Allegorische Optocht te Goes WELFSCHOEN „.mef te in't fend n" rosco/ JACQ. PLOÜYIER, Gtoporlstraat 21, WAARDE. FLINKE JONGEN Voorkomen is beter dan genezen. Mug-gebeten op 11 September 1930. - Draagt daarom de - Gemengd Nieuws. Advertentiën Verschillende Nationale Kleederdrachten, voor meisjes en jongens beneden 15 jaar. HYPOTHEEK Fosco met melk en een stukje ijs is De smakelijke Zomendrsnh een nette Dienstbode Een vreeselijke dood. Naar uit Kaposvat gemeld wordt, was daar sedert eenige weken een oude bede lares verdwenen, die gewoonlijk van dorp naar dorp trok, waardoor haar verdwij nen aanvankelijk niet opgevallen was. Thans echter vonden de boschwachters van graaf Andor Széchenyi in de prikkels draaversperdring, die het jachtgebied van den graaf afsluit, haar lijk. Het blijkt, dat de ongelukkige onder het prikkeldraad heeft willen doorkruipen, daarin is blijven hangen, zich niet meer heeft kunnen los maken en dientengevolge in deze eenzame streek van honger gestorven is. Cocane-drama te Brussel. Voor de 19e kamer der Brusselsche correctioneel© rechtbank is gedurende twee dagen een dier groote stadsdrama"s be handeld, welke zich in een duistere, half- mondaine sfeer voltrekken en naast sensatie steeds een geprikkelde nieuwsgierigheid wekken. Een goede maand geleden werd een jonge vrouw, Madeleine Cariaux, danseuse in nachtgelegeinhedendood gevonden in garconnière van mr. Roger Lannoy, een drie en dertigj-jarige Brusselsche advo caat, bekend type in de uitgaande wereld. De dood werd toegeschreven aan het over(- mjatig gebruik van cocaïne, die haar met misdadige doeleinden door Lannoy zou zijn toegediend. Zes beklaagden hadden zich voor rechtbank te verantwoorden. Roger Lan noy, Hildegarde Hartwich, mannequin van beroep, en nog vier personen, allen beschuldig van het in bezit hebben en het verhandelen van verdoovende middelen. De debatten gedurende de behandeling van het proces hebben het zedelooze leven van de hoofdbeklaagden, die tot de cate gorie van nachtclubsbezoekers, drinkers en spelers behoorden, blootgelegd'. Madlel- leine Carriaux was aanvankelijk de minna res van Robert Lannoy, daarna had' zij plaats gemaakt voor Hildegarde Harij- wich en had zij zich „verloofd1" met den kunstschilder Marcel Stobbaerts, een be kende figuur in het Brusselsche kunstleven. De vrienden- en vriendinnenkring van Lannoy maakte zich schuldig aan het ge bruik van verdoovende middelen, die uit allerlei mysterieuze kanalen werden toege voerd. Een poel van verderf en zonde, waarin het troepje langzaam ten onder ging. Lannoy bracht eerst Madeleine Carriaux, daarna Hildegarde Hartwich er toe coca ine te gebruiken; hij diende het haar op alle mogelijke manieren toe, vermengde het in whisky. Madeleine Carriaux, die zich onweer staanbaar tot Lannoy aangetrokken voel de, kon hem niet loslaten, ook niet toen zij met Stobbaerts in het huwelijk zou treden. Haar plaats was echter d'oorHil) degarde Hartwich ingenomen.... Wat er precies gebeurd is, weet men niet, doch i n April j.l. op een middag omstreeks vijf uiur werd Madeleine Carriaux dood gevonjden ten huize van Robert Lannoy, die verze kert dat zij met opzet tijdens zijn afwezig heid een groote dosis cocaïne heeft ge- nomen om een einde aan haar leven te maken, terwijl er echter teekenen zijn, die er op wijzen dat Lannoy haar de dosis heeft toegediend, hetzij omdat hij zelf was beneveld en niet