Grinnik-Pilletjes Koloniën Kunst Van Overal. Gemengd NieuWs Jan, je hebt vanmiddag meer flikken gegeten, dan ik je gezegd had. Ja moeder, dat komt zoo: ik heh net gedaan of er een vriendje bij mij was komen spelen. En dien moest ik toch ook wat geven. Dokter: Uw man moet absolute rust hebben; hier is een slaapmiddel. Vrouw; Wanneer moet hij het innemen? Dokter; Hij niet, u moet het zelf inne men. Meester: Hoe oud is je grootmoeder, Fritsje? Fritsje. Weet ik niet. We hebben haar al zoo lang! Examineerende dokter: Wat zou u doen, om een patiënt te iaten transpireer ren? Camdidaat. Hem naar u toesturen, om geëxamineerd te worden.... „Mammie, als ik trouw, krijg ik dan een man als pappie „Ja, kindje". „En als ik niet trouw, word ik dan als tante Marie." „Misschien wei, schat". „Wat is 'tergste, mammie?" „Waarom voert u nooit meer Shake- speare-stukken op" wilde een journalist van een theater-directeur weten. „Dat zai ik u uitleggen," was het ant woord. „Naar het u lijkt", lijkt volgens het publiek, nergens op. „Een midzomer- nachtsdroom" werd' met ijzige koelte ont vangen. „De Storm" ontketende een storm van verontwaardiging, voor „Een winter avondsprookje" loopt niemand' meer warm en met „De koopman" kun je geen zaken meer doen." p\,[ I l r-j—r l Hij; „Noem je dat, wat je 'daar op je hööfd hebt, een hoed Zij: „Noem je dat, wat je ondier je hoed hebt, een hoofd?" .Heeft de professor al ontbeten, Mina?" „Ik weet het niet, mevrouw." „Vraag het hem dan even." „Dat heb ik al gedaan, mevrouw, maar hij weet het ook niet." Piccolo: „Heb ik u de goede overjas gegeven, meneer?" Gast: „Neen, dank je wel." „Is dit jongetje no-g geen vier jaar, mevrouw „Neen, conducteur." „Hoe oud hen je, kereltje?'' „Drie en een half." „Jongen, jij wordt een leugenaar of een reus!" drie andere omroepvereenigingen, om op algemeene dagen te kunnen uit zenden, zich moeten methamorfosee- ren indoodgewone A.V.R.O.-'t jes. Zoo hebben de afgeloopen twee maanden 'f klinklare bewijs geleverd, dat de A. V. R. O. geen liberale, geen prineipieele omroep is. Daarmee valt de sterkste pijler onder de regeling des ministers weg. De onwaarachtig heid van het groote argument is zij het ten overvloede duidelijk ge bleken". Een moordaanslag. Op een Europeeschen be woner van Dfember. Gisternacht is een moordaanslag ge pleegd op den heer Boon, agent van de automobielfirma Fuchs en Rens, die even buiten Djember woont, ter wijl des nachts zich geen bedienden in zijn huis bevinden. Eerst toen de bedienden 's morgens binnenkwamen, werd de moordaanslag ontdekt. De politie werd gewaarschuwd, waarna de heer Boon onmiddellijk werd overge bracht naar de kliniek. Zijn toestand is niet zonder levensgevaar, aangezien hij een schedelbreuk heeft bekomen, waarschijnlijk toegebracht met band ijzer, terwijl hem verder steken in de borst zijn toegebracht. De dader is onbekend. Later werd gemeld, dat de vermoedelijke dader is gevat. Den heer Boon werden 15 slag- en steekwonden toegebracht met een ban denlepel en een broodmes. Hiervan zijn drie steken in hoofd en hals ge vaarlijk. Het onderzoek is in vollen gang. Een Rubens in het pandjeshuis Een ingewikkeld proces. Een musicus, zoo schrijft het „Berk Tag.", kreeg toevallig op een tournee naar Amstet dam voor 2500 M. een schilderij in zijn bezit. Men verzeker de hem, dat het door een leerling van Rubens gemaakt was. Te Berlijn liet hij het restaureeren en toen erkende Geheimrat v. Bach het als een ori gineel van den beroemden meester zelf. De waarde van het stuk werd op 