LANDBOUW-BIOSCOOP VERWUCHT 12 FEBRUARI PUROL Bal-Masquó Lintvelt's Bazar 3twwe schruate fuud „Sweepstake" 'Moor springende handen Kloosterbalsem Buitenland, Allerlei Lfaatste Berichten. Advertentiën. „PRINS VAN ORANJE" ZATERDAG 23 JANUARI A.S. - .s i rr v H j ^.3/, nvgnsJ \Jtc it- i I .in I linkerspoor naast elkaar, staken voor den naderenden trein over naar het rechterspoor, doch hoorden blijk baar door het geraas van den aanko menden trein niet dat achter hen de trein, die om 17.01 uur uit Rotter dam te Dordrecht moet aankomen, naderde. Een der assistent-landmeters, de 24-jarige H. Zeijlemaker uit Leeuwar den, keek toevallig even om en zag tot zijn groote ontsteltenis den trein vlakbij naderen. Door vlug terug te springen kon hij zich nog juist in vei ligheid brengen. De drie anderen wer den gegrepen en op slag gedood. De overlevende waarschuwde den brugwachter en de politie, die spoedig ter plaatse waren, evenals het parket uit Dordrecht en de directeur van den Geneeskundigen Dienst. De lijken werden per brancard naar het gemeenteziekenhuis overgebracht. De slachtoffers zijn A. Albers uit De venter, 24 jaar oud, P. Stroosnijder uit Vlissingen, 20 jaar oud, en G. Hagen- dijk uit Capelle a. d. IJssel, 21 jaar oud. We merken hierbij op, dat het ge woonte is links te houden op deze brug omdat het rechtsche spoor, waar men de treinen in den rug krijgt, al tijd gevaarlijk is. Nadert nu een trein, dan moet men zich in de schuilplaat sen begeven, die zich op regelmatige afstanden bevinden. De jongelui, die reeds verscheidene malen de brug overgegaan waren, zijn ongetwijfeld wat onachtzaam geweest. Wij begrij pen ook niet, dat zij niet gewaar schuwd zijn door de brugwachters, die zich aan begin en einde der brug bevinden, en die dat steeds doen. De Stanfries IV. Het is gisteren gelukt een kabel onder de in de Zuiderzee vergane vrachtboot Stanfries IV te leggen. Men verwachtte, dat het Zaterdag of Zon dag zou worden voor de boot gelicht was. Van de omgekomen bemanning is nog geen spoor gevonden. Administrateur gearresteerd. Gisteren is te Amerongen gearres teerd de 25-jarige administrateur der waterleiding, verdacht van verduiste ring en valschheid in geschrifte. Het juiste bedrag der verduistering is nog niet bekend daar het onderzoek der boeken nog niet is afgeloopen. Oplichtingsaffaire. Door de Centrale Recherche is als verdacht van oplichting gearresteerd de 41-jarige directeur van de N.V. Maatschappij voor Bouw- en Woning voorziening «Nationaal Belang*, ge vestigd aan de Wijnhaven aldaar. Hij liet credietaanvragers een waarborgsom vooruit storten, doch verleende geen crediet. De aangehoudene moet zijn «cliënten* in totaal voor plm. f 18.000 opgelicht hebben. verwonderen wanneer Rockefeller de hoi derd haalt, Van alle leden der familie Rockefeller", ging de dokter voort, „ver- eischt hij de minste geneeskundige hulp En medicijnen gebruikt hij al evenmin, dij houdt zich slechts met ijzeren streng heid aan zijn dieet, al brengt hij herhaal delijk wijziging in zijn spijzen President von Hindenburg. „Indien rijkspresident von Hinden burg in den ouderdom van 84 jaar na een leven, geheel aan den dienst van den staat gewijd, zich nog bereid ver klaart, candidaat te zijn voor het ambt van rijkspresident, dan is dit geen politieke manoeuvre," aldus de Times. China in geldnood. De Chineesche regeering bevindt zich op het öogenblik in ernstige geld- moeilïjkheden, zoo meldt men uit Nan king. De minister-president deelde mede, dat de maandelïjksche inkomsten (be rekend in Nederlandsche munt) ca. 21/2 millioen gulden bedragen, waar tegenover 48 millioen gulden aan uit gaven staat John D. Rockefeller. John D Rockefeller, de oudste Ameri- kaansche multi-milioimiar, heeft, boewei hij reeds 92 jaar is, nog minstens acht jaar te leven. Dit is althans de overtui ging van dr. J. N. Fogarty, lijfarts van den petroleummagnaat, die zijn cliënt dezer dagen aan een grondig onderzoek heefi onderworpen. „De gezondheid van den heer