Opbouwende Griliek. JACQ. PL0ÜY1ER, Bekendmaking. Van Overal Gemengd Nieuws. DE WELFSCHOEN DE WELFSCHOEN Sommige adverteerders, Advertentiën. A.s. ZONDAG NEDERLAAGWEDSTRIJD GOES I. T. S. C. I. (Oosterhout) Geen vermoeidheid meer. Ganzepoortstraat 21, GOES De moddervloed. Een nieuwe golf. I Een nieuw onheil is over de dessa Likasan gekomen. Een tweede mod-1 dervloed, afkomstig van de Telemojo, I veroorzaakt door de voortdurend val- lende hevige regens, vernietigde zes tien huizen, gelegen in de nabijheid van het terrein der vorige verwoes ting. Daar deze huizen ontrüimd wa ren zijn geen menschenlevens te be-1 treuren. De bevolking is van meening, I dat een oud moeras, dat voor het I grootste deel droog was, wederom I moerassig is geworden. Alle dorpen in de nabijheid worden door de bevol king verlaten, ook die welke volgens I het oordeel van de autoriteiten totaal I geen gevaar loopen. De vloed werd wederom vergezeld door een hevig si nister gerommel, mijlen ver in den omtrek hoorbaar. Alle herstellingen, waarmede men na de eerste ramp was aangevangen, zijn door deze tweede ramp totaal vernield. De pest in Garoet. De Java-bode" verneemt, dat, hoe-1 wel men meende de pest te Garoet I gelocaliseerd te hebben, thans blijkt, I dat zich 7 nieuwe gevallen van deze I gevreesde ziekte hebben voorgedaan, I n.l. 4 in het ziekenhuis, 2 in de ba rakken, en 1 in een particulier huis. Er zijn thans 5Q personen, die met I lijders in contact zijn geweest in de I barakken ondergebracht, terwijl er in I het ziekenhuis nog 60 verblijven. Tof den afgeslagen, daar het souper in en met 17 Mei j.l. waren er reeds het hotel reeds besfeld was Lafer I op den avond kwam men aan Anders- Even een kostelijke versnapering. De N.V. Vïschhandel, reederij en ijsfabriek, voorheen Frank Vrolijk te Scheveningen, vierde Dinsdag het gouden jubileum. Schevïngsche visschersvrouwen, die deel uit maken van het personeel der N.V. worden onthaald. 18 slachtoffers. son's woning. De kinderen verheugden zich zeer over vader, maar vrouw An- dersson, die de kinderen en vaak ook haar werkloozen man alleen onder- Van de gelegenheid om van Neder-1 houden had, scheen minder verrukt, land uit correspondentie met de Zuid- I Tiet tranen in de oogen bekende deze Amerika-vlucht van de Graf Zeppelin Inu de niet geheel gelukte poging om te verzenden is een vrij druk gebruik ge-1 de boerderij Ostra Hoby in brand te maakt. I steken, zeer tot verbazing van den In totaal vervoert het luchtschip 2851 rechter van instructie, want Anders- brieven en 555 briefkaarten uit Neder-1son Tad indertijd den eigenaar, toen afkomstig. I deze hem van die daad beschuldigde wegens beleediging aangeklaagd en200 Bij den aanvang van de vergadering kronen schadevergoeding ontvangen, der i weede Kamer hebben gistermiddag Den nacht bracht Andersson door al e vrouwelijke Kamerleden van een on- in een arresfantenlokaal en den vol- bekende een grooten bos bloeiende brem geilden ging de r!f naar het gekregen met een kaartjej waarop de graf van de vriendin zijner jcugd Het woorden: „Ter eere van art 61 (Dit was ecn vrij- koude morgen en nadat artikel van de gewijzigde Gemeentewet Andersson anderhalf uur aan Ellens bevat de benoembaarheid van de vrouw graf had zitten bibberen, verzocht hij tot burgemeester). 