GOESGHS COURANT SPOOR/ BIJVOEGSEL Buitenland, PpovlDcienieiiWs Sport. VAN DE VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1932. LANDBOUW EN CRISIS. XXIII. Steun suikerindustrie. Een derde maatregel, steun aan de suikerindustrie, wat dus neerkomt op steun aan de suikerbieten-cultuur, heeft de regeering in uitzicht gesteld. Hiermede wordt geen nieuw terrein betreden. De Bond van Coöperatieve Suikerfabrieken heeft al een paar jaar in die richting propaganda gevoerd, doch de regeering bleek niet bereid eenig voorstel in dien geest te doen. Een initiatief-voorstel van de heeren Van den Heuvel c.s., waarbij werd voorgesteld om een productiepremie van f 1,50 per 100 K.G. suiker aan de industrie te verleenen, werd in de Tweede Kamer in den zomer van 1929 aangenomen, doch in Oct d.a.v. door de Eerste Kamer verworpen. Een felle oppositie had zich tegen dit ont werp ontketend; ook de Centrale Sui- kermaatschappij had zich als tegen standster ervan doen kennen. Onder- tusschen bleef de suikerprijs dalen. Eindelijk kwam de regeering met een wetsontwerp, waarbij werd voorge steld een compenseerend invoerrecht te heffen van f 2,40 per 100 K.G. witte suiker. Natuurlijk kwamen weer te genstanders hiertegen op, doch den 2en Juli van 1930 nam de Tweede Ka mer het wetsontwerp aan en den 31en Juli d.a.v. werd het door de Eerste Kamer goedgekeurd. De voordeelen, uit deze wet voort vloeiend, zijn door de Suikerindustrie zoo goed als geheel benut kunnen worden, dank zij de overeenstemming tusschen de C.S.M. en de Coöp. Fa brieken. Edoch, de bietenteler heeft hiervan weinig bemerkt, omdat de suiker in den laatsten tijd enorm daal de. Op 1 October 1930 noteerde ze op de Amsterdamsche termijnmarkt fó,75 Dit heeft medegebracht, dat de coö peratieve fabrieken in Nov. j.l. slecht een voorschot konden geven van f5 en f 6 per 1000 K.G. geleverde bieten, Een dezer fabrieken „Zevenbergen" heeft tof dusver zelfs nog geen voor schot uitbetaald. Diep ingrijpend is zoo iets. De boeren hebben weken achtereen veel geld aan loon bij het rooien der bieten uitbetaald, onder- tusschen zijn met 11 November (St. Maarten) de jaarrekeningen van ver schillende ambachtslieden als smid, wagenmaker enz. binnengekomen en er is geen bedrijfskapitaal aanwezig. Lastig voor den boer, maar ook voor de ambachtslieden, die van den weer omstuit hun leveranciers niet kunnen betalen, enz. En zoo wordt de keten weer gevormd, die reikt tot diep in andere bevolkingsgroepen. Geen wonder derhalve, dat verschil lende vakbonden dezer ambachtslie den zich bij de actie der landbouwers hebben aangesloten. Uit landbouw- kringen wordt met kracht en klem op steun voor de bietenteelt aange drongen. En hartelijk is te hopen, dat de regeering hieraan krachtig gevolg zal geven, want de suikerbïetencultuur vraagt veel arbeid op de boerderij, maar ook ver daarbuiten bij het trans portwezen en in de fabrieken. Alleen aan landarbeiders wordt bij deze teelt ongeveer f 12.000.000 aan loon uitgegeven. Hierboven komen dan de kosten van transport en verwerking in de fabrieken: Er komen in ons land ongeveer 2000.000.000 K.G. suikerbieten ver bouwd, op plm. 65.000 H.A. Aan scheep- en spoorvrachten wordt naar globale schatting hiervoor be taald ongeveer 2.000.000 maal f 1,70 is f 3.400.000 Aan losloon op de la- dïngsplaatsen - 1.000.000 Aan loonen in de fabrieken - 2.400.000 Aan vrachten en losloo- nen van kolen en kalk - 587.000 Buiten de campagne aan arbeidsloonen en salaris sen - 2.000.000 Aan vrachten der produc ten -1235.000 Totaal aan loonen en transportkosten f 10.622.500 Zouden in plaats van suikerbieten andere vruchten b.v. tarwe en peul vruchten worden verbouwd, dan