood in de veehouderij. De Friesche Maatschappij van Landbouw, in welker kring de vee teelt en de zuivelbereiding zoo'n groote rol spelen, heeft er op gewezen, dat de zuivelfabrieken voor de melk slechts 4 ct. kunnen betalen, terwijl de zuivere boter- fabrieken met teruglevering van de onder- melk. slechts ruim 3 ct. uitbetalen, bij een vetgehalte van 3.3%. Dit klopt met hetgeen we van particu liere zijde vernamen, dat de laatste melk prijs is gesteld op 0.95 ct. per vet. De zuivelwaarde der melk komt daardoor 40% beneden die van vóór den oorlog te staan. Ook de prijzen van fok- en slacht vee zijn in het afgeloopen jaar met even eens 40% gedaald, terwijl de varkensprij- zen slechts weinig meer bedragen dan de helft van den vooroorlogschen prijs. Nog erger is het met de schapenfokkerij, die in den laatsten tijd door gebrek aan afzet vrijwel onmogelijk is geworden. Misère dus over de heele linie. Natuur lijk en terecht wordt aangedrongen op steun en wordt daarbij aangetoond, dat het bedrijf, uit een economisch oogpunt be zien, dien steun alleszins waard is. Op on geveer 57% van onzen cultuurgrond wordt veehouderij uitgeoefend, terwijl bovendien no9 in beslag wordt genomen door den verbouw van voedergewassen. De productiewaarde uit de totale veehouderij wordt berekend op 791 millioen gulden. De eerste steun wordt nu gezocht in een toeslag op de industrie-melk. De middelen daartoe zou men willen vinden uit de op brengst van een te heffen accijns op alle spijsvetten. De prijzen van boter en mar garine zouden daardoor stijgen. Die twee moeten wel gelijk opgaan, omdat anders het verbruik van margarine zou toenemen, waardoor de getroffen maatregel geen ef fect zou sorteeren. Hierbij wordt dus weer het beginsel gehuldigd, dat de consument, die nu profiteert van de abnormaal lage* prijzen, in een verhoogden prijs voor het product iets zal bijdragen ter leniging van den nood van den producent. De crisis-commissie uit den Vrijz. Dem. Bond heeft dit denkbeeld aanvaard, doch met eenige correctie en heeft daardoor dit principe zuiverder gesteld. Ook zij wil een bijslag geven op iederen liter industrie- melk. De noodige middelen wil zij halen uit een „speciale heffing van boter, kaas, gecondenseerde melk en melkpoeder, voor zoover deze producten bestemd zijn voor binnenlandsch gebruik". Zij beperkt zich dus tot een accijns op de spijsvetten, die worden geproduceerd uit de melk, om het beginsel zuiver te houden, dat de consu ment van een bepaald artikel iets meer moet betalen om den producent van dat artikel tegemoet te komen. Zou men de margarine hieronder betrekken, dan ging dat beginsel verloren, want dan zou de consument moeten betalen in een artikel, dat hij niet gebruikt. Nu hebben we er al op gewezen, dat een verhoogde boterprijs zal leiden tot een grooter verbruik van margarine. Om dit te voorkomen kan ook de Vrijz. Dem.- commissie er niet van tusschen om ook op' de margarine een speciale belasting te leg gen, doch de hieruit verkregen gelden mo gen in geen geval aangewend worden ten bate van de melkproducten. De commissie 'wil deze belasting beschouwd zien als een noodmaatregel, die niet achterwege kan DEZE WEEK SPECIALE blijven, omdat anders een verbreking van de prijsverhouding tusschen boter en mar garine zou plaats hebben, waardoor het heele systeem tot mislukking zou zijn ge doemd. Zij wil daarom de opbrengst van deze belasting, die zal moeten worden op gebracht door het minder kapitaalkrachtig deel der bevolking, aanwenden om daar mede te verlagen den accijns op een ander volksvoecfsel, b.v. suiker. „De Veldbode" vindt dit stelsel „ingenieus". Zeker is het een gezond denkbeeld, al zal het reken sommetje niet voor 100% opgaan en hier uit