Ijsvermaak Stadsnieuws geeft ruwe huid verzacht geneest ProVincieoieuWs WEERBERICHT. Werk Wim Abeleven. We waren dezer dagen in de gele genheid een nieuw werk van Wim Abeleven te bezichtigen, n.l. eenige houten paneelen, die in opdracht ver vaardigd waren voor de restauratie zaai van het grootste flat-gebouw van Den Haag, aan den Waalsdorperweg, dat binnenkort geopend zal worden. Deze paneelen, een groot en een klein, benevens een triptiek, waren door Wim Abeleven gewijd aan onder werpen op de scheepvaart betrekking hebbende. Ondergrond was: hef blan ke tripelx, teekenstift: de gloeiende naald, en een donkerde rtoon dan het blanke hout werd bereikt met olie. Met de naald waren alle contouren en nuances, van heel licht bruin tot zwart, aangebracht, terwijl tevens, naar de stofuitdrukking eischte, vlakke to nen of fijnere en grovere arceeringen ingebrand waren. Wat de kunstenaar met dit procédé bereikte, is werkelijk bewonderenswaardig. Het grootste paneel gaf het IJ te Amsterdam, omstreeks I60Ü weer, be varen door galjoenen en Oost-lndië- vaarders; de twee kleine paneelen toonden elk een oud-Hollandsch oor logsschip. Het middenstuk van het triptiek (metende pim. 3.50 M. bij 80 c.M.) liet een zeeslag zien tusschen Spaansche en Hollandsche schepen, en de zijpaneelen elk een schip afzonder lijk. De indeeling is zoodanig, dat het treffen in het midden van het midden stuk plaats vindt, terwijl van links Hollandsche en van rechts Spaansche schepen zich in den strijd begeven. Het perspectief is zoodanig, dat de toe schouwer zich a. h. w. in het middel punt van een halven cirkel bevindt doordat de schepen links en rechts het grootst zijn en naar het midden kleiner worden. In het centrum is de strijd in vollen gang: één schip vliegt de lucht in; een brander dringt zich tusschen andere schepen; men beschiet elkaar op af stand; twee schepen zijn zij aan zij in strijd; vlammen, rook en kruitdamp vermengen zich; het is een beeld vol leven en actie, waarvan de aantrekke lijke voorstelling dadelijk boeit. Bij meer critische beschouwing dwingt allereerst bewondering af, dat dit resultaat met zoo betrekkelijk wei nig hulpmiddelen bereikt werd. Een vergelijking met andere kunst is fei telijk niet te maken. Zooals olieverf penteekening en Delftsch blauw, heeft ook dit werk een geheel apart, eigen karakter. En treffend is vooral, dat het werk niet decoratief aandoet en zooveel sfeer ademt. Een gevolg mede van de juiste teekening, die op den voorgrond in vrij scherpe details treedt, waarbij juist het peuterige ver meden is, terwijl op den achtergrond meer de karakteristieke zaken, waar het om gaat, de aandacht trekken; ver der noemen we het goede perspectief, en, last not least, de stofuitdrukking. Vooral ook dit laatste, doet zooveel af of toe aan de waarde van een Jkunst werk, en zelfs de leek zal begrijpen hoe moeilijk het is, met de enkele hulp middelen: gloeiende naald, olie en hout, het stof-verschil tusschen water zeildoek, hout, rook, e.d. te doen uit komen. Abeleven is hierin echter op zeer knappe wijze geslaagd. Het geheel, we schreven het reeds, is bewonderenswaardig; het is wer kelijk kunst, wat Wim Abeleven met deze paneelen gaf, en als we ons niet deerlijk vergissen, zijn we op dit gebied nog meer van hem te wachten. Ten slofte moet ons nog een opmer king van de pen, en wel deze, dat dit de opdracht voor dit kostbare werk dat drie maanden arbeid eischte, wel blijkt, dat Wim Abeleven zich reeds een goeden naam verwierf. We twij- félen niet, of dit werk zal dien naam in nog grooteren kring een goeden klank geven. Z. B. a Cappellakoor. