DIPLOMATEN GOESGHB COURANT Film* Varia Voor de VrouW BIJVOEGSEL •HE 0e Schelde Zender. VAN DB l i .VAN VRIJDAG 23 MEI 1930. Hallo, Hallo. Hier is het draadloos uitzendstation d' Scheldezender. Vindt u het interessant te hooren, dat de benoeming van een chr. hist, burgemeester te Borssele velen in het dorp teleurgesteld1 heeft, temeer daar de samenstelling van den gemeenteraad een dergelijke keuze niet had doen vermoeden, dat de baden in Vlissingen morgen geopend zullen worden. Waarschijnlijk zullen onder de eerste liefhebbers geen mannen aangetroffen worden, aangezien H.M. de vrouw, ondanks de bewering van den minister van binnenlandscbe zaken tijdens de behandeling van de herziening der gemeentewet, meestal meer bravour t.o. van het water aan den d!ag legt dan de representanten van het sterke geslacht, dat Amy Johnson Üje in een sport vliegtuigje van Engeland naar Indië gevlo gen is in de oogen van het A.R. dagblad in 'Zeeland ongeveer een man-wijf moet zijn. De portretten van liet meisje spre ken zulks echter tegen, dat in Goes nog nooit proces-ver baal is opgemaakt wegens vloeken op den openbaren weg, hoewel Goes een vloek-verbod heeft. Toch zouden we niet gaarne willen beweren, dat er in Goes nooit gevloekt wordt, dat de Amsterdamsche politie een 56-jarigen Middelburgsche handelsreizi ger heeft aangehouden. De man wordt ver dacht van verduistering en oplichting,1 dat we het bericht, volgens hetwelk een onderwijzer van de openbare lagere school in Goes de schoolkinderen geïnspi reerd zou hebben oip 1 Mei vacantie te nemen, gelukkig kunnen tegenspreken. De onderwijzers van onze openbare school hoeden er zich zelfs voor de politiek in verband met het onderwijs te brengen, dat het bericht nopens de inspiratie voor de gangmakers van het bijzonder on derwijs aanleiding is geweest te trachten zieltjes te winnen voor de christelijke lagere school, dat Goes en Tiel jaren geleden ii ons land bekend' stonden als stadjes met de meeste gevallen van ongeoorloofd schoolverzuim, j dat minister Reymer devorige week den toestand van het veer Anna-Jacoba- Zijpe in oogemschouw heeft genomen. Ho- penlijk zal Z. Ex. aan dit veer even krach tig werken als aan de verdeeling van den zendtijd' aan de radio-vereenigingen, dat in verschillende plaatsen in onze provincie gewerkt wordt voor ieen actie ten gunste van de A.V.R.O. dat bij Terneuzen een aanrijding plaats vond tusschen een austo en een mo tor. De motorrijder De Jonge uit Axel werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij naar het ziekenhuis in Terneuzen vervoerd moest worden, dat op de mailboot Prinses Juliana van de stoomvaart-maatschappij Zee land met succes proeven zijn genomen met radio-telefonische kruisgesprekken via den zender te IJmuiden, 105 FEUILLETON DOOR E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van M. HELLEMA. „Het kistje bevatte niets anders dan 'den brief van Cornelius Blunn, den vader, aan zijn zoon. Een particu liere brief van geen belang". Grant glimlachte even en liep door. Itash zag hem na in de lange gang, zag hem verdwijnen. Toen keerde hij zich om en snelde naar de kamer, waar Prins Lutrecht en Von Diss nog aan het praten waren. „Prins", zeide hij, Lutrecht ter zij de trekkend, „ik heb juist gesproken met Slattery, den man, die al dit kwaad voor Amerika heeft gedaan. Of hij bespotte mij, óf de boeken waren in het kistje". Prins Lutrecht haalde de schouders op. Hij was een philosoof en een groote geest „Mijn vriend", zeide hij, „alles wat er kon gedaan worden om dat kistje. De Kon. familie in de hoofdstad. H. M. de Koningin, de prinses en Z. K. H. Prins Hendrik nemen staan de op het balcon van het Koninklijk paleis op den Dam, de enthousiaste hulde in ontvangst van de groote menigte, die bij den intocht der vorstelijke personen tegenwoordig was. Reizigers op Engeland die last van zeeziekte hebben zullen weldra hun huis- genooten van hun bevindingen tijdens de reis kunnen vertellen, dat hotel Britannia in Vlissingen 28 Mei geopend zal worden. On dansera; on s'amusera, dat in Oostelijk Zeeuwsch Vlaandi ren vier kringen gevormd zullen worden, die gezamenlijk voor goed' bramdweety materiaal zullen zorgen voor alle gemeen ten. Ook dus voor Koewacht en Zaam- slag ,de twee gemeenten, die nog niet aan gesloten zijn bij den Zeeuwschen brand- weerbond, en