Stadsnieuws SPOOR/ MOSTERD ProVlnclenieuWs Raadsvergadering. De Raad der gemeente Goes zal op Maandag 7 Maart a.s. des namid dags 8 uur, bijeenkomen en een ver gadering met gesloten deuren houden. Wij hebben een gans. Het vraagstuk van den mannelijken gans (gent) is opgelost. Uit eenige aanbiedingen, die we na Maandag ontvingen, bleek dat de prijs der gan- zqn inderdaad door onze publicatie iets gestegen was, maar er was ook een bod bij, dat ons zeer aannemelijk leek, wparop de koop tot stand kwam. ;De gekochte gans is geheel wit, een pittig, levenslustig dier, en na des kundige controle bleek het inderdaad een „gent" te zijn. Alleen zijn veder tooi was eenigszins gehavend door eenige gevechten, die heer gans tevo ren voerde, maar moeder natuur zal in deze wel voor herstelling zorgen. De plechtige „tewaterlating" vond in alle stilte en eenvoud plaats. Even dachten we nog, dat ter meerdere op luistering ook de ganzenkoopman van den schuinen en gladden graskant te water- glijden zou, maar deze- feeste lijkheid ging niet door. Alleen aan den overkant van de vest zagen we hier en daar, achter opgeschoven gordij nen, vroolijke gezichten toekijken, zoodat de plechtigheid in elk geval niet geheel onopgemerkt voorbij ging. De gent had aanstonds zijn toekom stige ega in het vizier, zwom er heen, en verblijft tot nog toe in haar nabij heid. We hebben dus goed vertrouwen, dat het paar met veel kroost gezegend zal worden en onze ganzenstad ook hierdoor mettertijd haar naam waar dig zijn. Een woord van dank, ook namens het Goesche nageslacht, lijkt ons hier vóór den milden schenker van het aan schaffingskapitaal, wel op zijn plaats! Een dichter. Onze actie voor een mannelijke gans heeft de dichter van één onzer bladen tot het volgende lied geïnspireerd: Nette Goesche weduwvrouw zoekt een netten heer, ietwat waggelende gang hindert niet zoozeer. De bedoeling van haar is, zuiver en spontaan, om na wederzijdsch accoord huw'lijk aan te gaan. Stelster dezes vraagt vooral netheid en fatsoen; zij heeft een gemeentebaan, premievrij pensioen. Huiselijke veiligheid zorgt politie voor, eiken avond groot concert: eenden-mannenkoor. Op fortuin wordt niet gelet, kinders geen bezwaar: stelster dezes is verwant aan een ooievaar. Stelster heeft een luchtig nuis, water bij de hand. Brieven onder motto „Gans", aan de Goesche Krant Filmvoorstelling Crisiscomité. Zooals uit de advertentierubriek blijkt, zal het Crisis-Comité alhier, a.s. Maandagavond 8 uur in de Bioscoop van het Slot Ostende doen vertoonen de Nederlandsche folkloristische film: „Neerland's volksleven in den oogst tijd", van den heer D. J. van der Ven, folklorist te Oosterbeek. Op deze film is bijzonder mooie muziek gecomponeerd door Prof. Dr. jidius Röntgen, welke muziek zal wor den ten gehoore georacht door mevr. Dr. Elise van der Ven-Van Bersel. De vertooning wordt aangeboden door de Directie der N.V. Stoom- tabakfabriek Th. Niemeyer te Gro ningen. .Het Crisis-Comité hoopt op een rui- riife opkomst ten einde uit de op brengst de kas te kunnen stijven. Poppenkastvoorstelling. Woensdag 2 Maart herdacht de afd. Goes van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantïe- Ijplonies haar 25-jarig- bestaan. Gezien de tijdsomstandigheden was van een feestelijke herdenking afgezien, maar het bestuur wilde toch den dag niet geheel ongemerkt voorbij laten gaan, daarom werd een kindermiddag geor ganiseerd. De voorzitter der afd., de heer Abeleven, vertelde aan het jeug dig gehoor, dat de groote zaal van 'tSlot Ostende geheel vulde, in 'tkort het doel van 'tC. G. Uit de medewer king, die het bestuur van verschil lende stadgenooten in den loop van dit jaar, en ook op dezen dag heeft ondervonden, is gebleken, dat velen met het doel der vereeniging sympa- thiseeren. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de afd. Goes van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, die de poppe- kast voor dezen middag welwillend had afgestaan, en aan de dames, die hare medewerking verleenden. Ver der hadden de ifirma's Sluis, Alb, Heïjn, De Groot en Den Herder er toe medegewerkt, dat de kinderen een versnapering kon worden aangeboden. Daarna deed de voorzitter mededee- ling van dé ingekomen gelukwenschen, waaronder één op rijm, die tevens een groote verrassing bracht Het H.B.S. strijkje, dat 't vorig jaar een inzame ling hield voor 't verbrande Paviljoen te Parijs, kot) dit geld olm. f 80 terug ontvangen, en schonk dit thans aan de Goesche afdeeling. De daverende hulde aan deze jongelui gebracht, was het beste bewijs, hoe deze daad door alle aanwezigen op prijs werd gesteld, Daarna werd 't Poppenspel „Jan Klaas sen bij de roovers" vertoond. Uit de gezichten, uitroepen, en antwoorden van de kleinen en grooteren bleek, hoe zij allen met Jan Klaassen en Katrijn meeleefden. Voor de kinderen was het ongetwijfeld een leuke middag, voor de afd. kas een goede dag en dus een feestdag voor het zwakke kind. Huldiging F. C. v. Strien. Dinsdag 1 Maart had in school A de officieele huldiging plaats van den heer F. C. van Strien, die op dezen dag 25 jaren het onderwijs in Goes ge gediend had. Door het hoofd der school werd de jubilaris met zijn familie van huis ge haald en precies om half elf stapte hij het feestelijk versierde schoollokaal binnen,opgewacht door de kinderen van zijn klas, den Burgemeester, de wethouders en den secretaris, den in specteur van het onderwijs, de leden van de oudercommissie en het perso neel van school A. De kinderen begroetten hem met een welkomstlied; zichtbaar aangedaan door den altijd aangrijpenden kinder zang, nam de jubilaris met familie plaats op de voor hen bestemde zetels. Alsnu spraken achtereenvolgens het hoofd der schoof de burgemeester, ide inspecteur en de voorzitter der ouder commissie den heer Van Strien in treffende bewoordingen toe, dankten hem voor alles, wat hij voor het on derwijs gedaan had en roemden zijn nauwgezetheid en plichtsbetrachting. Geschenken en bloemen werden den jubilaris door de sprekers aangebo den, waarna een paar kinderen na mens de klas hun cadeau en hun bloemen aanboden. Onnoodig te zeg gen, dat ook mevr. v. Strien en de zoons in de hulde deelden. Nadat de kinderen nogmaals gezon gen hadden, kwam voor de 5e klas het moment: de tractatie. Geholpen door de dames van het personeel ging mevr. v. Strien rond met taartjes en bonbons. De kinderen schalden hun: „Lang zal hij leven" en „hiep, hiep, hoera" uit. De heer Van Strien bracht dank aan allen voor de hulde en sprak de klas hartelijk toe. Hiermee was de officieele huldiging afgeloopen en reed de jubilaris en ge zin met de vele geschenken en bloe men naar huis. 