N°. 64 Vrijdag 30 Mei 1930 117 Jaargang. Bij dit nummer be hoort een bijvoegsel. Rechtszaken. Coöp. Fabriek van Melkproducten „Zuid-Beveland" g.A., te Goes WEGENS VERANDERING i SPOTKOOPJES City Magazijn MOOIE DINGEN VOOR BIJNA NIETS Het meisje, dat met een Koning trouwde Sport. School en kerk ProVincienieuWs dagboekblaadjes. ;alle COUPONS EN LOSSINGEN Hendrikse Go's Baak N.V., ABONNEMENT Prijs per kwartaal in Goes f2, buiten Goes f2,—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt Maandag-, Woensdag en Vrijdagavond. GOESCHE UitgaveNaamlooze Vennootschap Goesche Courant Telefoonnummer 17, na 17.30 No. 244 COURANT en Kleeuwens Ross' Drukkers- en Uitgeversbedrijf gevestigd te Goes. ADVERTENTIËN van 1—5 regels fl,20, elke regel meer 24 cent. Driemaal plaatsing wordt 2 maal berekend. Dienst aanbiedingen en aanvragen 15 et per regel. Advertentiën worden aangenomen tot 12 uur voorm. Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Voor het kantongerecht te Middel burg heeft terecht gestaan F. H. uit Rotterdam, welke vrouw verdacht wordt van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Het bleek uit de ge tuigenverklaringen, dat zij beekjes ver spreidde of deed verspreiden, waarin zij zich dr. liomopate noemt en waar op papiertjes zijn geplakt aankondi gende zittingsdagen te Middelburg. O.a. een wachtmeester der maré chaussée had zich naar het spreekuur begeven en hem waren kruiden voor geschreven voor pijn in de ingewan den. De gemachtigde van verdachte mr. J. J. W. Pompe van Meerder voort uit Rotterdam, gaf de feiten ver schillende door haar behandelde per sonen werden gehoord, Öie fl,— voor urine-onderzoek en f 5,50 voor de krui den en pillen betaalden gaf de feiten toe. Verdachte meent, dat alle ziekten veroorzaakt worden door onzuiverheid van het bloed en geeft daarvoor medi cijnen. Zij heeft dit gedaan sedert 1910 of 1911, doch verkocht haar zaak eind December aan zekere K., die haar weer verkocht aan den zoon van ver dachte. De deskundige J. A. Klaassen. die de geneesmiddelen scheikundig on derzocht, verklaarde, dat die hoog stens een waarde hebben van 50 cent en het eenige geneesmiddel er in zijn senebladeren, die laxeerend en bloed zuiverend kunnen werken. Een der behandelde patiënten zou van blindheid worden genezen, een van krampen in den rug en pijn in den slokdarm, een van een dikke voet, «en van breuk door zalf, een van toe vallen, terwijl een die reeds vroeger homopatisch werd behandeld, meende met een werkelijke homopathe te doen te hebben. De ambtenaar van het O. M., mr. Sikkel, achtte de feiten bewezen. Ver dachte heeft op 30 Jan. en 6 Febr. te Middelburg geneeskundige praktijk uitgeoefend door het stellen van diag nosen en het toezenden van medicij nen. Spr. vorderde tegen verdachte 2 maal 2 maanden hechtenis. Zij is vol gens hem recidiviste. De gemachtigde zeide, dat homoe- opathie nog nergens met geneeskunst is gelijk gesteld en ontkende, dat ver- Van af 1 JUNI bij onze slijters verkrijgbaar prima volle Melk 9 cent per Liter. Deze verlaging is N I E T t ij d e 1 ij k DOET UW VOORDEEL! IN FEUILLETON DOOR ALICE HEATH HOSKEN. Vertaald door Dicky Wafelbakker. De schrijfster van dit merkwaardige dagboek is over de geheele wereld be kend als een van de schitterendste en mooiste vrouwen van haar tijd. Indien het ons veroorloofd was me de te deelen op welke wijze dit docu ment ons in handen kwam, zou deze onthulling op zichzelf reeds een ro mantisch verhaal vormen. Wij bieden onzen lezers dit boek aan in de vaste overtuiging, dat zij geboeid zullen wor den door den eenvoud en oprechtheid