1 Magazijn „De Ster" Van Overal. Gemengd NieuWs Bébé=Artikelen zeer goedkoop. Zijden Wiegendekentjes KOOPT DUS IN „DE STER" BROOKS DESKUNDIGE GOES erswpping regelmatige stoelgang Binnenland \if li KERKSTRAAT ffggggj is UW ADRES VOOR Dames=, Heeren- en Kinderpullovers BORSTROKKEN en PANTALONS IN HANDSCHOENEN COMPLETE UITZETTEN. Dames- en Kinderkousen Wol in alle soorten en kleuren, zeer voordeelig. Advertentiën. Bij inschrijving te pachten 1.56.96. H-A. Bouwland, 0.78.48 H.A. Bouwland, BROOKS RUPTURE APPLIANCE CO. «Innninn °f moeilijke en on- egelt men vlug zonder kramp ofpijnmet «lijnhardt's Laxeertabletten rijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en rogisten. Landbouw- Bioscoop. Het zijn alweer twee hoofdnummers die de Landbouw-Bioscoop* deze week brengt„De jacht op het miÜioein", is een spannende Aafa-fiim met Luciano Al- bertinii. Als tweede hoofdnummer gaat de geluidsfilm „De brug van San Luis Rejj", een bewerking naar de roman van Thorm- tor Wilder. In- en uit. Ingekomen: D. van Dalen, dienstbode, van 'sH. Arendsikerke; Beestenmarkt 14; J. Walhout, dienstbode, van Borssele Voorstad 65; A. Koens, verpleegster, van Borssele, Kloetingsche weg 5a; F. Hun- dersmarck, sdhiLder, van Kattendijke, Pic- acrcltstraat 59; J. Siepman .zonder beroep, van Rotterdam, St. Adriaanstraat 17; A. Polfliet, zonder beroep, van Bergen op Zoom, Scheldestraat 56; M. L. Hoornick zonder beroep, van Koudekerke, Prinses Juiianastraat 20. Vertrokken: D. C. van de Velde, bak kersknecht, naar Heinkenszand A 206 J. Sc'hadee en, gezin, reiziger, naar Schie dam, Rotterdamschedijk 52a; J. J. Crin- se, zonder beroep, naar Breda, Zandberg- weg 174; J. M. Pilaar, ambtenaar prov. griffie, naar Middelburg, Noordsingel S 15611; W. Nieuwenhuise en gezin, werk man, naar Rotterdam, Vlietkade 48; C de Jager, dienstbode, naar Nisse; J. Cor- statnje, muziekleeraar, naar Ginneken, Ploegstraat 100; J. J. Jumel«t, opzichter- teekenaar, Amsterdam, Layngs Nekstraat 45; G. J. van Zee, kleermaker, naar Am sterdam, Van Woustraat 1891. Kantongerecht. De kantonrechter veroordeelde we gens overtreding Leerplichtwet: J. K. te 's H. Arends kerke f 10 of 10 d. Zich met kunstlicht in het jachtveld bevinden: P. J. S. te Borssele 14 dagen hechtenis. Straatschenderij: J. A. S. te Hoede- kenskerke f 15 of 15 d. Nachtrumoer verwekken: W. M. te Schore f 15 of 15 d. Als schipper een rijkskanaal beva rende zijn naam niet op zijn schip hebben: C. J. N. te Rotterdam f5 lo,f 5 kj.- i Te Kruiningen een weg tot werkplaats bezigen: J. de J. te Kruiningen geen straf st«-af toegepast. Te Ovezande op straat vloeken: W. v. L. te Ovezande f5 of 5 d. Visschen zonder consent: A. de B., C. de B. te St. Philipsland f3 of 1 week tuchtschool. Vuur aanleggen op een afstand van ge bouwen: J. M. G. te Kapelle 3 maan/den tuchtschool voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaren. I 's Avonds met auto zonder licht rijden N. K. te Goes flO of 10 d. 4 Idem met een voertuig: M. R. te Ka pelle f2 of 2 d. 1 's Avonds fietsen zonder licht: W. v. L. te Ovezande, J. T. ,te Heinkensizamd J. C. de W. te Goes f5'of 5 (L Fietsen zonder reflector: H. A. te Kloetinge f 1 of 1 d., L. v. B. te (Woi- phaartsdijk f 1 of 1 week tuchtsch. Met een motorfiets de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. de J. te Kloetinge f25 of 25 d., en ontzegging c!e bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van drie maanden. Met auto rijdende geen toeken geven van verandering van richting: L. L. 12. te Geersdijk f 10 of 10 d. Met een aut o rijdende rechts den voor rang niet geven: S. de B. te Oostburg f 10 of 10 d. Droin!kensehap: J. v. 