Blauw- en Kratten Sport. Gemengd Nieuws, DOE HET NU „LOCARBITS" Groene Kruis Hoestbonbosis Rechtszaken Lraatste Berichten. Uw Zenuwen kalri Advertentiën ET HARTJE PROVINCIE FRIESLAND HEERENBAAI BELANGRIJKE VERGADERING. Spreker de heer E. L. DUIKER, Vrijdag vergaderde in «De Stads wijnkelder» de werkliedenvereeniging «Onderlinge hulp». Er is in 1931 ont- vangen f 7,^3^9® Jfierwijl de uitgaven f I I46J©Q^ Beljepen. Zoodoende is er een n^deSligsfet over 1931 van f 373,39s De reserve 1 Jan. 1930 bedraagt f 1302,01. Het nadeelig slot over I93I Is f373>395» zoodat er op 1 Jan. I932 f928,615 kas-reserve bestaat. OUDELANDE. Afscheid Hendrikse. Vrijdag 15 Januari 1.1. nam de heer P. J. Hendrikse, gemeente-veldwachter alhier afscheid van zijn gemeente als gemeente veldwachter. De heer Hendrikse, daartoe uitgenoo digd door het gemeentebestuur en een commissie uit de burgerij begaf zich in den namiddag naar het gemeentehuis, waar B. en W., leden van den raad en de com missie aanwezig waren. Burgemeester, de heer P. Bruggeman, sprak in een gloedvol le rede den heer Hendikse aan. Spr, zeide, dat armoede, verdriet en tegenslag hem ook niet zijn gespaard gebleven; niet tegenstaande dit, kunt gij met trotsch op uw kinderen zien, waarvoor U veel deed en doet. Veel hebben wij te samen ge werkt in het belang van Oudelande's bur. gerij, dikwijls had ik uw hulp noodig, al tijd was U bereid deze te verleenen, dat dit niet alleen door mij is gewaardeerd ge worden zal U straks blijken uit hetgeen ik U namens den raad en de burgerij zal aan bieden. Met eere hebt gij uw plicht ge daan en hiermede, Hendrikse, bied ik U namens den raad deze prachtige armstoel aan en namens de burgerij deze prachtige pendule en spiegel en hiermede nemen wij afscheid van U en spreken den wensch uit dat het U gegeven moge zijn, nog vele ja ren van Uw welverdiende rust te kunnen genieten. De heer Hendrikse, zeer onder den in druk van de gesproken woorden, dankte voor de hartelijke woorden en de com missie voor al hetgeen wat zij voor hem deed en in het bijzonder dankte hij den burgemeester, met wien hij zeer prettig en aangenaam heeft samengewerkt. De heer W. de Jager, raadslid, sloot zich namens den geheelen raad aan bij het gesprokene. WOLPHAARTSDIJK. Met de werkverschaffing zal Dinsdag 19 Januari worden aangevangen. Een 30-lal hiervoor in aanmerking komende personen zullen worden te werk gesteld. De werkzaamheden bestaan uit het graven enz. van een nieuwe sloot. Het loon bedraagt 21 cent per uur, regen verlet. 17 cent per uur. HBij de gehouden inventarisatie van den aardappelvoorraad is gebleken dat nog pl.m. 43.800 H.L. zijnde 49 °/0 van den oogst 1931 aanwezig is. YERSEKE. Zceuwschc mosselen. Naar we vernemen, zal de invoer van Zeeuwsche mosselen in Frankrijk vrij blij- ven en niet gecontingenteerd worden. Voetbal. De uitslagen van Zondag. Afdeeling IV. Ie klasse. L. O. N. G. A.-P. S. V1-2 N. A. C.Bleijerheide 3—1 M. V. V.—Willem II 5-2 B. V. V.-De Valk 1-2 Eindhoven—N. O. A. D4—1 2e klasse A. M. E. V. O.De Baronie 33 TemeuzenR. B. C5—4 T. S. C.Velocitas 3—4 Alliance—D. O. S. K. 01-5 H. E. R. O.—Middelburg 3—2 3e klasse A. Vlissingen IIZeelandia II 50 Middelburg IISassche Boys 5—5 3e klasse B. Zeelandia.Goes 3—2 S. I. N. O. T. O..Nieuw Borgvliet...0—1 Om den N.V.B.