Sport Rechtszaken Gemengd NieuWs. ïiaatste Berichten Advertentiëri VEIL1NGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND", Lezing met Lichtbeelden ÜRiSSSPRIJZEN. J. WESTVEER, BON geldig tot 19/3 10 pet. korting de marktzetting te laag, in Middelburg te hoog. De voorzitter en de heer Siebenga ge ven in overweging deze zaak te bespreken met de betrokken kringen der Z. L. M. en de besturen der veilingen. Hierna sluiting, Het Landbouw-vraagstuk. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een vergadering in het Schut tershof te Goes, waar de heeren Mr. Oud ren Ebels zullen spreken over het Land bouw-vraagstuk. PLAATSELIJK NIEUWS. 's HEER ARENDSKERKE. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zee land heeft aan den heer J. de Voogd, pre dikant alhier, op zijn verzoek, wegens voortdurende ongesteldheid, eervol emeri taat verleend met ingang van 1 Mei a.s. KAPELLE. Zaterdagmiddag speelde V.D.O. I alhier, een medaille-wedstrijd tegen Kats I. De wedstrijd werd door Kats I met 4—2 ge wonnen. KORTGENE. De voetbalclub D.V.O. I van Kortgene, won Zondag op „Houtrust" met 4—0 van C.V.V. van Colijnsplaat. DE HILVERSUM 5, het éénknops N S. F.-toestel met Super Inductie-schake ling en electro-dynamische luidspreker. Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes, Telef. 129. KLOETINGE. Vergadering Boerenleenbank. Zaterdagmiddag hield de Boerenleenbank har jaarlijksche algemeene vergadering, welke geopend werd, door den directeur Q. Trimpe. De vergadering was slecht be zocht, daar de presentielijst slechts getee- kend was door 17 leden. Uit het verslag van den kassier bleek, dat de financieele toestand van de Bank gunstig is, en wat soliditeit betreft, ze nog geheel buiten de crisis staat. Waar niet beoogd wordt groo- te winsten te maken, maar alleen de soli diteit op het oog te hebben, daar kan het niet anders, of de gelden zijn het veiligst belegd. De winst bedroeg f 1503,52. De heer C. van Liere Wz. werd herbenoemd tot lid van het bestuur, evenzoo de heer J Oele Az. tot lid van den raad van toe zicht. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden herbenoemd de heeren J. Oele Az. en A. C. Noteboom. De rentevoet werd met een half procent verhoogd, en alzoo gebracht van 2.75 op 3.25 voor spaargel den en deposito's in loopende rekening en 4.50 voor voorschotten en credieten in loopende rekening. Door den voorzitter werd de nadruk gelegd op het beter bezoe ken der vergadering, welke slechts eenmaal per jaar gehouden wordt, en die voor ieder l«d_ van groot belang geacht kan worden, daar ze dan het een en ander te weten kunnen komen. Nog werd toegezegd, in dien er rentewijziging plaats heeft, dit op een of andere wijze bekend te zullen ma ken. Hierna sluiting. KRABBENDIJKE. Ouder-avond. Donderdagavond werd aan de openbare school de 21ste ouderavond gehouden, on der leiding van het hoofd der school, den heer Nieuwenhuijse. Ouders en verzorgers waren in grooten getale opgekomen en daar deze bijeenkomst ook toegankelijk was voor de leden der afdeeling „Volksonder wijs", was het gymnastieklokaal geheel ge vuld. Door de kinderen der hoogste klassen werd de kinder-operette „Het gouden kleedje" opgevoerd. Dit slaagde bijzonder goed. Het spel was vrij en levendig, de zang zuiver en de costumes alsmede het too- neel waren keurig verzorgd. Mevr. Raay- makers—Bal, de onderwijzeres, had hier bij de leiding, daarbij gestund door haar echtgenoot, den heer Raaymakers. Terecht werd