Voorkomen is beier dan genezen WELFSCHOEN JACQ. PUTOER, GaizeputsM 21, ROES. LINTVELT'S BAZAR Stadsnieuws Laatste Berichten. Advertentiën. NU IS HET TIJD UNIE-BRIEFJES het Woonhuis, den Inboedel, PLAATST PLOUVIER HEEFT DE SCHOENEN. iNMAAKGLAZEN MONOPOOL op dat zij toch wettelijk bevoegd zijn om in het vak lichamelijke oefenïn gen les te geven en dat zij dan daar toe verplicht kunnen worden. De heer van Liere zei, dat dan nog toestellen aangeschaft moeten worden, die nog al duur zijn. Men kan eerst beginnen om in de openlucht te spelen en dan later zien een geschikt lokaal te ver krijgen. Met 4 tegen 3 stemmen be sloot de raad om eerst in de gemeen tekamer gymnastiek te doen geven. Men kan dan later verder zien. Aan de orde kwam de concept-regeling jaarwedden burgemeesters, secretaris sen, ontvangers en ..wethouders. B. en W. stelden voor om aan Ged. Staten te berichten, dat met de regeling ac coord wordt gegaan, behoudens de wij zigïng der klassenïndeeling, derhalve om1 aan Ged. Staten te verzoeken de 5e klasse te doen aanvangen bij 2001 inwoners en niet zooals in de nieuwe regeling bij 2301, en mochten hierte gen bezwaren bestaan voor den tegen- woordigen secretaris, ontvanger en wethouders te waarborgen het bedrag dat zij op 1 Januari 1931, respec. 1 September 1931 volgens de bestaande regeling zouden ontvangen. De voor- zitter deelde mede, dat zijn salaris naar boven gaat. Door de verandering der 5e klasse zullen de secretaris, ont vanger en wethouders volgens de nieu we regeling minder ontvangen op Januari 1931 als zij zouden doen vol gens de bestaande regeling. Het voor stel van B. en W. werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Op voorstel van den heer Buitenhuis werd beslo ten, Ged. Staten te berichten, Bat met het concept kan worden accoord ge gaan behoudens wijziging der klassen- indeeling, derhalve om aan Ged. Sta- ten te verzoeken de 5e klasse te "doen aanvangen bij 2001 ïnw. en dat de ge meente meent niet te kunnen aanvaar den eene regeling waarbij de bestaan de rechten worden aangetast. De heer Sfraub verliet uit protest de vergade ring voor een oogenblik. Het voorstel van B. en W. om een verwarmd en verlicht lokaal in de gemeente-herberg beschikbaar te stellen voor een in het seizoen 19301931 te houden cursus in landbouwhuishoudkunde wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school wordt benoemd Mej. J. Heg- berg te Brouwershaven met 5 stem- men. Aan C. Sinke werd ontheffing en terugbetaling van schoolgeld ver leend. Het voorstel van B. en W. tof vaststelling der jaarwedden en pen sioensgrondslagen van W. Oostingh J. J. Meulendijk en C. Zandee respec, op f1925,— en f2400,-, f580,— en f 580,en f 2050,en f 2050,Even eens werd aangenomen het voorstel van B, en W. tot stichting van een arrestantenlokaal. De raad besloot kof fie of anderen warmen drank te doen verstrekken aan veraf wonende school kinderen en het salaris van de help ster der bewaarschool die daarvoor zal zorgen met f25,te verhoogen. Besloten werd nog een afheining te plaatsen langs de achterzijde van hef schoolplein en ook tusschen het plein en het erf van M. van Iwaarden in dien ten minste de heer J. A. Trimpe Burger de helft dier kosten wil dragen. Gemeenteraad van Colijnsplaat. Niet voor salavisvevhooging In de Woensdag te Colijnsplaat ge houden vergadering van den gemeen teraad, waren alle leden tegenwoordig. Van den Raad van State was bericht ingekomen, dat de raad nog bevoegd is