Van Overal Verplaatsingen. Laatste Berichten. Advertentiën. gaat niet door. KAPITALEN BOERENINSPAN. De man is gearresteerd. Op de plaats van de ontploffing is in den weg een groot gat geslagen. De „stille vennoot". Listiglijk eigend. zich gelden toege- Toen de vorige week Zaterdagmiddag de firmant van een kantoor aan de Visch- steeg te Rotterdam na sluitingsuur (d'lpand binnenkwam, trof hij daar een heer aan. die op hoogen toon informeerde wat hij eigenlijk Wam doen. De eigenaar maakte zich bekend en de vreemde heer vertelde toen onder een stortvloed van woorden dat hij stille ven noot was van den eigenaar van het pand Hij bood sigaren aan, sprak over allerlei onderwerpen inam na een poosje hartelijk afscheid en verdween, zonder dat de fir mant iets kwaads vermoedde. Den daarop volgenden Maandag werd echter ontdekt dat er uit verschillende in dit en nabij gelegen panden geld ver mist werd. De politie stelde oogenblikkelijk een nauwgezet onderzoek in en het geluktt haar, naar aanleiding van een vrij volledig signalement, nog in den loop van de week den dader aan te houden. Het bleek te zijn de 36-jarige koopman A. H. Het is vrij zeker dat de man nog meer dere ongerechtigheden bedreven heeft. Ramp te Helmond Over de oorzaak. Omtrent de ramp te Helmond kan nog gemeld worden, dat de oorzaak van het ongeval voorloopig als volgt is vastgesteld Door den dood van twee getuigen is de ware toedracht der zaak waarschijnlijk niet meer te achterhalen. Arbeider Van Duinhoven heeft des nachts gezien, dat de kraan hij het reservoir verstopt raakte. Hij bukte zich toen en heeft haar uitge draaid. Met de hand heeft hij daarop de vloeistof terug willen houden, wat hem evenwel niet ge'.ukte. Het spoot hem in den mond, met het gevolg, dat hij stikte en verbrandde. De dood moet onmid dellijk zijn ingetreden. Deze conclusie wordt hieruit opgemaakt, dbordat onge veer 3000 liter tri-chloo r- aceÉyleengas is weggestroomd, vóór dat Van Reydt de kraan, die naast het reservoir lag, weer terug kon draaien Naast den arbeider Van Reydt heeft Stoffels zich menschlievemd onderscheiden. De moord op den chauffeur. Vermoeiijk een ander bedo-id. Vrijdag is de burgemeester van Ab coude, jhr. mr. C. Debel, in samenwer king met een zes rechercheurs van politie en de plaatselijke rijkspolitie met het on derzoek ter plaatse betreffende den ver- moedelijken moord op den chauffeur C. de Bruin uit Nigtevecht, bezig geweest. In den loop van dein morgen zijn de of ficier van justitie mr. Fabius en de rech tercommissaris mr. Kaars Sypestein, ver gezeld van den waamnemenden griffier van de rechtbank te Utrecht op de plaats van den aanslag gearriveerd'. Het onderzoek is in vollen gang. De burgemeester dringt er op aan, dat de bestuurder van dein auto die Dinsdagavond om ongeveer half tien op den G eind ijk reed in de richting Abcoude, zich bekend1 maakt. Deze be hoeft niet te vreezen voor aanhouding. Het lijk van den man is door de justitie vrijgegeven en zou Zaterdag te Nigtevecht ter aarde worden besteld. Gebleken is, dat de Bruin getroffen is door vier kogels uit een 6.35 m.M. auto matisch pistool, hetgeen geconstateerd kon worden door een kogel