Binnenland. ASPIRIN Rechtszaken Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Enschede werkt weer. Reeds 800U van de ongeveer 11000 textielarbeiders te Enschede hebben een oproeping ontvangen om deze week het werk te hervatten. Wanneer en of de anderen aan het werk kunnen gaan, is nog niet bekend. Buiten En schede hebben 600 arbeiders nog geen oproeping ontvangen. In de spinnerijen is het werk bijna volledig hervat. Bij de firma N. ter Kuile en Zonen te Enschede is een strubbeling ont staan, doordat de wevers en kamïnhan- gers protesteerden tegen de h.i. ver anderde en verlaagde tarieven. Eenige personen hebben daar de fabriek ver laten. De besturen van „Unïtas" en „St. Lambertus" hebben deze zaak bij de fabrikantenvereeniging aanhangig ge maakt. Gistermorgen is ook de arbeid bij do stoomspinnerij „Twenthe" te Almelo hervat. Van de ongeveer tweehonderd arbeiders konden slechts enkelen het werk nog niet hervatten. Alles had leen rustig verloop. Commandant veldleger. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Mei aan den luit. generaal E. F. Insïnger, commandant van het veld leger, tevens commandant der ves ting Holland en gouverneur der Re sidentie, op het daartoe door hem ge dane verzoek eervol ontslag uit den millitairen dienst verleend ter zake van langdurigen dienst. Voorts is benoemd en aangesteld: tot luit.-generaal commandant van het veldleger, tevens commandant van de vesting Holland, generaal- majoor jhr. W. Röell, commandant van de Ie Divisie. Steun zuivelbereiding. Naar wij vernemen, heeft een wets ontwerp tot steun aan de zuivelbe reiding het Departement van Binnen- landsche Zaken en Landbouw ver laten. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: L. C. de Jonge, koop man en commissionnair te Kapelle. Rechter-commissarïs Mr. Th. Port- heine, Curator Mr. J. W. Goedbloed te Goes. J. Lipiijn, caféhouder te Goes (Café Beurs). Rechter-commissaris Mr. J. H. Bybau. Curator Mr. P. v. Empel te Middelburg. Onfslagkwestle te Vlissingen. Het gerechtshof te 's Gravenhage be krachtigde het vonnis der Middel- burgsche rechtbank waarbij de vorde- ring van een vroegeren leeraar der Zeevaartschool „De Ruijter" te Vlis singen tot schadevergoeding wegens onrechtmatig ontslag werd ontzegd. Het betreft hier een oude ontslagkwes tie; in 1918 werd de betrokkene be noemd tot tijdelijk leeraar; herhaalde lijk heeft hij om een vaste aanstelling verzocht; in 1920 meende hij op grond van verschillende uitlatingen der be stuursleden, dat hij definitief benoemd was. Tot zijn groote verwondering werd de leeraar in 1923 toch ontslagen, waarbij het schoolbestuur zich op het standpunt stelde dat er geen vaste aanstelling was. Na tevergeefs getracht te hebben de zaak langs minnelijken weg te regelen, heeft de leeraar in 1927 een gerechtelijke actie op touw gezet, die iiij thans in twee instanties verloren heeft. Im Westen nichts Neues. Zooals men zich herinneren zal, heb ben zoowel de rechtbank te Middel burg als het gerechtshof in Den Haag de firma S. te Vlissingen veroordeeld tot f40 boete wegens benadeeling van een gezelschap, dat een tooneelvoor- stelling zou geven met bovengenoemde |l titel door te publïceeren, dat dit niet was wat men er van verwachtte. De firma S. zag daarin een benadeeling van haar bioscope onderneming. De zaak is door den Hoogen Raad naar het Gerechtshof te 's Hertogen bosch verwezen en dit heeft S. thans vrijgesproken. Tof f 1500 boete veroordeeld. Tegen een architect te Hilversum, die reeds eerder veroordeeld is, we gens 't werpen van faecaliën in den tuin van zijn buurman en die voor hetzelf de feit wederom terecht stond, heeft de ambtenaar van het O.M., mr. 