Gemengd NieuWs. Van Overal r Lfaatste Berichten. verzette tegen het beleid van D'omela Nieuwenhuis, dat steeds meer naar het anti-parlementaire neigde. Na de stichting van de nieuwe partij werd De Baanbreker haar eerste leidend orgaan, dat door Troelstra zelf des Za terdagavonds langs Utrechts straten werd gecolporteerd. Na twee jaar werd dit blad omgezet in De Sociaal-Democraat, ail centraal orgaan der S.D.A.P. Met den heer Vliegen kreeg hij de redactie ervan. De jonge partij groeide inmiddels aan in 1897 werd Troelstra gelijktijdig tot lid van de Tweede Kamer gekozen iin drie districten. Winschoten, Leeuwarden en Tietjerksteradeel. De S.D.A.P. telde die dagen 1239 leden. Het bekende succes was in de eerste plaats aan Troelstra'is propagandistische gaven en politieke b kwaamheid te danken. Hij nam zitting voor het district Tietjerksteradeel, het zwakste der drie districten. Thans koin hij als Kamerlid aan het geheele land1 toonen, welk een geweldige kracht hij was als parlementaire redenaar en politicus. In de eerste plaats heeft hij toen den strijd voor het algemeen kiesrecht doorgezet, zoowej in als huiten het parlement. Bij de verkiezingen in 1901 verloor hij zijn dis trict aan ds. A. S. Talma, doch kout daarna werd hij gekozen door Amster dam III ter vervulling van de vacatur- Den Hertog. Inmiddels had hij zich te 's Gravenhage metterwoon gevestigd. Het is ondoenlijk in kort bestek een overzicht te geven van zijn parlementairen arbeid, waarbij hij zich niet slechts deed kernen als scherpzinnig en slagvaardig strijder voor de sociaal-democratische be ginsslen, maar vooral als meesfeepend hartstochtelijk redenaar, wiens redevoe ringen bij de Algemeene Beschouwingen over de Staatsbegrootimg tot de grooto parlementaire gebeurtenissen werden ge rekend. Bekend is zijn optreden tegenover dr. Kuyper, o.a. bij de spoorwegstaking in 1903 en bij de z.g. lintjes-affaire, en de actie, door hem gevoerd om revisie te verkrijgen van het proces der Hooger huizen, waarbij hij, om deze zaak aan 't rollen te brengen, den Officier van Jus titie te Leeuwarden, jhr. mr. Schirnrnel- pemninck, heleedigde, hetgeen tengevolge had, dat hij tot gevangenisstraf werd ver oordeeld, na door de Haagsche recht bank te zijn vrijgesproken, als hebbende gehandeld in het algemeen belang. In 1900 werd het partijorgaan Het Volk opgericht, waarvan Troelstra tot 1903 hoofdredacteur was. Later, in 1919, werd hem de functie opnieuw opgedragen, In 1913, toen dr. Bos Kabinetsforma teur werd, wees hij een ministersporte- feuille af. Onder het daarna opgetreden Kabinet-Cort v. d. Linden brak in 1914 de wereldoorlog uit en moest Nederland mobiliseeren. Bij die gelegenheid sprak hij de historische woorden: „De nationale gedachte overheerschit thans de nationale geschillen". Later, toen het leger werd uitgebreid, verzette de S.D.A.P. zich daartegen krach tig. In 1916, bij een landelijke betooging tegen de uitbreiding te Utrecht, werd Troelstra midden in een hartstochtelijke rede getroffen door een instorting van zijn zemiw'krachten, die hem geruimen tijd tot het nemen van rust genoodzaakt heeft. Van dat oogenblik af dateerde de ver zwakking van zijn kunnen, hetgeen hem bij de woelige gebeurtenissen van No vember 1918, nadat hij de Kamerrede had gehouden, die later als zijn „groote ver gissing" is aangeduid en waarin hij ver kondigd had, dat de tijld om naar de staatsmacht te grijpen voor het Neder- landsche proletariaat was aangebroken; tot de erkenning bracht op het partijcon gres te Rotterdam, dat hij, een tekort aan weerstandsvermogen bezat- Tijdens den oorlog heeft Troelstra ge poogd bij te dragen tot herstel van den vrede. In 1918 vertegenwoordigde hij daar toe met de hoeren Albardi