10ESGHE COURANT PU ROL Stukgehopen 1 BIJVOEGSEL Film* Varia Het meisje, dat met een Koning trouwde ProVincienieuWs VAN DB VAN VRIJDAG 13 JUNI 1930. Over het algemeen is een filmstudio niet bepaald een openbare wandelgelegenheid. Er wordt immer streng opgelet, dat geen onbevoegden zich toegang verschaffen tot de heilige gebieden der cinematografie en men kan veilig aannemen, dat er in de stu dio's alleen maar menschen komen, die er iets te maken hebben. Daar zit echter juist de kneep. Want er is een categorie van personen, die niets met de filmindustrie te maken hebben en die toch toegang tot de studio's hebben. Dat zit zoo. Een filmster heeft het meestal erg druk. Zij werkt, wanneer ze tenminste aan een film bezig is, meestal van vroeg tot laat en heeft derhalve geen tijd om... inkoopen te doen en verschillen de winkels te bezoeken. Temeer niet, om dat de meeste studio's ver buiten het mer cantiele centrum van Hollywood liggen. En toch kan de filmster, die voor alles toch vrouw is, het niet stellen zonder contact met de verschillende winkels. Daarom heeft men, heel simpel, gezegd als de filmsterren niet naar de winkels komen, don komen de winkels wel naar de filmsterren. Dat wil zeggen: verschil lende Hollywoodsche zaken hebben een of meer speciale reizigers en verkoopsters voor de studio's. Er is bijvoorbeeld een heel gewoon en onopvallend meisje, dat men af en toe in de studio ziet verschijnen. Altijd heeft zij een pakje bij zich, een klein pakje in bruin papier. Het ziet er uit als een pakje bo terhammen, maar de inhoud is gewoonlijk varieerend van 100 tot 300.000 dollars. Juweeien! Het eenvoudige meisje verte genwoordigt een der grootste juweliersza- ken van Hollywood. Zij wandelt door de studio's alsof zij een toevallige bezoek ster ware, maar de ingewijden weten wel, dat haar gang Marion Davies, Norma Shearer of een andere ster geldt, die eeni- ge juweeien noodig heeft. Men moet niet denken, dat het meisje oo af en toe maar- eens komt hoorem „of er misschien nog iets noodig is", integem 3eei: zij verschijnt alleen op verzoek en haar firma stuurt haar gaarne, omdat zij smaak heeft, verstand van juweeien en...< omdat ze nie[ opvalt. Want niemand zouf emoeden, dat dit eenvoudige meisje zoon chat aan kostbaarheden met zich droeg. Zoo loopt er ook in de studio's vaak cl» jong advocaat rond. Geen groot man, ie fameuze echtscheidingen behandelt, maar iemand, die het gewone studiopei<- soneel bedient. Waarvan? Van rechtskun dig advies. De jongeman was jaren geleden ook filmacteur, maar kon geen carrière maken. Tijdens allerlei gesprekken in dë studio bleek echter, dat zijn kennis der wet 3n heel gemakkelijk was voor verschillen de ir.enschen, die hem advies vroegen. Ten slotte werd het zoo, dat hij dagen lang niets anders te doen had, dan rechtskun dige kwesties ontwarren. Hij heeft nu een kantoor met vele bedienden, maar zet de zaak op de oude wijze voort. Er is een kleermaker in Hollywood, die nooit in zijn zaak te vinden is, maar altijd in een of andere studio. Hij maakt ongeveer zestig percent van de kleeron, die dë mannelijke sters dragen cn dankt zijn goede klanten vooral aan het feit, dat hij steeds met zijn coupeur naar die studio's komt. Dat bespaart den sters tijd en het passen geschiedt meestal in de pauzes tusschen verschillende scènes. Op dezelfde wijze werkt een groote hcerenmodezaak, die een speciale dassem- 8 FEUILLETON DOOR ALICE HEATH