WEERBERICHT.' Stadsnieuws =ï£if.^ SS? :s? VERWARRING BIJ STEUNVERLEENING. Een waarschuwing te gen veie instellingen die bij het publiek om steun komen a an klop pen. Het Centraal Archief en Inlichtin genbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Am sterdam (Vondelstraat 19) zendt ons een uitvoerig schrijven, waarin wij o.a. lezen: Het schijnt ons van belang in dezen tijd, waarin zoovele instellingen een beroep doen op de milddadigheid van het publiek, de aandacht te vestigen op verschillende personen en instellin gen, die naar het voorbeeld van het „Leger des Heils" zich hebben geor ganiseerd als organen van „evangeli satie" en daarbij maatschappelijk werk verrichten. Velen denken, wan neer zij deze personen of lichamen steunen, hun giften sjoed besteed aangezien de organisaties steeds met nadruk betoogen, dat zij volstrekt voor alle richtingen openstaan en nie mand afwijzen. Het optreden van deze instellingen blijkt bij uitstek geeigend voor het maken van verwarring, zoo dat giften, bestemd voor de een, de ander in handen komen en in het al gemeen is het maatschappelijk werk dat deze personen of kleine vereeni- gingen verrichten, van zoo geringen omvang en ook van zoodanige kwali teit, dat niet kan worden aangeraden en in sommige gevallen beslist moet worden ontraden, deze instellingen of personen door bijdragen te steunen. Het Centraal Archief acht dan niet gemotiveerd het geven van onder steuning van het Nederlandsche Leger des Heils (dat een zeer kleine groep bestrijkt) waarschuwt tegen het steu nen van het Nationaal Reddingsleger (dat geen bona-fide instelling van weldadigheid is), ontraadt ernstig steun aan de Stichting „De Heilsbri gade" te Den Haag (omdat haar te huis in het geheel niet bestaat), aan „Maranattia", stichting voor zen dingsarbeid en maatschappelijk werk' te Den Haag (maatschappelijk werk van minimalen omvang en officieren verdienen geen vertrouwen), aan de Haagsche Stadszending „Emanuel" (leider ongunstig beoordeeld), aan de NederL Vrije Evangelische Vereen! ging (waarschijnlijk slechts een ge fingeerde vereeniging) en aan De Vrije Evangelisatie „Filadelfia" te Amers foort (giften worden gebruikt voor levensonderhoud van een der evan gelisten) en waarschuwt tegen „Re malia", Herv. Katholiek Leger des Heils te Utrecht. Goes, 12 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders van Goes, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOyEN DE JONG, Secretaris. Geslaagd. Bij het heden gehouden examen kraamverpleging, van den Ned. Bond voor Ziekenverzorging, slaagde zuster S. Siebenga, hoofdverpleegster aan het Gasthuis, alhier. Als bijzonderheid kan hierbij ge meld worden, dat dit de eerste maal was, dat genoemd diploma in Zeeland werd uitgereikt. Mej. Siebenga genoot haar opleiding aan het Gasthuis te de zer stede. Kavacs Lajos. Naar wij vernemen zal de bekende en gevierde A.V.R.O.-band van Kovacs Lajos Vrijdag 29 Jan a.s. alhier in Slot Ostende een uitvoering geven. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie worden bekend gemaakt. Ingekomen en vertrokken. Ingekomen: S. E. R. Luijmes, verloskundige, van Goudswaard, Ganzepoortstraat 3; M. de Pan, geb. van Hoorn, zonder beroep, van Kattendijke, P. Jasperspl. 13; J. Koens, dienstbode, van Heinkenszand, Kloet weg 5a; J. de Kok, timmerman, van 's Heer Arendskerke, Couwervestr. la; E. J. Drie- dijk, dienstbode, van Heinkenszand, Kloe- tingsche weg, 5a; J. de Feijter, geb. Bron, van Waterlandkerkje, Lange Vorststraat 38a; H. H. Steinmeier en gezin, coupeur, van Zierikzee, Geraniumstr. 