zou aan arbeidsloon op de boerderij een bedrag van ongeveer 7 a 8.000.000 gulden minder worden uitbetaald, zijnde het jaarinkomen van ruim 7 a 8000 landarbeiders. Elke inkrimping van deze cultuur leidt tot minder werk op het platteland in vele stre ken van ons land en ieder zal toege ven, dat dit voor een land als het onze met een groeiende bevolking, uit den booze is. Bovendien zou dan noodwendig uitbreiding moeten wor den gegeven aan den verbouw van an dere gewassen, wat de crisis in het kwadraat zou verscherpen. De trek van landarbeiders naar de steden zou onrustbarend zijn. Met buitengewoon groote belangstelling wordt dan ook in landbouwkringen tegemoet gezien, wat de regeering zal voorstellen. Uit de pers is gebleken, dat de Commis- sie-Lovink een productiepremie ernstig heeft overwogen. Het is zeer te hopen,s dat de regeering zulk advies VRAAGT Vw£u Vè.1> zal opvolgen. Er wordt als zoodanig een bedrag genoemd van f 4,50 per 1000 K.G. bieten. In dat geval zou een staatsbïjdrage worden verleend van ongeveer f9.000.000. (Wij vestigen er de aandacht op, dat de artikelen „Landbouw en Cri sis", een algemeen overzicht tot he den geven en één en ander beoordeeld wordt naar de omstandigheden, die ten tijde, dat de verschillende maat regelen (van regeerings- en andere zijde) voorgesteld werden, in oogen- schouw moesten worden genomen. Red.) Lausanne verdaagd. De Brïtsche gezant te Bern heeft aan de Zwïtsersche bondsregeering medegedeeld, dat dc conferentie, wel ke op 25 Januari te Lausanne zou aanvangen, uitgesteld is, zonder dat hiervoor een nieuwe datum is bepaald. Koetjepof's verdwijning. De Roemeensche politie is overtuigd de hand te hebben gelegd op de man nen, die generaal Koetjepof, den lei der der Russische emigranten, te Parijs hebben ontvoerd. Aan boord van het Grieksche stoomschip „Philomena", waar Maandag reeds een aantal pas sagiers, zoowel als leden der beman ning werden gearresteerd, trachtten geheime sovjet-agenten iemand te ont voeren, die bij onderzoek Agatief bleef te zijn, een voormalig hoogge plaatst ambtenaar aan het hof van den tsaar en een der intiemste vrienden van generaal Koetjepof. Veertien dagen geleden ontmoette Agatief, die sedert jaren bedreigd wordt door geheime sovjet-agenten, een om haar schoonheid bekende da me, die hem vertelde, dat zijn broer, die zich eveneens voor de Gepeoe schuil moest houden, zich aan boord van het schip bevond en een onder houd met hem wenschte. Daar Agatief een hinderlaag vermoedde, waarschuw de hij de politie, te Boekarest, die met hem aan boord ging en alle passagiers arresteerde. In een der hutten werd de vrouw gevonden, die Agatief in een hinderlaag had willen lokken, en die naar de politie gelooft, de mysterieuze vrouw is in wier gezelschap generaal Koetjepof het laatst werd gezien. China en Japan. Een bericht uit Tokio meldt, dat het Japansche parlement ontbonden is. De regeerïngspartij beschikte slechts over 171 van de 466 zetels. De nieuwe verkiezingen zullen vermoedelijk 20 Februari plaats hebben. De nieurfe grondwet van de Mand- sjoerijsche republiek zal op 5 Febr. worden afgekondigd. In de grondwet wordt bepaald, dat de nieuwe repu bliek democratisch is. De regeering moet het vertrouwen van het volk bezitten. Regeering en president zullen door het parlement worden gekozen. De grondwet bepaalt verder de ab solute gelijkheid van rechten van alle inwoners. In bijzondere gevallen heeft de president dictatoriale volmachten. De nieuwe regeering zal als munteen heid den Mandsjoerijschen dollar uit geven. De justitie zal naar Japansch voorbeeld worden georganiseerd. In verband met de ongerustheid, welke onder de Japansche