WEERBERICHT. kan met de betreffende bepaling, gezien de huidige corpssterkte ook al zeer moei lijk rekening worden gehouden. Gehuwde ambtenares. De heeren Crucq en Visscher kunnen er zich niet mee vereenigen, dat on derscheid gemaakt wordt tusschen de ge huwde en ongehuwde ambtenares, doch zij onthouden zich van discussie, omdat zij overtuigd zijn, de meening der andere raadsleden niet te kunnen wijzigen. Het geheele reglement wordt hierna z. h. s. goedgekeurd. Begrooting Gasthuis. Begrooting van het Gasthuis voor het jaar 1931. De begrooting van het Gasthuis voor 1931 wordt, onder het door B. en W. ge maakte voorbehoud, (zie Goesche Cou rant van 18 dezer), goedgekeurd. Havengeld Voorstel tot het aanvragen van verlen ging der concessie voor de heffing van sas- en havengeld. Het voorstel van B. en W. tot het aan vragen van verlenging der concessie voor het heffen van Sas- en havengeld wordt z. h. s. goedgekeurd. Werkverschaffing. Voorstel tot het aanvragen van Rijks subsidie in de kosten der werkverschaffing en der steunregeling. De heer Crucq vraagt naar de voor waarden, waaronder rijkssubsidie verleend wordt. Nadat de voorzitter deze medege deeld heeft, wijst spr. er op, dat de Ned. Heide Mij., onder welker leiding de werk verschaffing zou komen te staan, nog al eens autocratisch schijnt op te treden. De heer Visscher wil een en ander eerst ter sprake in de Commissie voor Werkverschaffing brengen. De heer Simons acht dit niet nood zakelijk. Hij meent, dat de voorwaarden wel aanvaardbaar zullen zijn. De voorzitter verwacht, dat Goes subsidie onder dezelfde voorwaarden zal krijgen als Middelburg. Voorts deelt spr. mede, dat 1.1. week f 1700,'— uitgekeerd werd. Rijkssteun is dus wel gewenscht. De heer Van der Wart wijst er op, dat de financieele positie vóór alles de rijkssubsidie noodzakelijk maakt, zelfs al zouden er iets minder aangename voor waarden aan verbonden zijn. De heer Van Poelgeest vraagt wat van het rijk verwacht kan worden. De voorzitter deelt mede, dat als regel van 25 tot 40% subsidie gegeven wordt. Dit staat in verband met den fi- nancieelen toestand der gemeente. De heer Visscher wil het tweede lid van bet voorstel van B. en W. schrap pen, waarin gezegd wordt, dat de raad B. en W. machtigt de subsidie, behalve aan te vragen, ook te aanvaarden. Wethouder Goedbloed zegt, dat het aanvragen der subsidie vanzelf in moet houden het aanvaarden der gestelde voor waarden. De voorzitter merkt op, dat er toch inderdaad verschil is. Men kan be ginnen met de subsidie aan te vragen en daarna kan men Beslissen de voorwaar den al of niet te aanvaarden. De heer Van Poelgeest zegt: la ten we zoo dan besluiten. De heer Visscher: de beslissing moet tenslotte aan den raad blijven. Wethouder Goedbloed: over die voorwaarden valt met den Minister niet te marchandeeren. De heer Crucq noemt een voorbeeld, waaruit blijkt, dat de Minister wel dege lijk later de subsidie verhoogde. Besloten wordt tenslotte alleen de sub sidie aan te vragen, zonder zich tegelijker tijd te binden tot aanvaarding. Tegen de aangebrachte wijziging in het voorstel van B. en W. waren beide wethouders en de heeren Vermaire, Simons en Eckhardt. Een later bijgevoegd voorstel, tot on- derhandsche verhuring van de woning Voorstad 30, wordt z. h. s. aangenomen. De locaalspoor. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich, in verband met de geruchten over opheffing van de locaalspoor, om inlich tingen tot de spoorwegdirectie te Utrecht gewend hebben. Het antwoord was echter onbevredigend. Nu zal, op initiatief van B en W., op 2 Febr. a.s. een vergadering worden gehouden van betrokken gemeen te- en polderbesturen, waartoe ook een lid der spoorwegdirectie uitgenoodigd is. De raad vereenigt zich hierna met een voorstel van B. en W. om de waarborg som a f 1000, betreffende de huur van „Ma Retraite" te laten vervallen. Rondvraag. De heer Van der Does vraagt of voor de tewerkgestelde georganiseerden de contributie voor de werkloozenkas wordt betaald. De voorzitter zegt, dat dit de be doeling is. B. en W. kregen hiervoor een on vriendelijken brief van het B. A. Hij had de zaak liever besproken met den voorzitter van het B. A. De brieven van den secretaris waren niet duidelijk. De heer Van der Does: de be doeling van het B. A. was de contributie van het begin der werkverschaffing af, te betalen. Hierna volgt, te bijna kwart voor zes, sluiting der openbare vergadering. Kovacs Lajos. Zooals we reeds in één onzer vorige nummers konden mededeelen, komf Kovacs Lajos, de populaire Avro- dirigent 29 dezer met zijn orkest in Slot Ogtende. Een in dit nummer voor komende advertentie vermeldt nadere bijzonderheden. We denken, dat het aangeraden zal zijn tijdig plaats te bespreken. Wijkverpleging. Het bestuur der Goesche Wijkver pleging dankt hartelijk voor een gift van N.N. van f 100 voor het wijkwerk. Veel liefhebberij. Naar wij vernemen hebben zich voor de vacante betrekking van on derwijzeres, alhier, vacature mej. Bae- tens, 47 sollicitanten aangemeld. Maggi's producten. We vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende adverten tie betreffende filmvertooningen op 27 en 28 Jan. a.s. te Goes en (29 Jan. te Wolphaartsdijk over „doelmatige voeding met betrekking tot de Mag gi's producten. Bal-masqué Corveleijn. Dans-instituut Corveleijn gaf j.l. Za terdagavond in de Prins van Oranje haar jaarlijksch bal-masqué, dat bui tengewoon goed geslaagd mag heeten, en zeer druk bezocht was. Een schitterende collectie van aar dige, frissche costumes wekte de be wondering van iederen bezoeker, zoo dat de jury bij de beoordeeling voor geen gemakkelijke taak stond, vooral daar bij de polonaise de dansvloer geheel gevuld was met gecostumeer- den, die ernstig voor prijzen in aan merking kwamen. De prijzen vielen ten deel aan een allerliefst markie zinnetje; een banaan; een Turksche kleedjeskoopman; een paar clowns; een paar aardige Amerikaansche ma troosjes; een bruidspaar met bruids meisjes (het huwelijk van den dag); een groep strandjutters. Doch ook vielen ten zeerste op, de reclamemaaksters voor de Goe sche markt, de schoone blauwe vlin der, het lid van de Goesche dames- bridge-club, terwijl tallooze clowns en fantasie-costumes de gezelligheid ver hoogden. De muzikale medewerking werd verleend door de Jolly Brittan- naders, die op uitstekende en amu sante wijze, vooral bij het uitreiken der prijzen, de stemming er in brach ten en tot het einde er in wisten ite houden. Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens: Met rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: B. P. te Ierseke berisping, W. P. te Ierseke f5 of 5 d. StraatschenderijP. D. v. H. te Goes f15 of 1 w. tuchtschool. In de gemeente Wissekerke schreeu wen en gillen: Ca. V. te Wissekerke f25 of 25 d. i In dronkenschap de openbare orde verstoren: J. C. K. te Colijnsplaat f 15 of 10 d. h. Meer dan 10 L. benzine opgeslagen hebben in perceel: C. v. S. te Goes vrijspraak, O. V. te Goes f 3 af 3 ld. Dronkenschap: P. Z. te Goes f 15 of 15 d. Motorrijtuig met een stuurwiel dat te veel speling heeft besturen: F. M. te 's H. Abtskerke f 15 of 15 d. Met motorrijtuig rijden waarvan de handrem niet werkt: J. N. te 'sHee- renhoek f10 of 10 d. Met motorrijtuig rijden zonder rood achterlicht: G. L. te Kamperland f2 of 2 d. Met rijwiel zonder licht rijden: A. B. te Kruiningen f5 of 5 d. Met motorrijtuig zonder geldig rij bewijs rijden: A. v. d. S. te Poortvliet f5 of 5 d. Zonder vergunning op spoorbaan loopen: L. Ch. te Goes f5 of 5 id. Als geleider van een hondenkar nummerbewijs niet vertoonen: H. H. te 'sHeerenhoek fl of 1 d. De