5 iUni;r.Dc "nieuwe ambachtsschool wordt orricieel geopend. WEERBERICH.T den, enz., was beduidend grooter dan ons land nog kende. Heilige der ern stigste gevallen volgen hier: 2 Jan. Te Groningen schiet J. S. eqrst Mej. G. en daarna zichzelf dood. 30 Jan. Te Biltnoven wolfden 'mevr. Soeparwi en naar twee 'hinderen door den Indischen bediende vermoord. 3 Mei. Te 's Gravenhage wordt de heer W. G. S. Eschauzier op gruwe lijke wijze vermoord. 4 Juni. In het bosch bij Schaesberg worden een meisje en een jongen ge vonden, beiden ernstig gewond. Zij hadden gepoogd een eind aan hun leven te maken. 17 Juli. Ds. J. L. A. verdrinkt aan het strand van Ameland zijn vrouw. 5 Aug. De venter B. snijdt den marktkoopman L. te Nijmegen den hals af. 26 Aug. Te Zuidbroek worden de Wed. Molanus en haar zoon vermoord. 3 Oct. Te Wateringen vermoordt een vrouw haar twee kinderen. 13 Oct. Te Amsterdam vindt een overval plaats op een kantoor der Wertheim-Bank. 16 Oct. Te Rotterdam vindt een overval plaats op een bijkantoor der Incasso-Bank. 6 Nov. Notaris Courech Staal te Gorinchem wordt vermoord. 29 Nov. Te Putbroek worden drie jonge mannen vermoord. 10 Dec. Te Katendrecht vindt een overval plaats op den kassier G. H. Snoek; Provincie. Ook Zeeland kreeg zijn deel van de malaise. Onze provincie, voor zulk een groot deel van den landbouw af hankelijk, verarmde beduidend en men kan slechts hopen, dat de verhoogde bïetensteun eenige verlichting zal brengen. Een woord van hulde past hier zeker aan de Z. L. M,, die zoo onvermoeid op de bres stond voor de boeren en daarmede voor geheel Zeeland! Staten- en gemeenteraadsverkiezin gen brachten wat leven in stad en land, doch eigenlijk geen groote ver anderingen. Slechts een enkele ge meente ging „om". De aandacht trok verder het scher pe abattoir-geschil tusschen Middel burg en Vlissingen en de mogelijke stopzetting der bootdienst Vlissingen- Neuzen en van een deel der locaal- spoor. Voorts noemen we volgende ge beurtenissen: 4 Febr. Heinkenszand koopt een nieuw gemeentehuis. Ds. v. d. Plassche te 'sHeer Abtskerke vraagt emeritaat aan. 5 Febr. De vrouw van den koster B. te Ovezand wordt in den hals gescho ten. Men arresteert haar man als ver dachte. 14 Febr. 'sHeer Abtskerke besluit gas uit Goes te betrekken. 18 Febr. Ovezand en Driewegen wor den aangesloten aan het electrisch net. 8 Maart. Ds. J. H. C. Kamsteeg neemt afscheid van 's Heer Hendriks kinderen. 9 Maart. Electrificatie van Elle- woutsdijk. 20 Maart. Kamperland krijgt elec- triciteit. 14 April. Bij de wed. Steketee te Baarland wordt ingebroken. 17 April. H. M. de Koningin opent de Vlïssingsche buitenhaven. 20 April. Te Ovezand wordt de wed. Drïjdijk onder bedreiging f100 afhandig gemaakt. De dader, J. V., wordt aangehouden. 27 April. Ds. Engelsma doet zijn intrede te Yerseke. Ds. van Kooten neemt afscheid van Heinkenszand. 30 April. Jhr. mr. J. W. QuarleS van Ufford is 10 jaar Commissaris der Ko ningin in Zeeland. Veldwachter J. Meulendijk van Kloetinge gaat met pensioen. 4 Mei. Het vliegveld Haamstede wordt geopend. 5 Mei. Woonhuis en schuur van L. de Jonge te Baarland verbranden. 27 Mei. Burgemeester Bruggeman herdenkt onder veel belangstelling zijn 25-jarig ambtsjubileum te Oude- lande. 24 Juli. Abr. Koole te Yerseke komt bij de Postbrug onder een auto uit Goes en overlijdt aan de gevolgen. 29 Juni. De heer A. W. Weerman, directeur aan de gasfabriek te We meldinge wordt benoemd te Woerden. 