ARGENTA Uw DRUKWERK Goesche Courant HUISVROUWEN U maakt Uw huis SCHOON maakt het ook LICHT! i ij m Het beste licht bij 't laagst verbruik HEERENBAAI Gemengd Nieuws. Groote schoonmaak - een ge schikte gelegenheid om Uw lichtinstallatie in orde te brengen, leege fittingen te vullen en oude lampen te vervangen door nieuwe. Groote schoonmaak - hèt moment om een betere verlichting in te voeren, Philips verlichting: Philips^ Argenta Huisvrouwen, neemt nu lampen in voorraad't Handigst is een assor timent van 6 stuks, ons bekende „huisje vol licht". Telefonisch aangesloten Fa Wed. B. Faberij de Jonge. Het fietspad op den Sloedam. Het hooger beroep door den Amb tenaar van het O. M. tegen de beslis sing van den Kantonrechter ingesteld, waarbij personen wegens het in ver keerde richting berijden van het te gelfietspad op den Sloedam zijn ver oordeeld, is ingetrokken. Gebleken is, dat de Ambtenaar een principieele beslissing wilde uitlokken, omdat naar zijn meening het fietspad van den rijweg was afgescheiden, wel ke meening de Kantonrechter niet deelde. Nadat één zaak in hooger beroep was behandeld en verloren, en men het in hooger instantie brengen niet noodig oordeelde, is het beroep inge trokken en blijft dus de door den Kantonrechter opgelegde boete van f 0,50 gehandhaafd. Bellachini. De vele belangstelling, die Bella chini eenige maanden geleden hier mocht ondervinden, is aanleiding voor hem geweest om nogmaals naar Goes te komen. De entree-prijzen zijn nu zoo ge steld, dat ieder van deze gelegenheid kan gebruik maken. In het Schuttershof zullen op 23 en 24 dezer avondvoorstellingen plaats hebben, terwijl op 25 November, de laatste toondag, 3 voorstellingen ge geven zullen worden en wel 's mid dags 2 en 5 uur en 's avonds 8 uur. Nieuwe experimenten zullen weer uit gevoerd worden. Een advertentie in dit nummer geeft nadere bijzonderheden. De regen. Tengevolge van het regenachtige weer zal Zondag de voetbalwedstrijd Goes I—Alliance I zeer waarschijn lijk niet doorgaan. Slot Ostende. In het cinema-theater „Slot Osten de" gaat deze week een interessant programma. Het hoofdnummer is n.l, de musiceerende film: „Broadway- babies". Dinsdag wordt de Ufa-film „Trouw m'n vrouw" vertoond. Dansen. Volgens een in dit nummer geplaat ste advertentie, zal Zaterdagavond de heer Corveleijn in de „Prins van Oranje" een dansavond geven. In het Schuttershof zal morgenavond een dansavond worden georganiseerd. Men zie de advertentie hierover in dit nummer. Kantongerecht. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens Hinderwet: A. J. v. L. te Kapelle f100 s. 40 d. Straatschenderij: K. S. te Yerseke f 15 s. 15 d., L. K. te 's Gravenpolder f 15 s. 15 d., P. J. M. L. te Goes flO s. 10 d., C. S. te Kapelle 1 maand tuchtschool, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Te Kattendijke rumoer verwekken: J. J. v. K. te Kattendijke f 5 s. 2 weken tuchtschool, J. v. K. aldaar vrijspraak. Hond niet vasthouden aan een touw of ketting: H. L. te Goes f5 s. 5 d. Te 's Gravenpolder op den open baren weg vloeken: P. d. J. te Kwa- dendamme flO s. 10 d. Overtreding politie-verordening van yerseke: J. B. te Yerseke f 15s. 15d. Wielen van wagen niet zuiver hou den: C. K. te 's Heer Arendskerke f 5 s. 1 week tuchtschool, J. S. te Nieuwdorp f5 s. 5 d. Overtreding Binnenaanvaringsregle- ment: C. v. d. B. te Yerseke 2 maal f 15 s. 2 maal 15 d. Als schipper een rijkskanaal beva rende, zijn naam. niet op zijn vaartuig hebben: B. N. te Breukelen, L. v. T. te Burgt, P. Z. te Dordrecht f 5 s. 5 d. Geen teeken geven wanneer met auto wordt gestopt: L. S. te Goes, ont slagen van rechtsvervolging. Met rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: E. K. te Wemeldinge f5 s. 1 week tuchtschool, H. v. d. B. te Rotterdam f5 s. 5 d., M. d. L. te Rilland-Bath f 10 s. 1 week tuchtschool. Met auto geen richting aangeven: J. J. E. te Kapelle f 5 s. 5 d., C. de R. te Heinkenszand f3 s. 3 d. Met auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: P. A. P. te Krab- bendijke f 25 s. 25 d. Met auto in verboden richting rij den in een straat: J. M. te Oost en West-Souburg f5 s. 5 d. Met auto in een bocht niet de rech terzijde houden en geen signaal geven: J. A. M. te Kapelle 2 maal flO s. 2 maal 10 d. Met auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: P. S. te Baar land f25 s. 25 d. Met auto zonder noodzaak linker, zijde van den weg houden: C. M. te Nieuwdorp, ontslagen van rechtsver volging. Met auto zonder achterlicht rijden: J. C. P. te Hoedekenskerke, A. H. te Goes f 3 s. 3 d., J. P. te Ossendrachf f3 s. 3d. Met auto rijden zonder voor- en achterlicht: F. M. K. te Goes f 3 s. 3 d. Met wagen zonder licht rijden: F. S. te Nieuwdorp f2 s. 2 d. Met voertuig rijden 's avonds zon der reflector: P. B. te Nieuwdorp f5 s. 5 d. Met auto zonder verlicht nummer rijden en zonder voorlichten: J. J. v. d. M. te Wissenkerke f 15 s. 15 d. 's Avonds fietsen zonder licht: M. V. te Wissenkerke, P. M. te 's Heeren- hoek, L. J. V. te Wissenkerke, A. d. J. te Ovezande, P. J. S. te Borssele, H. V. aldaar f7,50 s. 5 d„ T. N. te 's Heerenhoek, E. d. J. te Ovezande f5 s. 5 d. Hooger beroep is aangeteekend door A. v. 't W. te Kwadendamme tegen het vonnis waarbij hij is ver oordeeld tot f 50 s. 25 d. wegens hef in een localiteit waarvoor verlof is verleend, sterken drank aanwezig hebben. Door A. v. d. G. te Driewegen, ver oordeeld tot f 25 s. 25 d. en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden, wegens het met een motor rijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Door den Ambtenaar van het O. M, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarbij D. L. te Hoede kenskerke is ontslagen van alle rechts vervolging wegens overtreding Leer plichtwet. In- en uit. Ingekomen: P. Burgs en gezin,chauf feur, van Middelburg, 's Heer Hen- drikskinderenstraat 48; J. Hirdes bakkersknecht, van Heinkenszand Lange Kerkstraat 7; M. Smallegange dienstbode, van Driewegen, Nieuw straat 48. Vertrokken: J. A. van den Hoek timmerman, naar Zierikzee, Krepel- straat 192; D. H. Groenewege, zonder beroep, naar Naaldwijk, Duiventoren- straat; A. van Zweden, zonder beroep naar Vlissingen, C. Buskenstraat 29; C. M. J. Stieger, zonder beroep, naar 's Gravenhage, Daquerrestraat 187. Flierefluiter's oponthoud. Het gezelschap, dat onlangs hier ter stede De Jongs's tooneelspel: „Flie refluiter's oponthoud" opvoerde, komt dit stuk Zaterdag 29 Nov. nogmaals in de „Prins van Oranje" vertoonen. Als men zich onze recensie van stuk en spel herinnert is onze instemming met deze terugkomst vrij overbodig. We wenschen de Flierefluiters een stampvolle zaal toe. Zij verdienen het ten volle. Veemarkt. Ter veemarkt van Dinsdag j.l. waren aangevoerd 7 koeien, 35 vaarzen, 40 kal veren, 9 loopvarkens, 90 biggen. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 23 November des morgens om half elf uur: Ds. J. Koekebakker. ECHTE FRIESCHB Z0-50rft»rtm Gevecht met dranksmokke- i a r s. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft viak voor de Einsche kust bij Nykarleby een hevig gevecht plaats ge had tusschen vijf Einsche kommiezen en veertig dranksmokkelaars. De kommiezen kruisten met een snel varende motorboot op zee toen zij op eeD afstand van ongeveer een kilometer van land verdachte lichtseinen zagen. Voor zichtig voeren zij er heen en onopgemerkt wisten zij een vaartuig te naderen, waar- groote bussen alcohol in een twintigtal visscherssloepen, die langszij lagen wer den gelost. Zonder dat de smokkelaars ook maar iets in de gaten hadden klau terden de kommiezen aan boord van het smokkelschip, waar direct een verwoed gevecht begon. De smokkelaars trachtten de kommiezen overboord te werpen, doch deze verdedigden zich met hun revolvers en smokkelaar is doodgeschoten en e<if zestal van zijn makkers is gewond, even als eeu der kommiezen. Tenslotte zochten de meeste smokkelaars hun heil in de vlucht, de zes gewonden en de kapitein van het smokkelschip zijn echter gearres teerd. Bij een nader onderzoek bleek het smok kelschip, dat Standart heet en onder Per~ zische vlag voer, een oude Duitsche duik- Indien Uwe bestaande installatie niet in een -«voldoend aantal licht- unten voorziet, kunt door middel van „verdeelstekers" en meervoudige fittingen toch een goede ver lichting van Uwe ka mers bereiken. i i v - boot-jager te zijn. Het is een zusterschip van de Poseidon, die ruim eeu maand geleden bij l.erskiir aan de Zweedsche Oostzeeiust gestrand is en binnenkort door de Zweedsche douane in dienst genomen zal worden. Evenals de Poseidon is de Standart met machinegeweren en toestellen voor rookgordijnen uitgerust. De gearres teerde kapitein van de Standart ia de Zweed Karl Georg Malmberg, die vroeger als rechercheur bij de Stockhoimsche drank politie in dienst is geweest. Aan boord van de Standart hebben de kommiezen ongeveer 20.000 liter alcohol gevonden, die evenals het schip, dat een waarde van ruim 100.000 kronen verte genwoordigt, in beslag is genomen. Te Nykarleby en omstreken is Vrijdagmorgen door politie en burgerwachten een uitge breid onderzoek naar de 83 ontkomen smokkelaars ingesteld. Het leverde tot nog toe geen resultaten op. Het onderzoek wordt echter met veel personeel voortge zet, omdat men er veel prijs op stelt te weten te komen welke nationaliteit het smokkelschip had. Men vermoedt thans enkele leden van een der grootste smok kelaarsbenden van de Oostzee in handen te hebben. LICHT OP. Zaterdag 22 November 4.28 uur Zondag 23 November 4.26 uur Maandag 24 November 4.25 uur BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren Adriaan, z.v. Jacob Beenak ker en Janna Cornelia Hoekman, te Ka pelle. Huw.-aang.: Jacob Bil, 27 jaar, j.m. en Wilhehnina Hendrika Scheelbeek, 38 jaar, j.d.; Johann Hermann Albert Ti cheler, 29 jaar, j.m. te Enschede en Cor nelia Elisabeth Melieste, 20 jaar, j.dj. Overleden: Nicolaas Petrus Joseph Kauffmann, 20 jaar. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 22 dezer luidt: matige tot krachtige Z.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, en kele regenbuien, in het N. veel zachter, zelfde temperatuur in het Z. wordt door de drukkerij van de vlug en net uitgevoerd en is billijk in prijs Met tnodellenboek en offette staan wij gaarne ten dienste. S0- DRUKWERKEN VOOR Gemeente-, Kerk- en Polderbesturen steeds uit voorraad leverbaar en daar door zeer concurreerend. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. Wed. CORNELIA SNOODIJK- DE DREU, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, JACOB SNOODIJK. A. J. POTTER. Goes, 21 November 1930. onder nummer GALANTERIËN OPTIEK, LANGE KERKSTRAAT 26, GOES Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, d.d. 19 November 1930, is CORNELIS CHRISTIAAN STOLS, landbouwer, wonende te Schore, verklaard in staat van faillis sement, met benoeming van Mr. J. H. BYBAU, lid van gezegde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris, en van onder- geteekende, advocaat en procureur te Middelburg, tót Curator. De Curator: Mr. J. F. VAN DEINSE.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3