en v. Kol zijn partij in een Hollandsch-Skandinavisch comité, dat te Stockholm een internatio nale socialistenconferentie ter bevordering van den wereldvrede 'had bijeengeroepen. Na den oorlog heeft hij een conferentie belegd te 's Gravenhage, om te komen tot herstel van de socialistische intemati- onaje. Tot 1925 Is Troelstra lid van de Twee de Kamer gebleven. In dé Grondwets herzieningen van 1917 en 1922 heeft hij een werkzaam aandeel genomen. Toen dé voortdurende afneming van zijn krachten hem noopte zich uit de actieve politiek terug te trekken, heeft de S.D.A.P. een grootste huldebetoo-gimg voor hem georga niseerd en een herstellingsoord' gesticht, dat naar hem Troelstra-oord1 is genoemd. Troelstra heeft zich niet slechts naam gemaakt als vurig redenaar en krachtig strijder, in woord' en geschrift, voor de beginselen zijner partij,, maar ook als Friesch dichter, terwijl hij met P. H. de Groot een „Ny Frysk liederboek" (1916) heeft uitgegeven. De [aatste jaren werkte hij aan zijn gedenkschriften, waarvan kort geleden het derde deel was verschenen. Het laatste deel was nog niet voltooid. Het stoffelijk overschot van den heer Troelstra zal Vrijdag in Den Haag ter aarde worden besteld. Ongeregeldheden. In drie woningen de ruiten in gegooid; de politie geeft salvo's in de lucht en deelt klappen uit. Gisternacht is het tot ongeregeldheden gekomen tusschen de politie en de stakers der N.V. Oosthoek en Zn. te Alphen a. d. Rijn. Omstreeks elf uur Maandagavond ver zamelden zich drie a vierhonderd mén schen, waaronder natuurlijk ook vele nieuwsgierigen, voor de woning van difi bedrijfsleider, den heer Winkel, welke in de onmiddellijke nabijheid van de dik- pannenfabrlek is gelegen. Zij verbrijzelden met eenige steenworpen de ruiten. Te genover deze massabetooging vermocht de politie, bestaande uit 10 a 12 rijksveld wachters en de gemeentepolitie, die even eens met steenen werden bekogeld, zich niet anders te handhaven dan door gebrui'k te maken van revolver, sabel en gummi stok. Er werden eenige salvo's in de lucht gegeven, waarna rake klappen werden uitgedeeld. Eenige personen liepen lichte verwondingen op, ook een politie-agent werd aan de hand geblesseeixl. Het doel van deze demonstratie bij den heer Winkel was waarschijnlijk te trach ten de politiepost voor het in de onmid dellijke nabijheid gelegen huis, waarin een aantal werkwilligen zijn ondergebracht, weg te lokken. Dit gelukte echter nietj waarop de stakers ook dit huis met stee nen bekogelden. Het duurde geruimen tijd voor de omliggende straten geheel waren schoongeveegd. Te half een ongeveer kwam het op nieuw tot botsingen met de politie, door dat van de woning van een werkbaas in de Mauritsstraat eveneens de ruiten wer den ingegooid. De politie heeft thans verboden voor of in de onmiddellijke nabijheid van d fabrieken te blijven staan. De Antwerpsche tentoonstelling. De Nederlandsche afdeeling ge- opepid. Zooals we reeds meldden, heeft oud minister dr. F. E. Posthuma het Neder- landsch paviljoen op de wereldtentoon stelling te Antwerpen, geopend- Dr. Pos thuma zeide hierbij o.a.: Wij komen niet enkel om onze krach ten met die onzer buren en andereil, te meten. Ver over dat doel heen reikt een ander, n.l. om den wereldvrede te bevorderen en daarvoor werkt geen mid del zoo krachtig als een ernstige poging om op economisch terrein tot overeen stemming te komen. Zouden we niet kun nen beproeven of het mogelijk zon zijn elkander vrije wandeling ,in do wederzij-d- sche tuinen toe te staan? Na dr. Posthuma sprak de Belgische minister van Arbeid, Handel cn Nijver heid, de heer Heijman, die de aanwezig heid van minister Verschuur en de bur gemeesters van 'Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht en Vlissingen op hooigen prijs zeide te stellen, en tevens zeide niet fe kunnen nalaten van dit plechtig moment gebruik te maken om bij herhaling dank te zeggen van het thans jubileerende Bclgi aan het liefdadige Nederland, dat in d' somberste dagen onzer bedreigde onaf hankelijkheid, duizenden onzer land nooten een onderkomen en een bestaan heeft' bezorgd. 