A StadseieuWs DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Goes brengt ter openbare kennis, dat ter Gemeen te-Secretarie voor een ieder ter le zing liggen de uitspraken van den Commissaris der Koningin in Zee land d.d. 30 Januari 1932 A. no. 30, 3e Afd. 2 Februari 1932 A. no. 30, 3e Afd. en 5 Februari 1932 A. no. 30, 3e Afd., houdende vrijstelling we gens broederdienst van verschillende ingeschrevenen voor de lichting 1933 Tegen deze uitspraak kunnen bin nen tien dagen vanaf heden bij de Kroon in beroep komen de inge schrevene, wien de uitspraak geldt, elk der over3(ge voor de gemeente ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Indien de inge schrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met over schrijding van den termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zoolang omtrent zoodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van den termijn van tien dagen als onherroepelijk beschouwd. Het verzoekschrift, dat met rede nen omkleed moet zijn wordt inge diend bij den Burgemeester dezer ge meente, door wien het wordt doorge zonden. Goes, den 6 Februari 1932. De Burgemeester voornoemd, HAJENIUS. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat op 2 Februari 1932 bij hen is in gekomen een Verzoekschrift van Jan Sinke, koopman, wonende te Goes, om verlof voor den verkoop van al- coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de voorlokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt no. 1. en gelegen at an den Poel weg 1 aldaar. Binnen twee weken na de dagtee- kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemees ter en Wethouders inbrengen. Goes, 3 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOYEN DE JONG, Secretaris. Tweede lustrum V. C. J. B. Zondag. Zondag werd de lustrumviering ver volgd met een wijdingsdienst onder leiding van den heer P. C. Boone Jzn. Gesproken werd naar aanleiding van Genesis 13 9: „Zoo gij de linkerhand kiest, zoo zal ik ter rechterhand gaan en zoo gij de rechterhand, zoo zal ik ter linkerhand gaan. De gedachtengang van den spreker was dat de menschen in de oudste cultures bij zedelijke conflicten alleen kennen de scheiding, de verwijdering, het schuiven van den ander uit het eigen leven. De christelijke cultuur wil een geheel tegenovergesteld stand punt innemen. We moeten weer lee- ren erkennen dat boven de scheiding uitgaat de vereeniging van menschen. Niet verschillende richtingen uitgaan, maar het leeren aanvaarden van hef leven ook met zijn moeilijkheden en conflicten tusschen menschen. Werke lijke vriendschap en werkelijke liefde zal steeds weer zoeken te bereiken „het hart van den broeder". Weer moet de mensch leeren begrij pen, dat het godsdiénstig leven eischf samenwerking en reëele samenleving tusschen menschen. En de mensch, die het leven wezenlijk durft aanvaarden met zijn vreugden en moeilijkheden die zal ten slotte weten in het hoogste licht te staan. Uit de Christelijke be lijdenis zullen zij die diepe waarhe den weten te putten. Aan deze wijdingsdienst verleende de heer C. Schijve zijn medewerking. De dames v. Iwaarden en Kloosterman zongen enkele liederen, terwijl de heei Joh. E. Harthoorn twee gedichten las. Des middags werd hef woord ge voerd door den heer J. Zuurdeeg uit Utrecht, algemeen voorzitter van den V. C. J. B., die sprak over „Onze taak". Spreker beschouwde onze taak drieledig: 1. ten opzichte van onze medemenschen; 2. ten opzichte van de kerk; 3. ten opzichte van de maat schappij. Vele problemen staan ons voor oogen en in die veelheid weten wij soms niet den juisten weg te kiezen. Echter moeten we ons nooit laten mee- sleepen door een enkel vraagstuk, maar zoowel de vraagstukken van cri sis en wereldherstel als het vredes- probleem moet onze belangstelling heb ben. De V. C. J. B. wil in tal die vra gen een bepaalde houding aannemen. Nu is het steeds moeilijk als V. C. [J. B.