blijkt, hoe nuttig het is, dat naast land- bouw-practici ook bekwame buitenstaan ders in zoo'n commissie zitting hebben. Nu komt de grootste verrassing. In de vergadering der Hollandsche Maatschap pij van Landbouw deelde de voorzitter, de heer Lovink, de voorzitter ook der land- bouw-crisis-commissie, mede, dat de Re geering tot den steun aan het zuivelbedrijf had besloten, dat zij daarbij dankbaar ge bruik heeft gemaakt van de rapporten van organisaties en commissies, doch gemeend heeft, een eigen stelsel verder te moeten ontwikkelen. Ta bleau! De Minister benoemt een commis sie van landbouwdeskundigen om hem voor te lichten, deze brengt haar advies uit, doch de Minister weet het beter en ontwikkelt „een eigen stelsel". Het is te begrijpen, dat dit bericht in belangstellende kringen ongerustheid heeft gewekt. Hardnekkig doet nu het gerucht de ronde, dat er een menggebod van boter en margarine zal worden ingesteld. Voor niets is de boterproducent angstiger dan juist voor dit stelsel, waardoor de schei dingslijn tusschen boter en margarine, waarvoor hij jaren heeft gepropageerd met opoffering van groote sommen gelds, prac- tisch zou wegvallen, waardoor althans de mogelijkheid tot knoeierij onrustbarend zou worden vergroot. Geen wonder der halve, dat de betrokken organisatie hier tegen geducht te velde trekt. Zij vroeg o.m. een bespreking aan bij Minister Ruys, doch kreeg ten antwoord, dat reeds ver schillende organisaties tot een conferentie waren uitgenoodigd, waaronder ook zij. Werkelijk is deze vergadering op het de partement gehouden, doch onder leiding vanden Minister van Arbeid, terwijl de Minister van Landbouw schitterde door afwezigheid. Aan alle aanwezigen werd, o, wonderlijke tijd, strikte geheimhouding opgelegd omtrent het aldaar gesprokene! Een vergadering in den mist dus. Veel goeds verwachten we hiervan niet, getuige den brief, dien de Algemeene Zui- velbond nu weer aan den Minister van Landbouw heeft geschreven, en waaruit blijkt haar verontwaardiging en ook haar ongerustheid. Tweeërlei commentaar hierop. Naar onze meening heeft een mengge bod van boter en margarine weinig kans om in de Tweede Kamer te worden aan genomen. Dan zal de Minister zeggen, het kan ook andere ofwel, er zal een initia tief-voorstel komen. We achten de Vrijz. Dem.-fractie daartoe bereid en in staat, gezien het rapport der Vrijz. Dem.-com missie, maar dat kost meer tijd dan noo- dig is, terwijl de nood met den dag stijgt. Ten tweede vragen we, of het getuigt van tact en van begrijpen der mentaliteit on zer landbouwers. Zoo iets wekt tot een bittere en zelfs tot een geprikkelde stem ming; men zou wel karnemelk in zijn li chaam moeten hebben inplaats van warm bloed, om zoo'n handelwijze berustend te aanvaarden. De positie van de leden der landbouw crisis-commissie wordt er niet gemakke lijker door, zij moeten over een groote dosis zelfbeheersching beschikken om nochtans op hun post te blijven. Het laat ste bericht is, dat „het wetsontwerp het departement heeft verlaten. Met belang- 49 FEUILLETON door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. Lord Hinterleys nam een teug uit zijn glas en staarde weer uit het venster. Ge rald, een beetje overbluft door zijn vaders onverwachten wenk, dacht plotseling te rug aan dat eene woeste oogenblik na zijn partijtje in het Hotel de Paris, aan Chris topher's streng gelaat, aan die vreemde mengeling van gevoelens, zijn opwelling van hartstocht, die geheel scheen te zijn uitgebluscht door de schaamte over Chris topher's zegepraal. Hij wierp ook een blik door het (venster. Myrtile was toen een kind geweest. Zij was nu een vrouw, mooier en bekoorlijker, en even rein en onschuldig. Dcjch voor hem bestond zij op