Rockefeller laat niets te wenschen over", zegt de dokter. „Natuurlijk weet men op zijn leeftijd nooit wat er gebeu ren zal, maar er zijn geen symptomen van rganische kwalen, en het zal mij niets John D. Rockefeller. „Ik geloof," ging de dokter voort, „dal zijn geregelde levenswijze de voornaamste reden is van zijn goede gezondheid Alles wat hij doet gebeurt volgens de klok. Hij staat eiken morgen op hetzelfde uur op en is nooit een minuut voor of achter bij zijn programma. De tijd van werken, spelen, rusten en slapen is van te voren precies vastgesteld en wordt stip» in acht genomen. Hij doet dit nu ai sinds aren en plukt er thans de vruchten van." Ten slotte noemde de dokter den ouden John D. een wetenschappelijk en medisch wonder. Rockefeller speelt nog altijd zijn negen holes golf per dag, en wanneer hij den bal goed raakt of zijn eigen record verbetert, verheugt hem dit als een kind En eiken dag maakt hij een autotocht. Wanneer hij dan naar bed gaat, is hij zich ervan bewust, elk uur van den dag wèl besteed te hebben. Met de zaken houdt hij zich niet meer bezig; van dien last heeft zijn zoon John hem ontheven, maar personen uit zijn omgeving beweren, dat hij de gebeurte nissen der laatste jaren op financieel ge bied met gespannen belangstelling volgt. Overigens hoort men thans weinig van den man, die een half milliard dollar aan philanthropische doeleinden heeft geschon ken, doch naar verklaard wordt, vervangt ook in dit opzicht zijn zoon hem op waar dige wijze. De gelukkige bandiet. De jacht naar bandieten op Corsica, die onlangs heeft plaats gehad, roept de her innering wakker aan een veldtocht tegen een bandiet, die meer dan zestig jaar geleden op hetzelfde eiland is gevoerd Het eind van die onderneming was merk waardig. Antonio Bonello, wiens «nom de guerre* Bellacoscia luidde, was geen eewoon roover. In het jaar 1857 was hij al viermaal ter dood veroordeeld hij had niet gemoord met roofzuchtige doeleinden, doch uit «edeler* motieven. ij had b. v in 1848 een notaris doodgeschoten, die naar de meening van Bonello een onrecht vaardig proces had gevoerd en gewonnen In 1852 onderging een boer hetzelfde lot, omdat hij een meisje tot een huwe lijk had gedwongen, dat Bellacoscia zelf lief had. Twee jaar later moest Dominique Municoru sterven hij was met de zuster van den bandiet verloofd, maar verbrak zijn trouwbelofte. Het vierde slachtoffer was een geitenhoeder, die den gendarmes een verborgen bergpad had gewezen. Voor al deze daden werd hij bij verstek ter dood veroordeeld. Bellacoscia was ondanks deze wraak oefeningen bij" zijn landgenooten zeer gezien. Niemand wilde dan ook zijn schuilhoek verraden en zoo woonde hij ongestoord in zijn berghut en er waren vele arme boeren, die hij met raad en buks ter zijde stond. Napoleon III wilde echter orde in zijn ijk scheppen. Op zijn bevel werd in 1865, precies als onlangs, een expeditie uitgerust, die Bellacoscia moest vangen. Meer dan honderd mannen en vrouwen werden in de gevangenis geworpen, alleen Bellacoscia Icon men niet vatten. De soldaten en gendarmes moesten ten slotte onverrichter zake vertrekken en de koning van hei maquis bleef vrij. Hij trouwde, kreeg tdnderen. kocht vee op de markten en liet zich gelaten door nieuwsgierige bezoek sters in haar schetsboeken vereeuwigen In heel Frankrijk kende men zijn beel'enis en vile menschen konden zich er op be roemen, den bandiet gesproken en met beu gedronken te hebben. Doch door een merkwaardige speling van het lot konden alleen de gendarmes nooit de hand op hem leggen. Een hunner, die nog jong en eerzuchtig was en er in slaagde vader Bellacoscia, zooals hij nu al genoemd werd, in een café te aryesteeren, werd door den bijna gevangene neergeschoten, een daad, die hem het vijfde doodvonnis- bracht. Langzamerhand was de bandiet een patriarch gewordeu, die rust wilde hebben 4ij onderhandelde met de gerechtigheid, die toen, in 1892, republikeinsch was De rechtbank sloot met den ouden mai een gentlemen's