die dus bet voornemen heb ben te parasiteeren, dat het brandweermateriaal, boe goed het ook zijn zal, niet veel zal kunnen uitrichten zonder water. Wellicht was bet beter geweest indien de betrokken ge meenten zich eerst voor de tot sfandko- ming van de waterleiding hadden gespan nen, dat de veemarkt in Sas van Gent druk bezocht wordt door buitenlandscbe koopers. De vraag overtreft het aanbod, dat de vorige week bij de gemeente lijk© arbeidsbeurs in Vlissingen 74 werk zoekenden waren ingeschreven, dat in Cadzand een nieuwe toren klok in gebruik is genomen, dat B. en W. van Goes nog steeds geen voorstel tot stichting van een badhuis bij den gemeenteraad hebben ingediend, dat baldadige Vlissingscbe jongens twee eenden hebben mishandeld. Een eend braken ze een vleugel, een andere bonden ze met een touw vast. Toevallig werd een dag na deze mishandeling in dezelfde stad de algemeetie vergadering van de Ned Ver. van politieambtenaren ter bescher ming van dieren gehouden. Na de vergade ring ondernamen de politiemannen echter geen speur-excursie op d© eenden-mis handelaars. Hetgeen jammer, dat bij de graafwerken voor d© ver- grooting van de Hofpleinkerk te Middel burg ©en massa schedels en beenderen, en zelfs een kist met een volledig geraam te gevonden zijn. Als gravin Sylvia het maar niet hoort.... dat in Breskens ©en winkelhuis in lammen is opgegaan. De eigenaar van het pand vertoeft in verband met dezen brand thans in het Huis van Bewaring in onze hoofdstad, dat ook de Be\ elandschc jeugd zich weer opmaakt voor het tijdperk, waarin de een© helft van Nederland de andere examineert, dat tijdens het bezoek van den bis schop van Haarlem aan Goes gebleken is, dat er nog vlaggen in onze gemeente zijn, dat behalve de Kape'Jenaars nog andere Zuid-Bevelandsche plattelanders naar een gasvoorziening uit Goes uitzien. Het electrisch licht blijkt in de dorpen al verlangens naar nog meer comfort be werkstelligd te hebben, dat er zoo nu en dan a[ een „vreem de" auto in onze omgeving wordt ge signaleerd. Toch is de zomer nog niet aangebroken, dat „Handelsbelangen" en de „Hanze"' te Goes zich meermalen als zeer actieve strevers naar betere verbin dingen tusschen Goes en het achterland ontpoppen, dat men een bezoek aan 3e wereldl- tentoonstelling te Antwerpen beter nog even kan opschorten, -dat alle autobussen en vrachtauto's, die in Goes rijden, nog veel te veel lawaai veroorzaken. Hier is verder niets aanwezig. Wij sluiten nu tot volgend© week Vrij dag. Adieu. te ontdekken, is gedaan. Het is ons ontgaan. Wij hebben ons best gedaan. Ik weiger te gelooven, dat Cornelius zich op den Oceaan zou hebben ge' waagd met zulk een schat in zijn be waring zonder een behoorlijke lijf wacht. Bovendien zijn er reeds een paar dagen voorbijgegaan en er is niets gebeurd. Er zouden wel dui zend arrestaties hebben plaats gevon den, en de couranten zouden vol op winding zijn over die ontdekking, als de boeken er waren geweest". .Maar begon Itash. Ik wil niet worden lastig gevallen met mogelijkheden", verklaarde hij. Wij hebben over andere dingen te denken". Slattery bracht een heerlijk uur door in een rustige kamer van een offi cieel gebouw met door een bijzondere telefoon te praten met Hodson in New-York. Later dineerde hij in het Britsche gezantschap, waar alle ge sprekken over officieele zaken verbo den waren. Daarna kon hij alleen met Susan op een -der breede veranda's zitten kijken naar het opkomen der maan en de glimwormen in de weide achter den tuin. „Je vader hield zich uitstekend", vertelde Grant haar. „Hij zeide juist genoeg. Overmorgen zal de bom los De filmhatende stier. Op het oogenblik is de Metro GoMwyn Mayer-regisseur, King Vidor, vlak bij tb Mexicaansche grens bezig met het ver vaardigen van de film Billy the Kid, de verfilming van eenige episoden uit het leven van een berucht Amerikaansch ban diet uit het einde der vorige eeuw. Nu is het gewoonte, dat een regisseur, di© op expeditie is, steeds in contact blijft met de productieleiding zijner maatschap pij. Dit contact wordt in de meeste geval len bewerkt door vliegmachines, die koe riersdiensten verrichten. Is er iets verge- barsten. Hodson heeft ook flink ge werkt", ging hij voort. „Ze hebben een dertigtal woningen in New-York, St. Louis en zelfs Philadelphia doorzocht en documenten gevonden, die hun