In elk pakje SOPLA-cigarillos van 25 en 30 cent en in elk doosje SOPLA-sigaren van 25 cent bevindt zich een bon. De geschenken, die biervoor verkrijgbaar zijn, staan aangegeven in onze geschenken-lijst, welke bij ons op aanvrage verkrijgbaar is. SOPLA-Fabrieken Van Overal Laatste Berichten. Advertentiën. Provinciale Stoombootdïensten. zijn vader, Ücn 47-jarlgén J. J. H. Rol, met een mes in den hals gestoken, waar door een levensgevaarlijke wond' ont stond. Het slachtoffer is naar het Diaco- nessenhuis gebracht, waar dr. Esselimk en dr. Nicolai de wond hebben gehecht, De aanleiding tot de daad is dat de vader, voortdurend1 werkloos zijnde, de door hen ontvangen steungelden der gemeente ver drinkt en dikwijls in beschonken toestand verkeerend met zijn huisgenooten twist zoekt en deze ook wel bedreigt. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld, die het mes in beslag beeft genomen. Onder zand bedolven. Zijn vader gered. De landbouwer J. Kok te Lemselo bij Oldenzaal was bezig met zand delven uit een ongeveer drie meter diepen kuil, toen plotseling een groote massa aarde omlaag stortte, waaronder K. geheel bedolven werd. Een 14-jarig zoontje van K. stond naast den kuil, toen het ongeluk gebeurdte De jongen kom eerst geen spoor van zijn levend begraven vader ontdekken, doch bij nauwkeurig toekijken, zag hij wat hoofdhaar uit het zand steken. Dadelijk begon de jongen nu zijn reddingswerk en het mocht hem gelukken zijn vader, die reeds bewusteloos was, te redden. Toen het bewustzijn terugkeerde kon de man naar huis worden vervoerd. Hij had een gebroken heupbeen opgeloopein. Een trouwpartij die niet doorging De bruid bedacht zich. De 29-jarige J. H. en diens uitverko rene de 31-jarige C. K„ beid-n te Utrecht, hadden gedurende een drietal jaren het vóór en tegen van een huwelijk gewikt en gewogen en voor hen was het eindelijk vast komen te staan, dat trouwen toch maar het beste was. De vorige week zou het gebeuren. De aanstaande echtgenoot liet zich in de statiekoets van huls halen om via dat van zijn bruid naar het stad huis te worden vervoerd. Nog één uurtje en de boot zou voorgoed vast liggen! Edoch, toen hij aan de woning van zijn meisje kwam .moest hij tot zijn groote ergernis ervaren, dat de bekende „op rechte trouw", volgens Vondel, allen maar te vinden tusschen man en vrouw, uitstal tend slaat op diegenen, die de plechtig heid reeds achter den rug hebben en niet, zooals hij, nog voor den boeg. Want de zelfde jongedame, die hem drie jaar lang trouw gebleven was, bleek, nu het er op aan kwam, plotseling van meening ver anderd té zijn en wilde van trouwen niet meer weten, met 'het gevolg, dat hij' on verrichter zake kon terugkeeren. Indië spreekt met België Gesprekken met Indië uit het Nederlandsche paviljoen op de tentoonstelling te Antwerpen. De proefgesprekken tusschen Ned. In dië met Frankrijk en België hebben een bevredigend resultaat gehad, zoodat de radiotelefoondienst van beide landen met Ned. Indië, via Nederland, heden voor het publiek zal worden opengesteld- Het verkeer met Luxemburg zal eerst op een lateren datum worden geopend. Voor Bel gië geschiedt de opening van den dienst door een gesprek van dén Belgischen mi nister van posterijen met het hoofd van den Indischen P.T.T. dienst, namens den directeur van gouvememeintsbedrijven. In den namiddag zullen voorts bij ge legenheid van d'e opening van het Neder- landsch Paviljoen op dé tentoonstelling te Antwerpen vain dit paviljoen uit sprekken worden gevoerd' van aldaar aan wezige Neclerland'sche en Belgische ver tegenwoordigers met hen die in Indië