DAMES, De Lente is aangebroken, een waardig beeld. Onze Paascb-étalage is daarvan Komt U eens kijken? DE BIJENKORF, Lange Vorststraat, GOES. De jeugd en de gevaren van het verkeer Lxand-en Tuinbouw Gemengd Nieuws Bridge Sport. r_^a VERKEERSLESSEN VAN DEN A.N.W.B. 3e Les. Let op! Gevaar! ANWB. TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND ■HMaHMai aMMbtl -" V Er zijn voorzichtige en onvoc zichtige kinderen. De onvoorzichtige zijn nu eens niet op het linkerplaatje afgebeeld zooals op de beide vorige zegels, maar op de teekening rechts. Dat is expres gedaan, om de goede oplossing niet altijd rechts te laten zoeken Heel onvoorzichtig komen Piet en zijn zusje Annemie achter de tram om, zonder eerst goed uit te kijken of de weg, dien ze willen oversteken wel vrij is. Zie maar eens hoe ge vaarlijk dat is. De chauffeur, die juist de tram passeert, kan natuur lijk niet zien dat daar een paar domme onoplettende kinderen aanko men en hij moet ineens verschrikke lijk haastig uitwijken, om ze niet te overrijden. En door dat plotseling uitwijken loopt hij nog de kans ook om een botsing met een andere auto te veroorzaken. Annemie laat van :sjchrik haar schooltasah vallen en als Piet niet héél vlug achteruit gaat, raakt hij onder de wielen en dat is heusch zoo prettig niet en heel ongezond. Op het linkerplaatje doen Jan en zijn zusje Eulalia het beter. Die let ten goed op het gevaar en wachten als ze achter de stilstaande tram langs komen, veilig op den vlucht heuvel, tot de auto op den drukken rijweg voorbij en de weg vrij is. Dan gaan ze veilig naar den overkant en Eulalia behoeft haar schooltasch niet van schrik te verkiezen. Wat houdt ze die stevig onder haar arm vast! leder begrijpt natuurlijk wel, dat het niet alleen gevaarlijk is achter een tram over te steken zonder uit te kijken, maar dat je even goed moet opletten, als je achter een auto of vrachtkar passeert. Kijk dus vóór het oversteken al tijd goed uit, of de weg vrij is. Dan breng je jezelf en je school tasch netjes en veilig thuis. werking alsnog door de gemeente moet worden verleend. Zooals men weet betreft het hier de z.g. Kersten-school, waaraan de raad, hoewel de aanvrage aan alle eischen voldeed, ten tijde der eerste school kwestie geen medewerking wenschte te verleenen op grond van bezuinigings overwegingen, daar het overgroote deel der opgegeven leerlingen momen teel andere scholen bezoekt. DE SOCIALE LASTEN. Adres van landbouw organisaties. De katholieke Nederlandsche boe- ren- en tuindersbond en het Konin klijk Nederlandsch Landbouwcomité hebben aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw een adres gezonden betreffende de op den land bouw drukkende sociale lasten. Zij herinneren er aan, dat de drie cen trale landbouworganisaties in Decem ber een uitvoerig adres aan den minis ter hebben gericht, waarin erop is aangedrongen, maatregelen te tref fen, welke het landbouwbedrijf bij voortduur in staat zullen stellen te voldoen aan de wettelijke verplichting tot het opbrengen van premiën voor de sociale verzekeringen. Indien toch de staat, aldus de organisaties, hef noodzakelijk acht den Tand- en tuin bouwers een bepaalde geldelijke ver plichting op te leggen, behoort hij ook alles te doen, wat in zijn macht ligt, om hen economisch in staat te stellen deze verplichting na te komen. Tot nu toe moet echter hetgeen van over heidswege