LANBOUI-BIOSCOOP VERWACHT VRIJDAG 15 APRIL: (SOUS LES TOITS DE PARIS) Gemengd Nieuws Financiën Lraatste Berichten. BEKENDMAKING. Advertentiën. Uitstekende piano aken van Parijs ongeveer 2 millioen gulden opleveren. Echter zou het, dank zij verschillende bezuinigingsmaatregelen, mogelijk ge weest zijn, het loopende jaar zonder verlies te doen sluiten, indien de ont vangsten zich op het reeds belangrijk verlaagde peil van 1931 gehandhaafd hadden. Instede daarvan, zijn zij in het nieuwe jaar tot dusver zelfs in sterkere mate dan tevoren teruggeloo- pen, en er is geen enkele aanleiding, die verbetering zou doén verwachten. De geschatte ontvangsten van Janu ari toonen een vermindering van f 2.445.000 aan; die van Februari, onder den gunstigen invloed van het feit, dat die maand een dag meer telde dan ge woonlijk, een van f 1.462.000. De uitga ven zijn in die twee maanden met slechts ruim f400.000 gedaald. Ook als de definitieve cijfers, zooals gewoon lijk, meevallen, zullen de eerste twee maanden van het jaar het tekort met ongeveer 3 millioen gulden vergroo- ten. Op deze basis moet voor het ge- -heele jaar een tekort van 15 millioen 'Wtot 20 millioen gulden verwacht wor den. Onder deze omstandigheden achten wij ons verplicht, tot loonsverlaging over te gaan, waartoe de in de laatste jaren ingetreden algemeene prijsver laging zeer zeker de gelegenheid opent. Naar ons oordeel zal de verlaging be paald moeten worden op tien procent van alle bezoldigingen, periodieke ver hoogingen, premiën, toelagen en ver dere vergoedingen. Over een geheel jaar zal daardoor een besparing van ongeveer 9 millioen gulden verkregen worden. Afgescheiden daarvan zal bijlage V van het R.D.V. 1926 herzien, en zullen de daarin aangegeven vergoedingen be langrijk verlaagd moeten worden. De loonsverlaging zal 1 Juli a.s. moe ten ingaan. Wij zijn echter bereid, haar in de eerste drie maanden slechts voor de helft toe te passen, zoodat zij pas op 1 October ten volle in werking zal treden." Zooals eveneens gemeld heeft de personeelraad in eeen spoedvergade ring Vrijdag met groote verbazing van dit voorstel kennis genomen, wijl in de conferentie van 29 Maart j.l., waar in de bezuinigingsmaatregelen uitvoe rig werden behandeld, de directie zelfs met geen woord op deze voorne mens gezinspeeld heeft. - De personeelraad sprak mede daar om zijn scherpe afkeuring over dit voorstel uit, besloot het niet in behan deling te nemen, doch het over te leg gen aan de organisaties. MENGGEBOD VOOR MARGARINE. Zooals wij hebben gemeld, is het aangekondigde wetsontwerp inzake den steun aan de veehouderij naar den Raad van State om advies gegaan. Naar de Tel. met zekerheid ver neemt, heeft de regeering uit de ver schillende voorgestelde systemen dat van een menggebod voor margarine gekozen. De veronderstelling, dat daar bij een mengpercentage van 50 pet. ge kozen zal worden schijnt niet te ge waagd, zoodat dan een melange half margarine half natuurboter in den handel zal komen. De reden dat de regeering aan het menggebod de voorkeur heeft gege ven boven een heffing op spijsvetten waaruit een toeslag aan de melkpro ducenten zou worden uitgekeerd, moet ^gelegen zijn in de omstandigheid, dat zij tegen een menggebod den gering- sten politieken weerstand verwacht, hetgeen mede met het oog op het spoedeischende van de aangelegenheid van groot belang geacht wordt. Duide lijk is n.l. dat tegen .een heffing op spijsvetten van de zijde der stedelijke bevolking bezwaar bestaat. Bij een menggebod nu, zoo rede neert men, wordt wel is waar de mar garine duurder, doch blijven de prij zen der overige spijsvetten onaange tast. Bovendien acht men margarine gemengd met een groot percentage na tuurboter een beter voedsel dan mar garine alleen, waardoor de prijsver- hooging eveneens eenigszins gecom penseerd zou worden. Zooals