'tW. te ,Hoedeu kenskerke f 15 of 15 d„ W. Z. te Scihore flO of 10 d. Geen voldoende zorg dragen voor een gevaarlijk dier: J. M. te Goes flO of 10 d., A. P. de C. te'Goes f25 ipf 25 d| Drank verknopen zonder verlof: W. L. te Nieuwdorp 150 of 50 d« Door J. de W. te 's Heeretihoek is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld wegens het niet zuiver houden van de wielen van zijn wagiem tot f7,5 öof 5 d. Green, de president van de Ameri ka ausche federatie1 van den arbeid, heeft de voorspelling geuit, dat het aantal werk- loozen in de Ver. Staten dezen winter aanzienlijk boven de vijf imllioen zal ko men. Telt men dan daarbij nog de gezins leden dier werkloozen op, dan volgt dat een zesde van de getheele bevolking der Ver. Staten in gevaar zal zijn, gebrek ie lijden. De sneltrein Genève—-Bordeaux is midden in den nacht bij Ligueux op 25 K.M. afstand van Perigueux door onbe kend gebleven oorzaak ontspoord- Er zijn 15 dbodenen 30 a 40 gewonden. De, materieele schade is aanzienlijk. Aardbeving in Italië. Gistermorgen .js Ancona opgeschrikt door een hevige aardbeving, die ook in de geheeie provincie is waargenomen en in alle dorpen groote schade heeft aangericht. Bijzonderheden omtrent de gevolgen der aardbeving in de provincie ontbreken, om dat de verbinding met vele plaatsen is verbroken. Te Anconia werd de eerste schoik waargenomen te 6 min. over 8. De eerste aardschok werd voorafgegaan door een Jievigein knal alsof een kanonschot werd gelost. De gedeeltelijk marmeren voorgevel van het prov. gouvernements gebouw kwam naar beneden en viel in stukken op het plaveisel van de Piazza di Roma. De toren van de kerk het H. Sacrament stortte in. Ook vele huizen stortten ineen en werd aam andere gebou wen groote sdhade toegebracht. Ook uit de provincie komen berichten over be schadiging van gebouwen. Ook te Rontf werd de schok, zij het dan ook in mindere mate, gevoeld. De seisimografisehe mete orologen registreerden te 13 min. over 8 een schok, gelegen op 175 mijl afstand, gevolgd door een golvende beweging Men gelooft dat de haard van de aardbe ving gelegen is in de Adriatisdhe Zee. Ujt Ancona wordt nader gemeld dat de schok gevoeld is van Ravenna tot de kust. Zeer sterk werd de schok waargenomen te Farbriano, bekend om de daar gevestigde papierindustrie. Slachtoffers maakte ook de schok echter hier niet. Alle telefoni sche verbindingen met Fanro, Macerata en Ancona in de richting van Rome zijn nog verbroken. Nader wordt gemeld: In het ziekenhuis te Ancona zijin meer dan honderd gewonden opgenomen. Het militair hospitaal moest ontruimd worden, daar het door de aardbeving beschadigd was. De zieken werden in tenten onder gebracht. De gemeente Fornetto is ernstig geteisterd. De meeste groote gebouwen hebben daar schade geleden. De pier in de haven vertoont tal van scheuren. Een Ame rikaansch stoomschip