Sanatogen, KRACHT! Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland", Boes WAARDE. Gemengd Nieuws. Slechts één dag-, De goedkoops GLASWINKEL NOSPRASIT Aanbesteding:. Rijks Hoogere Burgerschool, nieuwe Advertentiën. GAAT NIET DOOR. (morgen Dinsdag) VAZEN en BLOEMPOTTEN FRUITK WEEKERS! den landbouwersinspan, „ALBI0N'' - RIJWIELEN Albion - Rijwielfabriek. Landbouwers-Inspan den Bóeren-Inspan, Door man en schoonvader dood gepijnigd. Er heerscht in Oostenrijk groote opwinding over den gruwelijken dood van een 28-jarïge vrouw te Schneegat- tern bij Lengau in Opper-Oostenrijk. Zij was de echtgencote van den her bergier Ramsauer, wiens vader de bur gemeester van het plaatsje was. Ze heeft een verschrikkelijk leven gehad; haar man en haar schoonvader, bei den dronkelappen, sloten haar telkens in een eng, donker hok op, dat slechts een nauwe opening had, waardoor bij na in het geheel geen licht en lucht konden dringen. Haast eiken dag sloe gen de twee haar, totdat haar geheele lichaam met bloedige wonden bedekt was. Als zij in het hok was opgeslo ten, moest zij daar soms verscheidene dagen zonder eten en drinken blijven liggen. Vroegen de dorpelingen waar de vrouw was, dan zeiden de twee dronken kerels grinnekend: „O, Miz- zi, die hebben we een beetje opge sloten, opdat ze wat braver wordt!" Ook met Paschen, toen het heele huis vol vroolijke gasten was, werd de arme vrouw in het hok geworpen en sedert 20 April heeft zij dit niet meer Verlaten. 4 Mei verloste de dood haar uit haar lijden. Vier-en-twintig uur lang verzwegen de beide woestelin gen haar dood. Een inwoner waar schuwde echter de gendarmerie en toen een paar gendarmen het huis van Ramsauer betraden, weigerde deze hun den toegang tot het hok, waar de vrouw lag. Ze verschaffen zich ech ter met geweld den doortocht en von den de doode in het reeds half toe- gemetselde hok, op een hoop vuil en stinkend stroo. Haar lichaam was ge heel met zweren, etterende wonden en bloedbuilen bedekt. Ramsauer werd in hechtenis genomen; de woe dende menigte maakte aanstalten hem te lynchen. Zijn vader heeft het ambt van burgemeester onmiddellijk moe ten neerleggen en ook hij zal zich voor den rechter moeten verantwoor den. Herthel en Gretelof het drama der liefde. Twee vlotte Berlinerinnen hadden hoog gaande ruzie gekregen en elkander twee jaren niet aangekeken. Tot Herthel het oogenblik aangebroken achtte de strijdbijl te begraven. De aanleiding tot deze ver- zoeningwasgeenandere dan het ten tooneele verschijnen van een baron, die op HertheTs ontvlambaar hartje een meer dan normalen invloed had geoefend. Herthel toog naar het kantoor waar Grelel typiste was en sprak „Lieve Gretel, ik kan je niet zeggen hoe het mij spijt, dat er indertijd iets tusschen ons gekomen is, ik heb er werkelijk spijt van, laten wij alles vergeten en vergeven en mag ik je vertellen, dat ik sinds gisteren met een baron verloofd ben Gretels vingertjes lieten de toetsen van de machine met rust, haar oogen werden plotseling zoo groot, dat het scheen alsof zij van plan waren uit de kassen te rollen, en de artistiek-geverfde lipjes gingen z66 wijd van elkaar, dat Herthel niet nalaten kon de bewonderende opmerking te maken Maar mijn lieve Gretelchen waar heb je in vredesnaam die héérlijk witte tanden gekocht Want met opzet en met voorbedachten rade had de boosaardige Herthel dezen eersten stap gedaan, omdat zij zich en niet ten onrechte in de verwachting had gekoesterd, dat de aankondiging dezer hooge verloving haar vroegere vijandin eenvoudig razend van jalousie zou maken Hetgeen dan ook geschiedde. Gretel kreeg een stuip van schrik, werd vervol