Vei lingsvereeniging „Zuid-Beveland", Goes Met f^lACztNAPOL een heldere l^u^en. Van Overal Binnenland Lfaatste Berichten. Advertentiën. dinge. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop; curatoren mr. C. M. Kegge en P. Torbijn, beiden te Goes. D. Schinkel, slager en koopman te Oost en West-Souburg. Rechter-commissaris: mr. Th. Portheine. Curator; mr. H. v. dfc Beke Callenfels te Middelburg. Zondagmiddag zijn twee Rotterdam' mers, J. C. F., van de Maashaven, en Z, van het Burgemeester Hofmanplein te Rotterdam, die te Scheveningen in zee aan het zwammen' waren bij den vuurtoren door den sterken trek in zee meegesleurd Z. wist bijtijds zich aan een golfbreker vast te klampen eq kon het strand (bereiken F. echter dreef steeds verder af. De 23 jarige J. v. S. uit de Loggerstraat te Schet- veningen is hem nagezwommen, maai" kon hem niet bereiken. Het lijk van F later aangespoeld. De Avondpost verneemt, naar zij zegt van wel ingelichte zijde, dat aam het licht moet zijn gekomen, dat bij' de admini stratie van het regiment jagers een niet onaanzienlijk kastekort bestaat. Nadat dit tekort is geconstateerd, is de verantwoordelijke functionaris van zijn functie ontheven. Waar men ook informeert, schrijft het ,,Vad overal dezelfde tijding, zoo wel van Scheveningen en Deo Haag als in den omtrek: het seizoen is in langen tijd sommigen gaan tot 1923 terug niet zoo slecht geweest. Er zijn hotels die nauwelijks 50 percent hebben van wat zij verleden Jaar om dezen tijd aan gasten hadden. Ook in het buitenland meet dezelfde ervaring worden opgedaan. Zoo vernemen wij ,dat de Duitsche spoorwegen, welke voor het zomerseizoen een 300 extra treinen hadden ingelegd, er reeds 100 zou den teruggenomen hebben en Oberam mergau, dat in Mei en Juni reeds voor Juli en Augustus totaal uitverkocht heette, meldt dat men no-gf te kust em, te keur in dorp en theater terecht kan. Zondag en bijna den geheelen Maan. dag heeft het boven sommige deelen van Engeland bijna ononderbroken hevig ge regenj. In het Zuiden en Oosten van En geland regende het 30 uur achter elkaar door, zoodat in, het graafschap Lincoln shire vele huizen onder water kwamen te staan. Op vele plaatsen staan ook de lan derijen onder water en krijgt men den in druk, d'at men uitgestrekte- meren ziet. Het aantal werklooze-n in Engeland heeft in de afgeloopen week 1.939.900 bedragen of 6446 meer dan de vorige week en 803.236 meer dan verleden jaar, De kinderverlamming, welke zich :n den laatsten tijd in den Elzas veel voor deed, is nu ook naar den Badischen Rijn oever overgekomen. Te Neumehl heeft zich een geval voorgedaan. De scholen zijn gesloten. De Ver. Staten worden geteisterd door een hittegolf. Het aantal slachtoffers neemt voortdurend toe. Volgens de laatste berichten zijn in verschillende plaatsen meer dan 100 personen tengevolge van db hitte bezweken. Te Columbus zijn 12 dooden, 19 te New York, 5 te Boston, 2 te Detroit, 13 te Pittsburg, 6 le Indiana polis, 8 te St. Louis en 13 te Chicago. Columbus rapporteerde een temperatuur van 112, Toledo 107, Washington 106 Cincinnati 102 en N.w York 99 graden. Volgens de weervoorspellingen wordt op verschillende plaatsen daling van de tem peratuur verwacht. Portefeuille zoek. Een waarde van ruim f 8500. Een kantoorbediende van de firma L. en Co. aan de Wilhelminakade te Rotter dam is Zaterdagmorgen in het Westelijk stadsgedeelte een portefeuille kwijt ge raakt. Of de portefeuille is gestolen, of dat hij haar heeft verloren is niet bekend. In de portefeuille zat; 9 bankbiljetten van f 10, 2 van f25, een cheque van de firma J. H. Schroeder en Co. te Londen vtoor een bedrag van 563 Pond Sterling, 11 shilling en 10 pence en een dito voor 122 Pond Sterling en 12 shilling en een dhecqut van de Bank Corporation te Londen voor een bedrag van 7 Pond Sterling, 13 (shilling en 9 Pence. Auto-ongeluk. Eén persoon gedood. Maandagmorgen heeft te Haarlem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Toen een trein van de