ZEEUWS GROSTSTE EN MEEST GESORTEERDE WONINGINRICHTING DE BIJENKORF BLOK ZONEN, H.H. Hoteliers en Restaurateurs Linnen Damast Ontbijtlakens ïrmociea Gemengd Nieuws. LANGE V0RSTSTRAAT 42 GOES •VAM MELLB'S* GOESCHB^ OHTBYT-KOBK Rechtszaken Weigert namaakt LS., KAPELLE. TELEFOON No. 1 Fi Advertentiën H.H. KLEERMAKERS f Kleermakerij met Winkel EEN HUIS MET WINKEL •DEM SOtTEN inVAL SEDERT 1SZS pelle, hield in het lokaal „Obadja", haar 4lste jaarvergadering. Voorzitter de heer J. Ganseman—Baijens. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op de ongunstige tijden de vereeniging echter deelt hierin niet, de toestand der veieeniging is gunstig te noemen. De af name van kolen had steeds geregeld plaats tor tevredenheid van het bestuur. Aan het contract kon voldaan worden. Rekening en verantwoording van den penningm. W. K. C. Schrierontvangen was f 14004,28, uitgegeven f 13.421,03, sal do 1931 f583,25. Met het goed slot 1930 en de nog aanwezige kolen is het bezit f 1003,25. Aangekocht werden 735.000 K.G. kolen en voor f614,17, sloffen tot een bedrag van f 10.850,90. Uitgemeten werden 10.111 H.L. en 27.300 K.G. slof fen, dit laatste had meer kunnen zijn, wanneer voor geregelde afname werd ge zorgd, dit zou beslist in het voordeel der leden zijn. De meeste vraag is er naar eierkolen, welke op den duur de nootjes geheel zullen verdringen. De prijzen va rieerden van f 1,20 tot f 1,10. In zijn jaarverslag deelde de heer Schrier mee, dat de vereeniging 341 leden telt, 2 vertrokken en 1 is overleden, 9 nieuwe leden traden toe. De inventaris kon aange vuld worden. De werkmenschen voor la den en lossen werden verzekerd bij de N.V. Delflandsche Ass. Comp. Het ver voer werd aanbesteed aan den heer J. van Liere Mz. en het lossen aan de ploeg J. M Veerhoek. Herkozen werden de aftredende be stuursleden W. K. C. Schrier en H. Too- lens. Het bestuur werd gemachtigd weder het vervoer en lossen aan te besteden op dc reeds eerder genomen voorwaarden. Ook werd besloten weder een contract aan te gaan en de entrée voor nieuwe leden te bepalen op f2,— per lid. daan hetgeen hen uit hoofde der ver strekte schuldbekentenis toekomt. Verder, dat de hulp van derden slechts is toegezegd, onder voor waarde dat alle crediteuren het aan geboden accoord zullen aanvaarden. Curator veroordeeld. Gisteren deed de rechtbank te 's Her togenbosch uitspraak in de zaak tegen der oud-curator T., der in faillissement ver- keerende N.V. Crediet Vereeniging „De Hanzebank", tegen wien door het O. M een gevangenisstraf van drie jaar was ge- eischt wegens verduistering van 50 stuks effecten der 6 leening Nederlandsch In- die, elk groot duizend dollar, zijnde het ge- heele verduisterde bedrag groot f 94.712,14. De rechtbank achtte bewezen, dat ver dachte zich heeft schuldig gemaakt aan ver duistering van eenig goed, dat hij als cu rator in een faillissement onder zich had en veroordeelde hem deswege tot een ge vangenisstraf van een jaar en negen maan den, met aftrek van voorarrest. Hooger beroepen. Door M. d. K., 42 jaar, werkman, wo nende te Kapelle, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Eveneens door B., slager te Hein- kenszand, tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der Vleeschkeuringswet (niet vooraf kennis geven van een te hou den slachting), is veroordeeld tot f25 boe te of 25 dagen hechtenis. In vrijheid gesteld. L. S., 24 jaar, werkman te Kapelle, ver dacht geweest van bedreiging met misdrijf tegen het leven in een brief aan zijn ver loofde, en daarvoor gedetineerd, is in vrij heid gesteld. die aan den kalander werkzaam was, plot seling door een drijfriem gegrepen. De ongelukkige werd medegesleurd er net zooveel kracht tegen den grond er ie machine geslagen, dat hij zwaar ver- ninkt bleef liggen. Een geneesheer con- tateerde den dood. Het slachtoffer was weduwnaar en laa /ijf kinderen achter Onder een zandtreinwagen. Gisteren is te Wormerveer op een ter ein, waar