overtuigende bewijzen leveren. Ze trachten de Pers in bedwang te hou den tot overmorgen, maar ik vrees, dat het moeilijk zal gaan". „Het schijnt een erge verwikkeling te zijn", mompelde zij. „Wij zijn bezig geschiedenis te ma ken met vollen stoom", antwoordde hij. „Zouden wij niet eens daarheen kunnen wandelen en zien, of dat waar lijk glimwormen zijn?" Zij stond op, nam zijn arm, en zij gingen het breede pad langs door de prachtig aangelegde tuinen naar het boschje beneden. Daarna spraken zij niet meer over politiek. HOOFDSTUK XXIV. Woensdagochtend, den tweeden dag na de opening der Conferentie, ver zamelden de leden zich weer op den- zelfden tijd en dezelfde plaats, met de afwezigheid van een enkele. Op het vastgestelde uur voor het begin nen der zaken -deed de Secretaris van Staat een gewichtige mededeeling. „Heeren", zeide hij. „Ik moet u mededeelen, dat Prins Yoshimo, de ten, wil mm nadere instructies, moeten er menschen of materialen, komen.,., de vliegmachine brengt alles. En wanneer de opnamen van een dag gereed zijn, is het meestal een vliegmachine, die de nega tieven naar de laboratoria brengt waar deze dan ijlings ontwikkeld en afgedrukt worden, zoodat den volgendein dag ean af druk door d© lucht naar de expeditie ge zonden kan worden. Op- deze wijze weet de regisseur steeds hoe de, opnamen zijn uitgevallen en of er soms nog iets moet worden overgemaakt. Zoo ging het ook bij Billy the Kid. De vliegenier kwam iederen dag trouw de negatieven halen en bracht ze, keurig ont wikkeld, den volgenden dag terug. Hij liet dan het pak aan ean kleine parachute bevestigd, zakken en haalde op een verdier gelegen vliegveld zijn zending voor Culver City op Op een der dagen gebeurde er echter iets ongewoons. Toevallig was ér een groote kudde stieren in de buurt van het opnameterrein en even toevallig had dé vliegenier dien dag een.... roode para chute. Dat wapperende ding in de lucht irriteerde de -woeste viervoeters op he vige wijze. Zij stormden met bruut ge weld en in slagorde naar de plaats, waar het roode lapje op den grond terecht kwam. De man, belast met het oprapen van de zending, sloeg op de vlucht en een minuut later waren de films volkomen vertrapt door de stieren. Dat was een te genvaller voor Vidor, want er waren niet alleen ontwikkelde films in de zak, doch ook eenige apparaten, waarop men met smart zat te wachten. Twee dagen rust waren het gevolg van dezen stieren-aan val. Dieren in films. Hoewel men eeinigen tijd geleden vrij wel algemeen de dierencollecties, die bij d© inventaris der meeste filmstudio'fe behoorden heeft opgeruimd1, omdat de dierengeluiden zoo slecht geregistreerd konden worden, is er nu weer een streven, om de diverse vier- en tweevoeters in eere te herstellen. Ie de laatste maand heeft men tenminste in de Metro Gold- wyn Mayer-studio's voor verschillende films gerequireord36 gedresseerde hon den, een gedresseerde kat, twintig pape gaaien, zes bokraven, een schaap, een varken, diverse beren, schoothondjes. vertegenwoordiger van Japan, mij een formeel bericht heeft gezonden in naam zijner Regeerïng, dat hijwenscht zich terug te trekken uit tleze Con ferentie". Er ontstond eenige opwinding. Prins Lutrecht stond op. „Meneer de Secretaris en Heeren", begon hij, „ik zal mij niet veroorloven verontschuldigingen te maken voor den stap, die mijn geëerde collega op last van zijn Regeering heeft gedaan. Aan den anderen kant moet ik u ech ter doen opmerken, dat de beschuldi gingen, welke Lord Yeovil heeft inge bracht tegen de eer van een groote natie, in het openbaar en voor allen, van een aard waren om krachtige en scherpe represaille uit te lokken. Ik betreur zeer, dat ze werden uitgespro ken. Ik voorzie in de terugtrekking van den vertegenwoordiger van Japan uit deze Conferentie een terugtrek king misschien voor goed, vrees ik een ernstig gevaar. Het punt op de agenda, dat dezen morgen in be handeling komt, betreft, zie ik, een verondersteld geheim zee- en militair verdrag tusschen Rusland en mijn land met uitsluiting van andere leden van het Pact. Indien dat is voorgesteld met het doel zich op eenige wijze te bemoeien met de overeenkomst, wel-, sledehonden en een orang-oefan. De gedresseerde honden waren noodig voor eenige honden-eenaeters, die door Zlon Myers en Jules White gemaakt wor den, filmpjes, waarin de