Stadsnieuws WEERBERICHT. Raadsvergadering. Zitting van Maandagmiddag. (Slot.) De heer v. Poelgeest meent, dat B. en W. dan toch indertijd den toe stand der gemeente rooskleuriger voor stelden, dan hij inderdaad is. Spr. noemt verschillende uitgaven, waartoe besloten werd, o.a. den bouw van het gymnastieklokaal, en die den fin. toe stand der gemeente, zoo werd gezegd, zou wettigen. Thans blijkt echter, dat men vast zit. De voorzitter wijt een en ander aan bijzondere omstandigheden, o.a. werd een leening niet verlengd, waarop gerekend werd. De heer v. Poelgeest: dan stond het ook niet vast, dat de gemeente aan de verplichtingen, die zij op zich nam, kon voldoen. Wethouder Goedbloed zet na der uiteen, dat dit Dec. 1931 niet te voorzien was. De heer v. Poelgeest concludeert tenslotte, dat er geld voor de scholen is, als er intusschen geld komt. De voorzitter beaamt dit, verze kert, dat men tot 1 Mei voort kan. Schoolverbouwing. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van het Bestuur der R.-K. Jongensschool om gelden voor verbouwing. De heer Simons is er van over tuigd, dat het schoolbestuur geen bui tensporige eischen stelt. Spr. noemt eenige der deskundige uitspraken. De heer Crucq is verwonderd over de aanvrage. Deze school heeft duizen den en duizenden gekost, is bijna nog nieuw en nu moet reeds verbouwd wor den. De inrichting is dan toch zeker niet goed geweest. De heer Simons merkt nog op, dat het schoolbestuur werkelijk geen uit gaven zal doen, die niet noodzakelijk zijn. De heer DeRoo wil dan het advies van den directeur van gemeentewer ken toch eerst hooren, die een goed- koopere oplossing zou weten. De heer Vermaire: elke architect maakt wel eens een foutje, dat schijnt ook hier gebeurd. Spr. is hedenmorgen eens wezen kijken, toen was het niet slecht, maar dit moet aan den wind liggen. Hij wil advies der gezondheids inspectie. De heer V i s s c h e r gelooft, dat het schoolbestuur aanvankelijk wel genoe gen had genomen met de nu voorge stelde oplossing, doch nu aanvankelijk geen resultaat bereikt werd, probeert men het anders. Besloten wordt te wachten op de na dere inlichtingen, die de heer Rothui zen in geheime zitting zal geven. Diversen. B. en W. stellen voor met den heer Th. Verhoeven een overeenkomst aan te gaan in verband met de door hem voorgenomen verbouwing van zijn pand aan de Ganze- poortstraat. De heer Ctucq vraagt of niet zoo verbouwd kan worden, dat het straatje breeder wordt. De heer Vermaire wijst er op, dat alleen de voorkant van het huis verbouwd wordt. De heer v. Poelgeest heeft een en ander eveneens bekeken, doch meent, dat niet meer bereikt kan wor den. De heer Crucq blijft op hef stand punt staan, dat verbouwing daar ter plaatse verbetering van den verkeers weg mee moet brengen. Het voorstel wordt met alleen de stem van den heer Crucq tegen aange nomen. B. en W. stellen voor het perceel Voor stad 30 te verhuren aan den heer G. de Pan De heer Crucq is tegen de ge volgde handelwijze. (De gegadigde woont er reeds in.) Hij is er tegen, dat de huurder er in blijft. Er waren z.i. betere gegadigden. De voorzitter gelooft, dat B. en W. op de beste wijze gehandeld heb ben. Het voorstel wordt aangehouden tot de besloten zitting. De heeren M. Huige en J. Sinke heb ben verzocht de straatverlichting aan Poel- weg I uit te breiden. B. en W. adviseeren tot bijplaatsing van een lantaarn. Aldus wordt z.h.s. besloten. Staangeld autobussen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van J. van Fraas- sen e.a. om het staangeld voor autobussen af te schaffen. Geen der raadsleden verlangt hier over het woord en z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Electrisch luiden B. en W. stellen voor, de luidinrichting van de Stadhuisklok van een electrische installatie te voorzien. De heer DeRoo vraagt