's Middags om 5 uur was er een thee. Verscheidene Nederlandsche en Belgische autoriteiten hebben van het paviljoen uit radio-telefonisch via Nederland met Ned.- Indië gesproken. 'is Avonds na het diner heeft mi nister Verschuur een rede gehouden. Een oplichter aan 't werk. Postwissels voor sigaren. Den laatsten tijd verschenen in ver schillende grooto bladen advertentiën van een zekeren D. C. van Garderen te Haarlem, waarin reclame werd gemaakt voor een nieuw seriemerk sigaren „Ne der landsche steden". In deze advertenties werden monslerkistjes beschikbaar ge steld voor 50 cent. De kistjes hielden z.g. in 50 sigaren van 10 cent per stuk. Bij een door de politie ingesteld onder zoek bleek, dat de aanbieding uitging van een zekeren D. H. van Werven te Am sterdam. Het adres te Haarlem was slechts een postadres. De man, die geen sigarenfabriek had en ook geen sigaren in zijn bezit had, is door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Aan het postkantoor te Haarlem bevonden zich stapels postwissels. De politie heeft ge zorgd, dat ze niet werden doorgezonden. Bij zijn aanhouding werden op hem bevon den een: aantal postwissels benevens eenige bewijsnummers van bladen waarin bedeel de advertentiën waren geplaatst. Stations-idylle. Over een broedend' kippetje. De stationschef te Driebergen houdt kippen. Dat is op zichzelf niets bijzonders Maar^ hij heeft wel bijzondere kippen, want 's avonds gaan zij niet in hun nacht verblijf, zooals dat een fatsoenlijke kip betaamt, maar zij zetten zich neer in hooge boomen achter het station, hoe hooger hoe liever. Ook des winters. En dan kap men hun silhouetten te-gen den nachtelijken hemel tusschen de kale takken zien afsteken. Doch ook dit is nog niet zoo bijster bijzonder. Er zijn meer kippen, die der gelijke allures hebben. Zij leven boven bun stand. Dat hebben ze van de menschen afgekeken. Maar.... <ie chef heeft ook krielkippen; dat zijn k.eme kippetjes, die. om het zoo uit te drukken op een kinder- kaartje zouden kunnen reizen. En nu komt het. Op een mooien Meimaandagmorgen van het jaar 1929 kwam het krielhaamtje met een zijner haremdames heel parmantig het perron opstappen. Beiden inspecteer den daar een bloemenbak, die voor hel bureau van den chef in een vensterbak is aangebracht en waarin verschillende plan ten groenden, groeiden en bloeiden. Het personeel begon al te denken aan „Stationsinspectie!" Maar men had het mis. t Op geheimzinnige wijze werd tusschen de planten een nestje gemaakt, een klein wit eitje werd er in gedeponeerd en in alle stilte vertrok het paartje dus zon der gekakel -als wilden ze 't geheim houden. Twaalf dagen lang iederen och tend prompt vóór de komst van trein 3751 werd het aantal eieren met één vermeer derd en het eerst nog onaanzienlijke nest werd langzamerhand verfraaid en verbe terd, zood-at het er recht knusjes begon uit te zien. Toen ons kippetje het welletjes vond, zette zij zich met bread gebaar op haar porcelein-witle eitjes en begon te broe den. Dat er alle dagen zoo'n kleine 150 snel- en personentrein-en, goederentreinen gillende losse locomotieven langs haar heen daverden 't deerde haar niet in '|t minst. Trouw bleef zij 21 dagen op haar post, niet denkend aan overuren of aan art. 91 A.R.D. 