's Ja cob thans f1500 boete geëischt of 4 maanden hechtenis. Mr. P. J. Dam, plaatsvervangend kantonrechter, veroordeelde hem over eenkomstig dezen eisch. Ernstige vechtpartij. Maandagavond heeft te Bosschen- hoofd onder de gemeente Hoeven (N.Br.) een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een viertal personen kwam in het café van den heer L. Nauwe lijks waren zij binnen of een van hen sloeg den 20-jarigen zoon van den caféhouder, zonder dat daartoe eenige aanleiding was, met een steenen asch- bak op het hoofd. De caféhouder, die het tumult hoorde, kwam binnen ge sneld, greep den aanvaller, een ze keren J. H. beef en sloeg hem eenige malen met het hoofd tegen den grond waardoor hij bloedend werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis te Oudenbosch vervoerd. Infusschen waren ook de kamera raden van H. tegen L. van leer ge trokken en werd druk van messen ge bruik gemaakt. De caféhouder slaagde er in allen buiten te krijgen. De bel hamels slingerden verschillende voor werpen door de ruiten van het café Zware balken werden als stormram men gebruikt en de deuren van het huis ingerammeid. Toen de politie arriveerde was het tooneel van den strijd in een ware ruïne herschapen. De caféhouder liep eenige snijwonden op, evenals twee der belhamels. Ernstige aanrijding. Op den Hoofdweg te Hillegersberg reed gisteravond een veeauto in zeer groote snelheid in de richting van Rotterdam. Zonder vaart te minderen passeerde de chauffeur een, voor den veeauto rijdend, motorrijtuig, waarbij hij vermoedelijk een oogenblik het stuur kwijtraakte en zoodoende op den berm van den weg terecht kwam. De op den berm loopende 23-jarige werkster M. K., wonende te Gapelle a. d. IJsel, is gegrepen en eenige meters meegesleurd. Zij bleef be wusteloos liggen. De vc-eauto reed,, door, alsof er niets gebeurd was. Een juist passeerende automobi list heeft het meisje opgenomen en naar de woning van een dokter ver voerd. Vermoedelijk heeft zij een hersenschudding gekregen. Haar lin kerarm is van boven tot onder open gescheurd. Haar toestand is zorge lijk. De politic spoort den roekeloo- zen chauffeur op. De buit gevonden. Eenige dagen geleden werd inge broken in de pastorie der R. K. kerk van het H. Hart te Oss waarhij een partij tafelzilver ter waarde van on geveer f 300 ontvreemd werd. Giste ren ontdekten spelende kinderen bij toeval in een nabij de kerk gelegen sloot, iets blinkends. Door passeeren de voorbijgangers werd de politie hiervan in kennis gesteld. Deze vischte het gestolen zilver, alles aan elkaar gebonden, geheel compleet, uit het water. De dieven hadden blijk baar hun buit op deze plaats ver borgen, met de bedoeling het later weer voor den dag te kunnen halen. Oude vrouw beroofd. Dezer dagen werd getracht in te breken bij een 69-jarige zwerfster, die met haar woonschuit nabij Papen veer onder de gemeente Ter Aar ligt. De poging werd echter verijdeld, doordat de oude vrouw uit alle macht op een misthoorn begon te blazen, waardoor omwonenden werden ge waarschuwd. In den nacht van Zondag op Maan dag hebben eenige onverlaten even wel een nieuwe poging gewaagd, dit maal met succes. Omstreeks halftwee werd de oude vrouw gewekt door eenig geritsel en onmiddellijk daar na sprongen twee mannen in haar slaapvertrek. Nog eer de vrouw om hulp had kunnen roepen, waren haar de handen gebonden en een prop in den mond gestopt. In de korte wor steling die daarbij ontstond heeft de vrouw eenige