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer waarin op Donderdag a.s. een uitvoering van het Z. B. ia Cappellakoor aangekondigd wordt. We twijfelen niet of er zal voor den liefhebber van zang en muziek weer vèel schoons te genieten zijn! De Kanter en Hordijk. De rechtbank te Middelburg zal Dinsdag 15 Maart behandelen de zaak tegen den directeur en de beide pro curatiehouders van de in staat van fail ljssement verkeerende De Kanter en Hordijk's Bank N.V. te Goes, verdacht van verduistering ten nadeelen der clientèle. Werelds-gebedsdag, Evenals in tal van andere plaatsen werd ook hier voldaan aan den oproep betreffende een wereld-gebedsdag voor vrouwen. Onder leiding van de dames Donner en Roskens kwamen Vrijdagavond een honderdtal vrouwen bijeen voor een stille gebedsure. Door het ijs gezakt. Aan den Kloetingschen weg zijn Vrij dagmiddag eenige jongens en meisjes door het ijs gezakt Een paar vriend jes, die hulp trachtten te bieden, raak ten daarbij eveneens te water. Inmiddels schoien op het hulpge roep anc'c en toe, die de drenkelingen op het droge wisten te brengen. Danig geschrokken en druipnat konden de jongelui nu huistoe. Het is te hopen, dat zij van hun koud bad geen nadee lige gevolgen zullen ondervinden. Onbestelbare post. Brieven binnenland: Belastingkan toor, Hansweert; Bureau van dit blad 40 G 1940; W. Coonen, Schermin- kelstraat 9, Vlissingen. Briefkaarten binnenland: W. van Vliet, Sperwestraat 80, Nijmegen (Oost.) N.B. Den afzenders wordt aanbe volen op alle stukken hun naam en adres te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen wor den teruggegeven. Voorts is het gewenschf alle stuk ken van een volledig adres straat naam en huisnummer te voorzien. DE RADIO-DOKTER, steeds en over al te ontbieden. J. M. POLDERMAN, Goes, Telefoon 129. Centrale Hengstenkeuring. Teneinde het aantal prijzen en medailles meer in overeenstemming te brengen met het voor iedere categorie aangegeven aan tal hengsten zijn van de categoriën V en VI bijdragen (1 a 75 en 2 a 50) over gebracht naar de categoriën I en I en 6 medailles naar de categoriën VII en VIII. Hierdoor wijkt de officieele uitslag eenigs- zins af van de door ons reeds opgenomen gegevens. Verder slopen ook ter zetterij nog een paar foutjes in. Hieronder volgt nu de correctie: Cat. I. 6. Herman -d'Hélène, Gebr.Mang- nus, Boschkapelle, £50 en zilv. med.; 7. Condor de Fair, F. D'Hoore, Sluis, 50 en zilv. med. Cat. 2. 7. Clairon de le Lijs, H. Kerck- haert, W. Staal en A. de Maat Az., Stop peldijk, 150 en zilv. med.; 2. Walter van Dierkenstein, A. H. de Milliano, Water landkerkje, f 125 en zilv. med.; 3. Avenir, Corn, de Feijter e.a., Boschkapelle, £75 en zilv. med.; 4. Doris, Jan den Hamer Jz., Axel, K 33, f75 en zilv. med.; 5. Indigène d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis, f 50 en zilv. med.; 6. Tambour de Fair, Gebr. Aer naudts, Sluis, f 50 en zilv. med. Cat. IV. 4. Herale d'Ahea, P. D. Re- mijnse e.a., Kamperland, f 75 en zilv. med. Cat. V. 6. Emir de l'Ecole, vervalt. Cat. VI. 5. Victorieux, vervalt. Cat. VII. 1. Diamant d'Ahea, Gebr.Aer naudts, Sluis, f175 en zilv. med.; 2. Janus, Gebr. Ver donk, Nieuwdorp, f 125 en zilv. med.; 3. Kuno, H.V. ,,Oudelande", Elle- woutsdijk, f 100 en zilv. med.; 4. Max de Herzele, J. J. van de Zande, Nieuwerkerk, f75 en zilv. med.; 5. Suivant van Groen- hil, S. J. Gast, Duivendijke, f 75 en zilv. med.; 6. Bristol, P. A. Verdurmen, Kloos- terzande, f50 en zilv. med.; 7. Abbé, H.V. „Zuid-Beveland", Waarde, f 50 en zilv. med. Cat. VIII. 5. Immo, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, f 75 en zilv. med.; 6. Avenir d'Aardenburg, Fam. P. J. Lannoye, Aar denburg, f 50 en zilv. med.; 7. Adriaan, Gebr. D'Hoore, Sluis, f 50 en zilv, med. Bewaarpremies (voorloopig voor één jaar): Diamant d'Ahea, Gebr. Aernaudts, Sluis, £300; Manolas Karei, Van 't West einde en Vermue, Nieuwdorp, 300; Adi- aan, Gebr. D'Hoore, Sluis, 300. Kampioen: Diamant d'Ahea, B 1310, Gebr. Aernaudts, Sluis, verguld zilv. med. Vreemdelingenverkeer» - Zaterdag heeft het Dag. Bestuur van de Vereeniging tot