50 tot 70.000 M. geschat. De mu sicus wilde het schilderij thans te gelde maken; hij viel in handen van oplichters en zoo kwam de Rubens affaire Woensdag voor de rechtbank te Moabit. De man had zijn schat n.l. aan twee kunsthandelaars in commissie gegeven. Dezen boden het schilderij aan graaf Schack von Wittenau aan en deze stond als beklaagde in het proces te recht. De graaf kocht het stuk en betaal de met accepten van 10.000 M., die echter nooit gehonoreerd werden. Hij bracht 't schilderij naar een pandjes huis en beleende het voor 1500 M. Toen de tijd van inlossing was aan gebroken, leende hij van een zekeren Kuster het geld en gaf hem tegelijk het schilderij, daar Kuster beweerde een uitstekend kooper op het oog te hebben. Maar Kuster deed hetzelfde als Schack had gedaan: hij bracht de Rubens naar een pandjeshuis, waar hij er 16.000 M. voor kreeg. Zoo al thans verklaarde Woensdag graaf Schack, die verzekerde slechts 2000 M. gekregen te hebben; de rest had Kus ter als „provisie" opgestoken. Graaf Schack betoogde voor de rechtbank, dat hij zich niet schuldig had gemaakt aan oplichting, daar hij overtuigd was eigenaar te zijn gewor den. Hij was echter door Kuster be drogen. De rechtbank kon niet wijs worden uit de ingewikkelde historie en ver daagde de behandeling om intusschen getuigen te dagvaarden en zoo moge lijk een beter inzicht in de zaak te krijgen. Doordat in de omgeving van Helmond op vier plaatsen is ingebro ken, vermoedt men met een inbre kersbende te doen te hebben. O.a. is ingebroken in de gasfabriek. Niets wordt hier vermist. Ook is te Aarle Rixtel ingebroken in het kantoor van den gemeente-ontvanger. Ook hier is men er niet in geslaagd geld of voor werpen van waarde mee te nemen. Vermoedelijk opereert de bende per fiets en bestaat ze uit 4 man. Een bejaarde dame te Apel doorn ontving een dreigbrief, waarin zij werd aangemaand op een bepaal de plaats in het Oranjepark een en veloppe met geld neer te leggen. Op aanraden van de politie heeft zij dit gedaan. De politie stelde zich verdekt op en des avonds begaf zich de 26- jarige Mej. W., wonende bij haar ouders aan de Asselsche straat, naar de aangewezen plek en nam de en veloppe in bezit. Mej. W. is onmid dellijk gearresteerd. Maandagavond ontstond ten hui ze van den landbouwer E. aan den Napoleonweg te Haelen oneenigheid tusschen vader en dochter. De 28-ja- rige dochter vluchtte het veld in, waar op de 70-jarige vader met een jacht geweer twee schoten op hef meisje loste, zonder haar te treffen. Dinsdag morgen werd E. gearresteerd en naar Roermond overgebracht. In zijn wo ning zijn een jachtgeweer en een re volver van bijzonder groote afmeting in beslag genomen, alsmede de bij de ze wapenen behoorende munitie. E. zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Bij de zedenpolitie heeft Mei. A. V. uit de. Thoolenstraat te Rot terdam, aangifte gedaan dat haar zes jarig dochtertje, toen zij in de Breede- straat speelde, door een vreemden man op de bagagedrager van zijn fiets is meegenomen naar de Nieuwe Plan tage, waar hij heeft gepoogd onzede lijke handelingen met het kind te ple gen. Op het roepen van het kind is een dame te hulp gekomen, waarna de man is gevlucht Het kind heeft een signalement van den man opgegeven. Bovendien heeft iemand uit de Fran- kenstraat, die het meisje, dat hij goed kent, achter op de fiets heeft zien voorbijrijden, een signalement van den man kunnen geven. Men meldt uit Johannesburg aan de „Morning Post" dat een werkman op de terreinen van Namaqualand