30 Juni. Bij de wed. Steketee te Baarland wordt opnieuw ingebroken. 1 Juli. Nisse wordt electrisch aan gesloten. 's Heer Abtskerke wordt elec trisch aangesloten. 1 Aug. De heer P. de Veij, is 40 jaar secretaris van Yerseke. Rijksveldwachter Bareman te Wolphaartsdijk wordt overgeplaatst naar Rotterdam. 2 Aug. Ds. Den Willigen doet zijn intrede te Heinkenszand. 3 Aug. Voor wijlen burgemeester Koert wordt op de begraafplaats te Wolphaartsdijk een gedenksteen ont huld. 5 Aug. De kwartiermeester v. d. Kop valt te Vlissingen van het sloe- pendek van de mailboot en overlijdt aan de gevolgen. 13 Aug. De schuur van ,Sandee te Bofeselën brandt af. 14 Aug. De Fa. De Koster te Vlis singen staakt haar betalingen. 20 Aug. Te WilhelminadOrp slaat de bliksem in den kerktoren. 22 Aug. Het 10-jarige meisje Raas uit 'sHeerenhoek valt van een paard en overlijdt aan de gevolgen. 25 Aug. Bij B. J Staal te Yerseke wordt ingebroken. 26 Aug. Te Vlissingen; wordt hef ziekenhuis „Bethesda" geopend. I Sept. Ds. J. de Voogd van 'sHeer Arendskerke vraagt emeritaat aan. 5 Sept. L. Vermaire van Kruiningen verdrinkt te Rotterdam. 8 Sept. De schuur van A. Mol te Biezelinge verbrandt. - Kapelle houdt winkelweken. 12 Sept. Baarland wordt electrisch aangesloten. 15 Sept. Siegers en Zn. te Vlissingen staakt de betalingen. 30 Sept. Veldwachter Drever van 's Gravenpolder wordt aangereden en overlijdt aan de gevolgen. De heer Jac. Rothuizen, school hoofd te Yerseke, wordt benoemd te Maassluis. 3 Oct. De nieuwe weg te 's Heeren- hoek wordt geopend. 7 Oct. Te Heinkenszand wordt het gerestaureerde vergaderlokaal ge opend. II Oct. Ds. J. Vasseur wordt te Yer seke bevestigd. 12 Oct. 's Gravenpolder wordt elec trisch aangesloten. 14 Oct- De heer De Blaaij neemt af scheid als hoofd der school te Hans- weert. 29 Oct. Onder Yerseke wordt J. de Rijder door den bliksem getroffen en gedood. 31 Oct. Op het graf van Perrels te Veere wordt een eenvoudig monument onthuld. 1 Nov. Te Yerseke blijft de heer D. van Oosten op straat dood. 1 Nov. De heer C. Zwagerman te Middelburg herdenkt onder groote be langstelling zijn zilveren jubileum als rijkszuïvelconsulent. 10 Nov. Te Ellewoutsdijk wordt de heer P. M. Smallegange als burge meester geïnstalleerd. 12 Nov. In den Wieringermeerpolder verdrinkt de arbeider P. Jeronimus uit Wissekerke. 13 Nov. Op feestelijke wijze wordt te Waarde afscheid genomen van het schoolhoofd M. van Weele. 17 Nov. Te Waarde strandt een dol fijn van bijna 6 M. lengte. 28 Nov. Huis en schuur van de wed. Steketee te Baarland verbranden. 29 Nov. Ds. Staal te Colijnsplaat herdenkt onder veel belangstelling zijn 40-jarig ambtsjubileum. 4 Dec- Te Hansweert wordt een nieuw concertgebouw geopend. 9 Dec. Het nieuwe gemeentehuis van Heinkenszand wordt - geopend- 10 Dec. De tram Vlissingen-Middel- burg bestaat 50 jaar. 12 Dec. Kattendïjke wordt elec trisch aangesloten. 18 Dec. De 24-jarige vrouw De D. te 's Gravenpolder wordt dood in hef achterhuis van haar woning gevonden. Arrestatie van haar man heeft plaats 20 Dec. De woning van F. H. aan het kanaal te Wemeldinge brandt uit. 25. Dec. Wemeldinge wordt elec trisch aangesloten. 