ORANJEFEESTEN De Warmte Van Overal. Binnenland Laatste Berichten. Advertentiën Sluiting Secretarie. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Be nauwd en Onrustig. Mijnhardt's Ze nuwtabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. in bijzonderheden worden medegedeeld over de te houden winkelweek van 6- 13 September a.s. Deze week gaat uit van de Vereenig,ing Handelsbelangen en De Hanze. Aangenomen. De heer M- B. van 'tVeer lieeft het beroep van <Je Geref. Kerk te Zeven bergen aangenomen. Hij heeft voor de beroepen van Opper does en Zwartebroek bedankt. Breedc Watering bewesten lerseke. Eindelijk hebben de elementen het klaar gespeeld om den duur van een ingelanden vergadering tot één uur in te perken! De hitte benam velen den lust tot breedvoe rige discussies, en we hopen dat 'het vlugge tempo waarin heden de zaken behandeld werden zal mogen blijven, óók wanneer de temperatuur weer is gedaald. Aanwezig waren gisteren 51 personen, uitbrengende 77 stemmen. De voorzitter, de heer C. D. Vereeike, doet mededeeling van eenige feiten, o.a. van de herbenoeming van de heeren J. en w. van Liere tot gezworene van het wa terschap. De notulen van April zijn goed gekeurd, de boeken zijn in orde bevonden. Voorts wordt medegedeeld dat Gedl Sta ten goedkeuring hebben verleend inzake de kwestie van belastingheffen op be bouwd eigendom. De sluis te Schore is hersteld; dé scheu ren zijn gemaakt. In het jaarverslag 1929/30 is een plaats ingeruimd voor grepen uit de historie van het waterschap. Naar aanleiding van de laatste mededeeling merkt die heer P. Lindenberg op dat dit zeer interessant is, maar dat spr. mededeelingen mist over de sluis te Schore. De voorzitter zegt, dat er geen aanlei ding bestond tot opname van deze mede deelingen, omdat dit werk nog niet ge reed is. Deze komen in 't verslag van 't volgend jaar. De heer P. Oele vraagt inlichtingen over den stand' van zaken betreffendjo het delven van de leiding tusschen de twee sporen.. De voorzitter antwoordt dat met het delven pas begonnen is. Er zijn echter veel moeilijkheden zoodat dit werk nog niet gereed is. o.a. kan men niet uit den weg met den gedolven grond omdat bij na niemand dien wil hebben. De heer Oele dringt op spoed aan. Deze zaak wordt te langzaam behandeld. Er is ook weer te lang gewacht met ma len. De voorzitter zegt dat er altijd gema len wordt. De commissie tot nazien der rekening, bestaande uit de heeren Nijsse, Trimpe en Wisse, heeft deze in orde bevonden. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf van resp. f 36766,75 en ,f 305246*01. Opgemerkt wordt echter dat hier geen sprake is van een batig saldo van f61820,79. De begrooting is n,.l. over schreden, zood'at f84000 werd opgeno men; van dit bedrag werd echter in 'het afgeloopen jaar nog slechts plm. f7000 uitgegeven. Er is dus geen goed slot, ge zien het feit dat het werk, waarvoor d'it geld noodig was, nog uitgevoerd moet wórden. De rekening wordt daarna goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat van de obligatiën in geldleening uitgeloot zijn de nummers: 16, 28, 31, 36, 44, 84, 98 en 129. Daarna is aan de orde het voorstel om de gronden van het waterschap en het genot van de pacht weer voor 7 jaar 'te verpachten. Het bestuur vraagt daartoe machtiging. Naar aanleiding