GDESGHH COURANT BIJVOEGSEL. ProvincienieuWs Rechtszaken. Binnenland Land en Tuinbouw VAN DB VAN WOENSDAG 19 NOV. 1930. Provinciale Staten van Zeeland. Uitbreiding electrische cen tralessubsidies. Ged. Staten stellen voor aan het ver rock van den Raad van Bestuur dier N„V. „Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij oin een nader crediet van f500.000 voor de Middengroep en een van f350.000 voor de Zuidgroep, zulks ten behoeve van de uitbreiding resp. van de centrale te' Vlissingen en van die te West- 'dorpe. Tot de feitelijke uitbreiding zal niet worden overgegaan, voordat het in hooge mate waarschijnlijik is, dat de door den Raad van Bestuur gekoesterde verwach tingen verwerkelijkt zullen worden. Voorgesteld wordt f22.000 subsidie te verleenien voor de restaoratie van de H. Willebrordus-kerk te Hulst en f 1500 voor bierstelling van den toren van dfe kerk. Verder stellen Ged. Staten voor f350 Subsidie te verleenen voor de restauratie van den Campveerschen toren in Veere. Gemeenteraad van Colijnsplaat. De kermis blijft; telefoon in 't gemeentehuis; plannen tot reorganisatie der brandweer. In de Maandag gehouden vergadering Van den gemeenteraad van Colijnsplaat waren alle leden tegenwoordig. De gemeentebegrootïng 1930 onderging ©enige wijzigingen, tot een gezamenlijk bedrag van f59,37, dat van den post voor onvoorzien werd afgenomen. Miett 6 tegen 1 stem werd de pensioens grondslag van den gemeentebode goedge keurd en vastgesteld op f 720. Vastge steld werd het suppletoir kohier der Hon denbelasting 1930 tot een bedrag 'van f30. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur werd herbenoemd de heer G. Israël. Mede aanbevolen was de heer J. van Dis Op voorstel van B. en W. werd besloten aan Ged. Staten weder opheffing te vra gen van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening aan de openbare school. Een verzoek van den heer W. C. v. 4* Weele om vergoeding als bedoeld in art. 13 der L. O. wet 1920, voor zijn school gaande kinderen werd ingewilligd en be paald op f2 per kind per maand. Besloten werd een vordering van den heer L. H. Kievit, ten bedrage van f 115,95 te voldoen, met benevens de diaarop gevallen rechtskoste-n ad f30,85. Daarna kwam aan de orde een verzoek van het raadslid M. J. Contant, en ge steund door de leden J. van Dis en W. Potappei, tot afschaffing van de kermis, Na ampele bespreking werd dit voorstel in stemming gebracht en met 4 stemmen tegen en 3 voor verworpen. Door B. en W. werd voorgesteld het besiuit tot afschaffing van de telefoon op het gemeentehuis, dat in de vorige verga dering was genomen, in te trekken. Na eenige discussie werd dit voorstel met 43 stemmen aangenomen. De heer M. de Regt, die de vorige maal tot de tegen stemmers behoorde, stemde thans voor. De heer Van Dis kwam nog e\ens< terug op de pensioensstorting van burgemeester en secretaris, daar deze regeling volgens zijn meeninig niet in orde is. Hij werd daar in gesteund door deskundigen en waar schuwde den raad om niet af te wijken van het raadsbesluit, indertijd inzake de pensioens'kortingen genomen. B. en W. zegden toe, dat deze zaak nader zal worg den onderzocht. Besloten werd aan degenen, die waak zaamheden hebben verricht bij den j.l. plaats gehad hebbenden brand een ver goeding uit te betalen tegen 50 ct. p. uur. Over dezen brand en voornamelijk over de brandweer kwamen de tongen in be weging. Verscheidene leden voerden het woord en hadden nog al wat op de leiding der brandweer aan te merken. De voor zitter deelde mede, dat reeds een 18-tal personen zich hadden beschikbaar gesteld tot vorming van een vrijwillig brandweer corps. Op een der eerstvolgende avonden zullen deze worden uitgenoodigd tot een bespreking met B. en W. Nog verschei dene wenschen over beter materiaal enz*, werden geuit. Toegezegd werd, dat bij de reorganisatie der brandweer hiermede rekening zal worden gehouden. Weiger namaak en Iet er op dat op elke tablet bet woord 'Bayer" staat. Prijs 75 ets. Verdwijnt de openbare school? De Kerkeraad der Ned. Herv. ge- meent^ te Serooskerke heeft den ge meenteraad verzocht, gelden beschikbaar fce stellen voor het stichten en inrichten van een Christelijke school. Als dit wordt toe gestaan, beteekent dit de opheffing van de openbare' school, waarvan het hoofd reeds benoemd is te Vlissingen. In de ge meente bestaat een Geref. school en de Herv. kindei-en gaan allen ojp de open bare school. Als deze school wordt op geheven bedraagt het aantal gemeenten op Walcheren, waai* geen openbare school is, reeds acht. Er resten dan behalve Mid delburg en Vlissingen nog acht gemeenten, die wel een openbare school