VOOR MANNEN GIST IS LEVEN! W etenscbappen. Uit de Pers. Van Overal Gemengd Nieuws. Advertentiën. Veilingsvereeniging „ZUID-BEVELAND", Het is niet alleen de grootte, die succes geeft. IRVINQ'S GÏST-TflMINE mendheid in ons land en konden wij die maand verruilen met Juni, dan zouden in de eerste plaats heel wat mindier vacan- tie-uitstapjes verregenen, maar zou men in de tweede plaats ook kunnen genieten van langer iichtdagen, van opwekkende] temperatuur en van een natuur, die dan juist haar hoogtepunt bereikt. Augustus geeft ons als regel óf stof en warmte, óf modder en regen. Het groen der boomen heeft dan zijn frischhlekl verloren, de weilanden zijn gemaaid, de wilde bloemen grootendzels uitgebloeid. Neen, ook met het oog op de vacantie lijken er ons weinig bezwaren in te bren gen aldus het blad te-gen een ver. plaatsing van den examentijd naar begin Mei. Zou het geen zaak zijn, nu we weer volop de heerlijkheden van den examen tijd met zijn zenuwsloopende, afmattende geestelijke inspanning beleven, dat allen onze gedachten eens laten gaan over hetgeen we hierboven schreven? Een boodschap van Conan Doyle Gemeenschap met de levenden? Het was te verwachten, dat Conan Doyle, de bekende Emgelsche schrijver en spiritist, die de vorige week overleed indien inderdaad de mogelijkheid van communicatie met een hiernamaals mogelijk zou zijm, een bewijs van voortleven na dit aardsch bestaan zou geven. Volgens een uit New York ontvangen telegram aan ,,The Evening Stnadard;V is in New York een seance gehouden met het bekende medium Nino Pecorairo waarbij een stem werd gehoord, die her kend zoo zijin als die van Conan Doyle jen die zei: „Telegrafeer mijn vrouw, dat ze Dinsdagavond in een donker vertrek moet gaan zitten, ik zal met haar in/ ven- binding komen. Ik heb een belangrijke mededeeling voor haar- Nu ik dood ben, zal de wereld' de waarheid weten." De stem voegde er aan toe, dat hij hoopte, in de geestenwereld' een, boek te schrijven, en ook deelde „de geest van Sir Arthur" mede, dat 'hij blij was, Hou dini in het hiernamaals te 'hebben ontmoet, Daarna sprak een andere stem, die wordt toegeschreven aan Houdini, en die zijn .vreugde uitsprak over zijn ontmoeting met Conan Doyle. De journalist, die verslag hiervan gaf bleef tot het einde der seance toe scep tisch. Ook uit Parijs kwam volgens /„Ev. Standard" een bericht van Conan Doyle's geest bij den heer Jean Masson, een jour nalist, wien Conan Doyle een jaar geleden toegezegd zou hebben., dat hij' na zijn dood1 Masson'p gelei-geest zou worcfen, Twee dagen na zijn dood zopi Doyle'» geest zich aan Masson geopenbaard heb ben. Een Engel sche clairvoyant©, mrs Cottre'i, zou te Vancouver een lang be richt van Conan Doyle hebben ontvan» gen, waarin de laatste o.m. meedeelde, dat hij met buitengewone hartelijkheid' in de geestenwereld ontvangen was, en dat hij zijn, in den oorlog gevallen zoon had ontmoet. Fiscale onbillijkheid. De rijwielmet ken. Het „Hbld." schrijft: Het dienstjaar voor de rijwielbelasting eindigt 31 Juli. Tot en met dien datum moet iedere fietser een belastingmerk 19291930 op zijm rijwiel hebben. Zij, die dus io den zomer een rijwiel hebben aangeschaft, en het willen gebruiken, moe ten een „oud" plaatje koopem yoor dien vollen prijs van f 2,50. Het publiek gevoelt dat als eea onbil lijkheid en is boos op de ambtenaren, die controle uitoefenen. Die ambtenaren doen evenwel slechts hun plicht. Toch is de ont stemming van het publiek verklaarbaar, maar zij moet zich niet richten tot da amb tenaren, doch tot de wet, die het volle pond eischt. Zou het niet mogelijk zijn door wetswijziging aan de onbillijkheid' te gemoet te komen? Wanneer de merken, naarmate het belastingjaar vordert, goed!