Noord1- en Zuid-Holland- sche Electrische Tramweg-Mij. uit Zand- voort over de brug bij de Amsterdamsche Poort te Haarlem reed, wilde een automo bilist den trein links passeeren. De be stuurder van den auto had niet gezien, dat uit de tegenovergestelde richting eveneens een treintram aankwam. Op de brug werd de auto, die vrij snel reed, door den tramj- trein uit Amsterdam gegrepen, en tegen den trein uit Zandvoart gedrukt. De wa gen werd tusschen de beide treinen totaal in elkaar gedrukt. Van den auto, een klei nen wagen van den heer P. J. M. Leeu wenberg, uit Haarlem, bleef niet veel meer over. Er zaten in de auto drie personen naast den bestuurder zat de 21-jarige Ver- kley uit Haarlem. De heer Verkley kreeg het stuurrad tegen de borst, aan de gevol gen waarvan hij bijna oogenblikkelijk over leed. De andere inzittenden werden niet gewond. Het duurde een uur, voordat de auto tusschen de beide trams was verwijderd. Een cycloon boven Aalten. Van vele huizen de pannen en schoorsteen-en afgerukt. Maandagavond1 is over Aalten een cy cloon getrokken, van 't Zuid-Westen naar het Noord-Oosten. De cycloon had een breedte van 20 tot 25 M- Gelukkig was de kracht van den wind niet zoo hevig als eenige jaren geleden. In de baan van den cycloon werden van vele huizen de pan nen en schoorsteenen afgerukt. Kippen hokken werden vemieldl en ontelbare boo men ontworteld. Op sommige plaatsen werden de aardappelen en andere vrucb ten uit den grond' getrokken en op verren afstand weer neergeworpen. Groofe schade werd aangericht bij een landbouwer te Hemiepe bij het Fort. Hij bevond zich in zijn schuur toen de storm losbrak. Toen hij zich naar bulten wild begeven was het hem, door de kracht van den wind onmogelijk de deur te openen. Even later vlogen zoo goed als alle pannen van de schuur evenals van het woonhuis Stukken van den schoorsteen, werdén op grooten afstand teruggevonden. Bij het station Bredevoort werd' een houten landbouwschuurtje geheel opgeno men en daarna gedraaid weer neergezet. Ook op andere plaatsen in d®ze omgeving werd groote schade aangericht. Vele vruchtboomen werden ontworteld'. Kinderverlamming. Een tweede geval van kindérverlam ming heeft zich voorgedaan ten huize van W. H. Verkley in de afdfeeling Ran-den- burg, onder Reeuwijk. Het kindje van twee jaar is overgebracht naar het Van Itersonziekenhuis te Gouda. Te Roodeschool is een geval van kin derverlamming vastgesteld bij het driejarig zoontje van den heer J. T. Gisterochtend is in de gemeente Win terswijk bij een 4-jarig meisje besmettelijke kinderverlamming vastgesteld. Het kind is in het algemeen ziekenhuis opgenomen, en haar broertje is ter observatie opgenomen. Ernstig ongeluk. Een leerling van een seminarie gedood. Maandagavond 9 uur is op de Rotter damscheweg te Zwijndrecht, ter hoogte van de Bootjessteeg, een ernstig ongeluk gebeurd. Drie jongelui fietsten uit de rich ting Rotterdam, een auto kwam hen ach terop, en een taxi-auto van de garage De te Dordrecht kwam uit dè richting Dordrecht. Vermoedelijk is de voorste van de fietsers, Kr. uit Haarlem, leerling van het seminarie te Warmond, iets on zeker geworden, en heeft de taxi-chauf feur iets te veel naar links uitgehaald. Auto en fiets zijn tegen elkaar gebotst met het gevolg, dat Kr. met het hoofd tegen den taximeter en door de ruit van de taxi is gevallen en op slag Icfood- was. Tegen den taxi-chauffeur is proces verbaal opgemaakt en de taxi is in beslag genomen. Auto-ongeval Een man gedood. Gistermiddag, omstreeks 2 uur moest op den Waalbandijk nabij Doodewaard een met bessen geladen vrachtauto van de vruchten-conservenfabriek „De Betu we" te Tiel uitwijken voor een passeenem- den wagen. Teveel aan den kant van den dijk rijdend, zakte de auto weg, sloeg om en bleef zwaar gehavend liggen aan den voet van den dijk. De- chauffeur, zekere Slech uit Tiel, werd ernstig gewond en had snijwonden in- het gelaat, terwijl een naast hem zittende man, eveneens uit Tiel afkomstig, die vermoedelijk tij