Gero -Ziimeta Stadsnieuws 't GEROMUSS WEERBERICHT. Pomologische Vereeniging. Gistermiddag twee uur werd in het Schuttershof de vergadering gehouden van de afdeeiing Zuïd-Beveiand der Ned. Pomologische Vereeniging. De voorzitter, de heer H. A. Hanken, heette de aanwezigen welkom en zeide, niet veel over de fruitteelt te zullen zeggen. Er is reeds zooveel over ge sproken en geschreven. Alleen wil hij opmerken, dat verbetering van de fruit teelt zeker aan te bevelen is en wat den smaak van het fruit betreft, b.v. geen buitenlandsche appel tegen de Zeeuwsche Goudreinet op kan. Verder sprak hij den wensch uit, dat 1932 een goed jaar voor de fruitteelt zal zijn. Na goedkeuring der notulen, doet de voorzitter mededeeling van ont vangst van de zïektebestrijdingskalen- der der Ned. Pom. Ver. en van een opgave van sprekers, die bereid zijn te komen spreken. De rekening over 1931 sluit met een batig slot van f 244,87. Ontvangst f 345,47 en uitgave f 100,60. In het jaarverslag van den secreta ris, den heer J. Q. C. Lenshoek, wer den gehouden excursie, vergaderingen, cursussen, aankoop, enz. gememo reerd. De ver. telde 1 Jan. 64 leden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het Centr. Bureau zich niet bereid heeft verklaard, om op contingentee- ring van het Amerikaansche fruit aan te dringen. Volgens spr. is dit echter wel zeer gewenscht, daar de Ameri kaansche appels de Nederlandsche ap pels den doodsteek geven en bij den invoer eigenaardige praktijken gebe zigd worden. De heer C. P. Vogelaar drong even eens op contingenteering aan. Ir. v. d. Plassche wees cp de moeilijkheid en achtte, naast eventueel contingentee ring, ook verhooging invoerrechten ge wenscht. En dit b.v. ook te laten af hangen van de wijze waarop het fruit wordt ingevoerd. De voorzitter merkte op, dat het Centraal Bureau hoofdzakelijk naar het Westland kijkt en vroeg of de ver gadering zich er mee kon vereenigen, dat de afdeeiing bij het hoofdbestuur er op aandringt, het Centr. Bureau tot stappen in deze te bewegen. (Instem ming.) De heer v. d. Have wees er op, dat ook in dit verband organiseering in de Pom. Ver. gewenscht is, omdat deze de speciale belangen der fruittelers behartigt en het Centr. Bureau meer de glascultuur. Spr. dringt op leden werving aan. Verder deelt spr. nog mede, dat met den heer Valstar, zoonoodig met den minister, een onderhoud zal worden aangevraagd. In antwoord op een gestelde vraag, zegt ir. v. d. Plassche, dat de kwestie van de kruisbessen bij de Provinciale Commissie uit de veilingen in studie is. De afgevaardigden van de tuinbouw- ver. Wemeldinge en Kapelle, deelden mede, dat hun ver. zich als lid op geven. De voorzitter maakte hierna bekend, dat de heer F. Kakebeeke, wegens ge zondheidsredenen, als bestuurslid be dankt heeft. Spr. wijdde woorden van waardeering aan hetgeen de heer Ka kebeeke voor de ver. deed. In zijn plaats werd hierna de heer C. P. Vo gelaar gekozen, waarmede de voor zitter, nadat de heer Vogelaar zijn verkiezing aanvaard had, de ver. geluk wenschte. Bij het punt „aankoop bestrijdings middelen", betoogde men de wensche- lijkheid van een depothouder. Het be stuur zal met den heer Groenleer, Kapelle, in overleg treden om als zoo danig voor dit jaar op te treden. Bij het-punt „excursie" stelt de heer v. d. Have voor naar Schouwen te gaan. Na eenige bespreking wordt besloten, dit aan het bestuur over te laten. