Gemengd NieuWs. Rechtszaken. Laatste Berichten. Op 16 Juni brak aan onze fabriek te Geldermalsen staking uit, die werd gepro clameerd door de Nedgrl. Ver. van Fa brieksarbeiders, omdat de door haar ge stelde eisch van een algemeene loonsver- hooging van 15 a 20 pet. niet werd inge willigd. Deze staking duurt thans acht weken. Er zijn bijna 300 arbeiders bij betrokken, van wie ongeveer 200 zijn georganiseerd in de Nederl. Ver. van Fabrieksarbeidiejrs. De niet-georganiseerde arbeiders wilden voor het overgroote deel doorwerken), doch werden en worden hiervan terugge houden door bedreigingen van de georga- niseerden. Een kleine groep, die toch door zette te willen werken, moest dan ook in de fabriek worden ondergebracht, even als een veertigtal arbeiders van buiten. De socialistische en communistische pers wijdt regelmatig kolommenlange be schouwingen aan deze staking, de groote pers heeft totnogtoe er geen of weinig aandacht aan geschonken. Wij achten het thans echter noodzakelijk, onzerzijds het Nederlandsche volk in te lichten over het verloop der staking en dat wel op den na volgenden grond. De stakers oefenen te Geldermalsen de meest scherpe terreur uit, zooals wij onderstaand zullen bewijzen. Zijn bedrei gingen niet voldoende, dan gaan zij over tot daden van geweld. De politioneele be scherming hiertegen is, zooal9 wij met fei ten zullen aantoonen, volstrekt onvol doende. En onder deze omstandigheden deelt de burgemeester van Geldermalsen, hoofd der politie, in een persgesprek met een specialen correspondent van Het Volk, opgenomen in dit blad van 9 Augustus, het volgende mede: „De heer Valckenier van Geusau was echter zoo vriendelijk ons zijn meening te geven over de wijze, waarop het con flict verloopt. Zijn oordeel daarover was: „Gemoedelijk en rustig." En verder: „Indien het conflict nog lang mocht duren, hoopte de burgemeester, dat het even rustig blijft ata tot nu toe." Wij geven thans de feiten, waarop het hoofd der politie te Geldermalsen de kwa lificatie „gemoedelijk en rustig" toepast. Op 15 Juni werd definitief tot staking besloten; deze begon 16 Juni. De stakers bezetten den toegang tot de fabriekster reinen en stuurden de arbeiders, die wil den komen werken, terug. Politie was niet aanwezig. Enkele uren later, nadat de bur gemeester nadrukkelijk was gewaarschuwd, dwongen de .stakers een vrachtrijder, die steenen was komen laden, terug te keeren. Een der stakers bedreigde, een mes trek kende, den expeditiechef. Politie was niet aanwezig. Vrachtauto's die volgende dagen kwa men rijden, werden met steenen beko geld, troepen stakers wachtten deze auto's in omliggende plaatsen op (Buren en Haaften), belegerden een vrachtrij der in zijn huis, enz. Had niet de rijks politie krachtig hulp gegeven, er zouden ongetwijfeld zeer ernstige mishandelingen zijn voorgevallen. De burgemeester van Geldermalsen nam „toen een 'kloek be sluit.... hij deelde ons schriftelijk medte, dat maar zijn oordeel, het vervoer per auto, dat reeds herhaalde malen tot on aangenaamheden aanleiding heeft gegeven, gemist kan .worden, en erkende hiermee de macht -van het stakings-terrorisme op den publieken weg. En dit noemt de bur gemeester een gemoedelijk en rustig ver loop. De toestand „werd nu zoo, dat liet fa brieksterrein werd bewaakt door de rijks- veidwacht, terwijl de gemeentepolitie zorg zou dragen .voor de veiligheid op straat bij het komen en gaan van chefs en kan toor-personeel. Hoe krachtig dit geschiedde blijkt uit bet volgende: v Maandag 30 Juni, cïe leider van de sta king, de ,he:r Nix, was dien dag persoon lijk te