27 Dec. Te 's Gravenpolder over lijdt de heer D. Joziasse, wethouder en Statenlid. - Goes. Goes heeft zeker bijzondere rede nen om over het verloop van 1931 dankbaar te zijn. Goed beschouwd ging de crisis nog aan velen voorbij. Wel werden er door kleine bezit ters en zakenmenschen, soms bedui dende verliezen geleden, doch zelden zoo ernstig, dat daardoor net bestaan bedreigd werd. De werkloosheid is zoo gering, dat de geleerden het er niet over eens zijn, of deze wel een gevolg van de crisis is. Jammer, dat enkele arbei ders zich lieten meesleepen in een sta king, die vrijwel tevoren als verlo ren beschouwd kon worden. Het aanzien van Goes ging vooruit door verscheiden verbeteringen van plantsoenen, wegen en gebouwen, ter wijl ondanks alles de lasten nog niet abnormaal hoog genoemd kunnen wor den. Een en ander stemt tot dankbaar heid tegenover gemeentebestuur en ook zakenmenschen, die elk voor zich hef hunne deden om de teekenen der malaise buiten onze poorten te hou den. Besluiten we met eenige datums, die bijzonder de aandacht vroegen: 5 Jan. De 76-jarige K. uit de Voor stad valt van een zolder en overlijdt aan de gevolgen. 26 Jan. De Westsingel wordt geëlec- trificeerd- 27 April. De kruidenierswinkel van Tilroe in de Ganzepoortstraat brandt gedeeltelijk uit. Goes wordt doorloopend telefo nisch verbonden. 15 Mei. De zolderverdieping van het pakhuis van C. v. d. Vreeda aan de v. d. Goeskade brandt uit. 1 Juni. De heer J. van Dijl, hoofd der U.L.O. school, wordt benoemd te Uoetinchem. 19 Juni. Van Heel en Co. staakt de betalingen. 27 Juni. De gymnastiekvereniging „Volharding" viert haar 40-jarig be staan. 1 Juli. De heer S. A. Leopold wordt door de Fransche regeering begiftigd -VAN MELLB'S- GOESCHE ONT BYT- KOEK •DEN SOETEM I nVAL SEDERT 1S2.S met het Legioen van Eer. 31 Juni. De heer A. D. F. v. dl Wart neemt afscheid als leeraar der R.H.B.S 2 Juli. De Zusterschool bestaat 50 jaar. 25 Juli. A. v. Hese verdrinkt bij het zwemmen in de haven. 4 Aug. Een pakhuis van de Firma Dekker in de Kleine Bocht van Gui nea brandt uit. 12 Aug. Het gezin Commee wordt onder vergiftigingsverschijnselen naar het Gasthuis gebracht. Een kindje overlijdt 24 Aug. Bij de Schoolmeubelenfa- briek „De Schelde" breekt een sta king uit. De 23-iarige M. Stieger ver drinkt bij het baden onder Renesse. 29 Aug. De Goesche Winkelweken nemen een aanvang. 6 Sept. Ds. W. H. v. d. Vegt doet zijn intrede in de Geref. Kerk. 13 Sept. De Zeeuwsche Confectie- Mij. neemt „Ma Retraite" in gebruik. 26 Sept. „E.L.T.O." behaalt her kampioenschap van den Z.K.B. 30 Sept. Onder groote belangstel ling wordt het stoffelijk overschot van den heer I. G. J. Kakebeeke ter aarde besteld. 7 Oct Het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland wordt officieel ge opend. 9 Nov. Met Neuzen komt een rechf- streeksche telefoonverbinding tot stand. 17 Dec. Bij het tramstation Borssele komt de geleider Zwetsloot onderden trein en verliest hef leven. 18 Dec. De Raad besluit tot instel ling van een steunregeling voorwerk- loozen. 24 Dec. De staking bij „De Schel de" wordt opgeheven, zonder dat ra- sulfaat bereikt is. 30 Dec. Het plaatselijk crisis-comi té komt op initiatief van burgemeester Hajenius tot stand. Tenslotte nemen we volledigheids halve nog een necrologie op, die onze lezers in het bijblad zullen vinden- IK BEN NOG RIJK. We maken moeilijke tijden door, de wereld schijnt zoo duister als nooit te voren, men hoort slechts over ma laise en 'ellende spreken en toch ben ik rijk. Het moge waar zijn, dat ik, verge leken bij een 'jaar geleden minder heb om van te leven, maar het is zeker even waar, dat ik evenveel heb om voor te leven. De dingen van het leven, waaf het op aankomt, zijn onveranderd eni krachtig als ooit te voren. De malaise heeft niets