GQiSOHE COURANT FfoVlncieoieoWs Van Overal BIJVOEGSEL, Binnenland VAN DE VAN WOENSDAG 23 APRIL 1930 De Suikerfabriek „Zeeland". Bij tien verkoop der Coöp. Suiker fabriek „Zeeland" aan de combinatie, bestaande uit de C, S. M, en de Coö peraties te PuttershceK en Dinteloord, werd o.a. bepaald dat de aandeelhou ders nog gedurende 6 jaar moesten blijven leveren aan die combinatie te gen den gemiddelden prijs, indien zij niet voor ló Juni a.s. f300,per aan deel hadden gestort. Van het totaal aantal van ongeveer 5200 aandeelen moeten nu de bezitters van ongeveer 4400 aandeelen verklaard hebben, dat zij de bedoelde f 300,zullen bijstor ten en de combinatie zal dus slechts kunnen rekenen op de bieten van 800 aandeelen. Zij heeft gebruik gemaakt van haar recht om bepaalde aandeel houders niet over te nemen en daar onder vallen alle landlooze aandeel houders der „Zeeland". H. L. Dormaar f Zaterdagmiddag is te Middelburg op bijna 90-jarigen leeftijd overleden de heer H. L. Dormaar, oud-hoofd commies ter Provinciale Griffie. De heer Dormaar wérd te Middel burg op 6 Augustus 1840 geboren en ging reeds op 1 Januari 1851 met zijn vader, die ook op de Griffie werk zaam was, naar het bureau, wat toen tertijd mogelijk was. In 1854 werd door Ged. Staten een reglement vast gesteld, volgens hetwelk men eerst op 18-jarigen leeftijd tot gewoon amb tenaar kon worden benoemd, doch reeds op 15-jarigen leeftijd tot bui tengewoon. Wijlen de heer Dormaar heeft de verschillende rangen van klerk en ad junct-commies doorloopen en werd op 25 Mei 1883 benoemd tot commies. Met ingang van 1 Juni 1900 werd hij hoofd-commies en bleef dit tot dat hij 1 April 1910 den dienst na ruim 59 jaar werkzaam te zijn geweest, met pensioen verliet. Zijn verdiensten als ambtenaar wer den officieel erkend door zijn benoe ming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. COLIJN5PLAAT. Ten overstaan van den notaris J. K. C. Matthijs te Kortgene, werd Zaterdag in hotel Zee- landia te Colïjnspiaaf voor de Wad. P. de Regt— Bastiaanse alhier in het openbaar verkocht: het woonhuis en erf te Colijnsplaat aan de Achterkerk buurt, wijk B 145, groot 66 c A. Koo- per werd de heer Mars. Hollestelle alhier voor f 750, HANSWEERT. Het ledig van België komende schip „Orinoco" had bij het binnenkomen veel water in de ruimen gekregen door een gar in het voor schip. Door de firma Hoogenboezem en Van der Tak is het schip leegge pompt en het gat voorloopïg gedicht. Het schip is daarna naar een werf vertrokken. 'sHEER ARENDSKERKE. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare la gere school alhier, de heer J. Brou wer, onderwijzer te Goes. HEINKENSZAND. Ter uitvoering van de Woningwet Is alhier opgericht een woningbouwvereeniging. In het voorloopig comité hebben zitting ge nomen de heeren Ds. Booïj, Pastoor Geldermans, Ds. van Kcoten, C.Grïep, arts, van Werkum, notaris, A. Simon- se Bz. en J. Steketee, gemeenteraads leden en Mr. Mes, burgemeester. MIDDELBURG. Zaterdagavond werd ontdekt, dat vermoedelijk door bal dadigheid hout enz. in een onder- aardschen g ang op het terrein der fir ma Bosman en van Goozen aan de Werfstraat in 'brand was geraakt. De politie heeft eerst met een mïnimax en toen met een groot aantai emmers water het smeulende vuur gebluschf en daarna de overblijfselen met aarde bedekt. Namens het bestuur van de So ciëteit „De Vergenoeging" is Zaterdag middag in de „Vriendschap" aanbe steed het herbouwen van het op 19 Februari afgebrande Sociëteitsgebouw. Doorzitten bi] I jBTTROlT Wie /rijden Ingeschreven werd volgens hel bestek, waarin oplevering op 15 Aug. staat voorgeschreven, door de heeren F. Camerlingh te Dordrecht f69.000; K. j. van Leo te Middelburg f63.475; D. Dekker te Middelburg f63.110 en C. Joziasse en Zoon te Middelburg f 61.127. Nog was ingeschreven door den heer G. Hollema te Middelburg voor f 52.800, doch onder voorwaarde dat nader overleg zal worden gepleegd met het bestuur over den opleverings termijn. De beslissing over de gun ning werd aangehouden. WEMELDINGE. Donderdagavond vergaderde de afdeeiing Wemeldinge van den Bijz. Vrïjw. Landstorm, bij afwezigheid van den voorzitter den heer P. Lindenbergh, onder voorzit terschap van den eere-vcorzitfer de heer F. Wabefee Az., burgemeester dezer gemeente. De heer Laernoes werd door den voorzitter welkom ge- besten, evenals alle aanwezigen. Spr. zeide de leiding dezer vergadering gaarne op zich te nemen, omdat hij met het deel en streven dezer