welke spreken uit de innerlijke ge dachten der jonge Koningin. Zij zullen zeer zeker deelen in haar verdriet en vreugde als zij een levendige beschrij ving geeft van haar dagelijksch leven in het mooie en bloeiende land, waar over zij regeert. Haar charme, edelmoedigheid, opge wektheid en goedertierenheid tegen over haar vijanden, moeten iedereen die haar lotgevallen leest, aantrekken. Bovendien blijkt heel duidelijk uit el- dachfe diagnoses heeft gesteld. Zij pleegde zuivere commercieele hande lingen. Dan zou men een drogist, -die een middel tegen pijn in den buik geeft, ook kunnen vervolgen. Als er sprake is van een strafbaar feit, dan het hoogstens zijn overtreding der art- senij-bereidkunst. Ernstige straffen zijn voor haar jaren lang geleden en is er dus geen sprake van recidive. Spr. vraagt bij strafoplegging een geldboete. Vervoer van doodgeboren kalveren Voor het kantongerecht te Middel burg hebben terecht gestaan L. K. uit 's Heerenhoek, D. Q. W. uit Mid delburg en C. W. v. d. B. uit Vlis singen. Eerstgenoemde zou te 's Gravenpol der twee doodgeboren kalveren heb ben gekocht en deze hebben vervoerd of doen vervoeren naar -den stal van W. te Middelburg, zulks in gesloten zakken. Daarna heeft hij ze verkocht aan v. d. B., die directeur is van een slagerij en worstfabrïek te Vlissingen. K. was niet verschenen, W. zeide niet geweten te hebben wat in de zak ken zat en v. d. B. zeide, dat hij leven de kalveren had gekocht. Dank zij de oplettendheid van een keurmeester werden de kalveren in be slag genomen voor zij Vlissingen be reikten. De ambtenaar van het O. M., mr. Sikkel, meende, dat K., die besloten had aan de smeerlapperij waf te ver dienen, zich aan 5 feiten heeft schul dig gemaakt. Ten 1ste aan het ver voer naar Middelburg; ten 2de aan het afleveren aan W., ten 3de en 4de aan het tweemaal ten koop aanbie den aan slagers te Middelburg en ten 5de aan het verkoopen aan v. d. B. Spreker eïschte daarvoor 5 maal één maand hechtenis. W. heeft de rommel onder zijn be rusting gehad en voor hem luidde de eisch f200 boete subs. 20 dagen hech tenis. Tegen v. d. B. werd ten slotte een maand hechtenis en publicatie van het vonnis gevorderd, opdat men te Vlis singen en omgeving weet welk ge vaar men loopt door in diens win kel te koopen. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Gisteren werd de volgende wedstrijd om het kampioenschap van Nederland gespeeld met uitslag als volgt: Go Ahead—Blauw Wit 53 ken regel, dat er in het hart van bijna elke vrouw, onverschillig tot welken stand zij behoort of van welke natio naliteit zij ook moge zijn, hetzelfde omgaat. Een Koningin benijdt soms de eenvoudigste boerin, wier moeizaam bestaan verhelderd wordt door het smettelooze licht van wederzijdsche liefde. De brieven, couranten-uitknipsels enz., waarmede het dagboek der Ko ningin is aangevuld, werden verzameld door iemand, die het voorrecht heeft haar van heel nabij te kénnen. Om zeer begrijpelijke redenen heb ben wij de waren namen der personen, welke een rol in deze geschiedenis spelen, vervangen door andere. Wij verzwegen eveneens de juiste data. Overigens is het dagboek geheel gela ten, zooals het oorspronkelijk werd geschreven. Bladzijden uit het Dagboek van Lady Margaret Lindenfold. Eden House, Richmond. Mei 1 Vandaag is het mijn verjaardag. Ik ben negentien. Over vier dagen ga ik trouwen. Ik kan het niet gelooven. Het is alsof ik in een droom leef. Ik word een Koningin. Het lijkt me zoo grap pig. Ik trouw met den Koning van De stand om het kampioenschap van Nederland luidt als volgt; Go Ahead 7 3 2 2 8 