lichte kwetsuren aan handen en gelaat opgeloopen. Spoe dig bleken de indringers de plaats te hebben gevonden, waar de woon schuitbewoonster haar spaarduitjes ten bedrage van ongeveer f 300 be waarde. Ook verder werd het ver trek aan een grondig onderzoek on derworpen, maar toen zij niets meer vin hun gading konden vinden ver trokken de beide indringers. De oude vrouw slaagde er met veel moeite in zich van de touwen te bevrijden en op haar hulpgeroep kwamen een in de nabijheid wonende brugwach ter, alsmede eenige andere omwonen den foeloopen. Zij vonden de zwerf ster geheel van streek. Van de in dringers was geen spoor meer te ontdekken. Doodelïjke val. Maandagavond omstreeks halfzeven is ir. C. J. Bouten, terwijl hij op een ladder staande, werkzaamheden in de nitraafloods van het stikstofbindings- bedrijf te Heerlen controleerde, door het uitglijden van de ladder, onge veer drie meter omlaag gevallen. Hij bekwam daarbij een scliedelbasïsbreuk aan de gevolgen maarvan hij heden nacht in hef St. Jozefziekenhuis te Heerlen is overleden. Ir. Bouten was 37 jaar, gehuwd en woonachtig te Heerlen. Burgemeester mishandeld. Maandag werd de heer Kotin, burgemeester van Grevenbicht, toen hij op de gemeentesecretarie kwam, lastig gevallen door een zijner kler ken, die het maar niet verkroppen kon. dat sinds eenigen tijd een nieu we bediende was aangesteld. De klerk ontstak daarbij zoodanig in woede, dat hij den burgemeester bij de keel greep en hem in het gelaat en aan den mond verwondde. Het gemeentepersoneel ontzette den Let op e'en oranje band en hef Bayerkruis. Prijs 75 cis. burgemeester, waarna de klerk door de politie werd gearresteerd en naai de marechaussekazerne te Sittard werd overgebracht. Gisteren is hij ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld en aldaar opge- sitoten. Kinderwagen te water. Gistermiddag is op de Marnixkade te Amsterdam een ongeval gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. Een meisje van tien jaar duwde een kinderwagen voort, waarin drie kinderen gezeten waren, namelijk van 2told/a en 2 jaar. Doordat het meisje haar voet verzwikte, liet zij den wa gen los, die daarop van de kade reed en in het water terechtkwam. Toevallig waren drie werklieden in de nabijheid. De flinke kerels be gaven zich gekleed te water en in een oogenblik waren de drie kinde ren in veiligheid gebracht. Tof slot werd de kinderwagen opgevischt. De ramp van de Sfanfries IV. Maandagavond heeft een Wierin- ger schipper, die de Harlïnger haven was binnengeloopen, verklaard, dat hij, henoorden den nieuwen afsluit dijk, in de omgeving van Texel, een lijk, dat in verren staat van ontbinding verkeerde, heeft gevonden. De sluis- meester te Harlingen en de beheer der van het bijkantoor van de maat schappij Stanfries, te Harlingen, heb ben het lijk herkend als dat van ka pitein Steenstra van de Stanfries IV. Gisteren hebben ook familieleden het lijk herkend. Het mes getrokken. In de Feyenoordstraat te Rotter dam heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen twee havenar- beders, waarbij de 47-jarige D. P. R. zijn collega, den 28-jarigen A. K., met een mes een ernstigen steek in zijn schouaer toebraebt. Geruimen tijd waren de mannen in een café geweest waar zij vrij veel hadden gedronken, zoodat zij bij het sluitingsuur niet bepaald nuchter waren. Buiten het café ontstond een scheldpartij, waar- bii de één den ander van verraad bij „Maatschappelijk Hulpbetoon'' be schuldigde. Er volgde ten slotte een vechtpartij, waarbij D. P. R. plotselng zijn mes trok en daarmee A. K. een