on der een grooten steen een partij dia manten, wegende elk meer dan 100 karaat, en een hoeveelheid andere kostbare steenen gevonden heeft. De waarde van deze vondst, die de rijk ste zou zijn tot nu toe in Namaqua land gedaan, wordt op meer dan 285.000 pond sterling geschat, (bijna 3millioen gulden). De club der schoonmoeders. In Londen hebben de schoonmoeders zich vereenigd in een bond om haar belan gen te verdedigen. De aanleiding tot de oprichting van deze ongewone club was een onlangs gevoerd proces, waarin een schoonmoeder, mrs. Foiierth, van haar schoonzoon 5000 pd. st. schadevergoe ding eischte, omdat hij haar verboden bad zijn woning te betreden. Zij acht de som van 5000 pd. st. niet te hoog, om haar het ontzettende lijden, dat haar moederhart door het verbod van haar schoonzoon had uit te staan, eeaiigs- zins goed te mlaken. Bovendien eischte ze van de rechtbank de wettelijke mach tiging, om op elk uur van den dag of van den nacht, als het haar beliefde, toegang tot haar dochter te hebben. Mrs. Foiierth had een advocaat geno men, die haar eischen met groote wei sprekendheid bepleitte. Bewogen schilder de hij, welk een hartbrekende ellende het verbod van den schoonzoon over de arme vrouw had gebracht. Alle rechten der moe derlijkheid' waren met voeten getreden, zelfs de moederliefde der dieren werd meer gerespecteerd dan (die van deze schoonmoeder voor haar dochter. Vier weken lang had haar arme dochter moe derlijke troost en moederlijke teederheid moeten, ontberen en die was daardoor in een toestand van koortsachtige over spanning geraakt. Als een hond was de moeder van den drempel gejaagd en een echtgenoote behoort toch niet uitsluitend aan den echtgenoot, doch nog een weinig aan "haar eigen ipoeder en d&arom moet het deze vrij staan de dochter in het huis van den schoonzoon te bezoeken, wan neer en zoo vaak ze wil. De welsprekende advocaat der schoon moeder vond evenwel in den advocüat van den schoonzoon een gelijkwaardigen te genstander- Hij riep alle aanwezige man nen op om op hun borst te slaan en te be kennen of ze niet het slachtoffer waren. Als zijn cliënt zijn schoonmoeder op haar nummer had gezet, was dat niet uit jalou- zie, maar enkel uit noodweer gebeurd, want ze had zich tusschen hem en zijn vroilw gedrongen en het geluk van het jonge huwelijk ernstig in gevaar gebracht. Alle rust, alle harmonie was verdwenen, zoodra de schoonmoeder zich liet zien. De rechtbank erkende in haar uitspraak, dat de schoonmoeder voor haar zielslij- den om haar dochter ^en recht op scha devergoeding had, maar achtte de smart der schoonmoeder toch niet bovenmate groot, want doordat ze de eigen dochter aan den echtgenoot tot vrouw had gege ven, was driekwart van haar recht ver loren gegaan. De schoonzoon werd daar om veroordeeld zijn schoonmoeder drie maal in de week toegang, tot haar dochter te verleenen. De schadevergoeding seisch werd afgewezen. Het vonnis heeft een storm van veront waardiging verwekt onder de schoonmoe ders van Londen en onder zijn indruk is de Bond van Schoonmoeders opgericht onder de leus: Open de deur voor de schoonmoeders Verkeersagenten moetenkun- nen chauffeeren. Aan de Parijsche verordeningen is een nieuwe toegevoegd. De prefect van dë po litie in de lichtstad heeft gelast, dat voortaan alleen zij dienst mogen dioeti als verkeersagent, die in het bezit van een rijbewijs zijn en zelf een auto kunnen besturen. Dit gelukkige initiatief van de Parijsche politie heeft groote instemming gevonden onder de Fransche automobi listen. Men