Aspirin N° 85 Woensdag 18 Juli 1950 117 Jaargang. Koloniën Sport. LINTVELT's BAZAR STADHUIS VAN GOES, Het meisje, dat met een Koning trouwde Binnenland Z onn e s t r a I e r#a a n rhet strand School en kerk 'Dagboekblaadjes PpoViocieDieaWs ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes f2, buiten Goes f2,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. '4 GOESCHE Uitgave: Naamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwena Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIËN van 1—5 regels fl,20, elke regel meer 24 cent Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 ct. per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. Ongel uk.sl ui tenant. De „N. S. Crf." vertelt: In een vo rig bericht deelden wij mede, dat een luitenant der infanterie, die met een patrouille in de verre Dajak-landen moest patrouilleeren, het ongeluk had, dat een geweer en 15 patronen van een zijner manschappen werden gesto len, zonder dat het mocht gelukken, den dader of het gestolene te achter halen. Op zijn garnizoensplaats Band' jermasin teruggekeerd, kreeg hij toen. na eene schrobbeering van zijn chef den last met de patrouille weer terug te keeren, een afstand van ruim 20 dagen roeien, om het geweer en de ammunitie te zoeken en terug te bren gen. Zooals wij nader vernemen, heeft de luitenant-patrouille-commandant, na alle moeite daarvoor te hebben gedaan, het gestolene niet kunnen te rugvinden, doch had daarbij wederom het ongeluk, alsof het noodlot hem achtervolgde, dat een zijner dwang arbeiders, die met de patrouille mee ging, er stilletjes van door ging en droste met medeneming van den dienstrevolver van den luitenant en scherpe patronen. Met welk een be zwaard gemoed genoemde "luitenant, die inmiddels door een andere pa trouille wordt afgelost, weer huistoe keert, en wat er voor hem opzit, kan de lezer, die iets afweet van militaire zaken, allicht begrijpen, 't Is te ho pen, dat zijn opvolger met de nieuwe patrouille bij de volbrenging van zijn opdracht, fortuinlijker zal zijn en het er zonder kleerscheuren afbrengt Van Kebajan Dajaks vernemen wij, dat in het Roengangebied weer gepatrouil leerd wordt, dikwijls nomaden-Dajaks: behoorende tot den stam der Otts, rondzwerven, die zeer handig zijn in het stelen, ongemerkt te voorschijn komen, zelfs bij daglicht en weer on gemerkt weten te verdwijnen, zonder eenlg spoor achter te laten. LUCHTVAART. Van Dijk weer naar Nederland Echter niet per vliegtuig. De Oceaanvlieger van Dijk zal 19 Juli met de „Statendam" uit New York gaan en zich te Plymouth ont schepen, teneinde vandaar, vergezeld door zijn vrouw, naar Londen reizen. Verder zal hij per K.L.M.-vliegtuig naar Schiphol vertrekken, waar hij door hen, die in de vlucht over den „Oceaan" belang stellen zal worden ontvangen. De regeling van'deze ont vangst heeft de K.L.M. voorloopig op Hoek Koningstraat - Magdalenastraat. in koper. 23 FEUILLETON DOOR ALICE HEATH HOSKEN. Vertaald door Dicky Wafelbakker. Bovendien had ik een menigte bril janten ordeteekens op, terwijl het oranjelint van de orde „De Zwaluw en de Roos van Lostrasia" over mijn borst hing. De mantel was van goud- brocaat, geheel geborduurd met ju- weelen van allerlei kleuren, in den vorm van Lostrasiaansche vogels, en gevoerd met hermelijn, terwijl de sleep buitengewoon lang was. Het was alles zoo zwaar, dat ik er bijna onder bezweek. Op mijn hoofd droeg ik een witten sluier van kostbare zijde met goud afgezet, die laag over mijn voorhoofd viel, zoodat mijn haar niet zichtbaar was, terwijl deze over mijn rug en heu pen neerhing. Deze werd