bekend geven verreweg de meesten der belanghebbenden en des kundigen de voorkeur aan een heffing op spijsvetten. Men vreest namelijk van een menggebod groot nadeel voor den naam van de Nederlandsche na tuurboter op de buitenlandsche markt en ducht anderzijds 'dat velen die thans zuivere natuurboter gebruiken, tot de consumptie van het mengsel zullen overgaan. Tegenover het eerste bezwaar voeren de voorstanders van een menggebod echter aan dat het scherpe toezicht op de voor export bestemde natuurboter zal blijven be staan, zoodat het buitenland spoedig genoeg zal weten dat het geen vrees voor knoeierijen behoeft te koesteren. Ml JNHARDT'S LAXEERTABLETTEN regelen vlug zonder kramp of pijn. Doos 60ct-Bij Apoth.en Drogisten. 20 13 4 3 81-28 30 20 13 2 5 53-29 28 20 10 5 5 65-44 25 20 10 3 7 61-45 23 20 10 2 8 57—58 22 20 8 3 9 50-49 19 20 9 1 10 41-55 19 20 6 3 11 36-56 15 20 6 2 12 38-58 14 20 6 2 12 41-66 14 20 4 3 13 34—61 11 Voetbal. De uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. Ajax-P. S. V3—0 Feijenoord—Enschede 2—2 De stand om het kampioenschap van Nederland luidt thans Ajax 3 3 0 0 16—1 6 Feijenoord 4 2 2 0 12—4 6 Enschede 4 2 11 9—6 5 P. S. V. 3 0 1 2 2-8 1 Veendam 4 0 0 4 2—22 0 Afdeeling IV. Beslissingswedstrijd. B. V. V.—De Valk 1-1 2e klasse A. T. S. C.-Breda 4-0 De eindstand der Zuid. 2de klasse A luidt thans Middelburg H. E. R. O. D.O.S.K.O. R B. C. Terneuzen T. S. C. Breda Alliance M. E. V. O. De Baronie Velocitas Gymnastiek. Uitvoering „Volharding". Voor de Zaterdagavond in Schuttershof door „Volharding" gegeven gymnastiek- uitvoering bestond veel belangstelling, zoo dat de zaal geheel bezet was- -Ook den burgemeester merkten we onder de aanwe zigen op. De voorzitter, de heer Bartelse, opende den avond met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot den burgemeester, den heer Van Tiel en de pers. Hij meende niet op het nut van de gymnastiek te moe ten wijzen, daar dit van bevoegde zijde tegenwoordig wel voldoende gedaan wordt hoopte echter, dat ook deze avond aan de verbreiding er van zou medewerken. Ten slotte deelde spr. nog mede, dat „Volhar ding" reeds zooveel leden telt, dat allen niet tegelijk op het tooneel konden plaats nemen, de nummers waren echter zoo ver deeld, dat elk lid een beurt zou krijgen. Het programma werd geopend met vrije oefeningen van de jongens, die in twee ploegen optraden. Na een even weifelend begin van de eerste ploeg, verliep de aar dige oefening vlot en werd besloten met een mooien stand, waar alle 36 jongens aan medewerkten. De heeren gaven hierna een nummer paard, dat door velen onbe rispelijk werd uitgevoerd. Eveneens wa ren de oefeningen van de plaats, door de meisjes A uitstekend. We meenen, dat geen enkel foutje gemaakt werd! Het num mer klassikaal brug, voor dames en meis jes, bestond hoofdzakelijk uit eenvoudige doch correct uitgevoerde oefeningen. Van bijzonder goed gehalte waren de zware vrije oefeningen voor de heeren, die even eens zonder fout afgewerkt werden. Een aardig nummertje bokspringen voor de jon gens sloot het eerste deel van het pro gramma. Na de pauze kregen we één der meest geliefde nummers, rek voor de heeren. Er werd veel goeds bij te zien gegeven en gemiddeld leken de heeren ons ditmaal beter werk te leveren, dan we nog zagen. Na een keurig nummertje stokzwaaien van de dames, op muziek, besloten met een mooien stand, kregen we aantrekkelij ke springriet-oefeningen van de meisjes B vlot uitgevoerd. Zeer goed waren ook de knotsoefeningen van de meisjes C. Het ging zonder fout en zonder dat we knot sen hoorden. Voor de tweede ploeg nog een extra pluimpje! Een nummer klas sikaal brug voor heeren sloot het pro gramma. Dit nummer, geopend met een hoogtestand van zeven gymnasten, de heer Kooij in het midden, vormde een waardig slot van den zoo vlot verloopen