gens rood van afgunst en nijd. Die klap was stevig aangekomen, te meer, omdat de ongelukkige Gretel eenigen tijd geleden door een vrijer in den steek was gelaten die haar nog een gouden armband afhandig had gemaakt onder het voorwendsel er voor zijn aangebedene een passend op schrift in te laten graveeren. Sinds welk oogenblik én vrijer én bandje én trouw beloften onvindbaar verdwenen bleken. Maar kind, zei Gretel, dat doet me oprecht plezier voor je. Dan kunnen we elkaar feliciteeren, want en op het zelfde moment ging de stuip én de nijd én de afgunst naar de stomverwonderde Herthel terug ik ben sinds hedenoch tend verloofd met mijn chef! Wat intusschen louter een product van de op wraak-zinnende Gretel was. De meisjes namen afscheid en Herthel dacht na. Dacht lang en ingespannen na en ging toen naar de telefoon. Belde den chef van Gretel op en sprak eenige hartelijke gemeende gelukwenschen in de richting van den stomverbaasden zoo- genaamden verloofde, die al eenige jaren lang getrouwd en bezitter van eenige uit de kluiten gewassen knapen is. Een oogenblik later was ze wéér het kantoor waar Gretel aan de tikmachine zat binnen en liet daar zoo en passant doorschemeren, dat zij den gelukzaligen chef, haar welgemeendste gelukwenschen had aangeboden. En toen gebeurde het. Gretel barstte in tranen uit, snikte, hijgde, snakte naar adem en viel vrijwel in onmacht, toen zij aan het polsje van haar snoode vrien din een gouden bandje ontdekte, dat haar bekend voorkwam. En oogenblikkelijk schoot het door haar verwarde hersentjes: Nu is het uur der wraak gekomen. Maar ze beheerschte zich en zei: Herthel, als er een is, die zich van ganscher harte in jouw geluk verheugt dan ben ik het. Wanneer kan ik eens kennis met ja aan staande man komen maken? Past het jullie van raiddagp Om vijf. Heerlijk kind, heerlijk, ik zal op tijd zijn, ik moet noodig aan het werk. Daaéag, tot uanmiddag 5 uur. Herthel vertrok en Gretel kwam om vijf met vader en broer! Wachtte... wachtte en begon al te twijfelen, toen zij plotseling werd verrast door het ver rukte stemmetje van Herthel: En dat, lieve Gretel, dat is ie nou. Mag ik even voorstellen Waarop Gretel: Neen, dat is niet noo dig. Maar ik zal jelui wat anders ver teilen: Jij, jij bent een kreng, die vent daar is geen baron maar een dief, en allebei ga je mee naar 't bureau. Herr Ober: Hier sind zwei Betriiger. Neh- men Sie die Bande bitte augenbliklich fest. Een oogenblik later kwam een Schupo en de baron kwam voor den rechter. Gretel kreeg haar armbandje terug. Her thel ligt op 't oogenblik in het zieken huis met een Nervenshock en de pseudo baron is voor drie maanden in de ge vangenis gestopt. Einde. Engelsche katoenwee k. Men tracht de katoennijverheid van Lancashire, welke al lang in nood ver keert wegens de vermindering van den export, te helpen door een „Katoenweek', welke ten doel heeft den binnenlandschen omzet van het product van Lancashire aanzienlijk te verhoogen. Alle winkels van Engeland hebben de zaak ferm aangepakt en de schattiug is dat 25000 winkels en meer dan 100.000 etalagekasten speciaal werk hebben gemaakt van katoenen goe dereD, vooral japonnen, welke in de nede riger grondstof de „creaties' van zijde kunnen vervangen. Koningin Mary heeft het voorbeeld gegeven door katoenen kleeding te bestellen, welke zij zal dragen op haar eerste tuinfeest te Londen. En eenige vrouwelijke Parlementsleden zijn Maandag, het begin van de katoenweek, in katoenen japonnen in 's lands wetge vende vergadering verschenen. Er is van nu af in Engeland geen reden meer voor misprijzende opmerkingen over «katoentjes Ze worden door de dames