dat oogenbI,ik alleen als de herinnering aan iets, dat \^as voorbijgegaan. „Ik vrees", izeide zijn vader eenigszins droevig, „dat Myrtile het niet op dezelfde wijze beschouwt. Dat komt er echter niet op aan. Misschien is het een soort helden- vereering van haar. Jij waart het, meen ik, die het besluit nam haar van huis te ont voeren. Haar onverschilligheid voor de an dere sekse is wat abnormaal voor haar ja ren. Zonder twijfel zal ze wel verdwijnen, als de rechte Jozef komt. Ik kan dien man waarlijk benijden". Lord Hinterleys dronk langzaam zijn glas leeg. Gerald haalde zijn sigarettenko ker voor den dag. ,,U is klaar, vader?" vroeg hij. „Wilt u mijn arm nemen?" „Wacht nog een oogenblik", was het bedaard antwoord. „Je bemerkt wel uit mijn uitlatingen omtrent Myrtile, dat ik in een vertrouwelijke stemming verkeer. Ik zal nog verder gaan, om je dat te bewij zen". „Hindert mijn sigaret u ook, papa?" „In het minst nietGerald, ik be moei mij gewoonlijk niet met zulke dingen, zooals je weet, maar ik stel natuurlijk be lang in je omgeving en je zaken. Het is mij van velerlei zijden ter oore gekomen, dat je het grootste gedeelte der laatste maand hebt doorgebracht met twee dames, die een Franschen naam dragen een tante en een nicht geloof ik beiden on bekend in onze kringen hier". „Dat is waar, papar', gaf Gerald toe. „Verder", ging Lord Hinterleys voort, „ofschoon mij dat eigenlijk weer niet aan stelling zien we naar dit rasechte departe mentale product uit, doch we vreezen, dat er niet zal worden gejuicht, als het kindje binnenkomt. W. (Bovenstaande was reeds geschreven, toen we het verrassende bericht van een menggebod door „De Telegraaf" zagen bevestigd. Zie ons vorig nummer. Red.) DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Amerikaansch voorstel. Na een vacantie van eenige weken, heeft de ontwapenings-conferentie te Genève, Maandag haar arbeid hervat. Dank zij een concreet voorstel van den Amerikaanschen gedelegeerde Gibson kon de commissie terstond met volle kracht aan het werk gaan. Het voorstel komt hierop neer, dat de conferentie, wier arbeid voor al gehandicapt wordt door het veiligheids probleem, een eersten stap zal doen om het gevoel van onzekerheid te overwinnen, en overeenstemming te bereiken over de afschaffing van de specifieke aanvalswa penen der landmacht. Alle voorstellen, die dit doel nastreven, zullen door de Ameri- kaansche delegatie met de grootste aan dacht bestudeerd worden. Zij is echter van meening, dat een eenvoudig begin gemaakt dient te worden en heeft daarom de drie wapens, die de minste complicaties mee brengen, namelijk zwaar geschut met een kaliber van meer dan 155 m.M., tanks en gifgassen gekozen, waarna de aanvalswa penen op ander gebied, zooals bombar dementsvliegtuigen en de wapens der zee macht ter hand genomen zouden kunnen worden. Wanneer hiertoe is besloten, zou naar de meening der Amerikaansche dele gatie niet alleen een belangrijke bezuini ging in de nationale begrootingen tot starid komen, doch zouden tevens de de fensieve wapens de overhand hebben, waardoor de veiligheid in hooge mate be vorderd zou zijn. Gibson wees er op, dat in den oorlog is gebleken, hoe onneembaar geachte ves tingen als Luik, Namen en Antwerpen met behulp van zware artillerie werden inge nomen. In een nieuwen oorlog zouden de vestingen hetzelfde ondergaan, terwijl prikkeldraadversperringen en loopgraven met behulp van tanks en gifgassen betrek kelijk gemakkelijk zouden kunnen worden overwonnen. Dit voorstel vond instemming bij de En- gelsche, Duitsche, Zwitsersche en Italiaan- sche gedelegeerden. Van Fransche zijde werden, door Tardieu, echter bezwaren geopperd. Hij meende, dat het eene wapen te nauw verband houdt met