Weigert namaak! Stadsnieuws WEERBERICHT. haafd en de handel beloont hun meer dere zorgen met een hoogen prijs. Meer en meer blijkt dat wanneer, we wenschen dat de Hollandsche consu ment ook Hollandsch fruit eet, dat hem dan ook iets moet worden aange boden wat voldoet aan de eischen die hij stelt en wat kan concurreeren met het Buifenlandsch product. In verband met het groote belang, dat de ontwikkeling van de fruitteelt heeft bij deze aangelegenheid werden vanwege de Provinciale Organisatie 15 cursussen in sorteeren en verpakken van fruit gehouden en wel te: Ellewoutsdijk met 15 leerlingen Goes Haamstede yerseke Kapelle (j) Kapelle (m) Kloetinge Middelburg Oudelande (j) Oudelande (m.) Ovezande Neuzen Wilhelm'madorp Wolphaartsdijk Zierikzee 12 13 12 12 12 12 18 13 13 14 14 13 16 14 Van de inspecteur van het Land bouwonderwijs werd toestemming ver leend om bij wijze van proef voor dit winterhalfjaar de leeftijdsgrens der leerlingen op 15 jaar te stellen. Het onderwijs werd evenals andere jaren zoo practisch mogelijk ingekleed en behalve wat theoretisch onderricht werd veel practised gewerkt, dus in orde maken van partijen fruit voor de veiling. De eindlessen van de cursussen te Zierikzee en Haamstede werden ge combineerd gehouden, die te Neuzen afzonderlijk, terwijl te Kapelle een gecombineerde eindles werd gehouden van de cursussen te Kapelle (j), Ka pelle (m), Yerseke, Middelburg, en te Goes van die te Goes, Kloetinge, Ove zande, Oudelande (j), Oudelande (m) Ellewoutsdijk, Wolphaartsdijk, Wilhel- minadorp. Aan beide laatste eindlessen waren wedstrijden verbonden, 'waartoe elk der cursussen twee leerlingen had af gevaardigd. Voor deze wedstrijden wa ren vanwege de Provinciale organisa tie prijzen beschikbaar gesteld, die met een toepasselijk woord zijn uitge reikt. Het kan niet anders of dit onderwijs zal in de toekomst zijn uitwerking ver- toonen, wat niet wegneemt, dat |de organisatie actief dient te blijven op dit gebied. Vooral moet nog meer leiding wor den gegeven en niet volstaan worden met een meer algemeene propaganda te voeren voor betere sorteering ien verpakking, zonder dat nauwkeurig wordt aangegeven wat hieronder moet verstaan worden. Een door het Centraal Bureau inge stelde fruitcommissie stelt zich ech ter voor om bepaalde standaards vast te stellen, wat een belangrijke stap in de goede richting kan beteekenen, wanneer deze algemeen worden inge voerd. Ondanks de tevredenheid die er over het algemeen heerscht wat de teelt van steen- en pitvruchten betreft, stelt men zich toch ernstig de vraag of de prijzen hiervan in de naaste toe komst niet minder zullen worden. Dit is aanleiding dat verschillende vraagstukken meer en meer urgent worden en in het komende jaar ook de aandacht van de Provinciale com missie zullen vragen. Ontslag te Vlissingen. De directie van de N.V. Kon. Maat schappij „De Schelde'' te Vlissingen heeft, tegen Zaterdag 12 Maart, aan 84 werk lieden definitief en aan 87 tijdelijk ontslag aangezegd. Het aantal tijdelijk ontslagenen stijgt hierdoor tot 150. PLAATSELIJK NIEUWS. COLIJNSPLAAT. Ds. F. K. van Evert te Zoutelande, is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. 's HEER ABTSKERKE. Door B. en W. is bericht ontvangen van het Crisis-Comité, dat 6 balen zwavel zure ammoniak zijn toegewezen. Aange vraagd waren 138 balen. De mazelen heerschen hier in zoo'n stérke mate, dat de school voor 14 dagen gesloten is. Ook vele ouderen zijn er door aangetast. WIE RUILT DE N.S.F. 4 met accu's voor een wisselstroom-toestel? Vraagt de speciale condities. Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes, Telefoon 129. HANSWEERT. Het Duitsche motorschip „Autotrans port I" is hier in de haven aangevaren door het schip „Alfred", waarbij het schip lichte schade bekwam, doch de reis naar Rot terdam kon voortzetten. Het Duitsche schip „Mannheim 165", werd op het kanaal aangevaren door het motorschip „Charlotte", waarbij de Mann heim 165 lekkage bekwam. Men heeft het schip met een noodreparatie gedicht. Het zal morgen de reis naar Duitschland voort zetten, Het motorschip „Clivia" is nabij dej Prosperpolder omhoog gevaren en blijven i zitten. Sleepbooten zijn in de nabijheid om j te trachten het schip met hoog water vlot te sleepen. KAPELLE. De land- en tuinbouwvereeniging te Ka pelle, kwam onder voorzitterschap van den heer J. van Wingen in algemeene leden vergadering bijeen. De voorz. deelde o.m. mee, dat de ver- eeniging 54 leden telt en dat 3443 mus- schen verdelgd werden in 1931 door be middeling van de leden der vereeniging. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat hiervoor was uitbetaald de som van f91,89. Door den voorzitter werd er op aange drongen om meer leden voor de vereeni ging te winnen; ook werd gewezen op de vele schade die de musschen aanrichten in land- en tuinbouw. Besloten werd om subsidie aan den raad der gemeente uit de gemeentekas aan te vragen. Eindles tuinbouw-cursus. Maandagavond had de eindles plaats van de gehouden twee-jarige tuinbouwwin- lercursus, welke met 12 leerlingen was be gonnen, 3 waren afgevallen. Het onderwijs was verstrekt door de heeren F. P. de Graaf en W. Glas, tuinbouwvakonderwij zer. Bij deze eindles merkten we op, dè Rijkstuinbouwconsulent Ir. A. W. van de Plassche, burgemeester Bierens, wethouder A. van der Have en de leden van de plaat selijke commissie voor toezicht op het landbouw- en tuinbouw-onderwijs. Aan de navolgende 9 leerlingen kon een diploma uitgereikt worden, hetwelk geschiedde door den Rijkstuinbouwconsulent, onder toepasselijke bewoordingen. Aangespoord werd om het geleerde te benutten en prac tisch uit te dragen. No. 1 Pieter Zuidweg 2. Adriaan Glas Wz.; 3. Pieter van Lie- re; 4. Marinus van Liere; 5. Jacobus Evers- dijk Pz.; 6. Cornelis Westveer Ez.; 7. Lou- rens Jan Eversdijk; 8. Adriaan Vermue 9. Jan op 't Hof Jacz. Burgemeester Bierens, voorzitter van de commissie van toezicht, wekte op tot ver krijging van meerdere kennis, om niet stil te zitten, vooral in deze moeilijke tijden, welke veel vragen van den mensch. Namens zijn medeleerlingen dankte Ja cobus Eversdijk Pz. voor het verkregen onderwijs en overhandigde aan zijn leer meesters een aandenken, dat met genoegen werd aanvaard. Het hoofd van deze cursus, de heer F. P. de Graaf, sloot met een kort woord, sprak de hoop uit, dat dit aangeleerde mag bijdragen tot vermeerdering van kennis Onder voorzitterschap van Ds. Scheele, kwam de bewaarschoolvereeniging te Ka pelle, in algemeene ledenvergadering bij een. Door den voorzitter der vereeniging werd het oud-lid, wijlen den heer Th. Fos- sen, mede-oprichter der vereeniging her dacht. De secretaris bracht jaarverslag uit de vereeniging telt 110 leden en begunsti gers, 1931 had een kalm verloop, tot te- veredenheid van het bestuur waren beide onderwijzeressen werkzaam. Het leerlin genaantal varieerde van 45 tot 50. De pen ningmeester deed rekening en verantwoor ding; het kastekort bedraagt f 206,86. Een meerdere subsidie van f 150,is vanwege den raad der gemeente toegezegd. De af tredende bestuursleden Ds. A. Scheele en J. van Wingen werden herkozen en ge kozen werd in de vacature M. de Looze, Dr. J. D. Schmidt. KRABBENDIJKE. Afdeeling der Z. L. M. Maandagavond vergaderde de afdeeling der Z. L. M. De