6; L. Sonke, dienstbode, van Zierikzee, Geraniumstraat 6; P. Coomans, dienstbode, van Hilver sum, Trompstraat 3; A. van der Vliet en echtgen., magazijnchef, van Kattendijke, Violenstraat 40; G. de Pan en kinderen, veldarbeider, van Kattendijke, P. Jasper seplein 9; H. F. v. d. Sluis en gezin, ambt. van Gend 6 Loos, van Hillegersberg, K. Kerkstraat 3; F. van Hese, landarbei der, van Anna Paulowna, Scheldestraat 12 M. Roose, dienstbode, van Rotterdam, Pieter Jasperseplein 19; D. W. Hoeken dijk en gezin, caféhouder, van Wemeldin- ge, Groote Markt 30; J. H. Krauwel en echtgen., administrateur, van Berlijn, Rim- melandplein 5; P. M. Huissoon, dienstbo de, van Bergen op Zoom, Westwal 36; B. A. Vermeulen, dienstbode, van 's Gra venpolder, Groote Markt 17; J. B. A. van Boven, bakkersknecht, van Middelburg, 's Heer Hendrikskinderenstr. 17; M. H. Constandse, makelaar, van Breskeös, Kam perfoeliestraat 2. Vertrokken: R. Wiebenga en gezin, vertegenw.naar Amsterdam, Stadionplein 85; L. F. Koo- le, dienstbode, naar Terheide a. Zee 17; D. J. van de Visse, winkelbediende, naar Koudenhoek, 6; D. Damsma, dienstbode naar Rotterdam, Tarwestraat 20; P.Breuer dienstbode, naar Essen; L. J. Lagendijk, opzichter, naar Borssele;, Plein 5; A. Koens, dienstbode, naar Heinkenszand M. F. Verkuijlen, leerl. mach., naar Am sterdam, Lindenstraat 6; J. Glerum, los- werkinan, naar Rotterdam, Ged. Boter- sloot 102; N. Heikens-geb. Crucq, zonder beroep, naar Delft, Hof van Delftlaan 46; P. L. Bak-geb. de Hond, zonder beroep, naar 's Heer Arendskerke, 's Fleer Hen drikskinderen; M. A. van Gorp, verpleeg ster, naar Haarlem, Hazepaterslaan 24; Mw. van de Putte en gezin, zonder beroep naar Kloetinge, B 129; C. J. Pouwer, kan :oorbediende, naar Arnhem, Rijnkade 73, Wed. Zwetsloot en kinderen, naar Lei den, P. Huibertshof 21; C. A. J. Eken en gezin, vertegenw., naar Schiedam, Overschieschestr. 65b; P. Melis, koopman, en gezin, naar Serooskerke, Zoekweg; Wed. Wolfers, zonder beroep, naar Mid delburg, F 54; W. A. J. Tonnaer en gezin, kellner, naar Breda, Klimopstraat 2; J. C. Clarijs, mandenmaker, naar Rotter dam, Loofdakstraat 10; V. P. van Hese, dienstbode, naar Graauw, B 112; G Brouwer, leerares, naar Nijmegen, St, An- nastraat 420; G. Heijndijk en gezin, rijks veldwachter, naar Rozenburg, C 54; M. Geelhoed, los werkman, naar Colijnsplaat A 6a; J. Wondergem, wagenmaker, naar Vrouwepolder, A 38; L. van Sluis, lijn- werker, naar Zierikzee, D 565. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Goes werd in den loop der maand Dec. 1931 op spaarbankboekjes ingelegd f 53706,57, en terugbetaald f 35928,84, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 17777,73. Het aantal nieuw uitgege ven spaarbankboekjes bedroeg 42. Door tusschenkomst dezer kanto ren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven nominaal f 3800 en afgeschreven niets. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 3800. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg L Kantongerecht. De kantonrechter heeft veroordeeld wegens; Straatschenderij: G. A. te Rilland- Bath 1 mnd. tuchtschool voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaren, G. de B. te Rilland-Bath, berisping, Sf. H„ Adr. G., J. A. J., allen te Colijns plaat, en C. L. J. F. F. te Hansweert allen f 3 of 3 d. Op plaats in uitsluitend gebruik gegeven visschen: L. L. B. te Ierseke vrijspraak. Overtreding reglement veersteigers in Zeeland: J. A. te Goes ontslag van rechtsvervolging. In de gemeente Ovezande vermomd op openbaren weg loopen: P, H. te Ovezande f2 of 2 d„ J. H. en M. H. heiden te Ovezande beiden teruggave aan de ouders. Te Ovezande verkleed rondloopen: J. de J., C. de J., en J. W., allen 'te 's Heerenhoek, allen