gedaan is ten gunste van het landbouwbedrijf, en inzonderheid geldt dit voor de veehouders- en ge mengde bedrijven, als ontoereikend worden beschouwd. Zooals de omstandigheden zich thans laten aanzien, kan het ook nog wel eenigen tijd duren, voordat er maatregelen van dusdanigen aard en strekking worden genomen. Inmiddels dringen de leden van de aangesloten organisaties in steeds toe nemende mate er op aan, dat het land bouwbedrijf tijdelijk van de lasten var, de sociale verzekering zal worden ontheven. Algemeen toch wordt het als een schromelijke onbillijkheid gevoeld dat een verlieslatend bedrijf, als de landbouw thans is, ook nog de pre miën van de sociale verzekering moet opbrengen. In verband hiermede vestigen de organisaties de aandacht van den mi nister op een regeling van de premie betaling, zooals in de Zeeongevallen wet is opgenomen en waarbij het rijk een gedeelte van de lasten voor zijn rekening neemt. De organisaties ver zoeken den minister dringend te over wegen, of er geen aanleiding bestaat om de gedragslijn, welke hier voor het zeevisscherijbedrijf is gevolgd, ook, zij het dan tijdelijk, ten aanzien van het onbeschutte landbouwbedrijf toe te passen. Kind doodgeranseld. Misdaad na anderhall jaar ontdekt. In de gemeente Moordrecht, op vier kilometer afstand van Gouda aan den Hollandschen IJsel gelegen, is V/oens dag op last van de Justitie opgegraven een kistje, waarin zich het lijkje be- lijkje bevond van een 5-jarig meisje, dat anderhalf jaar geleden door den vader moet zijn doodgeranseld. De Tel. meldt hierover de volgende bijzonderheden: De man, de ongeveer 32-jarige G. de V., geboren te Rotterdam, is schip per van beroep. Hij leefde met zijn vrouw aan boord van zijn schuit, waar op nog meer kinderen en een broer mede verblijf hielden. Tot het gezin behoorde ook een vijfjarig meisje, een buitenechtelijk geboren kind en naar de vrouw genoemd, dat door de ouders zeer slecht behandeld werd. Zij hadden met het dochtertje weinig op; het stond telkenmale aan mishandelin gen bloot. Op den twaalfden Decem ber van 1930 bevond het schip zich te Jutfaas. Dien dag haalde het kind zich wederom den toorn van den wreedaardigen vader en moeder op den hals, die zeer hardvochtig optra den. Zij sloegen en schopten het kind zoodanig, dat het schepseltje, dat toch al meer slaag dan eten kreeg en zeer zwak was, bewusteloos in hef schip bleef liggen. Aanvankelijk dacht men, dat het niet zoo erg was, doch daar het slachtoffer onbeweeglijk bleef lig gen, kreeg men angstige vermoedens en bij onderzoek bleek, dat het kind ten gevolge van de mishandeling was gestorven. De onmenschelijké vader en moeder wisten niet wat met het lijkje aan te vangen. Zij durfden het niet op de ge wone wijze laten begraven uit vrees voor ontdekking van hun wandaad. ten einde raad besloten zij het lijkje te verdonkeremanen. Zij gebruikten daarvoor een kistje van 00 c.M. lengte, 24 c.M. breedte en 35 c.M. hoogtel. Daar het slachtoffer onmogelijk in een zoo klein kistje kon geborgen worden, is het waarschijnlijk dat de gevoel- looze ouders het kind er op afgrijse lijke wijze in hebben gepropt Het lijkje moet als het ware dubbel ge vouwen en zoo in de kist gewrongen zijn. Toen dit lugubere werk met groo- te moeite voltooid was, spijkerde de vader een deksel over de kist Het schip was inmiddels verder ge varen en na Gouda gepasseerd