Bevord. van het Vreem delingenverkeer in Zuid- en Noord-Beve land, ten kantore van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde te Vlissingen eene conferentie gehad met den directeur van dien dienst, een vertegen woordiger van de Ned. Spoorwegen en den directeur van de Stoomtrammaatschap pij Breskens—Maldeghem, terwijl de Bel gische buurtspoorwegen op het laatste oogenblik bericht zonden verhinderd te zijn de conferentie bij te wonen. De be doeling der besprekingen was het daarheen te sturen, dat in het vervolg niet alleen op Donderdagen in het reisseizoen, maar iede- ren dag de gelegenheid zal worden open gesteld rechtstreeksche retourbiljetten te verkrijgen van de Belgische badplaatsen naar Zeeland, en zoo mogelijk ook het recht om op die retours een nacht in een der Zeeuwsche plaatsen over te blijven. Mocht dit plan slagen, dan zal dit het bezoek aan Zeeland, ook op niet-markt- dagen zeker kunnen bevorderen. PLAATSELIJK NIEUWS. BIEZELINGE. De leden van den kerkeraad der Neder- Jandsch Hervormde Gemeente te Biezelin- die door het Classicaal Bestuur van Goes zijn geschorst, hebben van de uit spraak van dat bestuur hooger beroep aangeteekend bij het Provinciaal Kerk bestuur van Zeeland. DRIEWEGEN. Te 's Gravenhage slaagde voor examen 3e stuurman groote vaart, de heer W. A. van Loo te Vlissingen, geboren te Drie wegen. De broodprijs is alhier met ingang van Zaterdag 13 Februari verlaagd van 14 op 12 cent per 8 ons. 's HEER ARENDSKERKE. Al spelenderwijze kwam het drie-jarig dochtertje van Z. de R. alhier, zoodanig te vallen, dat een potloodje in haar ge hemelte drong, en spoedige overbrenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk bleek. HEINKENSZAND. „Eigen Erf". Vrijdagavond vergaderde alhier de ver- eeniging „Eigen Erf', onder voorzitter schap van den heer A. Simonse. Tegen woordig waren 15 leden. Van den burge meester, Mr. Dr. Mes, was bericht van verhindering ingekomen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat is ont vangen over 1931 16„— en uitgegeven 14,05, alzoo een goed slot van f 1,95. Met het goed slot van vorige jaren bedraagt het kassaldo f39,19. De aftredende be stuursleden de heeren W. Westdorp en J. Kuzee, werden met algemeene stemmen herkozen. De voorzitter spoorde de leden aan naar geschikt terrein uit te zien om tot aankoop van grond te kunnen over gaan, terwijl de heer Westdorp de leden aanspoorde de algemeene vergadering te Goes te bezoeken. J. Dominicus f Vrijdag overleed de oudste inwoner de zer gemeente, de heer J. Dominicus, op ruim 93-jarigen leeftijd. Jarenlang was de heer Dominicus, lid van het kerkbestuur der Gereformeerde kerk, lid van den ge meenteraad en eenigen tijd wethouder. Tot slechts enkele weken voor zijn dood, was de overledene nog zeer vlug ter been en had hij nog een helder verstand. Hij zal in deze gemeente als een medelevend burger worden gemist. Vergadering „Euterpe". Zaterdagavond hield het fanfare-gezel schap „Euterpe" alhier, haar jaarvergade ring, onder voorzitterschap van den heer A. Simonse. Uit het verslag van den pen ningmeester blijkt, dat over 1931 is ont vangen f237,23 en uitgegeven f 193,56J^, met een goed slot van f 43,66J^. Besloten wordt om den directeur een gratificatie toe te kennen van f 25,—'. Waar deze gratifi catie sinds verscheidene jaren telkens op nieuw wordt toegekend, wordt besloten, het honorarium met f 25,— te verhoogen, waardoor de gratificatie in 1932 vervalt. De aftredende bestuursleden worden her kozen, behalve de heer Simonse, die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenscht te komen. Nadat tevergeefs is ge tracht de voorzitter op zijn besluit te doen terugkomen, wordt gekozen den heer C, Nijsse Gz., die echter de benoeming niet aanneemt. Na bespreking wordt besloten de ontstane vacature thans niet aan te vul len, doch dit in een volgende