HOSKEN. Vertaald door Dicky Wafelbakker. Na de lunch sprak ik Max alleen en vroeg hem wie de dame was, waarme de ik hem gezien had, maar hij her innerde zich niet, wie dit geweest kon zijn. Ik beschreef haar, doch ook toen schoot hem niet te binnen, wie ik be doelde. Hij zeide, dat hij dien morgen verscheidene menschen, die hij kende ontmoet had, een paar heeren met hun vrouwen en ook nog den Hertog en Hertogin van Gandara. Misschien was het wel de Hertogin geweest. Ik legde hem echter uit, dat de dame alléén was geweest en nog heel erg jong leek. Hoe is het mogelijk1, dat hij een ont moeting met zulk een schoonheid ver geten was? Maar hij beweerde niet bijster sterk te zijn in het onthouden van gezichten, en daar hij met zoo ontzettend veel menschen in aanra king kwam, raakte hij dikwijls in de war Hij zei lachend volstrekt geen „koninklijk" geheugen te bezitten. Het Sebastiaangilde te Oudenbosch een groepje boerinnen heeft zijn 4CÖ-jarig bestaan gevierd met groote feestelijkheden. Hierboven die in haar typische kleederdracht, de feesten kwamen bijwonen. verkooper voor de studio's heeft, terwijl vijf barbiers de heeren acteurs snel even scheren in een hoekje van de studio. De masseur van een bekende voetbalclub gaf er zijn baantje aan, toen hij merkte in de studio's veel meer te kunnen verdienen, door de vrije oogenblikken der sterren te benutten voor een korte maar stevige mas sage. Er is een pedicure, die tot de trouwe gasten behoort, want zelfs filmhelden en heldinnen hebben wel een last van ekster- oogen. De lijst is welhaast eindeloos. Aller lei artikelen worden in de Metro Goidwyn Mayer studio's aan den man gebracht op een hoffelijke en aangename wijze. En zoo hebben al deze verkoopers, reizigers masseurs, barbiers etc. een zekere be kendheid1 gekregen, zoodat het aantal klan ten voortdurend toeneemt. Service! Tijd is geld! Quite American. Concours te Wissenkerke. Ontvangst ten gemeentehuizei 3 500 bezoekers in het bosch. Op tweeden Pinksterdag is in Wis senkerke een muziekconcours gehou den in het bosch „Sorgwijck" van me vrouw de wed. W. J. Vader van 's Gra venpolder. Voor Noord-Bevelanders is een muziekconcours een bijzondere at tractie en daarom waren dan ook al vroeg veel menschen ter been. Te half twaalf werden de besturen van de deelnemende vereenigingen, jury leden enz. door den burgemeester en eenige raadsleden officieel ontvangen in het gemeentehuis. De burgemeester hield een openingsrede, waarbij hij naar voren bracht dat het genomen besluit door den Bond van Harmonie- en Fanfare-vereenigingen in Zeeland om in Wissenkerke bijeen te komen, een gelukkige beslissing is geweest, mede in verband met het 40-jarig bestaan van „Apollo" en de onbekend heid van vele menschen met Noord- Beveland. In vele gevallen, zeide de burgemeester, is Noord-Beveland een vergeten stukje van Nederland. Wat betreft vreemdelingenverkeer zijn Vee- Ik was erg teleurgesteld, omdat ik mij voor de dame interesseerde en er naar verlangde te weten te komen, wie zij was. Ik geloof echter niet, dat haar gezicht mij zoo bijzonder beviel: na tuurlijk vond ik het heel mooi, maai er lag een uitdrukking in haar oogen, die me eenigszins angstig maakte. Eden House. Middernacht. Morgen is het mijn trouwdag. Het was mijn plan geweest eerst later te schrijven, maar ik ben zoo opgewon den en gelukkig, dat er van slapen geen sprake is. Ik heb vandaag iets vreeselijks ge daan. Ik ben er tenminste