is door de zeebe ving, die op de aardschokken volgde, te gen de kade geworpen. Vliegtuigen ma ken verkenningsvluchten boven de geteis terde gebieden. Mussolini laat zich voort durend op de hoogte houden van het ver loop der bergingswerkzaamheden. Een belangrijke inbraak. Benige honderdduizenden gestolen. In den nacht van 24 op 25 October j.l. is ingebroken ten huize van den heer Wilton te Voorburg. Naar het Corr. bureau meldt, is er voor een waarde van eenige tonnen gestolen, voor het meerendeel effecten. De daders hebben niet veel moeite gehad den begeerden buit te bemach tigen. Immers in een weliswaar af gesloten lade van een schrijfbureau van den heer des huizes lag de sleu tel van de brandkast. Met behulp hier van was het als hpt ware kinderwerk om de brandkast te openen en de effecten, welke te ramen een heele vracht vormden, mede te nemen. De dieven achtten den inhoud van de brandkast blijkbaar voldoende, want al wat van waarde in huis was, zooals tafelzilver en sieraden, hebben zij on aangeroerd gelaten. De inbrekers hebben vrijwel geen spoor achtergelaten. Weliswaar is de buit aan 'effecten zeer groot, de waarde is echter niet in verhouding daarmede. Immers de inbrekers kwamen slechts in het be zit van de mantels der effecten. De bijbehoorende coupons zijn elders. In- tusschen vonden zij nog watFransch, Belgisch en Engelsch bankpapier, als mede eenige gouden tientjes, welke al les te zamen een waarde vertegenwoor digen van ongeveer duizend gulden. Gasverstikking. Een oude man slachtoffer. In een slop je aan de Jan Hendrik straat te 's-Gravenhage heeft zich een geval van gasverstikking voorgedaan. De aldaar boven een pakhuisje alleen wonende 71-jarige ijsventer J. D. was Maandagavond door de buren voor het laatst gezien. Wel waren Woensdag ■de melkboer en de bakker nog aan de deur van het perceel geweest, doch in de veronderstelling, dat D. niet thuis was, waren zij doorgegaan. Toen Woensdagmiddag te één uur de bak ker de deur nog gesloten vond en op zijn herhaald bellen niet werd openge daan, waarschuwde hij de buren, die wel eens meer een of andere bood schap voor den ouden man, een we duwnaar, aannamen. In overleg met de buren, die zich thans over het lot van D. ongerust begonnen te maken, klom de bakker op een platje, van waar hij door het raam in de slaapka mer kon kijken. Tof zijn ontsteltenis zag de bakker dat D. blijkbaar dood op bed lag. De Geneeskundige Dienst en de po- polifie werden onmiddellijk gewaar schuwd; de geneesheer van den G. G. D. kon slechts den dood constatee- ren. Het lijk is daarop weggehaald. In het kamertje en in het pakhuisje werd een sterke gaslucht waargeno men, terwijl in het pakhuisje een gas- kraantje openstond. Niet onwaarschijn lijk is het dat D. des avonds bij onge luk tegen het gastoestel, waarop hij zijn eigen potje placht te bereiden, is opgeloopen en dat daardoor het kraantje is opengegaan, zonder dat de oude man bewust de gaslucht heeft geroken. Maandagmiddag was D. nog met zijn ijswagentje er op uitgetrokken, doch wanneer het ongunstig weer was, bleef hij meermalen thuis, zoodat het Woens dag geen verwondering had gewekt, dat men den man dien dag niet in het slopje had gezien. In den regel ging hij tegen half drie de deur uit