meer wist wat hij deed, hetzij om zich van haar te bevrijden. Robert Lannoy werd wegens het in bezit hebben van cocaïne en het verspreiden ervan tot een gevangenisstraf van een jaar veroordeeld, en wegens dood door schuld (het onbeheerd laten staan van een flacon, welks inhoud, naar hem bekend was, ge vaarlijk was) tot drie maanden gevangenis, Hildegarde Hartwich krc©g driemaanden. De vier handelaren in verdoovende mid delen werden tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Dusseldorfsche moorde^ naar. Naar de justitie te Dusseldorf mede deelt, blijkt het verhoor van den Dussei- dorfschen moordenatar Kuerten meer moei lijkheden op te leveren, dan de politie ven- wacht had. Bij de pogingen om nadere bij zonderheden vast te stellen omtrent de da den, waaromtrent Kuerten een bekentenis heeft afgelegd, kwam hij zoo vaak in te genspraak met zichtzelf, dat noch de rech ter van instructie, noch de politie er meer wijs uit kon worden. Kuerten wijzigt telkens zijn bekente nissen; een gedeelte heeft hij reeds h| roepen. Daarom zal thans een onderzoek worden ingesteld naar zijn geestvermogens, Dat onderzoek zal geruimen tijd' in beslag nemen, waardoor de instructie natuurlijk een vertraging zal ondergaan. De zaak is zoot verward, dat men niet verwachten kan, dat het onderzoek in de eerstvolgende! maanden hervat zal kunnen, wordten. Het levende spoorboekje. Miss Ethel Mason in Londen heeft haar eigen specialiteit. Wie zich op de gej- drukte dienstregelingen, welke toch ook drukfouten kunnen hebben, niet wil verla ten, behoeft slechts de jonge dlame op te zoeken om van haar eiken trein in de En gel sche provincie opgenoemd te krijgen. Ze kan alle vertrek- en aankomsttijden der treinen in alle aan de lijnen liggende stations opgeven. Ze staat met de spoor- wegbesturen in direct contact en wordt om haar buitengewoon geheugen graag in ver scheidene belangrijke quaesties betreffen de de spoorboekjes geconsulteerd. Bezoe kers met de onmogelijkste vragen komen bij haar en nog nimmer heeft ze ook maar de kleinste vergissing begaan. Eens meende iemand een vergissing in een opgave van haar te kunnen aanwijzen, maar het kwam er op neer dat de fout lag bij de spoor, welke een trein iets te vroeg had laten ver trekken. Ook bij politioneel© en justitloi- nee'.e onderzoekingen wordt miss Mason vaak geraadpleegd, daar ze1 zonder tijld- roovend nakijken prompt en onvoorwaar delijk betrouwbaar bescheid weet te ge ven over de op een bepaald1 uur aankomen de en vertrekkende treinen. Dit speciale vermogen uitte zich al als kind bij haar; na eenmaal lezen kon ze haar lessen enz woordelijk opzeggen. Nu is die gaaf een beroep voor haar geworden, d'at haar een mooi inkomen verschaft. Ze oefent het met groote liefde- en nauwgezetheid uit en het is zeker geen gemakkelijke prestatie, welke ze levert, want de hersenacrobatiek, die er aan te pas komt, moet men niet ge ring schatten. De hoofdprijs dien ze niet kregen. Er is een boekje verschenen, waarin allerlei gevalfen worden verteld van hoofd prijzen in loterijen, welke om een of an dere reden niet aan den eigenlijken kooper en rechthebbende komen. Daar zijn ver scheidene aardige gevallen onder. Zoo bood den bekenden componist en kapel meester Karl Komzak van het Kurorkest in Baden-Baden een lid van het orkest een Servisch tabakslot te koop aan, daar hij erg in de dalles zat. Komzak gaf den musicus tien