Stadsnieuws ÜsIIheeren-baai Sport. Koloöiën Lrand en Tuinbouw Vau Overal. Binnenland van den tegenwoordigen tijd, en de kosten er van worden geraamd op f3.000.000. In dit totaalbedrag is f278.750 begrepen voor onvoorziene uitgaven. De minister verwacht, dat in de kosten geraamd op f2.372.000 door de Provincie en de gemeente b.v. 20°/o zal worden bijgedragen, alzoo tot een bedrag van ten hoogste f474.400. Evenals in 1912 met de los- en laadplaatsen het geval was, zijn de thans ontworpen havenwerken voor Neuzen een levensbelang; zij strek ken tot bevordering van handel en industrie in die gemeente en zijn te vens een middel tot werkverruiming. Dat hiermede de bloei van Oostelijk Z.-Vlaanderen wordt bevorderd, be hoeft, naar Ged. Staten meenen, geen betoog. Ged. Staten hebben gemeend, dat ook thans de Provincie alle aanlei ding heeft, de totstandkoming van de werken door het verleenen van een subsidie mogelijk te maken. Haar fi- nancïeele draagkracht laat evenwel, naar zij meenen, het verstrekken van een grootere bijdrage dan van f 250.000 niet toe, evenmin als het verleenen van den steun binnen een korter tijds verloop dan van 30 jaren. De ge meente Neuzen heeft zich bereid ver klaard een bijdrage van f200.000 te verleenen, daarbij vertrouwende, dat die som binnen een niet korter tijds verloop dan van 30 jaren moet wor den verstrekt. De minister van Wa terstaat heeft zich met de te verlee nen bedragen en de wijze van steun- verleening, d.i. met de verdeeling der totaalbijdrage over 30 jaren, vereenigd doch deelde mede met zijn ambtge noot van financiën te moeten overleg gen. De uitslag van dat overleg is nog niet bekend en hebben Ged. Staten nogmaals aan den Minister van Wa terstaat om een laatste, definitief be richt verzocht. Intusschen is op de rijksbegrooting 1931 een memoriepost voor dit doel uitgetrokken en meenen Ged. Staten te mogen voorstellen in de kosten der havens een bijdrage te verleenen aan het Rijk van f250.000, te voldoen in 30 jaarlïjksche, zooveel mogelijk gelijke termijnen. Opcenten. Ged. Staten stellen, onder verwij- naar de nog niet verschenen begroo ting, voor 40 opcenten te heffen op de hoofdsom der vermogensbelasting en op die der inkomstenbelasting. PROVINCIALE SNIPPERS. Was gedurende enkele maanden de diptheiitus geweken, thans heerscht zij weer in eenige gezinnen. Woensdag is een knaapje van 7 jaar aan de ziekte overleden. Het motorschip „Kant" is Woens dagavond tegen het remmingswerk van de spoorbrug te Vlake gevaren, waardoor dit beschadigd werd. Hef schip dat dientengevolge lekkage be komen heeft, wacht thans nadere in structies af. Het door het gasbedrijf der ge meente Goes in de kom van Bieze- linge (gemeente Kapelle) gelegde gas- leidingnet zal worden doorgetrokken naar de groep huizen, behoorende tot de gemeente Schore en gelegen nabij genoemde kom. Ook de straatlantaarn ter plaatse zal worden omgebouwd voor gasverlichting. Wederom kan van een tweetal buurtcommïssies te Middelburg ge meld worden, dat zij in permanente buurtverecnigingen zijn omgezet. Ten eerste van die uit de Lange- en Korte Noordstraat, die in de gisteravond ge houden vergadering besloot, blijvend gelden te innen om een kas te vor men tegen eventueel latere feesten. De tweede buurt is die van Bogard- straat, Blindenhoek, Latïjnsche school straat, Burgemeester Takstraat en Lom bardstraat, die daartoe verleden week reeds besloot. In een tot de bewo ners gerichte circulaire wordt o.a. ge zinspeeld op een mogelijk huwelijk van Prinses Juliana en dan eventueel te houden feesten. Kantongerecht. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens overtreding: Het rijden met een rijwiel zonder een signaal met de bel te geven als de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: J. J. M. te Nisse f5 s. 5 d. Met een rijwiel in een bocht niet rechts houdenI. d. B. te Nisse f 10 s. 10 d. Met een auto in een bocht nïef rechts houden: M. S. te Hooge Zwa- luwe f 15 s. 15 d. en toewijzing civiele vordering tot een bedrag van f40. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: E. C. M. te Wilhelminadorp, vrijgesproken. Zonder vergunning vee laten loopen «SBSSjk ECHTE FRÏESC1TE -^-gQ annul wwumummm per ons op een anders grond: J. J. S. te Co- lijnsplaat f 10 s. 10 d. Geen voldoende zorg dragen voor zijn gevaarlijke hond: P. A. te Bors- sele, vrijgesproken. Wielen van wagen niet voldoende zuiveren van klei en modder: A. F. te Hoedekenskerke f5 s. 5 d. Vee zonder toezicht laten loopen aan een dijk: L. v. L. te Wissenkerke f10 s. 10 d. Overtreding verordening op de Keu ringsdienst van vee en vleesch: W. L. H. te Goes flO s. 10 d. Overtreding boterwet: C. v. H. te Wissenkerke, onbevoegd verklaard. Visschen zonder vergunning van den rechthebbende op het vischrecht: R. M. te Wolphaartsdijk f10 s. 10 d., uit leveren net of f2 s. 2 d. Te 's Heerenhoek harder rijden met een auto dan 20 K.M. per uur: J. I. te Maldeghem f 3 s. 3 d. In werking zijnde auto zonder vol doende toezicht laten staan: E. J. S. te 's Heerenhoek f10 s. 10 d. Met motorrijtuig rijden in een ver boden richting in een straat: C. D. te Kloetinge f3 s. 3 d. Met auto niet voldoende uitwijken naar rechts: F. B. v. d. B. te Tilburg, ontslag van rechtsvervolging. Met auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: J. C. S. te Yer- seke f25 s. 25 d. en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Met auto rijden zonder achterlicht: A. J. d. M. te Krabbendijke f 5 g. 5 d. Zonder noodzaak met auto rijden over rijwielpad: A. K. te Goes, geen straf toegepast, P. C. R. te Steen bergen f25 s. 25 d. Met auto rijden zonder spiegel: J. L. D. te Krabbendijke f3 s. 3d. Met een rijwiel de veiligheid van hef verkeer in gevaar brengen: A. C. L. te Rilland-Bath 15 s. 15 d. Dronkenschap: C. A. V. te Goes f 15 s. 15 d., F. C. C. te Hoedekenskerke f 15 s. 2 w. tuchtschool. Door I. d. B. te Nisse is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld wegens hef met een rijwiel in een bocht niet rechts houden tot f10 s. 10 d. Door M. S. te Hooge Zwaluwe is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld we gens het met een auto in een bod'. niet voldoende rechts houden tot f 15 s. 15 d. en toewijzing der civiele vor dering tot eqn bedrag van f 40. Door F. v. O. te Yerseke is cassa tie aangeteekend tegen het vonnis van dit Kantongerecht, waarbij hij is ver oordeeld wegens het zonder vergun ning loopen over een anders grond tot f5 s. 5 d. Door A. M. te Yerseke is hooger beroep aangeteekend tegen het von nis waarbij hij is veroordeeld wegens het zonder vergunning loopen over eens anders grond tot f5 s. 1 w. tuchtsch. VOETBAL. Het programma voor Zondag a.s. dat voor onderstaande klassen is vast gesteld, luidt als volgt: Zuidelijke le klasse K.N.V.B. N. O. A. D.-M. V. V. Willem IIEindhoven. De ValkL. O. N. G. A. B. V. V.—N. A. C. P. S. V.Wilhelmina. Zuidelijke 2e klasse A K.N.V.B. T. S. C.—D. O. S. K. O. De BaronieZeelandïa. M. E. V. O.—Breda. DongenMiddelburg. Zuidelijke 3e klasse A K.N.V.B. WalcherenHulst. S. I. N. O. T. O.Zierikzee. Middelburg IITerneuzen. Zuidelijke 3e klasse B K.N.V.B. AllianceNieuw Borgvliet. VlissingenGoes. N. A. C. IIIBoeimeer. D. O. S. K. O. IIPaars-Wit. Het Nederlandsche Elftal. De samenstelling voor Zwitserland. De Technische Commissie van den K. N. V. B. heeft het definitieve elftal samengesteld, dat op 2 November a.s. te Zürïch de Nederlandsche kleuren tegen Zwitserland zal verdedigen. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: De Bruin (H.-D.V.S.); Van Kol (Ajax). Middenlinie: Kools (N.A.C.); An- deriessen (Ajax); Van Heel (Feijen- oord). Voorhoede: Adam (H.V.V.); Lagen- daal (Xerxes); Groenendijk (Feijen- oord); Mulders (Ajax); van Nellen (D.H.C.). Reserves: Odijk (Hollandiaan), Wan ders (Wageningen)Entjes (Heracles); van Everdingen (Fortuna). LUCHTVAART. De vlucht van Van Tijen. Te 'Belgrado aangekomen. De heer Van Tijen is op zijn zaken- vlucht naar Ned.-Indië Woensdag om 15.35 uur te Belgrado aangekomen. Hij was 's morgens om 8.42 uit Weenen vertrokken, landde om 11.08 te Boeda pest en vertrok om 12.21 vandaar naar Belgrado. Het laatste gedeelte werd af gelegd onder zeer slechte omstandig heden, mist, regen en tegenwind. Triest ongeluk. Meisje verongelukt. Het achtjarig meisje Clasiene Ebe- ling, afkomstig uit Pekalongan, doch ter van den administrateur der onder neming Siloewok-Sawangan, gelegen in de onderafdeeling Batang, afdeeling Pekalongan, provincie Mïdden-Java, foebehoarende aan de Cultuur Maat schappij Siloewok-Sawangan te Sema- rang, ir. J. F. Ebeling, reed Dinsdag morgen met haar moeder te paard naar de onderneming Wonodajtïe, toen zij in een onbewaakt oogenblik op het paard van haar moeder klom, dat op hol sloeg. Het kind werd pit het za del geworpen, doch bleef met den voet in den stijgbeugel hangen en werd over den grond meegesleurd. Dokter Schut constateerde den dood als ge volg van een ernstige wonde aan hef hoofd. Het drama heeft zich in tien minuten afgespeeld. Ben tragische om standigheid is, dat het meisje, eenïg kind, kortgeleden uit Nederland was teruggekeerd. De verslagenheid is al gemeen. Invoer van rundvee. Een klap voor Nederland. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Ned. gezant te Brussel de Belgische minister van Landbouw den invoer van herkauwende dieren uit Nederland met ingang van heden heeft verboden. De oorzaak van deze drastische maat regel is gelegen in het mond- en klauw zeer. Het „Hbld." teekent bij dit bericht o.m. aan: „In totaal zijn van Januari tot en met September 25.062 stuks rundvee door ons land uitgevoerd, waarvan 20.600 of 82 pet. naar België! De waarde van onzen gezamenlïjken rundvee-uitvoer bedroeg f 4.585.000, waarvan f3.438.000 of 73 pet. of drie vierde gedeelte naar België! Commentaar op deze maatregel is vrijwel overbodig. Men kan zeggen, dat Nederland met één slag beroofd is van zijn allerbelangrijkste afzetge bied voor levend rundvee!" De regeling der pacht-overeenkomst. Naar de Maasbode verneemt is de Vrijz. Dem. Tweede Kamer-fractie voornemens op het wetsontwerp tot regeling der pachtovereenkomst eeni ge amendementen in te dienen, die de strekking hebben een recht op scha deloosstelling wegens onredelijke pachtopzegging in te voeren. De frac tie is namelijk van oordeel, dat 'f door 't regeerings-ontwerp beoogde doel, den pachter zoo mogelijk voor langen tijd het gebruik van het ge pachte te verzekeren, op deze wijze beter bereikt zal worden dan door een continuatierecht in den door de re geering voorgestelden vorm. Na een kortstondige ongesteldheid is Woensdag in Den Haag in bijna 65- jarigeti ouderdom overleden mir. dr. H. W. van Sandick, oud-president van het Hoog Militair Gerechtshof. Woensdagmiddga speelde aan den Malltvoortsen dijk te Heilo het negenjarig zoontje van zekeren BahfMer met een ge weer, waarbij een 18-jarige broer toekeek. Op een gegeven oogenblik haalde hij den haan van het wapen over, en de lading hagel, waarmede het geweer bleek gela den te zijn, kreeg de 18-jarige Nieolaas in het gelaat. Een dokter uit Limmen oor deelde opneming in een ziekenhuis