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat de heer v. d. Plassche, naar aan leiding van zijn bezoek aan Amerika, vandaar enthout ontvangt. Spr. vraagt of de vergadering zich er mee kan vereenigen, dat ter behartiging dezer zaak, een commissie benoemd wordt, bestaande uit de heeren v. d. Have, Vogelaar en Provoost. (Instemming.) Na een korte pauze hield ir. v. d. Plassche een lezing over het onder werp „de fruitteelt in Amerika". Spr. drukte allereerst er zijn spijt over uit, dat hij pas een half jaar na zijn reis naar Amerika, in de gelegenheid is om voor de Pom. Ver. te spreken. Spr. deelde verder mede, dat de tce- nemenden invoer van het Amerikaan sche fruit de voornaamste reden van zijn reis was. Over de fruitteelt in het Westen is niets bijzonders te zeggen. Men kweekt er wel veel, en veel va riëteiten, maar de boomgaarden zijn er te oud en het product is er zeker niet beter dan hier. In het Oosten is het echter anders. Daar is het klimaat droog, is het winters zeer koud en zo mers zeer warm. Een paar nachten lichte vorst laat men over het fruit gaan, omdat dit de mooie kleur geeft, maar als er gevaar voor bevriezen is, stookt men 's nachts olie-b anders on der de boomen. De Amerikaan doet zeer veel aan de insectenbestrïjding, zoo wijdt hij groote zorgen aan de cul tuur, met als eindresultaat het mooie product, dat het onze op de markt ver dringt. De Amerikaan gebruikt steeds de nieuwste machines, houdt zich op de hoogte van alle wetenschap op zijn bedrijf betrekking hebbende; hij volgt nauwkeurig de instructies der consu lenten, als b.v. des avonds per radio bekend gemaakt wordt dat gespoten moet worden, doet hij dat den volgen den dag; hij plukt het fruit denzelfden dag, die als de beste daarvoor opgege ven wordt, brengt het dan dadelijk naar de pakstations, waar het gewas- schen wordt met een oplossing, die eventueele ziektekiemen op de schil doodt; dan wordt het gesorteerd en verpakt en in koelruimten opgeslagen of in koelwagens vervoerd. Spr. wijst er ook op, dat de cultuur in Amerika niet zoo goedkoop is, als men hier wel eens veronderstelt. J4aast de dure insectenbestrijding, moet hij meestal, wegens het droge klimaat, voor kostbare besproeiingen en in richtingen zorgen, en hij ontvangt ook een vrij lagen prijs voor zijn product. Zoo deelt spr. mede, dat een kweeker vorig jaar voor zijn beste appels, slechts netto 35 ct. per kist van 20 kilo ontving. Is dit fruit hier, dan is er met verpakking, vracht, enz. ruim 21/j dol lar opgekomen. Voor den binnenland- schen afzet ontvangt hij echter een hoogeren prijs, en dan komt hij over het algemeen aan een middenprijs, waardoor de cultuur nog loonend is. Na nog meerdere bijzonderheden medegedeeld te hebben, aan onze le zers reeds bekend uit voorgaande le zingen en artikeltjes van den heer v. d. Plassche, besloot deze met er zijn erkentelijkheid over uit te spreken, dat hij in staat gesteld werd deze reis te maken, en dat van zoovele zijden belangstelling blijkt voor de resulta ten. Spr. vertoonde daarna een serie lichtbeelden die een zeer interessant overzicht van zijn reis gaven. Cinema „Slof Osfende". „De schrik der dobbelaars". Met Richard Dix, Mary Lawlor, James Neill e.a. Een ieder weet, hoe Amerika geter roriseerd wordt door bandietenben den, weet hoe ook de heeren het lang niet altijd eens zijn en in dat geval korte metten maken. Een klein be richtje in de bladen meldt dan dat we der een „gangster" door zijn eigen makkers vermoord is. Zoo'n moord eischt dan weer bloed. In dit geval verkeert Larry Sheldon, de bekende geluksvogel bij het dobbelen, wiens vriend Martin Flynn met een schot in den rug gevonden is. Larry begrijpt wel wie dd dader is en als kort na den moord „Spot" Willis dood gevonden wordt, valt de verdenking vanzelfspre kend op Larry. Sheldon acht het raadzamer de stad voor eenïgen tijd te verlaten. Het ge luk echter is niet met hem. Een ont zettend spoorwegongeluk telt ook hem onder de slachtoffers. Zwaar gewond wordt hij weggedragen en eerst da gen later komt hij weer bij kennis. Hij is liefderijk opgenomen bij dominéé Powell van de plaatselijke kerk in