verminderd aan de waarde'v.an eenige vriendschap: Buren groeten ons nog steeds op de zelfde. joviale 'manier,- zakenrelaties blijven ons vertrouwen en onze zo nen hebben het oude respect voor ons behouden. Mijn vrouw verwelkomt mij niet minder hartelijk, als ik 's avonds thuiskom en onze dochters zijn even royaal met hun liefdesbetuigingen, als ooit te voren. Mijn geloof in de grootheid der Schepping is hetzelfde gebleven: Door dat geloof wordt ik gesterkt als ik tegenslag en verdriet ondervindt. De gebeden, die mijn Moeder mij leerde en het geloof in God, dat mijn goede Vader in mij plantte, blijven mij van een onschatbare waarde. Geen natie wordt groot door haar rijkdom en evenmin is het voor een mensch het voornaamste om rijk aan geld te zijn: op de geestelijke waarde van het leven komt het aan. De groot ste armoe is die, welke de ziel doodt opdat het lichaam gediend moge wor den. Deze depressie is een uitdaging, geen catastrophe. Een generatie, die de lucht veroverd heeft en reusachtige luchtschepen rond de wereld zendt, die afgedaald is in de diepste zeeën en boven de wolken leefde in de stra- tospbeer, die generatie nu wordt uit gedaagd tot hef zich verheffen boven zijn afhankelïjk-zijn van de hem neer halende kleine dingen des levens en tot het zoeken der hoogere belang rijkheid van het leven. De laatste zes maanden zijn voor menig man als een spannend geeste lijk avontuur gebleken, waardoor hij de werkelijke waarde van het leven heeft leeren kennen. Verarmd door het niet langer ontvangen van dividenden, pachtgelden, renten enz. ontdekte hij de groote macht van een sterk en ge- loovig hart, de blijvende waarde van moed, heldhaftigheid, eer, liefdadig heid en betrouwbaarheid. Een financieele crisis kan geldelijke rijkdom te niet doen, het zakenleven stopzetten en een omkeer brengen in alle maatschappelijke verhoudingen, we kunnen van alles beroofd worden wat we bezitten aan aardsche goede ren, maar niet van wat we innerlijk zijn. De grootste gave van het leven die van de dienende liefde zal altijd haar waarde behouden. 110fi riik, omdat ik in het be zit blijf van die rijkdom, die niet van wereldtoestanden en beursschommelin- gen afhankelijk is, maar waarvan ge schreven staat, dat die voor ons is als het Brood des Levens. (Hou en Trouw). Stadsnieuws Kantongerecht. Hooger beroep is aangeteekend door A. v. H. en J. v. L. te Goes en P. F. S. te Goes, tegen het vonnis van 4 Dec- waarbij zij veroordeeld zijn we gens overtreding der visscherijwef ieder tot f2 boete of 2 d. h. A. K. te Heinkenszand, tegen het vonnis van 4 Dec. 1931, wegens over treding der motor- en rijwielwet ver oordeeld tot f25 of 25 d. met ontzeg ging voor den tijd van 6 maanden om motorrijtuigen te besturen. S. W. te Wolphaartsdijk, tegen het vonnis van 4 Dec- 1931, wegens over treding motor- en rijwielwet veroor deeld tot f25 of 10 d. P. O. te Wemeldinge, tegen het vonnis van 4 Dec. 1931 wegens over treding Jachtwet, veroordeeld tot f25 of 10 d. en verbeurdverklaring ge weer. P. P. te Yerseke, tegen het vonnis van 11 Dec. 1931 wegens dronkenschap veroordeeld tot 10 d. J. P. te Yerseke, tegen het vonnis van 11 Dec. 1931 wegens dronkenschap veroordeeld tot 14 d. Verzet gedaan door M. v. D. te Kloetinge tegen het vonnis van 18 Dec. 1931 wegens overtreding Inva liditeitswet veroordeeld tot f 25 of 2 5d. Cinema „Slof Osfende". „Rin-Tin-Tin bij de smokkelaars", met Rin-Tin-Tin, Armida, Bill Irving, Walter Miller e-a. Een