opkomst was slechts ma tig. De voorzitter, de heer A. P. Wou- terse, was door ziekte verhinderd; in zijn plaats presideerde de heer J. A. van Nieu- wenhuijse. Uit het verslag van den secre taris, den heer C. Tollenaar, bleek o.m. dat het aantal leden 61 bedraagt. Besloten werd f5,— beschikbaar te stellen voor het te stichten fonds voor den invoer van Deensche varkens. Op voorstel van het be stuur zal voor alle leden uit de kas wor den aangekocht een exempl. der brochure .Landbouw en Crisis", van den heer Wel- leman. Tot leden der commissie tot nazien der rekening, worden aangewezen de hee ren L. Vogelaar, C. C. Welleman en C. P. Vogelaar Jr. De rekening sluit met een ba tig saldo van f 153,48. Als vice-voorzitter is aangewezen de heer A. J. P. Kake- beeke. Daarna hield de heer L. Vogelaar een lezing over „tarwe", een product, dat te genwoordig onze belangstelling bezit, maar ook al eeuwen geleden in hoog aanzien stond. Langzaam is de tarwe hier doorge drongen, waarschijnlijk door de Romeinen Ingevoerd. Inleider bespreekt verder de tarwe uit plantkundig oogpunt en als land bouwgewas, hoe vroeger elke provincie haar eigen ras had, hoe kruisingen werden verricht, waarbij de opbrengst steeg enz. Met volle aandacht werd deze pittige rede beluisterd. KAMPERLAND, Ds. W. C. Lamain, geboren alhier, thans predikant bij de Geref. Gemeente te Lei den, heeft het beroep naar de Geref. Ge meente van Rotterdam aangenomen. KRUININGEN, Raadsvergadering. Dinsdagavond vergaderde de raad, on der voorzitterschap van weth. Kole. De heer C. Minnaar was afwezig. Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van Mej. B. Nijmans Zwart, hoofd der be waarschool op f 1278 en van J. H. J. Po- leij als secretaris van het B. A. op f 200. Daar de verhuring van tuingrond niet 40 cent per roede opbracht, volgens het raadsbesluit, wordt na eenige bespreking besloten de verhuring toch te handhaven, doch slechts voor één jaar. Voorstel van B. en W. om gronden tot Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. tegen den Rijksweg aan te koopen, voor het maken van een verbindingsweg bouwgrond voor het uitbreidingsplan. De heer Burkunk zal tegenstemmen, omdat de tijden niet rooskleurig zijn, en er specula tie in zit van de eigenaars. De beide wet houders meenen, dat, nu de aanliggende gronden gekocht zijn, ook deze gronden gekocht dienen te worden. Het voorstel wordt verworpen met 5 tegen 4 stemmen, terwijl de heer Sinke als belanghebbende zich van stemming onthield. Vastgesteld worden de voorschotten ten behoeve der bijz. scholen te Hansweert en Oostdijk op f 882,58 en f 320,—. Voorgesteld worden eenige wijzigingen in de Winkelsluitingswet. De voorzitter zegt, dat vooral voor Hansweert gerekend is om des Zondags de winkels open te heb ben van v.m. 5 uur tot n.m. 1 uur, en het verkoopen van melk op Zondag van v.m 6 tot 9 uur, en gedurende de Zomertijd al les 1 uur verlaten. De heer Van Hoote- gem juicht dit voorstel toe, vooral voor Hansweert. De heer Francois kan zich ver eenigen met de uitzondering voor de melk, doch hij is tegen het openhouden der win kels op Zondag. De heer De Bat wil alle winkels op Zondag gesloten houden op principieele gronden, de schippers vallen toch buiten de sluiting. Het ontwerp wordt met 8 tegen 2 stemmen aangenomen. De heer Witte vraagt bij de rondvraag of de weg in Welhoek nu openbaar is, het geen bevestigend wordt beantwoord. B. en W. worden gemachtigd de strook bouw grond daar bij inschrijving te verhuren. De heer Burkunk deelt als lid der commissie voor de electriciteitsvoorziening, mede, dat van de 75 kosten voor ondergrondsche geleidingen 2 jaar