'tWas een bezienswaardigheid van 't station, de vaste reizigers, die in 't geheim waren genomen, kwamen geregeld even kijken, doch het personeel, dat schik in het vreemde geval had, bewaakte het diertje en haar toekomstig kroost met toewijding en liefde. De chef zelf hield natuurlijk ook een oog in 'tzeil, want als hij aan zijn schrijftafel gezeten was, zag hij niet alleen de kleur van de blokven- sters voor zich, maar als hij op zij keek, kon hij daar do-or het venster zijn klein dapper kippetje zien zitten. Toen de tijd verstreken was, kwamen er 12 kleine donzen kuikentjes te voor schijn. Moeder kip vloog naar beneden en haar kroost liet zich eveneens naar bene den fladderen. Allen kwamen heelhuids op den beganen grond' en toen „tok-tok- tok" in optocht naar de groote groen weide achter 't station. We schrijven thans Mei 1930. Het kippetje heeft haar oude broedplaats weer op-gezocht en zit opnieuw tusschen de bloemen op de vensterbank voor 'traam van den bureauchef en zorgt voor ver meerdering van haar soort. Half Mei zullen de kleine kuikentje- uitkomen. Wie durft er nu nog beweren, dat er in het spoorwegbedrijf geen poëzie zit? vraagt Spoor- en Tramwegen. Als jé 't maar weet op te merken en te waardoeren De schatgravers van Zaandam. Nog niets gevonden. Het graafwerk op de o-ude begraaf plaats te Zaandam, waar volgens mevr. Sylvia groote schatten verborgen moeten zitten, vordert de laatste dagen zeer lang zaam. Nog twee meier dieper, luidde in het begin van deze week de bemoedigende mededeeling van den leider van de Duit- sche expeditie, doch in de- afgeloopen dagen is men er m-et hard werken in ge slaagd de kuil niet meer dan 1 meter die per te maken. Groote moeilijkheden vor men het drijfzand en het grondwater. M-et emmers wordt 't water uit Ida put ge haald. Gisteren heeft m-en eenigen tijd zoek gemaakt met het verzwaren van de bekisting. Vandaag hoopte men weer een stuk dichter tot het doel te komen. Te Vinon (Frankrijk) was een klok- kemaker met zijn vriendin in een logement aangekomen. De vriendin echter verliet hem mei den zoon van het logement en uit jalo-erschheid schoot de k-krkkemaker op zijn vriendin. Hij trof echter den loge menthouder en zijn dochter, die- beide stierven en kwetste de vrouw van den loge menthouder levensgevaarlijk. De zoon uit het logement bracht tenslotte den klokke- maker zwaar letsel toe. Bij een vechtpartij tusschen jongelui in de Oude Boteringestraat te Groningen heeft een der vechtersbazen een ander een oor afgebeten. In de nabijheid van Brussel is een volle autobus met groote snelheid tegen een boom gered-en. Zeven personen wer den zwaar en acht licht gewond'. De mees te inzittenden behoorden tot een gezel schap, dat terugkeerde van een bruiloft. Maandagmiddag is op het Centraal Station te Utrecht een -gedetineerde, die wegens zenuwlijden was verpleegd en on der politiebewaking naar een gesticht te Velp zo-u worden gebracht, aan zijn be wakers ontsnapt. Hij sprong het perron af en wierp zich voor de locomotief van den uit Amsterdam binnenkomenden Duit- schen trein. De ongelukkige was op slag dood. In Buenos Aires is het de justitie gelukt op het spoor te komen van een der grootste organisaties voor den handel in blanke slavinnen. De leiding dezer or ganisatie schijnt in hande%to zijn van een zekeren Samuel Kom, terwijl de politie reeds de namen kent van 400 medeplich tigen. De blanke slavinnen werden vooral in Rusland en Polen gezocht. Er werd vastgesteld, dat -deze bende reedis tien jaar haar luguber bedrijf uitoefent onder den schuilnaam van een weldadigheidsver- eeniging. Jaarlijks zouden uit Oost-Euro pa alleen al 200 blanke slavinnen na-ar Argentinië zijn gebracht. De grootste papegaaienfarm va n Europa. Vlak bij Weenen, aan den anderen kant van den Donau, ligt het kleine dorpj