wijzigingen en memoriën in te zen den voor 5 Juli. (Dit betreft de kwes tie: pensicenstorting gemeente-ambte naren). Vastgesteld werd de pensioens grondslag van C. Davidse te Kort- gene over 't tijdvak, dat hij als tijdelijk keuringsveearts, hoofd van dienst, is werkzaam geweest op f750,Daarna kwam aan de orde hef bekende schrij ven van Ged. Staten, over de jaar wedden van burgemeesters enz. B.en W. stellen voor, met 't oog op den heerschenden landbouwcrisis, afwij zend te beschikken, waartoe met alge meene stemmen werd besloten. Op verzoek van een aantal ingezetenen werd besloten om het pad aan de Westzijde van den Nieuwen Weg als rijwielpad aan te wijzen. Aan B. en W. werd opgedragen de noodige stap pen daartoe te doen. Overeenkomstig zijn verzoek werd aan den heer A. J. Louwers te Kats eervol ontslag ver iaand als gemeente-opzichter, in te gaan op 1 Nov. 1930; onder dankbe tuiging voor bewezen diensten. PROVINCIALE SNIPPERS. Het vreemdelingen-bezoek aan Middelburg was gisteren voor een Juni- Donderdag reeds zeer bevredigend. Met de booten van de lijn Breskens— Vlissingen werden 1100 passagiers en 15 auto's overgezet. Voor het prop. examen voor scheikundig ingenieur, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft, de heer J. Coumou te Wissenkerke. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal Dinsdag a.s. te half vier uur in openbare vergadering bij eenkomen. Agenda Ingekomen stukken. Voorstel tot wijziging der op 10 April 1930 vastgestelde verordening op het fi nancieel en administratief beheer van het Grondbedrijf. - Voorstel tot wijziging der Verordening tot regeling van het Georganiseerd Overleg voor ambtenaren en werklieden. Voorstel tot wijziging der salarisregei- ling voor den laboratoriumbediende aan den Keuringsdienst van Waren. Aanbesteding. Alhier is gisteren aanbesteed de verbon wing van de Chr. Herv. School. Ina schreven werd als volgt: A. de Bruijne en J. M. van Riet, Goes f16679; Kosten en Van Gorp, Wemel- dinge, f 13.800; Goedemondt, Goes. f15.100; H. van Sabben, Goes, f14873 J. W. v. d. Weert, Goes, f 14694. Hooger beroep. De heer C. J. van Liere is ja hooger beroep in het gelijk gesteld van 'de zaak betreffend de motor in de Ijsfabriek alhier Geslaagd. Aan de R.K. Kweekschool voor ond'erÉ wijzeressen te Moerdijk slaagde voor het examen akte L.O., mej. B. van Kalmt''- hout alhier. Voor het eindexamen der Christelijke kweekschool te Middelburg slaagde1 Wilha, Ja. Pha. van der Wart alhier. Onze verbindingen De K. v. K. als bemiddelaarster, De Kamer van Koophandel en Fabrje1 ken voor de Zeeuwsche eilanden te Midi- delburg heeft er dfe aandacht van de direct tie der Ned1. Spoorwegen op gevestigd, dat bij verschillende motor treinen (Vlis» singenGoes) en tramtreinen (Goe« Hoedekenskerke) de aansluiting ,te Goes wordt gemist, terwijl door kleine omzetting deze zoude kunnen worden bereikt. De directie der Spoorwegen heeft mee gedeeld, dat zij tot haar leedwezen in een tweetal gevallen hiertoe thans niet kan overgaan, doch nagegaan zal worden of deze aansluitingen met die dienstregeling aanvangende 5 October a.s. tot stand1 kun nen worden gebracht. Maatregelen zijn genomen: le. dat tramtrein 24, Goes vertrek 21.12 de aansluiting afwacht van motoKr trein 3912, Goes aankomst 21.16, indien er reizigers zijn voor dezen t*ein. 2e. dat motortrein 3911, Goes vertrek 19.00, de aansluiting afwacht van tram|- trein 17, Goes aankomst 19.01, indien er reizigers zijn voor dezen