ELLEWOUTSDYK. SANATOGEN RENTEKAARTEN UIT GOES INLEVEREN Onderwijzer pmagfl L*\ Hoofdpijn K 'Z. Kiespijn Poeders A.M. GOEDKOOPE TREIN KRACHT! SANGUINOSE autobedrijf Gemengd NieuWs Bij Haaruitval Van Overal. Advertentiën (met regenverzekering) van Vlissingen t/m Roosendaal naar Rotterdam (mei boottocht door de havens) en Den Haag (met bezoek aan den Dierentuin) op Woensdag 20 Aug. Winkel-Woonhuis. ANTIEK. een net Meisje. met zegels beplakt vóór 24 Augustus, Wagenmaker, ZUIVER PLANTAARDIG TONICUM. Scerrt en in doosjes van 6 stuks 45 ct. Bij de goede drogisten. Als Bewijs van echtheid staat op elke poeder A.M. RENAULT PERSONENAUTO'S VRACHTWAGENS AUTOBUSSEN TRACTORS Kenau Hasselaarstr., Vlissingen. Tel. 231. Toenemende werkloosheid. Uit het jongste rapport van het rijks instituut van arbeidsverschaffing in Duitsch land over den toestand op de arbeidsmarkt blijkt, dat het aantal werkloozen in ver gelijking met het gelijke tijdstip in het vorige jaar zich verdubbeld heeft. Half Jul waren bij de torbeidscbureaux 2.715 ,jnilU oen werkloozen ingeschreven. Nauwelijki was dit cijfer in het „Reichsarbeitsblatt'' vermeld, of uit een voorloopige opgave tot 31 Juli blijkt, dat het reeds gestegen was tot 2.757 millioen, terwijl in normale tijden in d:e zomermaanden het aantal werkloozen aanmerkelijk pleegt te vermin deren. I Door het rijk werd half Juli aalt 1.849.786 personen ondersteuning verleend Het rijksministerie van financiën rekent echter nog altijd met een gemiddelde aan tal ondersteunden van 1.6 millioen. Op voorzichtige wijze wordt door liet rijksinstituut te kennen gegeven, dat ten gevolge van de steeds toenemende ratio- naliseering in belangrijke takken van in dustrie de toestand nog slechter kan wor den. Venus in een kanten hemd. Op de markt te Nyiregyhaza in Hon garije staat een beeld van Venus, van de hand van den beeldhouwer Kizssaludi Strobl. Met haar ondoorgrondelijke oogcin, welke eens Tamnhauser beheksten, kijkt ze naar de fruitvrouwen en de paarden handelaars. Aan haar naaktheid schijnen puriteinen aanstoot te hebben genomen, ten minste dezer dagen bleek op een och tend Venus een kanten hemd aan gekregen te hebben. Een agent was zoo verstandig het los te trekken. Als men nog een paar dagen geduid heeft zal men de godin dar liefde waarschijnlijk in een boerenkiel uitgedoscht vindbn. Dood'en kiezen. In een kleine Zuid Fransche stad z\jn de aanvullingsver'kiezingen voor den ge meenteraad gehouden. De jonge boer Roncayrol Louis-Jean-Felix, wil ook stem men. De voorzitter kijkt verbaasd pn vraagt: U hebt toch al gestemd? Neen, antwoordt de boer en vertoont ;als bewijs zijn ongestempelde kaart. De ander schudt bet hoofd, verdiept zich in zijn papieren en roept plotseling: ben vergissing. De Roncayrol, die al gestemd' heeft, heet niet Louis-Jean-Felix, maar Louis-Jules- Felix. Allemachtig, merkt de boer op, was die hier ook? Ja zeker, zoowat een kwar tier geleden. Jammer, dat ik hem niet ont moet heb, meent Louis-Jean-Felix. De ander interesseert zich en vraagt: waar om? Kent u hem damj? Of ik. Het is toch immers mijn vader. Ik zou hem graag ont moet hebben, want ik helb hem nog niet weergezien, sinds hij acht jaar geleden ge storven is. In Saint Girons werd ontdekt, dat op de kiezerslijst db namejn van 28 overlede nen stonden, die allen hun kiezersplicht vervuld hebben. In Nimes vroeg een grap pige candidaat aan de politie verlof op het kerkhof een verkiezingsrede te mogen houden, aangezien hij zijn talrijke kie zers daar niet verwaarlooze» wilde. Hoe al deze verkiezingszwendel mogelijk is geweest, is de politie bezig uit te 'knobelen. De cocktail. In Amerika wordt thans een nieuwe lezing van het ontstaan van den naam cocktail voor een mengsel van allerlei dranken verbreid. De cocktail moet in het dorpje Elmsford, dat aan den weg van Tarrytown naar White Plains, dichtbij Nieuw York ligt .geboren zijn. In dit dorp kwam op een dag een afdeeling cavalerie onder commando van een jovialen ritmees ter en hield voor de herg Linda Cottage halt. De waard, een Hollander, die Lin den heette, bracht op de vraag der ruiters naar wijn, uit zijn kelder een bitteren hor- rel en een sinaasappellikeur, daar hij geen wijn had. Maar om de gasten te bevredi