de inzendingen voor Antwerpen hebben ver zorgd. Dr. Posthuma zal, zoo mogelijk in een gesprek met den gouverneur-gene raal, jhr. de Graeff, de rij der sprekers openen. Het bierverbruik in 1929. Het weer voor het bier gunstig. In de April-aflevering vatn het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt medegedeeld, dat die brou werijen in 1929 2.273.000 H.L. bier heb ben afgeleverd tegenover 2.273.000 H.L. in 1928. Zoowel de afzet met binnenlandl- sche bestemming als de export gingen on geveer 2 pet. vooruit. Hierbij zij er op ge wezen, dat 1928 in dit opzicht reeds een gunstig jaar was, waarin de cijfers van de onmiddellijk voorafgaande jaren met meer dan 10 pet. overtroffen worden. Het binnenlandsch verbruik van bier steeg van 2.134.000 H.L. in 1929 of per hoofd van 27,8 tot 28,0 liter. De weers gesteldheid in zomer en nazomer was in deze beide jaren voor het bierverbruik gunstig, in tegenstelling met de vier vorige jaren, waarin per hoofd omstreeks 25^2 liter werd verbruikt. Ernstig auto-ongeval te Roermond. Aangereden wielrijder zwaar ge wond. Gistermiddag heeft op den Maastrich- terweg te Roerimond een erlnstig auto- ongieval plaats gehad. De 58-jarige land bouwer G. Timmermans uit Lerop (L.), die per rijwiel rechts van dén weg iin de richting Linne reed, stak plotseling zon der eenig teeken te geven, den weg over. De bestuurder van een hem met groote snelheid achterop rijdenden auto, de heer J. Witte veen uit Heerlen, poogde door krachtig remmen een aanrijding te1 voort komen, hetgeen echter niet gelukte. Tim mermans werd van zijn rijwiel geslingerd, terwijl daarna de auto tegen een boom botste en geheel werd vernield. T. bekwam ernstige hoofdwonden en werd in hoogst zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De drie inzittenden van den auto, de heer Wit te veen uit Heerlen, de heer M- Manasse en mej. Bertha Samühl uit Ber lijn bekwamen allen verwondingen, dioch konden ma iin het ziekenhuis te zijn ver bonden de reis naar Heerlen per taxi voortzetten. Ernstige steekpartij. Echtelijke twist de aanleiding; man door zwager verscheiden messteken toegebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de Gashoudersstraat te Rotter dam een ernstige steekpartij plaats ge had, waarbij het slachtoffer levensge vaarlijk werd gewond. Reeds geruimen lijd leefde de 40-jarige grondwerker T. van B. met zijn echt- genoote iin onmin. Vaak werd de vrouw mishandeld. Den laatsten tijd hadden de twisten een gevaarlijk karakter aangeno men. Toen de man haar Zaterdagavond weer bedreigde' en daarbij een mes uit den zak haalde is de vrouw de straat opge- vlucht. Te ongeveer kalftwee in den nacht kwam zij haar broer A. van A. tegen, die op weg naar zijn woning, Fuikstraat 13, was. Zij klaagde haar nood, waarop van A. besloot eens met den man te gaan praten. Hij begaf zich alleen naar de woning van Van B. aan do Gashouders straat en sommeerde zijn .zwager „er eens uit te komen". Deze gaf' aan deze uitnoodi- ging geen gevolg, waarop van A., in woe de ontstoken net zoolang tegen de deur trapte, tot deze open vloog. Bij deze ma nipulaties is een ruit gebroken en werd het paneel zwaar beschadigd'. Van A. trad dé woning van zijn zwager binnen en deze ontving hem, staandle boven aan de trap. Van B. bedreigde ieder, die het waagde binnen te komen aan. het mes te zullen rijgen. Een agent, die reeds eer der in dén avond met de vrouw mee naar huis was geweest, was ook al door dén man bedreigd1. „Kom maar naar beneden, zoo riep van A. tot zijn zwager. Deze gaf aan de uitmoodigimg gevolg. Beneden op het portaal heeft van A. hem