der hoogste kringen gedragen. Lancashire verwacht dat ook de mannen, althans in den zomer, katoenen pakken zullen dragen. Maar de geestdrift van de mannelijke bevolking is omgekeerd evenredig aan die, welke de vrouwen hebben getoond. Maar wat niet is kan worden. In elk geval zullen de fabrikanten in Lancashire tevreden zijn over den machtigen steun van vrouwelijke zijde. Gerechtsgebouw in brand gestoken. Volgens berichten uit Texas heeft Vrijdag een menigte van vele honderden personen een aanval gedaan op het gerechtsgebouw van Grayson County, teneinde een daar opgesloten neger te lynchen, die beschul digd werd een blanke vrouw te hebben aangevallen. Nadat vergeefs was getracht het gebouw in de lucht te laten vliegen, stak men het, na 50 L, benzine op eenige atsen te hebben uitgegoten, in brand. De steeds aangroeiende menigte sneed, toen de brandweer pogingen tot blusschen deed, de slangen door, en het gebouw was spoedig een groote vlammenzee. Na enkele uren was het totaal vernield. De neger is omgekomen. LICHT OP. Dinsdag 13 Mei Woensdag 14 Mei 8.13 uur '8.15 uur Wel repetitie, precies half acht Extra aanbieding in ARNHEMSCHE Men doe zijn voordeel. Goes, Koningstraat, J. M, BROEKSTRA Gezond bloed, flinke eetlust, sterke spieren en zenuwen met Sanatogen Door aan de cellen van Uw lichaam juist die stoffen toe te voeren welke nocdigzijn phos phorus en albumine zal Sanatogen Uw spier kracht vermeerderen, Uw bloed sterken en Uw levenslust verhoogen. Sanatogen overwint dat slappe gevoel. Zoo schrijft een bekend dokter in de „Med. Echo" van Januari 1925: „Na Sanatogen gedurende enkele dagen gebruikt te hebben, kan ik mijn werk verrichten zonder mij in het minst vermoeid of lusteloos te gevoelen/' Overwin Uwe vermoeidheid, bouw lichaam en zenuwen op tot een stralende gezondheid met sanatogen Het zenuwsterkend voedsel Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen vanaf/1.per bus Niet alleen voor gezonden die ziel» lusteloos gevoelen, ook voor ner- veuzen en zieken is Sanatogen, door zijn samenstelling, het aangewe zen versterkingsmiddel, zoowel voor mannen, vrouwen als kinderen. het versterkingsmiddel bij uitnemend heid wordt U steeds versch geleverd door A. C. VAN DER REST, Ass. Apotheker, Lange Kerkstraat, Goes Telefoon 168. Het Bestuur der Veiling maakt hierbij bekend, dat het ledige materiaal, kisten en bushels, door kweekers en koopers vóór 20 Mei a.s. moet worden ingeleverd, daar binnen korten tijd de controle op het materiaal aanvangt en een nieuwe huurregeling in werking zal treden. De tijd voor de 2e bespuiting met breekt nu aan, ter bestrijding van Schurft en Wormstekigheid. Het eenigste koperhoudend middel geschikt voor appelen, peren en pruimen. Denkt U aan „GRALIT" ter verdelging van rupsen in Kruisbessen, een bestuivingsmiddel. Verkrijgbaar bij onze wederverkoopers. N.V. „DEFA", Velperweg 28, ARNHEM. De Architecten F. G. C. ROTHUIZEN, B.N.A. en Ir. A. ROTHUIZEN, B.I. te Goes, zullen op Maandag 19 Mei !s avonds 7 uur. in de Melksalon van dhr. Bustraan, Opril Markt te Goes aanbesteden: Het bouwen van een dubbel- woonhuis aan den s'H.- Hendrikskinderendijk te Goes, voor rekening van dhr. Jac. Zweemer aldaar. Bestek en teekening zijn ad. f 5.