diepen steek in den schouder gaf. Omstanders, die de vechtpartij eerst hadden aangezien, waarschuwden nu politie, die spoedig ter plaatse ver scheen en R. arresteerde, A. K. die zeer veel bloed had verloren, werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Door inkfvisch gegrepen. Een wanhoopige strijd om een vijf jarig knaapje te redden uit den greep van een grooten intvisch werd meege maakt door honderden toeristen te le Lavandou, een badplaatsje nabij Toulon. Het monster was gevangen door visschers, die het in een groote tank hadden ten toon gesteld. Een groote menigte had zich hier omheen geschaard, toen plotseling een kreet klonk. Een kleine jongen die zich niet van het gevaar bewust was, had zijn hand in de tank ge stoken en de groote grijparmen van den inktvisch hadden zich direct om den pols van het kind geslagen en trachtten het in het water te trek ken. De visschers streden wanhopig om het kind weer vrij te krijgen. Ein delijk gelukte het een jongen man met zijn mes de grijparmen, die den jongen vasthielden, af te snijden. Het kind bleef ongedeerd doch was door den schrik bewusteloos gewor den. (Tel.) Fraude te 's Hertogenbosch? In aansluiting op het bericht in een vorig nummer meldt men nader: In 1916 werd onderling besloten dat de slagers een gedeelte van de door hen gemaakte winst zouden afstaan. Het bijeen te brengen bedrag zou wor den bestemd voor liefdadige doelein den. Men kwam overeen dat f8 per varken zou worden afgestaan. Het aan- tai varkens dat in die periode werd geslacht was zoo aanzienlijk, dat in een tijdvak van 2V2 maand een groot bedrag bij den gemeente-ontvanger kon worden gedeponeerd. Het schijnt dat destijds de slagers naar hun meening niet voldoende zijn ingelicht over de vraag waar het geld gebleven was en het gevolg was, dat in 1918 een schrijven naar Den Haag werd gezonden, waarin ongeveer de zelfde vragen zijn gesteld die thans aan den burgemeester ter beantwoor ding zijn voorgelegd. Het gevolg was toen, dat een rijks-inspecteur werd ge zonden, die een onderzoek instelde en de noodige bescheiden medenam naar Den Haag. Korten tijd daarna ontving de burgemeester alle stukken weer te rug, met het verzoek deze aan den directeur van het Slachthuis ter hand te stellen. Thans is deze aangelegen heid opnieuw ter sprake gebracht. Naar men mededeelde, zou zulks het gevolg zijn van het feit, dat de direc teur eenige wijzigingen heeft gebracht in de regeling over het gebruik der koelcellen, waardoor ontstemming is ontstaan. Infusschen wordt namens het gemeentebestuur een accountants onderzoek ingesteld. Lindbergh's baby gezond? De „New York Mirror" zegt uit betrouwbare bron te hebben verno men dat de baby van de familie Lindbergh in leven is en een uitste kende gezondheid geniet en dat nieu we onderhandelingen aanstaande zijn. De majoor van de staatspolitie van New Jerey Schoeffer heeft zich meldt een bericht uit New York, in verhand met het onderzoek naar de ontvoering van Lindberghs zoontje naar Engeland begeven. Men ver moedt dat hij daar een onderzoek zal instellen betreffende Betty Gow, de uit Schotland afkomstige gouver nante van de Lindberghs, en betreffen de hun butler, den Engelschman Wheatlet. De Lindberghs zelf zijn, gelijk men weet, van meening, dat deze beide menschen niets met de zaak te maken hebben en ook de po litie kwam tot dezelfde conclusie. De majoor van politie van aen Amerikasnschen staat New Tesey, Charles Schoeffel, die te Londen is aangekomen, heeft zich naar Glasgow begeven waar hij een onderhoud zal hebben met de moeder van