vrijspraak. In de Westerschelde mosselen ra pen: W. v. d. D. te Borssele, geen straf Dronkenschap: M. v. d. V. te Hein kenszand f3 of 3 d. Met motorrijtuig rijden zonder be hoorlijk achterlicht: Th. V. te Wissen- kerke f 3 of 3 d. Met motorrijtuig rijden zonder krachtig werkende remmen: W. A. v. d. V. te Antwerpen, f 10 of 10 d., E. P. te Bergen op Zoom f5 of 5 d., W. A. P. F. te Middelburg f10 of 10 d. Met voertuig zonder licht rijden: D. d. R. te Wolphaartsdijk, f3 of 3d. Idem met rijwiel: D. de K. te Kam perland f5 of 5 d., J. C. D. te Kam perland f5 of 5 d., J. O. te Heinkens zand f 5 of 5 d. Idem met motorrijtuig: A. S. te Kortgene f 15 of 15 d. Motorrijtuig zonder voldoend toe zicht op weg laten staan: A. B. te 'sH. Abtskerke f10 of 10 d. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. wa ren aangevoerd 35 biggen. Gedenkt de vogels. Nu het tijdstip weer nadert, waarop vogelvoedering wenschelijk en bij het invallen van strenge koude zelfs nood zakelijk wordt, wekt het Comité voor wintervoedering van vogels, allen, die er toe willen bijdragen een zoo uitge breid mogelijken vogelstand geduren de het ongunstige jaargetijde in het leven te houden, op, hunne maatre gelen daarvoor te nemen. Evenals verleden jaar vestigt de commissie de aandacht op de bro chure over dit onderwerp, waarin aan wijzingen voor zeer eenvoudige winter voedering, die door iedereen uitvoer baar is, te vinden zijn. De brochure is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar >j het secretariaat der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Die ren, Prinses Mariestraat 40, 'sGra- venhage, bij het secretariaat der Ne derlandsche Vereeniging tof Bescher ming van Vogels, Heerengracht 540, Amsterdam, en bij het secretariaat van de Nederlandsche Natuurhistori sche Vereeniging, Westerlaan 7, Aer- denhout. Onderwijzers en jeugdleiders kun nen, voor zoover de voorraad toerei kend is, een aantal exemplaren beko men ter verspreiding onde.' de door hen geleidt jeugd. Prov. Griffie. De Provinciale Griffie van Zeeland (afd. Comptabiliteit) is toegetreden tot het registratiebureau van de Ver eeniging var. Nederlandsche gemeen ten. Dit is de eerste bij het bureau aangesloten prov. Griffie. Provinciale Staten. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de le den voor de Provinciale Sfaten van Zeeland heeft in de vacature wijlen den heer C. Joziassc (St. Geref.) ge kozen verklaard den heer Iz. de Feij ter te Axel. De Izaak Boasson Bank. Volgens ter griffie van de rechtbank te Middelburg ingeleverde lijsten ir. verband met de aanvrage om sursean ce van betaling van bovengenoemde N.V. zijn de debiteuren in rekening courant te samen schuldig aan de bank f759.682,12; de fondsen zijn ge waardeerd op f 73.2^5,13. De crediteu ren in rekening courant hebben van de bank te vorderen f 72.094,28, de lijst van de dépositogelden geeft een totaal aan van f272.768,78. Ten slotte is het eindbedrag van de lijst der cor respondenten f498.502,37. Een lieve vrouw. Zaterdagmorgen vervoegde zich, naar de Tel. meldt, ten kantore van notaris Van de Velde, te Tholen, een echtpaar uit Overschie, ten einde besprekingen te voeren over een overeenkomst met familieleden. Toen het echtpaar, in strijd met zijn verwachtingen, geen geld kon ontvan gen, omdat er door de familie niets was gedeponeerd, ontstak de vrouw zoodanig in woede, dat zij den nota ris te lijf wilde, op grove wijze belee- digde en uitschold. Het kantoorper soneel, dat de herrie hoorde, kwam toeloopen, waarop de vrouw den can- didaat-notaris Jonk een glas naar het hoofd gooide, echter zonder hem te treffen. Met veel moeite wist men met vier man