«CARL HAG EN BECK'S Dl EREN VANGST" GRATIS voor dit Album DUIF-ZEEPPOEDER DUIF-ZEEP Grlnnik-Pilletjes Van Overal. Koloniën Gemengd NieuWs zeldzame filmplaatjes vari leeuwen, tijgers, hyena's, krokodillen, gefilmd in de wildernis zelf aangeboden aan verbruikers van Het Pleines' Album van Uitheemsche Dieren s Onze - Duifmerken blijven pok geldig voor huishoudelijke en luxe cadeaux N.V. KON. ZEEPFABRIEKEN DE DUIF Vm CHR. PLEINES DE-N DOLDER (U) Ik maak u mijn compliment over de dapperheid1 vain uw mannen, sprak de ma joor. Vijf maal zijn ze al teruggewor pen en toch gaan ze er zonder aarzelen voor de zesdfe maal op los. Geen wonder majoor, antwoorddfe de kapitein. De halve compagnie be staat uit handelsreizigers. Vreemdeling: Ik hoor, dat u X heet. Is u ook geparenteerd aan de schatrijke fa milie X uit Amsterdam? X (arm, maar deftig)Ik ben eten verre bloedverwant van ze, mijnheer. Vreemdeling: Zoo! Hoe ver? X: Wel, zoo ver als ze mij maar van zich af hunnen houden. De dokter stond1 aan het bed van den zieke en heek ernstig naar den patiënt. I'k mag u niet verhelen, dat u heel ernstig ziek zijt, zei de dokter, is er misschien iemand, dien u zoudt willen zien? Ja zeker, dokter, fluisterde de zieke. Wie dan Een anderen dbkfer. Eiken dag krijgt mijn jongen een kwartje. Je verwent het kind veel te veel. Welmeön, hoe kom je er bij. Ik laat het hem in den gasmeter doen, en hij denkt, dat het een spaarpot is. Een late wandelaar zag van de brug, waar hij lie p,de maan in het water weer kaatsen. Hij bleef staan en staarde naar het wiebelende licht, toen een politie agent van den anderen kant naderde. De man vroeg hem: W-w-wat is dat? Dat is de maan, antwoorddfe de agent. Drommels, hoe ben ik hier zoo hoog gekomen? verbaasde de man zich. Moeder, coquet, heeft haar kleinen vent meegenomen bij het winkelen. Moedertje kijkt naar een étalage, waar modieuze wassen mannequins de nieuwste costumes dragen. Moeder, vraagt het kereltje, is dat nu de winkel, waar pappie je ge kocht heeft? Vrouw: „Die man van den pianohan- del was vandaag hier om den termijn te innen en hij zei, dat, als we morgen niet betaalden, hij d!e piano zou laten weghalen" Man; „Hoeveel was het?" Vrouw: „Vijf-en-twintig gulden." Man: „Laat hem zijn gang gaan. Ik heb nou een adres, waar je er een kunt krijgen voor twintig als eersten termijn." Vrouw van den professor: „Watscheelt mijn man eigenlijk, dokter? Is het ernstig? Dokter :„Volstrekt niet, mevrouw. De spijsverteringsorganen zijn niet in orde. ,jO, het oude liedje! De goede man kan ook niets in orde houden. U moest zijn schrijftafel eens zien." Het is geweldig. Ik heb er geen an der woord voor. Alsmaar met het zwaard in de scheede, alsmaar in- ferrumpeerend, alsmaar opkomend voor Zuiderzeevisschers en een leer stoel in de homoeopathie is de heer Duymaer van Twist opgefladderd tot den aller-hoogsten rang in het mili taire verband. Luitenant-generaal-titu- lair. Excellentie-titulair. Van een een voudige Bengaalsche lucifer is de ge achte afgevaardigde tot een compleet vuurwerk geworden van gouden ster ren en knallende granaten. Maar het wordt mij nu toch wel een beetje angstig om het hart. Want wat moet de heer Duymaer over twee jaar worden? Er is nu letterlijk niks