SANATOGEN KRACHT! Plattegrond van Goes met de Bouwplannen Plattegrond van Bouwplan III VENDUTIE Gememld NieuWs een net, eenvoudig Kosthuis. BiDoenland de APPELS en PEREN, diens geheelen kapitalen Boereninspan 9 PAARDEN, 29 STUKS HOORNVEE, de Appels en Peren: Voorloopige aankondiging. de Oppervruchten een net binnenmeisje een net Meisje. ervaren Electricien, E e n g e h e i m z i n n i g weldoe ner van Nieuw York. Door de straten van Nieuw York, in de wijken der armen, ziet men dagelijks een mageren ouden heer met een groote pet op en glinsterende blauwe oogen in het frisch roode gelaat, zijn ochtendwandeling maken, In zijn mond steekt een kort pijpje De talrijke armelijk gekleede voor- bijgangers groeten hem eerbiedig. Vraagt men wie deze man is, dan krijgt men ten antwoordDat is Mister Zero 1 Meneer Niets Zoo noemt hij zich slechts. Maar hoe deze geheimzinnige man eigenlijk heet, weet niemand. Zijn afkomst en verleden zijn als door een ondoordring baar waas omgeven. Mister Zero laat zich niet fotografeeren en de verslaggevers kunnen hun notitieboekje wei thuis laten, als ze hem willen uitvragen. Beleefd maar beslist wijst hij iedere vraag van de hand. Eens fluisterde men, dat Mister Zero een voormalige kolonel uit het nationale lege: was_een verstokt vrijgezel. Maar tot dusver heeft men dat niet kunnen bewijzen Een ding is echter zekerdeze man is een groot vriend van de noodlijdende menschbeid. Hij heeft zich het lot aan getrokken van de zwervers' de honger lijders, dakloozen en werkeloozen. Kort na den wereldoorlog dook de naam Zero voor de eerste maal in het openbaar op. Toen stichtte hij met eigen middelen een bescheiden toevluchtsoord voor dak loozen in een leegstaand huurhuis in het Oostelijk deel van Nieuw York. Voor dit doel offerde hij zijn geheele vermogen. In zijn stichting mag ieder zoq. vaak ko men als hij maar wil Niemand zal den naam van den gast vragen. Na zijn komst moet hij zijn handen en gezicht wasschen dan krijgt hij warme soep en een flinke portie brood. Slapen kan hij in een der veldbedden in de zalen. Om 6 uur 's morgens moeten alle gasten het huis verlaten, maar niet zonder eerst een half brood meegekregen te hebben. In glazen kasten voor het toevluchtsoord zijn iedereu dag de lijsten met aangeboden betrekkingen uit de kran- ten opgehangen. Helaas biedt het huis met zij achttien slaapzalen onder en bo ven den grond niet aan het afschrikwek kend groote aantal dakloozen plaats. Tot dezen behooren opvallend veel oudere mannen. In Amerika telt namelijk de arbeider, wanneer hij de veertig gepas seerd is, nauwelijks meer mede In de fa brieken zijn biljetten opgehangen: „Man nen ouder dan 40 jaar worden niet aan genomen". Zoo komt het, dat reeds in de middaguren een bijkans onoverzienlijke schare van trieste, deerniswekkende figu ren zwijgend staat te wachten. Velen krijgen geen plaats meer, maar een stuk brood schiet er altijd wel over. Ondanks het geheimzinnig waas, dat Mister Zero omgeeft, geniet hij aller ver trouwen. Vroeger gaven de beurslieden hem groote bedragen voor zijn stichting, maar sinds de beurskrach in Wallstreet komen de geldsommen schaarscher binnen. Maar Mister Zero heeft nieuwe middelen gevonden, om aan contanten ie komen. Hij gaat eiken avond naar de Zeemans huizen eu zamelt bij de matrozen, die altijd goedgeefsch zijn, geld in. Onlangs is Mister Zero een nieuwe actie begonnen, nml. voor schoeisel en kleeren voor zijn beschermelingen. Duizenden menschen heeft hij geholpen. Velen blijven hem hun leven lang dank baar. Eenige weken geleden stopte voor het tehuis een elegante auto, waaruit een keurig gekleede heer stapte, die het be scheiden bureau van Mister Zero binnen liep. De vreemde heer schudde hem krach tig de hand en zei: Daar ben ik weer, Sir 1 Ik kan me werkelijk niet herinneren u vroeger ontmoet te hebben, antwoordde Mr. Zero verbaasd. Ik des te beter, sprak de onbekende lachend, U hebt me vroeger eens gezien, maar onder heel wat minder gunstige omstandigheden. Vier jaar geleden werd ik in uw tehuis opgenomen als