die nog in het lichaam van den gedoode gevonden werd. De Bruin was in den rug getroffen, en een der schoten in het hart was dbodelijk. Omtrent de aanleiding tot den moord ver keert de politie nog in onzerkerheid, doch vermoedt wordt, dat de dader het op een ander gemunt had', en dat roof de aanlei ding is geweest tot de daad. Bandietisme in een Geldersch dorp. Schandelijk optredien legen een caféhouder; het voorspel van den schelmenstreek. Naar eerst thans bekend wordt, heeft zich dezer diagen in het Geldersche dorpje Epe, met name in de tot deze gemeente behooremde buurtschap Zuuk, een bandie ten-geschiedenis afgespeeld1, dat in opzet en uitvoering cenigszins herinnert, aan wat men op dat gebied soms uit Mexico of Chicago te hooren krijgt. Het voorspel van dezen „schelmenro man" voltrok zich eenigen tijd geleden in de rechtszaal te Zutphen, waar, naar de „Msb." verneemt, een zekere de W., uit Zuuk, terecht stond en zich hoorde verootrdeelen omdat hij zijn mede- buurtbewoner W. ernstig met een mes had toegetakeld. Niet tevreden met de berechting door de justitie, zonnen echter de destijds aan gevallen W. en enkele makkers op een meer persoonlijke „afrekening en daar toe vervoegden zij zich een paar dagen ge leden -vier in getal in het café van B. te Zuuk, waar zij meenden, dé W. wel te zullen ontmoeten. Dit bleek echter niet het geval en voor deze teleurstelling stelden de individuen zich toen op schandelijke wijze schadeloos. De vrouw van den caféhouder en diens schoonzoon werden op gruwelijke .wijz door de vier woestelingen mishandeld en ook de caféhouder zelf en een kostganger moesten het ontgelden. De schoonzoon vluchtte, na zwaar mishandeld' te zijn, in wilden angst in het naastbijzijnde bosch en hield zich daar den heelcn nacht schuil De cafeéhouder, die lijdende is aan 'n hart kwaal, en zijn echtgenooie waren door de ondervonden bejegening het schan daal duiurde tot ruim één uur in den tnacht! zooidanig van streek, dat zij een langdu rige geneeskundige behandeling zullen moe ten ondergaan. Thans heeft gelukkig de .politie zich met de zaak bemoeid', zoodat dit muisje voor de deelnemers aan den boevenstreek nog wel een zeer onaangenaam staartje zal krijgen. Intusschen geven de vier wel toe, in het café te zijn geweest, doch blijven hardnekkig ontkennen iets af te weten, van wat daar in den bewusten avond en nacht is gebeurd. Ernstige botsing. Motorrijder zwaar gewond. Zaterdagavond heeft op den Rotter- damschen weg nabij Oversdiie een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Uit de richting Delft kwam de auto van denbeer Heestink uit Heerlen, die een voor hem rijdende autobus uit Dordrecht wilde pas- seeren. Op hetzelfde oogenblik nad'erdte uit de tegenovergestelde richting een mo torrijder, de heer Jolen uit Rotterdam Een botsing tusschen beide voertuigen had plaats, waarbij de auto in de sloot terecht kwam, terwijl de motorrijder over den straatweg werd gesleurd. Hij werd ernstig gewond aan hoofd en onderlijf en is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd1. De motor was totaal vernield. De auto waarvan de bestuurder met gering letsel was vrij gekomen, werd zwaar beschadigd