bevolking van Sjanghai heerschf, zijn door de Japansche legerleiding een troepen transport-vliegtuig, een kruiser en vier torpedojagers met een aantal ma riniers daarheen gezonden. Radiumvondsf in Oostenrijk. Te Neuhaus bij Linz is door een wa terwichelaar het rijkste radiumveld in Europa ontdekt. Het rijksinstituut te Weenen deelt na onderzoek mede, dat de daar aangetroffen aarde het hoog ste radiumgehalte heeft in Europa, daar 11.000 K.G. van deze aarde één K.G. zuiver radium zal opleveren. De radiumhoudende aarde ligt slechts drie meter beneden de oppervlakte. Vergadering B. V. G. (Slot) Het ochtendvoer is van veel belang en ook het aanschaffen van kuikens met hooge afstamming. Men mag hier bij niet op enkele centen letten en moet zich niet laten verleiden door soms gefantaseerde hooge legcijfers. Een paar dubbeltjes meer voor een goed kuiken wordt dubbel vergoed door de opbrengst Spr. noemt ver der kosten van een en ander, afschrij ving, onderhoud enz. Wil men gemid deld per jaar op de hoogste productie kunnen rekenen, dan meent spr., dat de hennen van twee tot drie jaar aan gehouden moeten worden. Het tweede jaar is de productie het hoogst, wat echter ook in verband staat met de productie in het eerste jaar. Hef aan houden tot drie jaar is ook aan te bevelen in verband met het zwaarder worden der eieren. Voorts is de kwaliteit van het ei van veel belang. Spr. deelt mede, hoe in verband met den uitvoer gekeurd wordt, waarbij de handelaar aan stren ge eischen moet voldoen. Thans valt echter in het binnenland het ei onder de warenwet en is dus ook hier geen plaats meer voor minderwaardig goed. Versche eieren moeten schoon zijn en er mogen geen vlekken van bloed op zijn; doch deze mogen alleen niet dadelijk aan den consument af geleverd worden. Door een en ander is de pluimveehouder genoodzaakt ook hierop te letten. Spr. achtte het verder aan te be velen voor het gebruik van het ei reclame te maken, en daarbij vooral ook de aandacht op de hooge voedings waarde te vestigen. Het gebruik in het binnenland moet opgevoerd worden, ook dit kan de teelt door dezen moei lijken tijd heen helpen. Hierna werden uit de vergadering aan spr. verschillende vragen gesteld die hij uitvoerig beantwoordde. Op één van de vragen antwoordde spr., dat z.i. de Red Islander in Zeeland nog beter op zijn plaats was dan de barnevelder, omdat hef ook een ster ke kip is met goede productie. Nadat de voorzitter den spr. be dankt had voor zijn leerrijke lezing, vereenigden de aanwezigen zich aan den gemeenschappelïjken maaltijd, waarna de vergadering des middags vervolgd werd. Na hervatting deelt de secretaris, de heer A. Sinke Jz., mede, dat 16 ver eenigingen tegenwoordig zijn, en brengt vervolgens zijn jaarverslag uit. Hoewel het werken van den bond ook onder de omstandigheden te lij den had, gaf het achterliggende jaar toch een opgewekt leven te zien. Sa menwerking kwam tot stand met den Bond van Tuinbouwvereenigingen. Voorts groeide de bond nog in leden tal. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten, met een batig slot van f216,— over 1930, f467,95 bedroegen, uitgaven f208,22, batig slot alzoo f259,73. Nog eenige contribufiën moeten inkomen. Bij de bestuursverkiezing herinnert de voorzitter aan het uittreden van den heer C. J. Kooman, wegens ge vorderden leeftijd, en spr. herdenkt met woorden van dank hetgeen hij voor den bond deed. In zijn plaats wordt gekozen de heer M. de Boer, van Haamstede. Als hoofdbestuurslid der Z. L. M. wordt herkozen de heer W. de Buck. Steun gersteteelt. Hierna verkreeg de heer Joh. Ie Clercq het woord over het onderwerp „de steun aan de gersteteelt". Spr. acht steun aan de