beiden een woord van hulde ge bracht, terwijl de eerste daarenboven een vaas met bloemen ontving van Mevrouw Nieuwenhuijse. Tusschen de bedrijven werd een kopje chocolademelk gepresen teerd, terwijl de familie Welleman zorgde voor opgewekte muziek. De voorzitter der afdeeling „Volksonderwijs" dankte voor de genoten gastvrijheid. OVEZAND. Vrijdagavond hield de Chr. Jongelings- vereeniging haar jaarfeest. Na opening door Ds. Dijkstra, werd de avond met voordrachten, samenspraken, schimmenspel en lichtbeelden genoegelijk doorgebracht. In de pauze werden de aanwezigen verfris- schingen aangeboden. Met een opwek kingswoord en dankzegging door de voor zitter, den heer Geelkerken, werd deze avond gesloten. RILLAND-BATH. Gisterenvoormiddag werd Ds. Ch. de Beus, overgekomen van ten Boer, beves tigd tot predikant bij de Ned. Herv. Ge meente alhier. Als bevestiger trad op Dr. J. Rooze, te Groningen, met de woorden uit Joh. 15 4a en 5b. Des namiddags ver bond Ds. de Beus zich aan zijne gemeente met de tekst uit 1 Thess. 213. Hij werd namens het gemeentebestuur toegesproken door den burgemeester, Mr. P. A. Schwartz Namens de kerkelijke gemeente door Ds. Baarslag, te Krabbendijke, welke hem liet toezingen Gez. 91:3. Namens de ring door Ds. Ter Haar Romeny te Kruiningen. Bei- W de diensten was het kerkgebouw geheel gevuld. WOLPHAARTSDIJK. Raadsvergadering. Vrijdag hield de raad dezer gemeente! een openbare vergadering. Afwezig de heer Óverbeeke. Onder ingekomen stuk-| ken was o.m. een schrijven van het be-1 stuur van de Waterleiding Mij. „Zuid-Be veland"; het antwoord op een verzoek van één der leden van den raad om ook te Oostkerke een gelegenheid te scheppen om voor niet-aangeslotenen bij de waterleiding water te verkrijgen. Het bestuur van de Waterleiding Mij. verzoekt het gemeente bestuur een persoon aan te wijzen, die zich met de uitgifte van water zou kunnen en willen belasten. Enkele namen werden hier na genoemd. Verder kwan aan de orde een voorstel van de commissie voor werk verschaffing tot het dempen van de sloot langs de woningen aan den Papeweg, en het aankoopen van een strook grond van de Wed. S. J. Klompe tot verbetering van den hoek Veerweg—Papeweg. Door het college van B. en W. was dit voorstel over genomen en nader gemotiveerd. Medege deeld werd, dat de Wed. Klompe meer genoemd strookje grond, ter grootte van =t 50 M2. aan de gemeente wenschte af te staan voor de som van f 300,—. Met het polderbestuur was reeds onderhandeld over den waterafvoer en overeengekomen, dat er rioolbuizen van 30 c.M. door den weg zouden worden gelegd tot afvoer van het rioolwater. Ook zal er een riool gelegd moeten worden door den Veerweg. Een en ander is begroot in totaal op f 1200,— waaronder begrepen het werkloon voor werkverschaffing. De benoodigde grond tot demping kan verkregen worden door het delven van de sloot aan de andere zij de van den weg. De heer Lindenbergh zeide het voorstel van B. en W. zeer toe te juichen als be- oogende een tweeledig doel, n.l. wegver- betering en werkverschaffing; doch spr. vindt de eisch van het polderbestuur voor 30 c.M. buizen wel een beetje hoog, daar het hier alleen geldt afvoer van rioolwater. Ook vernam hij gaarne of er voor de groo- te wegverbetering ook kans is op subsidie van de K.N.A.C. en den A.N.W/B., waar op de voorzitter antwoordde, dat de voor zitter van de K.N.A.C. reeds de toestand ter plaatse is wezen bezichtigen en op zijn medewerking zeker gerekend