van over tuigd, dat iedereen er zoo over moet denken. Vanaf het cogenblik echter, dat het gebeurd is, heb ik mij erg gelukkig gevoeld, aangezien hieruit ge bleken is, dat Max inderdaad even veel van mij houdt als ik van hem. Max zou met zijn neef, den Hertog van Gibraltar, bij ons komen lunchen. Per automobiel hadden ze het Paleis verlaten. Ze kwamen erg laat en ik maakte me vreeselijk bezorgd, terwijl moeder en de andere gasten eveneens verwonderd en ongerust waren. Wij zaten allen op het terras, ons afvragend, of er ook een ongeluk had re en Wolphaartsdijk het eindpunt. Spreker hoopte, dat de velen, die nu Noord-Beveland bezoeken, een open cog zullen hebben voor hetgeen ook hier is waar te nemen en sprak den wensch uit, dat dit bezoek een begin punt zal zijn voor meerdere bezoe ken. Daarna hield de voorzitter, de heer Huissoon, een toespraak, waarbij den heer C. Flipse, dir. van „Apollo" een herinneringsmedaille werd over- digd. De eere-voorzitter bracht nu dank voor de goede ontvangst ten ge meentehuize, den ijver van „Apollo" en ook aan Mevr. de Wed. W. J. Vader van 's Gravenpolder, voor het belangeloos afstaan van haar land goed, ten dienste van het te houden concours. Hopende dat de hier ont vangen indrukken tot meerder bezoek mogen leiden, dankte hij alle aanwezi gen voor hun verleende medewerking. Hierna werd de eere-wijn rondgediend. Te half één marcheerden de muziek gezelschappen naar het bosch. Onge veer 3500 bezoekers waren daar aan wezig. Op initiatief van den pachter W. de Jonge, was bij den ingang van het bosch een collectebus geplaatst voor den heer M. Verburg, op Noord-Be veland bekend als de man met den bokkenwagen, die van af zijn jeugd hulpbehoevend is geweest en nu bo vendien ernstig ziek is. Deze collecte heeft ruim f28,opgebracht. De uitslagen van het concours wa ren als volgt: 4e afd. fanfare: „Luctor et Emergo" te Zoutelande, dir. A. J. Geysen, 126 p. 2e prijs. 3e afd. fanfare: „Oefening Kweekt Kunst" te Wemeldinge, dir. M. Huij- sen, 109 p. 3e pr.; „Vlijt en Volhar ding" te Oost- en West-Souburg, dir. J. van Soelen, 144 p. Ie pr. met med.; „Mozart" fe Yerseke, dir. P. Kreijnscn, 147 p. Ie pr., zilv. med. met wissel beker. 3e afd. Harm.: „Eendracht Maakt Macht" te Kortgenc, dir. Ant. Mullie, 111 p. 3e pr.; „Wilhelmina" te Co- lijnsplaat, dir. J. C. Maas, 103 p. 3e pr. 2e afd. fanfare: „Ons Genoegen" fe Kamperland, dir. J. Mullie, 127 p. 2e pr.; „Con Afeszione" te Kwaden- plaats gehad, of wat er anders kon voorgevallen zijn. Toen verscheen Max plotseling om den hoek van de oprij laan te voet. Hij zag doodsbleek en hinkte, en naarmate hij dichter bij kwam, bemerkte ik hoe er een straal tje bloed langs zijn gezicht stroomde, en hij zijn lippen stijf op elkander klemde, alsof hij pijn had. Ik veronderstel, dat het dwaas van mij was, maar ik kon het eenvoudig niet helpen. Ik vloog de trappen af en geheel buiten mezelf van schrik, rende ik hem tegemoet. Hij moet aan de uitdrukking van mijn gezicht ge zien hebben hoe vreeselijk ik over stuur was, en ten aanschouwe van al de gasten, die op hef terras stonden, legde hij zijn arm om mijn middel. Toen ik al die oogen op mij gevestigd zag, had ik van schaamte wel door den grond kunnen zinken. Max scheen het echter verrukke lijk te vinden, dat ik me zoo harte lijk tegenover hem gedroeg, doch het was duidelijk merkbaar, dat hij nog een weinig onder den indruk was van het ongeluk. Moeder zorgde