een kom merlijk en berooid man. Met uw hulp kon ik den moeilijksten tijd van mijn leven doorstaan Op een goeden dag las ik ia een krant een advertentie, waarin een ingenieur gevraagd werd. Ik kon niet persoonlijk solliciteeren, omdat m'n schoe nen stuk waren. Toen hebt u me in mijn nood geholpen en mij nieuwe schoenen gekocht bij een uitdrager. Ik kreeg de betrekking, werkte me omhoog en thans ben ik de directeur van een motorenfabriek in Detroit Nu ben ik weergekomen, om u met interest terug te betalen het bedrag, dat u voor mij uitgegeven hebt. Bij deze woorden overhandigde hij Mister Zero een cheque van 20.000 dollar voor het toevluchtsoord voor dakloozen Een avontuurlijke vrouw De vrouw van een kapper te Keulen heeft meer dan twintig klanten van haar man voor een totaal van verscheidene honderdduizenden mark opgelicht, door hen wijs te maken in staat te zijn het geld zoo te plaatsen, dat een rente van 30 pet zou worden verkregen. Een res taurateur had haar alleen reeds een paar honderd duizend mark toevertrouwd. De vrouw betaalde den eersten keer altijd stipt een paar duizend mark winst uit, zoodat de klanten niet aarzelden haar steeds hoogere bedragen toe te vertrouwen Het geld werd door de kappersvrouw verbrast. Ze reisde veel en dit uitsluitend per vliegtuig of per auto, hetgeen nie mand verwonderde, want iedereen was er van overtuigd dat ook zijzelf gelukkig speculeerde, Ze is intusschen echter ver leden jaar door een jongen Pool, die haar het hof maakte, ook voor 100.000 mark opgelicht. Het weer in Juli. 142 m.M, neerslag tegen 71 normaal. Aan het maandelijksch overzicht van de weersgesteldheid in Nederland over Juli van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut ontleenen wij: Gedurende de geheele maand was de luchtdruk hoog in het Z.W. en W. en in het hooge N., van 7 tot 13 uitsluitend in het Z.W. In het begin der maand trokken ondiepe depressies in N.O.-lijke richting langs Ierland. Na den 13en waren de depressies dieper en vertoonden ze een neiging om stationnair te worden op de Noordzee. Ook in het O. bleef de luchtdruk gedurende de geheele maand steeds laag. In de eerste dekade waren N.W.-lijke winden talrijker dan normaal en was er een tekort aan Z W.-lijke en Z.-lijke winden. In de tweede en vooral in de derde dekade was er een overmaat van winden uit Z.W. en Z. De gemid delde windkracht was in de derde dekade normaal. Gemiddeld over de geheele maand was overdagtemperatuur 0 gr. 7 en het gemiddelde maximum 0 gr. 8 te laag, het gemiddelde minimum 0 gr. 1 te hoog In de 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 2 gr. 3. 3 gr. 2, 1 gr. 8, —2 gr. 4, —3 gr. 0, —1 gr. 3, —2 gr. 1, 2 gr. 1. De dagelijksche temperatuur schommeling was in de eerste dekade boven, in de tweede en derde beneden normaal. De hoogste temperatuur, 32 gr werd waargenomen te Maastricht op den 1, de laagste, 6 gr. 7, te Wijstej op den 8. Het aantal zomersehe dagen met maximum boven 25 gr., die uitslui tend voorkwamen in de eerste dekade bedroeg voor het geheele land 4 tegen 5 normaal. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land. bedroeg 142 m.M tegen 71 normaal. In Noord- en Zuid. Holland. Friesland, Utrecht op de Yeluwe en in Zuid-Limburg viel 120 tot 145 °/0 meer dan de normale hoeveelheid, in Zeeland was de afwijking boven het nor male ongeveer 75°/o> Brabant en Noord Limburg 90 tot 100 °/0, in Groningen, Drente, Overijsel en den Achterhoek van Gelderland 45 tot 65 °/0. Het was waar chijnlijk de natste Juli-maand sinds eenigszins volledige waarnemingen bestaan (sinds 1855). In Juli 1865 toen evenwel het aantal stations veel beperkter was (17). viel gemiddeld over het geheele land 135 m.M. Onweer kwam vooral voor op den 1, 3, 4, 14, 24 en 30, verspreide berichten kwamen binnen van den 5, 11, 1523 25, 28 en 29. Het aantal uren met zonnescbijn, gemiddeld over de 5 hoofd stations, bedroeg 180 tegen 196 normaal; de 8 dekaden telden respectievelijk 77, 52 en 51 uren. Aanranding op klaarlichten dag. De dader gearresteerd Te Sittard heeft