toien eenige tikken gegeven. Van B. sloeg terug. Doch tijdens de vechtpartij voeldé van A. een stekende pijn aan dé hand. Hij gaf een gil en draaide zich om, waarop hij1 een drie tal steken in den rug kreeg, twee in den rechterschouder en één tusschen beidé schouders. Bij dien laatsten steelt is ver moedelijk de long geraakt. Bovendien had van A., steken aan rechterarm en, rechter- kaak. Hevig gillend is hij weggevlucht* doch na een paar .passen geloopen te heb ben zakte hij in elkaar. Met behulp valn een agent is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Intusschen passeerde juist de recher cheur Commys van het bureau Meermans straat. Deze wist den dader fe arresteeren en naar het bureau Meermansstraat te brengen. Het mes nam hij in beslag. Inspecteur Hei-mans heeft in den nacht het slachtoffer nog een kort verhoor kun nen afnemen. Zijn toestand werd door de- medici levensgevaarlijk geacht, diaar men vreest, dat dé long is geraakt en zich com plicaties zullen voordoen. De dadler van B. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij zal ter beschik king van de justitie worden gesteld. Tarieven van gerechtskosten, Volgens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de tarieven van gerechts kosten in strafzaken waren eenige leden der vaste commissie voor privaat- en straf recht van oordeel, dat bij deze herziening van het tarief verschillende in- verband' met de tegenwoordige geldswaarde te laag geworden vergoedingen behooren te wor den verhoogd. Met name werden de ver goeding aan getuigen van ten hoogste f3 per etmaal wegens tijdverlies en die aan deskundigen en getuigen wegens kosten van verblijf en overnachten, van ten hoog ste resp. f6 en f3 per etmaal onvol doende geoordeeld. Het voorstel, om de toeschatting dier z.g. dringende kosten van den rechter over te 'brengen naar -den griffier, k'wam ver scheiden leden der commissie voorshands niet voldoende gemotiveerd voor. Dc 8electro~ingenieurv. Een oplichter en dief geknipt. Hef gelukte de Zeister politie een groote oplichterszaak en een diefstal tot klaarheid te brengen. Een 24-jarige Rotterdammer, on langs ontslagen uit de gevangenis, wist in Zeist een goed pension te betrek ken en door beschaafd optreden ver trouwen te wekken. Het jongemensch gaf zich uit voor electro-ingenieur, bestelde drukwerk met een klinkend iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Amersfoort l!llllllll!llll!lllllll!llllll!llllllll!l!l!lllllll!!ll>llia!inlllllllli!l!lllllllllllllllllil!!llll!llllllllillllllllllll!ll!in!llllllllll!llllllllll!llllüllinillUlllllllllllllinil!in!IIIIIHIIl!IUIIII!!ll!!ll|llm hoofd, twee nieuwe costumes en een nieuwen Ford. Bij een proefrit naar Rotterdam in een gebruikten wagen had een botsing plaats, maar de scha de zou wel voldaan worden pis de nieuwe Ford zou zijn gearriveerd. Voorts vervoegde de pseudo inge nieur zich bij een makelaar, van wien hij een terrein aankocht voor f70.000 voor den bouw van een chemische fa briek met tal van arbeiderswoningen, welk bedrijf reeds functioneerde in Mexico, doch naar Nederland zou worden overgebracht. Zelfs liet mijn heer al twee bouwkundigen uit Utrecht naar Zeist komen om de werkzaam heden zoo spoedig mogelijk te doen aanvangen. Voor uitstel van betaling van een zeker percentage aan den makelaar werd als motief aangevoerd een be spreking op het departement in Den Haag, welke over enkele dagen zou geschieden. Het doel was waarschijn lijk, om met het koopcontract in de hand een belangrijk bedrag los te krijgen van de bezitster van een land goed, die heel niet gesteld is op de nabijheid