óeldermalsen, werden een viertal chefs, die op de fiets om half-één «iar\ huis gingen, aangevallen en van hun fiets getrokken. Twee hunner, de heeren Cohen en Wertiinck, werden ernstig gewond. De eerste kreeg een klap met een hamer op het hoofd, welke wond thans, na zes we ken, nog niet geheel hersteld is, doordat een zenuw is geraakt; laatstgenoemde werd de nechterneusvleugeleveneens met een hamer, afgeslagen. Politie was niet ajaftwezig. Denzelfden middag .werd de portier van de fabriek» die ondanks alle bedreigingen, doorwerkte, aan ids grens der gemeente, toen bij ,met een personenauto een bood schap ging doen, van twee hinderlagen uit met straatsteenen bekogeld; die auto werd zwaar beschadigd, de rijder door glas scherven in het gezicht gewond. Gelukkig was de opzet, dat hij zijn stuur kwijt zou raken, niet gelukt; de gevolgen zoudlen an ders wel heel ernstig zijn geweest. Deze portier, een gewezen militair, die als eenig kwaad deed, dat hij niet staakte, werd als een wild dier achtervolgd. Be dreigingen .tegen zijn leven waren sche ring en inslag. Van zijn huisje, dat recht tegenover de fabriek is gelegen, wenden tot vijfmaal toe de ruiten ingeworpen. De vijfde maal, diep in den nacht, achtte hij het voor zelfverdediging noodzakelijk om te schieten. Hij schoot in de lucht. Toen na een half uur een groep stakers wee*! bij zijn Jiuis kwam, toen hij bezig was planken voor de ruiten te slaan, schoot hij opnieuw en raakte nu, helaas, een der stakers. Dat de stakers met leede oogen aan zien, dat ondanks hun terrorisme toch ar beiders in de fabriek kwamen werken, is begrijpelijk. Zij rustten daarom op een nacht een expeditie uit naar Leerdam, de woonplaats dezer werkwilligen. Toen zij het huis dezer arbeiders niet konden vinden, gingen zij als dollemannen van willekeurige huizen ramen, deuren, enz. vernielen. Vrouwen vluchtten de huizen uit. Gemoedelijk en rustig oordeelt de burgemeester van Geldermalsen! Zijn collega te Leerdam is van andere meening; de politie van deze plaats trad even krach tig als juist op. Niet minder dan 20 straf vervolgingen zijn ingesteld. Maar, teeke nend bewijs hoe preventief krachtig op treden wieir'kt, naar Leerdam zijn de sta kers niet meer gegaan. Tenslotte vermelden we nog, als daad van terrorisme, dat midden in het dorp Geldermalsen "s middags om half één tien dagen geleden een groep van honderd stakers zich had opgesteld. Toen de auto, gestuurd door een der directeuren, die de chefs naar huis bracht, passeerde, werd uit de groep een straatsteen geworpen, die de groote voorruit verbrijzelde. Des middags moest de politie enkele charges uitvoeren, waarbij één der stakers een scherp geslepen broodmes moest worifen afgenomen. Inderdaad een gemoedelijk en rustig verloopeni dag. Nadien surveilleert ook de rijks-politie bij het aangaan en uitgaan van de kanto ren. Hoe is nu de toestand. Werkwilligen moeten in de fabriek wonen, omdat niet de bevoegde autoriteiten den weg be- heerschen, doch db stakers. Chefs kunnen alleen per auto de fabriek bereiken. Bui ten de fabriek wonende werkwilligen ko men zich voldoend aanmelden, doch zij worden tegengehouden door de stakers. Komen zij er nog een enkele maal door, dan worden zij bij het naar huis gaan zoo danig „bewerkt", dat zij niet terugkeeren. Handelsreizigrs, kwitantie-loopers e.d. moeten zich, als zij naar de fabriekskan- toren willen, Iegimiteeren. Anders mogen zij niet passeeren. Vrijheid van den ptrbeid, persoonlijke vrijheid van verkeer, het zijn leege woor den geworden in onze woonplaats. Het stakers-terrorisme regeeirt. x Wij hebben ons acht weken