Vrijdagmiddag een man een drie en een halfjarig meisje we ten mee te lokken tot op den Wehrer- weg, die naar Duitschland leidt, en waar slecht weinig verkeer is. Op dezen weg heeft de onmensch getracht het kind aan te randen. Toevallig passeerden hier twee vrouwen, die het feit zagen De dader is toen aan den haal gegaan, maar werd achtervolgd door een inmiddels gewaar- schuwden man, die hem heeft weten te arresteeren. Het kind heeft men weer naar de ouders teruggebracht. De dader is voor- loopig naar het politie-bureau overge bracht, en legde een volledige bekentenis af De Heer en Mevrouw KAMPFRAATH- pilaar geven kennis van de geboorte van een ZOON. Sindangsaru Soekaboemi, 24 Augustus 1930 TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: a contant van den heer J. VAN DE VELDE te Kloetinge: in den boomgaard achter de hofstede „Middenhof in Abbekinderen. Reserve 3 H.L. naar keuze van den verkooper. Briefjes in te leveren ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, uiterlijk Vrijdag 29 Augustus namiddags 3 uur N.T. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Oude tijd). Dagen. Hoogwater Laagwater Vrm. Nam Vrm. Nam. 26 Aug. 4.38 4.54 10.04 10.82 27 5.20 5.37 10.50 11.18 28 6.00 6.16 11.38 29 6.39 6.54 0.04 0.21 30 7.19 7.31 0.48 1.07 31 8.02 8.14 1.82 1.50 1 Sept. 8.54 9.26 2.21 2 47 De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Donderdag 18 September 1930, des voormiddags om 10 uur N.T. te Kloetinge op de hofstede te 's Heer Elsdorp genaamd „Elzahoeve ten ver zoeke van den Heer ADR. VAN LIERE publiek verkoopen: bestaande uit: ais: Norma (zwart bles merrie) oud 5 jaar V.B. no. 46602, Elza (zwarte merrie oud 5 jaar V.B. no. 46166, Bertha (vosbles merrie) oud 6 jaar V.B. no. 40547, Nora (zwarte merrie) oud 4 jaar V.B. no. 51337, Emma (vosmerrie) oud 13 jaar, Ladina (zwarte merrie, oud 12 jaar B 5711, Moor (zwarte merrie) oud 3 jaar V.B. no, 54797, Mina (vosbles merrie) oud 2 jaar V.B. no. 58215, Marie (vosbles veulen). als: 8 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 5 vaarzen van I tot 2 jaar, 5 ossen van 1 tot 2 jaar, 8 kalveren. Voorts: schaap met lam, 3 vette varkens, 6 loopvarkens, 70 kippen en haiien, 6 eenden, hond met hok, 3 menwagens, driewielskar, Victoria motor 5 P.K. Marktschoone dorschmachine P2, Zelfbinder (Deering) 1 jaar nieuw, maai- machine (Massey Harris), zaaimachine, wiedmachine, cultivator, hooihark, aard- appelso teerder, 3 handwiedmachines, 3 sacksploegen, I cocksploeg, 2 Zeeuw- sche ploegen, moorploeg, aardappel- ploeg, 9 eggen in soort, zigzagegge, kettingegge, 1 ijzeren en 1 houten rol- blok, sleepbord, slepers, diverse zwingen, bietenmolen, snijmolen, windmolen, graanzeefien, waterbakken, bascule met gewichten, maten, kruiwagen, vleesch- blok, vleeschbakken, vleeschkuipen, zaaibekkens, klaverruiters, ladders, trap, slijpsteen, pongerboomen, mestplanken, rieken en vorken, schoppen zagen, watervat, zaaddorschzei., draagkleeden, harnassement, repen en pleien, kettiu- gen, biels, lantaarns, brandhout. Ontroomer, tuimelkarn, roombus, boterbascule en gewichten en andere melkgereedschappen; eenig huisraad w.o. bedden, fornuiskachel en hetgeen verder zal worden aangeboden. Met den verkoop van het beestiaal wordt om één uur begonnen. Koopen tot en met f 50,contant. Betaaldag voor soliede koopers voor koopen boven f50,2 Januari 1931. Onbekenden contant of borgstelling. Geen stalling, geen muziek, wel bergplaats voor fietsen en auto's. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend, dat door hen op Dinsdag 26 Augustus 1930 ter Provinciale Griffie gedurende dertig dagen op (Zaterdag van voorm. 