de slaande en schoppende furie ïn bedwang te houden, totdat de in middels gewaarschuwde politie ver scheen en haar buiten de deur zette. Telkens kwam zij evenwel terug en wilde opnieuw het kantoor binnendrin gen, waf echter door haar man werd verhinderd. Het was geruimen tijd een groote consternatie op het Marktplein, daar de vrouw ook op straat allerlei scheld woorden richtte aan het adres van den notaris. Pas tegen den middag wist de man zijn vrouw met een zacht lijntje mee te krijgen. Diefstal van effecten? Door de politie te Biervliet zijn aangehouden op last van de justitie uit Middelburg, zekere K. en wed. K., beiden wonende te Biervliet en Drie wegen, als verdacht van diefstal van effecten ten nadeelte van mede-erf genamen. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. PLAATSELIJK NIEUWS. COLIJNSPLAAT. Dinsdagavond trad voor het Nuts- departement „Noord-Beveland" in ho tel „De Patrijs".te Colijnsplaat op de heer Jac. van Elsacker, declamator te Rotterdam. De zaal was goed ge vuld. Door den heer Van Elsacker werden een zevental voordrachten ten gehoore gebracht; zoowel ernstige als luimige. Het applaus na elk num mer, benevens de stilte tijdens de voordracht, bewezen hoe zeer alles in den smaak viel, en zeker was de voorzitter de tolk van alle aanwezi gen, toen hij den spreker een harte lijk tot weerziens toeriep. 's GRAVENPOLDER. Raadsvergadering. Maandagmiddag vergaderde de ge meenteraad. Naar aanleiding van een brief vah Ged.' 'Staten werd besloten om het artikel in de algemeene politieverordening betreffende het be zoeken van herbergen door jeugdige personen ïn overeenstemming te bren gen met de Drankwet. Op verzoek van Ged. Staten wordt de gemeente- begrooting voor 1932 nader vastge steld waarbij de posten betreffende de verzekering tegen brandschade der gemeenteeigendommen weer op de begrooting gebracht worden. Een ver zoek van J. A. Clarijs om vergoeding ex. art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor het vierde leerplichtige kind, dat de R.K. lagere school te Kwadendamme bezoekt, wordt inge willigd. De geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid Boudewijn Mol, wordt onderzocht en in orde bevonden zoodat tot toelating wordt besloten. Tenslotte komt 'de werkverschaffing ter sprake. De burgemeester deelt me de, dat aan eenige personen werk ver schaft is aan den Haagdijk. Besloten wordt om B. en W. een crediet te ge ven van f 500 tot bestrijding van de kosten der werkverschaffing. Aan het Burgerlijk Armbestuur zal ook een bijdrage van f500 worden gevraagd. De burgemeester deelt nog mede, dat de onderwijzer L. Eckhardt, aan wien wegens boventallïgheid eervol ontslag werd verleend, vrijwillig aan de school werkzaam blijft, hetgeen het onder wijs ten goede komt HANSWEERT. Ernstigs val. Maandagvoormiddag had alhier in de buitenhaven een aanvaring plaats tusschen het uitgaande schip „Rijn en Schelde 15" en het binnenkomende motorschip „Valentin". Beide sche pen bekwamen lichte averij. De 31- jarige knecht V. van de „Valentine", welke een wrijfhout tusschen de sche pen hield viel door den schok over boord en op de „Rijn en Schelde 15", waar hij zwaar gewond werd opgeno men. De boot keerde terug naar bin nen, waar geneeskundige hulp spoedig aanwezig was, welke een zware sche delbreuk constateerde. Opneming in het ziekenhuis was noodzakelijk. HEINKENSZAND. Raadsvergadering. Werkverschaffing en steunregeling. Maandag vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den heer burgemeester. Afwezig wethouder H. Vermue. De voorzitter opent de vergadering met de hoop uit te spreken dat het jaar 1932 ons in alle opzichten meer geluk