het kleine stadje, waar het ongeluk ge schiedde en werd al dien tijd met har telijke zorg door Doris, dominée's dochter verpleegd. Men houdt hem voor dominéé Walters, zijn reisgenoot in de spoorwegcoupé en Sheldon, on weerstaanbaar aangetrokken tot de ge lukkige familie, spreekt het niet tegen. Een innige liefde ontstaat weldra tus- schen Doris en haar patient, bij wien van lieverlede betere gevoelens wor den opgewekt. Doris' broer daarentegen zakt door het rampzalig dobbelen, waaraan hij verslaafd is, meer en meer in het moe ras. Hij bekent Sheldon tenslotte, dat hij niet minder dan 3500 Dollar schuld heeft aan den beruchten Martin en geruïneerd is, als hij het geld niet bij elkaar kan krijgen. Larry's oude gok lust ontwaakt weer. Hij zoekt Martin op en wint hem de schuldbekentenis sen van den jongen Powell af. Zijn ge luk wordt ditmaal zijn ongeluk. Mar tin herkent in den pseudo-dominee Larry Scheldon, gezocht wegens moord op Spot Willis. In overleg met de detectives Hagen en Stevens wordt Sheldon in een val gelokt, waaruit ontsnapping onmoge lijk lijkt. Uiterst voldaan deelt Martin Larry de prettige tijding mede, dat de electrische stoel hem wacht. Wanhopig verzet Sheldon zich tegen zijn lafhar- tigen vijand dan stormen Hagen en Stevens het vertrek binnen en leg gen Martin de handboeien aan. De da der van den moord op Spot Willis heeft juist zijn misdrijf bekend en Larry gaat vrij uit. Het slot laat zich raden. Een film vol actie, spanning en sen satie, boeiend tot het einde. Kantongerecht. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens: Een in werking zijnd motorrijtuig op den openbaren weg laten staan zonder voldoende toezicht: C. P. O. V. te Goes f5 of 5 d-, H. D. te Vlissingen f10 of 10 d. Nachtrumoer verwekken: P. G. te Colijnsplaat 2 maal gepleegd 2 maal f 15 of 2 maal 15 d. Straatschenderij: P. G. te Colijns plaat vrijgesproken. Kippen zonder vergunning laten loo- pen op eens anders grond: P. V. te Wissenkerke f 2 of 2 d. Als schipper met zijn vaartuig niet stoppen als bord wordt vertoond en niet gehoorzamen aan bevel van een ambtenaar: E. K. zonder bekende woonplaats vrijgesproken. Geen reglement aan boord hebben als men met zijn vaartuig in een rijks kanaal vaart: T. V. te Waesmunster f2 of 2 d. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: A. J. J. v. d. P. te Yerseke f3 of'3 d. Schelde bevisschen zonder vergun ning: P. R. te V erscke f2 of 2 d. Overtreding Reglement op de wegen en voetpaden: J. v. G. te Colijnsplaat f 3 of 3 d., M. T. te 's Heer Hendriks- kinderen f 5 of 5 d., J. E. te Wol- phaartsdijk vrijgesproken. Overtreding woningverordening te Yerseke: P. H. te Yerseke f 15 of 15 d. Arbeidswet: D. J. L. te Wemeldinge f10 of 10 d. Te Goes meer dan 10 L. benzine voorhanden hebben: M. Z. te Goes ontslagen van rechtsvervolging. Te Wissenkerke meer dan 50 L. pe troleum en 20 L. benzine voorhanden hebben: T. V. te Wissenkerke f10 of 10 d. Met auto geen teeken geven als men van richting wenscht te veranderen: J. V. te Goes f2 of 2 d„ A. H. K. .te 's H. Arendskerke f5 of 5 d. Overtreding Motor- en Rijwielregle ment: H. S. te Borssele f0,50 of 1 d. Met een auto te Kloetinge in verbo den richting in een weg rijden: M. E. te Bruinïsse f2 of 2 d. Met vrachtauto rijden zonder goede spiegel: W. v. d. W. te Kamperland f3 of 3 d. 's Avonds rijden met een auto zon der voldoende voorlichten: C. v. M. te Goes f2 of 2 d. Met auto zonder noodzaak linkerzij de van den weg houden: H. M. C. de P. te Goes f2 of 2 d. Met auto rijden zonder nummerbe- wijs: A. J. v. H. te Goes fl of 1 ld. Met motorfiets de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: C. S. te Scherpenisse f25 of 25 d., een half jaar ontzegging van hef recht om mo torrijtuigen te besturen. Met auto zonder rood en achterlicht rijden: J. A. A. te Goes f5 of 5 d. Rijwiel besturen terwijl men ver keert onder den invloed van drank M. d. K. te Kapelle f25 of 25 d. 