15—13 Velocitajs <5 2 3 1 7 9—12 Ajax 7 3 1 3 7 12-6 Willem II 6 2 2 2 6 12-8 Blauw Wit 8 2 2 4 6 817 LUCHTVAART. Kingsford Smith's vlucht. Zaterdagmorgen vertrek van Schiphol. Kingsford Smith zal Zaterdagmorgen om 8 uur met de „Southern Cross" van Schiphol naar Engeland vertrek ken. De bemanning van het toestel bestaat thans uit Kingsford Smith, E. van Dijk, Jonathan Pattrick Saul (na vigator) en John Stannage (marco nist). Men zal starten van een veld bij het plaatsje Curragh op 40 K.M. ten Zuidwesten van Dublin, dat zich voor den start voor een Oceaanvlucht bij zonder goed leent, omdat het meer dan een mijl lang is en tien meter af loop heeft. Voor het zwaar belaste toestel is deze uitloop wel noodig. Minahassa comité. Trekking loterijen uitgesteld. In zijn Maandag gehouden bijeen komst besloot naar gemeld wordt het dagelijksch bestuur van het Minahassa Comité de trekking der drie loterijen van het Noordelijk, het Oos telijk en het Zuidelijk Comité, uit te Stellen en die te doen plaats hebben in den loop der maand December a.s.; de juiste datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Niettegenstaande de verkoop der lo ten tot heden bevredigend verliep, is het gebleken, dat de organisatie daar van, wat de provincie betreft, zoo veelomvattend is, dat het niet moge lijk is op de aanvankelijk vastgestel- den trekkingsdatum gereed te zijn. Geen teveel meer aan onderwijzers? Voor de betrekking van onderwij zer bij het openbaar lager onderwijs te Zuilen hebben zich slechts 2 sol licitanten aangemeld, terwijl dat aan tal 5 jaar geleden bij de stichting van de 2e openbare school meer dan 200 bedroeg. Te meer is dit verwonderlijk, daar Zuilen een gemeente is, die bin nenkort 10000 inwoners zal tellen en zeer gunstig is gelegen. Immers zij ligt onder den rook van Utrecht, is groofendeels aan deze stad aange bouwd, behoort tot de 2e salarisklasse, geeft door haar ligging uitstekend ge legenheid voor verdere studie en heeft bovendien modern ingerichte scholen. De Engelsche staatskerk. Een belangrijke gebeurtenis in de Engelsche staatskerk, is het feit daf verleden week een openbrief, onder teek-end door 1100 priesters van de Engelsche staatskerk buiten de dxo- Lostrasia en ga met hem in een vreemd land wonen, ver weg van mijn familie en vrienden. Ik had nooit verwacht eens Konin gin te zullen werden. Ik ben zulk een onbeduidend persoontje en daar om maak ik me zoo angstig. Dit is het laatste waaraan ik ooit gedacht zou hebben. Sinds den dood van mijn vader heb ik met mijn moe der een heel kalm bestaan geleid in dit heerlijke, groote ouderwetsche huis met zijn uitgestrekt park. Om te beginnen ben ik niet van ko ninklijken bloede. Mijn vader was de Hertog van Broncaster en stierf jaren en jaren geleden. Het is waar, dat wij door mijn moeder verwant zijn aan zeer hooge personages, doch hierop kan ik mij slecht laten voorstaan, aan gezien deze familie-betrekking in een zeer verren graad is. Tijden geleden huwde een van mijn voorouders een prins, die echter voordat hij op den Troon kon komen overleed. Maar het valt niet te ontkennen, dat het ge slacht van mijn vader een der be roemdste en oudste is van het Brit- sche Keizerrijk. Niettemin bestond er geen reden, waarom ik een Koningin zou worden. Ik beloofde, zoo dikwijls ik maar even tijd kan vinden, in dit dagboek te schrijven en het naar June van cese Londen, gezonden is aan de aarts bisschoppen en bisschoppen. Het stuk is een zorgvuldig opgestelde remon strantie tegen de politiek van de bis schoppen en vertolkt het gevoelen van de Anglo-Katholieke richting. De open