II VC0RLG0PI8 GERICHT Openlucht-Circus REOSZ ALTHOFF FIRMA A, VERTREGT Co. GOES geheel te iiquideeren ALGEHEELS UITVERKOOP Fa. A. M. Vertregt Co., Goes, Lange Vorststr. Optreden van Mijnheer BILLON, Gemengd Nieuwe laakt 0 klaar. Wij geven groote koopjes in het fijnste goed PLAATST Binnenland Rechtszaken. MANUFACTUREN EN MODE-ARTIKELEN Laatste Berichten. staanplaats Markt Goes. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag iederen avond ;GR00TE VOORSTELLING. werkzaam op een hoog gespannen koord. ACROBATEN - DANSERESSEN ENZ. ENZ. Gorgel zonder glas en water gorgel droog - met /ZfesÉc 2 *V YERSEKE. Ook deze gemeente wordt de laat ste dagen bezocht door een influenza- epidemie, die gelukkig niet kwaad van karakter is. Sommige oesterloodsen zijn ontvolkt, de scholen half leeg, enz. enz. Conflict fewerkgesfelden. In de werkverschaffing te Beets werden de tewerkgestelden overge haald of door overmacht gedwongen het werk neer te leggen tezamen 400 man. Al spoedig bleek, dat verschil lende arbeiders wel aan het werk wilden gaan. Zoo werden een 40-tal arbeiders uit Wijnjeterp weer toege laten en toen kwamen al meer en meer aanvragen in. De burgemeester van Opsterland deelt in verband met deze staking mede, dat werkwillige arbeiders gelegenheid zullen vinden in de werkverschaffing in zijn ge meente weer aan het werk te gaan, zoodat deze wilde ftaking vrij zeker zal doodloopen na zeer kort bestaan. Omtrent de heropening van de stop gezette werkverschaffing in Oost Schoterland vernamen wij, dat gepro beerd is deze op Maandag j.l. te doen ingaan. De minister vond echter het gebeurde van de zijde der arbeiders van zoo ernstigen aard, dat hij het wenschelïjk oordeelde de heropening te bepalen op 18 dezer. Verleden week ging reeds het gerucht, dat de arbei- dersloonen van de door het rijk ge subsidieerde werkverschaffing met 10 pet zouden worden verlaagd. Het Nieuwsblad voor Friesland verneemt thans uit zeer betrouwbare bron dat werkelijk binnenkort het loon met 5 pet zal worden verlaagd en na be paalden termijn nogmaals met 5 pet. Relletjes te Groningen. Als gevolg van de staking in de werkverschaffing in Westerwolde heb ben gisteravond in de binnenstad van Groningen veel relletjes plaats gehad. Op de Groote Markt verzamelde zich tegen acht uur een groote menschen- massa, waarbij veel nieuwsgierigen zich voegden en een groot aantal op geschoten jongens, die de daar gepos teerde agenten van politie uitjoelden. Toen op een gegeven oogenblik met sternen, naar de agenten werd gewor pen, wérd versterking gehaald en een charge uitgevoerd, waarbij flinke klappen werden uitgedeeld. In de Gerbrand Bakkerstraat wer den de stakers toegesproken door een communist. Hij deed dat op een ma nier, die niet naar den zin was van een luisterenden sociaal-democraat, die heftig protesteerde. Het gevolg was, dat een vechtpartij ontstond, waarbij de ruiten der omwonenden het moesten ontgelden. Gedurende de vlucht van het publiek werden in de Poetestraat, de Oosterstraat en in de Heerenstraat en nog op andere pun ten van de stad groote winkelruiten ingeslagen. Nader wordt gemeld, dat de politie •na de Markt te hebben schoonge veegd de charge heeft doorgezet tot over de Vischmarkt in de Ooster straat en Heerenstraat tot aan de Rademarkt. Daarbij werden zeer veel winkelruiten vernield. Het gerucht, dat de politie daar op de menigte zou hebben geschoten, is onjuist. In het ziekenhuis hebben zich eenïge perso nen aangemeld, die een sabelhouw over handen en hoofd hadden gekre gen en op het politiebureau aan den A-weg is een man verbonden, die een hoofdwonde had gekregen. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: Adriaan Vroon land, landbouwer te Nisse. Rechter commissaris Mr. Th. Portheure. Cu rator Mr. Ph. R. Hugenholtz te Goes. De koster van Ovezande. De Adv.