's Avonds fietsen zonder licht: J. A. d. V. te 's H. Arendskerke, J. V. te 's Heerenhoek f 5 of 5 d. Vleeschkeuringswet: J. B. te Hein- kenszand f25 of 25 d. Dronkenschap: J. H. te Wemeldinge f10 of 10 d. Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor te Goes werd in den loop der maand Februari op spaar bankbeekjes ingelegd f45.5553,64 en terugbetaald f 39.988,28. Derhalve meer ingelegd clan terugbetaald f5.565,36. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 21. Door tusschenko.nst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboek jes ingeschreven nominaal niets, en af geschreven f 1400. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 1400, Landbouw-Bioscoop. „Atlantic", met Fritz Kortner, Elsa Wagner, Heinrich Schroth, Julia Ser- da, Willy Forst, e.a. Rustig, over een spiegelgladde zee, gedreven door de gigantische kracht van zijn geweldige machines, vindt het trofsche zeekasteel de „Atlantic" zijn weg. Aan boord heerscht een ware feeststemming, alles baadt in een zee van licht; de internationale wereld, die 'zich voor een korten overtocht van enkele dagen tesamen gedreven vindt, vermaakt zich. Op de comman dobrug en boven in den uitkijktoren staan de mannen, die waken over deze groep van duizenden zorgeloozen. Plotseling daalt de thermometer, wat wijst op de nadering van een ijsberg. Enkele losse geruchten bereiken de passagiers. Met zekerheid valt er nog niets te zeggen. Mocht er werkelijk een ijsberg in 't gezicht komen, dan zal de scheepsklok drie maal geluid wor den. De komst van den ijsberg belooft een nieuwe sensatie voor het naar sen satie hunkerende publiek. Terwijl de reus der Oceanen met snelle vaart zijn ondergang tegemoet gaat, terwijl het groote drama van de zee op het punt staat te beginnen, spe len zich onder de passagiers enkele kleine drama's af. Voor ieder hunner van het grootste belang, maar ver schrompeld tot niets, vergeleken bij het groote gebeuren dat hen te wach ten staat. Dan weerklinkt drie maal de scheeps klok De ijsberg is gesignaleerd. Koortsachtige spanning op comman dobrug en in de machinekamer. Onop houdelijk ratelt de telefoon. Bevelen worden geschreeuwd. Zwaar dreunen de machines om een ramp te ontgaan. Te laat... De scheepshuid is openge scheurd. Reeds dringt het water de machinekamer binnen. De kapitein weet dat zijn schip reddeloos verloren is. „Alle passagiers aan dek!" „Denk aan de reddingsgordels!" „Booten uit!" „Vrouwen en kinderen eerst!" „S.O.S." smeekt de radio door den aether..... Slechts een klein deel van de pas sagiers beseft de ware ernst van den toestand. Men gelooft niet aan den ondergang van een dergelijk machtig zeekasteel Wanneer de opkomende zon zijn eerste stralen over het water werpt, vindt men geen spoor meer van het eens zoo trofsche schip Het is een geweldig filmwerk, dat vele lezers mogelijk al zagen, doch ongetwijfeld nog wel eens voor een tweeden keer willen zien! „Stem des volks". Naar een advertentie in dit nummer vermeldt, zal de Goesche Arbeiders- zangvereeniging „Stem des Volks", Zondagavond in de „Prins van Oranje" een uitvoering geven. Gezien de actie, die deze jonge vereeniging reeds ontwikkelde, en wat zij op een paar avonden presteerde, waaraan zij haar medewerking ver leende, gelooven wij, dat het de moeite loonen zal, deze eerste opvoering bij te wonen. Openlucht-bioscoop. Naar wij vernemen is de heer Van Liere, eigenaar van de Landbouw-bios- coop, alhier, uitgenoodigd om Donder dag a.s. te Middelburg, ter gelegen heid van de aldaar te houden winkel week, een openlucht-bioscoop-voor stelling te geven. Aanleiding tot dit