KRÜININGEN. WRIGLEY5 5 AROMA KOFFIE ÏREDES-ACTIE. 8 net Torpiii, Poeders A.M. (Altijd vriendelijk en opgewekt 'sssssJ Binnenland Gemengd NieuWs Advertentiën. Bij inschrijving te Pachten IWSM, Fijne Dessert 60 ct. Geel-zegel 55 Blauw-zegel 50 Rood-zegel 45 1 Bruin-zegel 40 I Groen-zegel 35 Paars-zegel 30 Grijs-zegel 28 TE KOOP Timmermansknecht, Flinke Dienstbode Als Bewijs van echtheid Nachtposttreinen. BepalingeD voor reizigers, De nachtposttreinen, die, naar reeds gemeld, met ingang van 15 October gaan loopen en die des avonds te 12 uur in de groote hoofdsteden des lands geposte brieven nog tijdig in het Noorden en Zuiden zullen aanbreDgen, om die corre spondentie te doen opnemen in de eerste morgenbestelling van de daar gelegen plaatsen, zullen, zooals bekend is, even eens gelegenheid bieden voor reizigers- vervoer. Reizigers voor Groningen en Maastricht, die zich des avonds laat in Amsterdam bevinden, kunnen gebruik maken van de nachtposttreinnen, die om streeks 2 uur uit Amsterdam vertrekken en deze passagiers nog voor het aanbre ken van den morgen in Groningen en Maastricht doen aankomen. Ook uit Rot terdam en Den Haag zal men met een dergelijken nachttrein kunnen vertrekken. De tusschenstation8 worden, naar het //Utrechtsch Dagbl." verneemt, uitgescha keld. Men kan met die nachttreinen b,v. niet reizen naar Utrecht of Zwolle. Deze passagiers zouden het noodig maken des nachts personeel in dienst te houden voor controle aan de uitgangen terwijl het daarenboven zou noodzakelijk worden, deze nacht-post-goederentreinen voor de stati onsperrons te laten stoppen, om in- en uitstappen te vergemakkelijken. Op onder scheidene tusschenstations toch zullen deze nachttreinen niet voor de perrons stoppen, maar op de emplacementen en na rangeeren, van daar ook weer ver trekken. Dit zou men niet kunnen vol houden, als op deze tusschengelegen plaat sen reizigers zouden moeten uitstappen men kan hen toch niet over uitgestrekte railvelden laten loopen, waarover des nachts treindeelen worden verzet. Mocht in de toekomst blijken, dat er voor sommige steden een bepaalde wenseh gekoesterd wordt, zoodat inderdaad eenig reizigersvervoer van beteekenis gedurende den nacht is te verwachten, dan kan de spoorwegdirectie nader overwegen of voor enkele steden een uitzondering zon kun nen gemaakt worden. Inbraak te Barendrecht. De daders gepakt, In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te omstreeks twaalf uur is in een huis aan den Puinweg te Barendrecht inbraak gepleegd. Te omstreeks middernacht hoorde de bewoner onraad in zijn huis. Met een revolver gewapend begaf hij zich naar beneden en ontdekte in de woonkamer twee inbrekers, die door het geforceerde rolluik waren binnengedrongen. Toen de inbrekers den bewoner gewaar werden, sloegen zij op de vlucht. Een hunner ver dween door het opgetrokken rolluik, doch sloeg waarschijnlijk in zijn overhaaste vlucht daartegen aan met het gevolg dat het rolluik naar beneden viel en de tweede inbreker als in een val gevangen zat. Op Amerikaansche wijze beval de bewoner onder pressie van de dreigende revolver „Hands up en op deze wijze hield hij den met opgeheven armen hulpeloos in het vertrek staanden inbreker in bedwang terwijl hij telefonisch de politie van Rot terdam en Barendrecht en den burgemeester van laatstgenoemde gemeente waarschuwde Bij zijn verhoor door den burgemeester van Barendrecht legde de inbreker be langrijke verklaringen af, die waarschijn lijk opheldering zullen verschaffen inzake de talrijke inbraken, die den laatsten rijd in de omgeving doch voornamelijk in de gemeente Barendrecht hebben plaats ge vonden. De Barendrechtsche politie is er later in geslaagd nog 3 mannen te arresteeren die vermoedelijk bij de inbraak betrokken zijn geweest. Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de p r ij s per regel slechts 16 cent. Een verboden grafschrift Het ongewoone verschijnsel, dat op een grafschrift censuur wordt_ uitgeoefend, heeft zich te Praag voorgedaan. Bij ge legenheid van de op den 80en verjaar dag van president Masaryk gehouden pa rade, kwamen n.l. twee vliegtuigen met elkander in botsing, waarbij vier jongelieden den dood vonden. Voor den piloot Matejk; richtten de ouders thans een grafmonu ment op, waarop te lezen staat, dat deze op 22-jarigen leeftijd »als offer van het feest van den 8Oen verjaardag van den president der republiek" gestorven was. De moeder van Matejka ontving daarop een schrijven, dat het opschrift binnen twee dagen moest worden verwijderd, aangezien dit een ophitsend karakter had De moeder appelleerde bij den Prager ma gistraat, die echter haar verzoek van de hand wees. Een treinroover. Een onbekende wiens optreden sterk herinnert aan dat van den beruchten ka pitein van Köpenick heeft Zaterdagnacht den postwagen van den electrischen trein KeulenKoblenz leeggeplunderd. Op het oogenblik waarop de trein Keulen verliet, verscheen in den post#agen een man, die den aanwezigen beambte een officieele me- dedeeüng toonde, waaruit bleek, dat hij dezen nacht op de lijn KeulenKoblenz dienst moest doen De mededeeling was niet alleen voorzien van een echt stem pel, maar ook van de, natuurlijk ver- valschte handteekening van den chef van dienst der posterijen. De onbekende die een donkeren bril droeg, deed doodbedaard een uniform der posterijen aan en begou uu zijn dienst, die daarin bestond dat hij alle aangeteekende en verzekerde brieven ter zijde legde. Te Bonn werden hem nog meer brieven ter hand gesteld. Te Mo- rienburg stapte de onbekende, die eerst nog gelegenheid had gevonden in den postwagen een casette open te breken, uit den treir.. Toen de trein te Keulen aan kwam, was de op het perron aanwezige postbeambte niet weinig verbaasd den postwagen verlaten te vinden De dief schijnt in het geheel 6000 mark te heb ben buitgemaakt. De rechter schrabt visch. Een vischvrouw stond voor den kan tonrechter te Potsdam terecht, omdat ze op de vïscbmarkt op ergerniswek kende wijze dieren gruwelijk gekweld zou hebben. Reeds lang kwamen bij den voorzitter der Vereeniging tot die renbescherming, een gep. luit.-kolonel, klachten in, dat de Potsdamsche vïsch- vrouwen visch levend schrabden. Er waren besprekingen met den politie- president over gehouden en talrijke huisvrouwen dreigden niet meer naar de vischmarkt te gaan. Op een Zondag had de luit.-kolonel zichzelf overtuigd, dat de beklaagde een visch had ge schrabd, welke bij het schrabben nog met haar staart heen en weer had ge slagen. Toen men de vischvrouw dat zei, gooide ze tot aller verrassing een heele schort visch op tafel voor den rechter uit. Een mes te voorschijn halen en de eene visch na de andere schrabben was het werk van een oogenblik. En kijk, 't leek alsof ook van te voren gedoode vïsschen bij het schrabben nog met den staart heen en weer sloe- gen. Nu greep de kantonrechter zelf ook een mes en schrabde een visch. En ook nu sloeg de staart bij het schrab ben heen en weer. Hij leeft nog! riep een- hysterische vrouwestem van de publieke tribune. Maar de visch in de hand van den kantonrechter was al lang te voren gedood. Het O. M. vroeg vrijspraak en het vonnis luidde aldus. Het telefoonnummer. Voor de Parijsche rechtbank ver schenen de advocaat Vernier en de koopman Thibaut resp. als klager en beklaagde; het ging daarbij om een schadevergoeding van 20.000 francs. Door een vergissing van de telefoon hadden beide partijen hetzelfde num mer gekregen, wat hun onbekend was. Men kan zich voorstellen wat een ver wikkelingen en storingen op de kanto ren der heeren daardoor aan de orde van den dag waren. Thibaut verloor op een ochtend toen hij voor de tiende maal naar een mr. Vernier werd ge vraagd, zijn geduld en antwoordde met alle stelligheid, dat de advocaat zijn verstand had verloren en in een zenuw inrichting was opgenomen. De gevol gen van dit antwoord waren catastro faal. Scharen cliënten en vrienden van den goed beklanten advocaat beleger den diens kantoor om deels naar hun processen, deels naar den toestand van Vernier, die zich in den besten wel stand met hen onderhield, te infor- meeren. De advocaat diende een klacht tegen Thibaut in en kon aan de hand van zijn boeken bewijzen, dat zijn clien tèle voor een deel verloren was. Thi baut is veroordeeld tot 5000 francs schadevergoeding en de proceskosten. 