suikerbieten pootaardappelen J. L A N G E V E L D AANBESTEDING. dinsdag heropening van den geheel gerestaureerden en vergroeien winkel. Binnenland Rechtszaken Sport. 'VAH MBLLB'S- GOESCHB ONTBYT-KOBK Gemengd Nieuws Laatste Berichten Advertentiën. de Schoonmaakwerken aan gemeentegebouwen, dienst 1932. 15 MAART Groote zendingen nieuwe goederen ontvangen: Serviezen, Theemeubels, Kapstokken, Glas- en Aardewerk. Alles in groote sorteering, tegen zeer billijke prijzen. - Wie voor f 1,- koopt, ontvangt een zeer mooie verrassing. - GOES. - WESTEINDER BLAUWEN JAC. VAN 'T WESTEINDE, Nieuwdorp. L. TH. VOGELAAR, Krabbendijke. i fa bracht. Het is zeker voor „U. D. I." en haar leider niet in het minst, een succes volle avond geweest. Met een gezellig bal werd het feest besloten. I-V yerseke. Cand. Torenbeek van Zuid-Laren heeft het beroep naar de Geref. Kerk, alhier, aangenomen. Ondanks de heerschende malaise én in I landbouw èn in oestercultuur, heeft de col- lecte op Biddag in de Geref. Kerk nog ruim f 1500 opgebracht. Wel een bewijs van offervaardigheid. Dreigend Rijnvaarfcr.nflicf. Aangezien tot nog toe geen overeen komst is bereikt tusschen de reeders en den Centralen Bond van Transport arbeiders over het nieuwe collectieve contract der Rijnvaartschippers, moet een staking aan het begin van de vol g'ende maand zeer waarschijnlijk wor den geacht. Zooals men weet, loopt het collec tieve contract, dat de reeders met den Centralen Bond hebben, einde dezer maand af, terwijl het nieuwe contract dat o.a. een loonsverlaging van 15 pet. inhoudt, niet door de werknemers wordt geaccepteerd. De reeders hebben thans een ar beidscontract gemaakt, dat eveneens 15 pet. loonsverlaging voor de Rijn- vaartschïppers beteekent. Verlaging Rijkssalarissen? Het orgaan van de Centrale van Vereenigïngen van Personeel in 's rijks dienst meldt, dat de commissie Wei ter voorstelt: een salarisverlaging van 10 a 12 pet, te bereiken door o.m. salarisverlaging, opwachtgeldstelling en ontslag. De commissie zou alvast in overweging geven in het vervolg geen tijdelijke ambtenaren en arbeidscon tractanten dan bij gebleken noodza heid meer vast aan te stellen. RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van 11 Maart 1932 werd de volgende zaak behandeld: Brandstichting. S. M. V., huisvrouw van P. K., 31 jr., zonder beróep, te Wissekerke, werd ten laste gelegd, dat zij op 1 Januari 1931 te Wissekerke opzettelijk brand heeft gesticht in de door haar bewoon de woning, terwijl daarvan gemeen ge vaar te duchten was voor de woningen dié zich in de onmiddellijke nabijheid bevonden. Mej. Mr. Anne Bolle verdedigde de verdachte. Zij achtte het ten laste ge legde niet bewezen en vroeg vrijspraak met onmiddellijke invrijheidstelling. Nadat de Rechtbank in Raadkamer was geweest, stelde zij de verdachte in vrijheid. Het drama te Putbroek. Het onderzoek in zake het drama te Putbroek loopt ten einde. De rap porten van de deskundigen zijn bij de rechtbank ingekomen. Daartoe behoo- ren een rapport van dr. Hulst uit Lei den, die de sectie op de lijken van de vier -slachtoffers heeft verricht, twee rapporten van den heer Van Waegeningh, scheikundige te Maas tricht, en een van den meester-geweer- maker van het garnizoen te Maastricht Het rapport van dr. Hulst bepaalt zich tot het weergeven van de bevin dingen tijdens de sectie en beschrijft den aard der