— per stel verkrijgbaar bij den Boekhandel van P. A. H. PIETERMAN, te Goes, en worden bij de aanbesteding tegen f2.50 per stel teruggenomen. ADVERTENTIËN voor en ABONNE MENTEN op de Goescha Courant" worden aangenomen door den heer J. GELEEDST. De Notaris M. OELE Jz. te 's-Gra- venpolder is voornemens in het open baar te verkoopen op Vrijdag 16 Mei 1930, des middags 12 uur (O.T.), ten verzoeke van dhr. D. G. Kloosterman, op het door hem bewoonde hofsteedje aan den Zuidweg te Nisse bestaande o. m. uit: 3 paarden, alsvosmerrie oud 5 jaar met veulen grijze merrie oud 9 jaar jaarling merrie 2 menwagens met toebehooren drie- wielskartentwagen met portieren maaimachine (Massey-Harris)rolsleper geschikt voor veewagen cultivator rolblok aardappelploeg ploegen eg gen in soortsleepborden aardappel- sorteerder windmolen voorladders pongerboomenreepen en pleien zwengenharnassement; de mest in den mestput, en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Door den verkooper wordt aan be kende soliede koopers crediet verleend voor koopen boven f 25,tot I Januari 1931. Koopen beneden f 25,contant, De kleermakerij van Van Westen staat bekend als één van de beste. Even opbellen no. 362. Onkosten worden vergoed. VAM WESTEN - BOLS BON VOOR Wij leven nu rechtstreeks uif onze Fabriek aan particulieren onze soliede en sierlijk gebouw de „ALBION" RIJWIELEN, ge monteerd met prima Engelsche onderdeelen. Sterk verlaagde prijzen door dat wij den tusschenhandel uit schakelen. Deze winst komt nu het publiek ten goede. Wij leveren niet op afbetaling, maar wij leveren wel het aller beste voor den laagsten prijs. Bestel in vol vertrouwen Niet goed, geld terug. Dames- of Heerenrijwiel met freewheel en handrem, zwart of nikkel stuur, prima ge sloten kettingkast, roestvrije spa ken, hangveer zadel, Iste kwa liteit „Engelbert" banden, bel, reflector, bagagedrager (geheel compleet) extra stevige voor vork.... f45,50. Met Torpedo- remnaaf terugtrapremzeer licht loopend 3 gulden meer, dus.... f48,50. Twaalf maanden schriftelijke garantie. Levering franco Uw naaste sta tion. Rembours met vrij zicht. Bij inlevering van deze adver~ tentie f 2,50 korting op boven staande prijzen. Jan van Avennesstraat 29a, ROTTERDAM. DE VERKOOPING VAN DEN van den heer D. G. KLOOSTERMAN, zal niet worden gehouden op Woens dag 14 Mei 1930, doch op Vrijdag 16 Mei 1930, des middags 12 uur (O. T.). Notaris OELE. De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op Vrijdag 16 Mei 1930, des n.m. één uur (N.T.) te Ierseke, in Hotel Nolet", voor de fam. L. Wisse- Kosten aldaar, publiek verkoopen: 1 Het HOEFJE, in de gemeente Yerseke,aan de Damstraatbestaandeuit: Woonhuis, Schuren en Erf, groot 13 aren, 70 centiaren 2. WEILAND, aldaar, aan den Akkerschenweg, groot 2.54.60 H.A. 3. WEILAND,aldaar, groot 1.55.60 H.A. 4. HUIS EN ERF, aldaar aan de Schipperstraat, groot 1 A. 39 c.A. 5- HUIS, aldaar, aan de Stoofstraat groot 36 c.A. Na afloop van den verkoop van het vastgoed zal op het Hoefje aan de Damstraat tegen contante betaling pu bliek worden verkocht, den bestaande uit I Vosbles merriepaard, oud 8 jaar: I melkkoe, I4 kippen met hanen, voorts: menwagen, 2 ploegen, 4 eggen in soort, sleepbord, zwengen, mestplanken, klaverruiters, waterbak,waterv., planken, handkarretje, schoppen, griepen, mest- haken, vorken, rijven, geeselsteen met paard, bascule, wiedmachine, meelkist, melkontroomer, emmers, boterbascule, roombussen en daarna eenig huisraad. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. Geen stalling, welbergplaats voor fietsen, geen muziek. TE GOES. Volgens Min. Beschikking moet de schriftelijk gedaan worden door de ouders. De ondergeteekende verzoekt deze aangiften in te zendenvóór 1 JUNI a s. Formulieren voor het invullen van de vereischte gegevens zijn verkrijgbaar aan het schoolgebouw of worden op aanvrage toegezonden. Voor mondelinge inlichtingen is hij te spreken op 21 MEI a.s., van 10 tot 12 uur. De Directeur der R, H. B. S., Ir. C. A. DE LOOZE.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 4