mag worden. En daar spr. zelf consul is van den A.N. W.B., zal ook hij zijn best doen van dit lichaam subsidie te krijgen. De heer Van Oeveren zeide, Art. 24 van het Regl. van Politie op polders enz. in Zeeland, geeft bevoegdheid aan het polder bestuur omtrent slooten, dienende tot af voer van het binnenwater. Dit wekt wel eens de gedachte, dat daardoor iedere weg sloot binnen de bevoegdheid van het pol derbestuur komt. Dit is echter onjuist, want het komt voor dat er langs een weg een sloot ligt, die alleen beteekenis heeft voor den waterafvoer van de onmiddellijke om geving. Dit komt dan ook tot uitdrukking in het Regl. op de wegen en voetpaden in Zeeland. En deze andere worden uitslui tend gesteld onder toezicht van B. en W. De onderhavige sloot behoort ongetwijfeld tot de laatst bedoelde categorie en dus heeft het gemeentebestuur het volste recht deze sloot te dempen en in de waterafvoer te voorzien op de wijze als het zelf noodig en wenschelijk vindt. De heer Van Oeve ren zeide, op een en ander den nadruk te willen leggen, opdat ook in de toekomst nuttige en noodige werken geen stagnatie zullen ondervinden. Wethouder Getheer zeide. dat naar zijn meening genoemde sloot wel degelijk dient voor afvoer van binnenwater en 30 c.M, buis geen overbodige eisch is, daar toch ook verleden in de sloot aan den Achter weg 30 c.M. buizen gelegd moesten wor den. De voorzitter merkte op, dat hij sinds dien iets slimmer is geworden op dit ge bied en dit nu zeker niet meer zou ge beuren. De heer Snoodijk had in deze meer me dewerking van het polderbestuur verwacht, om de uitgaven niet grooter te maken als noodig is. Door buizen van 20 c.M. te 1< gen, wordt f30 gespaard. De heer Van Wel zag gaarne, de bewoners wat meer betalen aan dit werk. Volgens hem krij gen zij toch de halve sloot bij hun grond, waarop de heeren Snoodijk en Linden bergh opmerken, dat die bewoners reeds kosten voor afrastering en bijleggen van rioolputten enz. hebben, bovendien hebben zij er niet om gevraagd. Ook wethouder Valkier vindt de 30 c.M. buizen te groot. Na nogmaals een en ander goed onder de oogen te hebben gezien, werd tot stemming overgegaan. De voorzitter brengt eerst in stemming aankoop grond van de Wed. Klompe, m.a.s. aangenomen. Daarna door snee buizen; voorstel B. en W. 30 c.M. verworpen; voorstel Snoodijk (20 c.M. bui zen) aangenomen. Voor het voorstel Snoo dijk stemden de voorsteller, Van Oeveren, Van Wel en Valkier, tegen de heeren Lindenbergh en Goetheer. Chr» Landarbeidersbond. Vrijdag hield de afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond alhier, een openbare propaganda-avond, die onder leiding stond van den heer J. v. d. Schraaf. Het H.-B.- lid Vingerling had een telegram van ver hindering gezonden. In zijn plaats trad op Ds. Hetebrij. Na een speciaal welkomst woord te hebben gericht tot B. en W., gaf spr. het woord aan Ds. Hetebrij. Deze be sprak de beteekenis der Chr. vakbeweging en het bedrijfsleven. Hij zette in den breede uiteen dat ook een landarbeider als Christen roeping heeft om te helpen bevor deren de sociale gerechtigheid, zooals Gods woord dat ons leert. Hij toonde aan het goed recht tot organiseeren en het ver band tusschen het stoffelijk en geestelijk leven. Na de pauze sprak Ds. van Heinin gen een kort slotwoord. De kiezerslijst voor 1932—1933, bevat in deze gemeente 1398 namen. WISSEKERKE. Chr, Landarbeidersbond. Vrijdagavond vergaderde de afd. van Nederl. Christ, Arbeidersbond. De