noodza kelijk. Men vreest, dat het jonge mensch blind zal worden. Mathieu Dreyfus, de oudere broeder van kapitein Alfred Dreyfus, die indertijd met Zola en kolonel Picard het meest 'heeft bijgedragen tot de herziening van het proces van zijn broer, is Woensdag te Pa rijs overleden. De kinderen van het Doofstomme.i- Instituut te St. Michiels-Gestel hebben een verlangenbriefje naar dr. Eckener ge stuurd: Of wanneer bij naar Nederland kwam met de „Graf Zeppelin", bij a.u.b. ook eens even boven het instituut wou ko men. Dr. Eckener is zoo vriendelijk geweest een briefje terug te schrijven met de mede- deeling dat hij aan dit verzoek gevolg wil geven. De bioscoopondernemers te 's Gra- vewkagie, Rotterdam, Amsterdam, Utrecht en Groningen, zijn een actie begonnen, voor verlaging van de belasting op de verma kelijkheden. Te Rotterdam zou een verlaging van van 20 op 15 pet. toegezegd zijn. Te 'sGra vemhage en te Amsterdam hebben de on dernemers een onderhoud gehad met de wethouders van financiën, die een onder zoek en nieuwe óverweging hébben toege zegd. De Haagsche bioscoophouders heb ben een onderzoek van hun boeken aange boden. Inbrekers aangehouden. Bankpapieren op zak. Gisternacht hebben twee agenten van politie te Botterdam een tweetal mannen aangehouden, die geruimen tijd in de binnenstad hadden rondgeloopen en zich daarbij verdacht hadden gedragen. Het waren een 18-jarige los werkman en een 21-jarige zeeman, beiden beruchte inbre kers. In het portaal van de woning van Van D. werd bij een huiszoek een bedrag van f 800 aan specie en bankpapier ge vonden. Bij die papieren waren eenige aanwijzingen dat dit geld uit een garage was gestolen. Bij een in verschillende garages ingesteld onderzoek bleek, dat te voren was ingebroken in de garage T. aan den Coolsingel. De dieven hebben zich over het dak toegang, verschaft en hebben uil 'n geldkistje een bedrag van f 1600 weggenomen. De beide mannen zijn als verdacht van deze inbraak in be waring gesteld. Herfstjacht op grof wild. Onder Apeldoorn. Onder begunstiging van prachtig na jaarsweer had gisteren de eerste herfstjacht op grof wild plaats, in de bosschen van Gortel en Niersch. Te 9 uur begroetten de heeren jagers, waarvan enkele ten paleize het Loo overnachtten, elkaar voor het paleis en klokslag 9 uur besteeg het gezelschap de 6 hofauto's en 4 particu liere en reed men door het Kon. park naar het jachtterein. Als jagermeester fun geert Jhr. A. J. B. van Suchtelen van de Haere, bijgestaan door den houtvester J. C. E. C. Mulder. Tot taak regelde op het terrein de jagermeester de verdeeling in posten. In jachtbrikken van 4 per sonen werden de jagers van de eeDe drift naar de andere gereden. In 't jachthuis werd geluncht. Een gevaarlijk heerschap. De politie te Zeist werd Woensdagavond en gisteravond tot tweemaal opgebeld voor een ongunstig uitziend persoon, die hoogst gevaarlijk schijnt, 's Avonds belde de man aan bij een villa aan de Verlengde Slot- laan, waar hij van mevrouw, die opendeed geld eischte onder bedreiging met een revolver, 's Nachts is de man door een openstaand raam bij een verpleegster bin nengedrongen, die eveneens een revolver op zich gericht zag, doch toch nog licht en alarm kon maken, waarop de man ijlings de vlucht nam, om later de bewoners van Bosch en Duin» te wekken. Hij bonsde op de deur, maar die bleef gesloten. De politie heeft den dader tot nu toe nog niet in handen. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. 