of B. en W. in een volgende zitting een volledig overzicht willen geven van de kasposi- tie der gemeente. De voorzitter zegt dit toe. De heer Vermaire en v. Poel geest willen de verandering aanhou den. De heer Hollestelle is ook voor aanhouden, maar niet voor geheel uit stellen, daar de verandering voordeel brengt. Met 4 stemmen tegen wordt tot aan houden besloten. Opening rek. courant. B. en W. stellen een wijziging voor in de overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten. Aldus wordt z.h.s. besloten. Restauratie Groote Kerk. B. en W. stellen voor het crediet voor de restauratie van de Groote Kerk te ver- hoogen tot f 300.000. Zij deelen daarbij mede, dat de Kerkvoogdij over particu liere bijdragen heeft beschikt, die volgens overeenkomst aan de gemeente moesten worden afgedragen. De heer v. d. Wart, als lid der restauratiecommissie, drukt er zijn spijt over uit, dat het stuk in dezen vorm publiek is gemaakt en valt bij zonder over de onderteekening van wethouder Van Melle. Wat de f300.000 betreft, hiervan is f236.000 afgelost en het restant is gedekt. Spr. geeft hierbij een overzicht van de fin. zaken en merkt daarbij op, dat de Kerkvoogden alleen een driemaandelijksche afreke ning krijgen. De restauratiecommissie inde de particuliere bijdragen en be taalde, met goedvinden van B. en W., de inkomende rekeningen. Aan het eind van het jaar werden dan kwitan ties gewisseld over het bedrag dat ont vangen en gestort was. Wat nu het on derhavige geval betreft, er kwam een fout openbaar in de luchtkanalen, dit moest veranderd worden, gebeurde, en de restauratiecommissie betaalde de rekening. Van tevoren kon geen be paald bedrag worden aangevraagd, om dat dit niet bekend was. Spr. deelt verder mede, dat over een en ander getelefoneerd was, hij meent met den heer Lodder, daarna kwam een booze brief van B. en W. om het bedrag te storten, dat inmiddels betaald was. Voordien werd echter steeds in dezen geest gehandeld. Wat het uitblijven van een antwoord van het kerkbestuur betreft, spr. noemt een voorbeeld, waaruit blijkt, dat ook B. en W. niet altijd vlug met hun antwoord waren. Als een vergissing bij de kerkvoogden heeft plaats gehad, had daarover in gemoede gesproken kunnen worden. Maar nu is een stuk gepubliceerd als zou de kerkvoogdij een soort fraude gepleegd hebben. Zij heeft echter niets verkeerds gedaan. Spr. betreurt de handelwijze van B. en W. zeer, en vraagt of voortaan geen andere toon aangeslagen kan worden. De restaura tiecommissie heeft ook steeds alles gedaan om de gemeente te steunen, zorgde b.v. dat f42.000 zoo vroeg mogelijk in de gemeentekas terug vloeide. De voorzitter wil allereerst op merken, dat de heer v. d. Wart een onbehoorlijke houw gegeven heeft aan den heer Van Melle. Dit is beneden peil. B. en W. zijn behandeld als een quantité negligable. De heer v. d. Wart heeft oude toestanden aangehaald, maar nu is de verhouding heel anders. Het heele betoog zegt spr. niets. Wethouder v. Melle merkt op, dat B. en W. natuurlijk niet gedacht hebben aan een frauduleuze handeling, slechts aan een administratieve fout Juister was geweest, als tijdig aan B, en W. verzocht was, of de kerkvoog dij over de betreffende gelden mocht beschikken. Wethouder Goedbloed wijst er op, dat de heer v. d. Wart om [de kwestie heen gesproken heeft. Feit blijft, dat de kerkvoogdij gelden uitge geven heeft, waarover zij niet mocht beschikken. De heer v. d. Wart zegt, dat de kerkvoogdij zeker dankbaar is voor de medewerking der gemeente, al deed deze niet anders dan als bankier op treden. Spr. wil van den voorzitter hooren, waarom in een en ander ver andering is gekomen. De heer D e R o o is het in principe zeker eens met B. en W. Er is geld [uit gegeven zonder dat de Raad er in ge kend werd. Als altijd zoo gehandeld is, is dat altijd verkeerd geweest. De heer v. d. W a r t beaamt, dat ad ministratief een fout gemaakt werd, en dat hij alleen valt over den toon van het schrijven. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Voorschot vergoeding. Volgens voorstel van B. en W. worden de voorschotten vastgesteld voor de bijz. lagere scholen volgens art, 101 der La ger Onderwijswet. Aldus wordt z.h.s. besloten. Straatbelasting. Vastgesteld wordt het kohier der straat belasting voor 1932, volgens voorstel van B. en W. Verbetering Haventerrein. B. en W. stellen voor, werken te doen uitvoeren tot verbetering van het haven terrein als object voor werkverschaffing. De kosten van het eerste deel worden ge schat op f23.136, De heer Hollestelle wilde een en ander opmerken, doch acht daa* voor de besloten zitting beter. Aldus wordt besloten. Voorzitter Gasthuis. De voorzitter deelt nu imede, dat in de vorige zitting wel een lid van ihet Gasthuisbestuur benoemd is, doch dat de raad tevens een voorzitter had moe ten kiezen. Hieraan wordt nu voldaan en met algemeene stemmen de heer Joh. Pi laar aangewezen. De gason derhandelingen. De heer v. Poelgeest wil nog een en ander zeggen over de gas-onderhan- delingen, naar aanleiding van de stuk ken, die ter inzage lagen. Volgens zijn meening en die van de heeren v. d. Wart en Visscher, is de oorspronke lijke opzet gecamoufleerd. De commis sie heeft niet voldaan aan de opdracht van Ged. Staten, en spr. wil alsnog een als bedoeld rapport. Anders moet de Raad het initiatief nemen. Op het oogenblik is men nog niets verder ge komen. De voorzitter zegt, dat deze kwestie er nog geen voor den Raad is. De bedoelde commissie is benoemd door Ged. Staten, die hebben dus aan merking te maken. Volgens spr. zijn een paar leden van Ged. Staten met de zaak bezig. Wethouder v. Melle merkt op, dat het rapport, waarop de heer v. Poel geest doelt, over de gasvoorziening van geheel Zuid-Beveland, destijds opge dragen is aan de Ver. van Ned. Ge meenten. Dit is er echter nog niet. De heer v. Poelgeest: het blijft dan wel heel lang uit. De Rondvraag. De heer Visscher vraagt wat B. en W. van plan zijn verder te doen, voor de menschen, die bij de werk verschaffing ontstlagen zijn. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. bezig zijn, om voor steunver- leening geld te krijgen. De vraag is echter wil de Raad te voren genoegen nemen, met de voorwaarden die de regeering daarbij zal stellen? De heer Visscher merkt op, dat de vorige zitting toegezegd werd, dat de voorwaarden dadelijk binnen zou den zijn en dan een spoedvergadering zou belegd worden. Het schijnt echter niet zoo spoedig te gaan. Er zijn nu al menschen naar het B. A. gestuurd. Hij wil de steunverleening, zoo eenigszins deze week in werking doen treden. De heer Simons herhaalt, wat hij in de vorige vergadering reeds zeide, dat de Raad hef beste doet, zich bij de voorwaarden der regeering neer te leggen. De heer v. Poelgeest concludeert, dat B. en W. nog geen geld konden uitgeven voor steun, omdat zij daar voor geen toestemming hadden. Maar nu is er een nieuw plan voor werk verschaffing en dit eerst aan de orde. Wethouder Goedbloed onder streept wat de heer Simons opmerkte. De regeering stelt bepaalde voorwaar den, die beter bekeken zijn, dan die de gemeente stelt, en wil men subsi die, dan moeten die aangenomen wor den. De heer Crucq betoogt, dat de zaak heel anders verloopt, dan de be doeling was van den Raad. Hij wil de steunregeling thans uitvoeren, als in dertijd besloten werd. Wethouder Goedbloed wil de steunverleening laten aansluiten op de loonen van de werkverschaffing, in de zelfde verhouding als de steunregeling van de regeering aansluit op de rijks- werkverschaffing. De heer v. Poelgeest veronder stelt eveneens, dat dit het beste is. De heer Visscher zegt, dat B. en W. de zaak