-beker. De voetbalver. „Goes" alhier neemt met haar le elftal ook deel aan de wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker, welke 7 Febr. a-s. aan. vangen. Hierdoor is het dus reeds zeker, dat na afloop van de competitie „Goes' ons wederom eenige interessante en spannende wedstrijden zal bezorgen, terwijl het bovendien voor „Goes" zeer nuttig en leerzaam zal zijn hetgeen dan ook wel de bedoeling van „Goes" zal zijn om aan die zware wedstrij den deel te nemen, aangezien Goes zeer waarschijnlijk tegenstanders uit hoogere klassen zal hebben. Vliegtuig neergestort Vrijdggjpiddag .omstreeks 3 uur maakte de luitenant-vlieger jhr. Wittert van: Hoogland ,jn ;,«en jachtvliegtuig een oefenvlucht, toen plotseling een stuk van den vleugel afbrak. De vlieger was gedwongen direct te dalen. Het toestel kwam in de tuinen van het Haagsche Kinderkoloniehuis terecht, waardoor het vrijwel vernield werd. De bestuurder werd licht aan het gelaat gewond. Hij had geen tijd meer gehad om van de parachute gebruik te makeu. Vijf boomen zijn door deii val van het vliegtuig ontworteld. In een sloot gereden. Onder de gemeente Heenvliet is een droevig ongeval gebeurd. Mej. Lobs uit Vierpolders is aan de Westzijde van het Voornschekanaal per fiets in een sloot gereden en jammerlijk ver dronken. Naar verluidt leed zij aan toevallen. Een tekort van f24.000. In de Zaterdag gehouden hoofdbe- stuursvergadering van den Bond van Marineschepelingen is, naar „Het Volk" meldt, aan een bezoldigd bestuurder ontslag aaugezegd uit diens betrekking, wegens een zeer groot tekort in kas, waarvoor hij verantwoordelijk is. Het tekort bedraagt ongeveer f 24.000. Door auto gedood. De 19-ja'ige J. van der Weitgraven uit Putten (Gld.) is Zaterdagmiddag, toen hij per fiets uit de Parklaan kwam en den Rijksstraatweg naar genoemd dorp wou opgaan door een lux>. auto aangereden en op slag gedood. HAAL VANDAAG NOG Verradende voetstappen. Sedert eenige weken was er te 's Gravenzande eenige ongerustheid ontstaan, doordat herhaaldelijk kleine inbraken werden gepleegd. Zondagavond werd wederom inge broken bij een familie, die een paar uur op visite bij buren was geweest, Uit een buffetlade werd fno wegge nomen. Bij haar onderzoek vond de politie voetsporen in de achter de woning gelegen tuin. Nadat van deze indrukken gipsafdrukken waren ge maakt, bracht de politie een bezoek aan de. woning van de reeds eerder verdachte person n. Zij constateerde, dat de schoenen van een hunner, een 18-jarigen jongeman, precies in de gipsafdrukken pasten. Andere op de schoenen aanwezige sporen wettigden den indruk, dat de jongeman wel meer van deze inbraak zou afweten. Hij werd gearresteerd en overgebracht naar de marechausseekazerne te Loos duinen, waar hij spoedig een bekente nis aflegde. Daarbij bleek dat de an dere verdachte, een 20-jarige jongeman even schuldig was als hij. Deze werd daarop eveneens in verzekering gesteld. Het gestolen geld bleek te zijn ver stopt op een plek in een polder, waar het tegelijk met elders gestolen sieraden door de politie gevonden werd. Vreeselijk auto-ongeval. Vrijdag waren vier Delftsche jongens, genaamd A. Philips, L. Haring, H. J. Piket en J. F. Gloudemans, naar Den Haag