lang bij dezen toestand neergelegd, ons er bij aan gepast en alleen als leiders van ons be drijf die maatregelen van nationalen en internationalen aard genomen, welke er toe geleid hebben en blijven. leiden, dat wij aan onze afnemers kunnen leveren en onze vennootschap hecht en sterk houden. Maar nu het hoofd der politie te Gel dermalsen dezen terreur, ontstaan door het tekortschieten in wat zijn. eerste plicht is, als „gemoedelijk en rustig" ken schetst in het hoofdorgaan der stakers nu hij de hoop uitspreekt, dat het verder „even rustig blijft als tot nu toe" en daar mee de bedreigingen, de daden van ge weld, het beheerschen van de straat in het oog van de stakers feitelijk sanctio neert, nu wordt het anders. Nu wenden wij ons in de eerste plaats tot de autoriteiten, maar verder ook tot de volksvertegenwoordiging en tenslotte tot al degenen, die geen terreur van welke groep ook wenschen om, niet als bedrijfs leiders, doch als Nederlanders te vragen: Wordt deze toestand in Nederland ge duld'? Aanrijding met doodelijk gevolg. Gisterenavond 'te kwart o.ver zes is te Leiden op den Zijlsingel op het hoek van de Trompstraat de 20-jarige mej. F. Gijsman, die daar ,op haar rijwiel reed;,, aangereden door een auto van Hock ens Houthandel, bestuurd' door W. v. d. H. Zij kreeg een der wielen over het achter hoofd en is in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst aan de gevolgen bleek te zijn overleden. Tegen den, chauffeur van den auto is proces-verbaal opgemaakt, als verdacht van diood door schuld. Het lijk van het meisje is door db politie in beslag genomen. Nederland en België. Een Belgische stem. De Haagsche medewerker van het Brusselsche „Laatste Nieuws" schrijft het volgende: Nu de zoozeer geslaagde Nederland sche week te Antwerpen weer achter ons ligt, bestaat er ongetwijfeld aanleiding in het kort nog eenige aandacht te wijden aan de diepere beteekemis welke men daaraan mag toekennen. En niet alleen aan die bijzondere week met de over en weer zoo zeer op prijs gestelde hartelijke bejegening, doch tevens aan de Nederland sche deelneming aan db Luiksohe en Ant- werpsche tentoonstellingen en aan al wat daarmee samenhangt. Hier en daar heeft men in Nedbrland de vraag gesteld', of er een zekere bedoe ling bij dit gebaar van Nederlandschen kant aanwezig was, zoo redeneerde men België viert zijn honderdjarige onafhanke lijkheid, herdenkt dus met feestvreugde wat er in 1830 gebeurd is, toen de Belgi sche gewesten zich van het in 1815 ge vormde Nederlandsche Koninkrijk af scheurden en een eigen zelfstandigen staat vormden. Voor Nederland is diat alles toch feitelijk een droevige herinnering; aldus de bewering van zekere Heden, wel ke op dien grond reeds gewild hadden, dat Nederland ten opzichte der Belgische feesten zich volkomen onthouden zou heb ben. Welnu, het feit, dat db Nederlandsche regeering, daarin ten volle door het Parle ment gesteund, niet zulk een onthoudings politiek heeft gevolgd, mag men inderdaad aan een vooropgezette bedoeling toeschrij ven en wel eenvoudig aan deze, dat de verantwoordelijke personen in Den Haag wilden doen blijken, hoe zij, en men kan wei zeggen zoo goed als heel het Neder landsche volk, er niet aan denken nu nog na te pruttelen over wat er in 1830 ge beurd is. Men aanvaardt het historisch gewor- dene en is er wars van zijn zinnen te zet ten op eenig herstel van wat in 1815 ge maakt werd door de mogendheden, doch niet houdbaar bleek. Waar zou het in de wereld heengaan, indien altijd degenen, die vroeger ernstige verwikkelingen met elkaar gehad hadden, niet in staat bleken, zich