vergadering te doen. Ingekomen is een verzoek van het plaatselijk crisis-comité om een bijdrage van minstens 1 cent per week en per lid. Na een langdurige bespreking werd beslo ten uit de kas van „Euterpe" £10,— af te staan. Waar de werkende leden geen con tributie betalen, doch wekelijks een dub beitje storten voor het vormen, van een reiskas, kunnen de werkende leden thans beslissen of zij voor dit doel een cent per week wenschen te betalen of van hun bij drage in de reiskas een cent per week af willen staan. Het mocht de vergadering niet gelukken een besluit in dien geest door de werkende leden te hooren nemen. KAPELLE. W erklieden vereeniging. Onder voorzitterschap van den heer M. Bom, kwam de werkliedenvereeniging in het lokaal „Obadja" bijeen. De vereeniging telt 135 leden. De voorzitter deelde mee, dat in het comité tot behartiging van de belangen der werkloozen uit de vereeniging waren ge kozen de heeren A. J. Schipper en A. van Liere Mz. De penningm., de heer D. Landman, deed rekening en verantwoording over ge houden beheer. Ontvangen was met inbe grip van het batig saldo van 1931 f 140,63, uitgegeven was f 56,64, aldus een batig sal do van f 83,99. Deze rekening werd nage zien door de heeren C. Baijens en A. van Liere Mz. en tot goedkeuring voorgedra gen. Aldus werd besloten. Alsnu deed de heer A. J. Schipper ver slag van de gehouden vergadering ten ge meentehuize met werkgevers en werkne mers, daartoe vanwege het gemeentebe stuur benoemd om de belangen van de werkloozen te behartigen. Tot op heden waren de resultaten nihil. Spr. had gaarne gezien, dat ook een steunregeling in het leven was geroepen. Spr. deelde mee, dat in de te Biezelinge gehouden vergadering, waarin de heer Bax optrad, besloten was om een request te zenden naar den Minis ter en ook naar B. en W. der gemeente Kapelle. Aangespoord werd om aan te sluiten bij de organisaties, hetzij Christe lijke of andere, tot verkrijging van uit- keering. De voorzitter vindt ook dat aansluiting bij de daartoe reeds bestaande organisa ties op den weg ligt, deze vereenigingen hebbp-n de belangen te behartigen van hun leden. De werkliedenvereeniging heeft nu juist deze taak niet. Het Ziekenfonds te Kapelle kwam in agemeene ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer J. de Jager Bz. Na een kort openingswoord, werd de penningmeester gelegenheid gegeven tot het doen van rekening en verantwoording. De vereeniging, aldus de penningmees ter, telt 124 leden, 2 nieuwe leden traden toe, 1 vertrok en 1 is overleden. De con tributie werd bepaald op 10 cent per week. Aan 41 leden werd uitgekeerd f922,50, in totaal bedroegen de uitgaven f 1141,20, de ontvangsten met het goed slot bedroegen f 3285,59. Het batig saldo bedraagt f2144,39. In 1931 is meer uitgegeven dan ontvan gen f 514,79, zoodat deze uitgaven niet be stendigd kunnen blijven, in de ledenverga dering van Nov. e.k., zal dit nader onder het oog gezien worden. Namens de commissie tot nazien van de rekening adviseerde de heer M. Schipper tot goedkeuring. Aldus werd besloten. Ook bij de N.V. Princenhage—Kapelle Culturen en Fabrieken, gevestigd te Kapel le, is het werk als zoo goed met dit vrie zend weer beëindigd en zijn weder een 30 personen Zaterdag 1.1. ontslagen. Slechts nog enkele zijn op de fabriek werkzaam, Uit Kapelle deelt men ons mede, dat na de getroffen Ministrieele regeling, de werkloozen, zoodra het weer dit toelaat, aan het werk zullen gesteld worden. Daartoe vanwege de vereeniging van Oud-leerlingen van de Tuinbouwcursussen uitgenoodigd, trad Vrijdagavond in het lokaal „Obadja" op, de heer Phaff, con troleur bij den Plantenziektenkundigen- dienst, gevestigd te Goes, met het onder werp: „Bloemisterij in het algemeen". De spreker werd ingeleid door den voorzitter der vereeniging, de heer W. Glas. Op on derhoudende leerrijke wijze bepaalde de heer Phaff zijn gehoor bij het kweeken en het behandelen van de bloemen en hees ters, vooral werd uitvoerig het oog ge richt op de kweekerij van bloemen in kas sen door o.s. gedaan. De vragen van uit de vergadering gesteld, werden tot bevre diging beantwoord. Het was voor velen een leerrijke avond. KORTGENE. De voetbalclub „Door Vrienden Opge richt" vierde Zaterdag in „De Stadswijn- kelder" alhier, haar 2-jarig bestaan. Al vroeg in den morgen woei van de pui van „De Stadswijnkelder" de V.D.O.