te zijn, legde men aan op een afgelegen plek in den IJsel tusschen Moordrecht en Nieuwerkerk. De bewuste plek bevindt zich ongeveer halverwege tusschen beide dorpen op het gebied van Moor drecht ter hoogte van de Snellebrug. Daar ligt een groote uiterwaard, een door een dijkje afgesloten balkengat, dat zich naar den waterkant toe langs Uen hoogen IJseidijk uitstrekt. In een hoek, waar het dijkje zich naar de landzijde ombuigt, op ongeveer hon derd meter van den gewonen weg, is een graf gedolven. De vader ging in den avond, toen het ter plaatse pik donker was en niemand iets kon be speuren, van boord om zich van het lijkje te ontdoen. Hij haalde den grond ongeveer 75 c.M. diep weg, leg de het kistje in den kuil en bezwaarde het met twee groote basaltsteenen om, naar hij heeft voorgegeven, wegspoe len en ontdekking te voorkomen. Daarna heeft de man er weer aarde overheen gegooid, waarmede zijn gru welijke taak was volbracht. Het schip vertrok weer, zoodat geen haan naar het gebeurde kraaide. Anderhalf jaar ver liep Anderhalf jaar verliep zonder dat iets van het geheim uitlekte. Voor ont dekking door anderen behoefde weinig vrees te bestaan, daar de uiterwaard tweemaal per dag onder water staat, waardoor de bewuste plek omspoeld wordt. Bovendien bleef geen enkel spoor achter. Behalve de man en de vrouw wisten ook de andere leden aan boord van het gebeurde af, maar zij hebben steeds gezwegen. Daar ver der de schipper uit hoofde van zijn beroep een zwervend bestaan leidde, werd het kind elders niet vermist De vorige week nu heeft de broer gesproken. Eenerzijds wordt beweerd, dat er onder de familie hoogloopende ruzie ontstond, anderzijds dat de broer door wroeging gekweld wend en zijn geweten liet spreken. Hoe het zij, vijftien maanden na de misdaad werd deze bij de justitie te Rotterdam be kend. Arrestatie van het ouderpaar volgde en daar inmiddels voldoende bewijsmateriaal was verzameld, werd mede door de toen volgende bekente nissen, het ontzettende geheim geheel ontsluierd. Na lang zoeken werd het kistje Woensdagmiddag op de plaats door den man persoonlijk aangeduid, ge vonden. Ter plaatse heeft men het kistje niet geopend. Daar het voorwerp ech ter zeer licht woog, neemt men aan dat het lichaampje van het vermoorde meisje na vijftien maanden niet veel meer dan een geraamte en wat been deren zal worden aangetroffen. Het kistje werd in een groote kist over gebracht, die men daarop naar Rotter dam vervoerde, waar het onderzoek zou worden voortgezet. De smokkeloorlog. In de omgeving van het grensdorp Walbeek bij Arcen hadden de Duit- sche douanebeambten een goede vangst. Het schijnt, dat de douane verwit tigd was van de komst van een smok kelauto, want toen een pantserauto de grens bij Walbeek in razende vaart wilde passeeren, werd plotseling van het struikgewas langs den weg uit het haltesignaal der douane ge geven. Onmiddellijk daarop werden van alle kanten schoten gelost uit karabijnen en revolvers. De auto was in een hinderlaag gevallen. Door de geweldige vaart van den grooten wagen wist deze echter door het cordon heen te breken waardoor de wagen door vele schoten zwaar getroffen was, werd de poging tot ontvluchting opgegeven. De inzitten den wisten in het donker in het struikgewas te ontkomen met achter lating van den wagen en een rijke buit. Een lading koffie en tabak. De beambten namen een en