heerlijke krachtige drank! Half elf - Blookertijd! Advertentiën !07 zware Olmenboomen, liaatste Berichten 41 perceelen Bouw= en Weiland, 22 perceelen Bouw- en Weiland, Bij inschrijvingjte pachten N.V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te Zierikzee deelt mede, dat de koers van uitgifte deï\ 472 °/o Pandbrieven met ingang van a.s. Vrijdag van| 100 °/o zal worden gebracht op lOO'/z Vo Waterschap Baarland c a SCHOUWING m -«üBiop a rs» net MEISJE, Parlementaria. Binnenland geheelen nacht in het bosch gelegen, tot zij Maandagmiddag werd gevonden. Uit enkele mededeelingen bleek dat het slachtoffer haar aanrander van aanzien kent echter niet bij name. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de dienstbode Zondag tegen twee uur naar Beekbergen is gegaan om aldaar bij kennissen een bezoek af te leggen. Deze kennissen brach ten haar avonds tegen halftien terug tot bij Apeldoorn, waar men afscheid nam Even later werd zij nog gezien door eenige andere bekenden. Een onopgelost raadsel is nog, hoe het mogelijk is dat het meisje acht kilometer van deze plek verwijderd is gevonden. Te koop bij inschrijving, a contant, van den heer A. BUTIJN te Rilland-Bath: onder Utlland-Eath, als: I. 54 stuks OLMEBOOMEN, staande aan den Hoofdweg, vanaf de Drie Haasjes tot Bath, en wel om streeks vanaf den Eersten weg tot den Tweeden weg bij hec Klooster, meten de tot 1.86 M. II 53 stuks OLMEBOOMKN staande vanaf het Landdreefje bij den heer v. d. Werff tot den Vierden weg, metende tot 1.80 M. De boomen staan alleen aan de Zuidzijde van den weg, moeten gekan delaard worden en zijn rood gemerkt. De opruiming moet vóór 15 Februari 1931 geschieden. De conditiën liggen ten kantore van den Notaris ter inzage en worden op aanvrage toegezonden. Inschrijvingen, voor elk perceel af zonderlijk, worden ingewacht tot 24 October 1930 tot 2 uur, ten kantore van Notaris VAN DISSEL te "Goes. Het conflict in de typografie. Men meldt ons uit Amsterdam: De conferentie van den rïjksbemïd- delaar Mr. S. de Vries Czn. met de vertegenwoordigers van de samenwer kende arbeidersorganisaties in de ty pografie, die hedenmorgen om 11.30 uur begon duurde tot 12.45 uur. Daarna heeft mr. De Vries den voorzittershamer overgedragen aan F. v. d. Wal, voorzitter van den Algem. Ned. Typografen Bond, onder wiens leiding een onderlinge bespreking tus- schen de arbeidersvertegenwoordigers plaats had. Deze samenspreking duur de een half uur, waarna de conferen tie met mr. De Vries werd voortgezet. Deze conferentie leidde tot het re sultaat, dat beide partijen tot een ge zamenlijke bespreking om hedenmid dag 2.30 uur zijn uitgenoodïgd. In de hedenmiddag gehouden con ferentie is men tot het resultaat geko men om de volgende punten in hun ''Or ganisatie:; te verdedigen: a. de Collectieve Arbeïds Overeen komst met 3 jaar te verlengen, tof den eersten Zaterdag in October 1933; b. het uurloon van volwassen werk nemers vanaf 24 jaar mot 2 cent per uur met ingang van 17 No vember 1930 te verhoogen en 17 November 1932 wederom met 1 cent. Het loon der jongere werknemers zal daarmee in evenredigheid worden gebracht. De Collectieve Arbeids Overeen komst wordt dus tot 17 November a.s. verlengd. De staking op a.s. Maandag gaat dus niet door. De mijnramp bij Aken. ALSDORF, 22 Oct. Hoe verder de reddingsbrigades in de mijn Anna II doordringen des te zekerder schijnt het, dat alle ingeslotenen om het leven zijn gekomen. Met koortsachtigenijvet wordt het reddingswerk voortgezet, doch gedurende de ochtenduren van heden werden niets dan lijken naar boven gebracht. Tot 11 uur heden morgen waren 150 lijken geborgen. Er bestaat geen hoop meer de nog ingesloten mijnwerkers levend te red den. Het aantal gewonden, dat in de ziekenhuizen is opgenomen, bedraagt volgens de laatste telling 99. Omtrent de oorzaak van de ramp verkeert men nog in het onzekere. De directie van de mijn deelt me de, dat alle opslagplaatsen van mu nitie in ongeschonden toestand zijn gevonden. Dientengevolge k an er geen sprake zijn van een