slecht behandeld hebben. Eerst zeiden zij geen geld te zullen krijgen en nu blijkt, dat veel te laat aangevraagd is en willen zij voorts de steunverleening anders stellen dan de Raad bepaalde. Wethouder Goedbloed protes teert heftig tegen de woorden van den heer Visscher, als zouden B. en W. de werkloozen veronachtzamen. In Goes werd ruim f 12.000 uitgegeven voor werkverschaffing en spr. tart den heer Visscher één gemeente van gelijken omvang te noemen, die even veel deed. De heer Eckhardt zegt, dat er inderdaad eenige menschen tijdelijk ontslagen zijn. De commissie beschikt echter over gegevens en cijfers, die hier niet allen genoemd kunnen wor den. Hij wil dat wel in besloten zitting doen. De heer v. Poelgeest moet den heer Visscher gelijk geven; er is een raadsbesluit genomen, dat niet uitge voerd wordt. Hij constateert verder, dat de steunregeling, aan de hand der van de regeering bekende gegevens, thans uit te voeren is (als er geldi voor is), en wil daartoe overgaan. De heer DeRoo wil de steunrege ling, die de Raad aannam (en die in tusschen door den voorzitter voorge lezen is), zonder meer uitvoeren. Hij ziet niet in welk bezwaar er tegen is, daarmede nu te beginnen. Aldus wordt nu besloten, waarna de Raad te ruim vijf uur overgaat in ge heime zitting. Na heropening wordt het afwijzend prae-advies van B. en W. ten opzichte van de verbouwing der R.K. school aangenomen met 2 stemmen tegen (v. d. Does en Simons.) Het werkverschaffingsplan (verbete ring haventerrein) wordt met alge meene stemmen aangenomen. Besloten wordt aan Ged. Staten te berichten, dat de circulaire inzake ver laging salarissen ontijdig wordt ge acht, in verband met het bekende kor tingswetje. Tegen Wetsontwerp Terpstra. We herinneren er aan, dat Vrijdag a.s. in Slot Osfende een vergadering zal worden gehouden „tegen het ont werp Terpstra". Als spreker zal optre den de heer Th. J. Thiissen, lid van het H.B. van den Bond van Nederland- sche Onderwijzers. Gezien de belangrijkheid van het onderwerp verwachten we een groote opkomst. Alle ouders, opvoeders, en alle anderen, die beseffen van hoeveel belang goed onderwijs voor de jeugd is, dienen present te zijn! Wijzen we er nog op, dat ook de mooie film van Volksonderwijs ver toond zal worden. Een rolprent, die meer indruk maakt, dan de dringend ste woorden vaak doen kunnen. Rosa Spier te Goes. Zooals een advertentie in deze cou rant reeds vermeldde, zal het Zuid- Bevelandsch a Cappellakoor morgen avond in het Slot Ostcnde een concert geven. Aan dit concert zou mevr. Gor ter Flentrop haar medewerking als pianiste verleenen. Helaas is mevr. Flentrop wegens ongesteldheid ver hinderd en in een dag tfjds moest het bestuur nu voor een waardige ver vangster zorgen. En het is daarin wel boven verwachting geslaagd, doordat het mocht gelukken de beroemde Haag sche harpiste Rosa Spier te engageeren We behoeven niet te zeggen, dat de medewerking van Rosa Spier het reeds zoo goed bekend staande concert van het a Cappellakoor nog zooveel te aan trekkelijker maakt, en verwachten dan ook, dat elke kunstliefhebber(ster) morgen in Slot Ostende present zal zijn. Men zal van zijn gang zeker geen berouw hebben. Concert „Hosanna". Het concert, gisteravond door „Ho sanna" in Schuttershof gegeven, werd geopend met de „Marsche de Con cert" van Stenz. Tempo was vlot en pittig, als was het fortissimo o.i. wel wat te krachtig voor de zaal „Elekta", een ouverture van Fr. Springer, waarin zeer lastige passages voorkomen, werd technisch goed weergegeven, al vielen o.i. ook hier de fortissimo's nog iets uit het kader. Dat we deze ouverture van Springer niet bewonderen is na tuurlijk een geheel persoonlijke opvat ting. Veel meer in onzen geest viel „Die Hochzeit der Winde" van John T. Hall, welke wals ook zeer goed ge speeld werd, klank en maat waren