zal het voorbeeld van Parijs wel spoedig in andere deelen van het land navolgen, want het is een heel begrijpe lijke en voor de hand' liggende wensch, dat de agenten, wier taak het is het ver keer te regelen, ter dege ook het wezen van dat verkeer kennen. De meest practi- sche wijze is, dat hij achter het stuur gaat zitten. De thans geposteerde ver keersagenten, wien het eigenlijk aan prac- tische ervaring en kennis van zaken ont breekt, begaan vaak fouten en vergissin gen, die den chauffeur tot vertwijfeling brengen en menigmaal een ongeluk ver oorzaken. Zoo weten tal van verl^er^- agenten niet de snelheid te bepalen, waar mee een rem werkt. Zij steken gebiedend de hand in de hoogte en dwingen den snelrijdeniden eersten wagen van een autocolonne tot plotseling stoppen. De chauffeur moet dan maar zien, diat hij met eetn wanhopigen ruk aan de rem zijn wagen tot stilstand brengt; bovendien dient hij inog op te passen, dat hij den regelaar van het verkeer niet aanrijdt. Natuurlijk komen onder id'e auto s, die op den eersten wagen volgen, botsingen voor; de carosserie wordt beschadigd, de spatborden raken verbogen en dikwijls Ioqpt ook de voetganger nog gevaar •ver reden te wordbn. Om niet te spreken van de schade, die aan de banden wordt toe gebracht door te plotseling en hevig rem men. Ook in ander opzicht blijkt veelal het gemis van kennis van zaken, n.l. waiyreer de verkeersagent rapport uitbrengt over ongevallen. Hij geeft naar zijn beste weten zijn meening hetgeen al dan niet voor de betrokkenen schadevergoeding of straf ten gevolge beeft maar zijn opinie is er ook wel eens naast. Zij stemt niet altijd met de feiten overeen. Na het ver hoor van een agent gebeurt het vaak, dat een onschuldige gestraft wordt en de schul dige vrijuit gaat. Zoolang zich dit be perkt tot gevallen, waarbij een spatbord of een lantaarn beschadigd werd, kan men er ntvgl vrede mee hebben, maar wanneer er menschenlevens te betreuren zijn, moet aan de lezing van een verkeersagent veel meer waarde gehecht kunnen worden. Daarom is het zoo noodig, dat in een wereldstad als Parijs de verkeerspolitie chauffeeren kan, opdat zij uit eigen erva ring wete, hoe de chauffeurs rijden moeten Leningrad dronka ardsst a d Eiken dag en eiken avond snerpt het geluid van het politiefluiije door Lenin grad's straten", zoo schrijft de ,Krasnaja Gazeta" en een onverschillige menigte slaat dan het opbrengen van een of an deren dronkaard gade. En in welk van de ongeveer 80.000 Leningradsche huizen is er niet eiken dag een dronkemans- 'chandaal I Ondanks de anti-alcohol plak katen in de fabrieken, tehuizen en trams, wprdt het aantal drinkers er niet minder op. De wodka wordt vanuit de kroegen in de theehuizen, eetgelegenheden, bier huizen en op straat .verkocht, In de po litie statistiek wordt officieel toegegeven, dat het aantal kroegen toenemend is. Genoemd blad meldt dan voorts, dal er den laatsten tijd te Leningrad ook van gedenatureerden alcohol gebruik wordt gemaakt, met het gevolg, dat er bijv. op één feestdag 13 gevallen van alcohol- vergiftiging voorkwamen. En dit vergif drinken niet a'.leen de onverbeterlijke alcoholici, doch jong en oud drinkt het. tot op de fabrieken toe. Uit een statis tiek is gebleken, dat de misdadigheid onder de jeugd ten gevolge van het drank misbruik de laatste maanden met tien procent in vergelijking met het vorige jaar is toegenomen. De aandacht van de Leningradsche drankbestrijdersorganisatie wordt ten slotte gevestigd op het feit, dat de ontnuchteringslokalen