vastgehou den door een band van groote dia manten, geheel los van elkaar staan de. In het midden daarvan bevond zich genomen. Vermoedelijk zal Van Dijk op 27 Juli a.s. in den namiddag aankomen. Juisten dag en tijd zullen nog nader worden bekend gemaakt. Vliegongeluk op Soesterberg. Elout slachtoffer Gistermorgen te kwart over 11 heeft bij het vliegkamp Soesterberg een ernstig ongeval plaats gehad. De re serve-sergeant vlieger C. F. Th. Elout uit Wassenaar was met een Fokker-jager opgestegen voor het maken van oefenvluchten. Door tot nu toe onbekende oorzaak is het toestel even ten Noorden van het vliegkamp neer gestort en in de bosschen terecht gekor men. De bestuurder werd op slag gedood Het toestel is geheel vernield Nader vernemen wij nog het volgende Sergeant Elout was sinds ongeveer 2 maanden weer op he t vliegkamp Soes ter- berg gedetacheerd'. Hij was met groot veidof en zou instructeur worden aan de Aero-club te Rotterdam of Amsterdam Daarvoor ging hij nog eenige maanden in actieven dienst. Het staat nog niet geheel vast hoe het ongeval zich heeft toegedra gen. De heer Elout manoeuvreerde in de lucht en volgens verklaring van oog getuigen zou hij in een looping uit het vliegtuig zijn gevallen. Of hij loopings gemaakt heeft weet men op Soesterberg nog niet met zekerheid. Wel staat vast, dat hij uit het toestel is gevallen. Het lijk van het slachtoffer is op plm. 40 M, afstand van het toestel gevonden. Het toestel, een 1-persoons-jager, type F VII is in een bosch ten Noorden van het vliegL kamp neergestort. Het zat met den kop in den grond en is zoo goed als geheel vernield. Fraude? Aan een chr. school Bij den penningmeester van het bestuur der Christelijke school te Hoevelaken zijn op last van deal officier van justitie |de boe ken en bescheiden, betrekking hebbende op het financieel beheer in beslag genomen. Daarbij bleek, dat het belangrijkste boek was verbrand. Hierdoor is het vermoeden gesterkt, dat er aan het beheer in hst be stuur nogal iets haperde. Een oudl-be- stuurslid verzekerde, dat reeds eenige ja ren door het bestuur fraude zou zijn gepleegd en omdat hij tijdens zijn lidmaat schap daarop had gewezen, zou hij uit het bestuur zijn gezet. Met een klacht bij den officier van justitie te Utrecht had hij in zooverre succes, dat de zaak thans wordt onderzocht. Niet alleen het sehoolbestuur met den dorpspredikant als voorzitter, maar ook het hoofd van de school en oen paar leveranciers van schoolbehoeften zouden volgens dat oud-bestuurslid niet geheel vrij uit gaan. Oneerlijk postambtenaar. Poging tot oplichting. Maandag bood een 20-jarig jongmensch ten postkantore te 'Bussuni een postwissel aan van f 55. Toen de ambtenaar bemerkte dat de wissel niet voorkwam op de con trolelijst belde bij de politie op. De jonge man beweerde, dat hij den postwissel in de Nassaulaan had gevonden. Het bleek, zich een kruis. Het was zeer eigen aardig en ik zou bijna zeggen middel- eeuwsch, zoodat ik het gevoel had, alsof ik een heilige moest voorstellen van een van de ouderwetsche Itali- aansche schilderijen. Gedurende een gedeelte van de plechtigheid werd een stijve cape, van goudkant vervaardigd en bedekt met diamanten rozen, om mijn schouders gelegd, en toen kreeg ik de kroon, die heel eenvoudig is, vol deuken zit en waarin een band gezet was met primitief uitziende ongesneden stee- nen. Deze geleek op een kroon van Karei den Groote, zooals ik die wel eens afgebeeld heb gezien. In mijn hand hield ik een gouden scepter, waarboven de vogel van Lostrasia, van juweelen gemaakt, was aangebracht. Je kunt je voorstellen, hoe vreemd ik me voelde, vooral toen al de voor naamste menschen voor mij neerkniel den en de hand kusten. Maar nu heb ik genoeg over me zelf verteld. Ik heb het daarna zoo druk gehad met alle mogelijke dingen, dat ik geen gelegenheid kon vinden je alles te vertellen. In elk geval heb ik me nu toch flink geweerd en moet ik heusch eindigen. zijn buitengewoon krachtig, en veroorza- j ken licht hoofdpijn. Dan neemt U natuur lijk Aspirin-Tableiten. eenig op de wereld HuMHSSIHSme Let op oranje band en Bayerkruij. Prijs 7S cts.