gen, bood hij bun ook een flesch cham pagne aan. Toen kwam de ritmeester op de gedachte die dranken door eikaar te mengen. Hij goot de flesschen leeg in een groote bowl en roerde den inhoud met een staartveer van een haan, welken een van zijn mannen geslacht had, om. De op deze wijze gebrouwen drank noemden de vroolijke cavaleristen: „to the cocks tail." Si non e vera.... Naar de bank van leening. Een karakteristieke trek van den oeco- nomischen toestand te Boedapest is, dat bij de bank van leening aldaar in den laat- sten tijd in hoofdzaak voorwerpen van betrekkelijk groote waarde wei-den ver pand, terwijl kleine en minder kostbare voorwerpen minder worden aangeboden. Deze verschijnselen zijn eraan toe te schrijven, dat het eengrzijds de gegoede kringen niet bijzonder goed gaat, aange zien zij ermee beginnen, hunne luxe-voor werpen naar den „lommerd" te brengen, anderzijds de arme bevolking niet meer veel te verpanden heeft. Zooals de de Pesti Tözsde bericht, wei den dit jaar te Boedapest 45.000 (spreke en schrijve vijfenveertigduizend) bontman tels naar de bank van leening van, de Rijks postspaarbank aldaar gebracht, terwijl ii het afgeloopen jaar slechts 6000 bont mantels verpand werden. Mislukte oplichting. Een Hollander te Antwerpen, die op de Keizej-iei te Antwerpen wandelde, wend door een Duitsch sprekenden „heer", een Rus, aangesproken. Deze haalde een goud- stuik te voorschijn en vroeg, hoe hij dit geldstuk zou kunnen inwisselen. Inmid dels naderde een andere Duitsch spre kende heer, een Tsjech, die voorgaf het geldstuk vooir honderd franc te willen koopen. De Hollander, die het voorgevoel had met een paar oplichters te doen te hebben, wilde eens zien wat de heeren met hem voor hadden. Hij noodigde deïi Rus uit in een café in de buurt iets met hem #te gaan gebruiken, waaraan dezetl reeds denkende zijn slag te hebben gesla.4 gen, gaarne gehoor gaf. De man gaf voor een Rus te zijn. die pas was gekomen en opdracht had een groote partij diamant aan den man te brengen. Hij haalde de partij voor den dag en de Hollander veins de vol kooplust te zijn. Intusschen was de Tsjech binnengekomen en deze toonde zich eveneens zeer kooplustig voor de partij. Hij zou als expert een juwelier halen, om 'de echtheid van de partij vast te stellen. De zoogenaamde juwelier kwam en verklaarde, dat het een partij loupe- zuivere diamant was. De Hollander be weerde de partij te willen koopen en men werd het eens op een bedrag van 250 gul den. Daar hij zeide niet de noodige con tanten bij zich te hebben, zou bij even naar zijn hotel loopen om het geld te halen. Hij belde echter de politie op, die direct twee agenten naar het café zond, waar die1 Rus, S. Libert genaamd, werd' gearresteerd. Dc Tsjech en de z.g. juwelier had'den in tusschen de plaat gepoetst, naar „Het Volk" meldt. De Rus, die te Brussel woont, werd gearresteerd. In zijn bezit vond men een groot aantal valsche diaman ten. De beide andere oplichters worden nog gezocht. en op plekken waar het haar erg dun wordt, de hoofdhuid een weinig in wrijven met Purol. Doe dit 1 of 2 maal per week; dit maakt haar en haar wortels weer sterk en groeikrachtig. Henry Ford zal zich op 6 Septern ber a.s. inschepen, om naar Duitschland te vertrekken, waar hij op 12 Septembei a.s. te Bremen zal aankomen. Te Keulen zal Ford de in aanbouw zijnde fabriek bezoeken, waarna bij te Oberammergau de Passiespelen zal bijwonen. De heer J. Holstein te Oude Pekela is, toen hij Winschoter-Zuiderveen pas seerde, in de duisternis door twee per sonen overvallen. De 2 onverlaten staken den heer H. met een mes en brachten hem ernstige verwondingen toe. Hij is naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten gebracht. De daders ontkwamen. Een onderzoek wordt ingesteld. Het motief van deze daad is nog niet opgehelderd. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert tulm een half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen. 14 Aug. 15 16 1? 18 19 20 Hoogwater Vrm. Nam 5.58 6.26 6.59 7.39 8.26 9.28 10.53 6.09 6.87 7.12 7.50 8.44 9.58 11.83 Laagwater Vrm. Nam. 11 35 0.05 0. 