hoogers meer voor 'm. En hij kan toch niet op zoo'n rang van luitenant- generaal blijven staan? Hij moet toch nog hooger op. Tenzij hij zich ver bindt om niet meer te interumpee- ren Veldmaarschalk. Zou dat niet iets zijn? De rang bestaat niet, maar die maken we voor 'm. En anders begin nen we maar aan de marine-titels. Daarvan hebben we er nog genoeg. Ja: laten we 'm over twee jaar schout bij-nacht maken en over vier jaar vice-admiraal. Daarna kunnen we wel weer verder zien. Luitenant-generaal- titulair-buiten-dienst (al maar buiten dienst) Duymaer van Twist: m'n hal ve Film gaat óp aan den titel. Maar onrechtvaardig blijft dat ik, die na 19Ó1 méér effectieven dienst tijd (als milicien) heb gehad dan de heer Duymaer als officier, gemeen sol daat ben gebleven en dat Duymaer luitenant-generaal is geworden". Blijkens een bericht van het Amerikaansche Departement van Han del heeft de totale export van de Ame rikaansche r.utomobïel-industrïe inde eerste zes maanden van het loopende jaar 196.1 millioen dollar bedragen tegen 352.4 millioen dollar in de eer ste helft van 1929. De automobieluit- voer is derhalve met 156.3 millioen dollar of 44.4 pet. achteruitgegaan. De uitvoer van personenauto's is met 50.8 pet., die van vrachtauto's met 40.3 pet. en die van onderdeelen en acces soires met 39.2 verminderd. Drie Russische arbeidsters heb ben zich als vrijwilligsters bij het te Leningrad liggende vlooteskader aan gemeld en zijn aangenomen, zoodat er voortaan bij de Russische marine dus ook vrouwelijke zeelieden zullen zijn. Het plan bestaat, bij de admini stratie en den keukendienst der vloot voortaan in grooten getale vrouwen aan te stellen. Dinsdagavond, vermoedelijk omstreeks tien uur, zijn weer enkele verpleegden van het psychopathenasyl te Leiden uit de inrichting ontvlucht. Nu maar liefst drie tegelijk, n.l. een 24-jarige man uit Am sterdam, die reeds verschillende malen is uitgebroken, een 21-jarige man uit Zut- phen en een 39-jarige man uit Assen. Woensdag heeft iemand te Amers foort bij de politie aangifte gedaan, dat den laatsten tijd uit een in een kast in idle huiskamer staand kistje geld werd ver mist, tot een totaal bedrag van ongeveer f1200. De werkvrouw, die bij de familie in dienst is, werd aangehouden. Zij be kende ten slotte Woensdagmorgen nog f 12,50 te hebben weggenomen. Bij een onderzoek in haar woning werd een bedrag van f 150 gevonden. Dit geld in beslag genomen. Vergeten krankzinnige. De Sumatra Post verneemt omtrent bet vergeten van krankzinnige in bet hospitaal van bet Siantar-dokterfond's, wiens lijk, naar bet weekblad Sumatra meldde, daar iw verregaanden staat van ontbinding werd aangetroffen, dat de man een aan malaria lijdende contractant van Boekit JVWadja, in Siiantar was. Hij werd maar bet hospitaal opgezonden om daar geïsoleerd te worden. Een geneesheer teekende het ontvangstbewijs af, doch vertrok eenige dagen later naar Europa, terwijl anderen onkundig waren van de aanwezigheid van den patiënt. De deur der cel was gesloten. De justitie stelt een onderzoeik in. In de gele dagen. In het „Verloren Hoeksken*' van het Brusselsche „Laatste Nieuws" schrijft A. Ranaah: De lente is groen, de zomer rood, de herfst geeh de winter wit. Daaromheen is