en is later gelicht en weggesleept. De wa gen was eerst door dé politie van Over schie in beslag genomen, doch werd Later weer vrij gegeven. Zijn eigen dochtertje overreden Een droevig ongeval heeft te Beek (L.) plaats gevonden. De heer R. heeft zijn driejarig dochtertje overreden met het gevolg, dat het kindje onmiddellijk over leed. De heer R. begaf zich naar de ga rage bij zijn woning om zijn auto naar bui ten te rijden. Vermoedelijk was het kind hem op den voet gevolgd. Vóór R. in den wagen plaats nam, heeft 'hij nog ach ter- en voorwaarts gekeken. Achteruit de garage uitrijdend voelde hij plotseling een lichten schok. Terstond stopte hij, stapte uit en tot zijn grooten schrik zag hij zijn dochtertje dbod onder den wagen liggen met haar teddy-beertje nog in de armen gekneld. De familie is radeloos van smart. Zaterdagmiddag heeft te Luik de officieele opening plaats gehad d-r ten toonstelling van de groote industrie, de wetenschappen en haar toepassing en oude Waalsche kunst. De plechtigheid' had plaats in tegenwoordigheid van den ko ning, de koningin, de prinsen Leopold en Karei en prinses Astrid. De Nationale Vereeniging voor Vrouwenarbeid heeft een adres gericht aan de leden van de Tweede Kamer, waar in er op wordt aangedrongen, dat een amendement zal worden ingedediend, om de benoembaarheid van de vrouw tot burgemeester en gemeente-secretaris weer in het wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet in te voegen en dat dit amendement door de meerderheid der Kamer zal worden aangenomen. Bij een vechtpartij tusschen twee bewoners bekwam zekere L. zulke ernstige steekwonden, dat hij aan de gevolgen is overleden. De vermoedelijke dader D. wist te ont vluchten. Ee maréchaussee van Gulpen is er echter in geslaagd, hem te arresteeren, waarna hij ter beschikking van den Offi cier van Justitie te Maastricht is gesteld Een oude bedelares, die in Valencia een zolderkamertje bewoonde, werd sedert verscheiden dagen niet meer gezien. De buren deden derhalve aangifte bij de politie. Toen deze de woning doorzocht bleek, dat de vrouw was gestorven, doch tegelijk deed men de verrassende ontdek king, dat zij in haar kamertje waardepa pieren ten beloope van meer dan twee millioen peseta had verborgen. In het Midden-Westen der Ver- eenigde Staten heeft een tornado gewoed, waarvan 28 personen het slachtoffer zijn geworden. Onder de slachtoffers zijn acht vrouwen. De verliezen aan goederen et' vee worden op een bedrag ter waarde van zes millioen gulden geschat. In New York werden in het vorige jaar bij verkeersongelukken 2980 personen gedood en rond 114800 gewond. Op Jlijm. DE VROUWELIJKE BURGEMEESTER. (Minister Ruys heeft verklaard, dat Nederland geen vrouw tot burgemeester zal kunnen worden, benoemd). De vrouwelijke burgervader Krijgt dus in Nederland geen kaïns, Da's goed beschouwd verbazend' jammer, Gewoonlijk is een vrouw wat mans! Ze weet het lijntje strak te houden, Wanneer een man geprikkeld praat, En is dat niet van groote waarde Voor iederen gemeenteraad? b* ij! M i; i fel Haar glimlach is een machtig wapen,- Die schenkt ze gratis aan de stad, Daarmee beslist ze- snel cn pijnloos Een