HET BESTE LICHT BIJ T LAAGST VERBRUIK Bij Examens Binnenland Gemengd NieuWs. gesprokene belichtte. Een brak schoon Insulinde gleed1 over het dode. Behalve op de prachtige natuur werd1 gewezen op de bronnen van welvaart van Nederland en van Indië. Tijdens de bijeenkomst gaven zich ruim 20 nieuwe leden voor het verbond' op. Het christelijk lyceum Een bestuur gekozen. Woensdag kwam alhier de Vereeniging voor christelijk middelbaar en voorberei dend hooger onderwijs voor Zeeland in ledenvergadering bijeen. Aanwezig wa ren ongeveer 70 leden. Medegedeeld w0rd de uitslag van d'e gehouden schriftelijke stemming over de plaats van vestiging. Uit gebracht zijn 347 stemmen waarvan 319 voor Goes en 28 voor Middelburg, 27 leden hadden geprotesteerd tegen deze stemming en hadden hieraan dan ook niet deelgenomen. Het totale aantal leden be draagt ongeveer 400. Na zeer breedvoe rige discussie werd1 besloten dat de ge houden stemming als bindfend zal gelden en dat men niet zal ingaan op een verzoek van leden uit Walcheren om door arbitrage tot een oplossing inzake 'de plaats van vestiging te komen. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren Dr. J. van Lonkhuijzen te Zierikzee, Mr. J. W. Goedbloed te Goes, H. C. J. Gunning te Yerseke, Ds A. Scheele te Kapelle, Ds. M. van der Vis te Goes, J. Laport te Goes, Ds Raams te Kloetinge en L. J. van Voort- huijsen te Domburg. Over de negende plaats in het bestuur zal in de volgende vergadering een herstemming moeten plaats hebben tusschen de heeren Ds. J. H. C Kamsteeg te 's H. Hendrikskinderem, Ds P. J. Steinz te Goes en J. Wisse te Ka pelle. Het bestuur zal thans de stichting van het lyceum in Goes verder voorbe reiden. De vergadering duurde van twee uur tot omstreeks half zeven. Excursie/ Oudheidkundigen op bezoek. De a-lgemeene vergadering van dan Ne- derlandschen Oudheidkundigen Bond met daaraan verbonden excursie zal 3, 4 en 5 Juli hier ter stede gehouden worden. Na afloop der vergadering geeft de heer Herm. van der Kloot Meyburg eenige me- dedeelingen over de restauratie van de Groote Kerk. Op 4 Juli worden de leden op het stadhuis door het gemeentebestuur ont vangen, waarna een wandeling langs de monumenten wordt gemaakt. Vervolgens zullen de ledten een autotocht door de omgeving van Goes maken. Dan onl- vangt het gemeentebestuur van Wemelt dinge de leden en gaan deze de kerken te Nisse en Kapelle zien. Op den laatsten dag der excursie be zoekt de Vergadering via Vlake Hansr weert en vandaar Walsoorden. Een adres Inzake de standplaats aan autobussen. Men schrijft ons: De B.B.N., Bond van Bedrijfsautoi- houders in Nederland, heeft zich met een adres gericht tot den Gemeenteraad van Goes, teneinde bezwaren te ontwikkelen tegen het voorstel van B. en W. betreffemr de de standplaats der autobussen. Tot nu toe hebben jarenlang de bussen hun stand plaats gehad op de Groote Markt, de gunstigste plaats, omdat daardoor alle verkeer naar en van het centrum der stad wordt geleid, hetgeen voor de passagiers een groot gemak is. Thans willen B. en W. in diverse deelen van de sta-d stand plaatsen aanwijzen. Daaronder is er 'één bij de Koepoort, die tengevolge van het toenemend snelverkeer ter plaatse, al bij zonder ongelukkig is gekozen. Met aandrang wordt daarom bij den. 'Ge meenteraad veifzocht de nieuwe standi plaatsregeling niet aan te nemen. Haven-schoonmaak. De haven zal voor de gewone jaarlijk- sche onderhoudswerken van 16 tot en met 21 dezer voor de scheepvaart gesloten zijn. Goes —Noord-Beveland. Een verzoekschrift tot de Koningin; een pleidooi voor een autobusdienst. Ten vervolge van het hoofdartikel dat we de vorige week aan de verbinding met Noord-Beveland wijdden, dlrukken we hier het volgende rekwest af: Mevrouw! Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekende verkeerscomité der Middenstandsvereenigingen Handels langen" en „de Hanze te Goes: dat bij Uw besluit van 9 April 1930, No. 22 o.m. is' vernietigd het besluit van Ihet College van Gedeputeerde Staten de zer provincie dd1. 