gegaan, met de bedoeling, daar een auto weg te nemen om een toertje te gaan maken. Voor het gemeentehuis stond een twee-persoonsauto, eigendom van dr. L. in Den Haag. De jongens reden met dezen auto naar Delft en zetten hem neer op de Nieuwe Laan 's Avonds omstreeks 7 uur is het vier tal, waarbij zich nog voegden de 16-jarige J. A Kroon en de 14-jarige G. Rijgers- berg, weer met den auto gaan rijden drie in de cabine en drie in den achter bak. Eerst werd gereden naar Pijnacker en terug den weg op naar Rotterdam. Daar werd gekeerd en toen over Delft gereden naar Wateringen. Op den Nieuwen Weg keerden zij andermaal en reden terug. Ter hoogte van liet café de Draak was de weg zeer glad. en daar met groote snelheid gereden werd, is de auto bij een bocht van den weg met volle vaart over den kop geslagen en in een sloot gereden. De jongens Kroon en Rijgersberg wisten uit den achterbak van den auto te komen en schreeuwden om hulp. Zij waren geheel overstuur en zijn den polder ingevlucht; omstreeks half-elf kwamen zij doornat thuis. De bezoekers van het café boden direct hulp en het mocht hun geluk ken, een van de vier jongens, die in de cabine zaten later was n.l. nog een der jongens in de cabine gaan zitten den 16-jarigen A. Philips levend uit hef water te halen. De an deren, de 18-jarige L. Haring, de 17- jarige J. F. Gloudemans en de 16-jarige H. J. Piket waren reeds overleden dr. Niks uit Rijswijk, die spoedig ter plaatse kwam, kon slechts den dood vaststellen. De vier eerstgenoemde jongens had den j 1 Donderdag een auto van een landbouwer uit Pijnacker van de Oude- Langé-Dijk te Dèifft 'weggenómen en zijn daarmee den heelen dag uit rijden geweest. i 4; v 1, Ernstig treinongeval. Zondagavond is de personentrein Parijs Abbéville om 7 uur lo bij St Just-en-Chaussee ontspoord. Voor zoo ver tot dusver kon worden vastgesteld zijn hierbij zeven personen omgeko men, terwijl er voorts eenige zwaarge wonden zijn. Liefdesdrama. Gistermorgen omstreeks halftwaalf heeft zich onder de gemeente Huissen bij het Malburgsehe veer een liefdes drama afgespeeld. De 23jarige mejuffrouw M. B., die als dienstbode in betrekking is te Arnhem, wilde zich naar Gent in de Betuwe begeven, waar haar familiewoont Bij Malbruggen wilde zij den Rijn over steken om aldus den Betuwschen kant te bereiken Daar de pont momenteel buiten gebruik is, geschiedt het over zetten door middel van roeibootjes. Toen nu mej. B. zich naar de rivier begrf kwam plotseling haar vroegere verloofde, de 28-jarige G. J. uit Doornen- burg te voorschijn. Het tweetal begon een gesprek, dat voortgezet werd aan den overkant van de rivier. Zij Hepen den dijk op en even later hoorden personen in een in de nabijheid zijnd café vijf schoten vallen Toen zij zich naar buiten spoed den was het drama reeds geschied. De jonge man had plotseling een revolver getrokken en vlug achter elkaar vier schoten op zijn vroeger meisje gelost. Twee daarvan troffen doel. Een kogel was in de rechter wang van het slacht offer gedrongen, de ander kwetste haar rechterhand. Daarop richtte de dader het vuurwapen op zichzelf. Hij was on middellijk dood. Het meisje werd in vrij ernstigen toestand opgenomen en per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overgebracht. Tot voor' korten tijd was zij met G. J. verloofd geweest. Zij had echter de verloving uitgemaakt. Toen zij hem hedenochtend ontmoette koe.