1 voortzetting van de reis en wel langs Te Warschau is een vrouw in hech-1 bepaalde wegen om nauwkeurig te tenis genomen, die als laborante aan het I kunnen wijzen, waar hij brand ge- stedelijk ziekenhuis verbonden was en I sticht had op nog drie plaatsen en als onder zware verdenking staat haar drie 1 hij zijn ouders eenmaal mocht zien kinderen uit haar eerste huwelijk te heb-1 zou hij nog meer vertellen. Zoo kwa- ben vermoord door typhus- en dysentherie-1 men nog een aantal diefstallen en an- baccilcultures uit het laboratorium in hun dere misdrijven aan het licht, welke eten te doen. Naar de „Maasb." verneemt, heeft 1^* sche€n z^zelf klaarblijkelijk zeer de minister van defensie bepaald, dat bij I en te vinden. Werke- eerstvolgende aanbesteding voor het 1 erouw toonde hij voor geen cent. leveren van vleesch aan het leger alleen binnenlandsch vleesch in aanmerking mag komen. Toen vrouw Andersson van de tal rijke misdrijven hoorde, welke haar man had bekend, was ze er heelemaal niet over gesticht, maar meende dat hij zich zou beteren als hij „er uit kwam". Maar toen ze in de krant las van het bezoek aan het graf van de vriendin zijner jeugd, verklaarde ze Een sentimenteele inbreker, haar man tot een onverbeterlijken In het huis van bewaring in Eslöw, ecn I idioot. Waarmede ze niet heelemaal kleine stad in Zuid-Z weden, zat Johan ongelijk had, want Johan Waldemar Waldemar Andersson in voorarrest, ver-1 Andersson is na een onderzoek door dacht van eenige brandstichtingen, zon- de geneesheeren voor geestelijk min der dat het den rechter van instructie was I derwaardig verklaard, mogen gelukken hem de misdrijven te be wijzen. Op een dag liet Andersson. heml 0e levende spiegel, een brief toekomen en deze brief is in. de I criminalistiek een curiositeit. Hij bevatte beiJ ê*oot danspaleis en café-con- bet aanbod van een bekentenis, als eelnige I cer^ keert in het Westen van Berlijn bepaalde voorwaarden werden vervuld en nieuws uitgedacht. Een dame van dan nog slechts 'als zijn voorstel binnen vijf I jniddelbaten leeftijd, groot, blond, uur werd aanvaard', „anders vervalt mijn I Berlijnsch Henny Porten-type, maar aanbod en valt er niets meer aan te doen". Ieen Jaar ti€n ouder, tweemaal ge- Dus een ultimatum. I scheiden en weduwe, een vrouw, die De voorwaarden waren1een bezoek I k^t leven kent, een natuur, die in den van twee uur bij zijn oude pleegouders, I wisselvalligen strijd om het beetje le- 2. bezoek in zijn eigen huis bij vrouiw en I v^n tijd heeft gevonden vier kin- kinderen, twee uur, 3. bezoek aan het graf I deren groot te brengen. Van den la- van een vriendin uit zijn jeugd, waar hij I middag tot den vroegen morgen drie uur wenschte te vertoeven, 4. tijdens I staat deze vrouw in een soort ver den rondrit per auto, waar twee dagen I piecgsterskleeding in de rood-gouden voor nciodig zijn, zal de gevangene be pa-1 vestibule van het café en laat den len welke weg gereden zal worden, I stroom van den komenden en gaan waar gegeten zal worden en wat gege-1 den man haar passeeren. Ze staat opzij ten zal worden. Hij zal zijn beken-1 tegen een grooten, scherp verlichten tenissen naar eigen believen tijdens I wandspiegel, een sierlijke koperen bar- de reis doen. De rechter van instruc-1 «ère scheidt haar van het publiek, tie, die het karakter van den man I Haar blikken zwerven onophoudelijk had bestudeerd, besloot het aanbod lover de voorbijgaanden. aan te nemen. I Hm, hm, mijnheer! De' bedoelde Tusschen twee rechercheurs begon I heer hoort op, een vragende blik treft Andersson in het beste humeur den den spiegel en daalt dan in een hel- rït en bevond, dat de door den rech-1 dere glanzende oogen der vriendelijk ter aangeboden sigaren rookbaar wa-1 lachende dame aan de koperen bar ren. Des avonds kwam men bij de rière. Als een braven zoon, die eens pleegouders, die den pleegzoon, toen I wil uitgaan en zich arnuseeren, lacht ze hoorden, dat hij zijn gemoed ont-1 ze hem toe een lichte, slechts voor lasten wilde, tot bekennen vermaan-1 hem waarneembare handbewe ging naar den. Andersson werd zeer terneerge-1 den schedel Ah! De heer zet slagen en bekende dat hij