in de poli- tiebureaux altijd overvol zijn en dat er dagelijks te Leningrad 850 400 droeken personen worden aangehouden. Op dit aantal komt minstens één geval met doodelijken afloop, tengevolge van alco holvergiftiging, voor. En van de 180 duizend personen, die jaarlijks wegens openbare dronkenschap worden gearres teerd, behoort 87 procent tot de arbeiders klasse, zoo besluit de ,Krasnaja Gazeta". VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 20 Augustus 1930. Roode bessen f5,60, Dubbele prin- cesse boonen zonder draad f4,30 a f 5,20, Rijnsche Spekboonen f 3,30 a f5,60, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Roode bessen fó a flO, Frambozen f 16 a f 25, Moerbeziën f 57, Druiven f 53 a f 63, Belle de Louvain f 8 a f21, Reine Victoria f4 a f20, Abri- koospruimen f 9 a f13, Reine Claude f 15 a f23, Washington pruimen f10 a f 28, Dubbele Boerewitte f 18 a f 26, Czaarpruimen f6 a f 16, Eïerpruïmen f8 a f 15, Tonneboers f10, Keswick f4 a f 14, Transp. de Croncels f8 a f 19, Zigeunerin f 21, Nelsons Glorie f10 a f 14, Manks Codlin f6 a f21, Jacques Lebel f4 a f13, Swedenappel f 43, Zoete Ribbeling f8 a f 13, Lord Suffield f 11, Clapp's Favorite f 7 a f 30, Petite Marguerite f 6, Seigneur d' Esperen f8 a f30, Triumphe de Vienne f12 a f31, Williams Duchesse f8 a f 16, Beurré de Merode f7 a f 18, Scharlakenperen f4 a f9, N.-H. Suikerij f3 a f9, Roode Suikerij fl a f 5, Dr. Jules Guyot f 9 a f 17, Jutten f 12 a f 37, Beurré d' Amanlis f 8 a f 27, Souvenir de Congres f 17, Precose de Trevoux f12 a f29, Bon Chretien Williams f8 a f15, Belle d' Epin f2 a f 9, Dirkjesperen f4 a f8, Rïetpe- ren fó a fll, Dubbele princesse boo nen zonder draad f3 a f7, Perfect- boonen f8 a f 12, Snijboonen f 3 a fll, Sjalotten f7, alles per 100 Kg-, Tomaten f2 a f4 per 100 pond, Augurken f0,12 a f0,21, Noten f0,48, Meloenen f 22 a f 38. Roodekool f 2 a f 3, Savoijekool f 3 a f 10, Bloemkool f2 a flO, alles peer 100 stuks. Exportveiling van 21 Augustus 1930. Tomaten U.C.B.A-kwal. f 5,20, B- kwal. f 3, C-kwal. f 5, CC-kwal. f 2, alles per 100 pond. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveiling van 19 Augustus 1930. Tomaten: A-kwal. f 11,40, B-kwal. f7, C-kwal. f 11,20, CC-kwal. f 4,9fl(, Kleine veiling. Pruimen: Dubbele Boerewitte f22 a f36, Washingtons f 19 a f28, Witte Wijnpruimen f20 a f37, Blauwe Wijn pruimen flO a f21, Reine Claudes f 18 a f30, Abrikoospruimen f 13 a f 18, Burbankpruimen f24, Belle de Louvain f8 a f18, Reine Victoria f4 a f 21, Roode Eierpruimen f9 a f 12, Dietrich Uhlhorn f 8 a f 18, Tonneboers f 14 a f 16, Kirkespruimen f 16 a f21, Purple Pershore f8, Brazillsche Kwet sen f 5, Prince pruimen f 8 a f 11, Uit- schotpruimen fl a f4, Peren; Clapp's Favorite f 14 a f 42, Precose de Tre voux f 16 a f36, Triumphe de Vienne f 19 a f 23, Souvenir de Congres f 12 a f18, Jutteperen f20 a f40, Dr. Jules Guyot f9 a f 15, Seigneur d' Esperen f 15 a f 29, Beurré d' Amanlis f 12 a f23, Beurré de Merode f 13 a f14, Beurré d' Aremberg f7 a flO, Beurré Beukers f 8 a f 17, Petite Margueritbe f8 a f 17, Bruine Heereperen f8 a f 12, Diamantperen f8 a flO, André d' Esportes f 7 a f 10, N.