van dit voorstel ont spint zich e en breedvoerige discussie. Dat in verband met dè nieuwe jachtwet die sommige leden verontrust. Na veel heen en weer gepraat wordt besloten een in schrijving te houden, zoowel per gemeente als voor de massa. Ten slotte wordt behandeld een adres van B. en W. van Kapelle, om te mogen overgaan tot demping van een gedleelte van de leiding bij Eversdijk. Het bestuur stelt voor op dit adres gunstig te beslis sen, echter onder voorwaarde dat de ge meente de zorg van de rioleering op zich neemt. Aangenomen. Daarna sluiting. (Zie jaarverslag in het bijvoegsel.) Hosanna. 1 Het Marktconcert van Hosanna op Donderdagavond heeft zicht- en hoorbaar geleden onder de warmte. Het corps was verre van voltallig, maar dat kan niet verwonderenhet was te warm. Zelfs om te luisteren. Er waren maar weinig stadgenooten opgekomen om van de mu ziek te genieten. Nochtans konden we een gélukkig feit constateeren. talrijke personen hadden hun colbertjasje thuisgelaten en liepen onge geneerd en blijmoedig in hemdsmouwen. Dat dit moedig voorbeeld navolging moge vinden! We zijn onze residentie maar weer eens vooruit: een Haagsch blad klaagde hedenmorgen over het gebrek aan moed bij de vertegenwoordigers van het mannelijk geslacht, die hijgend en zwee- tend in te overdadige kleedlng blijven rondloopen. Dus: leve de pioniers! Verbetering. In tegenstelling met het Woensdag ge plaatste bericht betreffend de openstel ling van het P.T.T.-kantoor op 1 Sep tember, wordt ons van officieele zijde medegedeeld, dat het postkantoor den geheelen dag gesloten is voor de behande ling van postwissels, postbewijzen,kwi tanties, belasting betalen, pasmunt en giro dienst. Hólt 2 uur is er gelegenheid tot het aan bieden van telegrafische postwissels en spoedbehandeling en spoedbericht van gi rozaken. Het telegraaf- en telefoonkantoor is dien dag evenals op andere werkdagen geopend. De Graaham Paige. Gisteravond passeerde hier ouder groo- te belangstelling een Graaham Paige auto mobiel waarvan de motorkap den vorm eener locomotief had. >Met deze auto onderneemt men een wereldreis; op deze reis neemt men te vens films op. Landbouw-Bioscoop. Deze week draait in dé Landbouw- Bioscoop ,,De groene monocle'', een span nend detectivedrama met Stuart Webbs in de hoofdrol. Als tweede hoofdnummer loopt „Het laatste Nieuws'', met Bebe Daniels en Neil Hamilton. In- en uit. Ingekomen: Wa. Daane, dienstbode, van Berkel en Rodenrijs, L, Vorststraat 68. P. W. M. Stieger, zonder beroep, van Echt, L. Kerkstraat 10. A. Hessels, mon teur, van Yerseke, Kloetingsche weg 28. W. J, de Jager, werkman X. S., van Eindhoven, Oude Vischmarkt 8. J. H. B. Buthfer, Dir. Ambachtsschool, van Ter- neuzen, Middelb. straat 4. J. de Bonte, koopman, van Eindhoven, St. Jacobstraat 22. M. C. Tazelaar, dienstbode, van Yer- seke, M. A. de Ruyterlaan 31, P. Mieras, los werkman, van Kattendijke, St. Jacob straat 22. VertrokkenJ. K Scheffer, liefde zuster, naar 's-Qravenhage, Spoorwijk. M. C. Harthooru, winkeljuffrouw, naar Middelburg, Seissingel 200. P. J. Acke, kantoorbediende, naar Terneuzen, Dijk- straat 4. A. Engels en echtgenDir Ambachtschool, naar Doetichem, Juliana- plein „Welgelegen". P. M. Berrevoet, dienstbode, naar Doetichem, Julianaplein „Welgelegen". C. T. van der Stoep en