Nieuwjaarswenschen Hendrikse Go's Bank N.V., De Kleine Bazar N*. 150 Vrijdag 19 December 1950 117 Jaargang Bij dit nummer be hoort een bijvoegsel. COUPONS EN LOSSINGEN Stadsnieuws PARKER Duofold Vulpennen Offideele Dealer voor GOES en OMSTREKEN Het meisje, dat met een Koning trouwde ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes f 2, buiten Goes f 2, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwen* Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIEN van 1—5 regels fl,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct per regel. Advertentign worden aangenomen tot 12 uur voorar Zij, die zich nu als abonné op de GOESCHE COURANT opgeven, ont vangen de nog te verschijnen num mers vóór 1 Januari a.s. GRATIS. ALLE per 1 Januari vervallende worden verzilverd" door GOES. in het NIEUWJAARSNUMMER wor den, zooals gebruikelijk is, bij \ooruit betaling, geplaatst tegen 75 cent, voor hoogstens 6 regels. Opgaven worden zoo spoedig moge lijk ingewacht, doch uiterlijk MAANDAG 29 DECEMBER, vóór des middags 12 uur. DE ADMINISTRATIE Gemeenteraad. (Zitting van Donderdag). Voorzitter: De heer G. A. Hajenius. Aanwezig: Alle leden. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de navolgende ingekomen stukken Gemeente-verslag over 1929. Processen-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente- Ontvanger. Goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1930. Goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der begrooting van het Grondbedrijf voor 1930. Goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een overeenkomst met den heer M. Eversdijk te Kapelle inzake afstand van grond en vestiging van een erfdienstbaarheid. Goedkeuring van het raadsbesluit tot het vestigen van een erfdienstbaar heid ten behoeve der Rijks Hoogere Burgerschool. Dankbetuiging van de uitgevers Stcengholt en De Lange te Amster dam voor de toegestane bijdrage voor de uit te geven Zeeland-folder. Dankbetuiging van de afd. Goes van het Centraal Genootschap voor Kin- der-herstellings- en vacantie-kolonies, voor het verleende jaarlijksche sub sidie. Verzoek van Ged. Staten om me dedeeling of er eventueel bezwaren bestaan tegen wijziging van de ker- misdagen te Groede. 90 FEUILLETON DOOR ALICE HEATH HOSKEN. Vertaald door Dicky Wafelbakker. Ik herinner me de juiste woorden niet meer, doch hetgeen Max en ik tot elkaar zeiden, toen wij alleen wa ren, komt ongeveer op het volgende neer. Deze ontmoeting had plaats vóór het diner. Max kwam in mijn kamer. Ik had me reeds gekleed. Daar ik veel te moe was, had ik eenvoudig aangetrokken, wat de kameniers voor mij klaar gelegd haddeneen wit kanten japon met paarlen. Verschei dene ministers zouden met ons dinee- ren, benevens natuurlijk Hulda met Hugo Resta, Prinses Blorka, Huida's vader en moeder, haar broer en ook Baron Waldemar, die van Moldavia overgekomen was met een boodschap van de Koningin-Moeder, die met in fluenza te bed lag. Verzoek van de Vereeniging tot be vordering van de vakopleiding voor handwerkslieden in Nederland, om een bijdrage voor een in Juli 1931 te te 's Gravenhage te houden Nationaal Congres. Afschrift van het besluit van de Staten der Provincie Zeeland, waarbij aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente eene bijdrage wordt ver leend in de kosten van herstel van den dakruiter op het dak der Groote of St. Maria Magdalenakerk. Aan de Staten zal een dankbetuiging voor het laatste ingekomen stuk wor den gezonden. De andere stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat het carillon nog niet in orde is. Het ligt echter niet aan de electrische stroom. De firma Eijsbouts onderzoekt de fout. Verzoeken om afschrijving van be lasting. Aangenomen. Verzoek van den heer Ds. R. J. van der Veen om ontslag als lid der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs. Het verslag wordt op de meest eer volle wijze verleend. Voorstel tot het huren van een stuk je grond op het Ravelijn. Aangenomen. Voorstel tot