-H. Suikerpe ren f6 a f 10, Wittebroodsperen f4 a f9, Roode Suikerijen f2 a f6, Cal- leboutsperen f5 a f7, Scharlakenpe ren f5 a f8, Afval- en uitschotperen f0,10 a f7, Appels: Transp. de Cron cels f 14 a f33, Zigeunerin f29 a f49, Manks Codlin f 16 a f44, The Queen f 10 a f 26, Swedenappel f 20 a f 32, Cox Pomona f 12 a f 22, Bramley Seed ling f16, Jacques Lebel f16 a f17, Duch. d' Oldenburg f 13 a f16, Signe Tillish f8 a f 17, Codlin Keswick f9 a f 19, Warnersking f 13 a f 26, Gan- zebout f7 a fll, Gulderling f8, Grof- zuur fó a f12, Zoete Ribbeling f9 a f14, Zoete appels f9 a f17, Afval- en kroetappels f0,50 a f8, Diversen: Blauwe druiven f60 a f74, Moerbeien f 21, Frambozen f 16, Roode bessen f 5, Uitschot tomaten f 0,50 a f4, Augurken f 10, Stoksnijboonen f 8 a f23, Stamsnijboonen f 4 a f9, Dubbele princessen fl a f7, Perfectboonen f9 a f 14, Rentegevers f 6 a f 10, Aardap pelen f 1 a f3, Idem poters f 1, alles per 100 Kg., Meloenen f 6 a f 29, Witte Komkommers f 0,50 a f 3,Groene Komkommers f0,50 a fl, Augurken f 0,08 a f29, Bloemkool f5 a f12, Idem uitschot f 1 a f3, Roodekool f 2, Savoijekool f 3, Wittekool f 1, Kropsla f 2 a f 2,80, Kroten f 0,20, Kipeieren f 5,50, Perziken f 11, R. V. pruimen f 1,80 a f 2,50, alles per 100 stuks, Bloemen fl a f2 per 100 bos. Exportveiling van 21 Augustus 1930. Tomaten: A-kwal. f 10,60, B-kwal. f 13,20, C-kwal. f9,90, CC-kwal. f3,60, Zure kroetappels fl,50, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Pruimen: Dubbele Boerewitte f26 a f34, Witte Wijnpruimeen f 18 a f29, Blauwe Wijnpruimen f16 a f21, Groe ne Wijnpruimen f17 a f22, Abrikoos- pruimen f 17 a f 23, Reine Claude f 21 a f31, Reine Claude Violette f26, Jef- fersons f28, Kirkespruimen f20, Roo de Eierpruimen f7 a f 18, Blauwe Eierpruimen f7 a f21, Belle de Lou vain f8 a f21, Reine Victoria f4 a f24, Czaar pruimen f18, Tonneboers f 10 a f 12, Marbelanen f 9, Uitschot- pruimen f2 a f8, Peren: Clapp's Fa vorite f 16 a f41, Precose de Tre voux f 17 a f24, Triumphe de Vienne f 20 a f33, Seigneur d' Esperen f 13 a f23, Jutteperen f21 a f44, Beurre d' Amanlis f 12 a f35, Beurré de Me rode f 10 a f 18, Beurré Beukers f 14, Beurré d' Aremberg f 8 a f 12, Dr. Corf- nelis f17, Dr. Jules Guyot f8 a flO, Petite Margueritbe f9, Vijgeperen f 13, Williams Duchesse f9 a f 12, Bon Chretien Williams f7 a flO, Souvenir de Congres f16 a f22, Bruine Heere peren f5 a f8, Poire de Reine f8, Belle d' Epin f 5 a f 9, Amelotten f 8, N.-H. Suikerperen f7 a flO, Wittf- broodsperen f 5 a f 10, Goudballen f 10, Scharlakenperen f4 a f6, Spekperer f7, Duifjesperen f5, Uitschot- 91 kroetperen f 0,10 a f 7, AppelsTransir de Croncels f23 a f29, Duchesse e Oldenburg f 20 a f 38, The Queen f 1 a f28, Manks Codlin f 12 a f41, Sw. denappel f18 a f25, Charles Ross f2 Zigeunerin f 17 a f 42, Signe Tilli f 18, Witte Calville f16, Codlin Ke: wiek fó a f17, Zomer Court Penei f13, Paesgood Nonsuck f16, LordSu field f 9 a f12, Rembour d' Hiver a f12, Geldersche Gulderling fli Jacques Lebel flO, Zoete Ribbelïn f 13 a f15, Afval- en kroetappels f a flO, Diversen: Blauwe druiven f a f67, Roode bessen f7, Tomaten f a f8, Uitschot tomaten fl a f3 Augurken f7 a f 14, Stoksnijbooner. flO a f23, Stamsnijboonen fl a f8, Stokprincessen f 8 a f 12, Dubbele Princessen f4 a f8, Perfectboonen f 6 a f 13, Rentegevers f 10 a f 12, Rheini- sche Spekboonen f 2, Sjalotten f 5 a f6, Aardappelen f 1 a f 3, alles per 100 Kg., Reine Victoriapruimen f0,60 a f 2,10, Abrikoospruimen f 1,20 a f3, Belle de Louvain f 1,30, Jeffersons f2,60, Meloenen f 14 a f31, Witte komkommers f 0,30 a f 2, Groene kom kommers f0,30 a fl, Augurken f0,13 a f0,31, Bloemkool fl a f 12, Roode kool f 0,60 a f 2, Savoijekool f3 a f7, Kropsla f2,10 a f3,10, Kroteb f0,10, alles per 100 stuks, Wortelen f 5, Bloe men f2 a f3, beide per 100 bos.

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 2