- kooper worden, zou er veel minder ont stemming zijn. Men zou per i kwartaal kunnen doen, b.v. vol jaar f2,50: negen maanden f2; zes maanden f 1,50; drie maanden f 1. Maai- misschien zijn daar administra tieve moeilijkbeden aan verbonden. Het kan echter nog eenvoudiger. De meeste nieuwe rijwielen worden in het voorjaar aangeschaft. Als men nu tot April f2,50 rekende ten vtain. 1 April af b.v. f l.flian, zou de grootste aanleiding tot ontevredenheid zijn weggenomen. Wij gelooven niet, dat de schatkist er schade door zou lijnen; wellicht zou zij er nog baat bij hebben. Nu koo-pen vele, die het eigenlijk noo- dig hebben ïn Mei, Juni of Juli geen plaatje meer. Zijl leenen er een, zien cftn „tweedehand'sch" te krijgen. Fietsen niet, of wel, zij trachten door de controle been te slippen, betgeen, met wat handigheid, vaak geldkt. Was de prijs van die plaatjes in het voorjaar slechts fl, dan zouden er na April waarschijnlijk heel wat meer mer ken worden verkocht dan thans het j val is. Voor één gulden wil niemand risico loopen, op moeilijkheden stuiten of zich een tochtje per rijwiel ontzeggen. Wij geven dit denkbeeld in overweging. Ter wille van de billijkheid en waar schijnlijk ook ten bate vain de schatkist. In tegenspraak op blijkbaar in bet buitenland verspreide berichten over een aanstaande verloving van prinses Juliana met prins Sigvard, den tweeden zoon van den Zweedschen kroonprins, meldt een •Wolff-telegram uit Stockholm, dat, vol gens een mededeeling van den hofmaar schalk aan dergelijke berichten elke grond ontbreekt. Het luchtschip Graf Zeppelin is Vrijdagavond van zijn reis naar het Noor den terugkeerend over Amsterdam gevlo gen. Het luchtschip verdween spoedig in Oostelijke richting en ging over Biltjhoi- ven, Doom en Groesbeek naar Duitseh- 'Iand. Vrijdagavond om 11 uur moest e?n 22>-jarige hulpbesteller een expresbrief wegbrengen naar do Freder ik Hendriks- laan te Haarlem. In de Oranjelaan kwam een man achter een boom vandaan, die Stop riep. De besteller stapte af, waarop de man de fiets vastgreep en riep: Je geld of je leven. De besteller gaf evenwel den man zoon kaakslag, id'at deze gillend achterover viel en bewusteloos bleef lig gen. De besteller reed daarna snel door. Hij deed aangifte bij de politie, die een onderzoek instelde1, doch den man niet meer heeft kunnen vinden. Het onderzoek wordt evenwel voortgezet. „Parijs bij nacht". De buitenlandsche toeristen, wier mee ning omtrent de „verdorvenheid" van Pa rijs versterkt wordt door de lokkende re clames en die gedurende de late avond uren tochten per autocar maken om het .nachtleven" te zien, zullen diep teleuri- gesteld zijn door een klein bericht in de bladen. Tijdens een z.g. seneationeelen rit door .Paris 'Ia Nuit" werden zij tot dkisver in een duister rookerig cabaret in 't „Quar- tiei- des Gobelins" gebracht, waar een afschuwelijk uitgedoste helleveeg „la lionne de Mouffetard" genaamd, temidden van een groep vageb.widen gruwelijke lied jes zong en dreigende woorden