dens den val pogingen heeft gedaan uit de auto te springen, dit met dén dood heeft moeten bekoopen. Schip vergaan op de Zuiderzee, De opvarenden- in veiligheid. Maandagnacht is het zeilschip Eben Haëzer, schipper Klaas Kroozen uit Zwartsluis, tijdens het hevige- stormweer op de Zuiderzee- tusschen Schokland en Harderwijk omgeslagen en gezonken. Het schip was niet geladen en was van Kam den op weg naar Amsterdam. De schippes leeft met levensgevaar zijn vrouw en drie kinderen van acht, vier en drie jaar oud', in <le sloep gebracht. Deze sloep is later door schipper Bouwmeester uit Zwolle, ie met zijn motorschip passeerde, op sleeptouw genomen en. naar 'Schokland gebracht, waar de schipper Kroozen en zijn gezin thans nog vertoeven. Men zal trachten de Eben Haëzer, een licht scheepje van 134 ton, te lichten. Het vaartuig was verzekerd, de inboedel echter niet. Schietpartij met doodelijken afloop. Men meldt ons uit Loenen: Zondag j.l. heeft hier een zeer tra gisch gebeuren plaats gehad, waarvan de oplossing thans gevonden is. On der de gemeente Vreeland is op een jacht plots overleden de heer C. Schoorl uit Amsterdam. Wij vernemen hieromtrent dat de veehouder V. uit Vreeland aan de politie heeft ver klaard, dat er Zondag op zijn land in de onmiddellijke nabijheid van het jacht van den heer Schoorl, door per sonen van een ander, daar in de buurt voor anker liggend jacht, schietoefe ningen zijn gehouden. Het is de po litie mogen gelukken op dit terrein een hek in beslag te nemen, waarin met een vuurwapen geschoten is. Vlak bij het hek werd een kogel van een buks gevonden, die gelijk bleek te zijn aan den kogel die in het lijk van den heer S. werd aangetroffen. Er moet geschoten zijn in de richting van het jacht van den heer S. De Am sterdamsche politie had gedurende de laatste dagen op de plaats waar het jacht van den heer S. Zondag lag, ge dregd naar een revolver, in verband met het vermoeden van moord of zelfmoord. Thans staat vast dat de heer S. gedood is door een ongeluk kige omstandigheid, en dat hier sprake is van dood door schuld. De dader, iemand uit Dordrecht heeft bekend. Echtelijk drama Men meldt ons uit Deventer: Hedenmorgen vroeg kwamen de be dienden van den slager M. T. aan de Spijkerboorsteeg alhier voor een gesloten deur. Toen zij aan de deur rammelden deden de kinderen open. Een der kinderen ging daarop naar de slaapkamer der ouders. Men vond de moeder dood te bed liggen. De va der werd een verdieping hooger, han gend aan een balk, aangetroffen. Een dadelijk ontboden geneesheer kon geen uiterlijke teekenen van geweld op het lichaam der vrouw constateeren. Wel had zij blauwe plekken aan den hals, aan de borst en achter de ooren. Het vermoeden bestaat dat de man eerst zijn vrouw en daarna zich zelf van het leven beroofd heeft. Malaise in zaken schijnt hem tof deze daad ge dreven te hebben. Hef echtpaar laaf 4 kinderen achter. De man was circa 45 jaar, de vrouw iets jonger. Moeder doodt haar kindje. Men meldt ons uit Leiden: Hedenmorgen toen de kleermaker T. uit de Magdalena Moonstraat al hier op weg was naar het ziekenhuis om daar zijn dochtertje, dat er giste ren ernstig ziek was heen gebracht, te bezoeken, speelde zich in zijn wo nïng een vreeselijk drama af. Zijn vrouw zette haar ander kindje dat 1/2 jaar oud was, met het hoofd naar be neden in een emmer water en hield het daarin tof het gestikt was. Daar na beroofde zij. zichzelf van het le ven door met een mes den polsslag ader en den halsslagader door te snij den. De vrouw die door de ziekte van haar kind zeer overspannen was, moet in een vlaag van waanzin gehandeld hebben. Een brug ingestort, COBLENZ, 23 Juli. Gisteravond om streeks 11 uur is, na afloop van de feestverlichting van de vesting Ehren- breitstein te Eek (ter gelegenheid van het bezoek van president von Hinden- denburg, naar aanleiding van de ont ruiming van hef Rijnland), een pon tonbrug, die over de viuchfhaven bij de Moezel lag, ingestort Een groote menigte, die naar de