verwondingen der slacht offers. Uit het rapport van den mees- ter-geweermaker valt op te maken, Idat de in beslag genomen schietwapens in deugdelijken staat waren. Ten aanzien van de gevonden hul zen wordt in het rapport van den heer van Waegeningh de mogelijkheid ge opperd, dat deze afkomstig zijn uit de j, in beslag genomen wapens. Ook heeft de deskundige bloedsporen aangetrof fen op de kleeren van een van de ver dachten. Vermoedelijk zal de zaak tegen de beide verdachten v. d. E. in April voor de Roermondsche rechtbank dienen. De vergiftiging te Bergen. De Alkmaarsche rechtbank heeft mevr. I. B. te Bergen, die getracht had haar man door vergiftiging van het leven te beroo- ven, en H. E„ te Alkmaar, die haar daar toe z.g. Parijsch groen verschaft had, ieder tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld, overeenkomstig den eisch. Het toren-drama. Het gerechtshof te Amsterdam heeft thans interlocutoir arrest gewezen in de zaak tegen den leidekker, verdacht van den moord op den Majellatoren. Het hof was van oordeel, dat het onderzoek ter te rechtzitting niet volledig is geweest en be paalde, dat op Vrijdag 18 Maart te 10 uur het getuigenverhoor zal worden voortgezet. Hét protest van N.A.C, Het profest van N.A.C. tegen het toekennen van het doelpunt van Eind hoven in den wedstrijd Eindhoven— N.A.C. te Eindhoven, werd door de protestcommissie toegewezen, zoodaf de uitslag 1—0 voor N.A.C. is gewor den. Het gevolg hiervan is, dat de wed strijd Bleyerheide—N.A.C. moet uit maken of N.A.C. en P.S.V. een beslis singswedstrijd om het afdeelingskam- pioenschap zullen spelen. Het terrein van Bleyerheide is echter Zondag af gekeurd, zoodat deze wedstrijd ver moedelijk niet voor den Tweeden Paaschdag zal kunnen plaats vinden aangezien Kools als reservespeler voor het Ned.-elftal is aangewezen. De uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. Ajax.Veendam 40 Enschede'—Feijenoord 1—2 Afdeeling IV. Ie klasse. Willem II—B. V. V4—5 N O. A. D.-De Valk 3-1 2e klasse A. VelocitasT. S. C4—2 R. B. C.—Middelburg 2—1 D. O. S. K. O.Terneuzen5—6 H. E. R. O.De Baronie 31 3e kiasse B. WalcherenD.O.S.K.O. II 01 ■DEN-SOETENTNVAL SEDERT 1SZS Mislukte roofoverval. Zaterdagmorgen heeft te Doetin- chem een roofoverval plaas gehad. De 24-jarige Z. H. A. Elshof, portier van de emaillefabrieik' Beccon, had zich naar de Geldersche Credïetver- eeniging begeven en aldaar geld ge haald voor het uitbetalen der arbeids- loonen. Het was een bedrag van 13900.dat zich in een tasch bevond die hij bij zich droeg. Bij zijn terug keer werd hij door iemand van zijn rijwiel geslagen, terwijl hij tevens trachtte den portier het geld afhan dig te maken. De portier wist zich echter zoodanig te verweren, dat hij het geld behield. Hij bracht zijn aan rander eenige klappen toe, waarna deze door de velden vluchtte. De aanrander werd echter door den fa brieksarbeider ter Braak, die de aan randing had gezien, achtervolgd. Hij volgde den dader over weilanden doch achter het R. K. Kerkhof bleek de dader verdwenen. Kort daarop kwam hij weer te voorschijn, doch zonder jekker en pet. Hierop werd de dader door den inmiddels toe- gesnelden inspecteur van politie Leb bink en den agent Luca gearresteerd. De Tel. had een onderhoud met Het politieonderzoek heeft uitge wezen dat de aangehoudene een 24 larige electrïcien uit 'sGravenhage is Vrijdag