men bezig is een aarden baar e maken ten behoeve van den aanleg var '.en nieuwen provincialen weg Hembrug— Limmen, een wagen van een zandtreintje gekanteld. Een arbeider uit Assendelft is met zijr buik bekneld geraakt tusschen den ranc" van het wagentje en de rails. Met zware invendige kneuzingen werd hij per politie brancard naar het ziekenhuis overgebracht Zijn toestand is zorgwekkend. Spoorwegongeluk bij Coevorden. Dame zwaar gewond Gistermiddag omstreeks half '<drie stond op het eerste perron van het station te Coevorden de trein Zwolle- Stadskanaal, welke hier ongeveer eer kwartier stil staat, voor vertrek ge reed. Enkele reizigers wandelden langs den trein, anderen stonden op het balkon van den wagen. Inmiddels naderde in flinke vaart op hetzelfde spoor de trein van Bent- heirn. De machinist van dezen trein liet geregeld de stoomfluit werken. Men veronderstelde, en dat bleek la ter juist te zijn, dat de remmen niet werkten, zoodat men schreeuwde wat men kon, om den reizigers te bedui den den trein, die voor vertrek ge-Bed stond, te verlaten. Velen gelukte dat ook, echter niet allen. Mejuffroujw Trip uit Emmen, die op het achter- balcon van den laatsten personenwa gen stond, zag den trein niet naderen en begreep ook de beteekenis van al dat geschreeuw niet. De Duitsche trein botste tegen den bagagewagen op, welke weer tegen Ernstig mijnongeluk. In de mijn Louise van de Ein- tracht Braunkohlenwerke te Lïenen- werda is een kolentrein-locomotlef, tengevolge van een verschuiving van den spoordijk in het stilgelegde ge deelte van de openluchtmijn gestort. De machinist en de stoker kwamen onder den vernielden locomotief in het grondwater van de mijn terecht. Slechts met behulp van laschtoestel len konden zij uit hun benarde positie worden bevrijd. Beiden zijn, na te zijn overgebracht naar het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen en in wendige kneuzingen overleden. De dïjkverschuiving is veroorzaakt door het wisselende dooi- en vriezend weer van de laatste dagen. Twee officieren verdronken. Bij het overdragen van het com mando van een Franschen torpedoja ger in de haven van Toulon, heeft zich Woensdag een ongeluk voorge daan, dat den commandant en een officier-mach ïnist het leven kostte. De met verlof gaande commandant van den torpedojager was in gezelschap van een marconist met een sloep naar land gegaan om den nieuwen commandant en een officier-machïnisi te verwelkomen en naar boord te brengen. Bij het terugkeeren geraak ten zij echter in een hevigen storm, waardoor de sloep omsloeg. Een terstond uitgezette reddingboot slaagde erin de beide commandan- en den marconist te redden, terwijl de officier niet gevonden kon worden De nieuwe commandant was echter zoo uitgeput, dat hij reeds na korten tijd overleed. Eet meer brood. llit vaderlandsliefde De voorzitter van den Amerikaan- schen bond van bakkersvereenigingen, Henry Stude, heeft verklaard, dat de 16- tot 60-jarige vrouwen der Ver- Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Gehuwd: Franciscus van Gelderen, 32 jaar, j.m. en Hendrika Johanna Olivier, 18 jr. j.d. Huw.-aang.: Cornells Johannes Ca- pello, 22 jaar, j.m. en Suzanna de Pan, 17 jaar, j.dL VERKÜOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Maart: 30 Baarland, bouwland, Jonkers. 31 Goes, kweekerij-ïnventaris, Inboe dels, Jonkers. April. 6 Krabbendijke, stationskoffiehuis met schuur en erf, Van Dijke. 12 Goes, woon- en winkelhuis, V»n Dissel. 12 Goes, woonhuis c.a. v. Dissel. 12 Goes, woonhuis c.a. v. Dissel. 13 Goes, vendutie, De Kok. 20 Goes, inboedel, v. Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maart 25,26, 27, 28 en 29 Landbouw-Bïoscoop, Het Duivelseiland en Tropennach ten. 25, 26, 27 en 28 Slot Ostende, De Avon turierster. 