\ dat hij nog een postwissel bij zich had van f20 bestemd voor Amersfoort, waar hij voorgaf te wonen. Bij nader verhoor is uitgekomen, dat hij sorteerder is aan het postkantoor van het Centraal station te Amsterdam en dat hij in de nabijheid' van Amsterdam woont. De 20-jarige jongeman, die de 5-jarige H. B. S. heeft doorloopen, had' geen voor hem passende .positie kunnen vindbn en had tenslotte deze betrekking aangenor men. Te Amsterdam had' hij er reeds een van f 10 geïnd. Dat hij in zenuwachtiger! toestand moet hebben gehandeld bleek wel hieruit, dat hij toch zeker jnoet geweten hebben, dat een postwissel die aangebo den wordt, van een stempel van de plaats van inwoning van den geadresseerde is voorzien. De Nederlandsche pers achtergesteld? Een administratief verzuim te Parijs. Op de vragen van den heer Schaepman, betreffende de publicatie in de Fransche •dagbladen, vóórdat dit in de Neder»- landsche pers plaats vond, van het ant woord der Nederlandsche regeering op het Memorandum der Fransche regeering in zake een Europeesche Federale Unie, heeft minister Beelaerts van Blokland ge antwoord, dat hij heeft kennis genomen van bedoelde publicatie in de Fransche dagbladen. Hij is van oordeel, dat omtrent dit ant woord de pers gelijktijdig door de Nedler- Iandsche en Fransche regeering had he- hooren te worden ingelicht. Te dien einde had hij bij de toezending van het antwoord aan de Fransche regeering verzocht, hem tijdig in te lichten omtrent haar voorne mens te dien aanzien. De voorbereidin gen tot gelijktijdige publicatie waren de zerzijds getroffen. De Fransche regeering is evenwel, ten gevolge van een administra, tief verzuim, dat zij betreurt tot pu blicatie overgegaan zonder vooraf d!a van de Nederlandsche regeering in kennis te stellen. Limonadevergiftiging. Nogal goed afgeioopen. Een uitstapje, dat Maandag gemaakt is door ongeveer 250 personen van de Her vormd-Apostolische gemeente te Amster dam naar Laren, heeft een minder prettig einde gehad. Toen het gezelschap n.l. met een aantal groote autobussen de terugreis wilde aanvaarden, klaagden eenige kinde ren en een aantal ouderen over misselijk heid. In minder dan geen tijd was een 25-tal personen ongesteld. Men bracht hen in Ik was blij te hooren, dat de heer Hardy op de tenniswedstrijden te Wimbledon gewonnen heeft. Ik vond hem zoo aardig. Ik houd van de Ame rikanen, want ze zijn altijd zoo bij zonder attent tegenover dames. De ge zant hier is allervriendelijkst. Niette genstaande de strenge hof-etikette slaagt hij er toch in, steeds correct blijvend, je als een menschelijk we zen te behandelen. Gisteren werd er receptie voor de buitenlandsche ge zanten gehouden. Nu adieu, mijn beste 'kind. Schrijf me weer eens gauw en vertel me veel over jezelf. Je liefhebbende MEG". P. S. Mijn hartelijke groeten aan den hertog en je zuster. Ik was van plan je alles over Karbinka te mel den: het is daar zoo verrukkelijk. Ik heb echter nu geen tijd meer, en even min om je veel over Max te schrijven. Als ik daarmede begin, lijkt het me of ik nooit zal