-Generaal bij den Hoogen Raad concludeerde Maandag tot vernietiging van het vonnis van het Haagsche Ge rechtshof, waarbij de koster te Ovezande, veroordeeld werd, wegens doodslag op zijn vrouw tot 5 jaar gevangenisstraf, en ver wijzing naar een ander Gerechtshof. Arrest 8 Februari. (Reeds in een deel onzer vorige op laag opgenomen.) „Im Westen nichts Neues". De adv. gen. bij den Hoogen Raad concludeerde gisteren in het cassatie beroep van J. M. S., directeur van het Alhambrabioscooptheater te Vlissin- gen inzake de bekende kwestie der vertooning van lm Westen nichts Neues, waarbij S. door de Rechtbank te Middelburg werd veroordeeld tot f40 boete, welk vonnis het Haagsch "crechtshof bevestigde. De adv. gen. heeft op grond van het feit, dat een getuige was gehoord', die feiten had verklaard, dié hij nidt'mef eigen waar neming had kunnen weten, vernietiging van het vonnis; en verwijzing van de zaak naar een ander Hof verwezen. Arrest 8 Febr. De verdwenen bode. De ongeveer ,50-jarige bode-incas seerder bij den voogdijraad die verleden week was verdwenen met ongeveer f 600 en een partij kwitanties tot een som van f 1500 is gisteren door de politie in zijn woning hier ter stede aangehouden. Van de kwitanties had hij vóór de publicatie van zijn verdwij ning een som van f 200 geïnd. De overige kwitanties had hij uit Amsterdam per post aan den Voogdijraad toege zonden, waar zij in een door den bode geadresseerde enveloppe Zaterdag j.l. zijn aangekomen. De bode had bij zijn aanhouding een bedrag van f 1000 bij zich, die hij beweerde te Amsterdam te hebben geleend om de vermiste som van f 800 te kunnen aanzuiveren. De mededeeling wordt thans nader onderzochtwanneer zij ju st blijkt, dan is de Voogdijraad schadeloos ge steld. Volgens verklaring van den bode heeft hij het vermiste bedrag verloren. In afwachting van het nader onderzoek wordt hij in politiebewaring gehouden. Gestolen diamanten. De politie heeft den handelaar Au- gusto Felipe, den boekhouder Antonio Dionisio Jr. en Vasco Queiroz te Lis sabon gearresteerd, beschuldigd, ruwe diamanten, die in de mijnen vau Angola gestolen zijn, verhandeld te hebben, Felipe heeft reeds bekend, voor een waarde van du zend conto's gestolen te hebben. De polirie heeft diamanten ter waarde van 100 conto's in beslag genomen. De steenen werden in België Frankrijk, Engeland en Nederland verkocht. Gestrafte dieven. Op den Bezuidenhoutscheweg in Den Haag, tegenover Perceel no. 96 is een ernstig auto-ongeluk gebeurd, In volle vaart reed daar een Chevrolet bestuurd door den 20-jarigen C. G. en met den 21-jarlgen H. V, wonende aan het Lamgroen, als passagier, tegen een boom. Beide personen werden ernstig gewond G. kreeg een hersen schudding en een hoofdwonde, veen schedelbasisfractuur en een kaakwond. Zij werden in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht en konden nog niet worden gehoord. De auto, welke zwaar was bescha digd, is in beslag genomen. Intusschen deed een bewoner van het Zieken, de heer K. bij de politie aangifte van vermissing van zijn auto die gestolen bleek te zijn. Men toonde hem ten politiebureele den in beslag genomen, ernstig beschadigden Chevro let, welken de heer K. als zijn eigen dom heeft herkend. De mislukte bankroof. De twee Italianen die Zaterdagavond de Middenstandsbank te Soest zijn bin nengedrongen, zijn aan de achterzijde van de directiekamer binnengekomen door een raam te forceeren. Ten slotte zijn zij in het couponkamertje terecht gekomen. Er schijnt voorts tweemaal geschoten te zijn, de directeur heeft ui. een tweede huls gevonden. Er be vindt zich een gat van een kogel af komstig in een der ramen. Een van de twee gearresteerden is naar het zie kenhuis te Utrecht overgebracht, de ander is te Soest in hechtenis gehouden Te water gereden. Maandag is bij de Blijdorpbrug uit het Verbindingskanaal onder Overschie opgehaald het lijk van den 36-jarigen marktkoopman L. Bos, afkomstig uit Rotterdam. Op 9 November 1.1. is de man 's avonds bij zeer ongunstig weer per rijwiel van Den Haag naar Rotter dam gereden. Door de duisternis mis leid is de ongelukkige vermoedelijk te water geraakt en verdronken. Een som gelds werd op hem gevonden. Overval op kastelein. In verband met den overval, welke Donderdag is gepleegd op den kaste lein van een café aan de Spaansche kade te Rotterdam, waarbij hij is be dreigd met een revolver en zijn han den met een touw op den rug werden gebonden en