dynamietontplof- fing. Tot nu toe staat men voor een raadsel. Er wordt ook getwijfeld aan een kolenstofgas-ontploffing en aan het inslaan van den bliksem, daar de gevonden dooden en gewonden mef het gelaat naar de schacht gekeerd liggen, terwijl bij dergelijke ontplof fingen zij steeds in de van de schacht afgewende richting liggen. Ook wijst alles er op, dat de ontploffing naar binnen heeft gewerkt, zoodat de haard van de ontploffing buiten de mijn moet liggen. Hierop duiden ook de groote ver woestingen, die boven den grond zijn aangebracht. Ook is gebleken, dat de luchtdeuren naar binnen zijn gedrukt, hetgeen evenwel het voordeel h eeft gehad, dat de mijngassen gelijkmatig in de onderste lagen van de mijn z;ijn gedrongen, waardoor een nieuwe o nt ploffing is voorkomen. Getuigen he b ben medegedeeld slechts één slag te hebben gehoord. Tot hedenmiddag 1 uur waren 1 70 dooden geborgen. Er zijn nog 61 mij n werkers ingesloten, die als doodwon den beschouwd. Het aantal dooden is voorloopig op 231 vastgesteld. Onder de 170 dooden bevindt zich de bedrijfsche.f en 13 voormannen. De verslagenheid der bevolkin.g neemt van uur tot uur toe. Alle hoc>p om nog iemand levend boven te bren gen is opgegeven. De Notaris A. TH. VERBIST te Goes, is voornemens, ten verzoeke van het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Goes, in het openbaar te verpachten A. op Woensdag 29 October 1930, des voormïddags half 10, in de Ge~ meenteherberg te Heinkenszand, be woond door den beer J. Hoondert, in de gem. 's H. Arendskerke en Hein kenszand, samen groot 48.36.00 H.A. B op Donderdag 6 fêiiViimber 1930 des voormiddags 10 uur in de „Prins van Oranje" te Goes, in de gemeente 's Heer Hendrikskin deren, samen groot 37.71.24 H.A. Breeder bij boekjes, verkrijgbaar bij den secretaris-penningmeester, den heer J. KORSTANJE Lz., Magdalenastr. 4, Goes, en ten kantore van den Notaris. van den Hoog Ed.Gestr. Heer G. H. E. DIERKENS, te Hilversum, voor 7 jaren, aanvangende 1 Maart m 1931, m-m zoo blinkt bet damast, zoo glanst bet porcelein, zoo glinstert bet tafelgerei13at komt door bel wondere licbt, waarvan bier profijt is getrokken om bet aanzien van een festijn te geven aan wat anders een dood_gewone gedekte tafel zou schijnen. Zilver is bet licbt van Argenta, dat - boe beider ook - zaebt blijft, en coed voor de oogen. te 's Gravenpolder, met bijbehoorende Bouw- en Weilanden, Weel en Dijken, m de gemeenten 's Gravenpolder en Hoedekenskerke, ter grootte van 74 89.85 H.A. Indien zulks door gegadigden mocht worden gewenscht, kan de hofstede worden vergroot met 8.81.68 H.A. Bouwland, in Midden Zwake, in s Gra venpolder. Een en ander thans in pacht bij dhr. L. W. WoUTERSEN. Inschrijvingsbiljetten worden inge wacht ten kantore van den Notaris M. OELE Jz. te 's Gravenpolder, tot Dinsdag 4 November 1930, des nam. 4 uur, waar de kadastrale kaarten ter inzage liggen en nadere inlichtingen worden verstrekt. Bezichtiging iederen werkdag. SLOOTEN, HEULEN EN DAMMEN OP DINSDAG 28 OCTOBER 1930 Mevrouw PILAAR, Westwal, Goes, vraagt Dat is Blooker's inderdaad! Al sinds méér dan 100 jaren. Blooker heeft een reputatie op te houden 1 Blooker's Daalders Cacao is het beste wat U krijgen kuntZoo'n volheid van smaak, zóó pittig en krachtig 1 En bovendien zoo buitengewoon voordeelig! U moet Blooker's eens drinken 's morgens om half elf, als de maag wat begint te rammelen. Een weldaad! Mevrouw DE MURALT, Breda, raagt tegen 15 November V.g.g.v., bekend met koken en huis houdelijk werk. Brieven onder No. 840, bureau van dit blad. BURGERLIJKE STAKID VAN GOES. Overleden: Jan van de Vrie, 31 j., echtgenoot van Johanna Hoogerland, te 's Heer Arendskerke, Garandeer Uw weduwe nog drie maal Uw jaarlijksch inkomen, met standaard polis R. V. S. Inlichtingen A. OELE, WesterstraatS. Goes. auto's. De auto van den heer B. van 's Heer Abtskerke en die van den IJ. uit 's Heer Arendskerke, zijn juist bij het aansluiten van den Langenweg aan den 's Gravenpolderschen straat weg met elkaar in aanraking geko men. De auto