onderhandsche verhu ring van een der huisjes aan den Westhavendijk, behoorende tot het Gemeente-Gasbedrijf. Aangenomen. Voorstel tot vaststelling van rooilij nen voor het ontworpen stratencom- plex ten westen der Middelburgsche straat. Ged. Staten en de inspecteur der Volksgezondheid hebben een kleine wijziging aanbevolen. In verband hier mede stellen B. en W. voor het voor stel aan te houden. Aldus wordt besloten. Voorstel tot het aanbrengen van ver harding op het gedeelte van den West- wal, loopende vanaf de Agnesgang naar de Brouwersgang. Ingekomen is een adres van de chr. scholen, waarin wordt verzocht den weg niet voor rijverkeer open te stel len, omdat de weg door de school kinderen als speelplaats wordt ge bruikt. Snelverkeer zou volgens het adres gevaar opleveren. De voorzitter merkt op, dat deze weg geen speelplaats moet zijn. De be woners der huizen aan den weg heb ben in een adres verzocht, den weg wel open te stellen voor rijverkeer. De heer Simons vraagt bij den weg „Hallo, Max", zei ik zachtjes. „Hallo, Meggie", antwoordde hij. .Vond je de huldiging niet schitte rend?" .Wonderbaarlijk". ,Het was iets buitengewoons". ,Ik ben er erg van onder den indruk". ,Ik ook.... Zeg, Meg, de men- schen zïjn gewoonweg gek op je." „En ze aanbidden jou". „Daar ben ik nog niet zoo zeker van. Ze hebben me echter flink ge steund, Meg. Wat een moeilijk leven heb ik je bezorgd. Je bent een engel, dat je me vergeven hebt". -Alles is nu voorbij, Max, doch het was een heel angstige tijd". „Meggie, we moeten het eens met elkaar uitpraten". ,Dat hebben we al gedaan Max.... in die kleine bakkerij." Verlang je dan geen bijzonderhe den van mij te hooren?" „Nietdaarover". „Nu, over andere dingen dan". „Oh, ja, ik wacht er zelfs op". „Meggie". Toen lag ik in zijn armen en schrei de van geliik, want nu wist ik, dat hij een waarschuwingsbord voor lang zaam rijden te plaatsen. Ook op de Vlasmarkt zou hij zoo'n bord willen zetten. De heer Eckhardt pleit voor het instellen van een maximum-snelheid. Vooral de vrachtauto's rijden te snel in Goes. De voorzitter antwoordt, dat in Goes vroeger een maximum-snelheid heeft bestaan. De raad heeft deze echter opgeheven Spr. ziet in een maximum snelheid geen veiligheidsmaatregel. 'Er is bovendien té weinig politie om de snelheid te aontroleeren. De heer Crucq vraagt, of de be hoefte bestaat van bedoelden weg een rijweg te maken. De voorzitter antwoordt bevestigend. Reeds nu zijn al veel ontheffingen verleend, zoodat de weg practisch ook als rijweg wordt gebruikt. De heer Crucq voelt niets voor een maximum-snelheid. Ir. van Poelgeest ontdekt voetan gels en klemmen in het voorstel. Spr. is er niet van overtuigd dat een dicht wegdek het goedkoopst zal zijn. Als men een dicht wegdek wil, laat men het dan doen zooals in de groote steden gebeurt. Goes heeft immers toch al groote stad-allures. Bij een dicht wegdek mogen geen leidingen in den grond blijven liggen. Op de Oude Singel is dit niet geschied. Spr. stelt voor een principïeele beslissing hier omtrent te nemen. De heer Koning zou dit voorstel lie ver niet direct in stemming willen brengen. De heer Buijs zou in het voorstel- van Poelgeest willen lasschen: „Indien het mogelijk is". Wethouder Goedbloed zou alvast met het uitvoeren van het werk aan den weg een begin willen maken, en 'het niet laten wachten op het voorstel- van Poelgeest. De heer Van Bommel van Vloten is daar tegen. Nadat nog eenige leden .over deze kwestie van gedachten hebben gewis seld, stelt de voorzitter voor, dit punt aan te houden tot de middagvergade ring, opdat B. en W. gelegenheid zul len hebben den directeur van ge meente-werken te hooren. Aldus wordt besloten. 