feestverlichting was gaan kijken, keer- d e naar de stad terug over de smalle pontonbrug, die door overbelasting in stortte. Op de brug bevonden zich een honderdtal personen, van wie zich een paniek meester maakte. Een klein aantal kon zich redden. Brandweer en politie snelden te hulp. Van hen, die in het water vielen wer den nog velen door stukken van de brug getroffen of met de pontons mee in de diepte getrokken. Tot nu toe zijn 30 lijken gevonden; men vermoedt, dat onder de omgesla gen pontons zich nog 4 off 5 lijken be vinden. Een 16-tal personen is gewond. Een groot aantal slachtoffers kwam van buiten Coblenz, waaronder 10 da mes uit een pension te Rheinbrohl. Het waren meest jonge meisjes van 1620 jaar en vrouwen, benevens en kele mannen en kinderen. Omdat ve len van hen geen papieren bij zich hadden is het niet mogelijk allen te identificeeren. Hedenmorgen was men nog met de berging bezig en trachtte men de om geslagen pontons te keeren, om de andere lijken te kunnen bergen. De brug was niet voor het perso nenverkeer bestemd en lag over de 25 meter breede vluchthaven, die 7 tot 8 M. diep is. In verband met de steile glooiingen, was het aan degenen, die zwemmen konden moeilijk om zich te redden. Door deze noodlottige gebeurtenis heeft president von Hindenburg zijn bezoeken aan Trier en Aken afgelast en heeft verzocht de vlaggen in te halen. Alleen van de openbare gebou wen zal, als teeken van deelneming, halfstoks worden gevlagd. Nader wordt gemeld: Naar de opper-president van de Rijnprovincie mededeelt, waren heden morgen te 12 uur 34 dooden geborgen. De rijkspresident heeft ter leniging van den eersten nood onmiddellijk 10.000 mark ter beschikking gesteld. Volgens het onderzoek zijn ongeveer 25 personen bij het instorten van de brug gewond, waarvan 6 met schedel-, been- en armbreuken in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. De eerste hulp en de brandweer konden met succes de levensgeesten van 30 dren kelingen opwekken. In het raadhuis te Coblenz is hedenmorgen te 11 urn: een rouwplechtigheid gehouden, waar aan de rïjkspresident, de aanwezige rijks-en staatsministers en andere auto riteiten deelnamen. De opper-burge- meester sprak woorden van deelne ming. Ten teeken van rouw werden in de stad alle kerkklokken geluid. De rijkspresident is te 12 uur 20 naar Ber lijn teruggekeerd. Een der correspondenten van V.-D. had een onderhoud met iemand, die de ramp heeft meegemaakt. Deze ver telde dat hij, toen hij met z'n familie op de brug was, de brug voelde schud den. Plots kraakte de brug, en zij stortten met honderden in het water. Een vreeselijk geschreeuw van man nen, vrouwen en kinderen weerklonk in de duisternis. De man kon zich aan een drijvend voorwerp vastklemmen, terwijl anderen om hem heen in de diepte zonken. Hij is later door een schipper gered. De meisjes van het dames-pension- naat behooren, zoo wordt nader ge meld, niet tot de slachtoffers. Aardbeving. ROME, 23 Juli. In de omgeving van Napels heeft een ernstige aardbeving gewoed. Tot nu toe zijn er 10 dooden en vele gewonden. ROME, 23 Juli. Volgens latere be richten is het aantal slachtoffers van de aardbeving veel grooter dan aan vankelijk werd gemeld. Men schat hef aantal dooden op 100, terwijl er eenige honderden gewonden zijn. De mate- rieele schade kon nog niet geraamd worden, doch zij is zeer aanzienlijk. Het centrum van de aardbeving lag tusschen Melfi Ariano en Apuglia. De prefect van Potenza meldt dat de om geving van de Vulture, een berg van 1330 M. hoogte, zeer ernstig door de aardbeving getroffen is. Alleen in het gebied van Mel/i zouden meer dan 100 personen gedood en verschillende honderden gewond zijn. Het totaal aantal dooden zou '150 bedragen. Uit Rome is een hulptrein onder leiding van den president van het Italiaansche Roode Kruis, met art sen, verplegers en met levensmiddelen naar de plaats van de ramp vertrok ken. Te Avallino zijn alle klokken te 1 uur 12, tengevolge van de aardbe ving stil blijven staan. De