van een fabriek. Intusschen werden goederen ver mist na den brand in „Rose-villa" van den bankier Brandt bij Doorn op Maandag j.l. Onderzoek van de poli tie wees uit, dat ook de „ingenieur" had helpen blusschen. De man keek het gekochte terrein af met een Zeiss kijker, welke afkomstig bleek uit „Rose-villa", evenals andere waarde volle voorwerpen, die in zijn bezit bleken. Natuurlijk werd mijnheer aan gehouden en bracht verder onderzoek uit wie hij eigenlijk was. Zeist krijgt aizoo geen chemische fa briek met tal van arbeiderswoningen. De „Johan van Oldenbarnevelt" is Vrijdag om één uiur, een uur vroeger dan was aangekondigd, naar Indië vertrokken. Hedenmiddag is in tegenwoordig heid van vele autoriteiten en belangstel lenden uit Nederland en België het Ne- derlatadsch Paviljoen op de Wereldten toonstelling te Antwerpen geopend. -Naar Het Volk verneemt is de toe stand van Troelstra de laatste weken min der goed1. Een plotselinge verergering van zijn hartkwaal veroorzaakt koorts en veel pijn. Echter bestaat er op het oogemblik geen reden tot ongerustheid. Tengevolge van een aardbeving zijn te Sa[mas Oeroemia (Perzië) 2000 mon- schen gedood en 5000 gewond. Ook de stad Tabriz is geteisterd. Er hearscht een groote paniek. De bevolking verlaat de stad en kampeert in de omgeving. De Kenkeraad der Geref. Kerk van Nijmegen heeft besloten, dat voortaan de wijk-ouderlingen bij het huisbezoek, er bij de radioluisteraars op aap zullen dringen lid te worden van de Ned. Chr. Radio Vereen. Voorts besloot de Kerkeraad', die lidmaten, welke lid zijn van een niet- Chrislelijke radio-veneetniging, deswege kerkelijk te vernamen. In opdracht van den minister van Oorlog, ontvangt de Vlaamsche soldaat Joris de Leeuw te Gent slechts bevelen in de Vlaamsche taal. De Leeuw ver klaarde, d'at hij voortaan alle bevelen zal uitvoeren. Zooals bekend, heeft De Leeuw geweigerd bevelen, in <d'e Fransche taal gegeven, op te volgen. Beroep verworpen. Men meldt ons uit Den Haag,: De Hooge Raad heeft heden verwotpen het casatie-beroep van P. J. J. H., oud lid der Eerste Kamer, gewezen directeur van de N.V. Ned: spaar:erze-kering voor Katholieken, die in dé eerste instantie door dc rechtbank te Amsterdam was ver oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf wegens verduistering en vcrvalschimg, cn in hoOiger bercep door het Hof ald'aar we gens verduistering tot 2 maanden. Dc ver duistering was gepleegd ten nadeele van bovengenoemde spaarverzekerimig. Het radio-reglement vastgesteld. Men meldt ons uit Den Haag: De algemeene maatregel van bestuur, bedoeld' in art. 3 der telegraaf- en tele- foonwet 1904, bet z.g. radioreglement is door H.M. dé Koningin bekrachtigd. De maatregel is afgekondigd in het Staatsblad No. 19 van 12 Mei en treedt in werking op Woensdag 14 Mei. De moord op de vier veldwachters Men meldt ons uit Leeuwarden- De procureur-generaal bij het Ge rechtshof alhier concludeerde heden tot veroordeeling van Y. W„ Id'ie op 18 Juni 1929 te Grootegast 4 veldwachters om het leven bracht, wegens moord, tot le venslange gevangenisstraf. Studenten in het paleis. Men meldt ons uit Amsterdam: Gisteravond om 7 uur zijn een paar Defftsche studenten, die in verband met de roeiwedstrijden in de hoofdstad' ver keerden, en die onder invloed van sterken drank waren, het koninklijk paleis op den Dam binnen gedrongen. De politie heeft de jongelui daaruit verwijderd en tegen hen proces-verbaal wegens huisvrede breuk opgemaakt. Gandhi's opvolger gearresteerd. BOMBAY, 11 Mei. De opvolger van Gandhi, de 80-jarige Abbas Tyabji en zijn 59- vrijwilligers zijn