verzoek was o.a. het succes, dat de vorig jaar alhier door den heer Van Liere gegeven open iuchtvoorstclling had. De heer Van Liere heeft na overleg ter plaatse deze uitnoodiging aan- aanvaard. Zilverwitte glans, Poetsen overbodig. Menschenleeftijd garantie. Tafellepels en -vorken per dozijn ƒ7,80 Dessertlepels en -vorken per dozijn 6,90 Soeplepel per stuk ƒ4,50 Sauslepel per stuk 2,10 Aardappellepel per stuk ƒ2,25 Groentelepel per stuk 2,25 SINT ADRLAANSTRAAT GOES In en uit. Ingekomen: A. C. M. Koert, verpleeg ster, van Middelharnis, Oostwal 31; J. Bou- dens, huishoudster, van Nisse, 'sHeer Hen- drikskinderendijk 6a; M. Louisse, dienst bode, van Hoedekenskerke, Lange Kerk straat 30; M. Dalebout, monteur, van Kloetinge, Piccardtstraat 50; W. C. Lan sen, zonder beroep, van Rheden, Lange Kerkstraat 40; M. Baaijens en gezin, hor logemaker, van Kapelle, Lange Vorststr. 47; P. J. Kasse en gezin, controleur, van Middelburg, 's Heer Hendrikskinderendijk 24a; J. Mulder en gezin, reiziger, van Kloe tinge, Groote Markt 19a; I. K. Flips-Loc- kefeir, zonder beroep, van Kruiningen, Mo lendijk 3; J. J. van de Sande en gezin, brie venbesteller, van Biervliet, Piccardtstr. 82. VertrokkenK. Broekstra en gezin, or gelmaker, naar Leeuwarden, Oostersingel 70, W. van der Molen en gezin, fabrieks arbeider, naar Bergen op Zoom, Wouw- sche weg 77; G. Schallemüller, orgelma ker, naar Uttenhofel (Duitschland)L. M. Luijckx-geb. Dezadaleere, huishoudster, naar Brussel, Hoogstraat 130; S. C. Schrij ver, dienstbode, naar 's Gravenhage, Corn. Jolstraat 66; L. J. Goedemondt, onderwij zer, naar Harenkarspel, H 50, Tuitjenhorn; C. A. Moelijker, timmerman, naar Ooster- land, Groenendaal 167; A. Schwenk, or gelmaker, naar München; J. de Kok, tim merman, naar 'sHeer Arendskerke, Nieuw- dorp H 268; A. Kullmann, orgelmaker, naar Paderborn; J. Kooijman, huishoudster, naar 's Gravenhage, Hondsholleredijk 180; G. Nieuwenhuijze en gezin, bakker, naar We meldinge, Bierweg. Handboogschieten. Tot besluit van het winterseizoen wordt door de Handboogsocïeteit „Jacoba van Beieren" 13 dezer in de zaal van ,,'tSlot Ostende" een con cours gehouden op de „liggende prang,,. Aanvang half drie. Verplaatst. De besteller bij den post- en tele graafdienst dhr. J. J. v. di Sande, van Driewegen (gemeente biervliet) is verplaaatst naar het Post- en tele graafkantoor te Goes. SPREEKBEURTEN. Vrijz. Godsdienstigen. Zondag 13 Maart 6 uur drs. A. Landstra van Middelburg. Gereformeerde kerk. Zondag 13 Maart 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Vegt. Oud Geref. Gemeente. Zondag 13 Maart leesbeurt. Chr. Evang. Gemeente, Zondag 13 Maart, 's morgens half acht bidstond, half tien, twee uur en zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond 8 uur zendeling Bijkhoek. UIT DEN RAAD. Aan het raadsverslag in ons vorig nummer is niet veel toe te voegen, hoewel de openbare „zitting, na drie kwartier geheime beraadslaging, nog ruim anderhalf uur in beslag nam. Want in deze openbare zitting bleek, dat het eenige onderwerp, de geldlee- ningen, een punt van bespreking had uitgemaakt. De voorzitter der Fin. Commissie, de heer v. Poelgeest, kon zich echter, tot het einde toe, niet met den door B. en W, beganen weg vereenigen en t IIIWI —i .M—BM—M—B De verwachting tot den avond van 12 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit O. richtingen, half tot zwaar be wolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt LICHT OP. Zaterdag 12 Maart 6.28 uur Zondag 13 Maart 6.29 uur Maandag 14 Maart 6.31 uur stemde, met den heer Adriaansen, ten slotte ook tegen. Het eenige verweer van B. en W. was eigenlijk: wij stellen het beste voor, wat te bereiken was, en: weet één der heeren een betere oplossing? De laatste vraag wordt vaak als