vort 's Grafenpolder. Wasch Uw haar een flink Meisje. Bloedarmoede, Zenuwzwakte Sport. Gemengd NieuWs GOUDCEEL VAN KLEUR Advertentiën. K A R WIJVERBOÜ W E R S. SANGUINOSE. eens met Purolzeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt. Purolzeep is cveoals Purol. verkrijgbaar bij Apoth en Drogisten. LUCHTVAART. De Indië-vlucht van Van Tijen De heer Van Tijen, die met zijn Pander-vliegtuig „De Adelaar" een za- kenvlucht naar Ned.-Indië doet, is gis termiddag om 13 u. 3 te Aleppo aan gekomen. Hij was gisterochtend om 8 u. 10 uit Konia, waar hij Zondagmid dag was aangekomen, vertrokken. Hel onderzoek naar de ramp van de R 101. Bij de voortzetting van het onderzoek naar de oorzaken van de ramp van het luchtschip R 101 heeft de geredde machi nist Bmks verklaard, dat het luchtschip reeds niet in volmaakt horizontalen stand den ma,st te Cardington had verlaten, maar dit verschijnsel was niet nieuw en daarom niet verontrustend. Den dag voor de lucht manoeuvres te Hendron, toen het lucht schip een algemeen© repetitie hield van de nummers, waaraan het moest meewerken, had men ook ondervonden, dat het lucht schip onderhevig was aan vrij plotselinge duikbewegingen, zoowel van voren als van achter. Kolonel Richmond, de ontwerper, had hierover een speciaal rapport uitge bracht, dat getuige echter niet persoonlijk kende. Getuige Cooper zeide, dat de na de ramp in het ziekenhuis te Beauvais over leden hulp-machinist Church Kem nog ver teld had, dat hij na de eerste d'uikbewegmg van den neus, nog het 'bevel had ontvangeh om onmiddellijk een ton waterballast te ioozen. Voordat Church het bevel had kunnen uitvoeren, volgde de tweede duik met de aanraking van den grond ©n de ont ploffing. De Fransche getuigen uit Beauvais 'had den voornamelijk opgemerkt, dat het licht uit en aan scheen te gaan, even voor de ramp, maar de strooper die aan het ko nijnen strikken was gieweest en die het luchtschip al van verre had zien .aankomen, was van meening, dat het boven Beauvais ai een zwaren strijd met de elementen scheen te voeren en slechts rakelings den toren van de kathedraal ontweken is. Het luchtschip slingerde hevig en de bestuurder scheen het niet naar boven te kunnen krij gen. Ten slotte was deze getuige zeer po sitief in zijn verklaring, dat het luchtschip op de plaats des omheils slechts één lange duikbeweging heeft gemaakt die 30 tot 40 seconden heeft aangehouden voor het met de voorzijde den heuvel bij Allonne raakte. De Antwerpsche tentoonstel ling. Nu de wereldtentoonstelling te Ant werpen op het punt staat te worden ge sloten, is men aan het rekenen gegaan ten einde de belangstelling van het publiek in cijfers te kunnen omzetten. Reeds is berekend dat er voor een be drag van 30 millioen francs aan toegangs kaarten voor de tentoonstelling is ver kocht, zoodat het aantal bezoekers op ruim zes millioen kan worden geschat, dat is ongeveer twe© millioen meer dan op de tentoonstelling te Brussel in 1910. In die 30 millioen francs zijn niet inbegre pen de 7 millioen francs, welke de 166.994 abonnementen opgebracht hebben. De ontvangsten van de afdeeling Vlaam sche Kunst hebben meer dan twee milli oen beloopen, waaruit dus blijkt, dat deze tentoonstelling door zeven tot achthon derdduizend personen is bezocht. De toestand in Br.-Indië. De toestand in Indië is nog steeds zeer gespannen. De politie heeft, volgens een bericht in de Berlijnsch© bladen uit Lon den Zaterdag 10 congresleden in verschil lende plaatsen in d© omgeving van Cal cutta gearresteerd. Ook in Alembazaar zijn 50 personen gearresteerd. In de nabij heid van Pes ja war hebben Engelsche militaire vliegmachines boven een verga dering van 2000 Afridi's verkennings vluchten gehouden. Zij werden door de deelnemers aan de vergadering onder fel vuur genomen. Een der vliegtuigen stortte neer, terwijl verscheidene der anderen beschadigd werden. Ruw weer. In Engeland woedde Zondag een he vige storm. Te Shioebeurymess was de kracht van den wind zoo hevig, dat in de straten verscheidene auto's werden