er voor, dat hij dadelijk naar boven ging, ter wijl Arthur, de Hertog van Gibraltar, ons uitlegde wat er gebeurd was. Zij waren tegen een groote motorlorrie opgereden, waardoor het glas van de damme, dir. L. Boonman, 106 p. 3e pr le afd. fanfare: „Oefening na Ar beid" te Nieuw en St. Joosland, dir. P. Meliefste, 126 p. 2e pr.; „Vooruit" te Waarde, dir. P. Krijnse, 144 p. le pr. met med.; „Euterpe" tc Hein- kenszand, dir. L. Bconman, 107 p. 3e pr. Afd. uitmuntend: „Voorwaarts" te Koudekcrke, dir. A. Geysen, 129 p. 2e pr.; „Apollo" te Domburg, dir. M. A. Romijn, 126 p. 2e pr.; „Excelsior" te Middelburg, dir. J. van Soelen, 141 p. 2e pr.; „Oefening na den Arbeid" te Ritthem, dir. P. Meijers 139 p. 2e pr. Eere-afd. Harmonie: „Apollo" te Wissenkerke, dir. C. Flipse, 142 p. 2e pr. met med. Het feest werd des avonds op hef dorp voortgezet. „Het Groene Kruis' Jaarvergadering in Zierikzeei lezing over de zuigelingenbe- scherming in Zeeland. De Provinciale Zeeuwsche Vereen! ging „Het Greene Kruis" hield Woens dag te Zierikzee, in hotel „Juliana", haar 18e jaarvergadering, onder lei ding van den voorzitter, den heer C. E. Plugge. De secr.-penningmeester, de heerM. Nieuwenhuijse uit Krabbendijkie, hracht het jaarverslag uit, waarin voorkomt dat de vereeniging thans ruim 20.000 leden telt, verdeeld over 52 afdee- lingen of combinaties van afdeelingen. In de hoofdbesfuursvergaderingen wer den o.a. pogingen besproken om ook in Zeeuwsch-Vlaanderen te komen tot de oprichting van een vereeniging voor verzekering tegen de kosten van Zie- kenhuisverpleging. De heer Fraser kon later mededeelen, dat 10 van de 12 afdeelingen medewerking hadden toe gezegd, zoodat er veel kans bestaat dat deze vereeniging binnen afzienba re n tijd tot stand zal komen. In de algemeene vergadering dei Centrale Vereeniging nam men met groote meerderheid een door Zeeland ingediende regeling voor de bereke ning van het quotum aan, waardoor gerekend zal worden met het totaal aantal leden dat op 1 Jan. bij de Alg. Ned. Vereeniging was aangeslo- v o ei en. verzacht en geneest men met Doos 30-60. Tubr b0 '.t. Bij Apcth. Drogisten ten en met het getal leden van elke provinciale vereeniging op dien da tum heeft. Nog bevat het verslag de regeling van de cursussen van den Kon. Nat. Bond „Het Oranje Kruis". Volgens het uittreksel van de af deelingsverslagen, blijkt, dat thans 5n 23 afdeelingen de wijkverpleging is ingevoerd. Van 18 afdeelingen werd geen jaar verslag ontvangen. Het verslag werd goedgekeurd, even als de door Schoondijke reeds gecon troleerde rekening, welke aanwijst in ohtvang f 1912,97 en in uitgaaf f 1669,60, alzoo een batig saldo van f 243,37. Als plaats voor de volgende alge meene vergadering werd Goes aange wezen. De heeren Ch. Dieleman te Groede, dr. L. G. Gelderman te Kortgene en S. Hage te Bruinïsse, werden bij en kele candidaafstelling herkozen als lid van het hoofdbestuur en als zoodanig gekozen de heer F. E. Pas te Groede. De nu behandelde begrooting voor 1930 heeft een eindcijfer van f 2978,37, en f7,92 voor onvoorzien. Bij de behandeling der inkomsten werd het quotum bepaald op 8 cent per afdeelingslid. De post subsidie wijkverpleging ad f 1000 lokte discus sie uit. De voorzitter zeide, dat Ged. Sta ten dit subsidie niet meer afhanke lijk stellen van al of niet tekort in kas. De heer Hage zeide, dat het dus nu geen stelpost meer is en vroeg hoe' de verdeeling over de afdeelingen nu