brief is volledig in de pers opgeno men. De handfeekeningen echter zijn niet gepubliceerd, teneinde mogelijke persoonlijke moeilijkheden te ontloo- pen. Slechts een certificaat, ondertee kend door den graaf van Shaftesbury, viscount Halifax, sir Samuel Hoare, sir Robert Newman, en Athelstan Ri ley, is er bij gevoegd, bevestigend dat werkelijk de handfeekeningen in hun bezit zijn. Aan het breedvoerig stuk onfleenen wij, dat de 1100 geestelijken zich zeer sterk verzetten tegen de vrij heid van leer, waarbij alle bestrijding van de Anglo-Katholieke opvattingen veroorloofd is, maar alle duldzaam- heïd ophoudt zoodra men aan de Anglo Katholieke richting komt. Scherp be schuldigt het stuk de bisschappen, dat zij, om het parlement en de Protestan ten in het gevlij te komen, een poli tiek voeren, die de Anglo-Katholieken onderdrukt en de uitoefening van hun godsdienst onmogelijk maakt. „Ieder soort van leer en elke soort van practijk wordt geduld behalve de on ze. Eén bisschop heeft niet geaarzeld te zeggen, dat de bisschoppen bezig zijn, het gemakkelijk te maken voor ons, om ons bij de kerk van Rome te voegen. Een ander heeft geadviseerd in het publiek om zulks te doen". Maar zoo gaat het stuk voort, „wij weigeren beslist, om ons er uit te laten drijven". De Anglo-Katholie ke partij eischt het besliste recht voor zich op, om in de Engelsche staats kerk den godsdienst, gelijk zij dien opvatten, te mogen uitoefenen. En de elf honderd geestelijken verklaren in hun stuk nadrukkelijk: „Wij zijn ge komen tot de grens van ons geduld. Wij eischen volledige, onpartijdige erkenning van onze rechtmatige plaats in de Engelsche kerk". De Church Times, het orgaan der Anglo-Katholieke richting, dat het stuk volledig afdrukt, verklaart zich in een hoofdartikel met den inhoud volkomen homogeen en onderstreept, dat voor de Anglo-Katholieken de grens van het geduld bereikt is. Telefoneeren op zee. Proeven op de „Juliana". Dinsdagnamiddag tusschen twee en vier uur is een reeks geslaagde tele fonische gesprekken gevoerd tusschen opvarenden van de „Prinses Juliana" van de Mij. Zeeland en personen aan den vasten wal te 's Gravenhage, Vlis singen, Amsterdam, Rotterdam en Leeuwarden. Het verloop van de gesprekken is zeer bevredigend geweest. De zender op het schip werkte met een energie van 500 watt en op golf lengte van 158 M.; de voor deze tele- Oren te zenden. Zij is mijn eenige, in tieme vriendin, een van het echte soort aan wie je alles kunt vertellen en voor wie je je niet geneert al je in nerlijke gedachten bloot te leggen. De bedoeling was, dat ik eerst na mijn huwelijk hiermede zou beginnen; daar ik echter nu een paar uur vrij heb, voordat ik mij voor den avond moet kleeden, meende ik thans reeds te kun nen aanvangen. Wij gaan met een extra trein naar London, daar er een gala avond in de Opera is en een bal in het Paleis. Max logeert bij den Ko ning. Na -de lunch is hij per auto hier heen gekomen. Ik heb voor deze ge legenheid een prachtige japon van wit zijde, afgezet met zilver deze zou echter veel mooier zijn als de rok niet zoo lang en de mouwen niet zoo groot en ouderwetsch waren. Moeder is erg precies betreffende mijn klee ding. Zij wil niet hebben, dat ik er te opvallend uitzie. Natuurlijk heeft die goede moeder gelijk. Ik heb altijd heel lang met mijn japonnen moeten doen, want wij zijn inderdaad arm, dus zou het niet goed wezen als ze erg chic en modem waren. Bovendien hebben moeder en ik veel zelf gemaakt. Maar ik moet me houden aan mijn belofte aan die lieve June van Oren. Het schrijven van een dagboek valt me totaal