de boer-1 zijn hoed af, verwijdert snel een rood derij Kalesjö en het rentmeesterhuis I garderobe-nummer, dat in het lint was in Dybeck had aangestoken. De uit-1 vergeten. Domme vergeetachtigheid noodiging der pleegouders om het I maar alle beschaamdheid wijkt voor avondeten te gebruiken, moest wor-|de wetenschap dat hier van beroeps- wege de belachelijkheid te lijf gegaan wordt. Achter den weggaande spreekt de „spiegel" reeds tot een jonge dame: Een ietsje te veel rouge, juffrouw! De jonge dame is heelemaal niet ver stoord over deze inmenging in haar haar toiletgeheimen. De levende spie gel wordt er immers voor betaald. Daarbij is het geen welmeenende vriendin die het beweert. Integendeel, het is een nette, moederlijke vrouw, die het oprecht en goed meent, die men onvoorwaardelijk kan vertrouwen Werkelijk? O, ja, u hebt gelijk... Ze strijkt met hef zakdoekje over haar lippen en gaat dan vergenoegd de danszaal binnen. De spiegel werkt door, acht uur. En hoofdzakelijk slechts met blikken en kleine niet opvallende handbewe gingen. Schoenveters en dassen wor den opnieuw gestrikt, knoopen dicht geknoopt Deze nieuwe aanwinst van een moderne drinkgelegenheid is uit muntend bevallen. Maar het is een uiterst delicaat beroep en de „spiegel" moet heel fijn geslepen zijn. Zoon vermoordt zijn vader. Paul Andrien, de 23-jarige zoon van een kapitein-luitenant ter zee, leerling van de Technische Hoogeschool te Marseille, was gewoon elk weeik-end bij zijn ouders door te brengen in de villa, welke deze bewonen in Cap-Bruin. Maandagochtend op het punt, dat de jongeman naar Mar seille terug zou keeren, maakte zijn vader eenige opmerkingen over zijn gedrag en zijn gebrek aan ijver. De jongen ontstak in woede en bedreigde zijn vader, die zich dit niet liet welgevallen en verklaarde, dat hij het zakgeld' van zijn zoon. zou inhouden. Dol van drift stormde de jongen op zijn vader los en eerst na een zware gordijnroe te hebben afgerukt, waarmede hij den ouden man zoo hevig sloeg, dat deze dood neerviel. De buren snelden toe om den woeste ling te ontwapenen. Hij werd naar het politiebureau gesleept, waar hij de boel kort en klein sloeg en zich zóó verweerde dat hem hand -en beenboeien moesten worden aangelegd. Vrouwen die durfden. Novica Pefcrowic, Servië's gevaarlijk ste rooverhoofdman, die als „de geesel der bergen" bekend en gevreesd was, was sinds jaar en dag de schrik der boeren en overheid, die te vergeefs op. hem jacht maakte en zich genoopt zag een prijs van 50.000 dinars op zijn hoofd' te zetten, als middel om hem in handen te krijgen. Doch alle moeite en inspanning was ijde], want db zwarte Novica dook plot seling verrassend in een dorp op, plun derde de rijkste boeren uit, moordde, stak hofsteden in brand', en verdween even geheimzinnig als hij gekomen was. Waar de loop van zijn buks opdook, sloeg een paniek heele dorpen lam, want er ging zoo'ln schrik van hem uit, dat niemand aan tegenstand dacht. Hij had al op z n eentje, zonder iemands hulp, dozijnen boeren op de vlucht gejaagd', die een po ging gedaan hadden om hem te vangen of te doodbn ten einde de groote belooming te verdienen. Eenige dagen geleden heeft het lot hem eindelijk achterhaald en nog wel niet in de gestalte van gendarmes en sol daten, die sinds maanden op de jacht op hem waren; ook niet in de gestalte yan dappere mannen, maar in die van twee vrouwen, die in heel de streek als be- vrijdsters gevierd worden. De beruchte rooveihoofdman overviel namelijk een huis in de omgeving van Danilowgrad. Hij velde met twee goed gerichte scholen den bewoner, den boer Stanko Simon, om het geld te rooven. Hij had echter niet op db moeder en de vrouw van den boer gerekend, die de schoten gehoord