gez., bouwk. opzichter, naar Rotterdam, Brielsche laan 314a. D. H. de Bruijne, zonder beroep, naar Barendrecht, Parallelweg C 50. M. v. Ginneken en gezin, arbeider N.S., naar Leiden, Lombokstraat la. D. van Eijk en gezin, zonder beroep, naar Pernis. Hofdijk 6. Lon Chaney, de bekende filmacteur, ook wel bekend als „de man met de dui zend gezichten", is te Hollywood' over leden. Gisteren zijn te Urnent aan de Maas (Limb.) 3 jongens, resp. 10, 14 en 15 jaar, bij het baden verdronken. Een vierde kon nog worden gered. Er waren 2 jongens bij uit één gezin. Zondag 31 Aug in den aether. Gewone uitzending als op an dere Zondagen. De A. V. R. O. op den „officieelen" ver jaardag van H. M. Zondag 31 Augustus, dé verjaardag van H. M. de Koningin, wordt in den aether (beschouwd als een gewone Zon dag, d'.w.z. de uitzendingen via Hilver sum zullen dezelfde zijn als andere Zon dagen. èn AVRO èn VARA zenden uit. Waar officieel 1 September de ver jaardag van H-M- gevierd wordt, zou als de VARA dien dag de beschikking over den Hilversumschen zender had, een rui ling hebben moeten plaats vinden. Toe vallig komt het zoo uit, dat db A.V.R.O'. het Algemeene Programma verzorgt op,... Maandag 1 September. De postvluchten naar Indië De eerste op 25 September. De voorbereidingen voor de postvluchten naar Indië zijn nu zoo ver gevorderd, dat het eerste toestel uit den lijndienst is genomen. De H.N.A.G.R. staat thans in de werkplaatsen van de K.L.M. op het vliegveld Waalhaven om grondig te wor den nagezien, vóór het vliegtuig op 25 September a s. start voor de tropen met den oceaanvlieger E. van Cijk als eerste piloot, Wiersma als tweede piloot eu Buitenhuis als mecanicien. De heer Martiu, die op reis is langs de route, welke de vliegtuigen zullen uemen, geeft goede berichten over de verschillende velden. Hij heeft vrijwel overal alles gevonden, zooals het volgens de rapporten van de piloten, die de vorige tochten ondernomen hebben, moest zijn De velden wordeu verbeterd, ze worden gedraineerd in verband met deu zu aren regenval, zoodat ook in den regentijd de Velden gebruikt zullen kunnen worden De chef van den technische» dienst, de heer Guillonard, is met zijn staf al druk bezig om alles voor de tochten in gereedheid te brengen, /.ooals bekend is, zal er met drie-motorige toestellen wor deu gevlogen van het type F VII en van het type F IX, dat een radio-installatii aan boord krijgt; maar bovendien zal er een geheel nieuw lype vliegtuig FXII - in gebruik worden genomen. Men wil met deze toestellen een experimeut van commercieelen aard ondernemen De ma chines van het type F VJI zijn te klein om, wanneer er 500 kg. post wordt mee gevoerd nog voldoende accomodatie aan eventueele passagiers te verleenen. De machines van het type F IX zijn zoo groot, dat men met een kleinere machine kan volstaan. Dit type meent men in de F XII te hebben gevonden, die dezelfde afmetingen heeft als de F VIII, de twee motorige Fokkers. De F XII wordt even wel uitgerust met drie motoren, die van een fabrikaat zijn, dat de K.L.M., die altijd met veel succes met Jupiter motoren heeft gevlogen, nog niet heeft gebruikt De nieuwe machines die een totaal gewicht hebben van 7600 kg. krijgen Wasp-motoren met een capaciteit van 420 p.k. (de Jupiter-motoren van de F IX hebben een capaciteit