's Middags had aan zijn woning een receptie plaats, die zeer druk bezocht was. De grafische vakken. Door de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vak ken in Nederland, wordt ten bate van haar in aanbouw zijnd Herstellings oord voor mannen en vrouwen annex Kinderhuis, de „Petrus Werihweijn- stichting", te Zeist, een groote lande lijke verloting gehouden met als hoofd prijs een fraai Landhuis. De trekking dezer verloting was voorloopig bepaald vóór 1 Maart 1932. Thans is als uiter ste datum Zaterdag 4 Juni 1932 vast gesteld. Daar echter de geheele voorraad lo ten bijna uitverkocht is, zal de trek king wellicht toch nog binnen enkele weken kunnen geschieden. Wie dus nog een kansje wil wagen, om het landhuis (dat opgeleverd wordt ter plaatse in overleg met den winnaar), een luxe vierpersoons auto of een der andere 1000 fraaie prijzen te winnen, haasfe zich om nog een of meerdere loten in zijn bezit te krijgen. Men denke aan het goede doel! Landbouw-Bioscoop. „De verboden vrucht". Met Norma Shearer, Belle Bennett, Lewis Stone, Robert Montgomery, ea.. Lally Marlett, een modern, sportief meisje, heeft er geen vermoeden van, dat het huwelijk van haar ouders niet gelukkig is. Marlett, die romanschrij ver is, vindt bij Harriet niet, dat wat hij hoopte te vinden en wijdt zijn at tenties aan mevrouw Beth Cheever, Op zekeren dag gaan echter haar oogen open en vol verontwaardiging verwijt zij haar vader zijn gedrag. Mar lett verlaat het huis met de bedoeling, om met mevrouw Cheever te trouwen. Lally blijft bij haar moeder en zoekt vergetelheid in vermaak. In het zwem bad ontmoet zij, eerst onder en dan boven water een aardigen jongeman, Jack, die haar snel verovert. Wanneer de beide jongelui het eens zijn omtrent een spoedig huwelijk, komt echter uit, dat Jack een zoon is van mevrouw Cheever. Wanneer mevrouw Marlett dit hoort volgt een ernstige zenuw schok en Lally besluit een einde te maken aan haar verhouding met Jack. De natuur blijkt echter sterker dan de leer en als op zekeren avond de jongelui met een kano naar een eiland gevaren zijn, breekt een hevige storm los,, die het bootje doet omslaan. Doo- delijk vermoeid en uitgeput brengen zij eenige dagen op het eiland door. Alle pogingen om het tweetal te vin den zijn vruchteloos en de toestand wordt zeer critiek, want Jack is be wusteloos en Lally's krachten zijn ten einde. Als Marlett deze tijding ver neemt gaat hij met een vliegtuig de omgeving afzoeken en vindt tenslotte de beide jongelui. In de uren van ge vaar is hem öebleken dat zürt vrnmv VRAAGT Lót op hot Fabrieksmerk toch dichter bij hem staat dan wie ook en terwijl Lally Jack verpleegt en koestert, besluiten haar vader en moe der om maar niet te scheiden. Een uitstekend gespeelde geschie denis met mooie, ontroerende oogen blikken. „Tropenkolder", met Jack Holt en Dorothy Revier, is een spannend dra ma uit de tropen, dat men met veel belangstelling tot het einde volgt Cinema „Slot Ostende". „De straat der verlorenen". Met Pola Negri, Hans Rehmann, Warwick Ward, e.a. Een vuurtoren op het kanaal-eiland. John, een der lichtwachters, is naar de naastbijgelegen Fransche haven ge gaan om een verrekijker te laten repa- reeren. Zijn taak volbracht, begeeft hij zich in een zeemanskroeg, in af wachting van de komende vloed. At tenties van diverse bekoorlijke be zoeksters wijst hij gedecideerd af; zelfs Lou, de schoonste bloem uit het „Blauwe Paradijs", heeft geen succes. Én zij heeft toch nimmer gefaald! John, geërgerd, wil betalen en heen geen. Daar r.eemt Lou een munststuk van de tafel en steekt het in haar boe zem, John uitdagend het eruit te ha len. Hij weigert. Niet zoo echter Ma xime, een van Lou's vrienden. Hij kan juist geld gebruiken,- want bij het kaarten heeft hij aardig verloren. Zij wil het geld echter niet geven. Een worsteling volgt, Maxime wordt ruw en slaat in 't wilde op het meisje los. Doch plotseling staat een reus voor hem John! die de weerlooze vrouw beschermt en dan rustig zijns weegs gaat. Wanhopig