trein. Breskens I—Goes I. Ontmoeting aan den overkant, Zondag a.s. gaat de voetbalvereeniging „Goes" met haar eerste elftal naar Bresj- kens om tegen de club uit die plaats een wedstrijd te spelen. Ook „Breskens" houdt nederlaag-wedstrijden. Daaraan zal ook door „Goes" deel genomen worden. Tot nu toe heeft nog geen enkele club van .Breskens" gewonnen, zoodat „Goes' de kans op den eersten prijs in handen heeft. Als scheidsrechter is aangewezen de heer Huijbrechts uit Goes, die ooit vele wedstrijden der Nederlaag-compe titie in Goes heeft gelold. Een protest. Tegen de zendt ijd-vedee ting. Aan den minister van waterstaat is het navolgend rekwest verzonden „De bestuursleden der A.V.R.O.-steuiir vereeniging voor Zuid- en Noord-Beve- land, gevestigd te Goes, verzoeken hier door beleefd doch dringend! namens een groot aantal Zeeuwsche luisteraars, on middellijk eene aanvullende decisie te willen nemen, waardoor zendtijdverrui ming worde verkregen, zooals door de Algemeene Vereeniging Radio Omroep (A.V.R.O.) is gevraagd, en waardoor het de A.V.R.O. mogelijk zal zijn gedurende de geheele week op eigen zeóiïgr haar al gemeenen omroep te doen liooren De leden van vorengenoemde vereeni ging zijn ervan overtuigd, dat een alge|- meene omnoepveneeniging zonder voor keur van politieke of godsdienstige rich ting slechts geboden kan worden door een alg. omroepver., waartoe naar hunne meening de A.V.R.O. behoort. Zij protesteeren er heftig tegen, dat de leden der A.V.R.O. door de regeering als een politieke groep worden ingedbeld, het geen in het geheel niet juist is, waar toch die leden behooren tot diverse politieke en godsdienstige groepen. Zij besluiten dit verzoek met er bij U met kracht op aan te dringen den ingangs datum van 1 Juli 1930 te verdagen, totdat de A.V.R.O. gelegenheid' heeft gekregen het nieuwe zendsysteem gereed' te mak#; en in gebruik te nemen". Bioscopen. De Landbou/w'-Bioscoop brengt deze week als eerste hoofdnummer: „De zwarte domino"; als tweedle. „De roovers van Santa Fé", een spannend cowboji- drama. 1 -i I 'ld -{fj Ook het Slot Ostende geeft een pro gramma met 2 groote films. Deze heeteiv. „Charlatan", en „De mannen van Leon- tine". In de laatste film speelt dfe Neder land sclie filmster Truus van Aalten mee. Ver. van Vrijz. Godsdienstigen. Zondag 29 Juni geen dienst wegens den landdag der Vrijzinnig-Godsdienstigen te Vlissingen. De Southern Cross. NEW YORK, 27 Juni. Omtrent de lauding van de Southern Cross op het Rooseveldt-vliegveld' alhier kan nog het volgende gemeld' worden. Het publiek verbrak ria de landing de afzetting en het duurde eenigeo tijd voordat die vliegers zich konden bevrijden. Van Dijk verliet het eerst het vliegtuig, gevolgd d'oor Kingsford Smith. Zij worden begroet door verschillende autoriteiten, o.w. de burgemeester van New York. De vliegers zagen er zeer vermoeid uit en zaten onder het stof. Na de begroeting begaven zij zich naar het hotel op het vliegveld ten einde zich te verfrisschen. De vlucht naar New York heeft een vlot verloop gehad, al heeft zij langer geduurd door den mist, dan verwacht was. Kingsford Smith deelde bij aankomst te New York mede, dat hij gedurende de vlucht steeds contact heeft gehad met de radio-stations. De marconist is zoowel gedurende de vlucht boven de Oceaan ais gedurende bet laatste traject steeds in touw geweest. Van Harbour Grace naar New York is bijinia isteeds op 2000 M. hoogte gevlogen Na de officieeie ontvangsten in New York