2e suppletoir-kohier der Honden belasting voor het jaar 1930. Aangenomen. Voorstel tot herziening der regeling van de buur van de woningen Voor stad no's. 30 en 32. Aangenomen. Besluit van het Burgerlijk Armbe stuur tot wijziging der begrooting dier instelling voor het jaar 1929. Het besluit wordt goedgekeurd. Rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over het jaar 1929. De heer Simons zegt, dat hij deze rekening eerst Woensdagavond in zijn bezit heeft gekregen. De heer Crucq dringt aan oppacht- vermindering voor de kleine pachters van het B. A. De rekening sluit im mers nog met een groot batig saldo. De heer Van Bommel van Vloten van me hield, daaraan bestond geen twijfel meer. Het was volstrekt niet noodig, dat hij me in het oor fluis terde: „Klein Engelsch meisje Klein Engelsch meisje, er bestaat nie mand zooals jij op de heele wereld". ,En je vergeeft me?" ging hij voort. ,Er valt niets te vergeven", zei ik. „Óh, Max, je vraagt me dit alleen maar om het me nogmaals te hooren zeggen. Ik heb alles vergeten en denk er slechts aan dat jij weer bij me bent". Kort daarop, nadat ik gezegd had, dat ik mijn haar wat opkammen en mijn gezicht poederen moest, liet hij me los en zei: ,,Ja, Meg, ik ben weer hier en ook stellig van plan hier te blijven". Hierop lachten we samen en hij kuste me keer op keer. Toen vloog ik naar den spiegel; ik zag er erg verfomfaaid uit, en mijn paarlensnoer hing ergens op mijn rug. „Ik maak allesbehalve den indruk een Koningin te zijn", merkte ik la chend op. .Jij bent op en top een vorstin", gaf Max opgewonden te kennen. Dagboekblaadjes. ig DECEMBER. Er heerscht, naar ik lees, in literaire kringen ontstem ming over de toewijzing van den No belprijs voor Letterkunde aan Sinclair Lewis. Zweedsche en 'Duitsche cou ranten noemen het een blamage, een Nederlandsche courant schrijft, dal Van Eeden of Ina Boudier er honderd maal eerder voor in aanmerking kwa men. Maar waar iedereen het over eens schijnt te zijn is, dat de Nobel prijs voor den Vrede is uitgereikt aan den heer Frank Kellogg, oud-minister van Buitenlandsche Zaken der Ver- eenigde Staten van Amerika, thans raadsheer in het Internationaal Ge rechtshof te 's Gravenhage. De oor zaak daarvan zal wel wezen, dat de heer Kellogg dezen anderhalven ton zoo bitter, bitter noodig had. Wie heeft niet eveneens met de grootste sympathie gelezen, dat een kwart van de ïoo.ooo verleden maand is geval len onder het zetterijpersoneel van het „Handelsblad"een ander deel van dat lot onder personeel van de „Hem- brug"? Het prentje in de bladen, waar op men ziet, hoe de goede heer Kel logg de cassette met de contanten in ontvangst neemt, heeft mij ik neer et mij niet poor tot tranen geroerd. Eindelijk een zonnig oogen blik in het leven van dezen verstoo- tene! Natuurlijk heb ik de gelegenheid niet laten voorbijgaan, hem bij zijn te rugkomst in Den Haag te interviewen. Hoe ik mij voelzeide hij har telijk lachend, that you can imagine! Ik had nog nooit zooveel geld bij el kaar gezien. Mag ik u vragen wat u ermee denkt te beginnen Zeker, antwoordde hij met den zelfden beminnelijken glimlach. Mijn vrouw en ik hebben natumlijk tal van stokpaardjes, waaraan wij in on ze armoede nooit hebban kunnen toe geven. In de eerste plaats nemen wij nu telefoon. Daar kun fe eigenlijk niet meer buiten, in een stad met groote afstanden. Dan koopen wij natuurlijk een radio. Het is een oude wensch van mijn vrouw, nietwaar liefste? (me vrouw Kellogg bevestigde het stralend) en speciaal in uw land met zijn vele boeiende cultureele uitzendingen (dit met een ondeugenden knipoog) lijkt het mij onmisbaar. Wij zulten onze oude lotgenooten niet vergeten een flink percentage zonderen wij af voor Maatschappelijk Hulpbetoon en Lief dadigheid naar Vermogen en verder hopen wij nu en dan wat te genieten van de goede dingen, die op deze aar de voor de wei-gesitueerden zijn weg gelegd, wij hebben een reisje naar Brussel met een reisvereeniging op programma staan, wij gaan voortaan iederen Vrijdag naar de bioscoop, ik dettk er over een fiets te koopen met terugtraprem (wat zou ik daar in Hol land voor moeten betalen?), een paar rolschaatsen, een nieuw costuum, een abonnement op „Het Leven" en een nieuwe pendule. Ook wilde ik dol graag duiven gaan houden, vredes duiven natuurlijk, maar daar heeft mijn vrouw bezwaren tegenhet zijn al bijna oorlogsduiven geworden (Mevr. Kellogg dreigde lachend met haar vinger). Enfin, wij zullen nog wel zien. Het is een mooie belooning voor Uw vredesactie, mijnheer Kellogg", zeide ik, ,en voor die van Briand....'' Ja, antwoordde hij, overgeluk kig, het is een slot dat Pact. merkt op, dat het B. A. over 1929 een tekort heeft gehad. De heer Crucq moet zich niet blind staren op het batig saldo. De rekening wordt goedgekeurd. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor het jaar 1930. De heer Van Bommel van Vloten wil een en ander zeggen naar aan leiding van het antwoord van B. en W. op het rapport van de fin. com missie. Dit antwoord acht spr. niet juist. De fin. commissie wordt iets in de schoenen geschoven over de re kening van de werkverschaffing, zon der dat daartoe grond aanwezig is. B. en W. hebben gezegd dat zij met den heer Rothuizen over een zeker percentage hebben gesproken. Dit is niet gedaan, en mede daarom verwon dert het spr., dat B. en W. de fin. commissie zulk een scherp antwoord hebben gegeven. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. niet de bedoeling hebben gehad scherp te antwoorden. Daarna stond hij er op zelf mijn haar weer in orde te brengen en mijn neus te poederen. Hij moest ook mijn oogen afvegen, omdat ik altijd huil, als ik erg gelukkig ben. Plotseling weerklonk een geluid, dat op schieten geleek. Ik schrok hevig en liet een kreet hooren. "Max lachte me uit ,Dat is geen bombardement, lief ste, doch slechts vuurwerk". Het kwam mij voor, alsof wij, Max en ik met de geheele hofhouding ach ter ons, den ganschen avond op het balcon doorbrachten. Het deed mij denken aan die eerste dagen van mijn aankomst, maar oh, het was nu zoo heel anders. Thans heerschte er vroo- lijkheid overweldigende vreugde envrede. Er is niets heerlijker dan te weten bemind te worden. Voor mij althans gaat er niets boven de liefde van Max Wat werd er gejuicht en gezongen.... De geheele stad was met Bengaalsch vuur verlicht en de toren van de Kathedraal keek als een trouwe wach ter op ons neer. Hulda en Hugo Resta waren ook lr. van Poelgeest merkt op, dat B. en W. van Goes niet altijd den juisten bril opzetten. Volgens spr. bekijkt de fin. commissie de zaak altijd logisch. De voorzitter zegt, dat hij anders al lang genoeg in de gemeente-admi nistratie zit om de zaken zuiver te bekijken. Ir. van Poelgeest antwoordt, dat juist in de gemeente-administratie de logica veelal ontbreekt. Het voorstel wordt aangenomen. Benoemingen. Vervolgens vinden de volgende be noemingen plaats: GascommissieG. Eckhardt, P. Crucq en A. Vermaïre. Commissie voor de Strafverordenin gen: Mr. J. W. Goedbloed en J. M. van Bommel van Vloten. Commissie voor het Grondbedrijf: W. G. Koning, P. Grucq en A. J. Potter. Financieele Commissie: J. M. van Bommel van Vloten; A. M. Simons en H. Hollestelle. Voorzitter der fin. commissie: J. M. van Bommel van Vloten. Gedelegeerden in het bestuur der Ambachtsschool: A. Buijs en G. Eck hardt. Afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde N.V. Waterleiding-Mij. „Zuid-Beveland": Mr. J. W. Goed- zoo gelukkig. Iedereen zag er opge lucht uit, alsof men juist aan de ge varen van een hevigen storm was ont komen. Het had dan ook inderdaad ge stormd en bijna hadden wij schip breuk geleden, doch wij hebben het Goddank overleefd. Nu begrijp ik eerst ten volle, wat er in een mensch kan omgaan, wanneer men na vreese- lijk noodweer 's morgens opziet naar een heerlijken, blauwen hemel Dit alles heeft gisterenavond plaats gevonden. Vanmorgen is de tuin vol bloemen en kleine witte wolkjes vertoonen zich aan den horizon. Ik ben gelukkig volmaakt ge lukkig. Maar dat kan ik niet allemaal ver tellen. Max roept mij toe, terwijl ik op het balcon sta. Hij verlangt naar me Ik geloof niet, dat ik ooit meer een woord in dit boek zal schrijven 4 EINDE.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 1