af. „Das Lied ist aus", van Robert Stolz, kan o.i. moeilijk de strijkinstrumenten ontberen, vandaar mogelijk, dat en kele gedeelten wel iets ruw aandeden. Ook in het eerste deel van „Tannhau- ser", no. 5 van het programma, kwa men een paar passages voor, die aan den ruwen kant waren, klarinetten en koper schenen bijwijlen niet te harmo nieeren. Doch dit werd spoedig beter en het grootste deel dezer fantasie klonk uitstekend, verdiende niets dan lof. Na de pauze ging het nog „cresendo" Allereerst twee kwartetten, waarin we twee pistons, baryton, trombone en tu ba te hooren kregen. Het was heel goed. Vooral de eerste piston, die ons voor de pauze ook reeds op viel, was buitengewoon goed, terwijl we de tuba ook afzonderlijk willen noemen. Goed was ook „Rigoletto", van Verdi, als bugle-solo met piano. En daarna kre gen we o.i. één der beste nummers van het programma: „Het Onze Vader", van A. v. d. Sloot, voor harmonie be werkt door C. G. Govaarts. Misschien kwam het ook, doordat hierin zooveel persoonlijks van den dirigent lag, maar het was buitengewoon goed! Het sa menspel der instrumenten, tempo, klank-volume, het was alles gaaf en gevoelig, geheel volgens het karakter van dit nummer. Tenslotte willen we dan nog „De dorpssmid", van Ch. de Garmont noemen, een dankbaar stuk, eveneens zeer serieus en goed ver tolkt. Zooals reeds opgemerkt, er zat „crescendo" in het programma en „Ho sanna" en zijn directeur, de heer Go vaarts, kunnen op een zeer goede uit voering terugzien! Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 2 loopvarkens, 21 big gen. DE HILVERSUM 3. Een N. S. F.- wisselstioom-toestel dat slechts 150 kost. Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes. Telef. 129. PLAATSELIJK NIEUWS. COLIJNSPLAAT. Raadsvergadering. In de Maadag j.l. alhier gehouden ver- 'ng van den gemeenteraad, waren alle tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering en spreekt in deze eerste vergadering in 1932 een heilwensch uit voor de leden en hun gezinnen en de ge meente. De heer de Pree beantwoordde den voorzitter namens den raad en wenschte hem wederkeerig alles goeds toe. Van de vereeniging „Het Groene Kruis" is een bericht ingekomen, houdende mede- deeling, dat in 1931 door de wijkverpleeg ster 3388 bezoeken zijn afgelegd. Het be kende adies van de gemeente Wehl, wordt voor kennisgeving aangenomen, evenzoo een schrijven van de moderne vakbonden, enz., over verschillende werk-objecten. Het bestuur der Christ, school vraagt om een bedrag van f 38,50, voor den aan koop van nieuwe stoelen en een dynamo. Overeenkomstig 't advies van B. en W. wordt hiertoe besloten. Een verzoek van 't bestuur der Chr. school om een voorschot overeenkomstig art. 101 der L. O.-wet 1920, tot een bedrag De verwachting tot den avond van mor gen luidtZwakke wind, meest uit Noor delijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verande ring in temperatuur. LICHT OP. Woensdag 17 Februari 5.43 uur Donderdag 18 Februari 5.45 uur van f700, wordt met alg. st. ingewilligd. Daarna komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten over korting op de sala rissen van burgemeester enz. De heer Con tant merkt op, dat hier dus geen korting zal plaats hebben, daar reeds 8^% pen sioenkorting wordt geheven. De heer De Pree is teleurgesteld, hij zou van alle ge meente-ambtenaren, die meer dan f 1000 's jaars verdienen, 5% gekort willen zien. De heer Har tog acht 't hooren van den raad eenvoudig een paskwil. De heer Van Dis beklaagt zich er over, dat Ged. Sta ten te veel in de gemeentebelangen ingrij pen, en meent, dat er tegen geprotesteerd moet worden, dat weer een groot gedeelte der ambtenaren worden uitgeschakeld voor de salariskorting. De rijksambtenaren, zegt spr., worden over de geheele lijn gekort, waarom de gemeente-ambtenaren ook niet. Meerdere