gersteteelt nood zakelijk al vind hij het te betreuren, dat het zoover gekomen is. Er dient een smeekend verzoek aan de regeering gericht te worden. Spr. wijst op de economische ont wrichting der maatschappij, en noemt het loon de balans tusschen arbeid en productie. Die balans is verstoord, de productie brengt thans het loon niet meer op en daarom is steun al is het een lapmiddel dringend noodig. Als het Hollandsche gerst in het Hollandsche bier moest gebruikt worden, zou daarmede het bedoelde reeds bereikt worden. Thans doet het gerst 61/2 ct, dat zou 121/2 moeten worden, wat een steun van f180 per H.A. zou beteekenen. Hiermede wordt een loonende teelt verkregen. Spr. besluit met een beroep op de aanwe zigen om steun. In verband met eenige opmerkingen uit de vergadering, wijst spr. er op, dat een steun, als door hem bedoeld, alleen drukt op de verbruikers en, daar voor 100 L. bier 15 K.G. gerst noodig is, slechts een verhooging van het bier met 1 ct per Liter zou betee kenen. De voorzitter vindt het een bezwaar, dat, zooals de inleider ook opmerkte, onze brouwerijen niet alle gerst zul len kunnen gebruiken. Evenzoo meent hij, dat het onderzoek, of het Ned. gerst voor de bierbrouwerij geschikt is, nog niet afgeloopen is. De heer le Clercq wijst er op, dat in elk geval toch beter een derde van de teelt dan niets gesteund kan wor den. Hij wil in deze vergadering een motie voorstellen, en die om adhae- sïe zenden naar de andere land- en tuinbouwvereenigingen. Na nog eenige besprekingen, stelt de voorzitter de volgende motie voor „De B. V. G. in algemeene vergade ring te Goes op 20 Jan. bijeen, besluit aan te idringen op steun van overheids wege aan de inheemsche gersteteelt deswege zal hij pogingen aanwenden bij de Z. L. M. om hiertoe actie te (uit wikkelen bij de centrale landbouw organisaties; teneinde de regeering van de noodzakelijkheid en mogelijk heid te overtuigen; en besluit verder, deze motie ter kennis te brengen van de pers." Deze motie wordt met algemeene stemmen aangenomen, waarna de voor zitter den inleider dank zegt voor zijn bemoeiingen. Na nog eenige besprekingen over de aardappelteelt, waarbij de verga dering op verbetering van de in Zee land gekweekte soorten wordt aan gedrongen, sluit de voorzitter te bij na kwart voor vier met een kort woord1 de vergadering. ^eeB> ""I i««* 100,1 ai gexo^i Versperde rails» Een raadselachtige gebeurtenis heeft Woensdagavond plaats gevonden op de spoorbaan achter de Weester-Gasfabriek te Amsterdam, een gebeurtenis welke ge lukkig geen aanleiding heeft gegeven tot ongevallen. Ongeveer kwart over tien passeerde van het hoofdspoor gaande naar Amsterdam een electrische trein. Deze trein is zonder dat er iets bijzonders op of nabij den weg viel te constateeren, doorgereden. Eenige oogenblikken later, om tien minuten over tienen, volgde de Parijsche sneltrein, welke om zes minuten voor tienen aan het Centraal-Station pleegt aan te komen. Toen de trein Slo- terdijk was gepasseerd en de groote bocht ter hoogte van den gashouder der Wes- ter-Gasfabriek had doorgeloopen, voelde de machinist even voor de blokpost B.A. een hevigen schok. Deze was van dien aard, dat hij oogenblikkelijk stoom afsloot en de remkraan op snel remmen plaatste Met een ruk en onder hevig wielgeknars, stond de trein die ter plaatste steeds een snelheid heeft van ongveer 75 K.M. per uur, stil. De passagiers van wie sommigen reeds waren opgestaan in verband met de nadering van het station, vielen als kegels om. Eenige hunner waren hevig geschrok ken, doch letsel had geen hunner. Dadelijk hebben de machinist en de sto ker hun machine verlaten om een onder zoek in te stellen. Met