uiteindelijk middel gebezigd we be doelen niet speciaal in den Raad van Goes om opposanten den mond te snoeren, en oppervlakkig lijkt daarme de ook het laatste woord gezegd als de opposanten dan zoo'n betere op lossing niet weten. Maar inderdaad zegt dat natuurlijk niets. Als we men vergeve ons deze beeldspraak een kip hebben, die niets dan wind eieren legt, en het dier zou ons vra gen: kun je het dan beter? dan draai en we het den nek om en schaffen een beter exemplaar aan. Natuurlijk is het verre van ons, de oplossing, die B. en W. vonden om tij delijk uit de financieele moeilijkheden te raken, een windei te noemen. Het heeft zeker veel geschrijf en gewrijf gekost, om hiertoe te komen, en voor- loopig kunnen we nu verder, maar om bij de beeldspraak te blijven het is een zeer kostbaar ei en erg aan be derf onderhevig. Wat het laatste be treft, meenen we, dat de zorg voor de financiën met deze oplossing niet opgeheven is, dat de moeilijkheden slechts verschoven zijn - het groote bezwaar van den heer v. Poelgeest en dat het alle aandacht van B. en W. zal blijven eischen om dekking voor kosten en aflossing der leeningen te vinden. We kunnen slechts hopen, dat B. en W. daarin slagen zullen, en dat betere tijdsomstandigheden daarbij behulp zaam zuilen zijn. In elk geval gelooven we, dat in de naaste toekomst de „geldschaarschte" niet zooveel zorg meer zal baren. Want in werkelijkheid is er geen „geldschaarschte". Integen deel, er is eigenlijk nog nooit zooveel geld beschikbaar geweest als thans, alleen, men stelt het niet beschikbaar, het blijft opgeslagen in rijks- en parti culiere banken. En toch zal alleen ook een ruimer loskomen van geldmiddelen, den alge- meenen toestand kunnen redden, en we meenen hiervan de eerste teekenen reeds te zien, in het feit, dat aller- jyege de disconto's verlaagd worden. Een uiteindelijk gevolg zal ook een weder daling van den rentestandaard zijn, en daarom is het ook zoo jam mer, dat het ei (excuses) zoo kostbaar is, dat Goes aan een leening van 51/2 pet. voor 6 jaar vast zit, plus ongeveer 1 pet. kosten. En ook bij ons blijft de vraag open: was er toch werkelijk geen goedkoopere oplossing te vinden. Waarom is men wel geneigd voor Breda een obligafieleening groot f 1.500.000 tegen 5 pet. uit te schrijven? En werd de obligatieleening van Hil versum, groot f 1.315.000, rentende 5 pet., dezer dagen niet beduidend, naar men zegt driemaal, overteekend?! Doch.... de Raad heeft gesproken en de voorzitter der Fin. Commissie kan zijn handen in onschuld wasschen, en dat te meer, omdat naar we meenen, dit voorstel in het geheel niet bij de Fin. Commissie in onderzoek geweest is. Er was tenminste geen advies ha rerzijds bij gevraagd. Nog even kwam de kerkrestauratie ter sprake. Deze is nog niet af. Er resten nog min of meer vervallen kerk deelen. Doch de Restauratiecomm. wil er geen geld meer voor vragen. Zullen die ongerestaureerde deelen „ten eeuwigen dage" wraak blijven roepen, over dit opgeblazen geschil? Tenslotte was er nog een scherp de bat over de werkloosheid. Men sprak wat langs elkaar heen. De s.d.a.p.-frac tie meende weer, dat B. en W. de kwes tie werkverschaffing en steun wat had laten slingeren. B. en W. hadden het best kunnen antwoorden, dat de film inderdaad in vertraagd tempo ge draaid heeft, doch dat er voor meer tempo nu eenmaal geen geld was. In derdaad deed Goes zeker, wat het kon doen voor de werkloozen, en gezien de toestanden elders, is er veel reden tot tevredenheid. Zooals echter reeds opgemerkt: men sprak langs elkaar heen, evenzoo wat betreft de kwestie der loonen. De hee ren Crucq en Visscher meenden o.i., dat B. en W., voor noodzakelijke werk zaamheden, aan de losse arbeiders, |dic

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2