het andere, om afzonderlijk over vermindering of af schaffing te kunnen beslissen. De aanslag op Dr. Luther. Dr. Max Roosen, de 59-jarige advocaat en Werner Kretscher, de 39-jarige staats huishoudkundige, die Zaterdagavond een aanslag op dr. Luther, den president van de Rijksbank, hebben gepleegd toen deze op het punt stond naar Bazel te vertrek ken, zijn ter beschikking van het parket gesteld. Het initiatief tot de daad schijnt te zijn genomen door dr. Roosen, die te Buenos Aires is geboren en zich eerst na den oorlog als advocaat te Hamburg heeft gevestigd. Hij had een zeer goede prak tijk, daar hij algemeen als speicalist voor internationaal privaatrecht bekend stond. Dr. Roosen, die zich sinds enkele jaren met de problemen van het geldwezen be zig hield, had een fantastisch plan ontwor pen, dat nergens ernstig werd opgevat. Hij deinsde tenslotte voor geen middelen meer terug om de aandacht op zijn project te gaat, moet ik bekennen, dat het mij be zorgd maakt van meneer Beudover te ver nemen, dat je een deel van je bezitting te Lutsall wildet verkoopen en een hypo theek had genomen op Rhysalls." „Ik weet niet, waarom meneer Beudo ver u met die bijzonderheden lastig moest vallen", zeide Gerald, niet geheel op zijn gemak, „maar in hoofdzaak zijn ze juist". „Zooals je weet, geef ik je als mijn eenigen zoon en den erfgenaam van Hin terleys een jaarlijksche toelage van vijf duizend pond, welke ik best kan missen. Je bezit zelf ongeveer evenveel, meen ik. Je bewoont een deel van Hinterleys Hou se, als je in de stad bent, en hebt het ge bruik van mijn bedienden daar. Je polo- ponies worden expres bij mijn uitgaven voor den stal gerekend. Daarom moet je mij niet kwalijk nemen, dat ik verwonderd ben over het feit, dat je het noodig hebt gevonden zulke groote geldsommen op te nemen". Gerald bleef een oogenblik zwijgen, in nerlijk verbitterd door zijn vaders nauw keurig toezicht. Iets van de ergernis, wel ke hij gevoelde, verried zich misschien in zijn toon. „Ik had het geld noodig, vader," zeide hij. „Ik zal het waarschijnlijk terugkrijgen of een vergoeding er voor". „Indien je het noodig hebt om je verlie- vestigen. Hij trad in verbinding met de nationaal socialisten en was tot 8 October van verleden jaar lid hunner partij. Op het oogenblik van de arrestatie was hij in het bezit van een uitnoodiging tot het bijwo nen van ;een vergadering van nationaal so cialistische juristen. Nadat hij voor zijn plannen de nationaal socialisten niet had kunnen winnen, stelde hij zich in verbin ding met Kretscher en samen hebben zij toen het plan gesmeed een aanslag op dr. Luther te plegen. Dr. Roosen verklaarde uitdrukkelijk, dat het geenszins in de be doeling heeft gelegen, dr. Luther te doo- den. Hun aanslag moest alleen als demon stratie worden beschouwd, zeide hij, ten einde in staat te worden gesteld, hun ideeën voor de rechtbank in het openbaar te ontwikkelen. Manifest van Hindenburg. De Rijkspresident heeft naar aanleiding van zijn herkiezing het volgende manifest tot het Duitsche volk gericht: „Met dank voor het mij opnieuw door het Duitsche volk bewezen vertrouwen en met de belofte mijnerzijds met al mijn kracht het vaderland en het Duitsche volk te blijven dienen, neem ik de herkiezing aan „In trouw aan mijn eed op de grond wet zal ik mijn ambt blijven vervullen in den geest van onpartigheid en rechtvaar digheid en met den vasten wil om ons vaderland naar buiten aan rechtsgelijkheid, naar binnen aan eenheid en ontwikkeling te helpen. Aan alle Duitsche mannen en vrouwen, onverschillig of zij op mij gestemd hebben of niet, richt ik de dringende vermaning: laat alle tweedracht varen en sluit de ge lederen. Evenals zeven jaar geleden vraag ik de