de dag blauw en de nacht zwart. Dat is allemaal zeer belangrijk. Maai* dat is altoos zoo geweest en zal allicht nog een eeuwigheid zoo zijn. Dat zijn onveranderlijke dingen. Daarin gaat en komt de mensch. Hij alleen verandert. Elk mensch merkt het aan zichzelf van buiten en van binnen, en merkt het aan zijn medemenschen, die hij ziet verschijnen en verdwijnen, zooals hij zelf verscheen en verdwijnen zal. De mensch zit nu in den tijd die geel de b loemen in de weiden, de stoppel velden, de bloemen in den tuin,, met de zonnebloem er bnven uit, d© ochtend- en de avondzon, en ginder, de bladleren. Dat zie ik. En 't helpt me geen stap verder. Wat ik zou moeten zien. hoe de mensch te genover den gelen tijd staat, dat zie ik niet. En toch is, voor dit leven,, gelijk voor het mysterie na dit leven, de mensch het voornaamste. Wie den mensch ontdekt, ziet de natuur niet meer, zegt een filosoof, die overdreef. Maar de mensch ontdekt den mensch niet. Wat weet hij ervan hoe de mensch is in dezen tijd van 'tjaar. Hoe zijn li chaam, zijn geest, zijn ziel zich verhou den. Hoe hij zich verhoudt tat de andere menschen, nu. Zijn huid' krijgt een andere kleur, zijn oogen, on zijn gedachten. Maar wat weten wij ervan? Onze dichters, onze kunstenaars, gaan naar de natuur toe, en zitten haar te be zingen met lier, met verf en met klank, en zij vergeten den mensch. Onze geleer den zitten cijfers en machines te beden ken; onze dokters, de ziekten. Wie bestu deert den mensch? Wij schrijven; de mensch is een mys terie. En wij gaan dan bij' dat mysterie zit ten, gelijk bij een pak. Wat zouden de schrijvers, de uitbeel- ders en, de wijzen mij1 lief zijn, diie dat mysterie tot hun levenstaak zouden nemen. Ik bedoel dat we vast meer vooruit gaan zouden, als we minder de natuur zou den bezingen en minder zoeken naar aller lei machines, maar de eenige natuur en de eenige machine zouden leeren kennen, die (werkelijk van belang is: de mensch. is geen Dieren-galerij in beeld. Het ontsluit Het Oerwoud, de Steppen, de Stroomen zelf, Hagen- beck's koene mannen vragen U, hen te volgen. De film-operateur trotseert voor U de gevaren. Hoe dit album vol te krijgen. Wl] binden voor U op leder pakje 1e srt. Dull- zaoppoeder-Votloogmc®! en pakken In elke doos Duif zeep een gratis Pleines* Dleronplaatje 320 olaatjes (No. 1 —320) vormen met de Inta- CARL HAGENBECK's DtERENVANGS1 MET DE UFA IN DE WILDERNIS Hoe dit album te verkrijgen Is. Gratis op 75 Dullmerken van de voorzijden der pakjes 1e srt. Zeeppoeder-Vottoogmeel, of «f 150 Duitjes van de zijkanten der Dullseepdooaen. Ook desgewenscht tegen betaling van t 1.50, (postgiro No 43611) Maak spoed I Juist hat geleidelijk Inplakken der gespaarde plaatjes var- hoogt het varzamelgenot. l" o %-1 do I&-0225 H APDEELING,.ALBUMS" Wij leven nu in de gele dagen. Wij denken, voelen en zijn nu anders dan in de roode en de groene die voorbij zijn, en anders dan in de witte, die wachten..' Welke dichter, welke kunstenaar, wel ke filosoof zegt ons. niet hoe die dagen zijn, maar hoe wij zijn in die dagen Een meisjeontvoerd. In het circus Bech-OIsen, dat deze week in Horsens voorstellingen geeft, trad ook een Nederlandsch meisje op als assistente van een slangenmensch. Don derdagavond