28 en 29, Bondsverg. Chr. Zangvereeni- gingen. Hiermede berichten wij U, dat onze voarjaarscollectie gsheel geread is en vragen wij U, ook in uw belang, uwe aandacht voor onze zeer uitgebreide kauze, welke mat uiterste zorg is samengesteld in Salon-, Huis-, en Siaapkamermeubelen, vanaf het goedkoopste en meest moderne, Tapijten, Karpetten, Vioarzeilen, Divan-, Tafel-, Kapstok- en Schoorsteenkleeden, Pluchette-, Tule-, Voile- en Marquisette voor gordijnen. Kapokmatrassen in moderne dessins, ontworpen door Nederlaridsche teekenaars. V/ij hebben een eigen stoffeerderij en zijn daardoor in staat, datgene te maken wat U verlangt, en kunnen U daarom ook volle garantie geven voor de geleverde meubelen. Alles wordt door ons gratis, vakkundig geplaatst, gelegd en gehangen. Geef ons een kans om onzen voorraad te toonen. Onze auto is voor U disponibel, terwijl reiskosten worden vergoed. KRUININGEN. Donderdagavond vergaderde het Crisis- Comité alhier. Uit de mededeelingen bleek, dat de kunstmest is aangekomen en bij de belanghebbenden is bezorgd. De collecte in de gemeente is nog niet in alle buurten gehouden, doch heeft tot heden opgebracht f533,10, terwijl door 20 personen (allen ongeorganiseerden) om crisis-steun is ge vraagd. VAN HEEL EN CO. Accoord aangeboden. De Firma Van Heel en Co. te Goes deelt aan haar concurrente crediteu ren per circulaire mede, dat zij, hier toe in staat gesteld door bevriende zakenrelaties en familie, het volgen de accoord aanbiedt: Crediteuren, die f 100 of minder te vorderen hebben, ontvangen het volle bedrag hunner vordering, terwijl zij, die een vordering hebben grooter dan f 100 doch uiterlijk f 200 tegen finale kwijting een bedrag van f 100 zullen ontvangen. Crediteuren met een vordering gnoo- ter dan f200 ontvangen tegen volle dige kwijting, onmiddellijk nadat het accoord door alle crediteuren zal zijn aanvaard, betaling ineens van 40 pet. van het bedrag hunner vordering, zoo als deze op 1 Januari 1932 in onze boeken voorkomt, benevens eene ren- telooze schuldbekentenis, opeischbaar terstond na afloop der liquidatie, ten bedrage van 10 pet van het restant hunner vordering (dus overeenkomen de met 6 pet. over hunne geheele vor dering) welke tevens recht geeft op een evenredig deel van hetgeen uit de liquidatie nog verder ter beschikking zal blijken te komen. Verder deelt de Firma in de desbe treffende circulaire o.m. nog het vol gende mede: Ter nadere toelichting moge dienen, dat, wanneer wij thans zonder hulp van derden - tot het doen eener uit- keering zouden overgaan, deze uitkee- ring beduidend lager dan het thans aangebodene zou zijn. Van hetgeen dus de liquidatie boven het thans aanwezige opbrengt, zal eerst worden terugbetaald het door derden verstrekte voorschot, en ver volgens aan crediteuren worden, vol- Brandstichting te Assen. Te Assen is gisteren opgesloten M. K., klompenkapper te Weerdingen, verdacht van opzettelijke brandstich ting in de door hem bewoonde wo ning, welke geheel is afgebrand. De wervelstorm. Het aantal dooden, dat de cyclo jn in de vijf geteisterde staten te Ame rika geëischt heeft, is tnans vastge steld op 275. Te Montgomery (Ala. bama) patrouillecren soldaten, ten einde plundering te verhinderen. Het aantal gewonden wordt op 25C0 ge schat Het ergst is wel de stad Clanton (Alabama) met het omliggende ge bied er aan toe. Ben stuk land van 10 K.M. lengte en 1 K.M. breedte is finaal gladgeschoren; geen enkel huis is blijven staan. Clanton biedt een troosteloos beeld. Zij, die de ramp overleefd hebben en door hun won den niet in hun bewegingen worden belemmerd, zoeken tusschen de puïn- hoopen wanhopig naar hun verwan ten, waarbij zich dikwijls hartver scheurende tooneelen afspelen. Hulpcomités zijn ingesteld, die al het mogelijke doen om den dakloozen en van alles beroofden slachtoffers huisvesting en voedsel te verschaf fen. De hulpverleening is in Clan ton geconcentreerd. Hoe krachtig de wervelstorm was wordt geïllustreerd door een bericht uit Cleveland (Tennessee), waar een vrouw met haar baby en twee an dere kinderen uit huis was gevlucht nadat dit door den