los te maken van het verleden en zoo steeds een verlangen om wraak te^ nemen voor wat men eertijds ondervonden had, de bovenhand diende te houden. Neen, in Nederland wil men van een terugkeer naar de toestanden van vóór de scheiding, die nu een e^uw lang een' feit is, niets weten, en het o zoo kleine groepje van lieden, die hun middelpunt in Utrecht hebben, welke nog altijd maar in het grijs verleden leven, ontmoet bij het Nederland sche volk niet den minsten aanhang. Dat dus officieeie Nederlandsche deel neming aan de eeuwfeesttentoonstellingen de groote meerderheid in Nederland deelt. Wegblijven ware onhoffelijk geweest en zou be,"rijVe'ijike-wijze lerminst ten goede zijn gekomen aan de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de twee buurstaten. Maar-... er zijn toch nog steeds zekere vraagstukken tusschen België en Neder land hangende, welke nog geen oplossing vondfcn en waaromtrent Den Haag en Brussel het tot dusverre niet eens konden worden. Wil de hartelijkheid, waarmee men van beide kanten ie Antwerpen elkaar verheugd heeft, nu zeggen, dat ook die vraagstukken niet meer bestaan? Wij zou den hierop gaarne een bevestigend' ant woord willen geven, dbch kunnen zulks niet doen aangezien op dit oogenblik, voor zoover wij weten, nog geen overeenstem ming bereikt is. Intusschen 'behoefde deze omstandigheid er toch waarlijk niet toe te leiden, over en weer een zekere1 koel heid aan den dag te leggen. Euro pa's grootste zigeuner Eenige daegn geleden verscheen op de redactie van een der bladen in Warschau een heer, die verklaarde, juist uit Madrid aangekomen te zijn en zich voorstelde als Don Mateo Quiecho, zigeunerkoning van Spanje. Hij was vergezeld van een groot ge volg, waaronder ook zijn adjudant, een lange man, met een grooten baard. „Dynastische" redenen hadden Don Mateo naar Warschau gevoerd, waar hij als scheidsrechter in den strijd om de Zigeunerkroon in Polen, moest optreden. Daar was n.l. tusschen twee pretendenten Basil uit Marimonta en Michael II uit Piast, zoo'n heftige strijd om de waardigheid van Zigeu nerkoning uitgebroken, dat het zelfs tot gewapende botsingen tusschen de aanhangers der beide troonpretenden ten gekomen was. Vooral in Klein-Polen in Galicië, waar de Zigeuners hun hoofdzetel heb ben, waren gevechten met messen en dolken geleverd. Toen de toestand ten slotte onhoudbaar geworden was, na men enkele verstandige aanvoerders een besluit en zonden een telegram aan den Zigeunerkoning in Spanje, Don Mateo. Deze liet niet lang op zich wachten, hij nam een express-trein om den strijd om den koningstroon in hetzelfde tempo te beslechten. Maar dat ging niet zoo vlug als hij wel ge dacht had. In een donkere kroeg in een der voorsteden van Warschau had den de eerste onderhandelingen plaats. Beide pretendenten, Basil en Michael legden een plechtigen eed af zich on voorwaardelijk aan de uitspraak van dezen oppersten leider te onderwer pen. De groote invloed van Don Ma teo is toe te schrijven aan het feit dat de dynastie der Quiecho's als hoogste Instantie van alle in Europa verblijvende Zigeuners geldt en bij alle Zigeuners, van de Poesta tot de steen achtige rotsen van Portugal, een on beperkt gezag geniet. De besprekingen in de kroeg van Warschau dreigden een stormachtig verloop te nemen, maar de scheids rechter uit Madrid had in wijze voor zorg, tegen het critieke oogenblik een hoeveelheid jenever besteld, die in zulke gevallen noodig is en die dan ook zijn uitwerking niet miste. Er kwam werkelijk een voorloopige vrede tusschen Basil en Michael tof stand. Beiden waren daarover zoo ver