medewerking van het geheele volk, want de samenwerking van allen is thans nog noodzakelijker dan toen om de noo- den van dezen tijd te overwinnen. Slechts als wij samenwerken, zullen wij sterk ge noeg zijn om ons lot te bestieren. Daar om, in eenheid voorwaarts met God." Engeland en Ierland. In een toespraak ten aanhoore van 6000 menschen te Ennis heeft De Valera ont kend dat het besluit om den eed van trouw aan den Engelschen koning door de parlementsleden af te schaffen, een po ging zou zijn om een twist met Engeland uit te lokken. In tegendeel, zei de presi dent van het uitvoerend bewind van den Ierschen Vrijstaat, zijn wij er verlangend naar betrekkingen van waarachtige vriend schap met het Engelsche volk te vestigen, maar dit moeten betrekkingen zijn op voet van volkomen gelijkheid. Ierland is geen Engelsche kolonie. Het is een van de oud ste naties ter wereld. Ons recht op sou- vereine onafhankelijkheid is ouder dan de Britsche natie zelf. Een openijke, afdoen de erkenning van dat recht is de eenige grondslag waarop een waarachtige duur zame overeenstemming tusschen de beide landen kan worden verzekerd. De Engel sche staatslieden hebben nu een mooie ge legenheid om afstand te doen van hun on wijze eerzucht het Iersche volk te over- heerschen. Ten aanzien van de landannuïteiten zei De Valera, dat geen enkel pond den Vrij staat zal verlaten, tenzij Groot-Britannië boven twijfel weet aan te toonen, dat het recht op de annuïteiten heeft, wat naar onze opvatting nimmer het geval is ge weest. Bovendien heeft het Engelsche par lement uitdrukkelijk in 1920 van een der gelijke aanspraak afgezien. Vulkanische uitbarstingen. Uit Zuid-Amerika worden uitbarstingen gemeld van de drie vulkanen Descazaza- do, Tinguiririca en Las Yegeas. Zondag ochtend zijn zij met groote heftigheid gaan werken. Ondanks den grooten afstand kan men te Santiago het geluid der werkende zen bij kaartspel of wedrennen te betalen", ging Lord Hinterleys voort, „zou ik je lie ver zelf voorschieten, dan dat je land ver koopt, dat al aan je overgrootmoeder heeft behoort, of dat je een hypotheek opneemt op een deel van je bezittingen". „Ik heb het geld noodig voor een ge heel ander doel", verklaarde Gerald, „een doel waarvoor ik mij niet tot u kan wen den. Er zijn andere menschen bij betrok ken". „Ik begrijp het", zeide Lord Hinterleys droogjes. „Wij zullen dan voorloopig de zaak maar laten rustenAls je mij je arm wilt geven, zullen wij gaan koffie drinken in den tuin". - „Het spijt mij, vader, dat u mij geheinl- zinnig en gesloten moet vinden", veront schuldigde Gerald zich met een poging tot scherts. „Ik heb mijn hoofd nog niet ge heel verloren, dat kan ik u verzekeren". „Ik had het nooit gedacht, Gerald", zei de zijn vader, „dat je gemakkelijk een prooi zoudt worden van avonturiers en ge lukzoekers. Ik blijf nog steeds hopen dat je in staat bent op je zelf te passen, of schoon je gebrek aan vertrouwen mij zeer doet". „Het zal mij binnenkort mogelijk zijn u alles te vertellen", beloofde Gerald. „Dat ik nu verplicht ben tot geheimhouding, is mijn schuld niet". vulkanen als het gerommel van een verwij derden donder hooren. De in de omgeving van de werkende vulkanen gelegen steden en dorpen zijn geheel met asch bedekt en bevinden zich in een half donker tenge volge van den aschregen, die het licht ver duisterd en de zonnestralen in zoo sterke mate onderschept, dat de bevolking van de koude te lijden heeft. Men vreest, dat in de bergstreken men- schenlevens verloren zijn gegaan. Het te lefoon- en telegraafverkeer met de stre ken die door de uitbarsting geteisterd wor den is verbroken. De Chileensche regee ring heeft een escader vliegtuigen naar het geteisterde gebied gezonden om