pijnlijk, langgerekt debat! Ze brengt met kleurige toiletjes Wat leven in de dorre sfeer, En dan, een dame blijft steeds „dame", En 't goede Raadslid is een ,,heer"! Een vrouw weet stevig te rage-eren, Dit blijkt uit de geschiedenis. De langggetrouwde man zucht hoorbaar; „Minister Ruys is ieelijik mis!" Ze doet het soms met weinig woorden, Dit zij hier tot haar roem vermeld* Vaak zijn haar oogen reeds voldoetnidfe, Vandaar het woord „pantoffelheld"! Haar stem zal door de zitting klinken Als een harmonische muziek, Ze komt met kleine, blanke handjes, Nog rein van alle politiek! En welke stoere burgervader Zal het in dezen tijd bestaan Harmonisch zittingen te openen, Harmonisch weer uiteen te gaan? Probeert het met de burgermoeder, Neem haar desnoods een jaar op proef, En tusschen kakelende fracties Wordt war® broederliefde troef! En wordt soms op een nette wijze De lieve raadszaal-rust verstoord. Geen nood, dan waakt de Burger-moedér, ZIJ heeft toch altijd 't laaftste woord! COLIJNSPLAAT. In April zijn in gekomen: Leendert Marcusse, van Amsterdam; E. J. Meulenberg—Gou- lcoze, van Kats; Esdra G. Minnaard, van Wemeldinge. Vertrekken: Maria H. Versluis, naar Wissenkerke; Adriana H. Dorst, naar Stavenïsse; Helena Priester geb. Kar man, naar Kortgene; Wed. W. Ver- burg—Ponse en gezin, naar Goes; Leendert van der Weele, naar Mid delburg; Abrina Geuze geb. Holle- stelle naar Wissenkerke; Cornelia Karman, naar Amsterdam; Jannetje Karman, naar Amsterdam; Jan Bak ker en gezin, naar Nisse. DRIEWEGEN. In April is vertrok ken: 3, Maria Smallegange, naarKloe- tinge, Vogelenzangsweg B 75. HOEDEKENSKERKE. In April zijn ingekomen: Jan Menheere, zonder be roep, uit Heerlen; Pieternella Maria Moreauw, zonder beroep, uit Goes; Helena Doggen, dienstbode, uit Ove- zand; Adriaan de Koning en gezin, veldarbeider, uit Nisse. Vertrokken; Adriaan van Zweden, veldarbeider, naar Kapelle; Marinus Burgel en gezin, werkman, naar Voor schoten. KAPELLE. In April zijn ingekomen: A. Bijl en gezin, van Scherpenisse, Hartogsweg 465 naar E. 4; M. Osse- waarde, van Nisse, No. 141a, naar B 20; N. Paauwe en gezin, van Schore, D 2 naar D 39; K. Koeman en gezin, van 's Heer Arendskerke, F 168, naar C 14; J. A. Goeree, van Hilversum, Hof laan 7, naar D 82; J. van den Ber ge en gezin, van Heïnkenszand, naar C 8; P. Vermue, van 's Heerenhoek, Nassauweg, naar B 1; A. van Zweden, van Hoedekenskerke, A 81, naar D 7; D. J. Sonke, van Eindhoven, Brug straat 50, naar B 77e. Vertrokken; A. Kaaisteker en gezin, van E 14, naar Kloetinge, B 6; J. J. Kaaisteker, van E 14, naar Frankrijk, Sint Vaast les Melle; C. H. Glerum geb. Glerum, van D 150, naar Bergen op Zoom; J. de Jonge, van A 106, naar Goes, Matth. Smallegangesbuurt 26; J. Eversdijk, van A 184, naar Ver. Staten van Noord-Amerika, Kalama zoo; C. van Boven en vrouw, van A 92, naar Rilland-Bath, A. Butijn- straat; L. Korstanje, van B 52, naar 's Gravenpolder, A 82. KATS. In April is vertrokken: E. J. Meulenberg—Goulooze, naar Co lijnsplaat WISSENKERKE. In April zijn in gekomen: Maria Hendrika Versluis, dienstbode, uit Colijnsplaat; Catha- rina van den Hoven, dienstbode, uit Vlissingen; Jacobus Jan van de Ber