Betty Gow, de gouvernante van het ont voerde zoontje van Lindbergh. Oversfroomingen in Roemenië. In verschillende deelen van Roe menië heeftt men te kampen met overstroomingen die een catasfrofalen omvang hebben aangenomen. In Klasenburg is de geheele ïndustrïeele wijk overstroomd en tal van arbeiders zijn onophoudelijk in de weer om de bruggen te versterken, ten einde deze voor instorting te vrijwaren. In het Szamos-dal, eveneens in het Noord westen des lands gelegen, zijn vele dorpen geheel verwoest; tal van hui zen werden door den stroom wegge slagen en er is veel vee om het leven gekomen. Medegedeeld wordt, dat er ook verscheiden menschenlevens te betreuren zijn. Stoeiende jongens. Te Middelburg heeft de 12-jarige S. uit Vlissingen bij het stoeien met andere jon gens zijn dijbeen gebroken; hij is naar het Gasthuis overgebracht. De moord te Echt. Het onderzoek tegen de gewezen jacht opzieners, vader en zoon, verdacht van den drievoudigen moord op Wehrens en de gebroeders Kersten te Echt loopt ten einde. Op 31 Mei zal de zaak in behande ling komen. Daar een groot aantal getuigen is op geroepen, wordt vermoed, dat de behan deling langen tijd duren. (V.-D.). In de auto verdronken. Te Heemstede is gisteravond een auto in een vaart gereden. Een kraanwagen heeft de auto, welke 3y M. onder water zat, gelicht. Toen bleek de eenig inzit tende te zijn overleden. (V.-D.). Slapte bij de mijnen. Op de Oranje Nassau-mijn IV wordt heden niet gewerkt. Ook des Zaterdags zullen alle Oranje Nassau-mijnen stil lig gen. Op de andere mijnen zal eveneens des Zaterdags niet worden gewerkt. (V.-D.) De vechtpartij te Hoeven. Een tweetal personen zijn naar aanlei ding van de vechtpartij te Hoeven gear resteerd. (V.-D.). W erkloozen-onlusten. Uit New-York wordt gemeld, dat te Sint John ernstige werkloozen-onlusten hebben plaats gevonden. Het parlements gebouw werd bestormd en de politie werd in het politiebureau opgesloten. (V.-D.) STAATSLOTERIJ. 2e klasse le lijst. Trekking 4 April, f 5000: 6873 f 2000: 11549 f 1500: 16119 i' 1000: 2417 4474 f 400: 5793 12477 f 200: 1791 100: 6037 16187 16868 16944 18041 2e klasse 2e lijst. Trekking 4 April, f 1500: 18781 f 400: 13373 f 200^4489 10459 12707 f 100: 4087*7457 10685 12868 16064 AAN DE LIJN. Wat waren we Zondag dankbaar, dat het bestuur van „Goes" den wedstrijd te gen ,,Terneuzen" heeft laten doorgaan 's morgens zijn het wel lastige oogenblik- ken geweest om daarover te beslissen, doch het bestuur heeft ons aan de lijn wel verplicht, want we hadden in geen weken meer van voetbal kunnen genieten?! en hadden daaraan groote behoefte. Jongen, jongen, wat een reserve-keeper hebben we. Aan de lijn zien we hem nu al graag hoor, ook in competitie-wedstrij den als hij zich tenminste een beetje se rieus gaat oefenen in het zich beter op stellen. Gisteren waren er van de 4, zeker 2 doelpunten, die hadden gehouden kun nen worden; maar, en dit moeten we ook erkennen, waren er ballen, waar onze Schipper wel eens geen zicht op heeft, ten zij, hij zijn vorm weer terugkrijgt, zooals in de indertijd gespeelde Nederlaag-wed strijden. Naar we hoorden, was het le elftal nu samengesteld uit meerdere proefkonijntjes; toch zagen we er bij, die reeds meer in de fokkerij geweest waren, ze smulden tenminste als oude bekenden van het voer. Vooral de nieuwe linksbinnen lijkt ons een aanwinst. Als die met den linksbuiten ingespeeld is, zal dat een gevaarlijk hoekje worden. Die Indiër was zeker nog zeeziek, of heeft de elftalcommissie ons een extra ver rassing willen bezorgen met de invoering