waar nemingen te verrichten. Gisterenavond meldde men nog: De vulkanische uitbarstingen in Zuid- Amerika zijn plotseling opgehouden. De seismologen vreezen evenwel, dat juist als gevolg van deze plotselinge rust de wer king in hevigheid zal terugkeeren. Het stadsverkeer te Buenos Aires ligt volko men stil. De artsen vreezen, dat epidemi sche ziekten zullen uitbreken. Door de krachtige zwaveldampen en de dichte rook werden de naar het aardbevingsgebied ge zonden verkenningsvliegtuigen gedwongen terug te keeren. POLITIERECHTER te MIDDELBURG In de zitting van gisteren werden de vol gende zaken behandeld: Hazardspel. P. R„ 45 jaar, koopman en straatmuzi kant te Oosterhout, werd ten laste gelegd dat hij op 24 Februari j.l. te Kattendijke, op het erf van Timmerman, toen daar eene openbare verkooping werd gehouden, ge legenheid tot hazardspel heeft gegeven, door te laten spelen met een dubbel ge vouwen riem, tegen betaling, door P. Job- se en L. Scheele, terwijl de kans op winst aan het toeval afhing. Eisch: f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: f 25 boete of 10 d. hechtenis. Dierenmishandeling. M. W„ huisvrouw A. F., 25 jaar, zon der beroep te Kamperland, wegens het zonder redelijk doel een kip schoppen en slaan, waardoor het dier pijn of letsel werd aangedaan, daar zij een poot heeft afge schopt, gepleegd te Kamperland, op 7 Fe bruari 1932. Eisch: f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: f 2 boete of 2 d. hechtenis. Beleediging. C. A. v. Z., 42 jaar, bloembollenkwee— ker te Heemskerk, werd verdacht dat hij op 18 Februari 1932 te Kortgene, Hu- brecht van der Maas heeft beleedigd. Eisch: f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: f 25 boete of 10 d. hechtenis. Veldwachters beleedigd. P. G„ 28 jaar, arbeider te Colijnsplaat, werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Maart j.l. te Goes, de veldwachter Van Raaij en Slager, die daar surveilleerden, heeft be leedigd. Eisch: f 15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: f 15 boete of 5 d. hechtenis. Faillissementen. Het faillissement van Jan Hamelink, commissionnair te Wemeldinge, Curator Mr. J. W. Goedbloed te Goes, is geëin digd met een uitkeering van 8.66% aan de concurrente schuldeischers. Het faillissement van P. de Bruijne, koopman te Goes, Curator Mr. Ph. R. Hugenholtz te Goes, is geëindigd met een uitkeering aan de concurrente schuld eischers van 6.549%. Zij kwamen door de glazen deur op het terras en gingen de stoep af en over het grasveld naar den ceder. Myrtile stond achter het koffieblad, en Gerald, denkende aan zijn vaders woorden zooeven, keek naar haar met een ofschoon eenigszins kwijnende belangstelling. Zij droeg een eenvoudig grijs mousselinen kleedje, haar haar was in het midden gescheiden en viel laag over haar ooren. De ietwat magere, kinderlijke gestalte was nu gevulder en nog bevalliger dan vroeger. Zij scheen zich vol komen op haar gemak te voelen, maar haar vriendelijke glimlach, haar voortdu rende maar bescheiden pogingen om het ieder naar den zin te maken verrieden haar innige, zwijgende dankbaarheid. Lady Mary, door de zon verbrand maar bemin- lijk, lag in een hangmat met een sigaret in haar mond. Zij hield een telegram in de hand en zag er heel opgewekt uit. „Heb je het nieuws gehoord?" vroeg zij. „Christopher is uitgenoodigd zich candi- daat te stellen voor West Leeds. Het is een veilige zetel en hij heeft het aangeno men. Hij komt morgenmiddag hier". „Die goede, oude Chris!" mompelde Gerald. „Maar waarom ter wereld hij er in toestemt de helft van zijn tijd door te brengen met te vechten in het Lagerhuis, kan ik niet begrijpen". (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1932 | | pagina 1