kunnen ophouden. M." Vertaling van een uittreksel uiteen verslag over de kroning van Koningin Margaret, verschenen in de „Vestral- clen Zomertuin van Hotel Hamdorf onr dei". De ontboden geneesheer constateerde een lichte vergiftiging door limonade, wel ke het gezelschap uit Amsterdam had mee genomen. Later op den avond konden de zieken per autobus naar Amsterdam wor den teruggebracht. Anti-vlootwet-actie. Van de R.K. Volkspartij. Het partijbestuur van de R.K. Volks partij heeft in zijn vergadering, Zaterdag ji. in Utrecht gehouden, besloten, om een krachtige actie te organiseeren tegen mi|- nister Decker's vlootpiainnen. Het zal een uitvoei'ig manifest richten voornamelijk tot de katholieken van Ne derland en een landelijke protestmeeting organiseert kort na de opening der Sta- ten-Generaal. Voorts heeft het partijbe stuur zit*i schriftelijk gericht tot de S. D.A.P., den Vrijiz. Dem,. Bond en de iCbit Dem. Unie, om tot eert landelijke samen werking ter zake te geraken. Zakkenroller gesnapt. Een portefeuille-dief. Gistermorgen kort voor het vertrek van den trein naar Hamburg te ongeveer half 11, was het Centraal Station te Amster dam in rep en roer. Een heer, die 'in dien trein naar Hamburg wilde stappen, werd door een hem onbekend persoon aange sproken, die hem vroeg of dit de trein naar Keulen was. De heer beantwoordde deze vraag en wilde juist in een le klasse coupé stappen, toen hij bemerkte dat hij zijn portefeuille kwijt was. De vreemde ling, die hem had' aangesproken, had hem aan zijn colbert vastgehouden en de heer begreep onmiddellijk dat de man hem zijn portefeuille ontfutseld had'. Hij werd in deze meening versterkt, toen hij zag dat de man zich haastig naar dein uitgang be gaf. Hij liep hem na en riep: Houdt dien dief! waarop verschillende menschen te hulp schoten en den dief die het op een Ioopen had gezet, achterna zetten. Hij werd dan ook aan den uitgang gepakt. Eenigen vonden de portefeuille daar even eens liggen. De dief, die zich blijkbaar gevangen zag, heeft waarschijnlijk de portefeuille weggeworpen. De man is naar het politiebureau Warmoesstraat overge bracht. Uit zijin paspoort bleek men tö doen te hebben met een 42-jarigen Deen, Spoedig kwam aan het licht met een inter nationaal zakkenroller te doen te hebben en de politie hoopt dan ook een goede vangst gedaan te hebben. Predikant aangereden- Maandagavond reed de predikant van de Ned. Hervormde Kerk te Ba rendrecht, ds. R. van de WaaL per fiets naar de Dordtschen straalweg. Op den hoek van den Binnenweg— Dordtschen straatweg kwam hij in bot sing met den auto van 'den heer A. C. Willemsen uit Yerseke. Ds. v. d. Waal geraakte onder den auto en werd met een gecompliceerde beenbreuk en een gebroken sleutelbeen opgenomen. Per auto is hij naar het diaconessen- huis te Rotterdam vervoerd. ja Zetkenet", het nieuwsblad voor Vesferal, het voornaamste dagblad van Lostrasia. „Wat is ze mooi en gracieusl Welk een bekoorlijke verschijning". Diepe zuchten ontsnapten aan de vrouwen, want onze nieuwe Koningin heeft een gezicht, dat het vrouwelijk geslacht alleen in een koningin kan bewon deren. Daar zat ze op haar troon, badend in het zonnelicht, met de vogels en rozen van Lostrasia om haar heen. Doch is ze zelf niet even vlug en ele gant als een vogel en lieftallig als een roos, deze jonge vrouw, die uit verre landen tot ons kwam om over onze harten te regeeren? Haar haar doet aan rijp koren den ken: haar oogen zijn zoo blauw als onze hemel in den zomer en haar wan gen gelijken op de "lelies en rozen, die wij slechts zien bij onze jonge meisjes in de Alpen, waar de afstam melingen van het Frankische ras hui zen. Om haar lippen speelt die be minnelijke glimlach, welke getuigtvan reinheid en goedheid, en zij betaalde ons, haar volk, op dezen grooten dag den vrouwelijken tol van haar geluk door ons haar tranen te schenken. 