9 tot nam. 1 uur, op andere werkdagen van 912.30 en van x.30—5 uur) ter inzage zal worden gelegd een verzoek van L. GOEDBLOED, te Vlissingen, om overdracht van de hem verleende vergunning voor een dagelijkschen auto busdienst van Vlissingen over Middel burg, Nieuw- en St. Joosland, 's Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk naar het Wolphaartdijksche veer, en omge keerd, aan Gebrs. M. en A. VAN FRAASSEN, te Goes. Gedurende voormelden termijn kan ieder belanghebbende schriftelijk be zwaren tegen het verzoek bij hun Col lege indienen. Bovendien kunnen mondelinge be zwaren daartegen worden ingebracht bij eene uit hun midden benoemde Com missie, die daartoe op Donderdag 25 September a.sdes namiddags te 2 uur, in het openbaar zitting zal houden in het gebouw van het Provinciaal be stuur te Middelburg. Middelburg, 22 Augustus 1930, Doordat eenzelfde advertentie drie maal geplaatst twee maal wordt berekend, is de p r ij s per regel slechts 16 cent. Gezond bloed, flinke eetlust, sterke spieren en zenuwen met Sanatogen Door aan de cellen van Uw lichaam juist die stoffen toe te voeren welke noodigzijn phos phorus en albumine zal Sanatogen Uw spier kracht vermeerderen. Uw bloed sterken en Uw levenslust verhoogen. Sanatogen overwint dat slappe gevoel. Zoo schrijft een bekend dokter in de „Med. Echo" van Januari 1925 „Na Sanatogen gedurende enkele dagen gebruikt te hebben, kan ik mijn werk verrichten zonder mij in het minst vermoeid of lusteloos te gevoelen." Overwin Uwe vermoeidheid, bouw lichaam en zenuwen op tot een stralende gezondheid met Het zenuwsterkend voedsel Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen vanaf/ I.per bus Niet alleen voor gezonden die zich lusteloos gevoelen, ook voor ner- veuzen en zieken is Sanatogen, door zijn samenstelling, bet aangewe zen versterkingsmiddel, zoowel voor mannen, vrouwen als kinderen. VERKRIJGBAAR formaat 40 X 3° C-M- Schaal 1 5000. Prijs per stuk f 0,75. formaat 25 X r® C-M- Prijs per stuk f 0,25 NAAML00ZE VENNOOTSCHAP GQESCHE COURANT en KLEEUWENS ROSS' DRUKKERS- EN UITGEVERSBEDRIJF, GEVESTIGD TE GOES. Te koop bij inschrijving a contant: a. van den Heer Jb. Zandee te Goes: 1. in den boomgaard in den Molen polder onder Oudeland e, ten Westen van den kersenboomgaard. 2. In den boomgaard ten Westen van den boomgaard van dhr. A. J. Mol. b. van den Heer Foort de Roo te 's Heer Abtskerke in den jongen en ouden boomgaard bij de door hem be woonde hofstede (reserve 6 H.L. naar verkiezing van den verkooper). c. van den Heer Jacs. de Vos te Nieuwdorp in den boomgaard bij zijn woning (de gereserveerde boomen zijn gemerkt). Briefjes in te leveren ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes tot Dinsdag 26 Augustus 1930 n.m. 4 uur (N.T.), alwaar, evenals bij de verkoopers, nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. op Woensdag 17 September 1930, des voormiddags 10 uur, in de Prins van Oranje te Goes. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht, waarvan opgave te doen bij den Vendumeester J. H. JACOBS, Oosthavendijk te Goes, of ten kan tore van den ondergeteekenden deur waarder aan de KLEINE KADE No, 11 te Goes. J. M. DE KOK. Tc koop bij inschrijving a contant: wassende in den boomgaard te 's Heer Arendskerke aan den weg naar Hein- keuszand. Reserve 9 H.L. ie soort naar verkiezing. Boomgaardrecht tot 15 Oc tober 193°- Briefjes in te leveren tot 28 Augus tus tot 's nam. 4 uur bij B. BOONMAN, particulier te Kwadendamme. De Notaris H. JONKERS, te Goes, zal op Maandag 1 September 1930, des nam. 8 uur, te Goes, in >de Prins van Oranje", publiek verkoopen 1. ten verzoeke van den heer L. Joosse, te Goes, het Woon- en Winkelhuls met Erf, te Goes, aan de Groote Markt, No. 8. groot 1 Are 28 Centiaren. Te aanvaarden 15 October a.s. 2. ten verzoeke van den heer C, Dagevos Jzn., te Kloetinge: het Woonhuis, Schuurtje, Varkens- en Kippenhok met Tuin, te Kloetinge, aan den Kloetingschen Straatweg B 140, groot 6 Aren 56 Centiaren. Te aanvaarden 15 October a.s. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. Mevrouw PILAAR—KAKEBEEKE, Beestenmarkt, Goes, vraagt met No vember voor dag en nacht Mevrouw PILAAR. Westwal, Goes, vraagt BIEDT ZICH AAN, wegens einde zijner werkzaamheden, v. g- g- voorzien. Brieven onder No. 831, bureau van dit blad. Gevraagd voor leerling R. H. B. S. Brieven met opgaaf van prijs enz, onder nummer 830, bureau van dit blad.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4