heugd. dat zij hun scheidsrechter de waardigheid van „Zigeunerbaron van geheel Polen" verleenden. Don Mateo schijnt deze onderschei ding uitstekend bevallen te zijn; in ieder geval begaf hij zich vanuit de kroeg direct naar de dichtsbijzijnde drukkerij, waar hij visite-kaartjes liet drukken, waarop te lezen stond: „Ma teo, Baron van alle Zigeuners in Po len". Voorzien van deze visite-kaartjes legde hij verschillende bezoeken af in de Poolsche hoofdstad. Zijn zen ding als vredestichter was echter nog niet geëindigd. Op 29 Juli had onder zijn voorzitterschap een „terechtzit ting" plaats. Don Mateo publiceerde door middel van de Poolsche pers een manifest aan alle Zïgeunersaanvoer- ders, waarin bevel gegeven werd aan deze samenkomst deel te nemen. Ieder die hieraan niet voldeed werd met strenge straffen bedreigd. Failliet verklaard. Pr. van Hyfte, landbouwer te IJzen- dijke (grens). Rechter-Commissaris Mr. Th. Portheine. Curator Mr. J. Erasmus te Oostburg. Meisje aangerand. Men meldt ons uit Leeuwarden: Gisteravond is te Warfstermolen, een dorpje in den Noord-Oosthoek van Friesland, een jong dienstmeisje, dat door het land naar huis ging, door twee jonge mannen, die zich verscho len hadden, opgewacht en overwel digd. Het meisje is in zeer overspan nen toestand naar een krankzinnigen gesticht te Groningen overgebracht De daders zijn onbekend. Auto-ongeluk. Men meldt ons uit Zijpe (N.-H.): Hedenmorgen te ongeveer vier uur is op den rijksweg AlkmaarDen Hel der een vier-persoons Citroen over de brug bij de Kolksluis tegen den leuning gereden en over den kop ge slagen. De zee-officier Posthuma werd met een schedelbreuk naar het Ma- rïnehospitaal te Den Helder vervoerd. De auto werd geheel vernield. Prof. Van Leeuwen, f Men meldt ons uit Utrecht: Hedennacht is alhier op 60-jarigen leeftijd overleden prof. dr. J. A. C. van Leeuwen, hoogleeraar in de Theo logie aan de Utrechtsche Universiteit. Brand. Men meldt ons uit Bellen: Hedenmorgen tehalfvier brak brand uit in de barakken, waarin aan pl.m. 100 Amsterdamsche werkloozen onder dak wordt verschaft. In de barakken bevonden zich een tweetal werkloo zen, benevens een kok met zijn echt- genoote en een kind. De overige werk loozen hadden gisteren het werk neer gelegd en waren vertrokken, waar voor zij als reden hadden opgegeven, dat de barakken door wandluizen ver ontreinigd waren. De brand is uitgebroken op den Z.-W. hoek, juist aan den windkant, zoodat het vuur zich snel verspreid de. De motorspuit was spoedig ter plaatse, maar deze kon niet verhin deren, dat de barakken geheel uit brandden. De oorzaak van den brand is niet definitief bekend. Wel had het den geheelen nacht geonweerd. Verzekering dekt de schade. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Groote veiling van 11 Aug. 1930. Rootle bessen f 5,40, Dubbele Princesse boomen zonder diraad f3,50, Rheiniscbe Spekboonen f6,50 a f6,70, alles per 100 K.G. Klein© veiling. Washimgtonpruimen f 15 a f 36, Dub bele iboerewitte f 26 a f 35, Witte Eier pruimen f24 a f31. Belle de Louvain f6 a f 11, Reine Victoria f6 a f 15, Prince Pruimen f8 a f 19, Kouwelijke n f2 a f5, Abrikoospruimen f 26, Burbankpruimen f 13, Valpruimen f3 a f6, Keswick f 5 a f 18, Earley Victoria f7 a f 19, Ducfi. d'Oldenburg fll a f27, Zoete appels f6, Valappels f2 a f6, Precose de Tre- voux f 10 a f25, CLapp's Favorite f 12 a f31, Oomskinderen f 16, Bruine Heere peren f5 a f 12, André Desportes f3 a f 12, Juttepereit f22, N.H. Suikerijperen f2 a f8, Roode Suikerij f 1 a f5. Dirk jesperen f 1 a f3, Goudballen f 1 a f8, Frambozen f 18, Roode bessen f5, Dub bele Princesseboonen zonder draad f2 a f 4, Rentegevers f 10, Perfectboonen f 9 a f 16, Snajboonen f5 a f9, Aardappelen f 1 a f 2, alles per 100 K.G., Roode kool f2, Savoye kool f7 a f 10, Meloenen f27 a f39, Augurken f 0,15 a f0,24, alles per 100 stuks, Krulandijvief 18 per 100 krop, Bloemen f 1 a f 3 per 100 bos, To maten f 2 a f 4 per 10 Opond. Veiling van 12 Aug. 1930. Tomaten U.C.B. A f6,10. B f5.10, C 16, CC f2,40, zonder U.C.B. A f5,30, B f4.80, C f5,20, CC f2, alles per 100 pond. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveiling van 12 Augustus 1930. Tomaten: A-kwal. f 12,80, B-kwal. f 10,20, C-kwal. f 12, CC-kwal. f4,90, Roode bessen (levering) f5,50, Peren: Roode Suikerijen f4,70, Dubbele Prin cesseboonen f2,70, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Pruimen: Dubbele Boerewitte f 19 a f31, Witte Wijnpruimen fll a f2ó, Washlngtons f10 a f28, Reine Claude f 15 a f21, Reine Claude (Violette) f20, Blauwe Wijnpruimen f14 a f27, Belle de Louvain f8 a f 18, Reine Vic toria f4 a f 22, Burbank f 18, Czar Pruimen f 12 a f14, Dietrisch Uhlhorn f 6 a f 17, Abrikoospruimen f15 a f 16, Gele Eierpruimen f14 a f18, Blauwe Eierpruimen f 15, Tonneboers f9, Prin ce Pruimen f6 a f 12, Okkelanen f8, Marbeianen f5 a f9, Kouwelijnen f2 a f 7, Uitschot pruimen fl a f8, Pe ren: Precose de Trevoux f 15 a f43, Clapp's Favorite fll a f40, Bruine Heereperen f6 a f14, N.-H. Suiker peren f4 a flO, Wittebroodsperen f4 a f5, Beurré Gïffard f9 a f 18, Petite Marguerithe f7 a f 15, Jutteperen f 27, Beurré d' Aremberg f6 a f9, Poire Madame f6 a f8, Dr. Jules Guyof f 11, Wijnbergamotten f 5, Roode Sui kerijen f 1 a f3, Spekperen f 5, Goud- ballen f2 a f6, Afval- en uitschot- peren f0,10 a f4, Appels: Perzik Roode Zomerappels f21 a f44, Earley Victoria f 12 a f 28, The Queen f 14 a f 26, Swedenappel f 36 a f 41, Manks Codlin f16 a f25, Zigeunerin f19 a f 38, Duchesse d' Oldenburg f 17 a f 19, Codlin Keswick f 12 a f29, Ma- deleinen f15, Lord Suffield f 13 a f18, Zomeraagt f14 a f16, Zoete Sint Jan appel f 11, Afval appels f 1 a f8, Di versen: Kruisbessen f2, Roode bessen f3 a f 15, Blauwe druiven f 70 a f 75, Uitschot Tomaten f0,10 a f3, Augur ken f15, Stoksnijboonen f9 a f18, Stamsnijboonen f4 a f14, Perfectboo- nen f9 a f 12, Stokprincessen f 9 a f 12, Zilveruien f3 a f5, Poot-uien f2, Uien fl, Kleine uien fl, Aardap pelen f 1 a f4, Aardappelen (poters) fl, alles per 100 Kg., Washingtonprui- men fl,80, Reine Victorïapruimen f 2,10, Bloemkool f 4 a f 11, Roode kool fl a f2, Savoije kool f5 a f6, Witte komkommers f 1 a f3, Groene kom kommers fl, Augurken f0,20 a f0,50, Kropsla f 3,10 a f4, Andijvie f 3,60, Kroten f 0,10, alles per 100 stuks, Bloe men fl a f8 per 100 bos. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 14 dezer luidt: meest matige wind uit W. richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog regenbuien, iets koeler. LICHT OP. Donderdag 14 Augustus 8.57 uur Vrijdag 15 Augustus 8.55 uur BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Adriaan Willem z.v. Jan Kopmels en Adriana Cathartna Maria Sophia Bazen. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Augustus: 20 's Gravenpolder, verp. bouwland, Oele. 27 Biezelinge, kapitale boeren-lnspan, Kram. 27 Nisse, villa „Wilhelmina", Jon kers. September: 1 Goes, woon- en winkelhuis, en woonhuis met schuurtje en tuin, Jonkers. 3 Goes, inboedel, van Dissel. 9 Goes, heerenhuis met kantoorge bouw, van Dissel. 10 's Heer Arendskerke, bouw- en weilanden, tuingrond en boom gaard, Jonkers,

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3