niet moeilijk, integendeel; 30 MEI. Het is morgen weer Zaterdag. Eiken Zaterdag denk ik aan de stakkers die niet tegen den vrijen Zondag kunnen. Die zijn et bij dui zenden. De Zaterdag en Zondag zijn voor u en mij een uitkomst, sommigen staan er iedere week opnieuw onwen nig tegenover; maar voor velen zijn ze een onbeschrijfelijke kwelling. Tal van mannen die gewend zijn ds ge- heette week te werken als een paard, voelen zich 's Zondags als een ren paard in 'n fauteuil: onhandig, onge- 'makkelijk en humeurig. De Zondag is voor hen één marteling, en zij zijn op hun beurt een marteling voor hurt vrouw en kinderen. Zij maken plannen en geven ze weer op, maken nieuwe plannen en keeren tof de eerste terug. Zij gaan naar café of Sociëteit omdat zij vinden dat zij wel eens één dag per week mogen doen waar zij zin in hebben en keeren zoo gauw mogelijk naar huis terug, omdat iets onbestemds hun zegt, dat ze wet eens één dag per week „in den boezem van hun gezin" mogen doorbrengen. Als ze weer thuis zijn, hebben zij spijt dat ze niet wal langer zijn uitgebleven. Het is in de zitkamer te warm of te koud. Tocht het nietWaren we maar uitgegaan, het is wel lekker weer. Ofschoon het toch geen weer is om ver weg te gaan. Zullen we allemaal samen een leuk spelletje doen'? Maar 't is toch bijna tijd om te gaan eten. Waar zijn de kranten nu toch? Hindert niet, ikhad ze uit. Wat doe je daar nu weer? Laat dat. Hoe laat eten we? Tegen den avond krijgen ze schele hoofdpijn en worden prikkelbaar. Tot dat bij hun vertrek naar kantoor op Maandagmorgen iedereen in huis een zucht van verlichting slaakt, vanaf me vrouw tot de kat en de kanarievogel. Toch mogen wij over deze beklagens waardige sexe-genooten niet te hard oordeeten. Meestal zijn het heel goede huisvaders als ze niet thuis zijn. foonproeven te Scheveningen gereed gemaakte provisorische zender met een energie van 1 K.W. en op een golflengte van 192.3 M. Noordwijk- Radio treedt als ontvangstation op. De zender te Scheveningen-Radio en de ontvanger te Nora zijn door een in- terlocalen kabel verbonden met het verzamelpunt Amsterdam, alwaar via de vorkinrichting, als voor Indië in gebruik, de verbinding verder wordt geleid over een gewone 'interlocale (of internationale) lijn naar den abonné in elke willekeurige plaats. per 1 Juni vervallende worden verzilverd door GOES. zooveel gedachten bestormen mij, daf mijn pen ternauwernood gelijken tred daarmede kan houden. Vanaf mijn ze vende jaar werd mij geleerd geregeld mijn dagelijksche wederwaardigheden op te schrijven. Toen mijn opvoeding voltooid was ben ik er mede opgehou den en moeder spoorde mij niet aan door te gaan. Ik zou het prettig vinden als ik in alle opzichten was zooals June. Zij ziet er heel aantrekkelijk uit, is don ker en erg mager, heeft zwart bobbed haar en een paar heerlijke, guitige blauwe oogen, terwijl ze een huid be zit als die van een perzik. Haar klee- ren zijn in één woord schitterend. Wij is drie en twintig jaar oud, buiten gewoon rijk en geheel onafhankelijk. Voor zoover ik mij kan herinneren ia ze altijd mijn beste vriendin geweest Alhoewel in Amerika geboren (zij stamt uit een heel oud Hollandsch-Ameri- kaansch geslacht) werd zij in Engeland groot gebracht. Haar zuster, die ver scheidene jaren ouder is dan June, is de Hertogin van Caister. De moeder van den hertog was de intiemste vrien din van mijn moeder en zij aanbad haar eenvoudig. Daarom heeft ze al tijd zooveel van den hertog gehouden en sympathiseert ze ook zoo met zijn Amerikaansche hertogin. (Wotdt vervolgd).

Goessche Courant | 1930 | | pagina 1