gen, bakkersknecht, uit Middelburg Susanna Janna Jozina Sanderse, on derwijzeres, uit Breskens; Marinus Ringelberg en gezin, s rhaapherder, uit Brouwershaven; Albrina Hollestelle, zonder beroep, uit Colijnsplaat; Pie- ter Sandee, molenaarsknecht, uit N. en St. Jcosland. Verlrokken: Adriana Goulooze, dienst bode, naar Goes; Susanna Goulooze, dienstbode, naar Goes; Willem Jaco bus Priester, timmermansknecht, naar Kortgene; Jcoabus Steenhart, bakkers knecht, naar Middelburg; Dirk Flip- se, slagersknecht, naar 's Gravenpol der, Schoolstraat A 51; Anna Wilhel- mina Sturm, dienstbode, naar Sta tionstraat, Goes; Pieter Jm Lamain, onderwijzer, naar Zoutelande; Sara Magdalena Cornelia Schippers, zon der beroep, naar Zaamslag; Cornelis Izak Flipse, timmermansknecht, naar Arnemuiden, Langstraat B 7. Tragedie der werkloosheid. Men meldt ons uit Veendam; In den afgeloopew nacht heeft de 53- jarige werklooze K. zijn 48-jarige vrouw em zijn 15-jarig dochtertje met bijlslagen op het hoofd van het leven beroofd', en daarna dloor ophanging een einde aan zijn Lven gemaakt. A's motief voor de daad wordt aangegeven een langdurige werk loosheid, waardoor veel ellende in het gezin ontstaan was. Gandhi gearresteerd. LONDEN, 5 Mei. In den afgeloopen nacht is Gandhi in een kleine plaats in de nabijheid van Surat gearresteerd. D.a ar restatie vond plaats op grond1 van een ver ordening, dateerend uit 1927. Na de arres tatie is Gandhi per trein vervoerd naar Buive, op circa 60K.M. van Bombay gelegen. Vandaar werd' hij per auto overgebracht naar de gevangenis te Poona, 150 K.M. ten Z.O. van Bombay. Hier zal hij voorloopig blijven. De autoriteiten hebben uitgebreide maatregelen, genomen n oa igei'egeldheden te voorkomen. Groote branden in Amerika. NEW YORK, 5 Mei. Tengevolge van de langdurige hitte en de daarmede ge paard gaande droogte, zijn op tal vatn plaatsen reusachtige branden ontstaan. In den stoat Michigan is een stadje nagenoeg geheel afgebrand. 1000 metnschen zijn dak loos. De schade bedraagt 7 millioen dol lar. Elders woeden groote boschbranden. Ontploffing. LIVERPOOL, 5 Mei. Hedenmorgen te half twaalf heeft in de lijnkoekenfabriek van de gebroeders Bibbys te Liverpool een ontploffing plaats gevonden, waarbij, voor zoover tot nu toe hekend is gewor den, 50 personen zijn gedood en 100 ge wond. De ontploffing was het gevolg van brand. Van de fabriek stonden na de ontploffing de drie bovenste verdiepingen direct in lichte laaie. Het verkeer is tot op een grooten afstand van de fabriek ge stremd. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN. Mei: 7 Wolphaartsdijk, boeren-inspan, Jonkers. 7 Heïnkenszand, heerenhuls met koetshuis, paardenstal, groote moes- en siertuin, Verbist 8 Kloetinge, inspan, de Kok. 8 Heïnkenszand, boeren-inspan, vat Dissel. 8 Kruinïngen, boeren-inspan, de Wilde. 14 Nisse, landbouwers-inspan, Oele. VERGADERINGEN EN VOORSTELLINGEN ENZ. Mei: 6 Landbouw-Bioscoop, „Misdadigers der Wereldstad". 13 Prins van Oranje, Volksconcert Toonkunst. 14 Prins van Oranje, Concert Toon kunst 16 Prins van Oranje, Gezelschap Nap de la Mar, „Flierefluïter's opont houd". BURGERLIJKE STAND VAN GOES. Huw.