van 500 p.k.), van de Pratt and Whitney motorenfa- brieken, welke fabrieken 60 °/0 van de Amerikaansche vliegtuigmotoren vervaar digen. Zij worden, zooals dat ook met de F lX-toestellen is geschied, eerst op dp Europeesche lijnen gebruikt, zoodat in Februari de eerste F XII naar Indië zal vertrekken. De eerste F IX vertrekt 13 Novem ber met den heer Strijkers van den ra diodienst van Waalhaven aan boord, Reeds ontvangen de heer Strijkers en de heer Bouman, de Rotterdamsche stations chef, die tevens de radiospecialist is van de K.L.M.verschillende toestellen, waar mee proeven zullen worden genomen in elk geval gaat er een toestel mee voor kortegolfontvangst, en een voor lange- golfonvangst. Bij het eerste type toestel zullen nog tal van moeilijkheden over wonnen moeten wordenvooral aan de magneetstoringen zal aandacht moeten worden besteed, wanneer men dit euvel geheel zal willen verhelpen. Bovendien zijn er streken in Indië waar in 't geheel niet met de korte golf gewerkt kan wor den b v. in de omgeving van tinmijnen, die een sterk absorbeerend vermogen heb ben. Voor de berichten, die telegrafisch zul len worden gegeven, krijgt men de be schikking over een ontvangtoestel van den rijkstelegraafdienst en de telefonische be richten zullen bij de firma Philips in Eindhoven worden opgevangen. Na deze deze tochten zal er worden beslist of meD toestellen voor korte golf of voor lange golf zal gaan toepassen. BURGERLIJKE STAND Over de maand Juli 1930. COLIJNSPLAAT. Overleden: 11, Cornell's van Gilst 40 j. echtgenoot van Leunfje Karreman; 10, Jantje Pieters Kroes 59 j. echtegenoote van Johannis Cornells Nieuwdorp; 15, Cornells den Hartigh 70 ongehuwd. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Isaac Paulus, z.v. Adriaan Geense en Jannetje Dina Rottier. Gehuwd: Jan Gunst, 21 jaar, j.m., te Kloetinge, en Johanna Anthonia Goo- vers, 22 jaar, j.d.; Pieter Johannes Mar tijlus Lip-lijn 22 jaar, j.m., en Maria Cor nelia Boot, 21 jaar, j.d. Overleden; Peterke Tamse, 67 jaar; Laurens Goense, 88 jaar, weduwnaar van Johanna Huge; Wilhelmina van de Plasse, 65 jr., echtgenoote van Krijn Kovnelis Geuze, te 's H. Arendskerke. Staking bij de K L, M. Men meldt ons uit Amsterdam: Onder de vliegers van de K. L. M. is een staking uitgebroken. Alle dien sten zijn heden stopgezet. De vliegtui gen worden naar Amsterdam en Rot terdam overgebracht. Aanleiding van de staking is een geschil over de be taling der Indië-vluchten en een met den chef van Schiphol over den tech nische n dienst. De vlucht Amsferdam- Batavia op 25 September zal vermoe delijk niet doorgaan. Huldeblijk aan H. M. de Koningin Men meldt ons uit Den Haag: De geheele weermacht, de zeemacht, het leger hier te lande en dat in Ned. Indië zal ter gelegenheid van de vie ring van den 50sten geboortedag vav H. M. de Koningin een huldeblijk aan bieden bestaande uit een paar in d? fabriek te Leerdam vervaardigde kris tallen vazen. De aanbieding zal op 1 September plaats hebben ten paleize te 's Gravenhage door den comman dant van het veldleger, den comman dant der Marine in Nederland enden oudsten hier te lande aanwezigen hoofd officier van het leger in Ned.