18 Juli 1929, No. 119, 2e afd., waarbij aan J. C. Krijger te Goes vergunning is verleend tot het in werking houden van een auto-busdienst GoesWolr phaartsdijksche veer dat gemeldte vernietiging plaats vond o.m. uit overweging, dat slechts dan op een verzoek om vergurainig voor een auto busdienst op dit traject gunstig zou kun nen worden beslist, indien mocht zijn ge vernield. De laatste is door de politie in beslag genomen. Een vrouw, met een kind op den arm, wist zich bij het ongeluk nog juist te redden. bleken, van nieuwe of inmiddels aan den dag getreden omstandigheden, welke eens afwijking van het Koninklijk besluit van 2 Februari 1928, Staatsblad No. 16, zou den rechtvaardigen; dat zoodanige omstandigheden zich thans voordoen, hetgeen blijken mag uit het na volgende dat blijkens hierbij overgelegd' afschrift van een schrijven dd. 3 Juni 1930 Ep 2 No. 15 L 5/40/6 van den Dienst dter Ex ploitatie der Ned'. Spoorwegen afwijzend is beschikt op ons verzoek (eveneens vol gens bijgaand afschrift) dd. 22 Mei 1930, om na aankomst van trein 3005 ten 8.04 ure te Goes een trein toaar Wolphaartsdijk- sche veer te doen loopen; dat gemelde afwijzing door genoemden Dienst heeft plaats gevonden, uit over weging o.m. dat het aantal vervoerde per sonen per dag niet hoog is geweest, terwijl voorts in verband met den omloop van het materieel de beoogde trein niet in de thans geldende dienstregeling kon behouden blij ven; dat adbessante meent, dat gemelde, door dien Dienst aangevoerde argumenten niet steekhoudend'- zijn, wijl toch het personen vervoer inderdaad van veel grooter ont vang is dan doos- den Dienst der Exploi tatie van de Nederlandsche Spoorwegen aangegeven, die alleen rept van per trein vervoerde personen en niet in aanmerking genomen heeft de passagiers van trein en autobus te samen, daar toch gedurende den tijd, binnen welken, het gemiddelde ver voer geconstateerd is, beide vervoermicl- len aanwezig waren; dat een beroep op voor dit traject min der aanwezig zijnd- materiaal naar de mee ning van ondergeteekend'en niet gerecht vaardigd' is; dat medte in aanmerking dient te worl- den genomen, dat de verbinding op de trein No. 3005 (8.04 uur te Goes) van historische beteekenis is, daar deze dienst sinds menschenheugenis onafgebroken heeft plaats gevonden, per omnibus, en la ter per autobus en deze historische lijn, de verbinding, correspondeerende op trein No. 3005, 8.04 te Goes, door de Ned. Spoorwegen 8 idlagen na de stopzetting dan den autohusdienst is verbroken geworden; dat bovendien door burgemeester en wet houders van Wolphaartsdijk blijkens hier bij overgelegd afschrift van hun schrijven dd. Juni 1930 B. No. 152-V-3 een ver zoek is gericht aan de Nederlandsche spoorwegen, waarin eveneens op de onvol doende dienstregeling van de tram Goes Wolphaartsdijksche veer wordt gewezen; dat nu èn door de getroffen maatregelen vanwege den Dienst der Nederlandsche spoorwegen èn ten gevolge van Uwe Ma- steits Besluit van 9 April 1930, No. 22 met betrekking tot het traject GoesWol phaartsdijksche veer voor de betrokken passagiers een zeer ongewenschte toestand is komen te bestaan, waardoor dteze per sonen zeer veel ongerief wordt aange daan, het adressanten voorkomt, dat al leen dan hierin kan worden tegemoet ge komen, wanneer het mogelijk wordt, dat op gemeld traject wederom een autobus dienst wordt onderhouden. Redenen, waarom zij Uwe Majesteit eerbiedig verzoeken Uw bovenvermeld b: sluit te willen herizien of wel het op andere wijze mogelijk te maken, dat een auto busdienst zal kunnen worden onderhort- den op het traject GoesWolphaarts dijksche Veer. Doopsgezinde Gemeente Zondag 15 Juni dies morgens om half elf uur Ds. O. L. van der Veen van VliSr singen. Ver. van Vrijz. Godsdienstigen. Godsdienstoefening op Zondag 15 Juni des avonid's ten 6 uur in het geboiulw der vereeniging, Turfkade 1, onder leiding van Ds. J. A. Lolcama, Bergen op Zoom. Jaarvergadering van de A. N. V. V. te Baarn. Vreemdelingenverkeer. Het congres van bovengenoemde ver eeniging is te Baarn gehoudeD. Blijkens het jaarverslag heeft de ver eeniging met kracht haar actie voortgezet om Nederland in den vreemde bekend te maken. Ook door middel van de radio werd in het buitenland reclame voor Nederland gemaakt, terwijl de jongste film over Nederland een uitstekend pro pagandamiddel bleek. Op de tentoonstel lingen te Luik en Antwerpen wordt met medewerking van bet ministerie van han del en nijverheid door de A.N.V.V. pro paganda voor Nederland gemaakt. Ondanks den grooteD steun van regeerings- en an dere lichamen blijft versterking van de financieele middelen zeer noodig. Belanghebbende personen dienen krach- tigen financieelen steun te verleenen Binnenkort verschijnt een postzegel tot steun van de A.N.V.V. In het verslag wordt de wensch geuit, dat alle V.V.V.