-er tegenover buitenstaanders een juiste omschrijving te geven van de geloofswaarheden waaruit de bond leeft. Een vast geformuleerde belijde nis bestaat niet Toch wenscht men hier geen verandering in aan te bren gen daar de leden voldoende saamhoo- righeid kunnen toonen door de sfeer die steeds op de bijeenkomsten aan wezig is. Onze groote taak in de wereld zal zijn er persoonlijk en collectief te bou wen aan eigen groei en helpen aan de oplossing van cultureele vragen. Na de gedachtenwisseling sloot de lustrumleider de bijeenkomst met een kort releveerend woord, waarna allen staande het bondslied zongen. „Gifgas", De gisteravond, door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling gegeven filmavond, heeft veel belangstelling getrokken. De heer Van der Veen opende den avond met een woord van welkom en wees er op, dat het Instituut bedoelt, ook met de film „Gifgas" opvoeding bij te brengen. Want het is de arbeidersklasse, die bij ontwapening het grootste belang heeft, om dat in oorlogstijd ook de arbeiders het grootste percentage slachtoffers leveren. Spr. haalde voorts aan den strijd in China, en zeide dat men zou denken, dat waar in Genève over ontwapening geconfereerd wordt, de deelnemende landen het vervoer van oorlogsmateriaal zouden beletten,doch daarvan is geen sprake, omdat het groote bankkapitaal bij een en ander te veel be lang heeft. Vervolgens werd een kleine amusante film vertoond, waarna het woord was aan den heer P. Poldermans, secretaris van het Instituut. De heer Poldermans zeide, met veel ge noegen in Goes te spreken, o.a. omdat Goes zijn geboorteplaats is Maar in den tijd dat hij in Goes woonde, ongeveer 30 jaar geleden, zou het niet mogelijk geweest zijn, zooveel arbeiders bijeen te krijgen. Toen waren de toestanden heel anders, ging de arbeidersklasse nog diep gebukt onder de ellendigste omstandigheden. Thans echter is het proletariaat bezig zich op te heffen Het kan zich nog wel niet heffen in zijn volle lengte, doch spr. hoopt, dat die tijd niet ver meer af is. Als spr. over 30 jaar terug gewaagt, dan denkt hij ook aan de pioniers van dien moeilijken tijd, die hij hulde moet brengen voor alles wat zij gedaan hebben. Maar wat nog te verrichten is, is nog oneindig veel moeilijker. Er is nog maar zoo weinig bereikt. Maar als we ons, aldus spr., stuk voor stuk voornemen, te doen, wat in on ze macht is, dan komen we ook verder. Spr. herinnerde aan den tijd, dat de ar beiders nog om een emmertje soep moes ten, en daarvoor woorden van dank sta melen. Dien tijd is gelukkig voorbij, een menschwaardiger bestaan is bereikt, dank zij den strijd der arbeidersklasse. Wij, al dus spr., maakten de arbeiders bewust van hun maatschappelijk tekort, maar het is oneindig nog moeilijker de arbeiders ook van hun geestelijk tekort bewust te maken. En deze taak is het Instituut voor Arbei dersontwikkeling opgedragen. Ook van andere zijde is wel eens iets voor de ontwikkeling van den arbeider ge daan, maar pas toen dit uit het midden der arbeiders zelf voortkwam, bleek welk een behoefte er aan was. Thans werken in de arbeidersbeweging 30.000 menschen, be stuurders, in organisaties, Raden, Kamer, die bijna allen niet meer dan gewoon lager onderwijs kregen. En nu dienen we er voor te zorgen, dat de jeugd straks voorbereid is, om hun taak verder te vervullen. Gij allen, aldus spr., zijt slachtoffer van ons onvoldoend voorbereidend onderwijs. Dit is de schuld van hen, door wie wij nog al tijd geregeerd worden. Werk er allen aan mee, dat de Nederlandsche jeugd in de toekomst beter onderwijs krijgt. Spr. noemde verder als middelen voor ontwikkeling, het vormen van studie-clubs, het houden van „luister-uren", enz. Ook een ontspanningsavond als deze is er een deel van. Ontspanning is een levensbe hoefte. En