eere voorzitter Ds. Louwerse was verhinderd, waardoor de leiding werd overgegeven aan den heer Deumer. De secretaris van Kamperland bracht verslag uit, waaruit bleek, dat het ledental der vereeniging bedroeg te Wissekerke 106, te Geersdijk 12 en te Kamperland 59 dat drie leden door den dood aan de ver eeniging waren ontvallen, terwijl 7 nieuwe leden zich hadden opgegeven. Daarna bracht de penningmeester van het zieken fonds verslag uit, waaruit bleek, dat aan contributie over 1931 was ontvangen f928,42, dat aan ziektegeld over 1931 aan de leden was uigekeerd f 1869,—. Dienten gevolge was het voorstel van het bestuur om de contributie voor het ziekenhuis te verhoogen met 2J^ cent per week; om uit keering der wachtdagen, waarvoor de ziektewet niet uitkeert, te verlagen van f 2 op f 1,50 per dag, en den toeslag voor de volgende dagen van 50 op 40 cent per dag te brengen; om een commissie te benoe men, die genegen is, met goedkeuring van B. en W. met een lijst bij de ingezetenen aan te kloppen tot versterking der kas, en uitbreiding van het aantal donateurs. Over punt 1 zal op een binnenkort te houden vergadering nader beslist worden. Punt 2 werd aangenomen. Punt 3 benoemd wer den de heeren A. Heijboer en Deumer. Bij acclamatie werd de aftredende pen ningmeester van het ondersteuningsfonds herkozen. Wegens overlijden van den se cretaris, werd als zoodanig met algemeene stemmen benoemd de heer Heijboer. Burgemeester Verhorst besprak tenslotte een rede van Dr. Wibaut over het 5-jarig Sovjet-plan, die met veel aandacht ge volgd werd. YERSEKE. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari inge legd f23.017,66. Terugbetaald f3883,61. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5250. Voetbal. De uitslagen van Zondag. Afdeeling IV. Ie klasse. L. O. N. G. A.-De Valk 1-2 B. V. V.-N. O. A. D6-3 2e klasse A. M. E. V. O.-H. E. R. 00-2 Middelburg—Velocitas 11 De BaronieR. B. C31 Alliance—Breda 3—1 3e klasse B. Zeelandia—Zierikzee 7—1 Feest-avond „Goes". Wegens overvloed van copie, moet het verslag van bovengenoemden avond tot een volgend nummer overstaan. In hooier beroep. Door M. de K., 42 jaar, koopman te Kapelle, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van den Po litierechter te Middelburg van 23 Fe bruari 1932, waarbij hij ter zake van verduistering is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van één jaar en met bijzondere voorwaarden. Zwakzinnige verbrand. Zaterdagmorgen is aan het Koe plein te Leeuwarden een droevig on geval gebeurd. De 27-jarige J. T., die zich alleen in de kamer bevond, kreeg een toeval en kwam daarbij tegen de kachel te vallen, met het gevolg, dat zijn kleeren vlam vatten. De ongelukkige een zwakzinnige, is daarop nog de kamer uitgevlucht, doch stortte in den gang neer en is aldaar aan de ernstige brandwonden overleden. De buren vonden hem daar spoedig na het ongeval, reeds voor een deel verkoold. Brandstichting? Men schrijft uit Waspik aan de N. D. Ct.: Meer en meer komt men hier tot de overtuiging dat de laatst plaats gehad hebbende brand, waarbij 2 groote boerderijen zijn afgebrand en 12 koeien in de vlammen zijn omge komen, terwijl de 16-jarige de Zeeuw zulke ernstige brandwonden bekwam aat men heden nog voor het beh>ud van zijn leven vreest, door! kwaad willigheid is ontstaan. Aanhoudend hebben te Beneden kerk, nadat vorig jaar de groote le- clerfabriek van de firma Samuel is afgebrand waarvan men ook nimmer de oorzaak heeft kunnen