na de betaling hiervan, 5 telkens zal worden terugbetaald. Meerderen danken de heeren Burkunk en De Grooff voor hun actief werk in die commissie. De heer Van Hootegem vraagt of bij overschrijding van de post werkver schaffing de gemeente dit voor haar reke ning wil nemen, evenals de polder, en bij het Rijk dit ook aan te vragen. Niemand heeft hiertegen bezwaar. De heer De Grooff dient een motie in, waarin B. en W. wordt opgedragen aan den Minister van Waterstaat te verzoeken de overgan gen aan de Zuidzijde der middel- en klei ne sluis te Hansweert (ebdeuren) te ver anderen, alszijnde gevaarlijk voor school gaande kinderen, fietsers, enz. Wordt aan genomen. Daarna sluiting. Uit het verslag over 1931 van de Ge zondheidscommissie te Kruiningen, blijkt, dat in de kring 19 gevallen voorkwamen van besmettelijke ziekten (v. j. 36). Het aantal direct aan het waterleidingnet gele gen woningen, waarvoor op 31 Dec. 1931 water werd afgenomen, bedroeg 3716 (v. j. 3660). Er zijn 1170 woningen, welke aan het net liggen, waarvoor geen water wordt betrokken, d.i. 22 minder dan op 31 De cember 1930. Het bestuur van de School met den Bij bel heeft besloten den aanvangsdatum van het schooljaar te wijzigen van 1 April in 1 Mei, zulks te beginnen met den cursus 1932-'33. Ook ten aanzien van de overige scholen in deze gemeente zal het school jaar op 1 Mei aanvangen. SCHORE. Gisteravond geraakte de auto K 10065 den watergang, naast den Oostelijken oprit naar de Schorebrug, doordat de chauffeur de controle over zijn stuur kwijt raakte. De inzittenden bekwamen geen letsel. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur is de hoogspanningskabel van de Prov. Zeeuw- sche Electriciteits Maatschappij met goed gevolg gelegd door het kanaal door Zuid- Beveland. Nabij de Schorebrug is met de electrificatie van de wijk over die brug een aanvang gemaakt. WEMELDINGE. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente is voldaan aan alle achterstalli ge aanslagen van den Raad van Beheer, zoodat nu binnenkort tot het beroepen van een predikant zal kunnen worden overgegaan. WOLPHAARTSDIJK. Lijk aangespoeld. Aan den Egbert Petruspolder, onder de ze gemeente, is aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een onbekend manspersoon, vermoedelijk van Belgische nationaliteit, lang ongeveer 1.70 M„ gekleed in blauwe jas, blauwe werkbroek, waaronder witgestreepte fan tasiebroek, gekleurde pull-over met rits sluiting, gekleurde fantasiesokken, lichtge kleurde das, tricot onderbroek, lichtge streept overhemd. Op hem werd gevon den een portemonnaie, inhoudende eenig Belgisch geld. De burgemeester van Wolphaartsdijk verzoekt dengeen die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent dezen persoon, zich bij hem te vervoegen. Nader meldde men Het lijk is overgebracht naar de begraaf plaats te Oud-Sabbinge en in het lijken huisje aldaar gekist en zal Donderdag a.s. worden ter aarde besteld. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat op heden bij hen is ingekomen een verzoekschrift van de Commanditaire Vennootschap Does en Co., gevestigd te Goes, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de voor- en ach terzaal van het perceel, plaatselijk ge merkt Beestenmarkt no. 16. Binnen twee weken na de dagteeke ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Goes, den 5 "Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOYEN DE JONG, Secretaris. Raadsvergadering. Aangaan van geld leen i n g. Maandagavond kwam de Raad van Goes des avonds acht uur voltallig bij een. Voorzitter was de burgemeester. Na een zitting met gesloten deuren, die tot plm. kwart voor