tot de toe risten richtte. Het was bepaald' griezelig., Maar wat is nu gebleken? De lionne de Mouffetard" was geenszins een vrouw uit de duistere lagen der maatschappij maar Mme. Ino, zangeres bij de Opera Comique, die door de organisatoren van „Paris la Nuit" was geëngageerd, om bezoekers te doen huiveren! Ze is niet te vreden met de behandeling harer werkge vers. heeft dezen een proces aangedaan en eischt 25.000 francs van hen! Ook is aan het licht gekomen, dat zich onder de „vagebonden" een zanger van die Opera bevindt.... De truc is ontdekt, de illusie is ge broken. Gioote brand te Par ij s. In het groote magazijn Nouvelles Gal leries op den boulevard Bonne-Nouvelle in het centrum van Parijs ontstond gister, nacht een groote brand, die in korten tijd het geheele gebouw in vlammen zette. Bijna de geheele brandweer van Parijs nam aan het blusschingswerk deel, doch kon niet voorkomen dat het geheele ge. bouw tot op den grond toe afbrandde. Door de groote hitte sprongen alle ruiten van de omliggende huizen en slechts met de grootste moeite kon voorkomen worden, dat de aangrenzende gebouwen door het vuur werden aangetast. De brand duurde sot in den vroegen morgen voort. De tchade beloopt in de millioenen. Ook de aangrenzende huizen hebben sterk door het water geleden. Bij het blusschings werk werden eenige brandweerlieden licht gewond. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Nader wordt nog gemeld, dat het wa. renhuis bij het volk meer bekend was onder den naam „a la Ménagère" en de ehtergevel had in de bekende winkel straat Rue de l'Echiquier. De aan den inventaris toegebrachte schade moet 30 a 40 millioen franc bedragen, de waarde der gebouwen wordt op tien maal dit be drag geschat. De klanten van het waren huis bestonden voornamelijk uit den kleinen middenstand. De nachtwakers, die in het gebouw dienst deden, konden slechts met moeite worden gered. Een tijdlang verkeerden ook de naburige gebouwen en het in de nabijheid gelegen gebouw van de „Petit Parisien" in gevaar. Eenige naast het brandende perceel liggende huizen moestei) ontruimd worden. Om twee uur ontploften de in den kelder liggende benzinereservoirs, hetgeen even wel geen verdere onheilen veroorzaakte, Minister-president Tardieu was in den vroegen morgen ook op het terrein van den brand aanwezig VEILINGSVEREENIGING „ZUID-BEVELAND" TE GOES. Exportveilingen van 11 Juli 1930. Aardbeien v.m. 10 uur B-kwaliteit f 19,40, Aardbeien n.m. 3 uur B-kwa liteit f 19,50, Aardbeien n,m. 7 uur B- kwaliteit f 19,20, Zwarte bessen aan voer f 10,50 a f11,10, Zwarte bessen levering f 10,70, Roode bessen f 6,20 a f 6,90, alles per 100 Kg. Kleine veiling: Kruisbessen f 0,70 a f 4, Zwarte bes sen fll a f12. Idem natte f4, Roode bessen f3 a f 11, W itte bessen f 5 a f 13, Aardbeien f 19 a f 24, Frambozen f28 a f35, Vroege Oranjepruimen f 24, Madeleinen f 15 a f 27, Idem afval f 2 a f 4, Tomaten f 14 a f 20, Idem uit schot fl a f4, Snijboonen f28 a f37, Groene boonen f 4 a f 20, Gele boonen f 1 a f2, Postelein f 12, Zilveruien f 4 Augurken f2 a f23, Aardappelen fl a f4, Idem poters fl a f2, Kersen: Klerken f 30 a f 35, Zoete Morellen f 16 a f 19, Zwarte Vleeschkersen f 18 a f21, Roode Blance f14, alles per 100 Kg., Perziken fll a f16, Meloe nen £31 a f 35, Witte komkommers f2 a f6, Groene komkommers f 1 f 3, Augurken f 0,08 a f 0,30, Bloem