agreement, volgens het «•elk de eerste vier moorden als verjaard beschouwd zouden worden, als Bella- ooscia zich vrijwillig ter beschikking van de justitie stelde, om over den vijf den moord te procedeeren Zoo verscheen de oude voor de rechtbank. Zijn eerwaar dige verschijning maakte een gunstigen indruk, zijn verdediger gewaagde op ont róerenden toon van den zegen, dien Bel lacoscia voor Corsica beteekende en hij werd vrijgesproken. Nog verscheiden jaren bleef hij een beroemdneid van Corsica, iemand dien alle vreemdelingen wilden zien en fotografeeren. en springende lippen Dooien 30-60 en 90 et Tube 80 ct. Bjj Apoth. en Drogisten Waar blijft m'n olifant? Een olfant die met de boot te Lon den aankwam, is aan een verkeerd adres bezorgd. De portier van het dierenpark van Whipsnade was zeer ver wonderd toen er 's middags een auto bij hem voorreed, waarop een geweldige krat geladen was, die een olifant bevatte. Al de tropische dieren van Whipsnade zijn bij het begin van het koude jaar- geiijde naar warmer kwartieren in Regent's Park overgebracht. De portier begreep dus, dat er een vergissing in het spel moest zijn en stuurde om den administrateur van Whipsnade. „Dit is een olifant van ons,* zei de administrateur. «Hoe ben je eraan ge komen f* De chauffeur zeide, dat hij het vrachtje bij een van de dokken opgeladen had en begrepen had dat het naar Whipsnade moest. Men belde daarop dadelijk de Londensche Zoo op en een aantal andere instellingen, waar misschien een olifant verwacht' werd Intusschen liep in Olympia een temmer te ijsberen in afwachting van zijn olifant, die 's ochtends al om tien uur aan het circus had moeten zijn afgeleverd. De man, een Duitscher, liep maar steeds de arena rond en zei in zijn beste Engelsch «Waar, o waar, is mijn olifant gebleven Hij zal zoo'n honger hebben, dat hij een heele hooi schelf opeet als hij terecht komt,* De temmer had intusschen al een pak hooi en een zak aardappelen klaar staan voor den vermiste. Eindelijk ,s middags kwam er een telefoontje uit Whipsnade met de vraag of men in Olympia soms een olifant kwijt was. Toen de administrateur van Whipsnade door de hem gegeven beschrijving overtuigd was dat het dier, dat bij hem voor de deur stond, inderdaad Dorga, de vermiste olifant uit de Olympia was, beloofde hij den dikhuid een maaltje hooi te zullen geven en hem daarna naar het goede adres te zenden. Zuurkool met spek. Het moet een groote teleurstelling voor de liefhebbers van Chineesche kostjes zijn, te vernemen, dat bami, het heerlijke meng sel van varkensvleesch. kip, rijst, groen ten, enz. oorspronkelijk voor de eerste maal in San Francisco is bereid Nog «rooter zal de teleurstelling zijn van de Duitschers, wanneer bewezen wordt, dal de Amerikaansche heer Roy Irons, secre taris van den bond van zuurkooliumakers, gelijk heeft met zijn bewering, dat „Sauer kraut", het zoo bij uitstek Duitsche nati onale gerecht uit China afkomstig is De andere landen, zooals België, Engeland, 'enemarken, Rusland, f rankrijk en Neder land. die eveneens de eer voor zich op- eischen, het oerland van de zuurkool te zijn, zouden dan tevens voorgoed zijn uit geschakeld Roy Irons, die uit hoofde van zijn functie natuurlijk groote belangstelling beeft voor zuurkool, heeft de geschiede nis en den oorsprong van de zuurkool bestu deerd. Hij is daarbij tot de conclusie ge komen, dat in het jaar 200 v. Chr. de metselaars van den Grooten Muur in China voor het eerst zuurkool hebben ge. geten Hsienbaitsjai, zooals de Chineeesche naam voor zuurkool luidt, was echter reeds veel eerder bekend. Pas tijdens de regeering van keizer Sji Wang ti, die den Grooten Muur liet bouwen, werd het ge geten ter bestrijding van berl-beri en an Jere ziekten, die door het overmatig e'en van rijst ontstaan. Van China ging de uurkool via Rusland naar Europa, steeds verder Westwaarts. RecbfcszakeD. RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van heden werden de vol gende zaken behandeld: In hooger beroep. S. W„ 33 jaar, landbouwer te 's Heer Arendskerke, was op 4 December j.l. door den Kantonrechter te Goes veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, we gens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet te Kruiningen op 23 September 1931. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch: vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter, daar niemand het feit heeft zien plegen, run Mr. Hugenholtz verdedigde de ver dachte. P. O., 22 jaar, werkman te Wemel- dïnge, was op 4 December j.l. door den kantonrechter te Goes veroor deeld tot f25 of 10 d. h., met ver beurdverklaring van het 2-loops jacht geweer, ter zake van overtreding der Jachtwet te Wemeldinge op Zondag 9 April j.l. De verdachte had hooger beroep aangeteekend. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. M. Kegge, verdachte's raadsman, vroeg vrij spraak, daar verdachte niet in het jachtveld is geweest De moord fe Gorinchem. Hedenmorgen stond voor de Recht bank te Dordrecht terecht de 28-jari- ge fabrieksarbeider C. S„ die zich had te verantwoorden voor het feit, dat hij' op 5 November 1931 te Gorin chem notaris W. J. Courrech Staal zoodanig lichamelij'k letsel had toe gebracht, dat hij daar aan is over leden. Tevens heeft hij na het volbren gen van deze wandaad f6.430,uit de brandkast gestolen. De Officier van Justitie eischte 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. f 50.000 verduisterd. Door de politie is te Zutphen aan gehouden de 38-jarige administrateur- F. L„ die ten nadeele van de Spaar bank een belangrijk bedrag heeft ver duisterd. Hij was ook penningmeester van de afdeelïng Zutphen van den Volksbond tegen drankmisbruik en in die kwaliteit heeft hij ook van dezen bond geld verduisterd. Het totaal bedrag wordt op f50.000 geraamd. Hij is in het Huis van Bewaring ingeslo ten. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Abraham, z.v. Pieter Jo hannes Hamelïnk en Johanna Maria van Eenennaam. Gerardus Marinus, z.v. Jacob Schrier en Cornelia Traas. Wilhelmina Maria, d.v. Johannes Martinus de Bruine en Louisa Adri- ana Frankin. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Januari: 20 Kloetinge, 2 woonhuizen met tuin; inboedel; van Dissel. 26 Goes, 4 woonhuizen met erven en tuinen, graanpakhuis, Van Dissel en Jonkers. 27 Yerseke, bouw- en 'weiland, Van Dijke. Maart: 2 Kloetinge, kapitalen boereninspan, Jonkers. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Januari: 15 Schuttershof, „Knecht van twee meesters". 15, 16, 17 en 18 Bios. Slot Ostende, „Een harde leerschool" en „Her private life". 15, 16, 17 en 19 Landbouw-Bioscoop „Schuldig" en „Geheimen van Chinatown." 16 Schuttershof, bal-masqué dans-tn- stituut Becht. 21 Schuttershof, Wetenschappelijke Belangen, Dr. W. G. N. v. d. Sleeni Nieuwe indrukken van Java en Sumatra. 21 Slot Ostende, uitvoering Zaid- Bevelandsch Capellakoor. 23 De Prins van Oranje, bal-masqué Corveleijn. 29 Slot Ostende, Avro-band Kovacs Lajos. Spreekt met VAN DRIEL en het komt in orde. OPRUIMING van „VARTA" natte annode batterijen 120 volt f 30, Gebruikte „VARTA" annode batterijen, 120 volt f20, Het laden van Annode's en Accu's met onderhouden f 12,per jaar. Aanbevelend, Fa. VAN DRIEL, Kloetinge. Voor de a.s. Sweepstake, welke in Maart a.s. wordt gehouden, nog enkele loten af te geven. Door de koersdaling, geen f 6,maar tijdelijk f4,50 een heel lot. Wilhelminastraat 82, GOES. GOES DANS-INSTITUUT C0RVELEYN 's avond 8 uur Versterkt Orkest Tafels reserveeren gratis Toegang voor leden en niet-leden Fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld ai 1t/"i111::1, «ut Uil» is Akkers Kloosterbalsem een heerlijk middel, dat niet bijt Het is voldoende het 's morgens en 's avonds flink in de huid te wrijven. In ongelooflijk korten tijd worden Uw handen dan weer gaaf en zacht. Neem 's winters als ge woonte Uw handen 's avonds met wat Kloosterbalsem in te wrijven dan zullen Uw handen altijd zacht en blank zijn. AKKERs

Goessche Courant | 1932 | | pagina bijlage 3