zal de Southern Cross naar Califor(- nië vliegen, waarmee Kingsford Smith zijn wereldvlucht beëindigd zal hebben. Van Dijk vliegt met hem mee naar Caii- fornië. Wanneer de Nederland sche piloot naar Nederland' zal terugkeeren is nog niet hekend. Telegrammen van Van Dijk. Men meldt ons uit Den Haag: Op een door Van Dijk aan het dep; tement van Waterstaat gericht telegram meldend de behouden jtamkomst te Har bour Grace en verder ver'^kkew naar New-York, heeft de minister van water staat aan Van Dijk het volgende telegram gezonden Van Dijk, „Southern Cross", Newl- York. U en' Uw metgezellen hartelijk gelukgewenscht met welslagen. Minister van Waterstaat. De minister van Defensie heeft aan den piloot Van Dijk, via onzen consul- generaal te New-York 'het volgende tele gram gezonden; Wensch U, namens de Kon. Marine, hartelijk geluk met geslaagden tocht over den Oceaan, dien gij als eerste Neder lander en oud'-officier van den Marine- vüegdienst volbracht. Meister van Defensie. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond1 van 28 dezer luidtzwakke tot matige wind uit Z. richtingen, zwaar bewolkt tot betrok ken, tijdelijk regen, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Petrus Jacobus Johannes, z.v. Gerardus Johannes B er nardus van CaWt hout en Adriana Lodewika Verburg. Huw.-aang.. Adriaan Meeuwse, 28 jr. j.m., en Johanna Maria Rooze, 23 jr., j.d. te Wolphaartsd'ijkJan Schouten, 29 jr., j.m., te Dordrecht en Jacoba Mol hoek, 26 jr., j.d. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 25 Juni 1930. Aardbeien, v m. 10 uc*, f 27,10!a f 30,f0 h.m. 3 uur, f 2(7 a f 31, n.m. 7 uur, f26,20 a f27, per 100 K.G. Kruisbessen: aanvoer f2,20 a f2,30, levering f2,10 a f2,70 per 100 K.G, Kleine veiling. Aardbeien f 13 a f 24, idem uitschot f 6 a f 10, Kersen: Meikersen f31, Hollan ders f 30 a f 39, Luikenaars! f 11 a f 13, Roode kersen f 15, Tuinboonen f 1 a f6, Doperwten f4 a f7, Princesse booiien f35 a f45, Postelein fl. Aardappelen (groote) f6,10 a f7,10, idem (poters en kriel) f 1,50. alles per 100 K.G. Exportveiling van 26 Juni 1930. Kruisbessen aanvoer f 1 a f 1,20, leve ring f 0,70, Aardbeien v.m. 10 uur, f 24,20 a f26,70. n.m. 3 uur f23,80 a f 25.30, n.m. 7 uur. f20 a ff23,10. per 1QÖ K.G. i Klein© veiling. Kersen: Meikersen f22 a f43, Hol landers f 19 a f31, Porseieinkersen f 10, Luikenaars f5 a f8, Roode kersen f 10 Uitschot kersen f 1, Aardbeien f 10 a f27, idem uitschot fl a f8, Frambozen f25, Tomaten f3,0 a f40, Postelein f 1 a f2, Doperwten f2 a f 14, Tuinboonen f2 a f5, Groene boonen f36 a f46, Gele boo nen. f 27, Aar dappelen (groote) f 4 a f 7,50, idem (poters) f 2,70, idem (kriel) f 0,30, alles per 100 K.G., Bloemen f8 a f 11, Wortelen f6 a f 11, Kroten f3, Rhabarber f3, Radijs fl, alles per 100 bos, Meloenen (stek) f24, Witte Kom kommers f 1 a f 10, Groene Komkommers f2 a f3, Augurken f 0,62, Bloemkool f2 a f4, idem uitschot f 0,20, Roode kool f5, Kropsla f0,50 a f 1,50, idem uitschot f 0,01 a f0,40, alles per 100 stuks. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Exportveiling van 25 Juni 1930. 8.30 v.m. Aardbeien Jucunda f24,10 a f28,20, idem Mad- Matot f23,80 a f27, beiden per 100 K.G. Groote veiling. Kruisbessen f 1,20 a f2, Roode kool f8,10, beiden per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien fll a f25, Vroege kersen f 12 a f 16, Hollanders f28 a f 58, Por- celeinkersen f 19 a f23, Postelein, fl, Groene boonen f 36 a f 48, Roode bessen f 22 a f 26, Aardappelen f 5, alles per 100 K.G., Kropsalade f 1 per 100 krop, Sniji- boonen f38, Roode koj f6, beiden per 100 stuks, Wortelen f 4 a f 6 per 100 bos. Expomtveiling van 4.30 n.m. Aardbeien Jucunda f 24 a f 27,20, idem Mad. Matot f 26,30 a f 26,70, beiden per 100 K.G. Exportveiling van 26 Juni 1930. 