behulp van lan taarns hebben zij het spoor afgezocht en daarbij deden zij een zonderlinge ontdek king. Op een der rails namelijk lag een z.g. eenmanslorrie. In de spoorwegtaai wordt zoo'n toestel een ponywagentje genoemd. Het dient om zware voorwerpen op ge makkelijke wijze langs de baan over kor ten afstand te transporteeren. Het heeft twee wielen achter elkaar en een hefboom op zij, waarmede de wegwerker het wa gentje op de rail houdt en waarmede hij het voortduwt. Het werd gevonden, in twee stukken gereden. De voor- en drijf- wielen van de machine en die van tender en volgrijtuigen hadden het in tweeën ge sneden. De machine had den schok weer staan en bleek niet gehavend te zijn. Ook was geen der assen ontspoord. Na deze ontdekking zette de trein zich in beweging en kwam om 1 minuut voor tienen, dus met vijf minuten vertraging, aan het Centraal-Station aan. OogenblikkelijK werd een onderzoek ingesteld door den chef van het C. S., den heer Haak. Onbe grijpelijk is het, hoe dit ponywagentje op de rails is gekomen. Voorts is gebleken, dat eenige ruiten van een electrische trein die juist passeer de toen op den Parijschen trein den schok werd gevoeld, en die zich in tegenoverge stelde richting bewoog, verbrijzeld waren. Vermoedelijk is hiervan de oorzaak, dat door het voortsleuren van het ponywagen tje de steenen van het ballastbed van de baan zijn opgeworpen. De spoorwegauto riteiten hebben dadelijk de politie gewaar schuwd. De machinist deelde nog mede, dat hij boven het gerammel van zijn machine uit (en het bewuste piepen der twee gekop pelde wielen maakt een hevig lawaai) een eigenaardig geluid hoorde. Het was alsof iets door de locomotief werd meegenomen, dat tegen rails en wielen klepperde. Vlak daarop voelde hij een schok en remde toen Het bleek, dat de lorrie in gehavenden toe stand tusschen de wielen van de machine zat en dat dit werktuig dit geklepper had veroorzaakt. Het moet naar schatting 750 meter meegesleurd zijn door de ijzeren bouten, die als baanruimers dienst doen, want de plek, waar de lorrie door de weg werkers was gedeponeerd, bevond zich veel meer in de richting van Sloterdijk. Met zekerheid werd verklaard, dat de lorrie op den berm van den dijk buiten het bereik der treinen had gelegen. Hoe zij, nadat tientallen treinen, waaronder ook stoomtreinen, die plek veilig gepasseerd waren, op de rails is gekomen, is een raad sel. Het onderzoek, dat ingesteld wordt, betreft ook de mogelijkheid, dat er mis drijf in het spel is. Bovendien is gistermorgen een andere even vreemde ontdekking gedaan. Deze betrof een ijzeren kilometerpaal, die op het bewuste baanvak heeft gestaan en die in de sloot naast het andere spoor, dat in de richting van Haarlem leidt, gevonden werd. Deze paal was uit den grond ge rukt en beschadigingen wijzen er op, dat ook zij vermoedelijk op een der hoofdspo ren heeft gelegen. Het kan zijn, dat dit op het spoor is geweest, dat de Parijsche trein heeft bereden, het is ook mogelijk, dat zij op het andere hoofdspoor is ge weest. Het wordt op het oogenblik vrij wel uitgesloten geacht, dat de paal door een of andere aanraking geveld is en met kracht door de lucht is gegaan om ten slotte in de sloot terecht te komen. Ook hier moet een menschenhand in het spel zijn, zoo luidt momenteel de voorloo- pige meening der autoriteiten. Zoowel in spoorweg- als in politie-kringen acht men het, gezien de feiten, voorloopig niet on mogelijk, dat beide voorwerpen met moed wil op het hoofdspoor zijn gelegd. Inbraak bij doove vrouw. Dinsdagnacht is ingebroken bij de we duwe P. Groeneveld aan den Oudedijk te Dubbeldam. De weduwe drijft in haar huis een café en woont alleen naast