ander in beslag. Het ongeluk bij Hasselt. Naar wij vernemen heeft het ern stige autobusongeluk bij Hasselt een tweede slachtoffer geëischt. Zooals men weet is de heer Jossaert kort na het ongeluk overleden, doch thans is ook de heer Schïffers die ernstig gewond werd ,ïn het ziekenhuis te Hasselt aan zijn verwondingen bezwe ken. De toestand van den zwaarge wonden heer Gesskoski is naar om standigheden goed. Slang in bananen. Bij een importeur van zuidvruch ten te Deventer is tusschen een partij West-Indische bananen een slang van ll/s meter lengte aangetroffen. Het dier is aan het gymnasium aldaar ge schonken. Vergiftigd water. Aan de rijksartillerie-inrichtingen aan de Hembrug zijn tijdens het ver richten van werkzaamheden eenige werklieden onwel geworden. De aan genoemde inrichtingen verbonden dok ter werd gewaarschuwd en deze stel de vast, dat bij eenige personen zich vergiftigingsverschijnselen voordeden. Bij onderzoek bleek, dat in het water van de waterleiding vergiftige bestand- deelen voorkwamen. Sommige perso nen hadden in den loop van den morgen van dit water gebruikt en bleken gedeeltelijk met loodbestand- deelen vergiftigd te zijn. Lindbergh's zoontje. De berichten worden steeds vager Een geheimzinnige mankgaande per soon, die, naar gemeld wordt thans rondwaarde op Lindbergh's landgoed wordt volgens een New Yorksch blad door de politie in verband met de ontvoering van Lindbergh's baby gezocht. Vernomen wordt, dat een pelsjager, een oud-woudlooper, wiens hulp reeds in de eerste dagen na de ontvoering was ingeroepen om de voetsporen op het landgoed te onder zoeken, ook de voetsporen van den kreupele heeft nagegaan. Hij zou heb ben verklaard, dat zij veel geleken op de sporen, die hij na de ont voering onder het raam van de kin derkamer had gevonden. MOGELIJKHEDEN. In mijn laatste artikel gaf ik een voor beeld van een 3 sans-spel, waarop altijd 9 slagen te maken zijn, doch bij eenig over leg meer. Het spel laat ik hier volgen Blinde. Sch. H. R. KI. aas heer vrouw vrouw boer 8 tien tien tien 3 8 6 3 3 4 heer Leider. 5 5 7 8 vrouw aas aas 9 heer aas De voorhand komt uit met een kleine harten L moet nu zijn speelplan opmaken en bedenken dat hij ten eerste in de schoppen misschien 4 slagen kan maken door de heer voor te spelen en een kleintje na, dan als de vrouw niet valt te snijden met de boer. Zit de vrouw bij V, dan heeft hij dus 4 slagen in schoppen ten tweede in harten heeft hij 3 vaste slagen, daar V met harten uitkomt mag L aannemen dat V boer vierde of vijfde zal hebben, dus kan L van zijn 6 harten er geen meer vrij spelen. Hij moet in de blin de harten 8 opleggen (er bestaat kans dat V de fout heeft gemaakt onder boer, tien, negen uit te spelen) ten derde in ruiten mist L heer boer. Er zijn nu verschillende mogelijkheden. Zit heer boer bij A, dan zal L, hoe hij ook speelt, altijd alleen het aas maken. Heeft de heer boer, dan kan L alleen twee sla gen maken door ruiten uit eigen hand te spelen en in de blinde de vrouw of de tien op te leggen. Heeft V de heer en A de boer, dan moet L uit eigen hand spelend de vrouw leggen heeft V de boer en A de heer dan ook uit eigen hand spelend de tien opleggen men ziet dus hoe ook de verdeeling der kaarten is, L moet ruiten altijd uit eigen hand spelen als hij een ex tra slag wil maken ten vierde klaverenindien de klaveren rond zitten kan L er 4 slagen