bende onder leiding van een zekeren Farrell maakt er haar werk van tegen grof geld Chineezen over de grens te smokkelen en trotseert daarbij herhaaldelijk gevechten met de grenspatrouille. Farrell zoekt een geschikte plaats als uitgangspunt en heeft daartoe zijn oog geslagen op de hoeve van Los Flores, waar de oude Don Jose met zijn dochter Pepita woont Op zekeren dag verneemt Don Jose, dat de hoeve is verkocht. Hij verlaat Los Flores met zijn dochter en komt in het stadje Dïncon, waar hij Farrell ontmoet. Deze deelt hem mede, dat hij de nieuwe eigenaar van de hoeve is en biedt Don Jose ,aan daar voortaan als zijn rentmeester te blij ven, welk aanbod Don Jose met graag te aanvaardt. Hij vertrekt op een van de vrachtauto's van Farrell en zal den weg wijzen naar Los Flores, terwijl hij zijn dochter met haar hond Rinty (Rïn Tin-Tin) in de hoede van Farrell achterlaat. Don Jose weet niet, welk gevaar hij loopt er zijn weer een aantal Chineezen in de auto verbor gen maar een ander weet dat wel. Die ander is Dave Hart eigenlijk niets meer dan een landlooper, even als zijn vriend Dusty die eenigen tijd op de hoeve heeft gewerkt en een diepe liefde yoor Pepita heeft opge vat, welke liefde niet onbeantwoord is gebleven. Dave gaat de auto achter na, na Pepita te hebben gewaarschuwd en verschijnt op de hoeve, waar hij echter door de bende wordt gevangen genomen. Maar na vele spannende gebeurte nissen volgt toch een gelukkig en zeer verrassend einde. Een boeiende, schitterend gespeelde film.^ „Das Land des Lachelns" van Le- har, met Richard Tauber in de hoofd rol, behoeft zeker geen nadere toelich ting. Het is een aiom bekende schlager, die ook hier zeker veel belangstel ling zal trekken. Landbouw-Bioscoop. „De groote vijver", met Maurice Chevalier, Claudette Colbert, Frank Lyon, George Barbier, Marion Ballon. De Amerikaansche kauwgummi-ko- ning, Billings, wordt door zijn dochter Barbara naar Venetië geroepen, om dat zij haar engagement verbreken wil met Billing's bedrijfsleider, Ronnie, teneinde te kunnen trouwen met Pier re, een armen Franschen gids. Bar bara heeft een afkeer van den typï- schen Amerikaanschen zakenman, die de liefde al van denzelfden practï- tischen kant bekijkt als zijn zaken; in Pierre heeft zij een aanbidder gevon den die haar op meer romantische wijze het hof maakt. Billings overlegt met Ronnie wat hun te doen staat. Zij besluiten Bar bara haar zin te geven, en Pierre mee te nemen naar Amerika, waar hij zich, naar zij hopen, weldra onmo gelijk zal maken- Pierre vergezelt de familie dus naar Amerika, waar hij door Billings op diens fabriek tewerk gesteld wordt. De voorman, die van Billings last gekregen heeft den Fransch man te laten zweeten, geeft hem de zwaarste baantjes- Pierre echter heeft zich voorgeno men zich alles te laten welgevallen tot bij een salaris verdient van twintig duizend dollars, waarop hij met Bar bara wil trouwen. Hij laat zich dus Iniet ontmoedigen, en verricht het zware werk met een blijmoedig gezicht, dat hem weldra bij alle employees bemind maakt, 's Avonds is hij echter zóó moe, dat hij ïnplaats van naar den dans avond te gaan, waarvoor Barbara hem had uitgenoodigd, op zijn kamer in slaap valt. Den volgenden morgen is Barbara natuurlijk woedend op hem. Er volgen nu zeer interessante ge beurtenissen en een bijzonder pakkend Het behoeft wel niet opgemerkt te De verwachting tot den avond van morgen luidt: Zwakke tot matige Noord-Westelij ke tot