onze organisatie moet ook daaraan bevredigen. En nu zijn er wel gelegenheden om zich te ontspannen, maar er is een principieel verschil. Vroeger was er de kroeg; zijn er nog de dansholen; is er de film, die echter veel minderwaardigs brengt, en die vormen van ontspanning keuren wij af, men wordt er innerlijk niet rijker van. Spr. noemde dan het door de organisa tie gestichte „Groot Volkstooneel" en de „Filmdienst", die dan heden „Gifgas" brengt. Deze film is vooral ook van belang voor de jeugd, die den oorlog niet zoo aan den lijve meemaakten als de ouderen, en die gevaar loopt, te vergeten. Met een aansporing om lid of donateur te worden van het Instituut, ofwel, zoo men al lid is, ook daadwerkelijk aan den arbeid van het Instituut deel te nemen, op dat men de wereld beter achter late dan toen men haar betrad, besloot spr. Na de nu volgende pauze werd de film „Gifgas" vertoond, welke we reeds in een onzer vorige nummers bespraken. Merken we daarom alleen op, dat het een uitste kend gespeeld werk is, dat op overtuigen de wijze aantoont, welk een vloek de ver vaardiging en het gebruik van gifgas voor de menschheid is, met als conclusie, het door de gevallenen gesuggereerde „nooit meer oorlog", opdat zij hun leven niet te vergeefs offerden. De film werd uitstekend muzikaal bege leid, terwijl ook in de pauzes goede mu ziek ten beste gegeven werd. Handelsregister. Bij het bureau der Kamer van Koop handel werd opgaaf gedaan van de volgende inschrijving: Suikerwerkfa- briek De Kroon Rotterdam, Goes, Pic- eardtstraat 11. Eigenaar: L. B. van 't Veer, Rotterdam. Gevolm. J. C. van 't Veer, Goes. Hengstenkeuring. We herinneren er aan, dat morgen, om negen uur, op de Markt, de groote jaarlijk- sche hengstenkeuring een aanvang neemt. WIE RUILT DE N. S. F. 4 met accu's voor een wisselstroom-toestel? Vraagt de speciale condities. Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes, Telefoon 129. Kantongerecht Goes. Straatschenderij: C. v. E. te Goes, be risping; M. R. en J. M. beiden te Baar land, beiden vrijspraak; I. M. te Baarland f 5 s. 5 d. met toewijzing der civiele vor dering ad f 1,50; E. K. te Kapelle, 1 mnd. tuchtschool voorw. met een proeftijd van 2 jaar en J. K. te Kapelle 1 mnd. tucht school voorw. met een proeftijd van 2 jaar en bijzondere voorwaarden. Overtreding Vleeschkeuringswet: L. d. O. te Kapelle f 25 s. 25 d. Als bestuurder van een auto geen sig naal geven: J. K. K. te Goes f5 s. 5 d. Als bestuurder van rijwiel links rijden: J. B. te Driewegen f3 s 3 d.; H. K. te Hee renveen f3 s. 3 d.; M. d. L. te Kortgene f3 s. 3 d. Zonder vergunning of consent kreukels rapen: L. J. P. te Yerseke f 3 s. 1 weck tuchtschool; L. D. te Yerseke f3 s. 3 d Rund los laten loopen: B. v. F. te Goes vrijspraak. Niet tijdig lichten van auto dimmen: J. S. te Wemeldinge, vrijspraak. Als bestuurder van auto doorgang niet vrij laten: A. C. J. V. te Yerseke f 10 s. 10 d. Vuurwapen aan onbevoegde afleveren: C. d. W. te 's Heerenhoek f 25 s. 10 d. Zich met lantaarn in veld bevinden en met kunstlicht iemand bij het opsporen van wild bijstaan: C. d. W. te 's Heerenhoek f50 s. 20 d. Zonder jachtakte zich in 't veld bevin den met geweer: D. S. te Borssele f 25 s. 10 d. Met auto zonder behoorlijke remmen rijden: J. Z. te Krabbendijke f 15 s. 10 d.; A. J. B. te Oudelande f 15 s. 15 d. Zonder licht fietsen: M. N. te Nisse, J. V. te Biezelinge, Ch. T. te Rilland, allen f 5 s. 5 d., M. v. d. H. te Nisse f 3 s. 3 d. Met auto zonder geldig nummerbewijs rijden: J. A. L. te Middelburg f 10 s. 10 d. Met auto zonder achterlicht rijden: P. A. Ph. te Goes f 3 s. 3 d. Met auto zonder rood achterlicht rij den: L. S. te Goes f 5 s. 5 d. Met rijwiel vrijheid van 't verkeer be lemmeren en als bestuurder van een rij wiel niet voldoen aan bevel ambtenaar: A. R. te Heinkenszand 2X flOs. 2X 10 d. Over rijwielpad buiten noodzaak vee leiden: H. M. te Kloetinge f 5 s. 5 d: Als bestuurder van auto nummerbewijs niet vertoonen: E. A. S. te 's Heerenhoek f3 s. 3 d. Met auto veiligheid van 't verkeer in gevaar brengen: C.v.S. te Goes f 15 s. 15 d Met ingeschreven motorrijtuig met aan hangwagen rijden met meer dan 2 meter uit stekende lading: H. R. te Kerkdriel f5 s. 5 d. Met schip varen zonder naam op het vaartuig: W. J. M. a/b „Judo", f 5 s. 5 d., C. v. d. W. te Boom f5 s. 5 d. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 33 biggen. ProVlneieDieu Ws Afgesloten wegen. In de eerst komende gevallen van op- dooi zal, bij wijze van proef, op alle pro vinciale wegen het verkeer met motorrij tuigen met een grootste asbelasting van meer dan 6000 K.G. worden toegelaten. Deze handelwijze zal dan practisch wel ten gevolge hebben, dat het verkeer met motorrijtuigen bij invallend dooiweder op alle wegen, geen Rijkswegen zijnde en ook op deze, indien geen beperking plaats heeft wat gewoonlijk niet geschiedt, ongehin derd zal kunnen plaats vinden. Deze nieuwe zienswijze geldt alleen voor het verkeer met motorrijtuigen; in het standpunt ten aanzien van het verkeer met rij- en voertuigen, bespannen met paarden komt geen wijziging. Genoemde proef is het gevolg van de klachten, welke in het bijzonder geuit wer den door hen die een openbare verkeers- taak hebben, en voor wie de beperkingen van vervoer bij opdooi zeer hinderlijk waren. PLAATSELIJK NIEUWS. ELLEWOUTSDIJK. Ds. W. H. Kelder Jr., alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Bres- kens aangenomen. HEINKENSZAND. Demonstratie Maggi-producten. Maandagavond gaf de fabriek voor Mag gi-producten in het vereenigingslokaal al hier, een film-voorstelling, waarvoor de belangstelling van dames zoo groot was, dat de groote zaal overvol was en vele da mes zich met een staanplaats moesten ver genoegen, terwijl er slechts voor enkele heeren een plaats werd ingeruimd. De aan wezigen lieten de hun aangeboden bouil lon en soep goed smaken en waren een en al belangstelling voor de prachtige film. De firma heeft een zeer goede avond gehad door de belangstelling, die zij voor haar producten heeft opgewekt. HOEDEKENSKERKE. Dor B. en W. is benoemd tot opper- brandmeester van spuit II te Kwadendam- me, de heer J. van Bremen, thans onder brandmeester, en als zoodanig de heer J. Hundersmarck thans lid van de brandweer 's HEER ABTSKERKE. Ongelukkige val. Maandagmiddag, terwijl ze even buiten liep, kwam de echtgenoote van den bur gemeester zoo ongelukkig te vallen, dat de dokter een polsbreuk constateerde. KAPELLE. Bij het bureau der Kamer van Koophan del werd opgaaf gedaan van de volgende inschrijving: N.V. Exploitatie Maatschappij „Brue- lus", Kapelle, Postweg B 79, exploiteeren van onroerende zaken in Nederland en het in cultuur brengen dier goederen. Direc teur: A. J. van Liere, Kapelle. Commissa ris: J. de Baar, 's Gravenhage, H. van Reek, de Bilt en A. W. Zijlmans, Breda. Maatschappelijk kapitaal f 50.000, waar van geplaatst en gestort f 10.000. KRUININGEN. Begrafenis Elenbaas. Dinsdagmiddag had onder enorme be langstelling de begrafenis plaats van J. N. Elenbaas, burgemeester en secretaris der gemeente Kruiningen. Ten sterfhuize wa ren behalve de familie o.a. de Commissa ris der Koningin, de voorzitter van den Bond van Gemeente-Ambtenaren en de beide wethouders der gemeente, terwijl Ds. B. ter Haar Romeny, Ned. Herv. predikant de lijkdienst leidde. Een 13-tal kransen o.a van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen van Zuid- en Noord-Be veland, van de Waterleiding-Mij. „Zuid- Beveland", van de wethouders en leden van den raad, van den Bond en de afdee- ling Zeeland van Gemeente-Ambtenaren, de beide muziekgezelschappen enz., wer den in een volgrijtuig meegevoerd. Toen de stoet het gemeentehuis passeerde, na