was hij uit de strafgevange nis te Scheveningen ontslagen, waar hij anderhalfjaar had ondergaan voor diefstal. Ernstige aanrijding. Twee dames dedood. Te Wassenaar heeft Zaterdagavond omstreeks acht uur een ernstig on geval plaats gehad. Twee dames had den op den rijksstraatweg nabij de van Bommellaan juist een autobus uit Noordwijk verlaten en wilden den Rijksstraatweg oversteken. Het was ter plaatse zeer donker, zoodat zij niet bemerkten dat een vrachtauto, bestuurd door K. uit Delft, in snelle vaart uit de richting Den Haag na derde. De chauffeur van den vracht auto, die de dames niet had opge merkt, kon niet meer uitwijken, met het gevolg, dat beiden gegrepen wer den. Een van hen werd op slag ge dood. Korten tijd na aankomst in het ziekenhuis is ook het tweede slacht offer overleden. Het stoffelijk overschot van de an dere dame is naar het doodenhuis te Wassenaar overgebracht Zij bleek te zijn de ö4-jarige ongehuwde mej. J. M. uit Gouda en het tweede slacht offer was de 33-jarige Duitsche dienstbode S., in betrekking bij de familie H. te Wassenaar. Lindbergh's kind. Morris Rosner, een oud-bendelid en nu medewerker van Lindbergh, heeft medegedeeld, dat hij definitief weet, dat het kind in leven is en aan de ouders teruggegeven zal worden. De heeren Spitale en Bitz twee bandieten, die medehelpen om de jonge Lindbergh te zoeken, zijn vrij gesproken van de beschuldiging van alchoholsmokkelarïj, die op 10 Maart tegen hen was ingebracht Mevrouw Lindbergh is ingestort ten gevolge van den doorgestanen angst om haar kind. De oom van mevrouw Lindbergh generaal Morrow, heeft verklaard, dat tot het aigemeene plan der familie om het kind te vinden ook behoort, dat Lindbergh een onderhoud zal hebben met een advocaat, die rela ties heeft met de onderwereld. Deze zou met de ontvoerders kunnen over eenkomen de baby op een veilige plek te brengen. De losprijs zou dan naar een bepaald land gezonden wor den zoodra het kind in veiligheid is. Ofschoon eenerzijds wordt gemeld dat er geen sprake is van vrijlating van den gangster Al Capone, houden anderzijds de geruchten aan dat het niet onmogelijk is, dat het voorstel van Al Capone om tijdelijk op vrije voeten gesteld te worden, toch nog zal worden ingewilligd. Hij is be reid 5 millioen dollar als borgstel ling te storten en biedt zelf zijn jon geren broer of zelfs zijn zoontje van tien jaar als gijzelaar aan. „Ik geloof, dat ik het kind zal vinden, zeide hij heden, ik loop niet weg." Ernstig ongeval. Zaterdagmorgen omstreeks acht uur is een ernstig ongeval gebeurd nabij de locomoüevenl oods bij het Maasstation te Rotterdam. Een drie tal mannen, de 48-jarige kolendra- ger Ernst, de 37-jarige arbeider Mul der en de 23-jarige leerling-machi nist Soefemau waren daar bezig met het lossen van een wagon steenkolen Om dit werk .goed te doen vlotten wilden de mannen dc zware deur van den wagen verwijderen. Daar voor was Roeteman in den wagen geklommen, terwijl Mulder en Ernst zich buiten bevonden om de deur met twee breeKijzers op te lichten. Soeteman zou de deur, wanneer zij uit haar hengsels was gelicht tegen houden. Plotseling kon S. de deur niet meer houden, met het gevolg dat het groote gevaarte tegen den muur van de machineloods terecht kwam. Ernst raakte tusschen de deur en den muur bekneld, viel bewuste loos neer en werd later in zeer