waarna de dader met f 17,50 uit de toonbanklade is verdwe nen, zijn 2 mannen aangehouden. Een hunner de 22-jarige kellner J. B. v. d. V., heeft een volledige bekentenis afgelegd Van den ander, den 23-jarigen schilder M. C. B., wordt verondersteld, dat hij op den uitkijk heeft gestaan. Het on derzoek wordt voortgezet. Beide ver dachten zijn opgesloten. Brutale taschjesdief. De brutaliteit van de taschjesdieven neemt hand over hand toe. Zondag avond liep een dame van middelbaren leeftijd in de Beethovenstraat te Amster dam, toen zij een man achter zich hoorde, die haar wat toeriep. Zij keek om en de man vertoonde daarna een revolver, of een daarop gelijkend blinkend voorwerp, tj;:i.;;iii;;j|ii:;:iiiiiii;iii;iii:iiiiillllllllllilliiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiMiiiiliillilim mmmmrn-. imniiiiiiiiiliiiiNiiiiiiiiiimimmiiiiiimiiiiiiimiiiii; ^iiiiiiiiiuiiiii|r Wij geven hiermede kennis aan het publiek van Goes en omgeving, dat wij besloten zijn onze zaak in zal beginnen op het einde der volgende week op een datum welke nader bekend zal gemaakt worden. Wegens de voorbereiding der groote uitverkoop zal onze zaak vanaf de volgende week Woensdag eenige dagen gesloten zijn mm 1 ii1 iMMliiiiiiNiyMi' 1 iiijpai iiiiiiiiiiii en riep je geld of je leven". Hij kmpte met een schaar het kelti.kje van de handtasch door en rende met de tasch weg. Zijn buit was in dit geval al bij zonder klein, maar de daad niettemin buitengewoon vermetel. Onder een auto. Te Berg aan de Maas is de 60-jarige vrouw Van der Schaik door een auto overreden met het gevolg dat zij een schedelbreuk opliep. Bewusteloos werd zij in haar woning binnengebracht, waar zij gistermorgen zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd overleed. Inbraak in een garage. Onbevoegden hebben vermoedelijk met behulp van een valscheu sleutel zich toegang verschaft tot een garage aan de Da Costakade te Amsterdam. Zij hebben meegenomentwee haarden, twee auto-plaids en een gestikte deken voor een gezamelijke waarde van f 3.90 alsmede uit een auto, die in de garage stond, twee plaids, twee tochtdekens, die samen op f 50 worden geschat. Ernstig bobslee-ongeval. Bij de Duitsche kampioenschappen bobsleerijden te Schreiberhau heeft Dinsdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een slede van de bob club Schreiberhau vloog in een bocht uit de baan en reed tusschen de toe schouwers. Twintig personen werden zoo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht De ongeveer 30-jarige mevr. von Berger, echtgenoote van majoor v. B uit l'oetschenbroda, is gedood, de 54- jarige vrouw van den rechter Theissin- ger uit Breslau zoo zwaar gewond, dat haar toestand zeer zorgelijk is Nog vijf toeschouwers zijn eveneens ernstig ge- kwets en 10 licht. Ook de bestuurder de heer Pritz, is licht gewond. Goed afgeloopen. Gisteravond kwam een inwoner van Rijssen per auto bij de voormalige stopplaats van de treinen »Snippeling« te Colmschate. Hij zag niet, dat de afsluitboomen van den overweg in den spoorweg Deventer—Zutphen gesloten waren en reed erop in, juist toen een trein uit de richting Deventer naderde, De auto kwam onder de boomen dwars te staan en werd door den trein gegrepen. De bestuurder bracht het er wonder boven wonder goed af. Hij werd slechts licht gewond, daar hij verward raakte in het vlechtwerk van de afsluitboomen, wat zijn behoud is geweest. De trein verloor een der frontlan taarns en de auto werd vernield. Uw advertenties in de courant die gij leest Een advertentie die ge lezen wordt, moet succes geven. Brand bij Sarasani. Schade op f280,000 ge schat. Hedenmorgen om 2.30 uur is een ern stige brand uitgebroken in het circus Sara sani, dat te Berchem bij Antwerpen staat. De brand is in de garderobe begonnen, waar duizenden, meest kostbare, costuums worden bewaard. Ook een naastgelegen barak met paardenzadels liep gevaar. De brand nam dadelijk een buitengewonen omvang aan en de onmiddellijk opgetre den brandweer van het circus kon niet voorkomen, dat ook de barak met paar denzadels in brand geraakte. Hulp werd geboden door de Berchem- sche brandweer. De directie