kool f5 a f 15, Idem uitschot f 1 f 3, Roode kool f 3 a f 4, Spitskool f 4, Andijvie f2,40, Kropsla 0,50 a f2, alles per 100 Kg., Pootuien f 2,50 f4, Wortelen fl a f3, beide per bos. Exportveiling van 12 Juli 1930. Tomaten A-kwaliteit f21, Tomaten B-kwaliteit f17, Tomaten C-kwaliteit f21, Tomaten CC-kwaliteit f10, Zwar te bessen aanvoer f 10,30 a f 12,10, Zwarte bessen levering f 12,10, Roode bessen f5,50 a f6,10, Aardbeien n.m. 3 uur B-kwaliteit f 18,10, alles per 100 Kg. Kleine veiling. KersenKlerken f 28 a f 32, Zwarte Vleeschkersen f12 a f16, Zoete Mo rellen f 14 a f16, Bruine Blance f12, Hollanders fll, Suikerkersen fll, Kruisbessen f 1 a f4, Zwarte bessen uitschot f 2, Roode bessen f 1 a f6, Witte bessen f7, Frambozen f35, Aardbeien f16, Vroege Oranje prui men f 27 a f 31, Madeleinen f 13 f29, Afval Madeleinen f 1 a f5, West friesperen fll a f14, Tomaten f14 a f 17, Tomaten uitschot f 1 a f 4, Groene boonen f5 a f 14, Aardappelen f3 a f 4, Aardappelen poters f 1 a f 2, Aard appelen kriel fl, alles per 100 Kg., Meloenen f30 a f51, Witte komkom mers fl a f4, Groene komkommers f 1 a f 2, Augurken f 0,17 a f0,24, Krop sla fl, Bloemkool f8, alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING .K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 11 Juli 1930. Exportveiling van 8.30 u. v.m. Aardbeien Jucunda f 19,10 a f 19,30 per 100 Kg. Groote veiling. Frambozen f 16,20, Zwarte bessen f10 a f 10,30, beide per 100 Kg. Kleine veiling: Meikersen f 14 a f 32, Hollanders f 16 a f21, Klerken f23 a f35, Krieken f23 a f35, Vleeschkersen f 17 a f21, Morellen f 13 a f 19, Roode Blance f12 a f16, Zuurtjes f22, Frambozen f14 a f33, Roode bessen f4 a f13, Witte bessen f6 a f9, Kruisbessen fl a f5, Oranjepruimen f 14 a f27, Madeleinen f18 a*f32, Aardbeien fll a f28, Janbaasjesperen fll, Gele boo nen f4 a f6, Groene boonen f6 a f8, Wagenaarsboonen f4 a f8, Dubbele princessen zonder draad f16 a f20, Snijboonen f18 a f27, Aardappelen f2 a f6, alles per 100 Kg., Tomaten f3 a f 12 per 100 pond, Perziken f 2 a f9, Komkommers f2 a f7, Augur ken f0,10 a f0,25, alles per 100 stuks, Wortelen f 3 a f 5 per 100 bos. Exportveiling van 4.30 u. n.m. Aardbeien Jucunda f 19,60 a f20,20 per 100 Kg. Veiling van 12 Jdli 1930. Exportveiling van 8.30 u. v.m. U.C.B.-tomaten: A-kwal. f 10,20, C- kwal. f10,20, CC-kwal. f5,10, alles per 100 pond. Kleine veiling. Klerken f25 a f31, Blankers f10, Morellen f9 a f15, Vleeschkersen f 16 a f24, Krieken f 13 a f 19, Roode bes sen fl a f3, Witte bessen f4, Zwarte bessen fö a f7, Kruisbessen fl a f2, Frambozen f10, Dubbele princessen zonder draad f7 a fll, Wagenaars boonen f6, Groene boonen f4 a f6, Aardappels f5, alles per 100 Kg., To maten f8 a f 12 per 100 pond. AANBESTEDINGEN. Juli: 18 Goes, levering brandstoffen, Ge meente Goes. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 15 Goes, weiland en wegelïng, van Dissel. 15 Goes, 3 woonhuizen en erven, koetshuis, stal en erf, bouwland, van Dissel. 17 Biezelinge, verp. hofstede met tuin, boomgaard en erf met bouw- en weilanden, Kram. 17 Kapelle, bouwland, Kram. 18 Wemeldinge, -landbouwers-inspan en veldvruchten, Kram. 24 Kattendijke, 2 woonhuizen, bouw land, veldruchten, boeren-inspan, en inboedel, Jonkers. 24 Kattendijke, bouwland en veld vruchten, Jonkers. Augustus 27 Biezelinge, kapitale boeren-inspan, Kram. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Juli: 15 Landbouw-Bioscoop, „Blanke Bal last". MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 14 Juli 1980. flasaanvoer blauw f 0, a f 0, 2500 Groningen f 0.a f0.—5000 geel f 0,af 0,dauwrood f 0,— a f 0,wit f 0, a f 0, Alles onverkocht; handel flauw. Zaden geen noteering. Boekweit, Mansjoerische disponibel f 11,85, Juli/Aug. aflading f 11,25. Granen huitenlandache prijshoudend. Heel f 13,75 a f-.-, Mais f155,—. Haver f 6,75. Binnenlandsche: Tarwe f 10,75 a f 11,25 Overigens geen noteeringen. AardappelenZeeuwsche Blauwe geen aanvoer. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 810 eerste kwaliteit f 0,61 a f 0,63 tweede f 0,5'9 a f 0,61 derde f 0,57 a f 0,59 zouters f 0, f 0,export f 0,58 a f 0,62. Handel lui. WEERBERICHT. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Jacobus, z.v. Marinus Beeke en Cornelia Grootjans; Herman Paul, z.v. Herman, Theodoor Coops en Wilhel- mina Johanna Antonia Koks; Adri-ana Jacoba, d.v. Anthonie Snoek en Adriana Francina Harinck. Huw.-afk.Cornells Karelse, 31 jr., j.m„ en Sara Elizabeth Luteijn, 25 jr., j.d. te Zuid'zande. Overleden. Floris v.m Boven, 54 jr., weduwnaar van Jacoba Paauwe, te 's H. Arendskerke; Maria Caljouw, 64 jr., echtgenoote van Jan Johannis Rottier. Ondertrouwd: J. A. ROSS Arts, J. M. OUDAKKER. Blokzijl, Noorderkaai. Amsterdam. Heden ontsliep na een smar telijk geduldig gedragen lijden, in haren Heer en Heiland, mijn innig geliefde Echtgenoote, MARIA ROTTIER, geboren Caljouw, in den ouderdom van 64 jaar en 7 maanden. Haar diep bedroefde Echtgenoot, J. J. ROTTIER. Goes, 14 Juli 1930. J. A. v. d. Goeskade 75. Eenige en algemeene kennis geving. (Kosteloos.) Bij vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, d.d. 9 Juli 1930 is verklaard in staat van faillisse ment JAN HUIGE Jzn„ Commission- nair, wonende te Nieuwdorp, gemeente 's Heer Arendskerke, met benoeming van den E.A.Heer Mr. J. H. BYBAU, rechter in voormelde Rechtbank tot Rechter-Commissaris en van onderge- teekende tot Curator. Goes, 10 Juli 1930. De Curator, Mr. PH. R. HUGENHOLTZ. De verwachting tot den avond van 15 dezer luidt, matige tijdelijk wellicht toe nemende Al. tot N.W. wind, zwaar be wolkt met regen, weinig verandering in temperatuur. LICHT OP. Dinsdag 15 Juli Woensdag 16 Juli 9.44 uur 9.43 uur GOES. Met ingang van Donderdag a.s. worden voortaan des Dinsdags, Don derdags en Zaterdags n.m. 1 uur EXPORTVEILINGEN gehouden van Dubbele Princesse- boonen zonder draad. De aanvoer daarvan moet plaats hebben uiterlijk vóór 11 uur voormiddag. HET BESTUUR. maar de juiste indeeling van Uw advertentie Gist-Tamine overwon! Het bracht rust. zekerheid, een helderen geest, werklust, uithoudingsvermogen, waar eerst depressie was moeheid en lusteloos heid. overspannen en uitgeputte zenuwen, spijsvertenngsbezwaren en hoofdpijn ONZE GARANTIE. Neem gedurende eemgen tijd twee tabletten na eiken maaltijd begin met een fleschje van 75 cent Wanneer gij na het gebruik hiervan geen verbetering bespeurt, zendt ons dan de ledige verpakking en wij zenden U omgaand het geld terug IRVING'S GIST-TAMINE is verkrijgbaar bij alle Apo thekers en Drog. m fleschjes van ƒ0.75. 1.65. 3.-. 6— Wacht U voor namaak! N.V Alg Holl Handel 6 Industrie Maatschappij Denneweg MO. Den Haag

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3