negen duurde, vergaderde de Raad in het openbaar en kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een lee ning met de Verz. Mij. „Arnhem", groot f 100.000 voor 10 jaar, tegen 5 pet., en het uitschrijven van een obli- gatieleening groot f550.000, tegen een rentevoet van 51/2 pet., voor zes jaar. Hiervan zal aan de gemeente Hoorn onderhands verstrekt worden een lee ning van f 300.000; de kosten ponds pondsgewijze door Goes en Hoorn te dragen. De heer v. Poelgeest wijst op het aanvullende agendapunt, dat niet geheel juist vermeldt, dat B. en W, voorstellen leeningen tot f350.000 aan te gaan, terwijl dit in werkelijkheid toch f 650.000 is. Voorts maakt spr. er aanmerking op, dat B. en W. a.h.w. met een excuus beginnen, wat z.i. niet noodig is, daar men bij het conver- teeren der leeningen den weg bewan delde, die men meende, dat het beste was. Spr.'s eerste indruk van B. en W.'s voorstel was, nu is de zaak in orde, doch nader blijkt, dat Goes, zoo als eerst voor zes maanden, thans maar voor zes jaar gedekt is. Dan staat Goes 'verder niet alleen voor zichzelf, maar ook voor Hoorn. Goes, met 9000 inwoners, is wel zoo goed voor Hoorn, een gemeente met 12000 inwoners, te leenen. Verder ontbreken in het voorstel van B. en W. tal van gegevens, er wordt niet vermeldt of de leening a pari wordt uitgegeven, men vindt geen kosten van rente en aflos sing, enz. En wat de toestand over zes jaar betreft, staat er eigenlijk „dan zal men wel eens zien". Spr. zou wel willen weien, wat die „bezwarende omstandigheden" zijn, die het rijk zal voorstellen. De nu gestelde voorwaar den zijn ook niet zoo fraai, f 100.000 hebben we nu van „Arnhem", op welke voorwaarden kan het rijk ons het nes- teerende verschaffen? vraagt spr. De heer Eek hardt heeft ook ge dacht, waarom doet Hoorn dat niet, en kunnen we niet beter een geldlee- ning uitschrijven? De heer C r u c q vraagt of Goes van de obligatieleenïng af kan, als het geld goedkooper wordt. «(Dit wordt ont kend.) De heer De Roo: hebben B. en W. nog elders geprobeerd geld te krijgen? De voorzitter: ik zou bijna zeg gen, overal waar geld te krijgen is. Met Middelburg is ook geprobeerd sa men een leening te sluiten, maar dit ging niet, en tenslotte kwamen B. en W. aan Hoorn. Spr. kan, wat de regee ring betreft, alleen herhalen, dat deze voorwaarden zou stellen, die buiten gewoon bezwarend zijn. De heer D e R o o vraagt op welke voorwaarden het rijk zou willen ver lengen en spr. zou liever niet weer aan Hoorn leenen. De voorzitter merkt op, dat B. en W. reeds zooveel gedaan hebben om aan geld te komen en tenslotte al leen deze oplossing vonden. Zij stel len het beste voor dat te bereiken was. Weet men echter een beteren weg? vraagt spr. Wethouder Goedbloed ziet het bezwaar van leenen aan Hoorn niet in. Er worden zoodanige voorwaarden ge steld, dat Goes er niet mede vast kan loopen. Het zou gemakkelijker zijn, als Goes de heele leening kon ge bruiken, maar daar is geen employ voor. Spr. merkt verder op, dat men ook ntet weet, hoe het rijk ten opzichte van Goes zou handelen. Thans stelde het de voorwaarde, dat het het geld over twee maanden terug moest heb ben. De heer v. Poelg eest betoogt, |dat Goes hetzelfde doet wat het reeds ge daan heeft Er is geld uitgegeven op den buitengewonen dienst zonder dat er dekking voor was. Nu doen we het zelfde. Over 6 jaar moet deze leening De verwachting tot den avond van 10 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, half tot zwaar be wolkt, weinig of geen sneeuw, lichte vorst des '.nachts, (Overdag om het vriespunt LICHT OP. Donderdag 10 Maart Vrijdag 11 Maart 6.24 uur 6.26 uur