P. Z. E, M, „Ons Electriciteitsblaadje" deelt over de Middengroep o.a. mede: In den loop van het jaar 1931 werden 21 gemeenten aangesloten; in 18 van deze gemeenten werd een ondergrondsch en in 3 gemeenten een bovengrondsch net aan gelegd, tefwijl er 27 transformatorstations werden opgericht. Het aantal kilometers hoogspanningskabel, in 1931 aangelegd,be draagt 69; ongerekend de huisaansluitin gen werden 46 K.M. laagspanningsnet aan- gelegd. Behoudens de gemeente Schore, waar men dezer dagen is aangevangen met den bouw van het ondergrondsche laagspan ningsnet en de 5 gemeenten beoosten het kanaal door Zuid-Beveland, is de geheele Middengroep geëlectrificeerd. Naast de netten in de hoofdkommen is de electrici- teit in nog tal van bijkommen gebracht en is een groot aantal boerderijen op speciale uitloopeis angesloten. De nettenbouw geschiedde in 1931 vrij wel geheel in eigen beheer. Het aantal aansluitingen nam in den loop van 1931 van ca. 7400 tot ca. 11500 toe. Het electriciteitsverbruik van de in dustrie nam eenigszins af, doch hetmeer- dere aantal aansluitingen voor licht vast recht en kracht, compenseerde deze inzin king volkomen; zoo werden in 1931 haast drie kwart millioen K.W.U. meer opge wekt, dan in het voorafgaande jaar. De productie in de centrale te Vlissingen be droeg 10.556.161 K.W.U. Rotterdam—Haamstede enz. Bij de Kamer van Koophandel enz. kwam van de K.L.M. een verzoek in, te willen melden, of, nu in principe besloten is de luchtlijn Rotterdam'—Haamstede in den komenden zomer tot Vlissingen door te trekken, het ook mogelijk is, het bedrag der toegezegde deelname in het garantie fonds door de Kamer eenigszins te ver- hoogen. Besloten werd hiervoor f 1000 in plaats van f 500, zooals oorspronkelijk de bedoe ling was, beschikbaar te stellen. Oneerlijk veekoopman. De veekoopman O. K. G. K„ te Mid delburg woonachtig, is met de noorderzon verdwenen na eerst van een aantal land bouwers en collega's een 50-tal runderen en paaiden te hebben gekocht, die hij op de markt te Rotterdam weder liet te gelde maken. Toen het Donderdag j.l. betaaldag zou zijn, was K. nergens te vinden en in den daarop volgenden nacht werd zijn in boedel ingeladen en verdween ook zijn vrouw uit Middelburg. Er zijn redenen aan te nemen, dat hij naar het buitenland is uitgeweken. Intusschen heeft de recht bank K. in staat van faillissement ver klaard. Handelsregister. In de week van 11 18 Januari werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende inschrijvingen: M. van de Werke, Wemeldinge, Nieu- wedijk B 114, smederij, constructiewerk plaats, broeikassen, centr. verwarming. Uitgetreden eigenaar: M. van de Werke. Volm. ingetr. van: H. C. J. Kort, Rijs wijk. Handelsnaam gewijzigd in: A. van der Burght, voorheen M. van de Werke: eigenaar: A. van der Burght, Yerseke. Proc. verleend aan: M. van de Werke. N.V. Zaadhandel en Boomkweekerijen Wed. P. de Jongh, Goes, Stationsweg E 28a. Uitgetr. directeur: J. J. de Jongh, Goes PLAATSELIJK NIEUWS. COLIJNSPLAAT. De Zaterdag alhier gehouden voet balwedstrijd tusschen de vereenigingen „Colijnsplaat" en „Wissenkerke", eindig de met een 2—1 overwinning voor „Wis senkerke. 's GRAVENPOLDER. Raadsvergadering. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeen teraad. Het nieuw benoemde raadslid, de heer B. Mol, werd beëedigd. Vervolgens werd in de vacature van wethouder, ont staan dor het overlijden van den heer D. Joziasse, benoemd de heer A. Bakker met 4 st. Twee st. waren uitgebracht op den heer E. Vermue en 1 st. op den her P. J. Kousemaker. De heer Bakker zeide, dat het hem wel wat zwaar viel de taak van wijlen wethou der Joziasse over te nemen, maar met aller medewerking zal hij haar zoo goed mo gelijk trachten te vervullen. Aan de bijz. lagere school werd een voorschot op de gemeentelijke vergoeding