florijnen en liet hem het lot, dat hem een erg onzeker bezit leek. Eeni ge dagen later kwam het er met den ihoofdf prijs uit. De musicus was wel wat verle gen ten aanzien van zijn dirigent, dli© hem bijna leed deed, maar lompen liet hij zich in elk geval niet en hij schonk hem bij het afscheid als dank een kostbare viool. Detlev von Liiiencron, die wat geld op perbest had kunnen gebruiken, en die ook altijd gesjochten was, zat in een kneip met vrienden, toen een jonge dichter, die inder1- daad niets meer had en dien men dat ook kon aanzien, Liiiencron, dien hij vluchtig kende, een kwart lot der Pruisische loterij voor drie mark aanbood. Maar Liiiencron kon de drie mark niet missen en een jour nalist kocht den jongeling het lot af. Bij Bij Muggebeten en beten van andere insecten doet men de jeuk ophouden en de opzwel ling verdwijnen door Doos 30,60, T ube 80 ct. Purol de eerste trekking viel de hoofdprijs op dit lot. Alle getuigen van den merkwaard!» gen koop werden door den journalist op een fuif genood en Liiiencron moet op een vergevorderd1 uur vaak voor zich gemom peld hebben: Om het groote lot te trek ken moet je ten minste het geld hebben om het te koopen. Natuurlijk komt de hoofdprijs ook wel in de handen waar hij moet zijn. Een kas sier vam Albert von Rothschild, de op richter van de Oostenrijksche Lander- Kreditbank, op wien hij zeer gesteld was, trouwde. Kort voor de bruiloft gaf hij hem een Oostenrijksch Roode-Kruislot met de woordenMijn huwelijkscadeau. De man was zeer verbaasd over de krenterigheid van zijin chef, die anders heusch niet op geld zag. Maar al gauw kwam uit, dat op het lot al de hoofdprijs was gevallen. MARKTBERICHT. GOES, 8 Juli 1830. Roomboter per pond f 1,05 Eieren per 100 stuks f 4,80 Boter per kilo f 1,80 a f 0 Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,20 Middenprijs boter per kilo f 0,90 a f 0 Roter aan particulieren f 1,a f Eieren aan particulieren verkocht 6 cent. Kleine eieren cent. Ganseieren groote 0 cent. kleine 0 cent. Eendeneieren f 4, Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Beveland V.P.Z. Aangevoerde eieren 16539 stuks. Prijs f 5,20 per 100 stuks ROTTERDAM, 8 Juli 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 212 paarden, 25 veulens, 0 ezels, 232 magere runderen, 670 vette runderen 372 vette kalveren, graskalveren, 362 nuchtere kalveren, 158 schapen of lam meren, varkens, 28 biggen, 7 bok- of geiten 8 overloopers. Prijzen per J kilokoeien van 34 tot 40, 50— 52J en 57-58 et.; stieren van 43, 4648, 51—54; kalveren van 47-J tot 50, 55 tot 59, 65 tot 67J ct„ ossen van 43, 4851, 52-J57J cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 230 tot f420 tot flalf- koeien f 225 tot f 400, stieren, f 145 tot f540, pinken f120 tot f190, vaarzen f170 tot f240, paarden f195 tot f285 slachtpaarden f170 tot f220, hitten f90 lot f 180, veulens f 90 tot f 160, IJ- jarige veulens f tot f biggen f 16 tot f22, biggen per week fl.75 tot f2,25 overloopers f tot f -^ras- kalveren f tot f foknuchtere kal veren f 22 tot f 28,slacht nuchtere kalveren f 15 tot f]8. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Juli: 1G Borsselen, landbouwers - inspan, Beth. 11 Kloetinge, veldvruchten, van Dis sel. 15 Goes, weiland en wegeling, van Dissel. 15 Goes, 3 woonhuizen en erven, koetshuis, stal en erf, bouwland, van Dissel. 