ijlt Lou hem achterna, hem smeekend haar te be vrijden uit de ellendige omgeving, waarin zij verkeert. Ruw weigert hij Op den terugtocht naar zijn eiland wordt hij door een vliegenden storm overvallen en in den hoogsten nood belooft hij plechtig: „Red mij, Heer, en ik zal haar redden". Hij wordt ge red en houdt zijn woord. Lou wordt zijn vrouw. Bij verjaring, bij verloving Ja, bij ieder huiselijk feest Worden er cadeaux gegeven En...uit 'tGEROHUIS het meest Doch lang duurt het, eer beiden aan elkaar kunnen wennen en slechts zeer langzaam weet zij John te over tuigen van haar eerlijke bedoelingen en zijn genegenheid, zijn liefde zelfs, te winnen. Hét onheil wacht echter in den .persoon van Maxime, haar vriend uit de kroeg, die een moord gepleegd heeft en bescherming zoekt in haar woning. Hij dwingt haar, hem dien nacht te verbergen, terwijl John dienst doet op den toren. Den volgen den morgen vertelt zij hem alles en John gelooft haar, maar zij moet hem zweren, Maxime nimmer meer te zul len ontmoeten. Het noodlot laat Lou echter niet met rust, en tenslotte komt toch een tragisch einde. We behoeven wel niet op te merken, dat een film met Pola Negri een kunst product is, dat boeit tot het einde. Onder rijdende autobus. Hedenmorgen raakte de 18-jarige C. P. O. V., die op den Westwal op de rijdende autobus van De M. uit Borssele wilde springen, met zijn lin kervoet onder het rechter achter wiel. Hoewel voet en enkel vrij ernstig gekneusd werden, liep het ongeval daarmede toch nog goed af. Veilingen in Zeeland. Onder voorzitterschap van dhr. H. A. Hanken hield de Provinciale Commissie van de Veilingen in Zee land op Donderdag 3 Maart haar jaarvergadering in het veilingsgebouw te Goes. >n[ n Behalve de aangesloten veilingen was ook aanwezig namens de Z.L.M. dhr. Ir. J. Siebenga. Na het openings woord en het lezen der notulen werd door den secretaris het jaarverslag over 1931 uitgebracht en (ekening en verantwoording gedaan over de be heerde gelden. Vervolgens kwamen ter sprake de verschillende voorstellen, die op de algemeenev ergadering van het Cen traal Bureau behandeld zullen wor den. Vooral over de contingenteering van Buitenlandsch fruit werd langdurig van gedachten gewisseld en besloten dat het zeer gewenscht is op een in voerrecht aan te dringen en in ieder geval erop te wijzen, dat, nu men zich algemeen toelegt op de teelt van een beter product, ook alles in het werk gesteld moet worden, om de prijs daarvan op peil te doen blijven. Voorts werd besloten nader te on derzoeken en een voorstel uit te werken op welke wijze de voor Zee land zoo belangrijk kruisbessenteelt in stand kan worden gehouden. Algemeen was men van meening dat onder het oog moet worden ge zien op welke wijze er bepaalde maatregelen in het belang van de feiiïffeelf kumvm worrfen aéno'-nén. nu de tijdsomstandigheden ook voor dit bedrijf steeds moeilijker werden Verhuis-aufo tegen boom. Dinsdag reed onder Breda een ver- huisauto van ac fa. V. alhier met flinke vaart tegen een boom. Het voor ste deel der auto werd geheel inge drukt. Van de inzittenden P. en D. vloog de laatste door de voorruit en werd vooral ernstig aan het gelaat ge wond. Hij moest in Breda verpleegd worden. P. bezeerde zijn knie, doch kon naar Goes terug keeren. De oorzaak ligt waarschijnlijk aan een breuk in de stuurinrichting. „Kunstvrienden". De orkest- en tooneelvereeniging „Kunstvrienden", zal Dinsdag a.s. in de „Prins van Oranje" een uitvoering geven. Is de goede muziek waarop „Kunst vrienden" haar gasten steeds onthaalt, reeds een aanbeveling om dezen avond te bezoeken, het bestuur heeft nog voor een bijzondere attractie ge zorgd, door de bekende accordeon- virtuozen „The Hollandia Three" te engageeren. Een en ander belooft een bijzonder mooïen avond en we verwachten dus dat alle muzieklief lief hebbers present zullen zijn. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens Op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voor zorgsmaatregelen tegen schade te heb ben genomen: A. F. te 's Heerenhoek f5 of 1 week tuchtsch. Met auto geen ruimte overlaten op den weg voor voetgangers: L. L. te Hansweert f10 of 10 d. Straatschenderij: D. T. te Biezelinge f 15 of 15 d., J. K. te Kapelle f 15 of 15 d., J. P. O. te Rilland f5 of 5 |d., J. F. te Rilland-Bath en A. v. d. K. te Goes vrijspraak. Vleeschkeuringsverordening: L. S. te Kruiningen f5 of 5 d-, A. H. L. te Krabbendijke f10 of 10 d. Overtreding Drankwet: J. d. L. te Kortgene f20 of 20 d. Overtreding verordening op het Brandwezen te Wissenkerke: H. K. te Wissenkerke f5 of 5 d. Te Goes meer dan 10 L. benzine zonder vergunning opgeslagen hebben: F. J. M. B. te Goes f5 of 5 d. Schelde bevisschen zonder vergun ning: H. K. te Goes fl of 1 d. Met auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: J. B. T. te Lage Zwaluwe f 10 of 10 d. Op verboden tijd korren in de Schel de: W. B. te Yerseke fl of 1 d. Te Wemeldinge op openbare straat vloeken: J. W. te Wemeldinge fó of 6 d. Met auto rijden zonder rood licht en zonder achterlicht: W. P. D. te 's H. Hendrïkskinderen f 5 of 5 d. Met motorrijtuig rijden zonder rij bewijs: P. d. D. te Kloetinge f2 of 2 hi Fietsen zonder signaal met de bel geven als de veiligheid van het ver keer zulks vordert: A. J. S. te Kort gene f 3 of 3 d. Venten zonder vergunning van B. en W.C. d. F. te Hansweert f 3 of 3 (d. Met auto rijden zonder nummerbe- wijs: J. V. te 'sHeerenhoek fl of 1 d. Alsvoren zonder rijbewijs: J. V. te 's Heerenhoek f 1 of 1 d. Valsche naam opgeven: W. V. zon der bekende woonplaats f25 of 25 d. Als bestuurder van een auto in een bocht niet rechterzijde van den weg houden: G. F. M. te Amsterdam ont slagen van rechtsvervolging. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 6o ct. Bij Apoth. en Drogisten. Onbestelbare post. Brieven binnenland: Gerechtelijk in vorderingsbureau, Utrecht, Catharij- nesingel no. 114; Mevr. v. d. Maas, Kats; M. J. Massee, Rue Bleu 7, Pa ris IX. N.B. Den afzenders wordt aanbe volen op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen wor den teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle stuk ken van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. SPREEKBEURTEN. Doopsgezinde Gem. Zondag 6 Maart 10Va uur de heer A. Mulder van Middelburg. Gereformeerde keek. Zondag 6 Maart 9.30 en 5.30 uur ds. L. Kuiper van Kampen. Woensdag 9 Maart (Biddag) 9.30 en 7 uur ds. v. d. Vegt. Chr. Evang. Gemeeatc. Zondag 6 Maart 's morgens half acht bidstond, half tien, twee uur en zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond acht uur bidstond. Woensdag (Biddag) 's voormiddags half tien en 's nam. 2 uur ds. v. d. Vis, 's avonds 6 uur bid stond. Oud Geref. Gemeente. Zondag 6 Maart leesbeurt. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 5 dezer luidt: zwakke tot matige N. tot W. of Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, nog weinig of geen regen, zachter des nachts, overdag iets zach ter. LICHT OP. Zaterdag 5 Maart 6.15 uur Zondag 6 Maart 6.17 uur Maandag 7 Maart 6.19 uur Schatting Inkomstenbelasting. Commissiën voor meer dan één gemeente. Bij Kon. besluit van 17 Februari 1932 zijn schattingscommissiën ingesteld welker gebied zich over meer dan één gemeente uitstrekt. Deze commissiën treden in func tie op 1 Mei a.s., terwijl de thans nog in de betreffende gementen bestaande com missiën met ingang van denzelfden datum vervallen. Ingesteld zijn 110 commissiën, waarvan in de provincie Zeeland 18, n.l. Biggeker- ke, Colijnsplaat, Domburg, Dreischpr, Ei kerzee, Groede, Haamstede, Hengstdijk, Hoedekenskerke, St. Maartensdijk, Nieu- werkerk, Nisse, Oudelande, Ovezande, Re- nesse, Schoondijke, Veere en Zuiddorpe. In totaal vervallen 241 bestaande com missiën, waarvan in de provincie Zeeland 39, n.l. de reeds genoemde gemeenten en Meliskerke, Kats, Aagtekerke, Noordgou- we, Duivendijke, Ellemeet, Nieuwvliet, Burgh, Stoppeldijk, Boschkapelle, Ossenis- se, Baarland, Scherpenisse, Ouwerkerk, 's Heer Abtskerke, Ellewoutsdijk, Drie wegen, Noordwelle, Waterlandkerkje, Vrouwepolder en Overslag. Een hulpvaardige. De politie te Middelburg heeft proces verbaal opgemaakt tegen zekeren F., die getuige was van het vinden van een por- temonnaie met geld, door een meisje, en toen zeide, dat hij wist wie het geld ver loren had. De man zette het geld echter om in sterken drank. Oude vrouw verbrand. Toen Woensdagnamiddag iemand zich aan de woning vervoegde van de 73-jarige weduwe Wilener, die alleen woont in het café „Schippershuis" te Tholen, bemerkte deze, toen hij de deur opende, dat het café geheel met rook was gevuld. Nadat hij eenige malen tevergeefs had getracht het vertrek binnen te treden, slaagde hij hierin na eenigen tijd. Tot zijn ontsteltenis zag hij achter een schot naast de deur een vrouw, die geheel was ver brand. Een arts constateerde, dat de vrouw een uur tevoren was overleden. Naast de kachel stond een omgestooten stoof. Vermoedelijk is de vrouw, die veel last heeft van toevallen, van haar stoel ge vallen, waardoor haar kleeren in brand ge raakten. Zij heeft waarschijnlijk nog ge tracht, nadat zij bemerkte, dat haar klee ren in brand stonden, de woning te ver laten. Al haar kleeren waren verbrand, terwijl het lijk geheel is verkoold. Autobus-concessiën. Ged. Staten hebben opnieuw voor den tijd van 5 jaar autobus-concessies verleend o.a. aan Gebr. M. en A. van Fraassen te Vlis- singen voor een dagelijkschen dienst van Vlissingen over Middelburg, Nieuw- en St. Joosland. 's Heer Arendskeirke en Wol- phaartsdijk naar het Wölphaartsdijkschè veer en omgekeerd. Aan J. C. Krijger te Goes voor een da gelijkschen dienst van Stavenisse over St. Maartensdijk, Scherpenisse en Poortvliet naar Tholen en omgekeerd. Het college verleende opnieuw voor één jaar concessie aan C. van Strien en C. Krijger, beide te Goes, voor dagelijksche diensten van Goes naar Katsche veer en omgekeerd. De Caterspolder en geen geld? Men schrijft aan de M. Crt: Door ir. Van Goor, secretaris der wegencommissie A.N.W.B.—K.N.A.C. zijn op de verkeersconferentie in Zee land vragen gesteld inzake den histo risch beruchten weg door den Caters- polder stuk in den hoofdverbindings weg: N.-Brabant—Zeeland. De Commissaris der Koningin heeft geantwoord: bij Gedeputeerden is be richt ontvangen dat de weg verbeterd zal worden zoodra er geld is. Dit is nu de laatste trouvaille Om deze broodnoodïge verbetering uit té stellen: geen geld, terwijl in 1928 feeds' een bedrag op de begrooting iS uitge trokken en sedert dien in den treure op dezen hoogst gevaarlijken toestand is gewezen. Na de verkeersbonden met een

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2