van een nieuwen dans jonge, jonge, wat scharrelde die met zijn onderdanen. Of was het een vergissing. Hij kon ons tenminste Bak niet doen vergeten; niet dat Bak nu direct „first class" is, doch indien Bak meer aandacht aan zijn „plaatsen van de ballen" gaat besteden, is hij toch nog maar „de man", die de rechtshalf plaats moet bezetten. De midvoorplaats is o.i. nog steeds het groote vraagteeken en aan de lijn ver wacht en hoopt men Van der Klooster nu toch maar weer op zijn oude plaats terug te zien en daarmede ook de mogelijkheid, om weer meer opgelegde kansen voor het maken van doelpunten te zien benutten. Van der Klooster kan tenminste „spurten". Vooral kan Van der Klooster nu weer wei eens van den vleugel weg, nu volgens ons, voldoende materiaal aanwezig is voor de rechtbuitenplaats laat de elftalcommis sie maar eens denken aan Torbijn en den linksbinnen van j.l. Zondag. En dan laat ze trainen!! B.v. 2 proef-elftallen. Daardoor, en ook slechts alleen dan, wordt het elftal sterker. Die niet komt oefenengooi ze er uitVolgens ons is het beter zonder die menschen die geen voldoende clublief de hebben om eens een poosje te beste den of op te offeren voor training te spelen, dan met een stelletje voetballers die wel kunnen trappen, doch niet vol doende kunnen samenspelen om iets meer te bereiken dan afwisselend spel. En lukt het plaatsen enz. niet altijd, dan niet „ketteren", doch „zwijgen" en trach ten de fout te herstellen, te verbeteren en het spel op te voeren. Gelukkig hoorden we gisteren in het veld geen „gekanker dit onderdeel is dus voor mekaar, doch nu het moeilijkste „het spelpeil opvoeren", maar dat kan ook hoor jongens A. DE LIJN. VEILINGSVEREENIGENG ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 5 April 1932. APPELS: Zure Bellefleur f 14 a f20, Rembour Mortier £11, Reinette de Cox's f5 a f 10, Meipipping f 6 a 9, Zure Rus ter 7, IJziken 8, Zoete Armgaarde 14 a f 22, Zoete Campagner 14, Stekappeis 1PEREN: Kleiperen f 25, Idem 2e soort 6 a f8, Stekperen 1 a 4, Dl- VERSEN: Witlof 12 a f21. Idem uit schot f2 a f3, Spinazie f 14 a f20, Pluk- sla f20 a f 30, Spruiten f6 a f9, Kroten f 0,10 a fl, Sjalotten f3 a f4,70, Uien f2 a f4,40, Stekuien f0,10 a f2, Aard appelen f 1,30 a f3,30, Idem poters f 1,20 a f 1,50, Groene boontjes f 110, alles per 100 K.G., Bloemkool f7 a f 10, Idem 2e soort f 4, Roode kool f 0,80 a f 4, Savoije- kool f2,10, Kropsla f4,90 a f7,40, Idem 2e soort f 3,70 a f 4,50, Idem uitschot f 0,80 a f 1,80, Gladiolusbollen f0,08, Ganseieren f 7,10, Eendeieren f 2,50, Kipeieren f2 a f 2,10, alles per 100 stuks, Bloemen f 34 a £40 per 100 pot, Bloemen (Tulpen) f8 a f 15, Idem (Narcissen) £0,90 a f 1,10, Wortelen £8, Radijs £2,10 a f3,80, Prei f7 a f 10, alles per 100 bos, Boter £0,53 perpond. Groentenveiling van 6 April 1932. Witlof £16 a f 17, Spinazie f 16 a f23, Idem uitschot f 3, Spruiten f 3 a f 7, Stoof- sla f3, Kroten f 0,80, Uien (stek) f 1,60, Aardappelen f 3,20 a f 3,70, Idem poters f 1,30, alles per 100 K.G., Bloemkool f 16, Idem 3e soort f 4, Roode kool f 1,80 a f 1,90, Kropsla f 4,30 a f 6,20, Idem 2e soort f2,70 a f3,80, Idem stoofsla f 1,70 a f2,10, Koolplanten f0,10 a £0,11, Sla planten 0,03, alles per 100 stuks, Radijs 3,60, Prei 6 a 7, Selderij 2,40, alles per 100 bos. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Mathilda Virginie, d. v. Ludovicus Antonius Leonardus Ha mers en Maria Josephina Bernardina 'd Herripon. Gehuwd: Abraham Remijnse, 23 jr. jm, en Suzanna de Bruljne, 22 jr. jd.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3