ernsti- gen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Daar bleek dat hij een schedelbreuk en een ern stige wervelfractuur had bekomen. „Betalingsmoeiiijkhe den". De handelsreiziger V., in dienst bij de sigarenfabriek van Liempt te Etten was met den fabrikant eenige gere gelde afnemers gaan bezoeken. On der hen bevond zich de caféhouder F. te Stampersgat. Laatstgenoemde had nog een loopende wissel te be talen, die reeds verscheidene malen was aangeboden. De heer V. presen teerde weer zijn wissel, waarop de caféhouder zoo kwaad werd, dat hij den reiziger met beide handen om de keel greep. De heer van Liempt, die buiten in zijn auto wachtte, kwam op het lawaai ijlings toegeloopen, zoo ook de 20-jarige dochter van den caféhouder. Met vereende krachten gelukte het hun, het slachtoffer te bevrijden. De ijlings ontboden g: neesheer kon door toepassing van kunstmatige ademhaling den heer V. weer bij te brengen. De aanslag te Amsterdam. Naar men, in aansluiting op het be richt in ons vorig nummer, meldt, heeft de confrontatie van den arres tant en de vrouw, die Woensdag in haar woning aan de Westerstraat te Amsterdam werd neergeslagen, in het Tesselschadeziekenhuis plaats ge had. De gewonde vrouw heeft den man als den dader aangewezen en zegt hem te herkennen. De arrestant is daarop per politieauto weer naar het bureau Raampoort teruggebracht. Aan dit bureau heeft de politie een politiehond lucht gegeven nan den bebloeden doek, waarin de dader het breekijzer had bewaard. De hond wees uit een aantal andere klee- dingstukken, goed, dat afkomstig was van den arrestant onmiddellijk am. Verdachte, een behanger, die bij een firma hier ter stede in betrek king was, zal Maandag ter beschik king van de Justitie worden gesteld. Rotferdamsche communisten vrij. Zaterdagmiddag zijn de vier com munisten. waaronder het gemeente raadslid Reuderink, die er van ver dacht werden vorige week de demon stratie voor het Japansche consulaat te hebben geleid, of er althans aan deelgenomen te hebben, op vrije voeten gesteld, nadat zij tweemaal 24 uur in hechtenis hebben gezeten. Ook de sleutels van het partijge bouw in de Westerstraat, die na den inval der politie in beslag waren ge nomen, zijn wederom teruggegeven. Reuderink heeft, evenals zijn drie partijgenooten, bekend aan de demon stratie voor het consulaat, waarvan een vijftal ruiten werd vernield, te hebben deelgenomen. Twee dooden» Gisteravond werden op den Amsterdam- schen straatweg, onder Utrecht, Mej. M. W. Hartskamp en de opperman H. Bin- nenkamp, door een auto overreden en ge dood. De chauffeur van de auto was de 24-jarige J. Wolf uit Utrecht. De toe dracht wordt nog onderzocht. De presidents-verkiezing. Volgens voorloopige officieele gegevens van hedenmiddag waren in Duitschland uitgebracht totaal 37.660.394 stemmen, waarvan op Hindenburg 49.6%, op Hitier 30%, op Kalmann 133/io%, op Düster- berg 68/io% en op Winter 3/io%. (V.-D.). Mijnwerkersloonen. Men meldt uit Heerlen, dat heden in de contact-commissie overeenstemming is be reikt, betreffende de loonsverlagingen in de mijnen. Het voorstel van de R.K. Mijn- werkersbond, om de loonsverlaging van 10%, waarvan 5% ingaande 1 April en 5% 1 Juni, te aanvaarden, werd aange nomen. (V.-D.). VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Maart: 30 Baarland, bouwland, Jonkers. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Maart. 