-terde zij echter niet de minste argwaan. Zij had hem niet in staat geacht tot zulk een vreeselijke daad. Hooge of lage hakken. Op een geneeskundig congres te New fork heeft dr. Mason Beeman een rede gehouden, waarin hij als reden voor de groote zenuwachtigheid van de meisjes in Amerika de hooge hakken noemde, waar- an het gebruik aan den anderen kant van den Atlanrischen Oceaan weer schijut 10e te nemeü. nadat geruimen tijd de echte „American girl" de voorkeur had gegeven aan schoenen met platte hakken. De hooge-hakkenmode is volgens ge noemden dokter de bespottelijkste, die men zich kan denken. Men behoeft slechts de vrouwen, die door schoeisel met hooge hak ken worden gekweld, aan le kijken de stand van de knie is abnormaal en het gewicht van het lichaam wordt verkeerd verdeeld. Daardoor wordt het evenwicht verbroken en dit blijkt uit voortdurende hoofdpijnen en groote zenuwachtigheid, tangezien het lichaamsgewicht geheel wordt overgebracht op de teenen, hebben de dames voortdurend het gevoel, alsof zij op kiezel steentjes loopen en een prop katoen onder haar hielen hebben. Natuurlijk zijn de deskundigen het ook op dit punt niet eens. De Engelsche dokter P. B, Both heeft namelijk op een con gres te Londen uiteengezet, dat hooge hakken absoluut niet gevaarlijk zijn en dat de dames zonder gevaar te loopen het moderne schoeisel kunnen blijven dragen. RECHTBANK TE MIDDELBURG* Zitting van 18 Januari 1932. Vonnissen* Strooperij in vereeniging: M. M. v. d. V., 19 jaar, arbeider te Kattendijke, f3 boete of 1 dag hechtenis. Idem: B. H. S.; 17 jaar, arbeider te Kat tendijke. Vrijspraak. Idem: J. V., 18 jaar, arbeider te Kat tendijke, f3 boete of 1 dag hechtenis. Idem: J. M. J., 17 jaar, timmerman te Kattendijke, f 3 boete of 1 week hechtenis. Idem: J. V., 15 jaar, zonder beroep te Kattendijke, f 3 boete of 1 week hechtenis. Overtreding Motor- en Rijwielwet: A. K.f 35 jaar, schoenmaker te Tholen. Ver nietiging vonnis van den Kantonrechter. Vrijspraak. Hef Ned: Roode Kruis. Naar wij vernemen is aan den heer C A. van Woelderen, gepeus kap. der artillerie, burgemeester van Vlissingen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als commissaris van het Ned. Roode Kruis in Zeeland (B) Fokvee naar Frankrijk. De directie van den Landbouw deelt mede, dat de Frausche regeering weder vergunning verleent voor den invoer van fokvee uit Nederland doch voor- loopig slecht voor vaarzen en stieren en alleen aan leden van erkende Fransche fok-vereenigingen. (BI) Diamanten bruiloft. Zondag herdachten de bijna 84-jarige heer P. Kodde, rustend landbouwer te Nieuw- en St. Joosland en zijn bijna 82-jarige echtgenoote, mej. E, Kodde- Dommisse hun 60-jarige echtvereeniging Beide oudjes mogen zich in een uitstekende gezondheid verheugen en zijn zeer kras. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veiling van 15 Januari 1932. Zure Bellefleurs ƒ4 a ƒ8, Baldwin 4, Stek- en Kroetappels 1 a 3, Kleiperen 4 a 16, Gieser Wildeman 6, Spruiten ƒ1 a ƒ6. Witlof 0,50 a ƒ2, Veldsalade 3,50 ƒ4,20, Rammenas ƒ1,50, Stekuien 2,60 a 3,50, Koolrapen 4, allesper 100 K.G., Knolselderij 0,10 a ƒ2, Prei ƒ0,30, Gele Savoije kool 1,10 a 2,20, Groene Savoije kool 2,40 a 2,70, Roode kool 1, alles per 100 stuks, Knolselderij 6,40 a ƒ9, prei 1 a 5, beide per 100 bos, Ganzen 1 per stuk. Aardappelen 4 per 100 K.G. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. 'sHEERENHOEK. Zaterdag 16 Jan. j.l. had alhier een aanbesteding plaats van de kunstmeststoffen benoodigd voor de Landbouwvereenïging „Help U Zeiven" gevestigd te Ovezand. Door de leden was aangevraagd 470000 K.G. Superphosphaat, 220000 K.G. Ammo. Superphosphaat, 35000 K.G. Chili Sal peter, 37500 K.G. Kalk Salpeter, 50000 K.G. Zwavelz. Am., 13000 K.G. Patent kali, 7500 K.G. Kalizout 40 pet, 15000 Kalkstikstof en 3800 K.G. Montan. Waarvoor door 13 handelaren was in geschreven. De leveringen werden op gedragen voor Superphosphaat aan Johs. de Koster te 's Gravenpolder a f 1,431/2, de Am. Super, Chilisalpeter, Zwavelz. Am. en de Patenkali aan Kooman en Co. te Dirksland, respec tievelijk a f 2,64, f 7,82, f 4,43 en f 6,92, Kalksalpeter aan de Bataafsche lm. Mij te Goes a f 6,74, het kalizout 40 pet aan C. van de Velde te Ellewoutsdijk a f6,32 en de Kalkstikstof en Montan aan J. Martens te 's Heerenhoek a f 5,92 en f 10. Alles per 100 K.G. worden daarbij tevens ges het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk.': Cornells van Boven, 22 jaar, j.m., te Wolphaartsdijk en Maatje Schipper, 20 jaar j.d. Overleden: Janna Jacoba Ruisaard 66 jaar. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 18 Januari 1982. Vlasaanvoer 8100 blauw 45/60 8200 geel 40/55 3100, dauwroot 30/40, goede soorten vlug verkocht. Overigens weinig kooplust. Boekweit mansjoerische loco f8. Danziger loco f 5,90, Amerikaansche loco f6.25. f6.35 Granen buitenlandsche flauw. Meel 9,85, Maïs f69,- Haver f6.70 Binnenlandsche: Geist f 6,— a f 6,50 Haver f 6,a f 6,50 Erwten f 8,a f 18,25 -chokkers f 10,a f23,50 bruine Boonen f 7,a f 9, bijnzaad (voer) f 7,a f 8, Zaai blauwbloel fJO,a f 11, witbioei f 10,a f 12, Maanzaad f24,— a f26, Karwijzaad 121,a f25, Mosterdzaad f 14,a f 16, AardappelenZeeuwsche Eigenheimers 3 75 a f4,Zeeuwsche Blauwe en bonten f 4,80 a f 6,30. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 1218 eerste kwaliteit 10,32 a f 0,34 tweede f 0,28 a f 0,8» derde f 0,26 a f 0,29 zouters f 0, f 0,j export nihil. Handel redelijk. De N.V, 60ESCHE COURANT le Goes, levert in één dag tegen concurreerenden prijs. te Joure, 3 gelegen te midden der bekende Friesck» meren, wordt van oudsher gefabriceerd DE Echte Frieecbe Hcereo-Baal De rooktabak bij uitnemendheid 1 Vraagt due de ECHTE Friescfct Heeren-Baai van Douwe Egbert» uit de oudste Friesdie Tabaksfabriek* opgericht 1753. Let op het merk D*E I £cht& FRIESCHE 20-50 cl.pei-ons -schaft li wvtkeft van Alle Vergunning- en Verlofhouders van Zuid- en Noord-Beveland worden uitgenoodigd tot het bijwonen eener VERGADERING, welke zal gehouden worden op VRIJDAG 22 JANUARI a.s., des namiddags 2 uur, in het lokaal „DE PRINS VAN ORANJE", te Goes. propagandist van den Ned Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters. Onderwerp: „Organisatie met het oog op de nieuwe Drankwet een gebiedenden eisch". HET VOORLOOPIG COMITÉ.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3