-Indië. Oud kasteel verbrand. Men meldt ons uit Siftard: Gisteravond is dcor onbekende oor zaak brand ontstaan in het monumen tale kasteel van baron Barbou dv Roosteren nabij Sïttard. Het geheele kasteel is verwoest; hulp van brand spuiten uit naburige gemeenten kon niet meer baten. De schade bedraagt f 250.000, welke door verzekering ge dekt wordt. Het was een der oudste kasteelen van ons land. Auto-ongeval. Men meldt ons uit Sïttard: Door roekeloos rijden is hedennacht een zwaar beladen vrachtauto op een met hooi geladen wagen gereden. De bestuurder van den wagen was on middellijk dood. De chauffeur werd ernstig gewond. Verdronken. Men meldt ons uit Axel: Gisteravond is bij het zwemmen in het kanaal bij Sluiskil een Italiaan verdronken. Een andere Italiaan kon zich nog redden. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond' van 30 dezer luidt; zwakke tot matige wind uit O. richtingen, helder tot licht bewolkt) droog warm weer. CORRESPONDENTIE. Wegens het laat en gelijktijdig ont vangen van verscheidene raadsversla- gen, moesten die van de gemeenten Kloetinge, Schore, Borssele en Hein- kenszand en een vergaderingsverslag van Oudleerlingen van Kapelle tot een volgend nummer blijven overstaan. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. September: 1 Goes, woon- en winkelhuis, en woonhuis met schuurtje en tuin, Jonkers. 3 Goes, inboedel, van Dissel. 9 Goes, heerenhuis met kantoorge bouw, van Dissel. 10 's Heer Arendskerke, bouw- en weilanden, tuingrond en boom gaard, Jonkers. 10 Hansweert, 5 woonhuizen met erf, van Dijke. 17 Goes, vendutie, de Kok. 18 Kloetinge, kapitalen boereninspan, van Dissel. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Augustus: 29 30 en 31 Aug. en 2 Sept., Land bouw-Bioscoop, „De groene mo nocle" en „Het Laatste Nieuws''. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveiling van 28 Aug. 1930. Tomaten A kwal. f 11 a f11,10, idem B 'kwal. f 13,50, idem C kwaL f 9, idem CC f 4,20, alles per 100 K-G. Kleine veiling. Pruimen. Reine Claude f20 a f31, Reine Claude Violette f 10 a f 14, Witte Wijnpruimen f21, Groene idem f6 a f28, Blauwe idem f 9 a f 20, Abrikoosprui- men f4 a f23, Belle de Louvain f 10 p f 13, Jeffersons f 16 a f 20, Reine Vic toria f5 a f26, Roode Eierpruimen f6 a f21. Blauwe idem f 18 a f23. Gele idem f 11, Uitschot pruimen fl a 16; Peren- Beurré d'Amanlis f 12 a f30, Beurré Hardy f20 a f27, Beurré dé Merode f 12 a f 18, Beurué Lebrun f 16 a f 20, Beurré Duvandeau f 10 a f 15, Beurré Alex. Lucas f 14, Beurré Napo leon f 12, Beurr éSix f10, Triumphe de Vienne f 11 a f30, Marg. Marillat f 17 a f31, Seigneur d'Espeten fll a f32, Clapp's Favorite f 15 a f26, Armanas de Fontemeau f8 f 16, William's Duch. f 10 a f 19, Bon Chretien Williams f 10 a f27, Jutteperen f20 a f37, Lange Perzikperen f 10 a f 13, D». 'Jules Guyot f 10 a f 18, Dr- Cornelis f 8a f 12, Souv. de Congres f6 a fll, Fertility f 10, Di amantperen f6 a f 10, Goudballen f 6 a fll, Vijgeperen f 10, Bergamotten f9. Duifjesperen f 8a f 10, Dirkjesperen f 5 a f 7, Belle d'Epin f7 a f 12, Spekperen f6 a f 10, Cialleboutspercn f6 a f 9; Scharlakenperen f7 a f 10, Wittebroods peren f5 a f8, Afval- en Kroetperen f0,10 a f4. Appels: Transp. de Cron- cels f 13 a f42, Signe Tillish f20 a 1)334 The Queen f 15 a f36. Mank s Cod- Iin f21 a f37, Bismarck f14 a f24j Wamersking f 14 a f 17, Cox Pomona f 10 a f 14, Jacques Lebel f 12 a fl8| Lanes