14 Bioscoop Slot Ostende, De schrik der dobbelaars. 14, 15 en 16 Landbouw-Bioscoop, At lantic. 17 Schuttershof, Wetenschappelijke Belangen, Ir. A. W. v. d. Plassche: Een reis door Amerika. Prins van Oranje, humorist, gezel schap August de Laat. AANBESTEDINGEN. Maart 18 Goes, schoonmaakwerken meentegebouwen. MARKTBERICHT. Ge- ROTTERDAM, 14 Maart 1932 Vlasaanvoer4520 blauw 45/65, 200 wit 40/60, 4000 geel 40/60, 2780 dauw- root 30/35, handel levendiger, gedeeltelijk verkocht door hooge vraagprijzen. BoekweitMansjoerische loco f 8,— Danziger loco f 6,50, Amerikaansche loco f 7,25 a f 7,50. Granen buitenlandsche prijshoudend. Meel f 10,45. Mais f90,—. Haver f6,70. Binnenlandsche: Gerst Haver Erwten Schokkers Bruine boonen Blanke Lijnzaad voer Zaad blauwbloei Zaad witbloei Karwijzaad Maanzaad f 6,— a f 6,50 f 6,-af 6,75 f 8,-af 12,50 f 8,- a f 17, f 6,50 a f 7,75 f 8,75 a f 0,- f 6,- a f 7,— geen noteering idem f20,— a f 21,— f 24,- a f 25,- BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jacomina, d.v. Cornells Wisse en Anthonia Cornelia Polder man; Wilhelmina Johanna, d.v. Jan Brandenburg en Johanna Francina Borgs. Huw.-afk.: Jacob Hoekman, 27 jr., j.m. te Kloctinge en Jannetje van Bel len, 25 jr., j.d. te Oud-Beijerland, laatst te Goes. Overleden: Adriana Goedbloed, 48 jr., te Bruinisse. VEILINGS VEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Groentenveiling van 14 Maart 1932. Witlof f20 a f21, Spinazie f20 a f26, Spruiten f8 a f 13, Stekuien f3,10, Sja lotten f 4, Kroten f 0,70, Princesseboontjes f 12, Aardappelen f5, Poter-aardappelen f 1,20, alles per 100 K.G., Prei f 8 a f 10, Radijs f 3,80, beide per 100 bos, Bloem kool f 13, Roode kool f 1,60 a f 3,60, Krop sla 2e soort f 5,50 a f 6,80, Knolselderij f 2,30, alles per 100 stuks. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. Dagen Hoogwater Laagwator Vrm. Nam. Vrm. Nan*. 15 Mrt. 7.38 8.11 0 56 1.25 16 8.36 9.19 1.48 2.19 17 10.02 10.51 2.56 3.48 18 11.32 4.39 5.27 19 0.20 0.58 6.06 6.46 20 1.26 1.55 7.11 7.38 21 2.18 2.42 7.54 8.17 AardappelenZeeuwsche blauwe en bonten f 4,a f 4,50, Eigenheimers f 3,30 a f3,60. V ar k C4IS markt: Varkensaanvoer 1775 stuks, 1ste kwa liteit f 0,24 a f 0,28, 2de kwaliteit f 0,20 a f 0,24, 3de kwaliteit f 0,16 a f0,20, ex port f0,22 f 0,24. Handel zeer flauw. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS VAN GOES, zullen aanbesteden OP VRIJDAG 18 MAART A.S., des morgens 10 uur, ten Stadhuize Bestekken zijn verkrijgbaar ter Secreta rie ad L— per exemplaar. Nadere inlichtingen verschaft de Direc teur van Gemeentewerken, eiken werkdag des morgens tusschen 9 en 11 uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Landbouwers, die in de jaren 1928-1930 bieten hebben geleverd aan aandeelhouders van Coöp. fabrieken, zijn vrij aan wien zij hun bieten willen verkoopen en kunnen deze dus ook con tracteeren met de N.V. Centrale Suiker Mij. Zij moeten even wel garantie-bewijzen aanvragen, die hun worden verstrekt door de Commissie tot Steun aan den Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom. J. C. PILAAR. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Lange Kerkstr. 50 nog enkele kleine maten 25-30 en 30-36 in klasse B of 9 en C of 8'/i en eenige mudden 91/*, die aan zeer lagen prijs worden opgeruimd. L. DUVEK0T Cz. Goes.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3