afgelost worden ,en we weten niet waar. dan de dekking vandaan te ha len. Het is een verschuiven der moei lijkheden. Is het beslist noodig zich voor zoo'n langen tijd te verbinden? Het lijkt spr. niet onmogelijk dat Goes van andere zijde geld zou kunnen krij gen. De leening van „Arnhem" kan na tuurlijk dadelijk geaccepteerd worden. De heer v. d. Wart vraagt naar de .bezwarende voorwaarden van het rijk. De voorzitter kan alleen mede- deelen dat het rijk wil, dat Goes de f 190.000 in één jaar tijds uit den ge wonen dienst terugbetaalt. Stemmen: dat is niet mogelijk! De heer v. d. Wart blijft ook het bezwarende voorwaarden" van 't rijk. moet uitschrijven. Wethouder Goedbloed merkt op, dat de leening niet door twee gemeen ten uitgeschreven kan worden. Goes is er mee begonnen en kan nu toch moeilijk tegen Hoorn zeggen die lee ning uit te schrijven. Spr. is ook niet ten nadeele van Hoorn bekend. De voorzitter wijst nogmaals op de moeilijkheden, die B. en onder vonden om aan geld te komen en waf men van het rijk te wachten is, blijkt wel uit die bepaling ten opzichte van de f190.000. De heer Eckhardt zal zich, ge hoord de besprekingen, met het voor stel van B. en W. vereenigen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met alleen de stemmen van de heeren v. Poelgeest en Adrïaansen ge- gen, aangenomen. H e ern i s s e w e g. De voorzitter deelt mede, dat de verbetering der Heernisseweg een nieu we kwestie met zich gebracht heeft, Daar aan den eenen kant de bewoners hun tuintjes niet aan de gemeente wil len overdoen, moet daar het trottoir opgeruimd worden. Dan komen ech ter de palen der electrïsche geleidin gen in den rijweg te staan. De vraag is nu, wat wil de Raad, verplaatsing der palen, wat een paar honderd gul den kost, of een ondergrondsch net. De kosten hiervan zijn begroot op f542 door de P.Z.E.M. B. en W. ach ten hef laatste beter. De heer Hollestelle vindt het voorstel onverwacht en had er graag advies van de Fin. Com. bij gehad. De voorzitter: de Fin. Com. Jmn de kosten niet lager maken. De heer v. Poelgeest vraagt o.a. of Goes verplicht is die palen te ver plaatsen en waar het voor noodig is. De voorzitter meent, dat Goes dit verplicht is, het is noodig omdat de rijweg anders te smal wordt. De heer v. Poelgeest wijst er op, dat men gebrek aan geld heeft, en hoe wenschelijk dit werk ook mag zijn, men moet geen uitgaven doen die te vermijden zijn. De voorzitter zegt, dat de kos ten wel uit de begrooting voor dit werk betaald kunnen worden. De heer v. Poelgeest: dan be hoeft dit ook niet voorgesteld te wor den. De raad heeft niet gezegd, waar aan het geld besteed moet worden. De voorzitter merkt op, dat hij die verandering niet wilde aanbrengen zonder den Raad er in te kénnen. De heer C r u c q juicht h,ét oprui men toe. Wethouder v. Me 11e verwacht ook, dat dit werk uit de begrooting bestre den zal kunnen worden, o.a. wegens lageren prijs der materialen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Kerkrestauratie. De voorzitter geeft den heer v. d. Wart het in de vorige vergadering gevraagde overzicht over het verloop der kerkrestauratie. Deze was afge- loopen, volgens overeenkomst met B. en W., voor de kwestie met de f3000 zich voor deed. De heer v. d. Wart zegt, de zaak verder te willen laten rusten. De res tauratie is echter nog niet geëindigd. Doch men zal er geen geld meer voor vragen. Bouwvakarbeiders. De voorzitter brengt, na een korte bespreking, nogmaals in stem ming het voorstel der s.d.a.p.-fractie, om bij de regeering er op aan te drin gen, de werklooze bouwvakarbeiders

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2