avond. Wat de heeren te zien gaven, kon gemid deld hoog aangeslagen worden. Dit trof ook den geheelen avond, de goede gemid delde ontwikkeling der „Volharding''~le- den, zonder veel „geweldenaars", maar ook zonder achterblijvers. En dit is wel het beste dat de gymnastiekbeoefening kan geven. In dezen past zeker een compli ment voor den leider, den heer Kooij, die hiermede toont gezonde opvattingen van deze mooie sport te hebben. Een druk en gezellig bal besloot dezen mooien avond, die weer een succes voor „Volharding" en haar ijverig bestuur moet genoemd worden. Aufo te water. Zaterdagmiddag is een personen auto. die de Anjelierstraat te Am sterdam uitreed, de Lijnbaangracht in gereden. Behalve den bestuurder Tus- burg zat achter in den aufo nog een persoon. Schor genaamd. De aufo geraakte geheel onder water. Het on geluk werd door velen gezien en da delijk boden vele personen hulp. On der deze bevond zich H. v. d. Heu vel, die gekleed te water sprong en erin slaagde den bestuurder door het portiersraam naar buiten te trekken. Omstanders brachten hem op den wal waar men hem bij een bakkerij bin nendroeg. Ondertusschen had v. d. Heuvel ook den tweeden man uit den auto \Jvetcn te krijgen. Hij was bewusteloos De geneeskundige dienst, de reddings wagen van de brandweer waren in middels ter plaatse gekomen en daar het gerucht liep, dat er zich nog meer personen in het voertuig zouden be vinden, werd al het mogelijke gedaan om den auto uit het water te krijgen Dit gelukte, doch er bevond zich nie mand meer in. De twee inzittenden en de redder werden naar het bin nengasthuis vervoerd. Schor is daar zonder tot het bewustzijn te zijn ge komen, overleden. De toestand van den anderen man is ernstig. De redder- heeft geen nadeelige gevolgen onder vonden. Een handige klant. Te Deventer kwam dezer dagen iemand een café binnen en bestelde een flesch jenever, die hij terstond in zijn jaszak liet glijden. Toen het op betalen aankwam, verzocht de man later zijn schuld te mogen voldoen. Maar de kastelein, die „boter bij de visch" wenschte, stond zulks niet toe De man nam toen zijn zak een volle flesch en deponeerde die op de toon bank. Even later kwam een ander persoon hetzelfde café binnen en be stelde een hoeveelheid drank, doch minder dan een flesch. De kastelein schonk daarop uit de- flesch, die achtergelaten was door eerstbedoel- den man. De klant betaalde en ver dween. Andermaal verscheen een be zoeker in het café, die een glas je never bestelde. Weer schonk de kas telein uit de bewuste flesch, doch zag tot zijn niet geringe verbazing, dat de bezoeker den inhoud van het glas op den grond spuwde. De in houd bleek water te zijn. Toen ontdekte men dat de eerste bezoeker een flesch, gevuld met water, op de toonbank had achtergelaten. De po litie is van deze „mop" in kennis ge steld. Boerderij afgebrand. Te Hindeloopen is de kapitale boer derij van den heer W. de Boer afge brand. De veestapel kon worden ge red. Tijdens het blusschingswerk heeft ieen der brandwachts verwondingen op- geloopen. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Verzeke ring dekt de schade, die ongeveer f15.000 bedraagt. De onbewaakte overweg. Zaterdagmorgen is op den onbe- waakten overweg nabij blokpost 49 aan het Holl. Wegje op de spoorbaan Bergen op Zoom -Roosendaal door trein 3024 welke daar te 8.10 pas seert, 'n met paard bespannen tilbury aangereden, welke bestuurd werd door mej. M. Paling te Roosendaal. Hef paard werd op slag gedood en het rijtuig een eindweegs meegesleurd en grootendeels vernield. Mej. P., die nog in den bak van den wagen lag was aan het hoofd ernstig verwond en werd met den trein mee naar Roosen daal vervoerd, waar zij naar het zie kenhuis Charitas werd overgebracht. Spoorwegarbeider gedood. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur, heeft op het emplacement der Ned. Spoorwegen te Eindhoven ter hoogte van de waterpompen een doo- delijk ongeluk plaats gehad. Daar was de 56-jarigc lijnarbeïder P. Bosman wonende te Eindhoven Varenstraat 9,, tusschen de rails aan het werken, toen hij door een trein, komende uit Weert, werd overreden en gedood. Blijkbaar heeft de man den trein te Iaat opgemerkt om zich te kunnen verwijderen. De machinist kon den trein niet tijdig genoeg meer tot stilstand brengen. Het slachtoffer is gehuwd en laat een vrouw zonder kin deren na. Tusschen muur en machine. Op de Nederlandsche Schroefbouten fabriek te Helmond moest Vrijdag een zware machine verplaatst worden, waarbij ook de 40jarïge boutenmaker A. van Mierloo,' uit Helmond, behulp zaam was. Op een gegeven oogenblik kantelde de machine en van Mierlo geraakte tusschen een muur en de ma chine beklemd. Hij was er zeer ern stig aan toe, daar zijn borstkas was ingedrukt. Onmiddellijk werd hij haar het St. Anthoniusgasthuïs vervoerd, waar hij in den namiddag is overle den. Van Mierlo, die gehuwd was, laat een weduwe met eenige jeug dige kinderen achter. Millionair vermoord. De millionair Joseph Cohen speelde Zaterdag in de veranda van zijn wo ning in Brooklyn met zijn echtge- noote Kaart, toen plotseling drie ban dieten verschenen, die hun revolvers op h em leegschoten. De bandieten verdwenen daarop weer; men meent met een wraakneming te doen te heb ben. Lindbergh's zoontje. Het laatste bedrijf? Meer en meer wint de meening veld dat de baby van den heer en mevrouw Lindbergh binnen enkele dagen weer in de ouderlijke woning zal terug- keeren. De „Star" zegt alle redenen te hebben om te gelooven, dat a.s. Woensdag op de uit New York ko mende „Aquitania" het laatste bedrijf van het drama zal worden gespeeld. Uit betrouwbare bron, welke mei oog op de beloofde strikte geheim houding niet nader kan worden aan geduid, verneemt het blad dat zich een afgevaardigde van de ontvoerders aan boord van de „Aquitania" bevindt. Deze zal bij aankomst te Southamp ton of wanneer dit niet veilig genoeg wordt geacht in een haven van het continent worden afgehaald en bij majoor Schoeffel gebrachtt worden, den assistent-chef van de staatspo litie van New Jersey die eenigen tijd geleden naar Engeland is gekomen. Dan zal onmiddellijk een overeen komst worden getroffen, die naar men aanneemt de directe teruggave van den baby zal verzekeren. Twee vliegtuigen neergestort. Zaterdagmorgen zijn tijdens 'n eska der-vlucht van het 34ste Fr. vlïegre- giment twee militaire vliegtuigen met elkander in botsing gekomen en neer gestort. Drie inzittenden slaagden er in met hun valschermen veilig te da len. De vierde werd dood onder de overblijfselen van zijn machine te voorschijn gehaald. De beide vlieg tuigen waren op het dak van de vlieg- kozerne gevallen en werden volkomen vernield. Scheurleer en Zonen, Den Haag. De firma Scheurleer en Zonen te 's-Gravenhage deelt mede, dat zij tot haar leedwezen genoodzaakt is haar kantoor te 's-Gravenhage en Scheveningen te sluiten en dat zij bij de arrondissements-rechtbank een verzoek tot surséanoe van betaling zal indienen. Zij stelt er prijs op reeds nu te verklaren, dat de aan haar administratie toevertrouwde effecten volledig aanwezig zijn. De firma Scheurleer en Zonen te 's-Gravenhage behoort tot de oudste bankfirma's hier te lande. Zij werd in 1804 opgericht. In 1917 werd haar kantoor te Delft ingebracht in een N.V., die inmiddels in liquidatie is getreden. Firmanten der firma Scheurleer en Zonen te 's-Gravenhage zijn de hee ren W. M. Scheurleer, mr. C. Wt Lunsingh Scheurleer, mr. S. de Mees ter en mr. A. Diemer Kool. Volgens door het Correspondentie bureau verstrekte inlichtingen, hebben geen directe redenen tot deze surséance- aanvrage geleid en is er geen sprake van dat iets gebeurd is, dat het daglicht niet mag zien. Tot 