en keerde 's avonds 9 a 10 uur terug. Volgens hef politieonderzoek wordt niet gedacht aan eenïg misdrijf. Ketel van een sleepboot gesprongen De machinist vermoedelijk gedood. Gistermiddag is van de in de Wil- helminasluis te Andel N. B. liggende sleepboot Geert Jan, kapitein W. van Asp-eren te Dordrecht, door onbeken de oorzaak de ketel gesprongen. Het grootste deel van den ketel is op den wal terecht gekomen. Groote stukken van de sleepboot zijn tot 4 a 5000 me ter afstand weggeslingerd. Hef over blijvende deel van de boot is gezon ken. De ruiten van de naburige hui zen zijn zoo goed als alle gesprongen. De kapitein heeft zich zwemmende weten te redden. Vermist wordt de gehuwde machinist J. H- Mol uit Dord recht. Zijn lijk is nog niet gevonden. Verdere persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De in de sluis liggende schepen hebben geen schade opgeloo pen. Het sluisterrein ligt bezaaid met stukken steenkool en 'brokken ijzer. Een paar palen van het remmingswerk van de sluis zijn totaal weggeslagen. De scheepvaart in beide richtingen is gestremd. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren-, Maria Jacoba, d.v. Boude. wijn Smolders en Adrian-a de Jager; Guil- jam, z.v. Guiljam Bruel ell Helena Elisa beth Adriana Pol f bei. WEERBERICHT. De verwachting tot don avond van 1 Nov. luidt: matige tot krachtige W.wind, betrokken of zwaar bewolkt, waarschijn- sdhijmlijk eenige regen, iets koeler. MARKTBERICHT. Middelburg, 30 Oct- Op de graan markt was heden de aanvoer klein. Tarwe f7,50f8,50, kroanerwton f 12f13,50, witte bonnen f 17f21, lange bruine bo-anen f 12 -f 13, rond® brui ne boonen f20 -f23, maanzaad f27 f28,50. Boter en eieren aangevoerd door Wai- chersche boerinnen (officieele prijsnotee- ring); Boter f 0,971/2- Kipe;eren Til. Poelje f7,50. Eencleieren f8,50. Aangevoerd door handelaren; Boter f 0,90. Kipeieren f9,50. Eend-eieren f 7. Particuliere prijsboter f 1,05, kip- eieren f 12, poelje f 8, eendeieren f 9,50. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 29 Oct. 1930. Kleine veiling. Goud Reinetten f 12 a f 56, Bellefleur f8 a f'37, Sterappels f28 a f45, Court Pendu 16 a f 26, Bramiey Seedling f 13 a f26, Hoü. zoet f8 a f20, Zoete Cam- pa-gner f6 a f22, Zoete Armggaarde f 17 a f28, Zoete Bellefleur f 14 a f21, Pomme d'Oranje f 14 a f31, Fransche Reinetten f 27 a f 38, Notarisapp'-l f 16 a naast C. Jamin vanaf 77'/2 cent. Gemoltoaneeröe Directoires prima kwaliteit, ook zwart, vanaf 35 cent, kleine stijging per maat. Bijpassende Onderjurken, zeer voordeelig Wollen en Katoenen Overtrekkers voor Dames en Kinderen, vanaf 35 cent. gemoltonneerd en ongemoltonneerd voor Heeren en Jongens koopt U bij ons reeds voor f 1,05 Wollen en Zijden Sjaals en Cazinu vanaf 85 cent. Flanellen Nachtjaponnen en Pyama's alle soorten, zeer goedkoop en alles waschecht. voor Dames, Heeren en Kinderen hebben wij een groote sorteering- Keuze uit ruim 50 soorten. Nergens goedkooper. in alle soorten schitterende sorteering. Teddybeer Manteltjes en Mutsjes. Ie kwaliteit. Tricot Jurkjes en Pakjes tot leeftijd 5 jaar. Zoo juist ontvingen wij een prachtsorteering vanaf f 3,25. Dat wij in Bébé-goederen het goedkoopste zijn, weet ieder reeds. in Wol, Wol met Zijde, Fill de Cosse