-afk.: Willem van Leest 31 j. en Antonia Maria Koreman 26 j. jd. te Hooge en Lage Zwaluwe; Jacob Marinus Peels 25 j. jm. en Cornelia Bliek 26 j. jd. te 's Heer Arendsker ke; Danker Bliek 23 j. jm. te Kloe tinge en Jozina Cornelia Kloosterman 23 j. jd. te Wolphaartsdijk. Overleden: Simon van 'Strien 84 j. echtgenoot van Magdalena Mol; Ma rinus den Boer 53 j. echtgenoot van Johanna Machalina Mijnsbergen. WEERBERICHT. De verwachting tot den avond van 6 dezer luidt, zwakke veranderlijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter met kans op onweer. MARKTBERICHT. ROTTERDAM, 5 Me' 1930. "Ysaanvo..,-18840 blauw f o,7l) a 1,05, U.000 Groningen f 0.75 a fu9.s, 8700 dauwrood f0.60 a f o,70, 86uu geel f 0,75 f 0.95. wit Handel traag. Slechts gedeeltelijk verkocht. Granw, ouitex.Lndsrhe kalm Boekweit, rtauziger loco Mei 9,25. Meiaflevering f 8.90, Mansjoerische f 0.00. «teel f 15,25 a f-.-, Maia f 161, Haver Poolsche f 6,90. Binnenland8che: Tarwe f 10,44 a f 10,75 Gerst Chevalier 7,00 a 7,50 Haver 6,00 a g 6,50 Erwten 9,00 a 10 25 chokkers, 18,00 a 14,25 Bruine Boonen 11,00 a 12,75 Vlaanzaad (blauw) a v arwijzaad a Kanariezaad a Lijnzaad (voer) a ii Zaai g a w Wit-bloei a i Mosterdzaad (geel) v a r Aardappelen Zeeuwsche Blauwe f 2,10 a f 2,80Bonten f 2,00 a f 2,80 Eigenheimers f 0,70 a f 0,80. VARKENSMARKT. Varkeusaanvoer 967 eerste kwaliteit 0,68 a f 0,70 tweede f 0,66 a f 0,68 derde f0,64 a f 0,66 zouters f 0, f 0,export f 0,65 a f0,70. Handel redelijk. De verkooping van het WOON HUIS c a. van de Familie J. BOSMAN te Nisse, op 9 Mei 1930, Notaris VAN DISSEL. P. DE WILDE te Goes zal a.s. DONDERDAG 8 MEI, des voor middags om ro uur, op de hofstede en ten verzoeke van Mej. de Wed. P. KOSTEN en kind, te KRUINÏNGEN Oomshoek) doen veilen en verkoopen; den kapitalen Boereninspan, bestaan de o.a, uit 1 Paarden, 18 stuks Hoornvee, Machineriën, Landbouwgereedschappen enz. enz., bij vorige advertentien en biljetten reeds breeder omschreven. De Notaris H. JONKERS te Goes, zaj op Vrijdag 16 Mei 1930, des namiddags i uur te Ierseke, in „Hotel Nolet", voor de fam. L. Wisse- Kosten aldaar, publiek verkoopen: 1. WEILAND in de gemeente Ier seke, aan den Akkerschen weg groot 2.54.60 H.A. 2. WEILAND, aldaar, groot 1.55, 60 H.A. 3. HUIS EN ERF, aan de Schipper- straat aldaar, groot 1 A. 39 c.A. 4. HUIS, aan de Stoofstraat aldaar, groot 36 c.A. 5. HOEFJE, aan de Damstraat be staande uit: Woonhuis, Schuren en Erf, groot 13 A. 70 c.A., in de ge meente Ierseke. Na afloop van den verkoop van het vastgoed zal op het Hoefje aan de Damstraat tegen contante betaling pu bliek worden verkocht, den Boeren Inspan bestaande uit 1 Vosbles merriepaard, oud 8 jaar, t melkkoe, I4 kippen met hanen, voorts: menwagen, 2 ploegen, 4 eggen in soort, sleepbord, zwengen, mestplanken, klaverruiters, waterbak,waterv,, planken, handkarretje, schoppen, griepen, mest- haken, vorken, rijven, geeselsteen met paard, bascule, wiedmachine, meelkist, melkontroomer, emmers, boterbascule, roombussen en daarna eenig huisraad, Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. Geen stalling, wel bergplaats voor fietsen, geen muziek.

Goessche Courant | 1930 | | pagina 3