17 Biezelinge, verp. hofstede met tuin, boomgaard en erf met bouw- en weilanden, Kram. 17 Kapelle, bouwland, Kram. 24 Kattendijke, 2 woonhuizen, bouw land, veldruchten, boeren-inspan, en inboedel, Jonkers. Augustus: 27 Biezelinge, kapitale boeren-inspan, Kram. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Oude tijd). Dagen. 10 Juli 11 12 13 14 u 15 16 Hoogwater Vrm. Nam 2.46 3 31 4.14 4.49 5 24 6.00 6.88 3.10 3 55 4 83 5.08 5.40 6.14 6.48 Laagwater Vrm. Nam. 8.23 9.06 9.46 10 21 10.54 11.29 0.04 8.50 9.31 10.10 10.46 11.22 11.57 Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Man, "Vader en Groot vader, den heer HUBREGT VAN IWAARDEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. H. VAN IWAARDEN- Wabeke. Heinkenszand, Juli 1930. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes zal op Dinsdag 15 Juli 1930 des avonds om 7 uur N.T. in >de Prins van Oranjei aldaar, voor de Fa milies P. Reijnhout, A. Okké en dhr. J. M. de Coninck publiek verkoopen: onder Goes 1Woonhuis en Erf a/d Westsingel no. 95 groot 2 A. 8 c.A. Huurder Johs. C. de Witte voor f3.50 p. w. 2. Woonhuis en Erf a/d St. Jacobs- straat no. 24 groot 45 c.A. Huurder v. Hese voor f 3,50 p. w. 3. Koetshuis, Stal en Erf a/d Brouwersgang (zeer geschikt voor ga- rage) groot I A. 63 c.A. Huurders: ged. N.V. van Gend en Loos H. Collignon voor f 300.per jaar en ged. F. Reijerse voor f 10.per jaar. Te bezichtigen Maandag 14 en Dins dag 15 Juli, van t tot 3 uur. 4. Woonhuis en Erf a/d Rose- marijnstraat no. 7 groot 18 c.A. Op gebruik bij de betaling. Onder 's Heer Hendrikskinderen 5. Bouwland in den Goeschen Polder a/d Westenweg, groot 88 A. 70 c.A. (2 Gem. 79 R.). Pachter Jacs. Kaaisteker tot rooven oogst 1936 voor f 120.per jaar. 6. Een Cijns, groot f 2,25 per jaar, op het perceel sectie K no. 314, groot 36 A. 95 c.A., keigendom van Hubr. Wondergem. Onder Schore (Vlake) 7. Weiland en Uitweg groot 81 A. 77 c.A. (2 Gem. 25 R.). Pachter Johs. Verhagen Jud.zn. tot rooven oogst 1933 voor f 60.per jaar. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. De firma LEUPEN te Haarlem stelt zich voor ter gelegenheid der Oranjefeesten te Goes, een onderdeel te vormen van den te houden Allegorischen Optocht, welk onderdeel zal bestaan uit Twee prijzen, elk van f 12,50, worden beschikbaar gesteld voor het mooiste costuum. Bovendien ontvangt elke deelnemer(ster) een album, dat franco wordt toegezonden. Nadere inlichtingen omtrent deelname en costumes verstrekt aarne C. J. VAN ASPEREN VERVENNE, Telefoon 157, iroote Kade, Goes. Na 25 Augustus worden geen deelnemers(sters) meer aan genomen. De Welfschoen geeft steun aan de voeten en rust aan de zenuwen. ALLEENVERKOOP Van particulier (geen bank) gevraagd een eerste Hypotheek op een pand in het drukste van de stad. Brieyen onder No. 821 bureau van dit blad. Want alleen de echte Fosco de zomer- drank bij uitnemendheid, bezit dien PITTIGEN, VERFRISSCHENDEN en OPWEKKENDEN smaak. Laat Uw kinderen ook Fosco drinken, want het is GEZOND, VOEDZAAM en VERSTERKEND. de ideale drank voor Uw week-ends. ZIE TOE, DAT U KRIJGT WAT U VRAAGT, dus uitsluitend ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de „Goesche Courant" worden aangenomen door den heer J. GELEEDST. VOOR DIRECT GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. STATIONS RESTAURATIE, Goes. Ter drukkerij van de GOESCHE COURANT kan terstond een geplaatst worden.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4