om gewaaid, terwijl tal van voetgangers me ters ver weggeslingerd werden, waarbij velen min of meer ernstig gewond werden, Schoorsteenen, muren en daken werden vernield. Op het Kanaal werd een passagiers schip de „Maid of Orleans", door stort zeeën zwaar beschadigd, terwijl 4 passa giers gewond werden. Aan boord van het stoomschip „Isle of. Thannet" bekwamen twee matrozen door stortzeeën zware ver wondingen. Een Grieksch schip bevond zich ernstig in nood bij Ventnor. Overal werden de reddihigbooten gereed gehouden. In het Kanaal vonden reddingbooten een motorboot hulpeloos ronddrijven. Het bleek, dat de inzittenden nog bijtijds door een stoomschip van bo^rd waren gehaald. In het zuiden en midden van Engeland woedden Zondagmorgen een hevige storm en onweer, die een half uur duurden. Verscheidene menschew werden door den bliksem getroffen, 2 hunner werden gedood. Er viel een wolkbreukachtige regen Auto's en voetgangers werden door don stormvlaag omvergeworpen em winkelrui ten woeien in. De gevolgen van den hevjgein storm va rein het ergst in het Kanaal, waar de storm snelheid 112 K.M. pc- uur bedroeg en de storm een groot gedeelte van den dag aan hield. Twee mailbooten op de lijn Folke stone-Boulogne werden licht beschadigd en enkele passagiers kregen verwondin gen. Door het dappere optreden der be manningen van de reddingboot en werden vele opvarenden van kleine schepein, die in nood verkeerden, uit de moeilijkheden ge red. Ook in Noord-Frankrijk heeft d© storm op verschillende plaatsen groote schade aangericht. Vooral :n de omgeving van Parijs heeft de storm gewoed. Een lichtmast woei omver en kwam op het dak van een huis terecht. In het Noorden van Parijs stortte een 3 meter hoogs muur in tengevolge waarvan een voorbijganger zoo ernstig gewond werd, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De brandweer w©rd honderden malen opge roepen voor het neerhalen van losgeraakte gevelstukken en het verwijderen van op invallen staande schoorsteenen. In het Bois de Boulogne werden honderden hoo rnen ontworteld. Tengevolge van den he- vigen 'regenval konden de riolen op som mige plaatsen het water niet meer ver- zweigen, zoodat sommige straten en kel derwoningen blank kwamen te staan. Ook aan de kust heeft het hevig ge spookt. Te Boulogne-sur-Mer kwam een En gelsch passagiersschip binnen, dat ernptig beschadigd was, bovendien waren 2 leden van de bemanning door een. storzee met zulk een kracht tegen de reeling gewor pen, dat zij beiden ernstige verwondingen opliepen. Van oen uit Folkestone komend Engelsch schip was de commando-brug weggeslagen en waren 8 passagiers door stukken wegvliegend hout gewond. MARKTBERICHT. GOES, 4 Nov. 1980. Aanvoer gewoon, handel kalm. Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge Goudgerst Haver Kookerwten Kroonerwten Schokkers Bruine boonen Koolzaad Maanzaad Karwijzaad Mosterdzaad f 6,- a f 7,50 f a f f 5,50 a f 6,— f—a f f 9,a f 10, f 10,a f 12, f 9,— a f 12,50 flO,— a f 12, fa f— f28.— a f 31, f 27,50 a f28,50 f—a f— ,- Roomboter per pond f 0,95 Eieren per 100 stuks f9,10 Boter per kilo f 1,60 a f 0 Middenprijs eieren per 25 stuks f 2,27 J. Eiddenprijs boter per J kilo f 0,80 a f 0 Boter aan particulieren f0,90 a f Eieren aan particulieren verkocht 10 J cent. Kleine eieren 6 cent. Eendeneieren f 7,50 Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 4563 stuks. Prijs f9,50 per 100 stuks ROTTERDAM, 4 Nov. 1980. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 210 paarden, 17 veulens, 0 ezels, 1229 magere runderen, 780 vette runderen 198 vette kalveren, 590 graskalveren, 424 nuchtere kalveren, 369 schapen of lam meren, Jvarkens, 186 biggen, 8 bok- of geiten 9 overloopers. Prijzen per J kilokoeien van 85 tot 39, 45 47^ en 52-55 et.stieren van 35 37J, 4043, 4750; kalveren van 65 tot 70, 75 tot 80, 85 tot 90 ct. ossen van 41, 4347, 5154 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 230 tot f445 tot fkalf- koeien f225 tot f440, stieren, f135 tot f475, pinken f130 tot f190, vaarzen f215 tot f245, paarden f170 tot f275 slachtpaarden f 160 tot f190, hitten f75 tot f 170, veulens f 80 tot f 130, IJ jarige veulens f tot f biggen fl? tot f23, biggen per week f 1.75 tot f 2,25 overloopers f tot f gras kalveren f65 tot f 110, foknuchtere kal veren f 25 tot f 32,50, slacht nuchtere kalveren f10 tot f 17. Briljant Zeep is welkom in ieder huis. De keurige waterdichte doos is ook zoo handig - veel beter dan de ouderwetsche slordige papieren, waarmede men nooit dicht bij etenswaren kon komen. Briljant Zeep is zoo uit de doos te gebruiken. VOLGENS OUD-HOLLANDSCH RECEPT BR30-00.H WATERGETIJEN VOOR WEMELD1NGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 6 Nov. 2.53 3.05 8.33 8.46 7 8.28 3.40 9.02 9.17 1 4.03 4.14 9.33 9.51 9 4.87 4.50 10.10 10.28 10 5.13 5.28 10.52 11.14 11 5.54 6.12 11.38 12 n 6 39 7.07 0.01 0.29 Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de p r ij s per regel slechts 16 cent. Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, d.d. 3 No vember 1930, is verklaard in staat van faillissement PIETER DE BRUIJNE, grossier en koopman, wonende te Goes, met benoeming van deu E.A.Heer Mr. J. H. BYBAU, lid dezer Rechtbank tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot Cu rator. Goes, 4 November 1930. De Curator, Mr. PH. R. HUGENHOLTZ. Mevrouw PILAAR, Westwal, Goes, vraagt Karwijverbouwers iu Zeeland en West Noord-Brabant worden uitgenoodigd tot een bijeenkomst ter bespreking van de belangen van den karwijverbouw op Maandag 10 November 1930, des namiddags I uur, in het ZEEUWSCH LANDBOUWHUIS, Groote Markt, te Goes. DE COMMISSIE UIT DE Z. L. M. is tegenwoordig de oorzaak van veel en nameloos lijden. Zenuwhoofd pijn maagkrampen; nerveu.se spierpijnen; pijnen in den rug of de lenden dat alles komt van zwakte, zenuwen. De zenuwen die deze organen voedsel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer \errichten. Van daar dan die prikkelbaarheid, lusteloosheid, opzien tegen eiken arbeid, spoedige vermoeidheid, slape loosheid, angst zonder te weten waarvóór. Dat is een zwaar lijden, en dat kan alléén overwonnen worden, wanneer men er in slaagt de zenu wen te versterken en de vroegere veerkracht weer op te wekken. Het eenig afdoend middel is SANGU1NOSE kost per flesch f 2,6 fl. f II,12 fl. f21, Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2C/4. Den Haag. De Notaris E. C. VAN DISSEL, te Goes, zal op Woensdag 12 November 1930, des voorm. om IO uur, te Kloetinge ten herberge van K. Meulpolder, ten verzoeke van de Erven van den Hoog WelGeboren Heer Jhr. J. E. LEWE VAN N1JENSTEIN, icontant, publiek verkoopen een gedeelte van den goed onderhouden INBOEDEL, w.o.mah. Boekenkast, rozenhouten Porseleinkast, Secretaire, mah. Cylin- derbureau, mah. Chiffonnière, mah Spiegelkastje, eiken Buffet, dito Dres soir, eiken Dekenkist, ant. mah. Klep- tafel, eiken Tafels, Crapaud, Bureau- en andere Stoelen, Schilderijen en Gra vures in Lijst, Empire-, Louis XVI en andere Spiegels, Gaskroon en Petr.- lampen, 2 Ganglantaarns (l antiek), diverse Boeken waarbij de volledige werken van Van Lennep, in kastje houten- en ijzeren Ledikanten met toe- behooren, Waschtafels met Garnituur, meubel- en andere Gordijnen, Vloer- kleeden, Looper en Zeilen, Ontbijt- en Eetserviezen (Wedgwood) en Engelsch Theeservies. Japansche Schenkbladen Fichesdoos, Glas- en Aardewerk, Ko per- en Tinwerk, Keukengerief, 2 Tuin tafels, 8 Tuinstoelen en Bank, enz. enz. VoortsRadio N.S.F. 5 met raam- antenne, Kastje en Luidspreker. EENIG OUD PORSELEIN, w.o. 2 groote blauwe Potten, 8 diverse groote blauwe Schotels, 32 div. blauwe Borden, Kopjes en Schoteltjes, Stel letjes, 2 bl. Schaaltjes, 4 bl. Kommen, Etagèregoed, enz. verder ant. kleine Pendule, 2 ant. Kandelaars en EENIG ZILVERWERK, alsJardiniêre, Voorsnijmes en -Vork, Tafelblikje, 2 Druivenscharen en 2 Bonbonlepeltjes. Bezichtiging Dinsdag II November a.s. van to4 uur. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door C. ALMEKINDERS.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4