1.08 1.50 2.50 4.09 11.58 0.41 1.22 2.13 8.24 4.52 MARKTBERICHT. GOES, 12 Aug. 1980 Kwaliteiten zeer uiteenloopend. Hand- langzaam. Oude Rogge f 18,a f 14,— Nieuwe Rogge f 10,a f 12, Kookerwten f 10,a f 12,— Kroonerwten f 11,a f 12,25 Schokkers fH,— a f 18,50 Karwijzaad f SI,a f81,75 Roomboter per pond f 1, Eieren per 100 stuks f6,20 Boter per kilo f 1,60 a f0— Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,80. Middenprijs boter per kilo f 0,80 a f 0—. Boter aan particulieren f0,90 af Eieren aan particulieren verkocht 64 cent. Kleine eieren 4 cent. Eendeneieren f 5,20 Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 14075 stuks. Prijs f 5,60 per 100 stuks ROTTERDAM, 12 Aug. 1980. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 185 paarden, 57 veulens, 2 ezels, 748 magere runderen, 776 vette runderen 252 vette kalveren, 800 graskalveren, 216 nuchtere kalveren, 367 schapen of lam meren, varkens, 29 biggen, 11 bok- of geiten 20 overloopers. Prijzen per f kilokoeien van 86 tot 43, 5154 en 57-59 et.stieren van 44- 45, 4647$, 5152$; kalveren van 474 tot 52$, 57$ tot 62$, 70 tot 72$ et, ossen van 46, 49—52, 5560 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 240 tot f470 tot fkalf- koeien f 280 tot f 450, stieren, f 140 tot f 540, pinken f 140 tot f 200, vaarzen f180 tot f235, paarden f175 tot f270 slachtpaarden f 170 tot f210, hitten f75 tot f 145, veulens f 80 tot f 170, 1$ jarige veulens f tot f biggen f 15 tot f24, biggen per week f 1.75 tot f2,00 overloopers f tot f-^ras- kalveren f 60 tot f 100, foknuchtere kal veren f 20 tot f35,slacht nuchtere kalveren f 18 tot f24. Strooibiljetten kosteloos a/d stations. Te huur gevraagd voor nu of later Brieven onder No. 828, Bureau van dit blad. Aan billijken prijs te koop: een eiken houten staande klok (ingelegd); 3 altt- piëre spiegels; 1 eiken speeltafeltje; barometer, familie-wapens en enkele kleinigheden. C. DE KRIJGER, in Meubelen enz., Borssele. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door den beer A. TH. OOSTHOEK Mevrouw PILAAR. Westwal, Goes, vraagt MEVROUW MEJUFFROUW Zoekt U een DIENSTBODE Een advertentie in de „Goesche Courant» kaD U daaraan helpen. Regelprijs 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Gezond bloed, flinke'eetlust, sterke spieren en zenuwen met Sanatogen Door aan de cellen van Uw lichaafti juist die stoffen toe te voeren welke noodig zijn phos phorus en albumine zal Sanatogen Uw spier kracht vermeerderen, Uw'bloed sterken en Uw levenslust verhoogen. Sanatogen overwint dat slappe gevoel. Zoo schrijft een bekend dokter in de „Med. Echo" van Januari 1925: „Na Sanatogen gedurende enkele dagen gebruikt te .hebben, kan ik mijn werk verrichten zónder mij in bet minst vermoeid of lusteloos te gevoelen." Overwin Uwe vermoeidheid, bouw lichaam en zenuwen op tot een stralende gezondheid met Het zenuwsterkend voedsel Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen vanaf 1.per bus Niet alleen voor gezonden die zich lusteloos gevoelen, ook voor ner- veuzen en zieken is Sanatogen, door zijn samenstelling, het aangewe zen versterkingsmiddel, zoowel voor mannen, vrouwen als kinderen. bekend met Carrosseriebouw, Zeeuw, 20 jaar, thans in Holland, zoekt werk in Zeeland. Terstond of half Septem ber. Van goede getuigen voorzien. Brieven aan J. VAN BURG, K 90, Kerkwetve. aan de Openbare Lagere School te Kattendijke. Stukken vóór 1 SEPTEMBER A.S. bij den BURGEMEESTER. Als gij een bleeke gelaatskleur hebt, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Als gij lijdt aan hoofdpijn, slapeloosheid, gedurige vermoeidheid. Als gij gebrek aan eetlust hebt, lusteloos zijt en prikkelbaar. Als gij moet klagen over gebrek aan energie. Denk dan aan de SANGUINOSE! Dat is „het" middel dat U snel en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, versterkt uw zenuwen, wekt uw eetlust op en bevordert een alge- meene levensopgewektheid. De SANGUINOSE kost per flacon f2,—, 6 fl. f 11,12 fl. f21,—. Bij alle Apothekers en Drogisten. De Riemerstraat 2c-4. VAN DAM Ca Den Haag. verdrijft men spoedig met ter hierop I modern, snel en comfortabel, BOUWT voor elk aantal passagiers. van 6 tot 12 Ton. voor alle bedrijven, laadvermo gen van 400 K.G. tot 10 Ton Vraagt inlichtingen en prospecti bij het der Stoomvaart-Maatschappij «ZEELAND"

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4