8.30 v.m. Aardbeien Jucunda f23 a f25,80 per 100 K.G. Groote veiling. Kruisbessen f 1 per 100 K.G. Kleine veiling. Aardbeien f 12 a f 30, Vroege kersen fll a f 16, Hollanders f S3 a -f38, Porse ieinkersen f 16 a f 19, alles per 100 K.G. Exportveiling van 4.30 n.m. Aardbeien Jecuttda f 22 a f 24,80, idem Mad. Matot f 23, beiden per 100 K.G. VEILINGSVEREENIGING ,E. M M." TE KRABBENDIJKE Veiling van 2526 Juni 1930. Kruisbessen f 0,90« Aardbeien Bf 26,70 a f23,40, C f 10,10, uitschot f3, B f21,90 a f21,30, C fll,90 a f11,10, alles per 100 K.G. Ondertrouwd J. MOLHOEK en J. SCHOUTEN. Goes, Groote Markt 40. Dordrecht, Wijnstraat 116. 27 Juni 1Q$0. Thuis 13 Juli 3—5 uur. Huwelijksvoltrekking 21 Juli a.s. T oekomstig adres Wolwe versha ven 11, Dordrecht Heden overleed in het Diaco- nessenhuis onze lieve Man, Va der en Behuwdvader C0RNELIS PIETER VISSER, in den ouderdom van 66 jaar. Haarlem F. VISSER—van der Linde. Beverwijk: A. VISSER. A. VISSER—Teitsma. Haarlem, CORRIE P. VISSER. Haarlem, 24 Juni 1930. Pieter Kiesstraat 46. Bezoeken kunnen niet worden ontvangen. De Verassching zal plaats heb ben Zaterdag 28 Juni a.s. te Wes- terveld na aankomst van trein 13.16 uur. Eenige en algemeene kennisgeving. om U te voorzien van (Trekking 21 Juli) die \erkrijgbaar zijn bij W. KRAMER Coiffeur - Witte Paardstr. - Goes De bezichtiging van de gebouwen van de Kapitale Hofstede van den Heer S. WISSE te Nieuw- en Sint Joosland, zal, in tegenstelling met de in dit nummer geplaatste adverten tie, plaats vinden op Woensdag 2 en Woensdag 9 Juli a s. van 2 tot 5 uur N.T. tegen betaling van f 1.per persoon. Boekjes met kaart zullen Dinsdag 1 Juli a.s. verkrijgbaar zijn bij de Notarissen JONKERS en BLAUPOT TEN CATE. De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op Woensdag 9 Juli 1930 te Hoedekenskerke, ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. Wed. S. BURGEL—Vleugel publiek verkoopen: r. des nam. half 2 N.T. in de her berg van H. Uiterhoeve, Erf en Tuin, op het dorp Hoedekens kerke, aan het Elsingwegeling, bewoond geweest door genoemde erflaatster, groot 4 aren 48 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. 2. Na afloop daarvan, aan het sterfhuis a contant: bestaande uit Tafels, Stoelen, 2 veeren Bedden, Kachel, Lampen, Kleerkist, Klok, Glas- en Aardewerk, Kruiwagen en Arbeidersgereedschap. Uit de hand te koop, wegens ver gevorderden leeftijd, Koffiehuis met vergaderlokaal en vergunning. Brieven onder no. 820, Bureau v.d. blad, Uw advertenties in de courant die gij leest. Een advertentie die ge lezen wordt, moet succes geven. Waar het schoenwerk tot dusver aan den voet slechts twee draag punten geeft, n.l. aan den hiel en den voorvoet, verdeelt de WELF- SCHOEN de lichaamszwaarte over de geheele voetzool. De voordeelen hiervan zijn, dat het ontstaan van platvoeten en lastige eeltplekken onderaan dien voet absoluut wordt voorkomen. Draag daarom de Zij geeft den juisten bodem aan den voet. Men vrage inlichtingen bij den alleenverkoop 3/4 Liter met ring en deksel 35 ets. 1 n n I® T/a n n v 43 2 50 Alles met volle garantie. wijd model

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3