zal bren gen op economisch gebied dan 1931 en memoreert o.a. het overlijden van het lid wijlen M. Raas. De heer Steketee als oudste raads lid dankt den voorzitter voor zijn gelukwenschen. Een suppletoir kohier hondenbe lasting wordt op voorstel van B. en W. vastgesteld op f18. Op een adres van den heer Fokker concierge der gemeente, om vrij elec- trïsch licht of verhooging van zijn vergoeding als concierge wordt met algemeene stemmen afwijzend be schikt. De voorzitter deelt mee, dat een reeds opgemaakt concept verordening voor ongewijzigde heffing van school gelden nog in portefeuille wordt ge houden in verband met een te ver wachten gewijzigde wet-Terpstra, waarmede de Raad zich vereenigt Een voorgestelde wijziging in de instructie voor den gemeentegeneesheer wordt na bespreking ingetrokken. De Raad machtigt B. en W. den tuin achter het gemeentehuis te verpachten bij in schrijving en wel in één of verschil lende perceelen naar gelang er bij de burgerij behoefte blijkt te bestaan aan tuingrond. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van de Water leiding Mij. Zuid-Beveland worden gekozen de heeren Mr. Dr. Mes en A. Simonse, welke laatste de benoeming niet aanneemt. In diens plaats wordt benoemd de heer Beaufort. Tot plaats vervangers worden benoemd de hee ren J. de Mol en C. Nijsse Gz. Daarna komt aan de orde de werkverschaf fing en steunregeling. De voorzitter geeft een uitvoerig overzicht van al hetgeen gedaan door B. en W. ten op zichte van loonen en indienstneming. Hij deelt daarbij mede dat het werk aan den Zuidzakschen dijk Maandag j.l. is klaar gekomen. Door de flinke werkkracht van de toezichthouder en de hulp die deze van enkele der te- werkgestelden heeft ondervonden, is het werk goed uitgevoerd. Hij betreurt echter de houding van andere tewerk- gestelden die door hun onvoldoende werkkracht niet alleen de gemeente op kosten jagen maar zelf ergerlijk voor hun degelijke collega's zijn ge weest. Hij stelt den Raad voor in het vervolg slechts werk te verschaffen aan hen die vlijtig willen werken en de rest eenvoudig van de lijst te we ren, waarmede de Raad zich met al gemeene stemmen kan vereenigen. Door B. en W. wordt voorgesteld het uurloon te bepalen op 21 cent en voor regenverlet 1*7 i/g cent. Na bespreking wordt dit voorstel met algemeene stemmen goedgekeurd. De arbeidsdag wordt bepaald op 8 uur. Van dit be drag wordt 4 pet verhaald voor bij drage in de kosten voor ziekteverze kering. Eenige objecten worden vast gesteld voor werkverschaffing. Een door B. en W. ontworpen steunrege ling wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Om de kosten voor werkverschaffing enz. te dekken moe ten de opcenten op eenige belastingen worden verhoogd. De personeele be lasting wordt van 100 op 110 opcenten gebracht, de gemeentefondsbelasting van 50 op 65 en de vermogensbelasting van 40 op 50 opcenten. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. 's HEER ARENDSKERKE. Raadsvergadering. In de Maandag gehouden vergade ring, waarin de heer Lindenbergh. met kennisgeving afwezig was, werd aan L. de Winter en Jacs. de Winter een tegemoetkoming verleend van f25 in de kosten verbonden aan het bezoeken van hun kinderen van de op meer dan 4 K.M. afstand van hunne woning gelegen R.K. Bijzondere La gere school te 's Heerenhoek. Op verzoek van B. en W. werd we gens vermindering van het aantal leerlingen, eervol ontslag verleend aan den heer B. v. d. Reepe als pnderwij- zer aan de o. 1. school te Nleuwdorp. Ten slotte werd besloten, dat de winkels in deze gemeente geopend zuilen zijn: gedurende den zomertijd op werkdagen v.m. 6 uur tot n.m. 10 uur, De