's-HEERENHOEK. Bij de op 22 October 1880 gehouden veiling van de hofstede te 's-Hecrenhoek, bestaande uit woonhuis, schuur, varkenshok, erf, boom gaard en diverse perceelen bouw- en wei land, groot 17,08,-37 H.A. ten verzoeke van de Erven van den heer L. Oosthoek te 's-Heerenhoek en ten overstaan van en Notaris A Th. Verbist te Goes, werd op de massa het hoogst geboden de som van f 2245,per H.A. of f 38.352,91 den hoop, waarbij komt f2000,voor overname. De hofstede werd niet gegund. 's-HEER ARENDSKERKE Uitslag openbare verkooping gehouden op 22 October 1930 te 's Heer Arendskerke in cafe van den heer van Daraine aldaar ten verzoeke van den heer K. If. Geuze en ten overstaan van Notaris E. C. van Dissel te Goes, van: perc. 1 woonhuis met varkenshok, hoen derhok, ren en droogrek en tuin, groot 2.50 A. gelegen onder 's Heer Arends kerke op het dorp aan den Korten Ach terweg wijk E no. 124. perc. 2. bouwland aldaar in Ankervere groot 29.90 A. perc. 8. bouwland aldaar groot 32,50 A. perc. 4. bouwland aldaar groot 44.80 A, Met het gevolg, dat de perceelen werden toegewezen als volgt perceel 1 aan den heer U. Hazewindus caféhouder te 's Heer Arendskerke q q. voor f 1980. perceelen 2, 8 en 4 te zamen aan dhr. N. Otte, landbouwer te 's Heer Arends kerke voor f710.per 39,24 A. of den hoop f1940.-. 8S8LL'Li Totale opbrengst f3920. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Veling van 22 October 1980. Kleine veiling. Goudreinetten fll a f 15, Bellefleur f16 a f 33, Sterappels f 13 a f 43, Court Pendu f 12 a f32, Lane's Pr. Albert f 15 Cox Oranje Pipping f 20 a f 33, Gronin ger Kroon f 12 a f38, Holl, Zoet f8 a f21, Campagne Zoet f 14 a f22, Arm- gaard f8 a f 27, Gelderseh Zoet f18, Pomme d' Oranje fll a f33, Huismans- zoet f 15, Hondsmuil f 1 l a f 29, Schutters Reinette f 13, Westl. Bellefleur f 19 a f 24 Present v. Engelangd f 36, Zoete Belle fleur f 16 a f 23, Beurré Clairgeau f 11 a f 81, Beurré Alex Luxas f 16 a f 31, Nouveau Poiteau f 10 a f26, Comtesse de Paris f 12 a f 26, Jodenperen f 9 a f 17 Le Curé f 10 a f 16, Winterlouwtjes f 12 a f 18, Wintersuikerij f 15, Chaumontel f 5 af 20, Kleiperen f8 a f22, Gieser Wil deman f6 a f23, Pondsperen f9 af 15, St Remey 18 a f 16, Winterbergamotten f 14, Winterrietperen f 13 a f 17, Kwee peren f6 a f 19, Legbipout f 13 f32, Peren zonder zaadh. f 7 a f 14, Henegouwen f23 a f28, Stoofperen f 10 a f 19, Mis pels f 12 a f 18, Druiven f54 a f61, Frambozen f 15, Spruiten f 7 a f 14, Stok- perfect f 23, Dubb Princ. z. draad f 28, Snijboonen f36 a f37, Sjalotten f 7, alles per 100 K.G. Tomaten f6 a f14 per 100 pond. Noten f 1.85 per 100 stuks Prei f 8 per 100 bos. Bloemkool fl f8, Roodekool f 1, Andijvie f 1, Kropsla f 1, alles per 100 stuks. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 25 Oct 5 05 5.12 10.34 10.50 26 5.42 5.54 11.20 11.35 27 6.20 6.35 0.01 28 7.01 7.23 0.15 0.43 29 7.51 8.24 1.03 1.31 30 8.57 9.43 2.04 2.45 31 10 20 11.03 3.38 4.14 VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. October: 29 Heinkenszand, verpachting bouw en weiland, Verbist. 29 Ellewoutsdijk, verpachting bouw en weilanden en zeedijk, Beth. November: 4 Herveld, woonhuis met boom gaard, bouw- en weiland, Coster- man Boodt en Van Doesburgh. 6 Goes, verpachting bouw- en wei land, Verbist. Schore, hofstede met tuin, boom gaard, bouw- en weiland, Kram. Hansweert, vijf huizen met erf, Van Dijke. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. October: 24 Prins van Oranje, Piet Kohier, „De voddenraper van Parijs". 24 25, 26 en 28, Landbouw-Bioscoop, „De zwarte ruiter" en „De spion der Cavallerïe". November: 2 Prins van Oranje, R.-K. Tooneel, „Het biechtgeheim". AANBESTEDINGEN. October: 27 Goes, aanbrengen electrische ge leidingen Rijkskantoren, B. en W. LICHT OP. Zaterdag 25 October 5.15 uur Zondag 26 October 5.12 uur Maandag 27 October 5-10 uur

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 3