orkaan was ver nield. Plotseling lichtte een geweldi ge windstoot den baby uit de armen van de moeder en wierp hem ver scheidene meters verder in een puf, waar hij verdronk. Te Dalton in Geor gia werd een man als een veertje door den wind opgenomen en boven in een hoogen boom geworpen. Des ochtends vond men hem in de takken hangen, den arm doorboord door een gebroken tak. Door drijfriem gegrepen. Gisteren is in de papierfabriek Schuller 6 Co. te Nijmegen de arbeider A. M. Arts, Jen personenwagen aanstootte, het hekwerk van het balcon vernielde zoodat mej. Trip bekneld raakte tus schen de beide wagens. Uit deze po sitie werd zij spoedig bevrijd en zwaar gewond opgenomen. De stilstaande trein schoof, als ge- /olg van den stoot van den Duitscher Irein, ongeveer vijftig meter verder Van de reizigers, die zich nog in der trein bevonden, hebben verschillender builen en schrammen gekregen, door fat zij tegen de raamkozijnen of het ïoutvverk van den coupé werden ge slagen, zwaar waren die verwondingen echter niet. Het ongeval vond zijn oorzaak in iet niet goed functioneeren van de remmen van den Duitschen trein. De marechaussee stelden onmiddellijk een onderzoek in, ook naar het feit, dat de aankomende trein op hetzelfde spoor reed, als waarop de trein voor Stads kanaal stilstond. Tegen den machinist van den Duitschen trein werd proces verbaal opgemaakt. Auto door trein gegrepen. Te Waarland, gemeente Harenkar spel, is gistermiddag op den onbewaak ten overweg een brandstoffenaufo van den heer J. Dekker, uit Waarland, door een trein uit Schagen aangere den. De bestuurder kreeg geen letsel, het vijfjarige zoontje werd zwaar ge wond. Het kind werd in den trein meegenomen naar Alkmaar, waar het in het ziekenhuis is opgenomen. Dc auto is versplinterd. Skiloopers verongelukt. Men meldt uit Innsbruck dat Woensdag in het Grosz Glockner-ge- bied tusschen de Rifflfor en de Ober- walder Hütte een knecht van genoem de Hiitte de lijken heeft gevonden van twee heeren en een dame, die bij mist en sneeuwjacht in dit onover zienbare gletsjergebied zijn verdwaald Een vierde deelnemer aan den zoo droevig afgeloopen skitocht gaf nog teekenen van leven. Hij werd naar de Oberwalder Hütte gebracht, waar bleek, dat hij ernstig bevroren was. Vermoedelijk zijn het Duitsche ski loopers. Tot nog toe kon slechts de naam van één hunner ontdekt worden een tourist uit den omtrek van Mun- chen. eenigde Staten voor een groot deel schuld zijn aan den nood der tarwe boeren, die hoe paradoxaal dit ook moge klinken de laatste jaren geen droog brood meer te eten hebben. Hij heeft namelijk geconstateerd, dat ook de Amerikaansche jonge en oude da mes, ten einde toch vooral maar de slanke lijn te behouden, veel minder brood eten dan zij wel zouden lusten dan voor haar gezondheid goed zou zijn Door deze slanke lijn-zucht is de jaar- iijksche omzet van den farmer vólgens Stude's becijferingen 100.030.000 sche pel geringer dan het geval zou zijn, wanneer de Amerikaansche <haar brcodeetsfersplicht zou beseffen. Henry Stude heeft dan ook een be roep gedaan op alle burgeressen der Vereenigde Staten, om althans voor den duur dezer crisisjaren af te zien van haar slanke lijn en door het eten van een behoorlijk kwantum brood den farmer weer aan een bestaan te helpen. Voortaan zal men derhalve ce vaderlandsliefde der Amerikaansche naar haar omvang kunnen beoordeelen AANBESTEDINGEN. Maart 26 Goes, winkelhuis niet bovenwo ning, F. G. C. en A. Rothuizen. Piachtige kans om GROOT BEKLANTE over te nemen» staande op goeden 6tand te Terneuzen. Brieven onder No. 10» aan het ADV.- BUREAU CH. G. VERVERS. Terneuzen. TE KOOP (KRUIDENIERSWINKEL ENZ.) op dorp in Walcheren. Brieven onder No. 14, Boekhandel D'HUIJ, Middel burg. Ook voer U heeft iets bizonders. 130 x 130 c.M. 130 X 160 130 X 180 F 1.85 F 2.20 F 2.50 Bijpassende servetjes 50 x 50 35 cent, per dozijn F4.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 7