Stadlau, dat nog tof de gemeente Weenen behoort. Aam den uitersten rand van Stad lau staan enkele groote gebouwen, het telegraafdepot, en de telegraaf-ambtenaar GrasI, die reeds sedert zeventien jaar aan deze inrichting verbonden is, heeft op een terrein vlak achter de staatsgebouwen, zijn beroemde papegaaienfarm. Het is de grootste van heel Europa. Des zomers herbergt zij doorgaans eein duizend pape gaaien en parkieten. Geen gewone, or dinaire vogels, maar leden van een ver fijnd ras, dat GrasI speciaal gefokt heeft. GrasI heeft de wereld door middel van kruisingen met verschillende nieuwe vo gelsoorten verrijkt. Vooral beroemd zijn zijn blauwe parkieten. De kobaltblauwe zijn de deftigste en de voornaamste en derhalve de duurste. Het heeft jaren lan; geduurd, voor hij deze soort had. Een paar jaar geleden nog moest men niet minder dan hon-derdzestig pond sterling voor een paar betalen, thans zijn zij reeds betrek kelijk goedkoop geworden. De vogels zit ten in ruime volières, net broeikassen, in het midden is een smalle gang en aan weerszijden fladderen en piepen honder den kleine, bonte vogeltjes. Buitengewoon grappig zijn de geelbuik- parkietjes en de „perzikkopjes". Zij wo nen in buitenvolières en wanneer er be zoekers komen, komen de wijfjes onmid dellijk nieuwsgierig met hun kopjes door d-e ronde gaatjes van hun broeikastjes kijken. Vlak naast hen huizen de masker parkieten, met zwarte kringen om hun oogen. GrasI was reeds als heel jong ambte naar een groot liefhebber van papegaaien en parkieten. Hij verdiende nog niet veel en hij besteedde- steeds oen groot deel van zijn salaris om vogels te koopem. Ook het onderhoud1 van deze dieren kostte hem veel en va-ak hebben zijn co-llega's hem uitgelachen. Thans echter hebben zij eer bied voor hem -gekregen co benijden hem een weinig. GrasI verkoopt zijn vogels aan liefhebbers in alle landen van de we reld. Ook in Nederland zijn tal van vo gels die van zijn farm afkomstig zijn. Tevens is hij de leverancier van verschil lende diergaarden. Een stierengevecht aan de Rivièra en zijn gevolgen. Vrij spoedig na den wereldoorlog was er in Zuid-Frankrijk een beweging gaande voor stierengevechten. En inderdaad zijn er, in verzachten vorm, tot heden stieren gevechten in het Zuiden van Frankrijk gehouden, bijv. in dé Camarqu-e in het grensgebied van Bayonne en de omgeving van Biarritz. Bij de Fransche stierenge vechten worden weliswaar dé dieren niet gedood, maar ze zoo lang opgehitst en ge kweld, tot zij ademloos in het zand vallen en ook worden stieren vaak door koeien vervangen, maar in wezen zijn dergelijke vermaken toch even barbaarsch als de Spaansche stierengevechten. Aan de Rivièra is men thans nog verder, gegaan. Al verbiedt de Fransche wet ook het houden 'van stierengevechten,: toch heeft de commissie voor badvermaak te Grasse een stierengevecht laten houden tot besluit van het seizoen. Twee stieren bloedden er hij d-ood en een militaire ka pel speelde er bij. De vreemdelingen, in het bizonder Amerikanen en Engelschen, waren ver ontwaardigd en dreigden voortaan de Ri vièra te zullen mijden en (Je voorzitster der Vereeniging tot bescherming van die ren te Nice, mad. EffatounBey, heeft tot den burgemeester van Grasse, die deze wreedheden toeliet, een open brief gericht, waarin zij een dergelijke voor haar land zoo compromitteerende handel wijze scherp afkeurt. Een deel der Ame- rikaansche, Engelsche en Duitsche pers heeft haar lezers aangespoord om de Ri vièra te boycotten. Dit stierengevecht kan den betrokkenen nog duur te staan komen. WEERBERICHT. De verwachting to-t den avond' van 15 dezer luidt; zwakke tot matige Z. tot W. wind, zwaiaï bewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk nog