memschelijke stem niet ontbreekt. Voor The Unholy Three, de eerste talkie van Lon Chaney was een heele vo-gelwinkel noodig, waarin optra den: papegaaien, lijsters, kanaries en ver der honden, katten, kuikens, Guineesche biggetjes en marmotten etc. Een paar beren werden besteld voor Novarro's laatste film The Singer of Seville en in de gevangenisf ibn The Big House had' m©n een dozijn kakkerlakken noodig voor een kakkerlakken-race, die de gevangenen or- ganiseeren. Het is wel grappig, dat de papegaaien in Lon Chaney'js film hun stem ook moeten laten hooren en dat zij daarvoor speciaal getraind worden. Enkele dezer dieren bleken geen geschikte microfoon- stem te hebben en alleen de papegaaien met een baritongeluid konden verlenging van hun contract krijgen. In Norma Shearer's nieuwe talkie Let us be Gay nioeten kanaries zingen. Maar de lieve dieren maakten zoo'n cacopho- nie van geluiden, dat het niet om aan te hooren was. Regisseur Leonard wist er raad op. Hij liet een violist komen en droeg dezen de verheffende taak op, om eenige uren lang niet anders te dóen dan een bepaalde toon aan te strijken. De gele vogeltjes deden, wat verwacht werd. Zij zochten denzelfden toon en maakten, dat er harmonie in hun gekweel kwam. Nuttige wenken. Om een kaars goed in een kandelaar te zetten, moet men het onderste eindje een tijdje in kokend water houden; het wordt dan zoo week, dat gij het gemakke lijk in den kandelaar kunt vastzetten. Indien gij een sinaasappel, alvorens hem open te snijden, even met den palm van uw hand op het tafellaken een draaien de beweging laat maken, zult u tot d© er varing komen, dat de schil veel gemakke lijker los Iaat, dan anders wel eens het geval kan zijn. Lijnolievlekken kan men uit wit linnen goed verwijderen, door het in een meng sel van terpentijn en spiritus en geest van salmiak een nacht te laten weeken, 't flink uit te wasschen en vervolgens met sahniak- terpentijnzeep (die men ook nog dik op de vlek wrijft) te laten koken. Daarna be handelt men het als het andere waschgoett Mocht de vlek dan nog niet geheel ver dwenen zijn, dan hedhaalt men de behan deling. 1 Regels bij het gebruik van emaille pannen. 1. Laat nooit water of ander vocht in de pan tot den laatsten druppel ver koken, daar anders het glazuur van de droogliggende wanden bij een sterke hitte barsten krijgt. 2. Giet een warme pan nooit plotse ling met koud water vol, maar laat ze eerst bekoelen of vul ze met lauw water. 5. Plaats een pan nooit direct van het vuur op marmer of steen. Gebruik pan- matjes of -plankjes: deze dienen niet al leen voor het behoud van de aanrecht; maar ook voor het behoud dór pannen. Onze kinderen en belooningen. Het geven van belooningen is van even veel beteekenis als het geven van straf. Dit vergeten vele ouders. Zij straffen vaak meer dan noodig is, maar verzuimen van tijd tot tijd het goede te beloonen. Heeft het kind iets goeds verricht en heeft het zijn best gedaan, zegt idan dat ge tevreden zijt, that ge het prettig vindl of iets dergelijks, want deze enkele woorden bezielen het kind met fierheid1 en voorne mens tot edele daden. ke ik erken te bestaan tusschen de Russische en Duïtsche zeemacht voor iemeenschappelijke oefening en ma noeuvres, dan wensch ik deze verga ring terstond mede te deelen, dat ik' ten sterkste daartegen protesteer en het voorbeeld zal volgen van mijn vriend, den Gezant van Japan, door mij oek terug te trekken van deelne ming aan de Conferentie". Prins Lutrecht ging weer zitten. Lord Yeovil- keek den Secretaris van Staat aan. Deze knikte en stond weer op. ,Ik denk", kondigde hij aan, „dat Lord Yeovil een antwoord heeft te geven aan Prins Lutreaht, maar eer wij voortgaan met wat duidelijk op den weg ligt van deze Conferentie, wensch ik u een niet-officieele aan kondiging te doen, welke u zult ver nemen, als u deze kamer verlaat, en welke u volgens den wensch van den President moet weten in verband met de gebeurtenissen, die nu plaats heb ben. De Japansche Gezant overhan digde gisteren aan de Regeering der Vereenigde Staten een formeelen eisch, dat het alle personen van Ja pansche geboorte, die zulks wenschen, zal worden toegestaan land en Ame rikaansch burgerrecht te verkrijgen op dezelfde wijze als de andere volken". (Wordt vervolgd),.

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 1