haar schoonzoon. De dader is om ongeveer drie uur des nachts door den bierkelder onder het ca fé door, in de woonkamer doorgedrongen, waar de bewoonster in de bedstede sliep. De vrouw is stokstoof doch werd toeval lig wakker en zag een man door de ka mer loopen. Aanvankelijk dacht zij haar schoonzoon te zien, die het huis binnen kan komen, doch toen zij op onderzoek uit trok, vond zij in het café de geldlade le dig op de toonbank staan. Hieruit werd slechts twaalf gulden vermist, doch een geldkistje met zeshonderd gulden, dat de weduwe in haar linnenkast bewaarde, was geheel verdwenen. Om vier uur des nachts werd de rijkspolitie van de in braak op de hoogte gesteld. Zij trok er met den politiehond op uit, doch slaag de er niet in een spoor van den dader te ontdekken. Voetbal. Het programma voor Zondag. Het programma van Afdeeling IV voor a.s. Zondag luidt volgens de „Sportkro niek" als volgt: le klasse. Bleijerheide-M. V. V. Willem II—N. A. C. P. S. V.—Eindhoven. L. O. N. G. A.-De Valk. 2e klasse A. V elocitas—Middelburg. De Baronie—Terneuzen. R. B. C.-H. E. R. O. Breda-M. E. V. O. T, S. C.—Alliance. 3e klasse A. Axel—Middelburg II. HansweertVlissingen II. Sassche Boys-^Zeelandia II. 3e klasse B. Goes—D.O.S.K.O. II. Nieuw BorgvlietZeelandia. Walcheren—Zierikzee. De stand der Zuidelijke 1ste klasse luidt tot op heden: Eindhoven 15 10 0 5 39-27 20 P. S. V. 13 8 2 3 39-25 18 N. O. A. D. 14 6 4 4 37-27 16 N. A. C. 12 7 1 4 31-28 15 M. V. V. 13 7 1 5 38-34 15 Willem II 13 6 0 7 35-28 12 L.O.N.G.A. 14 4 4 6 33-31 12 De Valk 15 5 1 9 26-58 11 B. V. V. 14 4 1 9 35-43 9 Bleijerheide 13 3 2 8 22—33 8 De stand der Zuidelijke 2de klasse A luidt tot op heden; H. E. R. O. 15 10 2 3 45-21 22 D.O.S.K.O. 15 8 4 3 50-30 20 Middelburg 13 8 3 2 54-19 19 Terneuzen 14 8 2 4 39-37 18 T. S. C. 16 7 2 7 41-39 16 R. B. C. 14 7 1 6 48-33 15 Velocitas 14 5 2 7 30-40 12 Alliance 16 5 2 9 31-41 12 Breda 14 5 1 8 22-43 11 M. E. V. O. 15 5 1 9 31—50 11 De Baronie 14 1 2 11 25-61 4 De stand der Zuidelijke 3de klasse A luidt tot op heden; Hulst 13 9 2 2 48-20 20 Axel 12 8 2 2 40-15 18 Vlissingen II 11 7 0 4 37-23 14 Middelburg II 12 3 5 4 34—40 11 Hansweert 12 3 3 6 26-46 9 Sassche Boys 10 3 2 5 24-33 8 De Zeeuwen 12 3 1 8 28-43 7 Zeelandia II 10 2 1 7 22-37 5 De stand der Zuidelijk e 3de klasse B luidt tot op heden. Vlissingen 14 13 1 0 100-14 27 Zeelandia 13 10 1 2 57-22 21 Goes 14 9 2 3 52-24 20 Nw. Borgvliet 14 8 0 6 35-40 16 Zierikzee 11 5 1 5 23—31 11 D.O.S.K.O. II 13 3 2 8 22-47 8 M.E.V.O. II 13 3 1 9 27-53 7 S.I.N.O.T.O. 15 3 1 11 17-68 7 Walcheren 11 0 0 11 9-41 0 Goes—D.O.S.K.O. II. „Goes", dat de competitie zoo goed be gon, is naar de tweede plaats afgezakt en zal danig op elk puntje moeten passen, wil het nog een kans behouden op die plaats terug te keeren. Daarom mag de wedstrijd tegen D.O.S. K.O. II, die Zondag plaats vindt, vooral niet te licht opgevat worden. We zijn er wel van overtuigd, dat „Goes" sterker is, maar het fortuin spreekt oo.' 1 woordje mee, dat werd verleden weeK nog onder vonden. Dus niets aan het toeval overge laten en flink aangepakt! De werkloozen hebben weer toegang voor halven prijs. De wedstrijd begint om half drie. Dammen. Vlissingen I—Goes I, Maandag 18 Januari speelde Goes I te gen Vlissingen I te Vlissingen. Uitslag voorloopig 9—9. M. Maas—J. van Calmthout 1—1 Jac. Boogaard—Jac. Snoodijk 2—0 J. de Meij—K. L. Kramer 0—2 L. Goedbloed—F. den Hertog 2-0 P. F. StreefkerkL. Dekker 0—2 Ph. J. v. Duin—J. Crucq 2—0 P. Langendijk—A. J. Hendriks 0—2 P. MaasG. Schrijver 2—0 L. Labruyere—M. J. Jeremiasse 0—2 OJrV. Tuyl—B, jMagielse afgebr.

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 1