eenige regen, iets warmer. BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Geboren: Cornelia Ditna, d.v. Marina. Jan de Jonge en Barbara Cornelia Cor- stanje. OverledenPieten Steutel, 9 nrnd.; Jo hanna Hermina Maria Zurlohe, 60 jaar, echtgenoote van Mattheus Thicn, fcZie- rikzee. VEILINGSVEREENIG1NG .K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Kleine veiling van 12 Mei 1930. Spinazie f7 a f 10. Postelein f 19 a f22, Aardappelen \f 3, alles per 100 K.G., Bloemkool f9 a f 26, Komkom mers f5 a f 12, Tulpen 12, Aardbeien f3, alles per 100 stuks, Kropsalade f 2 a f6 per 100 krop, Lathyrus f 4, Radijs f 4, Prei f 3, Ster Narcissen f 9, Worte len f 7 a f 13, (dies per 100 bos. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Exportveiling van 13 Mei 1930. Kropsla f4 a f 5,70 per 100 stuks. Kleine veiling. Bloemkool f 11 a f 31, Groene Kom kommers f 14 a f 16, Kropsla f 0,40 a f5,10, Aardbeien f 0,50 a f2,90, Kip eieren f 4,30 a f 4,50, Ganseieren f 11,80, Jonge hanen f4 a f 15, alles per 100 stuks Wortelen f4 a f 15, Rhabarber f0,80 a f4,40. Radijs f 1, Selderij f 1,90, Prei f6, Rozen f 31, Lathyrus f2,80 a f 9, Tulpen f 7g40 a 8, Seringen f7,30, alles per 100 bos, Pomme d Orange f 19, Zure Bellefleur f 15, Aardbeien f 109 a f 177, Tomaten f 50 a f 66, Postelein f 15 a f24, Spinazie f 4,90 a f8,10, Hazel noten f51, Wijnpenen f 0,50, Aardap pelen f 1,70 a f 1,90, alles per 100 K.G. De moord op den heer Lans. Men meldt ons uit Den Haag: Wij vernemen dat de behandeling in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof van de zaak tegen den procuratiehouder v. O., beschuldigd van moord op zijn patroon, den heer Lans te Rotterdam in het laatst van 1928, is uitgesteld tot vermoedelijk in Sept. a.s., aangezien de verdediger den termijn, die hem nog rest (de behandeling zou aanvankelijk op 4 Juni plaats vinden) te kort acht. De Koningin-Moeder ontvangt. Men meldt ons uit Den Haag: De Koningin-Moeder zal Dinsdag 3 Juni ten paleize Soestdijk het bezoek ontvangen van de alsdan op het Loo logeerende Groot-Hertogin van Luxemburg en van haar gemaal. MARKTBERICHT. GOES, 18 Mei 1930. Aanvoer gewoon, handel kalm. Nieuwe Tarwe f 10,a f 10,35 Haver f 6,25 a f \ookerwten f 9,a f 9,50 ixroonerwten f 10,a f 10,50 Schokkers f12,a f 13,50 Bruine boonen f 10,a f 13, Roomboter per pond f 0,85 Eieren per 100 stuks f 4,10 Boter per kilo f 1,40 a f 0 Middenprijs eieren per 25 stuks f 1,02 J. Middenprijs boter per J kilo f 0,70 a f 0 Boter aan particulieren f 0,80 af Eieren aan particulieren verkocht 5 cent. Kleine eieren cent. Ganseieren groote 10 cent. kleine 7 cent. Eendeneieren f 4,10 Eierenverkoop. Onderafdeeling Zuid-Bevelaud V.P.Z. Aangevoerde eieren 26300 stuks. Prijs f4,40 per 100 stuks ROTTERDAM, 13 Mei 1980. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 265 f paarden, 8 veulens, 1 ezel, 1181 magere runderen, 740 vette runderen 338 vette kalveren, graskalveren, 1301 nuchtere kalveren, 172 schapen of lam meren, varkens 72 biggen, 12 bokken of geiten 18 overloopers. Prijzen per J kilokoeien van 32 J tot 42, 49J51 en 54-57J, ct.stieren van 41, 48,46, 4952kalveren van 52J tot 55, 65 tot 70, 80 tot 85 ct„ ossen van 41, 4549, 6255 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f 280 tot f440 tot fkalf- koeien f270 tot f435, stieren, f140 tot f490, pinken f125 tot f190, vaarzen f175 tot f245, paarden f195 tot f285 slachtpaarden f 175 tot f215, hitten f 80 tot f 175, veulens f 80 tot f 150, IJ jarige veulens f tot f biggen f20 tot f28, biggen per week f2.75 tot f3,overloopers f f tot gras kalveren f tot f foknuchtere kal veren f 20 tot f 80, slacht nuchtere kal veren f 18 tot f 18.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3