verleend van f250,—. Het kohier honden belasting werd vastgesteld met een getal van 51 honden tot een bedrag van f 153. Op voorstel van den heer Vermue werd besloten om aan het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw steun te vragen in de kosten van het dempen van een sloot aan den Schuitweg bij wijze van werkverschaffing. HOEDEKENSKERKE. Betonstorting onder water. Voor de in aanbouw zijnde drijvende aanlegplaats te Hoedekenskerke op Zuid- Beveland, werd één dezer dagen door den Prov. Waterstaat van Zeeland op 12 M. diepte, onder water, een plaat van beton gemaakt, welke zal moeten dienen als fun deering van twee geleidingspijlers van ge wapend beton. De hiervoor benoodigde beton werd ge stort volgens een eenvoudig systeem,waar mede in Nederland nog weinig ervaring is opgedaan, daar het te voren, althans voor zoover bekend nog slechts éénmaal in ons land werd toegepast. De gevolgde werkwijze heeft het groote voordeel, dat geen uitspoeling van de ce ment kan plaats vinden, doordat tijdens de storting de versche beton niet met het voor dergelijke beton zoo schadelijke, zeewater in aanraking komt. Uitvoering „Sursum Corda". Vrijdagavond gaf het gemengde koor „Sursum Corda" haar jaarlijksche uitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk alhier. De bijeenkomst, die slecht bezocht was, werd geopend en gesloten door Ds. Hulsbergen alhier. Een 14-tal zangnummers werden ten ge- hoore gebracht, die afgewisseld werden door orgel en vioolspel. 's HEER ARENDSKERKE. Jubileum burgemeester. Onze correspondent meldt ons over het Donderdag gevierde ambtsjubileum van den burgemeester o.a. nog het volgende: Om half twee vereenigden de commis sies van 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp, en 's Heer Hendrikskinderen zich in de raadszaal om den burgemeester een hul deblijk aan te bieden. De voorzitter der commissie van 's Heer Arendskerke, de heer J. zan Hekke, complimenteerde den burgemeester namens de commissie met zijn feest. Hij zeide, dat er samenwerking verkregen was met de andere deelen der gemeente, om den burgemeester namens de geheele gemeente een blijvend aanden ken aan dezen dag te geven. Na overleg was de keuze gevallen op een jubileum- bank te stichten op Lewedorp. Daar het niet mogelijk was geweest, reeds uitvoe ring te geven aan dit plan, hadden de commissies besloten den burgemeester de som gelds, die daarvoor samen gebracht was, aan te bieden. Spr. sprak de hoop uit dat daarvoor een bank naar den zin van den jubilaris zou kunnen gesticht worden. De burgemeester antwoordde, dat deze dag voor hem de gewichtigste dag is van zijn geheele leven. Wat een lange reeks van jaren 40 jaar hoe weinigen valt dat voorrecht te beurt. Met een vol dank baarheid kloppend hart, denk ik aan die jaren terug, maar niet alleen daaraan, ook uw verschijning hier voor mij als verte genwoordigers van de burgerij stemt mij tot groote vreugde, nog vergroot door de door u, mijnheer de voorzitter tot mij ge sproken vleiende woorden en niet het minst door uw prachtcadeau, al is dat heden nog niet in werkelijkheid te zien. De grondslag is gelegd en het komt in orde. Ik vind het een pracht cadeau, den gevers, ja „de geheele burgerij" waardig, en dat verre mijn verwachting te boven gaat en gaarne door mij wordt aanvaard. Heb dank, hartelijk dank mijne heeren, voor uw bewijs van waardeering van mijn werken gedurende die 40 jaren, en aan vaardt de verzekering, dat ge daardoor den dag van heden voor mij hebt gemaakt tot een nooit te vergeten feestdag. Vanaf twee uur hield de burgemeester receptie in de raadszaal. Hierop kwamen de Commissaris der Koningin, de leden van Ged. Staten de heeren Stieger en van Bommel van Vloten, de Griffier van de Staten, een deputatie van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen op Zuid- en Noord-Beveland, en van de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland", een van de vereeniging van Huisvrouwen te Goes, een van de vereeniging Het Groene Kruis te Goes, een van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, bijna alle burge meesters van Zuid-Beveland, de Notaris sen van Goes en Heinkenszand, andere autoriteiten en tal van gemeentenaren hem complimenteeren. Gedurende deze receptie gaven het gemengd koor „Zanglust" en het muziekgezelschap „Excelsior" een con cert voor het gemeentehuis. Een 26-tal bloemstukken werden den burgemeester aangeboden, terwijl vele te legrammen en verdere schriftelijke felicita ties werden ontvangen. Aan de armen en enkele ouden van dagen in de gemeente was vanwege den burgemeester krentenbrood met boter en kaas verstrekt. HEINKENSZAND. Jubileum Varkensvereeniging. De Varkensver. „Eendracht Maakt Macht" alhier, vierde haar 25-jarig jubi leum. Aan dit feit was, gezien de goede financieele toestand waarin deze plaatse lijke vereeniging verkeert, een feestelijk karakter gegeven. De leden met hun vrou wen hadden een heel gezelligen avond. De voorzitter, den heer J. Tramper, mede oprichter der vereeniging, herdacht tevens het feit, dat hij een kwart eeuw in deze vereeniging den voorzittershamer hanteert. De vereeniging telt 40 leden. KAPELLE. Chr. Scoolvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer P. Scheele werd in een der lokalen van de school, de jaarvergadering gehouden van de Chr. Schoolvereeniging Kapelle-Bieze- linge en Eversdijk. In zijn openingswoord werd de oud voorzitter, wijlen de heer Th. Fossen, her dacht, welke o.s. jaren zitting had gehad in het bestuur. De secretaris meldde in zijn jaarverslag dat de vereeniging 71 leden telt, 3 zijn overleden en 2 vertrokken. De penningm. deed rekening over gehouden beheer; de ontvangsten bedroegen f 11.551,46, de uitgaven f 11.533,15, kas saldo f 18,31. De Unie-collecte bracht op f 47,75. Herkozen werden de aftredende be stuursleden de heeren: P. Fraanje, secre taris en Joz. de Jager Az. In de commissie tot nazien van de rekening van den pen ningm. werden voor 1932 benoemd de hee ren Jan de Jager Joz.z., J. J. Berman en J. Eversdijk Mz. In zijn jaarverslag deelde het hoofd der school mee, dat alles stemde tot dankbaar heid, geen kinderen werden door den dood ontnomen, het personeel bleef intact, werd niet genoodzaakt door ziekte of anderszins niet te kunnen optreden. Het leerlingen aantal klom en is gestegen tot 128. Een toelichting werd gegeven op de wij ziging van de onderwijswet welke te wach ten staat, waarop een drukke bespreking volgde. Besloten werd een ouderavond te houden, het bestuur werd opgedragen voor het program zorg te dragen en de datum vast te stellen. De heer F. P. de Graaf, hoofd der school, eindigde met dankzegging. Vereeniging Glascultuur. 1931 beter dan 1930 De vereeniging van Glascultuur Kapelle en omgeving kwam Zaterdagavond onder voorzitterschap van den heer J. A. Mol in jaarvergadering bijeen. De secretaris, de heer Johs. Schipper, bracht verslag uit over 1931. Het leden tal was onveranderd, waren er vorige jaar 6 nieuwe kassen bijgekomen, thans was slechts een warenhuisje bijgebouwd. Aan gekocht werden 80 K.G. tomatentouw, 125 K.G. spinaziezaad, 6 K.G. radijszaad en 29 pakken turfstrooisel, benevens een aan tal bloempotten. Vanaf 18 Maart was reeds begonnen met 3X per week te veilen, dit was noo- dig voor de vroege geteelde groenten. Spi nazie welke veel uitgezaaid was, gaf een De verwachting tot den avond van 26 dezer luidt: meest zwakke veran derlijke wind, nevelig tot zwaar be wolkt, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt tot lichte dooi goed gewas, de prijs was eveneens goed te noemen, ook bloemkool, kropsla, radijs, en boontjes brachten goede prijzen op. Hierna