van den heer IJ. heeft daarbij nog al schade opgelcopen, ter wijl de inzittende passagiers eenige verwondingen opliepen. Wie in deze aanrijding de schuldige is, wordt door de politie onderzocht. TWEEDE KAMER. De Kamer heeft gisteren het wets ontwerp tot wijziging van de Zuider- zee-steunwet aangenomen. Voortgezet is de behandeling van het Vloot-ont- werp. Het conflict in de typografie. De werkgevers geven niet toe. De vereeniging van dagbladdirecteuren De Nederlandsche Dagbladpers Maandag middag in vrijwel voltallige vergadering te Amsterdam bijeen, ter bespreking van het dreigende conflict in de typografie heeft eenstemmig besloten, niet toe te geven aan de ongemotiveerde eischen der werk nemersbouden. Uitgebreide maatregelen vanjverweer zijn in voorbereiding, waarmede de vergade ring zich met algemeene stemmen ver- eenigde. De Federatie der werkgeversorganisatièn in het boekdrukkersbedrijf heeft in ant woord op vele vragen van haar leden be sloten, vast te stellen, dat eventueel roye ment door werknemersbonden van werk nemers, die bij de aangekondigde onver dedigbare staking blijven werken of gaan werken, nimmer door haar zal worden er kend De werkwillige werknemers zullen hun volle rechten blijven behouden. De Roomsch-Katholieke Vereeniging van Nederlandsche Drukkerspatroons deelt mede, dat zij van een aantal andere werk geversvakvereenigingen brieven heeft ont vangen met betuiging van adhaesie bij het dreigend conflict in de typografie, o.a van de Frederatie van Ned. Schoenfabri kanten, de Ned. R.K, Vereeniging van Sigarenfabrikanten, de Vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stof fen, de R.K. Vereeniging van Nederl. Le derfabrikanten, de Ned. R.K. Vereeni ging van Werkgevers in de Textielnij verheid, den Nationalen Bond van Wasch- 1 ndustrieelen en de R.K. Werkgevers vereeniging in de Metaalnijveiheid. Eukelen dezer deelen mede, met verba zing te hebben kennis genomen van de bereidverklaring der drukkerspatroons om aan een loonsverhooging van drie cent per uur mede te werken, terwijl in vele bedrijven de bestaande looustandaard nau welijks te handhaven is en andere reeds lot loonsverlaging moesten overgaan. Op gemerkt wordt daarbij, dat de arbeids voorwaarden in het typografisch bedrijf reeds aan deu top staan. Men wijst er op, dat een loonsverhoo ging in het typografisch bedrijf ook voor andere bedrijven moeilijkheden zal mede brengen. Iu dezen tijd van dalende indexcijfers en algemeenen slechten economischen toe- stand acht men het onverantwoordelijk loonsverhooging toe te staan. Niet slechts zijn de drukkerspafcroons dankbaar voor dezen moreelen steun, doch zij zijn er zich ten volle van bewust, dat zij, door aan overdreven arbeidseischen toe te geven, bij een groot aantal hunner drukwerkafnemers ontstemming zouden verwekken, hetgeen zeker ook voor het drukwerkgebruik in de toekomst schade lijk zou zijn. Een dienstbode aangerand. Haar kleedingstukken in een bosch gevonden. Zondagavond half elf deed de Vader van het Oudemannen- en Vrouwenhuis der Nederduitsch Hervormde gemeente te Apel doorn aangifte bij de politie dat de 27 jarige dienstbode T. B. welke in genoemde inrichting in betrekking is, nog niet weder in haar dien-t was teruggekeerd hetgeen hem sierk bevreemdde daar zij gewoonlijk reeds voor dien tijd binnen was. Tegen half twee berichtte hij de politie dat genoemde T. B. nog steeds niet was teruggekeerd, waarna door de politie een onderzoek werd ingesteld. Maandagmorgen vond de politie in de bosschen, genaamd het Leesten, welke ge leg?n zijn tusschen Apeldoorn en Hoen- derloo, een damesrijwiel benevens eenige kleedingstukken, welke bij nader onder zoek aan T. B. bleken toe te behooren. Men vond het meisje later in de bosschen van het Leesten, Zij verkeerde in een zoodanigen versuften toestand, dat haar nog geen verhoor kon worden afgenomen. Het is echter gebleken dat zij is aan gerand en daarna bet bewustzijn heeft verloren. In dien toestand heeft zij den

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3