men de raadsleden hun plaats aan weers zijden van de lijkwagen in en sloten zich achter den stoet vrijwel alle burgemeesters en secretarissen uit den omtrek aan, als mede personeel der secretarie, Polderbe stuur, Burg. Armbestuur, hoofden en on derwijzers der scholen, predikant en kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente en be sturen der verschillende plaatselijke ver- eenigingen. Bij het graf werd door wethouder M. Kole namens wethouders, raad en gemeen te gewezen op het groote verlies, dat de gemeente treft door het overlijden van bur gemeester Elenbaas en dank gebracht voor zijn breed opgevatte taak als hoofd der gemeente. De Commissaris der Koningin in Zee land herdacht hem als hoogstaand man, die een eereplaats innam onder de autoriteiten in Zeeland. 35 jaren lang, aldus spreker, heeft hij als burgemeester en als lid van Ged. Staten in dienst van de provincie en gemeenten Krabbendijke en Kruiningen met groote werklust zijn beste krachten ge wijd. Ook zijn groote werk: Handboek voor den Burg. Stand is een bewijs van groote kennis. Spr. brengt hier een laat- sten groet ook van het Prov. Bestuur» en innige deelneming aan de familie. Ds. ter Haar Romeny herdenkt hem als kerkvoogd, waar hij niet alleen het uit wendige der schoone Ned. Herv. Kerk, doch ook de geestelijke belangen een warm hart toedroeg en als getrouw kerkganger. De heer Kamman sprak als voorzitter van den Bond van Gemeente-Ambtenaren, en memoreert, dat de overledene als eere lid en oud-hoofdredacteur van het orgaan den dank toekwam van alle gemeenten in ons land. De heer van Ballegoijen de Jong, secre taris der gemeente Goes, voorzitter van de afd. Zeeland van genoemden Bond, tee- kende hem als de stoere werker. Mr. Schwartz, burgemeester van Rilland, spreekt namens de Waterleiding-Maat schappij „Zuid-Beveland", en als lid der Gascentrale „Oosteinde", in welke colle ge's de overledene een leidende plaats in nam en altijd bescheiden en zakelijk was. Jhr. Strick van Linschoten, burgemees ter van Krabbendijke, sprak als collega woorden van waardeering, terwijl de heer P. de Smidt, ouderling der Ned. Herv. Kerk, woorden van deelneming sprak. De zoon van den overledene, de heer A. Elen baas, secretaris van Krabbendijke, dankte diep bewogen de sprekers en alle aanwe zigen voor de betoonde belangstelling. KRABBENDIJKE» Ds. M. Hofman, alhier, staat op het tweetal bij de Geref Gemeente te Rot terdam Zuid. KORTGENE. Aan het Nationaal Crisis-Comité zijn door 17 personen 5500 K.G. Zwavelzure Ammoniak aangevraagd. WAARDE. „Ziekenverpleging". Op de algemeene vergadering van de afd. Ziekenverpleging, alhier, waren 36 le den tegenwoordig. Volgens het jaarver slag van den secretaris, telde de afdeeling op 31 Dec. 1931, 356 leden, waarvan 333 betalende. In het afgeloopen jaar zijn 148 nieuwe leden ingeschreven. Vier leden zijn in het Ziekenhuis verpleegd en hebben me de uitkeering ontvangen. Volgens de reke ning der afdeeling hebben over het afge loopen jaar de inkomsten bedragen f 237,93, de uitgaven f95,71, alzoo een batig saldo a £-142,22. Het aftredende bestuurslid J. J. Pieper werd als zoodanig herkozen, ter wijl tot bode voor vast werd benoemd het lid A. Blok Jz. Op Vrijdag 6 Febr. j.l. vierde de Kna- penvereeniging „Samuelten huize van de Wed. Kloet, haar tweede jaarfeest. Een rijk programma: zang, voordrachten, ta bleaux, werd flink afgewerkt. Een dank baar applaus viel den knapen ten deel. Een extra complimentje voor Jan N. voor zijn ten gehoore gebrachte „Reisherinneringen". WEERBERICHT. i V De verwachting tot den avond van mor gen luidt: Meest matige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind, helder of half be wolkt, weinig of geen sneeuw, meest stren ge vorst des nachts, overdag matige vorst. ^OLPHAARTSDIJK. Raadsvergadering. Maandag hield de raad dezer gemeente