in maken, anders steeds 3. Ook bestaat de kans dat bi) het afspelen der andere kleuren (schop pen b.v.) door een der spelers een kleine klaver wordt weggegooid, dit is dan te vens een aanwijzing dat deze speler niet boer vierde van klaveren zal hebben. L kan dus altijd 2 maal klaveren spelen uit de hand en daarna eventueel snijden met de tien, als A b.v. een kleine klaver had weg geworpen had daarentegen V een klaver gecarteerd, dan eerst het aas, daarna de 9, die met de vrouw wordt genomen en dan de tien, in de hoop dat A er de boer op zal leggen. Men zal nu goed doen, na het besproke ne het spel eens uit te leggen en te zien hoe meer het afspelen zal, in verband met de opvolging der kleuren, dit zal door mij in het volgende artikel worden uiteengezet. B. RIDGER. Voetbal. Het programma voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. Feijenoord.Veendam. Programma voor Maandag a.s. Kampioenschap van Nederland. Enschede.P S. V. Het programma van Afdeeling IV voor a.s. Zondag luidt volgens de „Sportkro niek" als volgt: Promotie-degradatie 2e klasse. JulianaMiddelburg. Promotie-degradatie 3e klasse. VlissingenHulst. 3e klasse B. ZeelandiaM.E.V.O. II. MARKTBERICHT. Middelburg, 24 Maart 1932. Op de graanmarkt was de aanvoer te gering om een noteering op te maken. Boter en eieren aangevoerd door Wal- chersche boerinnen (offic. prijsnoteering) Boter f 0,60. Kipeieren f 2,75. Ganseieren f 14, Aangevoerd door handelaren Boter f 0.57H- Kipeieren f 2,50. Eendeieren f 3,—. Ganseieren f 11, Particuliere prijs: boter f0,67J^f kip eieren f3,50, poel-eieren f3,eendeieren f4.-. STAATSLOTERIJ. Ie klasse 3e lijst. Trekking 23 Maart. f20000: 618 f 2000: 10079 f 1500: 15817 f 1000: 4562 f 400: 11312 16948 f 200: 15482 f 100: 6781 9809 14167 16591 20829 20986 le klasse 4e lijst. Trekking 24 Maart, f 100: 2967 VEILIN GSVEREENIGIN G „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 24 Maart 1932. Witlof f9 a f 16, Idem uitschot f 1 Spruiten f 13 a f 18, Spinazie f9 a f 16, Sjalotten f3, Kroten f0,10 a f 1, alles per 100 K.G., Radijs f2.60 a f2,80, Prei f7 a f9, Bloemen: Tulpen f 13 a f21. Idem Narcissen f 8, alles per 100 bos, Bloemkool f 14, Idem 2e soort f 8, Roode kool f 3, Kropsla f7 a f9. Idem 2e soort f 2,60 a f2,80, Andijvie f 1,40 a f3, alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING ,K. B. O.", KAPELLE-BIEZELINGE. Kleine veiling van 23 Maart 1932. Zure Bellefleurs f5 a f 16, Zoete Arm- gaard f 16, Huismanszoet f 15, Meipippin f 12, Baumans Reinetten f 15, Zure Streep- appel f 12, Zure Tafelappels f 15, St. Re- my f21, Francisca Borgia f22, Dorothé Royale f 16, Spinazie f 12 a f 20, Snijsala- de f42 a f43, Witlof f5 a f 16, Spruiten f 6 a f 15, Uien f 5, Aardappelen f 3 a f 5, alles per 100 K.G., Roode kool f 7, Boe renkool 1Witte kool f 5, Savoije kool f7, alles per 100 stuks, Prei £2 a f9, Sel derij f3 a f4, Tulpen f 15 a f20, Radijs f 2,80 a 3,10, alles per 100 bos. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINOE. (Die voor Ycrseke vallen ongeveer vij'f minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger.) Dagen -26 Mrt. 27 •28 29 30 31 1 April Hoogwater Vrm. Nam, 5.42 6.26 7.10 8.01 9 16 10.51 12.19 6.08 6.55 7.40 8.39 10.06 11.46 Laagwater Vrm. Nam 11.22 12.08 0.33 1.23 2.28 4.00 5.35 11.43 0.56 1.54 3.06 4.52 6.18

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 6