hebben. PROVINCIALE SNIPPERS. Ds. M. Hofman te Krabbendijke heeft bedatnkt voor het beroep naar Gouda Zaterdagmiddag kwam het zoontje van A. J. te 's Heer A*endskerke, tenge volge van een aanrijding door een fietsrij der te vallen. Dr. van der Made consta teerde een lichte hersenschudding. Als gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Kapeïle zijn-her kozen de heeren J. Bayens, C. de Jager, M. Glas Jz. en J. van Winigeq, In de ontstane vacature J. van Overloop (overleden) werd gekozen ide heer M. van Overloop'. Te Wissenkerke bnacht de bazar, ten bate der Chr. bewaarschool f600 op. Faillissementen. Het faillissement van Johannes Comelis L o dierslandbouwer te Kruiningen, cu rator Mr. J. W. Goedbloed te- Goes, is in hooger beroep, door het Gerechtshof te 's Gravenhage vernietigd. Bedorven vet en vleesch. De advocaat-gene raai bij den Hongen Raad mr. Van Lier, heeft Maandag ge concludeerd tot verwerping van het cassa tie-beroep van G. K. v. d. B*, directeur der N.V. Vee- en Vleeschhandel, voor heen firma Hakker te Vlissingen, die door de rechtbank te Middelburg, in hoo ger beroep tot f 200 boete was veroordeeld wegens overtreding van art. 40 dier vleeschkeuringswet, n.1. het in voorraad hebben van bedorven vet, worst en vleesch. Arrest 24 November. Aardappelmeel. Geen dwingend voorschrift. De minister van binnenlandache zaken en landbouw heeft aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Veen koloniën geschreven, dat een verplichting tot het verwerken van aardappelmeel in brood, aan de broodbereiding een eisc'h zou stellen naast die, voortvloeiende uit de verwerking van inland Sche' tarwe in het brood. Daartegen bestaan, naar de minis ter meent, ernstige bezwaren. Daar de verwerking van tarwe als bovenbedoeld zijns inziens als de meest practische en na tuurlijke maatregel moet voorgaan, kan hij vooralsnog niet bevorderen, dat aan de vermenging van aardappelmeel in tarwe meel voor de broodbereiding een dwingend karakter wordt gegeven. Vliegtuig tegen een huis verpletterd. Alleen matefieele schade. Maandagmiddag te twee uur landldb op het vliegterrein Molenheide te Gilsen (N. Br.), het militaire vliegtuig 3." De machine vertrok te 2.50 met be stemming naar Den Helder, doch kort daarop moest wegens een motordefect te Rijen een noodlanding worden gemaakt. De piloot probeerde op een weiland te landen, doch de machine had te veel vaart en botste tegen een huis in de Gillesstraat. Het 'huis werd ernstig beschadigd, en de machine werd vrijwel vernield. De be stuurder, de sergeant-vlieger Jacobs en de mechanicien Mager kwamen wonder bo ven wonder met den schrik vrij. Het toestel is onder bewaking gesteld van de militaire politie. Een ernstige vechtpartij. Zondagavond heeft in de mijnwerkers- kolonie Lindenheuvel ie Lutterade een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een 4-tal Druitschers kreeg oneeeighcid met el kander waarbij men handgemeen geraakte en van het mes gebruik werd gemaakt. Een 2-tal werd ernstig verwond door ste ken. Eén van hen is in zorgwejkkietnden toe* stand naar het Fransche klooster te Sit- tard overgebracht. De ander kon, na ter plaatse verbonden te zijn, naar huls voor den vervoerd, waar hij verder verpleegd' zal worden. De 2 andere mijnwerkers kwa men er zonder wondien af. Groote verduisteringen. Bij de justitie in Den Haag heeft zich gemeld de 56-jarige J. W. M., directeur van de Handels- en Landbouwbank waar van het hoofdkantoor gevestigd is te Den Haag, en in verschillende deelen des lands filialen heeft. M. vervult ook de directeursfunctie in de Noord -Amerikaan- sche Hypotheekbank, gevestigd te Go- rinchem. Hij bekende aan de justitie zich aan verduistering van f 150.000 te hebben schuldig gemaakt en het bedrag voor pri- vé-doeleinden te hebben gebruikt. Gebleken moet zijn, dat deze verduis tering gepleegd is ten nadeele van ge noemde hypotheekbank. 'Over zijn gestie als directeur der Handels- en Landbouw bank is bij de politie geen enkele klacht ingekomen. Hij bevindt zich. in politiebewaring. Hulp aan den landbouw. Onze medewerker W. schrijft ons: De „abonné" van de „Telegraaf" heeft zeker niet kunnen vermoeden, dat zijn Haagsche kijk op den: toestand in den landbouw, waarvan hij in een ingezonden stuk blijk gaf, (zie ons nummer van Maandag. Red. G. Ct.) nog terecht zou komen op de redac- tioneele plaats der Goesche Courant. Ik vermoed, dat de Redactie dat heeft gedaan om nog eens opnieuw te de- monstreeren, hoe „men" in de groote centra zich over ons uitlaat. Geluk kig spreekt de schrijver van het in gezonden stuk in vragenden vorm en

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 1