èen openbare vergadering. De voorzitter opent de vergadering met een nieuw jaarsrede. Hij constateert hierin, dat de gemeente in het afgeloopen jaar voor onheilen is gespaard gebleven. Staat stil bij de nog heerschende crisis en werkloosheid en de indirect voortvloei ende zorg voor de finantiën. De wijzi ging overeenkomst met de bank van Ned. gemeenten inzake rekening-cou rant werd overeenkomstig liet voorstel van B. en W. aangenomen. De voor schotten aan de bijzondere scholen werden goedgekeurd. Het adres van J. de Kuiper inzake de geplaatste schut ting, scheidende het erf van adressant en het erf van de woning van het hoofd der school te Oud Sabbinge, wordt verworpen. Voor vergoeding dhr. Lin- nenbergh en Snoodijk als afgevaardig den naar de vergadering van de N.V. Waterleidingmaatschappij, werd be noemd de burgemeester, plaatsvervanger J. Lindenbergh. Het adres van N. Mol hoek en 44 anderen, betreffende wijzi ging in het besluit der vorige vergade ring van de winke sluitingswet, waarin adressanten verzoeken te besluiten tot vroegere sluiting des avonds, en een adres van J. Scherp, met het verzoek tot langer openstelling, wordt door B. en W. voor kennisgeving aangeno men. Ingevolge de circulaire over ver mindering van de jaarwedden van burgemeesters enz. werd op voorstel van B. en W. besloten deze salarissen als bedoeld te wijzigen. Bij de benoeming van een onderwijzeres aan deopenbire school te Oud Sabbinge, zegt dhr. Van Oeveren dat, volgens bekomen inlichtin gen over de personen, die op de voor dracht zijn geplaatst, niet kan gezegd worden, dat hun G dsdienstzin zoo posi tief is als hij daar, krachtens zijn beginsel, gaarne zou wenschen, doch aangezien hem ook geblekem is dat sollicitanten niet vijandig gezind zijn tegenover de Godsd ens', zal hij zich met de voor dracht vereenigen. Naar aanleiding van de rapporten zegt dhr. Lindenbegh, dat hij in het algemeen weinig waarde hecht aan proeflessen Ook vindt spre ken dat het rapport van den inspecteur van het L.O. niet veel zegt. Hij had gaarne gezien, dat daarin iets meer positief werd medegedeeld omtrent de candidaten. Bij de daarna gehouden stemming verkreeg Mej. Net 5 en Mej. Bakker2stem men, zoodat mej. Net uit Middelburg is benoemd. Bij de rondvraag verzoekt de heer Snoodijk nadere in'ichtin- gen omtrent een door B en W, voor gedragen werkobject. De voorzitter deelt mede, dat in geheime zitting dit punt nader onder de oogen zal worden gezien. Door de kleine boeren en pachters in deze gemeente wordt een dankbaar gebruik gemaakt van de voordeelige aanbieding van zwavelzure ammoniak van wege het Nationale Crisis-Comité zullen elfduizend en vierhonderd Kilo worden aangevraagd. YERSEKE. Raadsvergadering. Maandagavond vergaderde de raad vol tallig. Voorzitter burgemeester Gunning. Na de gewone wenschen bij den aanvang der eerste raadszitting door den voorzitter en beantwoording door het oudste lid in jaren, de heer C. Hartoog, gaf de voor zitter een kort verslag. Uitvoerig werd de industrie van Yerseke besproken. De oes ter-industrie geeft, met een geringe ver hooging van prijs, een achteruitgang van 1/3 van den export bij verleden jaar te zien. Ook de mossel- en kreeftenhandel is veel verminderd. De malaise is ook Yerseke niet voorbij getrokken. Ook ver schillende personen, die in 1931 zijn over leden, worden herdacht en eenige waar- deerende woorden gewijd aan den oud burgemeester Sinke en de oud-raadsleden Bakker en Bom. Ze hebben allen bijge dragen tot het welzijn en de bloei van Yerseke. Verzoek om gebruik schoollokaal door Mej. Pikardt toegestaan. Benoemd werd tot lid van het Burger lijk of Algemeen Armbestuur de heer G. de Jager. Deze was aanbevolen door de linksche heeren met de bedoeling om het laatste linksche lid te blijven behouden.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2