belde de brandweer te Antwerpen op om hulp te verleenen, maar deze kon daaraan geen gevolg geven, omdat het verzoek niet van den burgemeester kwam. Het vuur sloeg over naar het park van de olifanten, waar een geweldige paniek ontstond. Het geheele personeel, versterkt met genie-troepen kon met de grootste inspanning eenige orde in de verwarring brengen. Verschillende olifanten braken los en renden het stadje door. Het groot ste deel kon echter in veiligheid worden gesteld. Ook de leeuwen konden worden gered. Na drie uur blusschingswerk was het gevaar voor uitbreiden geweken. Verbrand zijn de garderobe met meer dan 1000 costuums en de barak met paar- denmateriaal. Er is geen enkele toom voor de paarden meer aanwezig. Van de 22 olifanten zijn er 12 min of meer ernstig gewond. Een moest wegens ernstige brandwonden worden afgemaakt Hij werd tusschen de vestingwallen te Antwerpen gevonden. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De schade aan costuums wordt op f 280.000 geschat. Waarschijnlijk zullen in België geen voorstellingen meer worden gegeven. De politie te Antwerpen stelt naar de oorzaak van den brand een uitvoerig on derzoek in, daar aan brandstichting wordt gedacht. De directie van het circus heeft namelijk een anoniem schrijven ontvangen waarin de onderneming met vernieling werd bedreigd. (V.-D.). Prov. Luchtvaart Comité. Naar wij vernemen had gisteren onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, een vergadering plaats van ver tegenwoordigers van het Walchersche Comité voor Luchtvaart, het Luchtvaart- Comité voor Schouwen en Duiveland en eenige personen uit Oost- en W.-Vlaan deren. In beginsel werd besloten tot het oprichten van een Zeeuwsch Luchtvaart- Comité. Cheque van f 9040,— ontvreemd. Te Amsterdam is bij een Maatschappij een blanco cheque tot een bedrag van r 9040,— ontvreemd. Deze cheque is he den bij de Bank-Associatie aangeboden en uitbetaald. De politie onderzoekt de zaak. Voor f 6000,— juweelen gestolen. Gisteravond tusschen 10 en 12 uur is tijdens afwezigheid der bewoners ingebro ken in de juwelierszaak van den heer De Jong te Haarlem. Uit de étalage en uit een kistje onder de toonbank zijn met goud en diamanten bezette juweelen tot een bedrag van f 6000 gestolen. Van de daders was geen spoor te ontdekken. Van Zadelhof f gearriveerd. Met de Nederland-Express is heden te Utrecht aangekomen Van Zadelhof f, de marconist van de te Bangkok verongeluk te vliegmachine „Ooievaar". Hij is naar zijn woonplaats Amersfoort doorgereisd. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. WAARDE. Aanbesteding op Zater dag 9 dezer, door de Dorpsver. „Helpt Elkander" te Waarde van 40400 ICg. kalksalpeter, 3900 K.g. Chilisalpeter, 95700 K.g. Super 14 pet. en 5200 K.g. Patentkali. De levering van de kalksalpeter werd voor f6,85 gegund aan de firma J. Kostense te Kruiningen, die van de Chilisalpeter 15Va pet werd gegund voor f8,23 aan de firma Poley te Ier- seke, die van de Super 14 pet a f 1,58 en van de Patentkali a f 6,99 werd gegund aan J. Balkenende te Goes. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Januari: 14 Rilland, fokschapen, van Dijke. 20 Kloetinge, 2 woonhuizen met tuin; inboedel; van Dissel. 26 Goes, 4 woonhuizen met erven en tuinen, graanpakhuis, Van Dissel en Jonkers. Maart: 2 Kloetinge, kapitalen boereninspan, Jonkers. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Januari: 15 Schuttershof, „Knecht van twee meesters". 16 Schuttershof, bal-masqué dans-in- stituut Becht 21 Slot Ostende, uitvoering Zuid- Bevelandsch Capellakoor. 23 De Prins van Oranje, bal-masqué Corveleijn. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Hendricus Gerrit, z.v. Elïas Maas en Elizabeth van der Weele. Jan Anthonie, z.v. Johannis Schou- wenaar en Francina Houtsman. Overleden: Cornells Remïjn, 76 jr., weduwnaar van Tannetje Boonman, te Hoedekenskerke; Adriana Hïrdes, 66 jr.; Leendert Grootemaat, 80 jr., echt genoot van Laurïna van de Kreeke; Adriaan de Visser, 78 jaar, weduw naar van Lena Beilo, te Kloetinge. PRIJZEN 25 CENT. KINDEREN 10 CENT.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 3