volgden de tomaten, de op brengst was niet slecht, ook de prijs was loonender dan het vorige jaar. De aanvoer van druiven was veel hooger, doch de prijs was laag. Over het geheel was men, aldus de secretaris, tevreden en was 1931 beter dan 1930. De penningm. deed rekening en verant woording over gehouden beheer. Het af tredend bestuurslid de heer Jan Hoogstrate wenschte niet meer in aanmerking te ko men, in diens plaats werd benoemd de heer J. Hermus. Opgegeven werd voor aankoop 50 K.G. tomatentouw. De heer J. Burger vroeg of het bestuur volgens besluit van de gehouden vergade ring van 14 Nov., aan het bestuur van de veiling had verzocht om het sorteerloon voor de tomaten te verlagen. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur meende te moeten wachten tot deze vergadering, om alsdan te vernemen of men vanwege de telers genegen was om tomaten te planten, nu echter blijkt dat 50 K.G. touw is opgegeven zal het verzoek aan het bestuur gericht worden. Alsnu volgde een gezellige bespreking met den Rijkstuinbouwconsulent Ir. A. W. v. d. Plassche, die inmiddels ter vergade ring was gekomen. DE HILVERSUM 5, het éénknops N. S. F.-toestel met Super Inductie-schake ling en electro-dynamische luidspreker. Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes. Telef. 129. KRABBENDIJKE. Voor het Nutsdepartement gaf de too- neelvereeniging „Kunst naar Kracht", van Heinkenszand, Vrijdagavond een uitvoe ring met het spel in 3 bedrijven: „De spooktrein". De club slaagde er in het tal rijk aanwezige publiek te boeien van het begin tot het einde. Inderdaad was „de spanning in de zaal steeds toenemende en bereikte deze het hoogtepunt, toen de spooktrein voorbij reed", zooals in het programma was voorspeld. Een origineele Jasz-band gaf tusschen de bedrijven een welluidende muziek, en droeg voorzeker veel bij aan het gezellige bal, dat op de tooneel-uitvoering volgde. KORTGENE. Vee verzekering Noord-Beveland, In de op 22 dezer alhier gehouden alge- meene vergadering der Onderlinge Vee verzekering Maatschappij „Noord-Beve land", bleek o.m. uit het jaarverslag van den administrateur, dat de vereeniging in bloeienden toestand verkeert. Bij een ge ringe premie-betaling hebben beide afdee- lingen (Paarden en Melkvee) mooie re serves gekweekt. Bij de afdeeling Paarden is de reserve van dien aard, dat op bestuursvoorstel werd besloten de premie dit jaar met on geveer één pet. te verlagen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. G. van de Linde en J. L. Ho- veijn, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken door den heer J. M. Bom, werd gekozen de heer W. C. v. d. Weele. D.V.O. I van Kortgene won Zondag op1 „Houtrust" met 10—1 van Goes II. OUDELANDE. Donderdag j.l. slaagde te Amsterdam voor coupeuse-leerares Mej. M.a. Lous, alhier. OVEZAND. De inzameling voor het Crisis-Comité alhier, heeft opgebracht de som van f 356,35. RILLAND-BATH. Ouderavond Chr. School. Vrijdagavond j.l. werd in de Chr scool aan den Hoofdweg alhier, een goed ge slaagde ouderavond gehouden. De voor zitter sprak en openingswoord, waarop Ds Hetebrij als onderwerp behandelde „De reddende hand". Door het hoofd der school werd gewezen op verschillende fou ten in de opvoeding. Door Mej. de Ko ning werden eenige „moment-opnamen" voorgedragen, waarin men kennis maakte met verschillende kinderkarakters. De heer J. Kole behandelde het opstel „Vader zijn". En door den secretaris der school vereeniging werd op het hooge nut van den School met den Bijbel gewezen. Ter afwisseling werden eenige zangnummers met orgelbegeleiding ten beste gegeven. De landbouwersknecht L. v. d. G. werd op de hofstede van J. B. door een stier zoodanig in een zijner oogen gestompt, dat hij zich onmiddellijk naar een oogarts te

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2