en Katoen vanaf 32'/2 cent voor Dames, voor kinderen 17 cent. Ruim ïooo paar in voorraad. Alle nieuwste kleuren. Elk paar, ook het goedkoopste, wordt door ons ten volle gegarandeerd, als zijnde ie keus. Probeerde U reeds onze Zijden Dameskous van 871/2 cent? Deze is beslist goed. ONZE GERINGE ONKOSTEN ZIJN UW VOORDEEL. f26, Zoete Ruster f 12 af23, Comtesse de Paris f12 a f32, Nouveau Poiteau F17, Jcdenperen f 12 a f 17, Duch©ssie d'Angouleme f20 a f28, Winter Louvv- tjes f 11 a f 16, le Curé f8 a f 14, {Win ter Suikerijen f8 a f 14, Winter Berga motten f9 a f 13, Kieiperen f8 a f 18, Gieser Wildeman f 14 a f22, Pondsperen fll a 113, Henegouwen ff 17 a f20, Bredcro.de F14 a f 18, Bezy van Scho- nauwen f 15, Beurré Alexander Lucas f 33 a f 45, St- Remey f 10, Beurré Diei f 16, Alexander Lambré f 16, Beur ré Ciairgeau f 16, Spruiten f8 a f 14, Mispels f8 a f 15, Dubbele Princes sen zonder draad f31, Kassnijboonen F35 a f40, alles per 100 K.G., Tomaten, f 10 a f 12, per 100 pond, Prei f 7 per 100 bos, Kropsla fl, Andijvie f 1, Tulpen bollen 88 a 91 cent, alles per 100 stuks. LICHT OP. Zaterdag 1 November 5.00 uur bondag 2 November 4.59 uur Maandag 3 November 4.57 uur van den heer W. P. LEPOETER te Schore, voor 4 jaren circa in de gemeente Biezelinge genaamd het «GALGOORD"; in 5 perceelen of in massaen circa de gemeente Schore, a./d. Maarten Broersweg in 2 perceelen of in massa Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Dinsdag 11 November 1930 n. m. t uur ten kantore van Notaris H. JONKERS te Goes alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. JAARLIJKSCH BEZOEK VAN AAN op DINSDAG, WOENSDAG en DONDERDAG 4, 5 en 6 NOVEM BER, in HOTELNIEUW GOES". Spreekuren 9 v.m.-5 n.m.; 7-9 av. Alvorens U een breukband aan te schaffen, consulteer eerst onzen deskundige. Laat hij U het Brooks- Apparaat en de werking der Auto matische Luchtkussens uitleggen. Dit geschiedt geheel GRATIS, hoe wel de gelegenheid bestaat U een Apparaat te laten aanmeten, en aan te schaffen daar hij van vol doende materiaal voorzien is. Sedert 1912 [is Brooks Breuk Apparaat in Holland in gebruik en heeft burgerrecht verkregen, terwijl het bovendien thans door zeer vele Hollandsche Doktoren wordt aanbevolen. Dit bewijst de uiterste doelmatigheid van Brooks Apparaat, waardoor de breuk onder alle omstandigheden zelfs bij den zwaarsten arbeid zonder pijn of last wordt ingehouden. Bij het maken van elk Apparaat wordt rekening gehouden met het karakter der breuk, waardoor de kans op algeheel herstel wordt vergroot. Het is datgene wat U noodig hebt 1 Laat U niet weerhouden. Uw persoonlijk belang staat op het spel. Het is een levenskwestie voor U. Onze prijzen zijn geen bezwaar. Mocht het Apparaat U na den proeftijd niet bevredigen, dan kan het worden teruggezonden en de betaalde prijs wordt terugbetaald. Dus in het geheel geen risico. Hebt U misschien geen gelegen heid onzen deskundige te bezoe ken, schrijf ons dan met toezen ding van deze advertentie en wij zullen U gaarne ons geïllustreerd boekje met alle inlichtingen om trent onze breukbehandeling om gaand toezenden. Denkt aan de juiste datums 1 Wacht niet tot den Iaatsten dag! Singel 25 (2021 L.) Amsterdam.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3