na de voorstelling is zij niet in haar logies gekomen en 0ok den ande ren dag ontbrak zij op het appèl. De di- tie 'heeft de zaak in handen van de politie gegeven doch tot dusver is er nog geen spoor van haar ontdekt. Men vermoedt, dat zij door iemand uit Aarhus ontvoerd is, die Donderdagavond in het circus was. Het meisje, Clasin© Antoinette Hoars geheeten, is in 1912 te Amsterdam gebo ren. 1 Vergiften gestolen. Zondagnacht heeft in een Belgische apotheek een geheimzinnige diefstal met braak plaats gehad. Toen de apotheker Maandagmorgen zijn winkel binnenkwam, vond hij de kast met vergiften opengebroken. De inhvaker heeft blijkbaar niet de bedoeling gehad d te stelen. W©1 heeft hij de gejdla geopend, maar er ontbrak geen pfennig aan den inhoud. Waarschijnlijk heeft hij in de lade den sleutel van de giftenkast gezocht. Toen hij dezen niet vond, heeft hij de kast met een breekijzer geopend- De zonderlinge bezoeker heeft daarop de verschill-nde fiesschen en fleschjetsl op zij geschoven en soimmige er uit geno men en elders geplaatst, blijkbaar op zoek naar een bepaald vergif. De apotheker heeft echter de verschillende fiesschen teruggevonden en bij het nawegen der daar in aanwezige hoeveelheden, bevonden, dat slechts enkele grammen van de verschil lende vergiften ontbraken. De politie heeft tot dusver geen spoor kunnen ontdekken' van den dief. Ook het onderzoek der vingerafdrukken (J> 'de fiesschen heeft tot niets geleid. Men tast volkomen in -het duister over het doel van dezen diefstal. AFLOOP AANBESTEDINGEN, VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. 's HEER ARENDSKERKE. Woens dag werd alhier door Notaris Jonkers publiek verkocht: L Tuingrond, boomgaard en uitweg in de gemeente 's Heer Arendskerke. groot 1.47.61 H.A. aan Zacharias de Priester en Chrïstiaan Nijsse Chris tiaanszoon, beiden te 's Heer Arends kerke, voor f 3610,per H.A., is voor het geheel f5328,71 2. Bouwland aldaar, groot 0.66.30 H.A., aan Andries Lamper te 'sHeer Arendskerke, voor f2070,per H.A., is voor het geheel f 1372,41. 3. Bouwland aldaar, groot 0.12.70 H.A., aan Andries Lamper voornoemd voor f3220,— per H.A., is voor het geheel f 408,94. 4. Bouwland aldaar, groot 0.44.00 H.A., aan Philïppus Philipse te 's Heer Arendskerke, voor f3220,per H.A., is voor het geheel f 1416,80. 5. Bouwland aldaar, groot 0.70.40 H.A., aan Marinus van der Maale te 's Heer Arendskerke, voor f2170, per H.A., is voor het geheel f 1907,84. 6. Bouwland en watergang aldaar, groot 1.07.82 H.A., aan Frans de Ruy- ter te 's Heer Arendskerke, voor f2100,per H.A., is voor het geheel f2264,22. 7. Weiland in de gemeente 'sHeer Abtskerke, groot 2.19.20 H.A., aan Jo hannes Vermue Marinuszoon te'sHeer Abtskerke, voor f2510,— per H.A., is voor het geheel f5501,92. Totaal f 18.200,85. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGK (Die voor yerseke vallen ongeveet vijf minuten later en voor Hanswcert ruim een half uur vroeger). J (Oude tijd), Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 18 Sept. 5.55 6.07 11.83 11.55 H 6.26 6.40 0.09 15 t 7.05 7.21 0.85 0.52 16 7.51 8.18 1.19 1.40 17 8.58 9.45 2.22 2.56 18 10.86 11.25 3.46 4 86 19 0.19 5.29 6.06

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 2