vaststellen begin van branden plaats gehad. Hef vermoeden dat de branden door kwaadwilligheid zijn ontstaan, is nog toegenomen, nu de landbouwer Bulks een brief heeft ontvangen waarin de volgende woorden met een speld zijn geprikt: „Nu gij aan de beurt om ,af te branden. Werkver schaffing." De politie heeft de zaak in handen. Briand f Heden middag kwart over twee is de Fransche Staatsman Briand op zijn landgoed fe Locherel overleden. (V. D.) De toestand in Finland. Naar men uit Helsingfors meldt, zijn gisteren de voornaamste Lappo- leiders gevangen genomen, per auto naar deze plaats vervoerd en aldaar in hechtenis gesteld. Zij zullen we gens opstand tegen het gezag, voor de civiele rechtbank terecht s taan. (V. D.) Textielconflict Almelo. Heden hield „De Eendracht", de grootste textiel arbeiders organisatie een vergadering, waarop het voorstel tot loonsverlaging der fabrikanten met een kleine meerderheid verwor pen werd. Toch zal niet tot staking worden overgegaan, maar befeekent deze uitslag, dat ,de loonsverlaging onder protest aanvaard wordt (V. D.) Hevige explosie. In de Suikerwerkfabriek van de fa. Dercksen te Gouda, had heden morgen in een zuiggas-regulateur een explosie plaats, waardoor een deksel tegen hef dak vloog en dit ontzette. Alleen een stoker was aanwezig, die ongedeerd bleef, maar zoo geschrok ken was dat hij den eersten tijd geen woord kon uitbrengen. Men ver moed, dat bij het schoonmaken de vlam in den regulateur geslagen is. Veertig van de honderd man per soneel konden hedenmorgen, wegens de stagnatie, niet aan den arbeid gaan. (V. D.) Lindbergh's kind. Ten einde raad heeft kolonel Lind bergh aan de beruchte bandietenlei ders Salvy Spital en Irving Bïtz op dracht gegeven als tusschenpersonen tusschen hem en de ontvoerders van zijn zoontje op te treden, indien deze ontvoerders niet geneigd zijn direct met hem zelf in onderhandeling te tre den. Hedenmorgen was Lindbergh's kind echter nog niet terecht, hoewel aan vankelijk een misleidend bericht uit- geseind was. (V.D.) MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 7 Maart 1932. Vlasaanvoer 705Ö bdauw 45/65, 2800 wit 40/60, 5000 geel 40/60. BoekweitMansjoerische loco f 8, Danziger loco f 5,85 a f 6,25, Amerikaan- sche loco f7,a f7,10. Granen buitenlandsche, vast. Meel 10,45, Mais f85,-, Haver £6,60. Binnenlandsche: Gerst 5,75 a 6,25 Haver f 5,75 a f 6,50 Erwten 8,— a 12,50 Schokkers f 8,— a 17,— Bruine boonen 6,50 a 8,— Blanke 8,75 a 0,— Lijnzaad voer f 6,a 7,— Zaai biauwbloei f 10,a f 12, Zaai witbloei £10,a f 11 Koolzaad 12.a f 14, Karwijzaad £20,a £21,— Maanzaad 25,— a 26, Mosterdzaad geel 12,a 15, AardappelenZeeuwsche blauwe en bonten f 4,— a 4,60, Eigenheimers 3,30 a f3,60. Vlashandel redelijk, goede partijtjes goed verkocht, overigens stil. Varkensmarkt: Varkensaanvoer1211 stuks, 1ste kwa liteit f 0,26 a 0,30, tweede kwaliteit f 0,20 a 0,24, derde kwaliteit 0,18 a 0,20, ex port f 0,22 a 0,24. Handel redelijk. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk.: Matthijs Glerum, 50 jr., en Cornelia Tramper, 49 jr., te Wol- phaartsdïjk. Overleden: Suzanna Beenakker, 58 jr., te Kruiningen, weduwe van Pieter van der Vliet; Anthoni Okké, 91 jr., weduwnaar van Pieternella Beuns; Jo hannes Cornells Speetjens, 3 maanden. vers warenW. van de Linde te Katten- dijke f 8897; Jan Verheijke te Ellewouts- dijk 8774; Fr. van der Hulle te Ooster- land f 8600; M. van de Velde te Bruinisse f 8420; H. Goedegebure te Nieuwdorp £8265; P. de Koeijer te Yerseke £7843; A. A. de Wilde te Middelburg 7790; M. Hoogesteger te Wemeldinge f 7240; J. Wolse e.a. te Ellewoutsdijk f 6790; G. Franke te Koudekerke en P. Franke te Vlissingen f5641. VEILINGS VEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 4 Maart 1932. Spruiten 3 a f6. Idem 2e soort f 1 a f 2, Witlof f 13 a 20, Idem 2e soort f 1 a £3, Spinazie f30, Wijnpeeën £1,70 a £3, Sjalotten f 3 a 5, Stekuien f 1,40 a 3,40, Aardappelen 4,60 a 4,90, Idem poters £1,40 a £2, Witte boonen (32 a f 40, alles per 100 K.G., Radijs f3,70 a £5,20, Prei (3 a 16, Tulpen 12 a 17, Idem 2e soort £6 a £10, alles per 100 bos, Kropsla 2c soort £5,10, Andijvie £2,20, Bloemkool f 14 a £17, Roode kool £2 a f5, Idem selderij 0,50 a 4,30, Idem uitschot f 0,10, Boerenkool f 0,70, Koolrapen 0,30, Knol selderij f 0,50 a f4,30, Idem uitchot £0,10, Piei £0,10 a f,0,30, Kipeieren £2,90 a f3,40, alles per 100 stuks. Groentenveiling van 7 Maart 1932. Witlof f 13 a f 18, idem 2e soort f5, Spruiten f3 a f7, idem 2e soort f 2. Wijnpeen f3,20 a f3,40, Spinazie f29, Spinazie f 5, Stekuien f 1,80 a f 2,30, Kroten f 2 a f 2,60, idem uitschot f 0,60, Aardappelen f 5,10, idem poters f 2,10, alles per 100 KG., Bloemkool f14, Kropsla 2e soort f5,10, Witte kool f 3,60, Roode kool f 4,60, alles per 100 stuks, Prei f 2 a f7, alles per 100 bos. Sjalotten f5 per 100 KG. Bij beschikking van den E.A. Heer Rech- ter-Commissaris in het faillissement van ADRIAAN VROONLAND, kiein-land- bouwer, wonende te NISSE, is bepaald, dat de schuldvorderingen moeten zijn inge diend vóór of op 2 APRIL A.S. bij onder- geteekende en dat de Verificatie-Vergade ring zal worden gehouden op WOENS DAG 4 MEI A.S., om 9% uur v.m. in bet Gerechtsgebouw te Middelburg. De Curator* Mr. PH. R. HUGENHOLTZ. Goes, 7 Maart 1932. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. BAARLAND. Uitslag aanbesteding ver hoogen en verzwaren zeedijk van het Wa terschap „Baarland" c.a.", tusschen dijk- paal 40 en grens Ellewoutsdijk. Inschrij TE GOES. De leden der Vereeniging worden uit- genoodigd tot bijwoning der OP DONDERDAG 10 MAART A.S., des namiddags 3 uur in het „Schuttershof" te Goes, door den Heer Ir. A. W. VAN DE PLASSCHE, over het onderwerp „DE FRUITCULTUUR IN AMERIKA". Het Bestuur H. A. HANKEN, Voorzitter. A. VAN DER POEST CLEMENT, Secretaris. BRAVO! BRAVO! Wij slaan deze weck weer af. De beste kwaliteit Varkensvleesch. kost bij ons slechts Hamlappen en stukjes 50 ct. p. pond Magere lappen 45 ct. p. pond Varkensrollade 50 ct. p. pond Carbonade van den hals 35 ct. p. pond 3 pond voor f 1,— Carbonade, rib of lende 40 ct. p. pond 3 pond voor f 1,10. kost bij ons slechts 5 pond vette lappen f 1*50 4 pond mager spek L— 6 pond vet spek 1>— 4 pond versche worst 1,— 2 pond versche varkenskluiven en 1 pond versche worst voor slechts 75 cent. 4 pond mager rookspek voor slechts £-1,— Fijne gekookte worst voor de boterham 40 cent per pond. Fijne gekookte ham voor slechts 40 cent per y2 pond. 4 pond gesmolten rundvet voor slechts 1 4 pond rauwe reuzel voor slechts f 1,— Vleeschhouwerij, Wijngaardstraat, Goes Telefoon 301. DE ZAAK VOOR IEDEREEN. De voorraad Allovernet en Vitrage in DE BIJENKORF is zoo gedund, dat de collectie niet meer compleet is. Daarom wordt tot Zaterdag 19 Maart tegen afgifte van onderstaanden Bon op deze artikelen 10 korfing gegeven. Bij aankoop van ALLOVERNET en VITRAGE B B

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3