2.87.49 H.A. Weiland, liggende in de gemeente Kapelle, aan den Postweg naar Yerseke, thans nog in pacht bij T. v. Stalen. Op gebruik 25 November 1930. 1.31.20 H.A. Bouwland, liggende in de gemeente Ovezande, aan den Vingerlingdijk. Op gebruik 1 November 1930. Inlichtingen te bekomen en inschrij vingsbiljetten in te leveren vóór of op 14 October 1930, ten kantore van den heer P. OELE te Goes. ADVERTENTIEN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door den heer J. VAN DER PEIJL. Overdag druk in de weer - bezig met de kinderen en zorgen dat de huishou ding loopt. Maar als haar man thuiskomt tóch vroolijk en frisch. Waardoor? Enkel door Wrigley's! Ook zij weet, dat met een frisschen mond, men zich ook frisch voelt. Wrigley's Kauwgom ver- frischt mond en verhemelte beter dan eenige andere versnapering. Gebruik Wrigley's na el- ken maaltijd. Doktoren en tandartsen bevestigen, dat het de spijsvertering be vordert en het 't gebit schoon houdt. Twee soorten: de P.K., een zuivere pepermunt smaak, - de Spearmint, een pittige kruizemunt- smaak. - Slechts 5 cent per pakje - toch het aller fijnste wat bestaat. 1 £fpERMUNT [KAUWOOh PER W/\m PAKJE W3.0Z3& per A pond Zij, die volgens hunne ge loofsovertuiging nog willen teekenen op de lijst van „Kerk en Vrede," kunnen dit nog doen tot i OCTOBER bij het Secretariaat, 's Heer Hendrikskinderenstraat 51 Goes. op een der beste standen van Vlissin- gen. Best rendeerende zaak. Brieven letters A. N„ Bureau Mid delburgsche Courant, Middelburg. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: onder Kapelle aan den Postweg 3 H.A. 81A. 70 c. A. (9 Gem. 218 R.) WEILAND, op gebruik 15 Nov. a.s., als zijnde tot dien tijd in pacht bij St. v. Oosten. Inschrijvingen worden ingewacht tot Zaterdag 4 October a.s. 12 uur, ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes, alwaar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Voor Goes of omstreken biedt zich aan een halfwas tegen 6 October of later, in- of extern J. J. HUBREGTSE, Ellemeet. De Notaris L. A. BETH, te Ovezande, zal op Woensdag 8 October 1930, des middags ten 12 uur, te Ellewouts- dijk, len woonhuize en ten verzoeke van de familie STOUTEN, tegen con tante betaling, in het openbaar verkoopen: Meubilaire Goederen, alsmahoniehouten Linnenkast en 6 dito Stoelen, Tafels, Spiegels, Lampen, Kachels, Stoelen, Regulateur, Schilde rijen. Vazen, Rook- en Inktstel, Vloer kleedjes en Matten, Ledikant, Bedden, Matrassen, Zeilloopers, Eetservies, Thee serviezen, Tafelkleedjes, Ganglamp, Kap stok, Japansch Bloementafeltje, Machine tafeltje, Boekenrek, Glas-, Koper- en Aardewerk. Waschtafel, Waschstel, Ke tels, Pannen, Potten Emmers, Droog- rekken, Tuingereedschap, enz. VERGADERING van aandeelhouders van de N.V. Zeeuwsche Cultuur Mij, gevestigd te Goes, op Donderdag 9 October 1930 des namiddags ten 2 uur, ten kantore van de Firma J. A. TAK Co., te Middelburg, alwaar aandeelen moeten gedeponeerd worden voor 8 October 1930. DE DIRECTEUR. gevraagd tegen 1 November. Wasch buitenshuis. Hulp van Werkster of tweede Meisje aanwezig Salaris f 30, per maand met opslag en vrije wasch. Brieven aan den heer IJ. J. DE JONG, C 132, Sliedrecht. verdrijft men spoedig met en in doosjes van 6 stuks 45 ct» Bij de goede drogisten. staat op elke poeder A.M. Let hierop I

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4