verwachting tot den avond van 14 dezer luidt: matige tot krachtige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, zelfde tem peratuur. en des Zaterdagsavonds tot 11 uur, terwijl de winkels te Lewedorp des Zondags geopend zullen zijn tot 12 uur en zomertijd tot 1 uur des mid- Gymnastiekvereeniging opgericht. Onder den naam Gymnastlekveree- niging Arendskerke (G.A.V.) is alhier een gymnastiekvereeniging opgericht met aanvankelijk 26 leden, verdeeld over een dames- en heerenafdeeling. Het bestuur is als volgt samenge steld: J. P. H. Polderman, alg. leider en voorzitter; J. Bliek, alg. adj.; A. L. van Antwerpen, secr.; J. Knuist, penn.; Th. van Boven, comm. KRABBENDIJKE. In de alhier gehouden vergadering van den Varkenshond „Hulp in Nood" waren 29 leden tegenwoordig. De af tredende bestuursleden, de heeren M. Franke en J. Traas werden herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen A. C. Zuidweg in de vacature D. Snoep die bedankt heeft. De inkomsten wa ren over 1931 f256,44, de uitgaven f306,86. AIzoo een nadeelig slot van f50,42. De stand der kas was op 1 Jan. 1932 f 1135,50. KORTGENE. Maandag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de bekende Warta Sari- film (Het beste bericht) vertoond. De opbrengst van de vertooning komt ten bate van de zending, en zal nader bekend gemaakt worden. De kerk was goed bezet. De film zal ook op andere Noord-Bevelandsche plaat sen vertoond worden. DE HILVERSUM 5 is er: Eénknops N. S. F.-toestel met electr. dyn. luid spreker f275,Hoofdagent: J. M. POLDERMAN, Goes, Telef. 129. KRUININGEN. Maandagavond speelde Krulningen een competitie-wedstrijd Dammen te gen Vlissingen. De uitslag luidt: Vlissingen-Kruiningen. D. G. v. Tuijl-G. Dek 20 C. Mos-G. Duindam 11 C. v. Biemen-M. v. Nieuwenhuize 2-0 G. F. de Krijger-J. Krijger 0—2 G. Maartense-M. Lavooi 20 G. S. de Waal-D. Duindam 02 G. v. Egeraat-M. Ie Clercq 02 J. Koch-W. Visscher 1—1 P. v. d. Broecke-A. Dek 0—2 F. G. Pluijmers-G. Krombeen 02 8-12 Dinsdagmorgen is te Oostdijk (gem. Kruiningen) de schuur en bergplaats van H. Meeuwse afgebrand, waarbij een partij oude fiets- en autobanden en onderdeelen verbrandden. RILLAND-BATH. Aangenomen toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier, door Ds. Ch. de Beus, te Ten Boer (Gr.) WAARDE. „Helpt Elkander", Op de algemeene vergadering van de Dorpsver. „Helpt Elkander" waren van de 46 leden er 24 aanwezig. Volgens de rekening waren de inkomsten voor de aangeschafte kunstmeststoffen f 9848,31 Yi de uitgaven f9768,03; alzoo een goed slot van f 80,28y2. Als bestuurslid werd her kozen C. Bal. Besloten werd om dit jaar ook klaverzaad coöperatief aan te schaf fen. Musschenbe8trijding. De vereeniging tot Musschenbestrijding onderdeel van de Landbouwvereeniging hield Zaterdag j.l. eene jaarvergadering. Ingeleverd werden over het afgeloopen jaar 709 musschen, 959 jonge musschen en 868 musscheneieren, waarvoor de inkom sten waren f 66,23; de uitgaven f 67,63; al- zoo een tekort van f 1,40. „Algemeen Belang", Maandagavond j.l. hield de kolenver- eeniging „Algemeen Belang" alhier hare jaarvergadering, met 34 van de 80 leden. Aangekocht zijn over het afgeloopen jaar 588 H.L. stukkolen, 1453 H.L. eierkolen en 23 H.L. anthraciet. De inkomsten be droegen f 3547,26, de uitgaven f 3356,93; alzoo een goed slot van f 190,93. Voor de aftredende bestuursleden M. de Jager en M. C. van Espen werden gekozen: M. de Jager en Adr. Dek. Het lid van Espen wenschte niet meer in aanmerking te ko men. Besloten werd om de voorradige ko len van het kolenplein tegen matige prij zen op te ruimen.

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2