Zuid-Westelijke of Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, kans op eenige neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag om het vriespunt tot lichte dooi. worden, dat een film met Chevalier een groot succes is! Van het verdere goede programma vermelden we nog extra het spreken de Hollands Nieuws- Een dure maar bijzondere atratctie voor den blos- ooop-bezoeker! SPREEKBEURTEN. Oud Geref. Gemeente. Vrijdag 1 Jan. des moergens lees beurt. Zondag 3 Jan. driemaal leesbeurt. Chr. Evang. Gemeente. Zondag 3 Jan. 's morgen half acht bidstond, half tien, twee en Zes uur ds. v. d. Vis. Maandagavond tot en met Vrijdagavond week der gebeden. De bidstonden beginnen om 8 uur. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten. 75ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten ProVlncienleaWs Waterstaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Schorerpolder, A. Boone te Ritfhem; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Schorer polder, J. Durink te Nieuw- en Sint Jooslnad; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calam. Willem-' Anna-polder, F. Dees te' Biezelinge. PLAATSELIJK NIEUWS. WOLPHAARTSDIJK. Raadsvergadering. Zitting van Woensdag. Afwezig met kennisgeving de heer Van Wel. Onder ingekomen stukken was o.m.: op de vraag van den heer Van Wel, inzake verplaatsing van den lantaarn op de oude Kade, antwoordde de voorzitter, dat met verplaatsing het tegenover gestelde zou worden bereikt. Op de vraag van den heer Snoodijk over tariefverlaging electriciteit, deelde dc voorzitter mede, dat nog twee per- ceelen moeten worden aangesloten, voor de 50 pet is bereikt en de P.Z. E.M. er geen genoegen mee neemt om Oostkerke en Oud-Sabbinge afzonder lijk te berekenen. Tot lid van de plaats, schoolcomm, werd herbenoemd Mevr. van Bleijswijck Tierens Verha gen. Op het verzoek van Mej. M. C. van den Ende, die om gezondheids redenen ontslag had aangevraagd ala onderwijzeres aan de o. 1. school te Oud-Sabbinge, werd gunstig beschikt, met ingang van 1 Februari a.s. De voorzitter deelde mede, dat er 12 sollicitanten naar deze betrekking waren. Besloten werd een gratificatie te geven aan de rijks- en onbezoldigde veldwachters tot een gezamenlijk be drag van f30. Over het advies van B. en W., inzake 3e verplaatsing van den lantaarn bij de woning van den veldwachter, werd uitvoerig van ge dachten gewisseld. Resultaat was dat de nachtbranders o.m. op de oude Kade, kruispunt Molenweg-Molendijk en kruising Papeweg-Veerweg, zullen vervallen en een lantaarn zal bijge plaatst worden op den Molendijk bij de woning van A. Bliek. Besloten werd de winkels te slui ten des winters 's avonds 9 uur en des zomers om 10 uur. Des Zaterdags mag men tot 11 uur open zijn. Over de politieverordening met advies van B. en W. inzake de bepalingen van Zondagsrust en Zondagsheiliging en sluiten van herbergen op Zondagen, werd uitvoerig van gedachten gewis seld. De heer Overbeeke zeide, zijn voor stel nog gestand te doen, n.l. sluiting café's op Zondagen. Het werd ver worpen met alleen Overbeeke en Van Oeveren voor. Op voorstel van den heer Snoodijk werd het verbod, be treffende het aanwezig hebben in een autobus van klapstoeltjes of andere losse zitplaatsen, uit de verordening gelicht Het adres van den Chr. Land- arbeidersbond om voor hiiit steun trekkende leden voor de Kerst- en Nieuwjaarsdagen 25 pet vergoeding te mogen ontvangen uit de gemeente-

Goessche Courant | 1932 | | pagina 2