vereeniging sympathiseert. De heer Laernces hield vervolgens een cause rie over het instituut van den B. V. L., en vrees daarbij op de gevaren, die overal voor jonge lieden van het plat teland dreigen bij den trek naar de greo eie gemeenten. Spr. noemde o.a, de gevaren van vergaderingen van z.g. volksontwikkeling, film-vertooning, openlucht-meetings, die de jongelui lokken tot verzet tegen hef wettig ge zag. Na afloop der bespreking gaven zich enkele aanwezigen als nieuw lid op. De voorzitter zeide aan het einde der vergadering den heer Laernoes dank vcor zijn duidelijke uiteenzet ting, die onder genot van eenige ver snaperingen wel een intiem karakter had. WOLPHAARTSDIJK. De voor dracht voor hef*te benoemen hoofd der openbare lagere school te Oost- kerke alhier, is als volgt samenge steld: 1. C. van de Velde te 's Hee- renhcek; 2. C. L. Hack te Zonne- maire; 3. M. Nieuwenhuize te Heek (Zeeuwsch-Vlaanderen). Bij de gehouden inventarisatie van aardappelen is gebleken dat nog 5o/o (8750 H.L.) van de totale op brengst van 1929 aanwezig is. YERSEKE. Zaterdag werd voor de gemeente aanbesteed het ieggen van een basaltglooiing aan den Havendam, in 2 perceelen. Inschrijvers waren: P. de Koeïjer f13.894; f9024; Woïse f15.948; L.v. Boven f14.690; f 10.000; W. Bom f19.500; f13.000; P. Dekker f14.999. Het eerste cijfer is voor per ceel I, het tweede vcor perceel II. De gunning is aangehouden. Het ligt in het voornemen der K.L.M. met de postvluchfen naar In- dië op Donderdag 25 September aan te vangen. Het tweede postvliegtuig zal een week later vertrekken, de vclgende postvliegtuigen vervolgens om de veertien dagen. Over eenigen tijd zullen de Ne- derlandsche Spoorwegen nieuwe 3e klasse coupé-rijtuigen in gebruik ne men. Vrijdag 25 April a.s. zal rnet deze rijtuigen vcor een aantal genoodigden een proefrit worden gehouden op de lijn Utrecht—Arnhem. -De Aigemeene Nederiandsche Zuivelbond (F. N. Z.) heeft zich met een adres tot den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw ge richt, waarin dringend verzocht wordt zoodanige maatregelen te nemen, dat er een eind komt aan de mogelijkheid cm boter en margarine te mengen en dit mengproduct als melange in den handel te brengen, Zaterdag is te Antwerpen een als hotel en restaurant ingerichte wol kenkrabber in gebruik genomen. Het gebouw, gelegen aan de Keyserlei, na bij het Centraal Station, is 14 etages hoog; een deel van het gebouw van de Aigemeene Bankvereenigïng, aan de Meir en de Schoenmarkt, zal er niet minder dan 2S tellen. Op de veertien de verdieping van den thans voltooi den wolkenkrabber bevindt zich een restaurant met plaats voor 1200 per sonen en panoramisch uitzicht op de geheele stad. Dezer dagen zal een begin wor den gemaakt met het bouwen van een nieuwe fabriek van Ford te Keulen. De Aigemeene Duitsche Auto mobiel Club, district Bremen, heeft met de Paaschdagen een bezoek aan ens land gebracht en voor een onder deel daarvan, een rit dcor de bloem- bollensireek gemaakt onder voorlich ting en leiding van den A.N.W.B. Toe ristenbond voor Nederland. Ongeveer 60 auto's hebben aan den rit deelge nomen. Het huwelijk van Edda Musso lini met graaf Galeazzo Ciano wordt Donderdag voltrokken. Arnaldo Mus solini en prins Jan Torlonia zullen de getuigen zijn van de bruid, minister Grandï en graaf de Vecchï, de Ita- liaansche gezant bij den Heiligen Steel aan welk gezantschap de jonge Ciano verbonden is, die van den bruigom. P a a s eh c o ii gr es der S. D. A. P. Het 35ste congres van de S.D.A.P. dat Zaterdagmiddag in de groote zaal van de „Harmonie" te Groningen is gehouden, was zeer druk .bezocht. De voorzitter van de afdeeiing Groningen, de heer A. van Geuins, heeft de congres sisten in een hartelijke toespraak /Ver welkomd en den. grooten vooruitgang ge schetst sedert dat hier 28 jaar geleden het congres voor de eerste maal bijeen kwam. Na de openingsrede van den partij voorzitter, den heer Oudegeest, werd het woord gegeven aan den heer Hedeboi* die de groeten overbracht van de Deen- sche arbeiderspartij. Vervolgens werd net woord gevoerd door den heer E. Kupers* voorzitter van het N.V.V., die .spralk» over den groei en den bloei der vakbe weging. De secretaris-penningmeester, de heer C. Woudenberg, deed c enige mede- deelingen van ingekomen brieven en tele grammen. Als rapporteur van de Congres commissie les de heer Lopes Dias uit Hilversum vervolgens een aantal voor-

Goessche Courant | 1930 | | pagina bijlage 1