toestand in Egypte. LONDEN, 23 Juli. Uit Egypte wordt gemeld, dat in overeenstemming met het advies van den minister-president Sidky Pascha, koning Foead het ver zoek van de Wafdpartij om het par lement in een buitengewone zitting bij een te roepen, heeft afgewezen, of schoon het verzoek, naar de Egypti sche grondwet, door twee-derde dei afgevaardigden was onderteekend. VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveilingen 22 Juli 1930. Tomaten A kwal. f23,30 ii f23,40, B kwal. f23,70, C kwal. f21,30, C C kwal. f 12,90. Zwarte bessen (aanvoer) f 10,10 a f 11,10 idem (levering) f 11,60. Roode bessen f 6 k f6,70. Dubbele princesseboonen f 7.30. Aardappelen f 8,30. Kleine Veiling. Kersen: Klerken f21 a f39, Eier- krieken f 20 k f 25. Zwarte blance f 20 k f28. Zwarte Vleeschkersen f 13 kf21. Iwarte Krieken f 22. Zure Morellen f 5 k f 28. Uitschot kersen f3 a f8. Alles per 100 K.G. Pruimen: Vroege Oranje pruimen f20 a f34. Engelsche krozen f21 a f27. Ok- kelaDen f 12 k f25. Prince pruimen f21 a f 22. Afval- en uitschotpruimen f 4 k f10. Peren: Oomskinderen f 12 kf38.Jan- baasperen f5 a f9. Blanke Heereperen f9. West friesperen f6 k fll. Zomer- lonwtjes f4 k f7. Keizerinnen fl k f 4. Roode Suikeriien fl k f7. Afval peren f 1 k 4. Appels: Madeleinen extra f37 k f52. Idem le soort f 18 a f29. Idem 2e soort f9 k f15. Afval en uitschot fl k f5. Roode Astrakan f8. Afvalappels f 1 a f 8. Alles per 100 K.G. Diversen Kruisbessen f2 a f 5. Roode bessen f3 a f9. Witte bessen f7 a fll. Frambozen f26 a f85. Spinazie f 9. Snij- boonen f7 a f31. Groene boonen fl a f 12. Gele boonen f 2. Augurken f 3 a flO. Aardappelen f3.30 a f5.10. Meloenen f37 a f47. Witte komkom mers f 1 a 5. Groene komkommers f 1 a f3. Bloemkool f3 a f17. Roode kool f2 a f4. Augurken f 0.16 af 0.24. Snij- boonen f 0.85. Kroten f 0.50. Kropsla f 1.20. Perziken f 1 a f 10. Alles per 100 stuks. Bloemen f7 a f12. Poofuien f0.70 a f3. Rhabarber fl.70 a f2.20. Wortelen f2 a f3. VEILINGSVEREENIGING ,K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Exportveiling van 22 Juli 1930. 8.30 v.m. U.C.B. Tomaten A f 11,50, B f 12,50. C f 10,50, CC f6,20 per 100 pond. Kleine veiling. Klerken f36 a f48. Rond© Krieken f 28 a f33. Eierkrieken f 24 a f 34. Dubbl Eierkrieken f 25 a f 36, Vleeschkersen f22 a f25, Zure Morellen f24, Rooda bessen f4 a f8, Witte bessen f5, Kruis bessen f3 a f8, Frambozen f20, Made leinen fll a f20, Striepelingen f 10, Dubb. princ. zonder dlraad f6 a f8, Snij- boonen f7, ailes per 100 K.G., Roode kool f3, Bloemkool f2 a f6, Meloenen f52, alles per 100 stuks. Wortelen f2 per 100 bos. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van morgen luidt: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, meest zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk nog re genbuien, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Willem Hans Johan z.v. Willem Herman Johan van der Hooft en Johanna Sara Kools, te Kloetinge. Levenloos aangegeven een kind van Willem Herman Johan van der Hooft en Johanna Sara Kools, te Kloetinge. TE KOOP: één of meer Aandeelen in de BANK VOOR ZEELAND. Bie dingen onder No. 822, aan het Bu reau van dit Blad. Met ingang van VRIJDAG 25 JULI a.s, zullen Veilingen van Fruit en Groenten worden gehouden des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags des n.m. 1 uur N.T. Voor deze veilingen moet de aanvoer van het harde Fruit uitsluitend plaats vinden op Maandag, Woensdag en Vrijdag van n.m. 1 uur tot uiterlijk 8 uur. Het zachte Fruit en de Groenten mogen worden aangevoerd des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags tot uiterlijk v.m. 10 uur N.T. Tot nadere aankondiging wordt des Maandags, Woensdags en Vrijdags n.m. 3 uur veiling gehouden van het zachte Fruit waarvan de aanvoer moet plaats vinden tot uiterlijk 1 uur n.m. Voor den goeden gang van zaken wordt op de volle mede werking van alle aanvoerders aangedrongen. HET BESTUUR.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3