moet worden geregeld. Wel is dit vroeger reeds gebeurd, maar spreker meent dat men het nu nog eens goed moet vastleggen. Spr. zou willen dat men dit aan het bestuur overliet en verzocht was soepel te zijn, meer nog dan vroeger. De voorzitter zei dat het de bedoe ling is met deze som alleen te steu nen, die afdeelingen, die niet rond kunnen komen. Vastgesteld is, dat men een nieuwe afdeeling gedurende 3 jaar met f200 hoogstens mag steu nen, en daarvan mag niet worden af geweken zonder overleg met üe Prov. Staten. De heer dr. Ittmann meende, dat men moet vast leggen, dat alleen ver eenigingen, die een gediplomeerd wijk verpleegster hebben, gesteund mogen worden. De voorzitter zeide, dat dit steeds de bedoeling is geweest. Maar de re geering moet bepalen, dat ongediplo meerde verpleegsters niet in dienst mogen worden genomen. De voorzifter zal trachten de voor waarden veranderd en het bedrag van f200 verhoogd te krijgen. Ds. Hoek uit Zonnemaire stelde een motie voor, waarin de wenschelijkheid wordt neergelegd dat de afdeelingen een minimum-contributie van fl moe ten trachten in te voeren. De motie wordt z.h.s. aangenomen. Dr. van Maren Benfz v. Jl. Berg hield hierna een lezing over „De te genwoordige regeling der zuigelingen bescherming in Zeeland". Spreker beantwoordde in de feerste plaats bevestigend de vraag of er re- windruit gebroken was, en ze beiden uit den wagen waren geworpen. Ge lukkig bevonden ze zich niet ver meer van ons huis verwijderd en waren ze blij den automobiel aan een politie agent te kunnen toevertrouwen en on opgemerkt aan de menigte te ontko men. Max kwam naar beneden en maakte zijn excuses, terwijl hij verklaarde weer geheel in orde te zijn. Gedurende de lunch keek hij voortdurend naar mij en daar hij nog steeds erg bleek zag, kwam het mij voor alsof zijn oogen blauwer dan ooit waren. Deze zeiden mij alle mogelijke dingen, zoo dat ik ternauwernood wist waarover mijn gesprek liep met Baron Praxos, den Lostrasiaanschen gezant, die naast mij zat. IK BIED MIJN VERONTSCHULDI GINGEN AAN. Nadat de gasten vertrokken waren, bevonden Max en ik ons een oogenblik alleen in het salon. Ik schaamde mij vreeselijk over mijn impulsief optre den, en vreesde hem een gek figuur te hebben laten slaan. Vanaf mijn prilste jeugd is het mij geleerd nooit in het openbaar uiting te geven aan mijn gevoelens. Max kwam echter naar mij toe en nam mijn beide handen in de zijne. Hij keek me zoo ernstig aan, dat ik heel verlegen werd en losbarstte: „Oh, ik hoop, dat je het niet erg vindt wat ik deed, maar ik was zoo bang, dat je gekwetst werd". Hij glimlachte tegen me en zei op teederen toon: „Het èrg vinden, klein Engelsch meisje? Wie zou niet dank baar zijn voor je hartelijke deelne ming? Je hoeft je echter nergens be zorgd over te maken, want mg scheelt totaal niets". Het was waar, want hg hinkte zelfs niet meer. Even heerschte er stilte en toen drong hef eensklaps tot mij door, dat hij nog steeds mijn han den vasthield. Er lag iets in de uit drukking van zgn oogen, dat mij dwong hem aan te zien.... ik' kon het eenvoudig niet helpen. Eensklaps zei hij met een naar het mij voorkwam zenuwachtig lachje: „Meg, ik geloof heusch, dat je werkelijk een beetje van me houdt". 'Ik vrees, dat als het niet reeds van te voren was geschied, ik dien dag zeer zeker duidelgk verraden had wat er in mij omging. (Wordt vervolgd).

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 1