Prins Albert f9 a f 18, Oranje Reinetten f 14, Paesgood Nonsuck f 18, Codlin Keswick f 7 a f 16. Zomer Court Pendu f 12. Roode Calville fll, Clasic- appel f 9, Grofzuur f 6 a f 13, Afval- en Kroetappels f0,50 a f4, Diversen: Blauwe druiven f 40 a f 58, Aardbeien f 50, Tomaten 'f 6 a f 10, idem uitschot f 0,50 a f4, Spinazie f4. Zilveruien f7 a f 10, Stoksnijboonen f4 a f23, Stam- sinijboosieiï f 2 a f 14, Rbeiniscbe Spekton nen f 2, Dubbele Princessen f 1 a f4, Perfectboonen f 5 a f 10, Rentegevers f7 a f9, Stoktrosprincessen f9 a f 13, Augurken f 15'a f 18, alles per 100 K.G;„ Augurken f 0,10 a f0,23, Witte Kom kommers f 2 a f 4, Groene idem f 1 a f 3, Gele idem f 1, Meloenen f 14 a f35. Kropsla f2,9 iOa f3,S0, Bloemkool fl a f 7. Roode kool f 1 a f 3, Savoyckcol f3. Perziken f6 a f 10, R. V. pruimen f 0.70 a f2,10, Roode Eierpruimen f0,70 a "f2,20, alles per 100 stuks, Bloemem f2 a f5, Rhabarber f 1, Rammenas f 1,10 alles per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-B1EZELINGE Groote veiling van 27 Augustus 1930. Dubb. pr.boonen z. dr. f S a f 3,10, Rijnsehe Spekboonen f 1,90, beiden per 100 K.G. Kleine veiling. Roode Bessen f2 a f6, Frambozen f 17 a f 22, Moerbeien f 53, Jeffersonprui- men f 18, Reine Claude f 16 a f23, Reine Victoria f3 a f 25, Belle de Lou vain f7 a f 12, Kirkuspruimen f 9 a f 16, Abrikoospruimen f10 a f 13, Eierpruimen f4 a flO, Tonneboer f8 a f 15, Ganze- bout f 10 a f 16, Zomer Conrtpendu f6 a flO, Keswick f3 a f15, Jaques Lebel f6 a f 18, Transparante de Cronsel f6 a f 37, Manks Codlin f 10 a f 36, Gulde- longen f4 a f9, Bismark f7 a f 14, Dubb. pr. Noble f8 a f 13, Bloemzoet f4 a f 18, Nelsou Glorie f 8 a f 16, Udo- appels f 18, Vlaamsche Schijfjes fll a f 20 Signe Tillish f 17, The Queen f 7 a f 12, Clapps Favorite f 7 a f 19, Triomf de Vienne f7 a f 19, Beurré de Merode f 7 a f 16, Beurré 'd Amalis f6 a f 25,Seig neur 'd Esperen f 8 a f 26, Bon Chritien William f6 a fll, William Duchesse f 6 f6a f 15, Jutteperen f 12 a 141, Dr. Jules Guyot f5 a f 18, Scharlakenperen f6 a f S, Calleboutsperen f6 a f 12, Pe tite Marguerite f6 a fll, Maria Louise f5 a f15, Beurré le Brun f8 a f17, Perzikperen f8, Dr, Cornelis f6 a f9, Hertogin Elsa f8 a fll, Dubb. Berga motten f6 a f8, Wijnperen f 3 a f 6, Beurré Durandeau f 8, Beurré Bacbelier f8 a fll, Druiven f49 a f64, Dubb. Pr.boonen z. dr. f 1 a f 6, Snijboonen f 5 a fll, Rentegevers fll a f 16, Rijnsehe Spekboonen f7, alles per 100 K.G. Roode Kool f 1 a f3, Savooye Kool f 7, Komkommers f 1 a f 2, Bloemkool f2 a f6, Perziken f7 a f8, Meloenen f 3 8 a f 27, Augurken f 9 a f 21, Kipeieren f5,70, Eendeneieren f 5,80, alles per 100 stuks. Tomaten f 1 a f 4 per 100 pond. Heden ontvingen wij het droe vig bericht, dat op 28 dezer te Palembang overleed in den ouder dom van bijna 33 jaar onze Broe der en Zwager A. J. DE LANGE. J. PERSANT SNOEP— de Lange. J. C. PERSANT SNOEP. Kapelle, 29 Augustus 1930. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente GOES brengen ter open bare kennis, dat de Gemeente-Secre tarie in verband met de alhier en te Middelburg te houden Oranjefeesten vanaf des middags 12 uur Zal zijn ge sloten op: Maandag 1 September Donderdag 11 September en Vrijdag 12 September a.s.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3