16 JULI. lk heb een vitamine geïnterviewd. Bij deze mededeeling zou ik het kunnen laten, want ik voel dat ik niet geloofd word. Toch is het waar. Het was een al leraardigst blozend vitamientje en ze zei onmiddellijk: noem mij maar Mien. Mien, zei ik, ik heb al zoo vaak over je gelezen en ik vind het prettig je eindelijk eens te leeren kennen. Vertel toch eens wie en wat je bent. Ze keek voorzichtig om zich heen. Er is toch geen gasvlam in de buurtvroeg zij, „want dat is mijn aartsvijand. Dat is de „Magere Hein" der vitaminen. Niet? Dan zal ik 't je vertellen". En ze sprak met 'n geheimzinnig air. lk ben een wezen van onbekende samenstelling, die naast eiwitten, vet ten, koolhydraten, water en zouten onmisbaar is voor je leven. Ik zit in de groene deelen van planten, in ver- sche vruchten en zaden, in eierdooiers en melk, en mijn afwezigheid kan al lerlei leelijke ziekten als rachitis en beriberi ten gevolge hebben. Ik ver ander (als 'n echte vrouw) licht van aard, bijv. als ik gekookt word. Mien, zei ik, je spreekt als 'n boek. lk wéét 't ook uit een boek, zei ze. Wie anders dan de boeken weet wat ik ben„Ken Uzelf" is mijn wa penspreuk, daarom heb ik mij in de encyclopaedie opgezocht. Je bent 'n geleerde, zei ik be wonderend. Och nee, dat niet, zei ze be scheiden. Maar ik studeer op 't oogen- blik veel. Ik zit voor 'n examen. Examen?! riep ik uit. Ja zeker. Ik ben pas 'n Vitami ne B. lk zit nu voor A. En nu mag je me niet langer ophouden, lk moet weg. lk moet gaan voeden Wat zijn er toch nog veel dingen in de natuur waar wij zooals Fritz Hirsch zegt „sptachlos vis a vis" staan! Goedkoope trein. Donderdag 24 Juli zal een goedkoo pe trein van Zeeland naar Rotterdam en Den Haag rijden. Heinkenszandsche kermis. Schiet-concours. Maandag „Heinkenszandsche ker mis", hield de handboogschutterij „So- ranus" te Heinkenszand een concours, waaraan 90 schutters deelnamen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel L. de Koster van „Soranus" te Heinkens zand; le zijvogel L. Wolse van „Zorg vliet" te Ellewoutsdijk2e zijvogel L. de Jager van „Doel naar hooger" te Wolphaartsdijk; le kal P. Koens van „Willem Tell II" te Ovezande; 2e kal M. van Stee van „Jacoba van Beie ren" te Goes; 3e kal H. Mol van „Ons Genoegen" te Oudelande; 4e kal M. v. Schaik van „Ons Genoegen" te Zijde aan zijde reed dit knappe, koninklijke paar weg in de sprookjes koets van goud en kristal, terwijl ze glimlachend met hun handen wuif den. Koning en Koningin, jongen en meisje, en tegelijkertijd man en vrouw, die blikken vol teedere liefde met elkaar wisselden. Wij konden hun harten als het wa re van geluk hooren kloppen. Het was, alsof hun voeten ongeduldig trappel den om het pad van het geluk te kun nen betreden. Wij zagen in hun opge heven gezichten duidelijk het heilige verlangen om eerlijke en liefhebbende regeerders en dienaren van hun volk te zijn. Wij mogen het wellicht voor een kort oogenblik wagen ons hen voor te stellen in hun eigen huis, besche nen door de gouden stralen der on dergaande zon, met de armen om el kander heengeslagen.... En is het ons misschien veroorloofd, wanneer we met eerbied kijken naar hun door de liefde helder verlichte jeugd, in stilte een gebed vol hoop voor de toekomst uit te spreken? i i I (Wordt vervolgd). I I

Goessche Courant | 1930 | | pagina 1