heden te Navsari ge arresteerd toen zij op het punt stonden naar Daravama te gaan om de zout-depots te bezetten. VEILINGSVEREENIGING „K.B.O." TE KAPELLE-BIEZELINGE Kleine veiling van 9 Mei 1930. Spinazie f 3, Postelein f 20 a f 22, beide per 100 Kg., Bloemkool f8 a f23, Komkommers f8, beide per 100 stuks, Kropsla fl a f4 per 100 krop, Rhabarber f2, Lathyrus f3 a f6, bei de per 100 bos, Aardappelen fl per H.L. VEILINGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND TE GOES. Veilingen van 9 Mei 1930. Exportveiling. Kropsla f2,10 a f5,60 per 100 stuks. Kleine veiling. Bloemkool f 15 a f 25, Kropsla f 0,90 a f 6, Aardbeien f 0,50 a f 3,70, alles per 100 stuks, Tomaten f64, Postelein f 24 a f 29, Spinazie f 5 a f6, Aardap pelen (Z. Blauwe) f 3,20, Aardappelen (Bonte) f2,10, alles per 100 Kg., Wor telen f 5 a f9, Rhabarber f 1,50 a f 3,10, Radijs f2,90, Selderij f3, Rozen f20, Tulpen f 11,60, Lathyrus f2,90 a f8, alles per 100 bos. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 13 dezer luidt, meest matige W. tot Z.W. wind, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei: 16 Nisse, landbouwers - inspan, Oele. 16 yerseke, weiland, huizen en erf, hoefje en boeren-inspan, Jonkers. 20 Biervliet, kapitalen boeren-inspan, fa. J. Th. Hendrikse. 20 Goes, 4 woonhuizen met erven, van Dissel. 21 Goes, inboedel, van Dissel. 22 Yerseke, boeren-inspan, van Dis sel. 30 Wemeldinge, woonhuis met werk plaats, grond en erf, Kram. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: 13 Landbouw-Bioscoop, „Witte Scha duwen". 13 Bioscoop Slot Ostende, „Dr. Mon- nier en de vrouwen" en „Het re vue-meisje". 14 Prins van Oranje, Concert Toon kunst. AANBESTEDINGEN. Mei: 19 Goes, aanbesteding dubbel woon huis, Arch.-bureau Rothuizen. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 12 Mei 1930. Vlasaanvoer 18650 blauw f 0,75 a f 1,05, 9.000 Groningen f 0.75 a f0.95, 2700 dauwrood f0.60 a f 0,70, 5500 geel f 0,75 f 0.95. wit Handel kalm. Gedeeltelijk opgeruimd. Granen buitenlandscne, goed prijshoudend Boekweit, danziger 8,80. Mansjoerische f 0.00. Meel f 15,50 a f-,-, Mais f 151, Haver f 7,00. Binnenland8che: Tarwe f 10,00 a f 10,75 Gerst Chevalier 6,75 a 7,25 Haver 6,00 a 6,4.0 Erwten 9,00 a 10,25 Schokkers, 12,00 a 14,25 Bruine Boonen 12,00 a 13,50 Maanzaad 35,a 36, Karwijzaad t 86,a 38, Kanariezaad v a Lijnzaad (voer) 16,a 18, h Zaai a Wit-bloei a Mosterdzaad (geel) a Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 2,10 a f 2,80; Bonten f 2,00 a f 2,70 Eigenheimers f 0,60 a f 0,80. VARKENSMARKT. Varkensaanvoer 991 eerste kwaliteit 0,68 a f 0,70 tweede f 0,66 a f 0,68 derde f 0,64 a f 0,66 zouters f 0, f 0,export f 0,65 a f 0,69. Handel redelijk. WATERGETIJEN VOOR WEMELDINGE BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk.Izaak Reijersé, 24 jr., j.m„ en Jannetje Pietemella Oom, 25 jr., j.d. te Kattendijke. Overleden. Cornelia Maria Evers, 70 jr., ecktgenooté van Hendrik Pk ter Boeltjes. Levenloos aangegeven; een kind van Pieter Zuid Ijk en Barendina Kole, je Wolphaartsdijk. (Die voor Yerseke vallen ongeveer vijf minuten later'en voor Hansweert ruim een half uur vroeger). (Amsterdamsche tijd). Dagen. 13 Mei 14 15 16 17 18 19 Hoogwater Vrm. Kam 8.23! 4.04 4 42 5.20 5.58 6.40 7.24 3.30 4.32 5.09 5.46 6.23 7.01 7.46 Laagwater Vrm. Nam. 9.01 9.21 9.38 9.59 10.14) 10.39 10.54 11.32 0.10 0.88 11.18 11.56 0.53 Gedurende de zomerdienstrege ling, ingaande 15 Mei 1930, zijn ééndaagsche retourbiljetten tegen den prijs van gezelschaps- kaarten op elk traject verkrijg baar.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3