-vlag, als teeken, dat men dit feit niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan. De vereeniging had dan ook voor dien avond den alom gevierden humorist Willy Derby geënga geerd. Deze artist had door zijn beschaaf de jool direct de feestelijke stemming er in, zoodat het aanwezige publiek de refreinen van zijn liedjes meezong. In „Ik heb je een maal gekust", kwam dit vooral spontaan tot uiting. Willy Derby toonde zich niet alleen in het humoristische genre een eerste klas artist; in het ernstige gedeelte van zijn repertoir was hij wel op zijn best. De versierde zaal van „De Stadswijn kelder" was goed gevuld, zoodat de voet- balvereeniging in aangename herinnering terug mag zien op dezen geslaagden feest avond. Jammer is het echter te noemen, dat het publiek nog grootendeels niet be grijpen kan, dat, terwijl een ander aan het woord is, het zelf zijn mond behoort te houden. Een gezellig bal sloot den avond. KRABBENDIJKE. Raadsvergadering. Vrijdag vergaderde de raad. Voorzitter de burgemeester. Wethouder Lagendijk is afwezig wegens ziekte en wethouder Hirdes wegens drukke kerkelijke bezighe den. Van Ged. Staten is toestemming in gekomen, dat de burgemeester te Bergen op Zoom kan blijven wonen. Er wordt echter op gewezen, dat hij een paar dagen per week ter beschikking moet zijn. De circulaire van Ged. Staten over tijdelijke salariskorting van burgemeester, enz. wordt aangehouden. In het schrijven van Ged. Staten wordt er op gewezen, dat als nog op de begrooting moeten gebracht worden de posten van; Ouderdoms-, Inva- liditeits- en Ziektewet, Brand-assurantie en Pensioenbijdragen. De voorzitter licht een en ander toe. De heer Vogelaar zegt, dat men van ze kere zijde het wel kwalijk heeft genomen, dat de minderheid een afzijdige houding heeft aangenomen toen deze zaak aan de orde werd gesteld bij het behandelen der begrooting 1932. De meerdeheid heeft de minderheid afgestooten en genegeerd, dus moet de meerderheid de zaken ook rege len, tenzij er een samenspreking komt en men elkaar vindt. Spr. bedoelt geen ob structie, maar wil, dat de meerderheid wer kelijk leiding zal geven. Hij zal zich weer buiten stemming houden. De heer Welleman wil een kort woord spreken. Hij constateert, dat de meerder heid niet in staat is om te regeeren en het ligt in deze situatie niet op onzen weg, daarin te treden. De heer Gebraad zegt, dat zijn stand punt nog hetzelfde is. Hij zal weer voor stemmen. De heer De Kok is van meening, dat de raad over de assurantie niets te zeggen heeft. Hij wijst op het standpunt van de S. G. P., die tegen verzekering en assu rantie is. Voor de vrijstelling van zegels plakken, betalen de S. G. P.-ers 25 pet. extra. Laat ons dat voor alle gelegenhe den doen! De voorzitter wijst er op, dat dit niet cnat. De wet eisrht alle posten van verzt De verwachting tot den avond van 16 dezer luidt: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, tijdelijk opklarend, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts, overdag lichte dooi. LICHT OP. Maandag 15 Februari Dinsdag 16 Februari 5.40 uur 5.41 uur kering en pensioen. Daar kan een persoon lijk gemoedsbezwaar niets aan veranderen. De heer De Kok zegt verder, dat het principe van de S. G. P. bekend is. Onder het bestuur van burgemeester Welleman konden de S. G. P.