1928 liepen de zaken zeer goed, doch de algemeene crisis, en de on mogelijkheid steun van elders te krijgen, zijn oorzaak dat thans de betalingen moe ten gestaakt worden. De familie heeft zelf haar vermogen ook grootendeels verloren. Jongen doodgeschoten. Nabij de Duitsche grens te Aalten is gisternacht een 16-jarige Duitsche jongen, die voor smokkelaars op wacht stond, door een Duitschen kommies met een schot door het hart gedood. Daar de jongen zich op Neder- landsch grondgebied bevond heeft de burgemeester van Aalten een onder zoek ingesteld. Ook het parket is ge waarschuwd. (V.D.) Stoomschip gestrand. Het Duitsche stoomschip „Nobis" geladen met steenkolen is van nacht bij Ameland gestrand. De bemanning is nog aan boord. De sleepboot Oceaan van de firma Ooeksen heeft getracht het schip vlot te sleepen, hetgeen niet is gelukt. De sleepboot Texel van de zelfde firma is ter assistentie onderweg. De red dingsboot van Oostmahorn blijft bij het schip om zoo noodig hulp te ver- Ieenen. (V.D.) Twee meisjes verdronken. Te Erica bij Emmen zijn Zaterdag door een windvlaag twee tienjarige meisjes in het kanaal gewaaid en verdronken. Het lijk van hef eene meisje is spoedig opgehaald, naar het andere is tot gistermiddag terver- geefs gedregd. (V.D.) De Duitsche verkiezing. Rijkskanselier dr. Briining heeft, zooals bij een presidentsverkieaing ge bruikelijk is, aan Von Hindenburg het ontslag van het kabinet aange boden. Von Hindenburg heeft Briining ver zocht met zijn kabinet voorloopig in functie te blijven, waaraan Briining heeft voldaan. (V.D.) BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jacobus z.v. Jacob Martinus Liplijn en Christina Cornelia de Rooij; Cornells z.v. Marinus de Boot en Cathe- lina Cornelia Noels. Overleden: Marinus Sinke 39 j„ echtge noot van Janna Paauwe, te Kruiningen. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 11 April 1932. Vlasaanvoer: 6450 blauw 45/65, 300 wit 45/60. 6600 geel 45/60, 300 dauwwit 30/ 40. Handel traag, hooge vraagprijzen, groo tendeels opgehouden. Boekweit: Danziger loco f 6,40 a f 6,50, Amerikaansche loco f 7,10 a f 7,20. Granen buitenlandsche, goed prijshou dend. Meel f 10,30. Mais f 87,—. Haver f 6,60. Binnenlandsche: Gerst f 6,50 a f 7,- Haver f 6,50 a f 7,— Erwten f 8,50 d f 13, Schokkers f 8,— a f 16, Bruine boonen f 6,af 7, Blanke f 8,a f 0,00 Lijnzaad voer f 6,a f 7, Zaai blauw en witbloei f 8,a f 10, Karwijzaad f 20,— h f 21 Maanzaad f 25,a f 27, AardappelenZeeuwsche blauwen en bonten f3,50 a f4,Eigenheimers f2,30 a f3,—. Varkensmarkt: Varkensaanvoer: 1366 stuks, 1ste kwa liteit 21 a 25 ct., 2de kwaliteit 18 a 22 ct„ 3de kwaliteit 16 a 18 ct., export 22 a 23 ct. Handel vlug. VEILINGSVEREENIGING „K. B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 8 April 1932. Hollandsch Zoet f21, Stoofperen f23, Spinazie f 17 a f22, Snijsalade f25 a f27, Witlof f 11alles per 100 K.G., Kropsla f 1,30 a f6,50 per 100 krop, Radijs f 2,30 a f 2,90, Selderij f4, Raapstelen f2,10. Prei f8 f9. Tulpen f7 f 14, alles per 100 bos, Roode kool f 1 a f 5 per 100 stuks, Narcissen f 0,30 per 1000 stuks. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 11 April 1932. Witlof f 19 a f23. Spinazie f24 a f27. Aardappelen f 2 a f 3,50, alles per 100 K.G., Bloemen: Narcissen f 0,90, Rhabar- ber f 7, Radijs f 3.60 a f 3,70, Prei f 6 a f 11alles per 100 bos, Kropsla f4,20 a f 6,30, Idem 2e soort f 2,50 a f 3,20, Bloem kool f 11Witte kool f 4,90, Roode kool f2,60 a f2,70, alles per 100 stuks. TE HUUR voor f 50,— per jaar (stem men inbegrepen). Te bevragen bij Me vrouw VAN DÉR HAVE, Kapelle. Wegens uitgebreidheid van de verkoo- ping op WOENSDAG 13 APRIL 1932, in „de Prins van Oranje" te Goes, zal deze inplaats van om 10 uur, OM 9 UUR AANVANGEN. Deurwaarder J. M, DE KOK.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3