leden sluiten zich aan bij een protest daartegen. Bij stemming verklaren zich 6 stemmen tegen het voorstel van B. en W., de heer Haringman houdt zich bui ten stemming. Daarna wordt de verordening op de Winkelsluitingswet vastgesteld. De win kels zullen gesloten zijn van 10 u. des avonds tot 5 uur des morgens. Ontheffing van deze bepaling zal worden gevraagd voor de kermisdagen, 2e Paaschdag, 2e Pinksterdag en 2en Kerstdag, indien deze niet op Zondag valt. In behandeling komt nu een verzoek der vereeniging tot instandhouding der Chr. Bewaarschool. Medegedeeld wordt, dat door particulieren jaarlijks en bedrag van f 475 wordt gegarandeerd, terwijl gevraagd wordt een jaarlijksche gemeente-subsidie van f 450. B. en W. stellen voor deze in beginsel te verleenen, onder verschillende bepalingen; o.a. dat eventueel te ontvan gen bijdragen van andere lichamen in min dering zullen worden gebracht van het subsidie der gemeente. Dit wordt aange nomen met 6 st. voor en 1 tegen (De Pree). Ingekomen was een verzoek van het raadslid M. J. Contant e.a. tot instelling van een formulier-gebed bij den aanvang der vergadering. Nadat verschillende leden hun standpunt hebben verdedigd, zegt de voor zitter niets te gevoelen voor een formu liergebed, het gebed moet uit het hart ko men. Het voorstel wordt nu zoodanig gewij zigd, dat de raadsvergaderingen Zulléh worden geopend met gebed. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met 43 st. verworpen. Verder kwam in behandeling een schrij ven van het lid S. de Regt, eenige wijzi gingen aan te brengen in de algemeene po litieverordening. Bij art. 112 wenscht adressant te bepa len dat hooi-, stroo-, graan- en houtklam- pen e.d. op minstens 25 M. van de huizen moeten geplaatst worden. B. en W. heb ben ernstige bezwaren tegen deze redactie, daar ze meenen, dat vele menschen in hun bedrijf daardoor ernstig worden belem merd. Besloten wordt het artikel ongewij zigd te laten. Hierna wordt besloten art. 85 zoodanig te wijzigen, dat het verboden is water uit mestvaalten en anderszins over den open baren weg te doen loopen. Vervolgens komt in bespreking het meer gemelde adres der ondercommissie. B. en W. stellen voor dit adres in handen te stel len van B. en W„ tot nader onderzoek. Daar in genoemd adres mede wordt ge klaagd, dat het bezoek op de ouderavon den zoo groot is, dat de lokaliteiten te klein zijn stellen B. en W. voor, om ouder avonden te doen houden in de bovenzaal van de bewaarschool. Hiertoe wordt be sloten. Daar het werk, dat voor werkverschaf- fin wordt uitgevoerd, ten einde loopt, stel len B. en W. voor, nogmaals een bedrag van f 1000 uit te trekken voor werkver ruiming en met het polderbestuur een en ander te bespreken. De heer De Pre kan er mee meegaan, maar stelt overleg voor met het polderbe stuur om het loon te verhoogen. Het voorstel van B. en W. wordt m. a. s.; dat van den heer De Pree met 6 voor en 1 tegen (Dees) aangenomen. DRIEWEGEN» De voordracht voor onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, is als volgt: no. 1 G. A. van Noort, Driewegen; no. 2 S. Bakker, Egmond aan Zee; no. 3 W. J. Koppenhage, 's Gravenhage. 's GRAVENPOLDER» Raadsvergadering. Maandagmiddag vergaderde de raad. Ter tafel kwamen de door den gemeente opzichter opgemaakte begrooting van kos ten en omschrijving betreffende het dem pen en rioleeren van 66 M. sloot aan den Schuitweg, uit te voeren bij wijze van werkverschaffing. De kosten worden ge raamd op f500,—, waaronder f 186,— ar- beidsloonen. De heer Vermue is van meening, dat de ze raming te hoog is. Hij vraagt of er naar geïnformeerd is, hoeveel het Rijk in de kosten bijdraagt. De voorzitter antwoordde, dat ook B. en W. de raming veel te hoog vonden, zoodat zij eerst deze aangelegenheid nog

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2