hadden en moedig de ka mer binnendrongen. Ze wisten met stel ligheid, zoo vertelden ze later, dat enkel de zwarte Novica die schoten kon heb ben gelost en wapenden zich met een schoffel en een mangelrol om den roover hoofdman te overweldigen. Ze werden al aan de deur met eenige revolverschoten ontvangen, welke evenwel gelukkig mis ten en wierpen zich op den roover, die met een geweldigen slag met den schoffel geveld werd. Toen hij wilde opspringen kreeg hij een mep met de mangelrol, welke hem buiten gevecht stelde. Nu sleur den de twee vrouwen den roover naar den hof, zette hem met moeite op zijn beenen tegen een Hinken boom, bonden hem er met een paar stevige touwen goed aan vast en haalden vervolgens de gen darmes, die hem gevangen konden nemen. Honderden boeren geleidden in triomf den geboeiden roover naar Danilowgrad, waar hij nu zijn doodvonnis afwacht. die nog weinig ondervinding hebben, meenen, dat de oplage de eenige waar demeter van de publiciteitswaarde van een blad is. De waarde van een blad wordt niet bepaald door de kwantiteit, doch door de kwaliteit of den aard zijner lezers. STAATSLOTERIJ. 5e klasse 3e lijst. Trekking 21 Mei. f10000: 4545 f 1000: 2553 4886 16501 16600 f 400: 9225 16463 f 200; 637 1211 2428 f 100: 289 5694 11518 16865 17068 19823 20013 5e klasse 4e lijst. Trekking 22 Mei. f 1000: 395 2464 3187 11441 f 400: 1413 6406 8680 10949 10970 f 200: 1785 2978 3932 4143 4541 f 100: 4610 5450 7479 10136 10808 15989 16044 17520 17613 18896 20779 MARKTBERICHT. Middelburg, 22 Mei 1930. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f10,a f 10,70. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (offic. prijs- noteering) Boter f 0,87Vi. Kipeieren f4,60. Eendeïeren f4,60. Ganseieren f12, Aangevoerd door handelaren: Boter f0,80. Kipeieren f 4, Eendeieren f4,50. Particuliere prijs boter f0,95, kip eieren f 5,50, poel-eieren f 4,50, eend eieren f5,50. VEIL1NGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Kleine veiling van 21 Mei 1930. Postelein f 15 a f 17, Wondergemap- pels f20, alles .per 100 K.G., Aardbeien f 1,15, Bloemkool f9 a f33, Komkom mers f 1 a f 13, Zaaibegonia's f 8, Aard beien f 0,60 a f 2, Eieren f 4,60, alles per 100 stuks, Kropsalade f 1 per 100 krop, Rhabarber f 5, Wortelen f 13. Tul pen f9, Lathyrus f 3 a f4, Ster Narcis sen 17 alles per 100 bos, Begonia's f 22 per 100 pot. Notaris J. C. KRAM te Kapelle, ia voornemens op VRIJDAG 30 MEI 1930. voormiddags 11 uur (O. T.) in de herberg van den heer M. Korstanje te Wemeldinge, krachtens art. 1223 B, W., publiek te verkoopen: Het woonhuis met werkplaats, open grond en erf, aan den Nieuwendijk te Wemeldinge, groot 4 A. 23 c.A„ eigendom van en in gebruik bij den heer MARTs. VAN DE WERKE. Aanvaarding bij de betaling op 24 Juni 1930. Kampioen 3e klasse Gepromoveerde 2e klasser Binnenkort optreden van Beroeps Artisten in het SCHUT- TERSHOF. Ze zijn aangezocht op te willen voeren een Tooneelstuk, getiteld: Wegens groote onbekendheid van den inhoud, zal aan eenige, daarvoor in aanmerking komende personen enkele vrijkaarten verstrekt worden. DE SCHUTTERSHOF-ZENDER, geeft den voet de noodige hulp om zijn functie bij het foopen op den harden kunstweg te verrichten. Het maken van een flinke wandeling geeft de gezondste lichaamsbeweging, is de beste sport. Wat van de spieren geëischt wordt bij het wandelen, is evenredig met hun kracht. De schoen mag noch van sommige spieren te groote inspanning vorderen, noch de functionneering van andere beletten. Doet hij dit wel, dan zal het gebruik ervan op den duur voor velen een flinke wandeling onmogelijk maken. geeft den juisten bodem aan uw voet. ALLEENVERKOOP:

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 3