-bestnren zullen meewerken om de opbrengst van dezen postzegel zoo groot mogelijk te doen zijn. Het jaarverslag eindigt met de opwekking tot de V.V.V, om in samen werking met de A.N.V.V. mee te blijven werken tot den bloei van Nederland. In verband met dit jaarverslag bracht de voorzitter een woord van groote hulde aan den heer G. H. Ravelli voor de krachtige propaganda, die deze in Amerika voor Nederland voert. Een motorrijder. Die niet rijden kon Woensdagavond om 8 uur was D. te Helmond bij de Bakelsche brug aan het motorrijden, toen hij werd aangehouden door den hem bekenden 18-jarigen S. v. d. Linde, die hem verzocht een ritje te mogen maken. Daar het D. onbekend was dat v. d. L. niet rijden kon en dat hij geen rijbewijs bezat, willigde hij het verzoek in. Bij de Heistraat kon v. d. L., terwijl de motor een vaart van 75 a 80 K.M. had, de bocht niet nemen. Hij kwam tegen het trottoir, waarna hij via een boom tegen de huizen opreed, in zijn val den 18-jarigen wielrijder Ph. Maas mee sleurende, die een zware wond aan het achterhoofd kreeg, terwijl zijn beenen werden gekneusd. De motorrijder bleef liggen. Twee dok toren, die dadelijk ter plaatse waren, deden v. d. L. naar het St. Anthoniusgasthuis vervoeren, waar hij tengevolge van een zware schedelbreuk, later is overleden. De fiets en de motor waren geheel blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtableften ge bruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Een geduchte inbrekers bende gevat. De politie heeft Woensdag in het Com modore Hotel te Nieuw York vier mannen en een vrouw aangehouden, die tot een wijdvertakte en geraffineerd georganiseerde inbrekersbende behoorden. De bende werkte in de hotels van Florida, vele westelijke industriesteden en de juwelierswinkels van Nieuw York. Het onderzoek, dat zich over de heele Ver. Staten uitstrekte, heeft negen weken geduurd. Toen de politie met de revolver in de vuist de hotelkamer binnendrongen, wierp de vrouw een hand vol bankbiljetten ter waarde van 25,000 dollar uit het raam. Men slaagde erin 16 hiljetten van 1000 dollar en acht van 500 dollar op het dak eener kerk terug te vinden. Verder werden in de kamer sieraden ter waarde van 300.000 dollar gevonden, welke opgestapeld lagen op de tafel, waar het vijftal omheen zat. In verband met de aanhoudingen zijn eenige safes in banken door de politie geopend, die meer dan een millioen dollar aan waardepapieren bewatten en bijna 5000 sieraden en diamanten. Als eigenaar van een der safes werd een bookmaker aan gehouden. De waarde van het tot dusver gevonden goed overtreft de anderhalf millioen dollar. Onder de bij den overval gevonden sieraden is een ring ter waarde van 40,000 d., die met eenige andere stukken gestolen is uit een hotel in Miami. Hoofdman der bende is John Watson. De politie had negen weken geleden een tip gekregen, dat hij heel druk had ge werkt, heel het land door, met zijn troep en dat de verdeeling en afrekening over de wintercampagne laat in het voorjaar in Nieuw York zou geschieden. Hij is geschaduwd, dag en nacht, en vijftien leden van zijn bende eveneens. De tocht leidde naar de Pacific kust, de grens van Mexico, de winterverblijven in Florida, diverse steden in het binnenland en ein delijk verleden week naar Nieuw York, Toen de politie de plaats en het uur van het rendez-vous te weten was ge komen, werd het plan ontworpen voor een overval van de leiders der bende als ze heel den buit bij zich hadden. Welke overval uitmuntend is gelukt. Watson en twee der vijf verheugen zich in een lange en rijk voorziene straflijst. De vrouw en de andere man schijnen een blanco straf register te hebben. LICHT OP. Zaterdag 14 Juni 9.51 uur Zondag 15 Juni 9.51 uur Maandag 16 Juni 9.52 uur STAATSLOTERIJ. 5e klasse 14e lijst. Trekking 11 Juni. f100000: 15204 f 1000: 19909 f 400: 1152 6735 9610 13975 19438 20517 f 200: 2168 2927 7636 18848 19133 20758 f 100: 3885 4482 5092 9292 9310 10202 12866 19750 5e klasse 15e lijst. Trekking 12 Juni. f15000: 6183 f 1000: 11520 14087 f 400: 1815 3275 5087 6523 16598 18305 18857 18951 f 200: 4816 5992 6014 8255 11698 16295 f 100: 1714 2497 7826 11168 11195 13991 15547 17469 18652 19229 19593 MARKTBERICHT. Middelburg, 12 Juni 1930. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Noteering werd daardoor niet opgemaakt. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (offic. prïjs- noteering) Boter f0,85. Kipeieren f4,25. Poelje-eieren f2,50. Ganseieren f12,— Aangevoerd door handelaren: Boter f0,80. Kipeieren f3,90. Part prijs: boter f0,921/2. kipeieren £5,—, poelje-eieren f3,50, eendeieren '5.-,

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 3