-leden volstaan met de verklaring, dat ze geacht waren te hebben tegen gestemd en nu opeens kan dat niet meer en wordt daar geen genoegen mee genomen. De heer Haverhoek vraagt, wie de oor zaak daarvan is. Hij toont aan het onhoud bare van het S. G. standpunt. Hij wijst er verder op, dat de leden der S. G. P. hun eed hebben afgelegd om de wetten te hel pen uitvoeren. Hij vraagt aan den heer De Kok of de S. G.-Kamerleden bij de be handeling der hoofdstukken daarop be trekking hebbende, in de Tweede Kamer, ook zoo'n standpunt innemen. En dan blijkt, dat dit niet het geval is. De voorzitter constateert, dat we nog niets verder zijn. In een volgende verga dering zal op deze zaak opnieuw worden ingegaan. De heer Vogelaar heeft gehoord, dat de salarissen uitbetaald zijn zonder korting, wat dus loonsverhooging zou beteekenen. Dit zal behandeld worden in de volgende vergadering. Besloten wordt volgens art. 103 L. O.- wet 1920 een voorschot uit te keeren aan: de school Wilhelminalaan f 1007,25; Herv. school f500,'—; school Geref Gemeente f 1050,—. Verder wordt besloten te trachten te ko men tot een vrijwillige brandweer. Bij de rondvraag vestigt de heer Haver hoek de aandacht op de slechte beneden- zijde, van den havendijk. Hier wordt de heer Haverhoek onderbroken door den voorzitter, die zegt, dat er een adres inge komen is, maar dat hij vergeten heeft het te lezen. Het adres wordt alsnog voorge lezen. Daarop betoogt de heer Haverhoek ver der, dat het materiaal er al maanden ligt, wat bij de bewoners verwachtingen heeft opgewekt. Hij vraagt alsnu spoedige voor ziening. De voorzitter zegt, dat er nog geen gelegenheid voor geweest is. Hij hoopt vóór den zomer de zaak in orde te maken. De heer Vogelaar wijdt als oudste raads lid een woord van nagedachtenis aan den ontslapen oud-burgemeester van Krabben- dijke, den heer J. N. Elenbaas. Hij somt op wat hij gedaan heeft voor de gemeente. Als blijk van hulde en eerbied voor den ont slapene verheffen de leden zich eenige oogenblikken van hun zetel. Voorzitter en secretaris danken voor de woorden, door den heer Vogelaar gespro ken. Hierna sluiting. KRUININGEN. Raadsvergadering. Vrijdagnamiddag vergaderde de gemeen teraad voltallig. De waarn. ourgemeester, wethouder Kole, opent de vergadering, en stelt voor een stille hulde te brengen aan de nagedachtenis van den overleden voor zitter, burgemeester J. N. Elenbaas, het geen door alle raadsleden staande wordt gedaan. De voorzitter deelt daarna o.a. mede,^ dat verzoeken van de besturen der vak organisaties zijn ontvangen om te trachten de steunregeling verder uit te breiden. De voorzitter vermeldt hierbij, dat aan dit verzoek door B. en W. reeds is gevolg gegeven en de Minister de bouwvakarbei ders niet in de steunregeling wil opnemen; over de anderen is het onderzoek nog niet geëindigd. Mej. Wed. J. de Raad heeft een half jaar huur teruggevraagd, voor haar auto garage, welke binnen het halve jaar opge ruimd is. De voorzitter zegt, dat de huur niet vooruitbetaald werd, dus nog een half jaar te betalen is. Door Ged. Staten is een wijziging in de jaarwedden van burgemeesters enz. vast gesteld. De voorzitter wijst er op, dat dit op deze gemeente niet van toepassing is, wegens de korting pensioensbijdrage. De heer Witte meent, dat, wanneer wij deze korting zonder meer goedkeuren, de minder bezoldigden later ook in het ge drang kunnen komen. De heer Witte zegt, onderzocht te heb ben, waarom de transportarbeiders door den Minister nog niet als crisis-werkloo- zen worden beschouwd en zegt dat dit verraad is van B. en W. De voorzitter merkt op, dat B. en W. gedaan hebben wat ze konden doen voor de transport arbeiders. Ook wethouder Frangois pro testeert tegen deze valsche beschuldiging. Voorstel om een subsidie van 10 cent per inwoner te verleenen aan het plaat- seliik crisfs-comfté.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2